Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) ☆ 👁

(Tommy Wirkola)

amerikai-német akciófilm, fantasy, horror

2,7

2016-05-15 13:53:28 GothMan (3) #25

Kellőképpen erőszakos és trágár ahhoz, hogy ne süppedjen a gagyi kategóriába. Aki meg egyébként is fogékony a gótikus körítésre, annak tuti szórakoztató ez az egész bohóckodás. Én élveztem.

2016-04-06 01:09:31 slawter (4) #24

Kicsit Gonosz halott érzésem volt. Jó jelmezek, remek harcok - azok tényleg nagyon faszák lettek -, jó dumák, humoros, ahol kel, és fröcsög, aminek kell fröcsögnie. Jó kis műfajparódia.

2013-08-25 16:53:08 BonnyJohnny (2) #23

És egy idősek is. Mindkettő '71-es.
Én amúgy csípem mindkettőt... :) Filliont egy kicsit jobban (Castle és Malcolm Raynolds RULEZ)

előzmény: Glasseye (#22)

2013-08-25 16:48:11 Glasseye (4) #22

Ok, csak a nagy hasonlóság a két színész között összezavart! Köszi hogy szóltál ;)

előzmény: freakin (#20)

2013-08-25 16:04:19 BonnyJohnny (2) #21

Végre egy olyan alkotás a Boszorkányvadászok hogy nem folytatás (...) Remélem készül belőle egy második rész

Priceless :)

előzmény: Glasseye (#19)

2013-08-25 15:47:01 freakin (3) #20

a film főszereplőjének (Jeremy Renner) semmi köze a Castle főszereplőjéhez (Nathan Fillion). ne keverjük a szezont a fazonnal.

előzmény: Glasseye (#19)

2013-08-25 14:00:59 Glasseye (4) #19

Végre egy olyan alkotás a Boszorkányvadászok hogy nem folytatás, nem sablonos és nem egy nyálas minél nagyobb kasszarobbantásra hajtó alkotás! Kreatív, lendületes, izgalmas helyenként vicces volt. Nekem nagyon tetszett. Fekete humora és hogy nincs teljesen komolyra véve nagyon jól el van találva. A főszereplő pasi János nagyon ismerős volt nekem a Castle c. sorozatból szóval ez is jó pont. Juliska nagyon jó csaj, és jól is alakít végig a filmben. Az ogre is hatalmas figura. Tehát a színészek hozták az elvárható szintet. A rendezés nagyon jól volt megcsinálva, érthetően, lineárisan mesélte el a történetet Tommy Wirkola és különösen jók voltak a visszaemlékezések is benne!

Remélem készül belőle egy második rész, mivel a film lezárása ezt nagyon indokolttá tette! :)

2013-07-25 10:33:11 freakin (3) #18

annyi gore és káromkodás van a filmben, ami már hátrány, nem előny. ezzel pont hogy az éle veszett el a feldolgozásnak, pedig akár még jó is lehetett volna.

u.i.: Gemma Arterton gyönyörű, még ha színészi kvalitását nézve nem is a legerősebb a filmben, meg úgy általánosságban sem

2013-06-29 23:29:18 lizardking (4) #17

Egy agyatlan, feszültségmentes, kiszámítható, látványos, kissé sötét tónusú, de humortól (ami van mikor működik, néha meg nem) sem mentes darálás. A cselekmény nem ül le. Én nem vártam mást, csak ennyit. Megkaptam, jól szórakoztam.

2013-06-17 16:09:39 Ubul (2) #16

a bőrnadrág rajta tényleg jó volt, ellentétben a filmmel :D

előzmény: Lacroix (#15)

2013-06-16 06:28:45 Lacroix (3) #15

Gemma Arterton színészi játékát pótolja a bőr nadrág.

2013-06-10 11:20:45 Dimitryj (2) #14

Ha nem lenne ennyire szar még jó is lehetne. Látványban ott van de az egész sztori egy logikátlan katyvasz. (Asszony szerint mintha páran összeültek volna és teázgatás közben összehánytak volna egy sztorit hozzá).

2013-06-06 23:26:22 yoseee (4) #13

Egy újabb feldolgozás...De!Nagyon tetszik a merész megközelítés.

2013-05-10 09:57:41 Simpleton Larry (3) #12

Sztorija egyszerű, mint a plafon, színészileg annyi, amennyi még épp nem rossz, de elszórakoztat a játékidő alatt, és utána tovább áll fejünkből. Arterton pedig badass.
Nem zseniális persze, de elér annyit, mint szándékszik.

2013-05-10 08:43:00 sztacska (?) #11

Ezt a filmet nagyon félre akarjuk most érteni. Bezzeg, ha 20 évvel ezelőtt készült volna, akkor aztán retrokult, és hűdefasza, és nem "szabad komolyan venni" és "mekkora már".
Kellemes meglepetés, Wirkola filmjei odafigyelést igényelnek.

2013-05-09 12:50:51 Ninety-Four (4) #10

Megindokolni tulajdonképpen nem tudnám az okát, de imádtam minden egyes percét ennek a lendületes tempójú marhaságnak. Bűnös élvezet volt a javából.

Edward, a troll karaktere pedig vagy Az ultimate trolling, vagy csak egy szerencsés véletlen, de mindenesetre hatalmas poén.

