Star Trek Into Darkness (2013) ☆

(J.J. Abrams)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi

3,7

2019-07-11 22:42:38 BonnyJohnny (3) #259

8. Nem. Elmenekültek. Igaz, a hatóságok valóban eltusolták, hogy 80-90 "Napóleon" nem került elő, de nem ők tüntették el őket, hanem Khan és csapata lépett le, miután megdöntötték a hatalmát. Egyrészt a felelősségvonás elől (ami valószínűleg kevésbé lett volna humánus, mint Kirk-é... :P), másrészt, hogy új meghódítani való bolygót találjanak.

2019-07-11 16:58:37 critixx (2) #258

"5. Spock miért ilyen hatékony fegyver Khan ellen? Vagy ez valami olyan dolog, amit tudnom kéne az előzményekből?"

A vulkániak jóval erősebbek a nyápic emberi faj képviselőinél, ergó ő (félvér létére is) sokkal jobban oda tud neki vágni mint egy homo sapiens.

"7. Miért nem nyírták ki a többi 72 versenyzőt? Elég veszelyesek, vagy csak nekem tűnt fel???"

A Föderáció és a Csillagflotta felvilágosult, humanista szervezet, vagyis nem gyilkolnak meg csak úgy senkit, még akkor sem, ha veszélyes genetikai "szuperemberekről" van szó a késő 20. századból.

"8. Meg amúgy is....300 évvel ezelőtt is azok voltak, bűn volt őket otthagyni csakúgy magányosan hánykolódni..."

Erre igazából az eredeti sorozat sem ad választ, valami olyasmi van a dolog mögött, hogy az akkori hatóságok inkább titokban eltüntették a Földről ezeket az embereket, a lakosság pedig úgy tudta, végeztek velük. Csak 300 évvel később derült ki az igazság, mikor az Enterprise megtalálta a sodródó Botany Bay-t az űrben.

"11. Amikor kijönnek az elképzelhetetlen sebességből, akkor valaki megjegyzi, hogy 270 000 Km-re vannak a Földtől. Két robbanás és már a Föld gravitációja vonzza őket. Ez mi?"

Nem vagyok fizikus, se csillagász, de szerintem az űrben ez nem túl nagy távolság.

Egyébként ajánlom neked az eredeti Khan-sztori megismerését is. Ricardo Montalban ezerszer karizmatikusabban hozza a figurát mint a vérszegény Kámbörbecs.

előzmény: Livcsy (#257)

2019-07-11 16:26:07 Livcsy (4) #257

Ez a film megannyi kérdést vet fel bennem, viszont egyiket sem hajlandó megválaszolni. :D

1. Ha Marcus admirális elvette Khan legénységét, akkor hogy a fenébe tudta bepakolni őket a torpedókba?
2. Különben is minek? De minek??? Kilövik, meghalnak. Miért jó? De amúgy ha a kezemben vannak az embereim, akkor inkább simán felébresztem őket és legyakom az egész inkompetens bandát. Mert amúgy elég fatökűek, mit ne mondjak.
3. Ha lebukott, akkor hogy a búbánatos istennyilába maradt szabad? Egy kis mászkálás Londonban, véradás, egy tea valahol, vagy mi???
4. Kirk nem tud gondolkodni? Persze Khan szerint Marcus admirális akarja az egész háborút, de ő sem a csillámpónik bolygójára menekült, szóval....
6. Miért nem vetették be hamarabb?
9. Ezt lehet, hogy valaki írta már, de Marcus helyében én lehet tényleg olyasvalakit küldenék a 73 génmanipulált szuperember kinyírására, akiről NEM köztudott, hogy megszeg minden parancsot. De még ha menne neki a dolog hirtelen felindulásból, nem raknék mellé egy önjelölt Hermionét, aki figyelmezteti, hogy ez biza nem a hivatalos eljárás.
10. Miért van mindenki a tökéletes helyen? Nekem valahogy nem jött át, hogy Scotty hogy került a támaszpontról az űrhajóra...
12. Scotty kicsit jobban is odafigyelhetett volna az ,,ájult" Khan-ra, mialatt áhítattal hallgatta, ahogy Kirk NEM kábítja el az apját a lánya előtt. Amúgy miért nem?

Bónusz:
13. Azt hiszik, ha mindenkinek szétCGIozzák a szemét, akkor szebb lesz, mint Benedict Cumberbatch-é??? (Mondjuk erre tudom a választ)

Egyébként - bár lehet, nem látszik - de nagyon jól szórakoztam. :)
Amúgy ez soha nem lesz az a film, amit azért nézek majd meg, hogy azt várjam, hogy a ,,jók" győzzenek. Vagy csak összességében más az elképzelésem a ,,jó"-ról. Szegény Khan. Megtervezte, megcsinálta azokat a pöpec fegyvereket, az űrhajót, a vérével feltámasztott két embert és egy triblit is - és előbbiek közül az egyik ráadásul a felettébb haszontalan főszereplő, - az egész bandát megmentette a Kronos-on a klingonoktól, kinyírta a közveszélyes és kegyetlen Marcus admirálist. Mik ezek, ha nem hőstettek? És semmi hála. :(

2018-05-17 16:22:25 Ivan/ (3) #256

Néhol meglepően élverzetes és szórakoztató, és éppen ezért sokkal elnézőbb lennék vele, ha nem egy ST film lenne ez. Így viszont nem tudok eltekinteni attol, hogy gyakorlatilag azt vették el belőle ami általában a régi ST filmek sajátja volt. Ez igy egy szimpla akciófilm, ami tényleg élvezhető ugyan, csak köze nincs ahoz, aminek kéne, hogy legyen.

2017-02-19 18:21:16 gomez1000 (4) #255

Nem èrtem èn, fanyalogni lehet, de mègis ùjranèzhető a film! :D

2016-08-15 02:24:52 kritikuss (2) #254

Jar Jar Ábrahám,te pszichopata!Mit tettél a star trek-kel és mit tettél a star wars-szal!

