The Imposter (2012) ☆ 👁

(Bart Layton)

angol dokumentumfilm, életrajzi film

4,1

2020-10-28 18:27:38 Rorschach (4) #4

Ez így van. Ordas nagy elcsépelt közhely, hogy az élet írja a legjobb sztorikat, de nem nagyon tudok mást mondani.

Kénytelen voltam nyomozni a film után úgy egy órán át, hogy megbizonyosodjak, ez tényleg megtörtént. De még így sem könnyen hiszem el :)

előzmény: HejjaX (#1)

2013-07-30 23:51:38 Jawad.Zairi (3) #3

nem voltam felkészülve erre a műfaji keveredésre, vegytiszta dokut vártam, nem kaptam meg. inkább hasonlított egy elnyújtott, reality-elemekkel teleszőtt újhullámos discovery-műsorra, mint autentikus, dokumentarista történetábrázolásra. gáznak éreztem azt is, ahogyan beadták a családtagok és egyéb mellékszereplők szájába a vérprofin felépített, agyondramatizált és -teatralizált szövegeket, nem gondolom, hogy ezek nem voltak őszinték, de nekem nagyon sokat rontott ez a húzás az összkép hitelességén. meg minek kellett a monológok végén még pluszban a 2-3-4-5 másodperces merev kamerába nézés?

de azért egynek elment, végig lekötött, még ahhoz is kedvet kaptam, hogy megtekintés után kicsit jobban tájékozódjak a valódi sztoriról.

2013-07-30 19:12:48 Zalaba Ferenc (5) #2

Lebilincselő és nyugtalanító, millió kérdést vet fel, hogy aztán a kőkemény válaszaival vagy azok hiányával napokig ne hagyjon nyugodni: a legjobb film, amit eddig idén láttam.

2013-03-31 18:14:00 HejjaX (5) #1

Elképesztő, mik történnek a világban. Komoly kétségeim merültek fel, hogy igaz-e a sztori vagy ál-dokumentumfilmet nézek, de úgy tűnik, minden pontosan így zajlott a valóságban is. Beszarás.
Izgalmasan tálalt doksifilm, határozottan megéri azt a másfél órát.