2013-02-18 13:43:04 opposition (3) #9

Nem megy el túl sok agysejt a gondolkozásra :)

2013-02-17 20:02:26 Jason13 (4) #8

Hollywood mostanában rákapott a klasszikus mesék vászonra való átültetésére, ami nem is lenne rossz ötlet, hiszen a legtöbből igazán élvezetes kis fantasyt lehetne készíteni.
Azonban az "álomgyár" sötétebb tónusú alkotásokkal próbálkozik, ezzel szintén nem lenne gond, de az eddigi művek sajnos elég vérszegényre sikeredtek, gondoljunk csak a Piroska és a farkas újraértelmezésére, ami egy merő giccstenger lett (bár mit is várhatnánk az Alkonyat rendezőnőjétől), de a Hófehér és a vadász se lett valami eget rengető, köszönhetően annak, hogy az is a fiatalabb korosztályt célozta meg.
Most pedig itt van Jancsi és Juliska története, amit a Náci Zombik direktora, Tommy Wirkola piszkált meg egy picikét. Történetünk tehát a Mézeskalácsházban raboskodó testvérpárról szól, akik miután elintézik az őket terrorizáló banyát, elhatározzák, hogy minél több ilyen rusnya teremtéssel számolnak le. Itt ugrunk is az időben, hőseink már képzett boszorkányvadászok és most egy újabb prédára lesnek, aki egy kisváros gyermekpopulációját zargatja. De hamarosan kiderül, többről van itt szó, mint egy gonosz boszorkányról, aki előszeretettel fogyasztja a "friss húsokat".
Mielőtt sokan csak legyintenének, hogy ez egy újabb gagyi giccsparádé, leszögezném, hogy a Boszorkányvadászok végre nem egy sötét fantasynek csúfolt tinifilm, hanem egy rendkívül szórakoztató, vérben és morbid humorban tocsogó agymenés, ami nem is akar több lenni, annál ami.
Tehát a történet bitang egyszerű, a "fordulatok" elképesztően kiszámíthatóak és néha a párbeszédek fülsértően gagyik, de ezek felett könnyen eltekinthetünk, köszönhetően elsősorban a látványos akciójeleneteknek. Kapunk itt bunyókat, lövöldözéseket, robbanásokat, sőt, még lassításokat is, ezek pedig baromi jól néznek ki, különösen 3D-ben. De véres képsorokból sem szenvedünk hiányt, tehát akik szeretik a "szaftos" darálásokat, már indulhatnak is a filmszínházak felé.
Azonban a sok zúzás mellett meglehetősen jó poénokkal is találkozhatunk, melyek szintén növelik a film élvezeti értékét. Különösképpen azért, mert ezt a mozit egyáltalán nem lehet komolyan venni, de a készítők ezzel tisztában is voltak, ezért ahelyett, hogy egy karót nyelt, erőltetett, saját maga paródiájává váló szösszenetet (mint az Abraham Lincoln,a vámpírvadász) raktak volna össze, inkább egy laza hangulatú, morbid humorban gazdag darálást tettek le az asztalra.
Mindent összevetve, nincs baj ezzel a darabbal, egy másfél órás agyatlan zúzdának tökéletesen megteszi, ahol nem a sztorin és a karaktereken van a hangsúly, hanem a jól kivitelezett látványon, az eltalált poénokon és a tökös beszólásokon.
Írhatnám úgy is, hogy a Boszorkányvadászok egy '80-s évek stílusában elkészített akciómozi, fantasy és horror elemekkel. Akik pedig szeretik ezeket a műfajokat, nyugodtan tehetnek vele egy próbát, de azoknak is ajánlatos, akik csak egy jót akarnak szórakozni.

2013-02-17 00:51:55 THE (4) #7

A moziban János és Júlia volt a nevük magyarul is, egy idő után megszokható.

2013-02-09 14:01:56 Daemiaen (2) #6

Kíváncsi lennék, mi volt az eredeti koncepció, ha volt ilyen egyáltalán, ugyanis a Boszorkányvadászok pontosan annyit nyújt karakterekben, történetben és ötletben, mint pl. A Skorpiókirály direct to DVD folytatásai, de lehetne folytatni a sort bármilyen más, hasonló alkotással.

2013-02-08 07:27:36 Ubul (2) #5

egy "amerikai" filmben elég hülyén hangzik a János és Júlia név :D de erről nem ők tehetnek :) (szerintem jobb lett volna meghagyni az eredeti neveket ha lesz szinkron ->gondolom lesz)

2013-02-06 21:08:40 acdctibi (?) #4

Reméljük több ilyen "mesefelturbózás" nem várható.

2013-02-04 23:38:01 CSA (4) #3

Nagyjából Wirkola előző (és remek) filmje, a Náci zombik Hollywoodi verziója, azaz gyengébb, de nem sokkal.

2013-01-30 22:19:17 Eglaronion (?) #2

Én meg azt hittem, hogy Hófehérke után talán leszállnak ezekről a "hibridekről".

2013-01-26 00:34:42 Ubul (2) #1

rotten: 12% ... ajjaj , nem tűnik valami fényesnek Jeremy Renner évkezdése, pedig vártam nagyon a filmet