2016-07-21 12:21:11 ChrisAdam (3) #253

A régi Star Trek filmeket nagyon szeretem, különösen Kirk csapatát (az első két ST mozifilm egyenesen zseniális), persze nem áll olyan közel a franchise, mint a Star Wars, ennek ellenére tényleg valamilyen szinten rajongok értük és egyébként egyszerű a nemtetszésem: míg az SW7 egy remek Star Wars film, addig ez nem Star Trek.

előzmény: kwzatz (#252)

2016-07-20 10:47:02 kwzatz (4) #252

Kifejezetten érdekesnek találom, hogy neked nem igazán tetszett a film, mert gyakorlatilag ugyanaz, mint az új Star Wars, csak másik skinnel. :D (poénok, hangulat, látvány, akció, a cselekmény egyszerűsége, a nem túl bonyolult karakterek, minden) Egyszerűen süt róla, hogy J.J. Abrams keze van mindkettőben. Igazság szerint így, hogy egyik univerzum elfogult rajongójának sem mondhatom magam, számomra ez (illetve leginkább az első rész) egy picit még szórakoztatóbb is volt. Persze ha a nemtetszésed abból adódik, hogy szereted a Star Trek univerzumot, és az új filmek azt arcon hányják, akkor végül is megértem, attól függetlenül, hogy a részleteket én nem ismerem, tehát csak önmagukban tudom értékelni ezeket a filmeket.

2016-07-20 09:07:53 ChrisAdam (3) #251

Érdekes kritikákat kap, igen meglepő számomra ez a pozitív fogadtatás... míg meg nem néztem a fülszövegeket.
Ez megint nem fog tetszeni. De ez itt már OFF.

2016-07-20 08:31:21 kwzatz (4) #250

Nekem nem is volt vele komoly problémám. :)

2016-07-20 00:47:41 Olórin (2) #249

Ez meg 86%-on áll.

előzmény: kwzatz (#248)

2016-07-19 23:46:33 kwzatz (4) #248

"Szóval nem, nem működik a film, és előre félek, hová süllyed a folytatás, főleg olyan rendező kezei közt, mint Justin Lin... :O"
Valamennyire biztató, hogy 40 kritika után egy szolid 93%-on áll rottenen éppen.

2016-07-19 21:11:50 Tenebra (2) #247

Nos, ez a film viszont már nem ússza meg közepessel, néhány jelenete és karaktere miatt kérlelhetetlenül rossz.

Spock figuráját tovább alázták, és igen, Nimmoy cameoja itt nagyon felesleges és modoros. Még modorosabb, mint az előző részben. És itt már nem megbocsátható, mert ez már nem egy reboot első darabja.

De szerintem magasan viszi a prímet (vagy inkább szántja a mélyt) Benedice Cumberbatch Khanja. A terrorizmus-parafrázis eleinte még tetszett is, de mikor az első merényletnél Cumberbatch erőltetett morcos pofával lesi, ahogy megtörténik a robbantás... Na, ott tudtam, hogy ez egy nagyon elcseszett sablongonosz lesz. És igazam lett!

Az meg kifejezetten szánalmas, ahogy a Khan haragját megpróbálják átértelmezni. Itt Spock magából kikelve ordítja, hogy "KHAAAN". Uhhh...

Emellett szerintem ugyanaz a tipikus probléma jön elő itt is, mint a kortárs blockbusterek 99%-ánál: túlzsúfolt. Nem voltak megelégedve az alkotók azzal, hogy ez az egész Khan akcióiról szóljon, hanem be kellett hozni még 2-3 történetszálat, nehogy véletlenül kicsit le lehessen lassulni, pihenni. Nem, az akció pörög, az események sodornak minket. Minden még monumentálisabb, még epikusabb, mint az előző részben, és ezúttal több "showdown", "végső leszámolás" is van. A kevesebb persze több lett volna.

2014-01-24 08:14:40 BonnyJohnny (3) #246

Ha nézzük a csökkent kritikai számokat (meta, RT all critics/top critics), a kevesebb jelölést és díjat, a csökkent amerikai bevételt, és a KT-n kisebb pontszámot (a kevesebb szavazat ellenére), azt hiszem kijelenthető, hogy a folytatás a gyengébb. :)
Pedig friss megtekintésre még ezt éreztem jobbnak, de aztán az idők során (újranézés után, itteni diskurzus során) egyre lejjebb ment az értékelése a szememben. Kíváncsi lennék, hogy vajon ezek után én is kevesebbre taksálnám-e, mint az első részt. Mert emlék alapján még mindig ezt tartanám jobbnak. De csak ezért újranézni nem fogom... majd a harmadik rész előtt. :)

2014-01-24 07:50:47 project640 (3) #245

csak azért nem adtam neki 2-est, mert mégiscsak látványos .... egy igaz nagy költségvetésű ócska film

2014-01-20 12:56:20 BonnyJohnny (3) #244

Érdekes, mert Jennifer Morrisont (Winona Kirk) is írja. Lehet lett volna egy visszaemlékezős jelenet?

előzmény: carmine (#243)

2014-01-20 12:16:29 carmine (4) #243

Chris Hemsworth-t említi az imdb. Az ő jelenete ki lett vágva vagy én nem emlékszem?

2013-11-25 20:32:59 critixx (2) #242

No, ezen is túl vagyok. Nagyjából azt kaptam, amit vártam. Azt előre elkönyveltem, hogy a Star Trekhez köze nincs, úgyhogy ilyen téren nem csalódtam. Több tekintetben jobb mint az előző film, nem akar egy "Luke Skywalker" sztorit elmesélni, a karakterek már a helyükön vannak, sokkal komolyabb, kevesebb a felesleges poénkodás (Scotty és Chekov is jóval elviselhetőbbek), más dolgokban viszont rosszabb annál. Ami abban jó volt (Spock útkeresése, Kirk és Spock konfliktusa, stb.), az ezúttal hiányzik, illetve az a fajta stílus, ami azt egyedivé tette, szintén teljességgel eltűnt. Egy szimpla, jellegtelen akciófilmet kapunk, ami - mint nejmed írja - túlságosan elnyújtott és emiatt unalmassá, vontatottá válik. "Harrison" - annak ellenére, hogy Cumberbatch remek színész - nem több mint egy sablonos átlagfőgonosz, aki emellett elég keveset nyom a latba. Montalbanhoz képest teljesen sótlan és jellegtelen a figura. A Khan haragja végének gagyi lemásolásáért és a roppant idióta triblis ötletért meg külön megrovás az íróknak. A klingonok botrányosan szarul néznek ki, a maszkmester elkérhette volna Michael Westmore telefonszámát. És mint valaki már írta, helyenként iszonyú nyálas. Nimoy cameója totál felesleges volt a sztori szempontjából, plusz Spock diszkrétebb személy annál, mintsem a hídon, mindenki szeme láttára diskurálna komoly dolgokról "önmagával". Szóval, egyszer nézhető film ez. És nagyon nem Star Trek.

2013-10-26 16:12:46 kobretti88 (5) #241

Sokal jobb mint az előző rész. Benedict Cumberbatch félelmetes a főgonosz szerepében. Zachary Quinto ismét remekül hozta Spock-ot. Nagyon jó látni Leonard Nimoyt idős Spock-ként. A történet nagyon izgalmas , fordulatos. Gyorsan elrepül a 2 órás játékidő. Most kevesebb lens flare-t használt Abrams, bár negem a 2009-es részben se zavartak. Nagyká r hogy a követkző nem Abrasm rendezi és a forgatókönyvet is mások fogják írni. A nyár legszórakoztatóbbés az év egyik legjobb filmej. Nem tökéletes a film, de a hibák elenéyszőek.

2013-10-11 11:52:58 critixx (2) #240

A Galaxy Quest legalább szándékos paródia. És jó paródia.

előzmény: kovi1970 (#239)

2013-10-11 09:38:47 kovi1970 (2) #239

Ja, és igen! A Galaxy Quest sokkal jobb volt.

2013-10-11 09:38:03 kovi1970 (2) #238

Még most sem értem, hogy a végén Syler mit tökölődött annyit? Amikor 10 méterről a mutatóujjával simán keresztülvághatta volna az ipsét.

2013-10-04 12:27:24 slawter (3) #237

Ez elég harmatos volt... Ingadozó teljesítmény - minden téren -, marha idegesítő "fénycseszekedés", de egynek elment.

2013-09-29 17:04:47 flake (3) #236

Újranézve. -1 pont

2013-09-29 14:17:15 BonnyJohnny (3) #235

Make it so.

2013-09-25 10:15:56 BonnyJohnny (3) #234

Vagy inkább paródia... ;)

előzmény: trockij (#233)

2013-09-25 01:46:07 trockij (1) #233

A vígjáték miért nincs kint :D

2013-09-15 10:00:29 BonnyJohnny (3) #232

Kobayashi Maru... :)

előzmény: peti0290 (#231)

2013-09-14 14:22:43 peti0290 (4) #231

Most vagyok csak igazán bajban az osztályzást illetően :) Anno négy évvel ezelőtt Star Trek szüzen nekem marha nagy élmény volt Abrams filmje, és meg is kapta megtekintés után a maga ötösét. Azóta párszor újranéztem, de sehogy sincs szívem lejjebb vinni az osztályzatát, mivel minden nyilvánvaló és párszor szinte ordító hibája ellenére is engem a mai napig elszórakoztat, holott objektíven szemlélve nem érdemelne zseniálisat. Nyár elején (nem kis részben a KT-n akkoriban folyó megnövekedett számú Star Trek-es diskurzusból kifolyólag) letudtam végre valahára én is a korábbi 10 filmet. Igyekeztem reális osztályzatokat adni. Voltak amik marhára tetszettek (Khan haragja, A nem ismert tartomány, Kapcsolatfelvétel) és nem fukarkodtam megadni nekik az ötöst sem. A Csillagösvény és a Hazatérés már csak egy erős négyesre volt elég, de alapvetően ezek is nagyon jó részek, a Spock nyomában és a Nemezis esetében már egy kis jóindulatra is szükség volt, hogy egy gyenge négyest még begyűjtsenek. Shattner Végső határa, a Generációk és az Űrlázadás meg már csak a közepes szintig jutott (habár lehet itt is elnézőbb voltam a kelleténél). Jelen filmünk esetében azonban saját magammal (illetve az osztályzási rendszeremmel) kerültem szembe. Véleményem szerint a Sötétségben egy fikarcnyit sem rosszabb a négy évvel ezelőtti kalandnál, SŐT! pl főgonoszban magasan veri azt. Cumberbach sokkal jobb Eric Bana akkori (igencsak gyengén megírt) rosszfiújánál. Szóval színvonalban semmivel sem gyengébb elődjénél, ugyanakkor mégis cikinek érzem rányomni az ötöst. Viszont ha meg négyest adok, akkor meg az előző részt is le kéne vinnem oda, azonban valahogy arra sem hajlik a kezem, mert mint mondtam nagyon csípem azt a filmet. Ki érti ezt... :)

2013-08-31 15:27:53 vadPINGvin (3) #230

Anno moziban ott voltam éjfélkor a világpremier napján és NAGYON élveztem. Most megpróbáltam újranézni de 5 perc után után mindig tekernem kellett, mert fárasztott. Franc érti...

2013-08-31 13:41:40 Kapoka (2) #229

Nem ismerem a star trek sorozatot, csak épp annyit amennyit a tv kapcsolgatása közben láttam.
DE nekem hihetetlenül érzelmes, túlzóan is! Csöpögös volt.. nekem nagyon keveset adott ez a film

2013-08-25 18:18:41 tomside (4) #228

Hát, ez hótra élvezhető volt. Némely fordulatok 3 kanyarral előre beláthatóak, de ettől még bőven élvezhető. Amitől már az első 10 percben megcsömörlöttem, azok a kétpercenként esedékes egymás arcába hízelgések, ami jut a film egészére. Kicsit több malícia elfért volna. Ami viszont a legkirályabb volt, az a halott Kirk mellett Khan-t ordító Spock képe. Na, abban volt velő. :)

2013-08-25 11:47:04 nejmed (2) #227

Sokkal jobban hasonlít a régi Star Trek filmekre, mint az első JJ Abrams film. Nem állítom, hogy nem tetszett több okból is (főleg az omázsa miatt a klasszikus ST mozik felé, és mintha a lens flare sem lett volna benne annyira irritáló), de baszottul hosszú és vonatatott lett.

2013-08-24 15:51:06 Xuja (4) #226

Meglepően kellemes film volt. Jól megírt, kellően akciódús blockbuster, amelyben megfelelő arányban keveredik a humor és az érzelmesség (de nem giccs! najó egy pici). Egyedül a befejezés valóban sablonos kicsit, meg ugye Khan karaktere is elsikkadt a végére, aki amúgy fantasztikus főgonosz, főleg az előző rész rosszfiújához képest.

2013-08-23 22:12:43 Mikkey (3) #225

minden profi, minden jo, csak valahogy totál nem érzem magaménak a star trek filmeket. még 1 szörnyes, óriásrobotos is több figyelmet vált ki belőlem :D

2013-08-22 20:37:41 Sántha Orsolya (4) #224

Benedict Cumberbatch hatalmas! Annyira jól adta a karaktert, teljesen oda vagyok! Maga a film kevésbé sikerült jól szerintem, mint az előző, viszont a szereplőket már akkor megszerettem és jó volt viszontlátni őket. Jól szórakoztam.

2013-08-22 11:31:56 JohnnyJohnny (5) #223

Az év legnagyobb meglepetése számomra. Letaglózott, elkápráztatott, érzelmeket váltott ki. Ahhoz képest, hogy egy blockbuster filmről beszélünk, még értelmes is volt.

2013-06-19 11:27:50 gomez1000 (4) #222

Rendkívül jó párbeszédek, és érvelések vannak benne, de a vége sablonokból összerakott csupa giccs lett.

2013-06-16 18:58:12 BonnyJohnny (3) #221

A 2009-es Star Trek 385 milliót hozott. Fogadok veled egy sörben/borban, hogy ezt felülmúlja. :)
Most már hivatalos
-Domestic: $257,730,019 $210,491,000
-- Foreign: $127,950,427 $176,400,000
Worldwilde: $385,680,446 $386,891,000

Bár Amerikában közel félszázmillióval kevesebbet hozott, a világ többi részén annyival többet. Összesen már vezet.

critixx: De az eredményt hajlandó vagyok döntetlennek venni. :) (mivel odahaza kikapott, összesen nyert, mindkettőnknek igaza lett)

2013-06-13 16:26:45 Olórin (2) #220

Zummm. Pajzsenergia 20%-kal csökkent.

2013-06-08 19:27:22 Zsocci (2) #219

Az én véleményem a filmről: Velőtrázóan ostoba, gagyi, tele giccses, az amerikai átlagnéző számára viszont nyilván érzelmes jelenettel. Az egész egy sima akciófilm, csak jórészt az űrben játszódik. A vége már kínosnak mondható. Na és az a beszéd... A zene kifejezetten idegesítő. Lassan tényleg felesleges moziba járni. Elnézem, hogy ez jó kritikát kapott, és ennek ellenére teljesen üres film, akkor milyen lehet a többi? Egyedül azért kap kettest, mert néhány jól megírt párbeszéd volt benne. Nem akarom megsérteni azokat, akiknek tetszett, az is lehet, hogy én vagyok már öreg az ilyenekhez.

2013-06-08 13:58:40 critixx (2) #218

Igaz. Egyébként én több embert is ismerek, akik életükben nem néznének meg szuperhősös filmet, de Robert Downey Jr. olyan jó pasi és/vagy annyira vicces, annyira vagány, annyira menő, hogy csak miatta áhítattal ülik végig Sztárk Tóni kalandjait.

Érdekes dolog amúgy ez. Tizenöt éve még el tudtak adni egy filmet azzal, hogy "főszerepben John Travolta", ma már csak azzal tudják eladni, hogy "főszerepben John Travolta, aki női ruhában énekel". A '90-es évek meg egy érdekes világ volt, mikor azzal az ötlettel, hogy Michael Jordan kosárlabdázik rajzfilmfigurák ellen, 230 millió dolláros bevételt tudtak produkálni 80 milliós büdzsé ellenében.

2013-06-08 13:47:14 Olórin (2) #217

Ha jobban elolvasod, nem ellentmondás: azt írom, hogy a karakter, a műfaj és a színész kombinációja hozza a sikert, nem csak a színész maga.

2013-06-08 13:29:41 critixx (2) #216

Olórin írása nagyjából a lényegre tapint. Én egyetlen ellentmondást találtam benne: azt írja, hogy a '90-es években domináns sztárkultusznak mára vége, alatta pedig azt, hogy az Ájronment azért nézik inkább az emberek a moziban, mert abban ott van ifjabb Downey Róbert, aki felváltva harcol és pufogtat humorbombákat, majd hogy a Halálos iramban filmek közül azok voltak sikertelenek, melyekben nem szerepelt Vin Diesel. Később meg azt, hogy Pine, Quinto és a többiek nem elég széles körben ismert nevek ahhoz, hogy a nézőket a mozikba csalják.

előzmény: opposition (#203)

2013-06-07 21:22:16 BonnyJohnny (3) #215

Újranézve a Space Seedet még egy aspektusát hiányolom a Kirk-Khan párosnak. Azt, hogy Kirk méltó ellenfele a szuperembernek. Abban, mikor beszélnek egymással, vagy egyszerűen, mikor csak egymást nézik, szinte vibrál közöttük a feszültség, ami a két erős karakter találkozásából adódik. Ebben a filmben Kirk kis nyuszika Khan mellett. És mikor dühösen fröcsög az üvegfalon át, sem tűnik méltóbb ellenfélnek, mint mikor eredménytelenül püfölte.

2013-06-07 20:01:41 BonnyJohnny (3) #214

Bár ezt már a Wrath of Khan topikjába is beírtam (nem is olyan rég), ide is beírom más hangsúllyal.

A reboot topicjában írtam gomez1000 hozzászólására reagálva (ahol ő szellemi párbajt is emlegetett), hogy abban túl sok szellemi nem volt, ugyanis Nem vezették meg Nerot, nem jártak túl az eszén, egyszerűen lenyomták erőből, nem kis tökösséggel persze, de annál is több szerencsével (gondoljunk csak a sok szerencsés transzporta többek között).

Itt pedig a Space Seed - Wrath of Khan pároshoz képest kiherélték a Kirk-Khan párost.
Eleve kihagyták az egészből, hogy tulajdonképpen Kirk humanista hozzáállása (ami Khanból hiányzik) mentette meg Khant egyszer konkrétan a haláltól, másodszor a büntetéstől. Kimaradt az elvi párbaj (ami a Space Seedben zseniális párperc). Ebben a filmben kifejezetten hasonlóak Kirk és Khan elvei. Kimaradt a fizikai párbaj (pontosabban nevetséges lett az eredménytelenül püfölgető, és ezt láthatóan észre nem vevő Kirkel), és kihagyták a szellemit. Kirk megintcsak nem szellemi szinten győzi le az ellenfelét, hanem szó szerint leverik. Bár itt kétségtelenül nem annyira zavaró, mint Nero esetében.

2013-06-07 19:54:18 ChrisAdam (3) #213

Na a felhő a másik..... Utálom az olyan jeleneteket, mint pl. az. Zuhan, zuhan a gép, vele a kamera, eltűnik a gép a felhőben, de a kamera nem vált, hanem ottmarad. Vajon miért, Abrams a felhőket szerette volna még mutogatni? Nem, hanem... (tudjátok, hogy történt). Annyira utálom az ilyen pofába csapott kiszámíthatóságot, amikor tudom, érzem azt, hogy Abrams legyintett arra, hogy a film pörgős legyen izgalmas és inkább választotta a látványt, mint ahogy az Olórin által felhozott jelenetnél, csak ott nem így szarta le a nézőt, hanem máshogy.
Aranyszabályként kéne bevésni Hollywood kőtábláiba, hogy a rendező NEM magának csinál filmet, hanem a nézőinek - ezért utálom, mikor totál hülyének néznek.
Mindjárt rányomom a hármast. :C

2013-06-07 19:50:00 BonnyJohnny (3) #212

Ne idegesíts, Olórin (és magadat se), mert még ez is hármason végzi (mindkettőnknél). :P

2013-06-07 19:47:32 Olórin (2) #211

Persze, ha az űrben maradnak, akkor megközelíthették volna Spock pozícióját a hegy MÁSIK oldaláról is, hogy az őslakók ne vegyék észre őket, és az kibaszott volna a forgatókönyvvel.

2013-06-07 19:45:59 BonnyJohnny (3) #210

Ahogy amúgy szokás. :P
De ez egyébként nekem sem jutott eszembe, pedig a film legelején van és marha látványos. Szinte üvölt a pofánkba, hogy miért? De lehet pont ezért siklott el mindenki szeme ez fölött. :P
Pléne, hogy ezt a film végén megismétlik felhővel (ahol indokolt), különösen nem értem, miért kellett beletenni.

2013-06-07 19:45:38 Olórin (2) #209

Valahogy úgy képzelem el, hogy Abrams látta anno a Bosszúállók trailerében, ahogy a helicarrier kiemelkedik a vízből, és azt mondta, "én is akarok egy ilyet".

2013-06-07 19:43:15 ChrisAdam (3) #208

Hogy faszán nézzen ki, mikor kiemelkedik a vízből és felharsanjon Giacchino szar zenéje. És bár eddig ebbe nem is gondoltam bele, de tényleg, milyen igaz - hisz ugye az űrben is "elrejtőzhettek" volna.

2013-06-07 19:42:30 Ninety-Four (3) #207

Próbáltam nem figyelni a zökkenőket, de ez nekem is feltűnt. Elég bosszantó dolog. Az előző részben a Vulkán pusztulása szerintem jól szimbolizálta a logika halálát a rebootszéria forgatókönyveiben.

2013-06-07 19:35:23 Olórin (2) #206

És az még senkinek nem jutott eszébe egyébként, hogy mi a francért rejtik el az Enterprise-t a tenger alján? Minden szempontból, amire gondolni tudok, hatalmas baromság.

2013-06-07 18:37:47 BonnyJohnny (3) #205

Most, hogy unokatesóm megnézte, eszembe jutott még néhány logikátlanság. A transzportálások ideje attól függ, hogy az adott transzportálás milyen dramaturgiai szerepet tölt be. Akárcsak az utazásra szánt idő (Kronosról oda és vissza messze nem ugyanannyi az út). De a film alapján a Föld és a Kronosz pár másodperc alatt elérhető. És ezen közelség ellenére, egyik központi bolygónak sincs védelme. Amikor Spock eléri az Új Vulkánt, nem tudott volna segítséget is elérni? Persze, ha nincs a Föld közelébe egy hajó sem, akkor mindegy. :P

2013-06-04 08:50:58 BonnyJohnny (3) #204

Én azokra az időkre emlékszem legjobban, mikor még csak 9 film és 4 sorozat volt. És az az igazság, hogy minden, amit azután készítettek, nekem nem hiányozna.
A reboot után még adtam egy esélyt a folytatásnak, de most már konkrétan ez a vonal sem érdekel. Ettől függetlenül, ha kijönnek az első előzetesek a harmadik részről, tűkön ülve fogom várni persze... :P

előzmény: opposition (#203)

2013-06-04 08:33:55 opposition (3) #203

"Felismered, hogy Star Trek, mert ott a kétgondolás-tányéros űrhajó, és felismered, hogy Die Hard, mert kimondják a főhős nevét, de a lényegi, a designon túlmutató jellemzők feloldódnak az átlagosságban."
A többi itt: [link]

Nagyjából egyetértek. Remélhetőleg az 50-es jubileumra kihoznak egy trekkie-s harmadik részt!

2013-06-02 00:17:20 Ninety-Four (3) #202

Szórakoztató, pörgős, látványos és akciódús darab, ami elég vicces és elég drámai is volt ahhoz, hogy kellemes élményként könyveljem el, de a mindig jó helyen felbukkanó deus ex machinák kicsit idegesítettek.

Amúgy Scotty rohangászása utalás lett volna erre a filmre?

2013-05-26 19:11:12 Jason13 (5) #201

J.J. Abrams 2009-ben kisebb csodát tett: feltámasztotta a Star Trek franchise-t egy előzményfilmmel, ami nem csak bemutatta a híres legénység első kalandját, de a sztorit olyan irányba vitte el, hogy még a keményvonalas rajongók is meglepődhettek. Bár, ők inkább értetlenkedtek és idegeskedtek, mert nem azt kapták, amit megszoktak, pedig az új irányvonal igencsak jól állt a filmnek. Sebaj, a szélesebb közönség megvolt elégedve a látottakkal, így nem is volt kérdés, hogy lesz e a folytatás.
Erre 4 évet kellett várni,és hát a türelem szó szerint rózsát termett, mert az Enterprise második küldetése még az elsőre is rátesz egy lapáttal!
Jó folytatáshoz híven mindenből duplán annyit kínál,mint elődje,tehát grandiózusabbak az akciók,magasabb a tét és a gonosz karakter is kétszer olyan fenyegető,mint az előző felvonás gazfickója.Viszont ebbe a "mindenből többet és nagyobbat" taktikába könnyen bele is lehetett volna bukni,nem is egy példát lehetne hozni erre,de Abrams ügyesen vette az akadályokat és egy bitang erős darabot tett le az asztalra.
Már maga a történet nagyon erős,hiszen hiába tiszteleg úton útfélen az eredeti előtt,új ötletekkel is szolgál,sőt,olykor még fordulatokkal is előrukkol,melyek Abrams titoktartási mániájának köszönhetően elég meglepőek (kivéve a John Harrison figuráját övező rejtélyt,azt sikerült ellőni a sajtónak idő előtt).
A karakterek egymással való viszonyrendszerét is sikerült továbbvinni, szerencsére az ő esetükben sem ragadtak le a sablonoknál és szinte mindegyik akciójelenet azt a célt szolgálja,hogy szereplőink fejlődjenek,ne csak egy helyben toporogjanak.Ez pedig ritka manapság,mivel a mai látványfilmek többsége CGI-effektek sokasága köré írt kliséparádé,de itt az összes akció a forgatókönyvnek van alárendelve.
De ha már akciók,ezekre panasz nem eshet.Az űrben játszódó zúzások egytől-egyig lélegzetelállítóak,ahogy a kézi-fegyveres tűzpárbajok is.Egyedül a közelharcok nem a legjobbak,de azokból nincs sok,úgyhogy bőven élvezhetőek még azok is.
Amire még külön kitérnék az a zene.Michael Giacchino jegyezte már az első rész dallamait is,azok azok se voltak rosszak(sőt),azonban szerintem itt sikerült a csúcsra járatnia tehetségét,mivel a tételek többsége rendkívül emlékezetes és hangulatos.Röviden,így kell kinéznie egy hibátlan filmzenének.
Mindent összevetve,a Star Trek-Sötétségben (nem vagyok hajlandó megcserélni az alcímet a címmel,bocs) egy tökéletes folytatás és egy tökéletes látványfilm,remek sztorival,kitűnő karakterekkel(akiket jól keltettek életre a színészek,Benedict Cumberbatch-től még mindig ráz a hideg)és elképesztően pörgős akciókkal.Én személy szerint imádtam,sőt,ahogy kijöttem a légkondicionált teremből,legszívesebben mentem is volna a következő vetítésre!
Mindezek fényében pedig azt tudom írni,amit már sokan előttem: a Star Wars a legjobb kezekben van.

2013-05-26 10:34:09 critixx (2) #200

Most jutott eszembe, a TOS legnagyobb "hogyan oldjuk meg a konfliktust" hülyesége a Plato's Stepchildren vége volt. Ott Kirkék úgy győzik le az ellenfeleiket, hogy McCoy beoltja őket a bolygó flórájában és faunájában található ásványi anyaggal, így ők is szert tesznek a lakók telekinetikus képességeire, amivel könnyedén félreállítják őket az útból. És semmi említés nem történik arról, hogy ez a képesség elmúlna, miután távoznak a bolygóról. Plusz, a főgonosz olyan mértékű erővel rendelkezik, hogy egy gondolattal belelökhetné az Enterprise-t az atmoszférába. McCoy pedig ennek a dupláját adja Kirknek és Spocknak. Tehát most képzeljük el a következő szituációt: a borg megtámadja a Föderációt. Az Enterprise SOS a Platoniuson terem, beoltják magukat a "csodaszerrel", majd Picard egy csésze Earl Grey-t kortyolgatva nekilöki a borg kockahajót egy aszteroidának vagy kisholdnak.

2013-05-21 22:59:08 critixx (2) #199

Az egy dolog, amit előzetesen pozitív tényezőként várok ettől a filmtől, az Cumberbatch játéka.

Amúgy érdekes, hogy Montalbán ugyanolyan jól eltudta játszani Khan-t, A majmok bolygója szériában pedig Armandót. A két karakter a totális ellentéte egymásnak. :-)

előzmény: Gasz András (#198)

2013-05-21 22:54:45 Gasz András (4) #198

Értem. Köszi már dereng valami. :) Azért fura volt látni mert eléggé más a két színész kinézete. Sok külső hasonlóság nincs, de jellemzőkben s erős nézésben van! :)

2013-05-21 22:35:26 BonnyJohnny (3) #197

Elmondja.
Nero támadása miatt felértékelődött a mélyűri felderítés, és ott találták meg a Bottany Bayt és a 73 hibernált testet. És akárcsak a TOS-ban, valószínűleg itt is automatikusan beindult a vezér ébresztése. Csak az övé. Onnantól pedig (akárcsak a TOS-ban) az volt a célja, hogy a társait is felébressze, maga köré gyűjtse, és ott folytassa, ahol az eugenetikus háború végén abbahagyta, mielőtt halálra ítélték volna háborós bűnökért, és az űrbe nem menekültek az ítélet elől.
A különbség csak annyi, hogy itt a szekcio kissé militánsabban bánt Khannal, mint a TOS-ban Kirk, és megvendégelés helyett rögtön hajóépítésre és torpedótervezésre kényszerítette Khan-t.

előzmény: Gasz András (#196)

2013-05-21 22:31:17 Gasz András (4) #196

Most néztem a Khan-os TOS-os 1. évados részt. Hogy hozták vissza .....-t ebben a részben? Nem emlékszem most hogy utaltak rá? "Vagy csak ott termett a Földön". Mivel még nem néztem újra a Star Trek - ..... haragját ezért kérdem.

2013-05-21 01:20:58 whiteman 01 (?) #195

már ne is haragudj, de ilyen hülyeséget hogy lehet írni??? Sajnálod, hogy jó kezekbe került a Star Wars? Sajnálod, hogy hosszú idő után, VÉGRE egy méltó folytatást kaphatunk?

előzmény: deviant (#118)

2013-05-21 00:02:27 Victor Vance (4) #194

Tisztességesen megrendezett, igényes nyári blockbuster, egy pillanatra sem lehet rajta unatkozni, a főgonosz remek, jobb mint amilyen az előző volt, látványra persze most sem lehet panasz, és igazából a legtöbb dolog klappol benne. Viszont a klasszikus Star Trek-hez sok köze nincs, ettől függetlenül baromi szórakoztató volt, és nekem a tálalás bejött.

2013-05-20 19:50:08 Olórin (2) #193

Gyerekek, ez mind csak alapok nélküli spekuláció. A tény az, hogy az írók beleszartak ebbe, ezért ez egy lyuk/hülyeség a forgatókönyvben. Körbe lehet magyarázni a lyukat saját szakállra, de attól az még lyuk marad.

2013-05-20 19:46:46 ChrisAdam (3) #192

Dehogynem. De akkor sem értek egyet. Atombomba se egy volt... Tehát képtelenség, hogy egy ilyenből csak egy darabot tartottak volna az egész univerzumban.

Vagy a Csillagflotta betiltotta, mert bizonyos esetekben túl veszélyes lett volna? Ezért záratta be az archívumba? (alább)

Amúgy mikor jön a harmadik rész?

2013-05-20 19:40:12 BonnyJohnny (3) #191

Most komolyan azt nem érted, hogy a szekció, ami a Csillagflotta vezetése előtt is titkos, és a Föderáció vezetésének dönttéseivel ellenszegülve, azok ellenőrzését kikerülve akar tevékenykedni, miért nem terjeszti azt a technológiát, amivel kvázi bárkit ki lehetne ütni, bárhonnan?

2013-05-20 19:37:15 ChrisAdam (3) #190

Na ez az, hogy alapjában véve Scotty fejében egy képlet élt, amit később elmondott Peter Wellernek, aki gondolom, értelemszerűen kiadta egy csoportnak, hogy (akár Scotty vezetésével) csinálják meg magát a ketyerét, hogy aztán Khan elrablolja.
De megint csak a kérdés: hogyha egy masina beválik, mért nem terjesztik. iPhone 5-ből se egy darab van a világon. Tudtommal.

2013-05-20 19:28:55 BonnyJohnny (3) #189

Azért lehetne belőle egy, mert a szekció az admiralitás felső vezetésének a támogatását élvezve lefoglalta (magának). Bár ismétlem, Scotty nem ketyerét talál fel, hanem képletet.

Jó, de egy olyan egyenletet írt be Spock, amit Scotty talált fel... fog feltalálni... talált volna fel. (Janeway kapitány itt akadna ki. :D)

2013-05-20 19:18:43 ChrisAdam (3) #188

Na de ez még nem magyarázza meg, hogy miért csak egy példány volt belőle. :)

Bonny: És azt is Spock írta be.

előzmény: Zalaba Ferenc (#186)

2013-05-20 19:17:15 BonnyJohnny (3) #187

Ennek lenne értelme. De már most tudom, mit fog reagálni rá Olórin. Egy fél mondatban sincsen rá utalás.
Egyébként az első rész alapján Scotty nem konkrét ketyerét talált fel, hanem az egyenletet, mellyel egy mezei transzporterrel is meg lehetett csinálni az akciót.

előzmény: Zalaba Ferenc (#186)

2013-05-20 19:13:23 Zalaba Ferenc (4) #186

Megkérdeztem egy Star Trek-őrült barátomat a transzporterrel kapcsolatban, az ő magyarázata a következő: Scotty kitalálta és egyszer használta a ketyerét, aztán a Csillagflotta elvette tőle, és ezt a kütyüt mentette ki magának Khan a londoni "archívumból", ami felrobbant. (Látjuk is, ahogy táskával a kezében menekül a romok között.)

2013-05-20 16:18:16 critixx (2) #185

Mint Olórin és jómagam lentebb írtuk, az a találmány csakis azért létezett, mert az írók nem tudtak mást kiizzadni magukból egy plot point megoldására az előző filmben. Semmi racionalitást nem érdemes keresni mögötte. Egyébként ha jól tudom, egy év telt el a két film között.

2013-05-20 15:42:22 ChrisAdam (3) #184

Ez mondjuk igaz. De feltételezem nem egy nap. De szerintem még annyi is elég lenne. Ha jól emlékszem, márpedig nem lehet olyan rossz még az emlék, hisz épp most néztem meg, ott akkor Spock mondta meg Scottynak a később feltalált találmány titkát. És az nem volt olyan sok idő, tehát bőven terjeszthették a kódokat vagy amivel ezt előállították.

Viszont akkor lehet igazad, ha Scotty nem adta el ennek a felfedezésnek a jogait. És ez nem is olyan elképzelhetetlen.

előzmény: Zalaba Ferenc (#182)

2013-05-20 15:40:04 Olórin (2) #183

Nézd, ha egyáltalán eszükbe jutott volna az íróknak, hogy ezt esetleg illene elmagyarázni (illetve nem szarnák le az egészet alapból), akkor egy vacak félmondatba telt volna megtenniük. De a helyzet az, hogy critixxnek teljesen igaza van, ez egy buta plot device volt az első részben, és itt is az maradt.

előzmény: Zalaba Ferenc (#182)

2013-05-20 15:35:51 Zalaba Ferenc (4) #182

Hogy mennyire hülyeség vagy baromság, ahhoz jó lenne tudni, hogy a két Star Trek között mennyi idő telt el.

2013-05-20 15:26:53 Olórin (2) #181

"Valószínűleg"... nemá. Ez maximum feltételezés, és még alapja se nagyon van. Az, hogy az én transzporterem simán értelmezhető úgy is, hogy az ő találmánya. De ha nincs több ilyen transzporter, az ugyanolyan hülyeség (miért nem csinálnak többet? Scotty összehuzalozott egyet a Föderáció kábé elfeledett segglyukában tökegyedül), mintha van, és nem használják.

előzmény: Zalaba Ferenc (#179)

2013-05-20 15:25:46 ChrisAdam (3) #180

Szerintem akkor is/meg még nagyobb baromság.
Egy csúcsszuperdolgot feltaláltak, ami könnyebbé teszi az űrutazást meg mindent, aztán az egész Csillagflottában csak EGY ilyen dolog van? :)
Nonszensz.

előzmény: Zalaba Ferenc (#179)

2013-05-20 15:02:54 Zalaba Ferenc (4) #179

Valószínűleg Scotty transzporteréből csak egy prototípus létezett, amit Khan lenyúlt, különben Scotty nem azt mondta volna, hogy "az ÉN transzporteremet használta arra, hogy ezt meg azt csináljon".

2013-05-20 13:36:39 critixx (2) #178

Lentebb kifejtettem. :) A Star Trek sohasem volt egy húzónév a jegypénztáraknál. Habár a Nemezis kivételével mindegyik film nyereséges volt, csak az első, a negyedik és a 2009-es tudott átütő pénzügyi sikert aratni. '79 és 2009 esetében egyaránt az óriási hype és a "ST nagy visszatérése" körüli esemény által generált érdeklődés eredményezte ezt. A hazatérés meg valahogy megtalálta a jó formulát a jó időben.

2009-ben óriási volt a várakozás: vajon sikerül-e újraéleszteni a halott franchise-t és vajon Abrams mit hoz ki belőle? Emiatt mindenki kíváncsi volt a filmre, és özönlöttek rá a moziba. Most az a helyzet, hogy egyrészt a rajongók egy jelentős hányada igen negatívan szemléli Abrams tevékenységét, és mivel előre tudják, hogy milyen lesz az új film, már nem dobnak ki pénzt rá, hogy moziban megnézzék. Az átlagközönségnek pedig mindegy, hogy Star Trek vagy valami más, csak látványos legyen és ne kelljen sokat gondolkodni rajta. Sőt, ha választhatnak a hegyesfülű emberek űrkalandjai, illetve az Ájronmen agyzsibbasztása között, inkább az utóbbit választják. Az olyan szuperhősös meg van benne Róbertdávnidzsunior.

Amúgy azért tejel rendesen az új film is, de egyelőre jóval alulmarad az előzővel szemben. A Paramount és Abrams pedig aggódnak, mert nem hozta az általuk várt számokat. (Hehehehe...)

2013-05-20 12:32:10 Olórin (2) #177

Hahh, komolyan meg vagyok lepve...

2013-05-20 12:19:53 BonnyJohnny (3) #176

Világviszonylatban méh javíthat. Én tartom a sört. :)

2013-05-20 12:16:40 critixx (2) #175

Jóval rosszabbul teljesített az első hétvégén mint négy éve az előző Abrams-film. Megmondtam vagy megmondtam?

2013-05-20 12:10:13 Olórin (2) #174

Igen, Khan használja Scotty transzporterét, és senki más. Ez következetesség? Hogy ott egy forradalmi új technológia (amivel amúgy oda lehetne sugározni a klingonok bolygójára bárkit, sőt magukat a torpedókat is, és nem kéne csillaghajót, de még embert se küldeni Khan kinyírásához), amit senki nem használ, csak a rosszfiú?

előzmény: Zalaba Ferenc (#153)

2013-05-19 19:46:49 critixx (2) #173

BonnyJohnny 1.: Nos, ebben nem értünk egyet. Bárcsak tovább maradt volna Pulaski és nem hozták volna vissza az iszonyú semmilyen Crushert. Diana Muldaur azon kevés TNG színésznők közé tartozott, akik tényleg tudtak játszani. A karakternek pedig voltak jellemvonásai (bár kicsit erőltetett volt ez a "női Dr. McCoy" figura, de legalább valamilyen volt).

BonnyJohnny 2.: Az "emlékezz" rész eredetileg nem lett volna benne azon ominózus filmben, de a tesztvetítés után a közönség egyöntetűen követelte, hogy legalább valami apró remény maradjon Spock visszahozására, ezért rakták bele. Meyer olyannyira dühös volt emiatt, hogy még a nevét is leakarta vetetni a filmről.

ChrisAdam: Magyarországon biztos mindenhova. De Romániában ezek szerint nem.

2013-05-19 18:19:53 ChrisAdam (3) #172

Tudtommal mindenhova levitték 2D-be.

előzmény: gringo (#169)

2013-05-19 18:14:49 gringo (2) #171

(de higgyétek el, hogy pl egy Djangót végignéztem volna szemüveg nélkül, életlenül is, szóval azért a film is tehet róla, hogy nem volt annyira jó, hogy kibírjam érte a fejfájás+elidenenítő szemüvegviselés kettőst.)

2013-05-19 18:13:12 gringo (2) #170

A Iron Man 3 sem volt egy nemtommilyen világmegváltó eposz, de végignéztem, mert hozták 2D-ben is. Majd amikor ezt le lehet tölteni (értsd: megvásárolni blúréjen), akkor megnézem és adok rá egy jobb jegyet. Ha megérdemli :)

2013-05-19 18:11:50 gringo (2) #169

De hát ha nézhetetlen volt, kéremszépen. És sajnos nem én tehetek róla, hogy a formát ennyire összenövesztették a tartalommal (ld. már a film címébe is beleírják hogy 3D).

2013-05-19 17:53:56 BonnyJohnny (3) #168

Szerintem nem kell erre ilyen komolyan reagálni. Depositum csak azt akarta kifigurázni, hogy ha valamilyen technológiai okból nem nézzük végig a filmet, akkor az már nézhetetlen.

2013-05-19 17:43:51 ChrisAdam (3) #167

Pontosan ez jutott nekem is az eszembe.
Szerintem ez nem volt szép tőled, depositum.

2013-05-19 17:40:33 csabaga (?) #166

Szerindet hány vak jár moziba?Vagy erre a fórumra?

előzmény: depositum (#164)

2013-05-19 17:22:52 Xuja (4) #165

Pontosan ez jutott nekem is az eszembe. :)

előzmény: depositum (#164)

2013-05-19 17:14:45 depositum (4) #164

És mi van a vakokkal? Ők nyomjanak mindenre nézhetetlent? ;-)

2013-05-19 17:12:25 csabaga (?) #163

Ha valakinek nem bírja szeme,akkor az.Míg meg nem tudja 2D-ben nézni.:)

előzmény: Xuja (#162)

2013-05-19 16:56:08 Xuja (4) #162

nem bírtam a 3D-t

És ezért nézhetetlen?

előzmény: gringo (#160)

2013-05-19 16:45:48 BonnyJohnny (3) #161

Ez inkább a plázáról mond el sok mindent. :P

előzmény: gringo (#160)

2013-05-19 16:44:28 gringo (2) #160

Nézhetetlent kellett nyomnom a filmre, mert kb 50 perc után kijöttem, nem bírtam a 3D-t. Amúgy az elég sokat elmond, hogy itt nálunk a plázában akció-kalandfilmnek reklámozzák, a sci-fi el sem hangzik.