Carrie (2013) ☆ 👁

(Kimberly Peirce)

amerikai dráma, horror

2,9

2018-01-31 12:25:01 tomasso (2) #67

Az új Carrie förtelmesen béna, nyomába sem ér Sissy Spaceknek, ahogy a film sem ér fel De Palma művéhez. Teljesen felesleges remake, gyakorlatilag egy az egyben újraforgatták, csak beszúrtak pár menő elemet hogy korhűbb legyen, meg rendesen elcseszték a végét.

2016-11-23 11:53:10 Dezsmant (5) #66

A feldolgozás is nagyon jó lett, az eredeti is jó, de mivel ott még a technika nem volt annyira adott, ez sokkal brutálisabbra, látványosabbra, véresebbre sikeredett, és a vége is nagyon ott volt.

2015-10-17 15:36:48 Mizi (2) #65

Jól gondolod.

2015-10-17 15:17:40 Ugor (4) #64

Gondolom, nem olvasol Stephen King könyveket.

előzmény: Mizi (#63)

2015-10-17 12:09:41 Mizi (2) #63

Ez az fajta karó, amelyet végig nézel, és még szórakoztat is, de a végkifejlet és az utána lévő utolsó jelenetek miatt olyan dühös leszel, hogy rá kell nyomnod az egyest. És akkor még a többi hibáról nem is írtam.
1. A szereplők egy dimenziósak és sokszor a végletekig kiélezettek. Én nem becsülöm alá az emberi gonoszság hatalmát, de a mindenre képes (még a gyilkosságra is) tinicsaj már bőven túlzás volt. Ahogy a makulátlan szöszi is, na ő meg a másik véglet.
2. Chloe Grace Moretzről nem hiszem el, hogy freak. Túl szép hozzá.
3. Ha már freak a főszereplő, akkor sem fog az egész suli rajta röhögni, ez megint csak egy nagyon durva túlzás, ami hiteltelenné teszi a sztorit, és lesüllyeszti a Disney sorozatok szintjére.

Nem mondom, tényleg képes érzelmeket kicsikarni az emberből, de milyen áron...

2015-06-02 11:20:34 tomside (4) #62

A zúzós rész nélkül simán ötöst adtam volna rá. Mert odáig, és azután nagyon erős.

2014-05-30 01:52:53 tzoli (3) #61

Nincs vele semmi baj, azon kívül, hogy egy totál felesleges remake.

2014-04-29 17:22:38 o0o (2) #60

Hogy állhat ez a B-kategóriás gumipunci-reklám 2,88-on itt?! Kezdek elbizonytalanodni a kt kollektívájának ítélőképességében... Nekem úgy rémlik az elmúlt évekből, hogy 2,6-7 felett már egész nézhető filmek szoktak lenni, vagy én lettem "kritikusabb" azóta, nem tudom, mindenesetre akkor a saját kt-s megnézési küszöbértékemet felvittem 2,99-re. :)

2014-02-25 21:51:51 Tenebra (3) #59

Az 1976-os feldolgozáshoz képest sehol sincs, de egy tisztességes iparosmunkának elmenne, mert végülis a sztorit nagyon nem lehetett elrontani.

Ami viszont a 4-esről egyértelműen leüti, az a főhőst játszó leány hiteltelensége. Totálisan hihetetlen, hogy ő egy geek, egy kirekesztett kis girnyó. Nincs ugyanis ok rá, azt meg nem ismerik, hogy milyen a családi háttere. (Mert a kirekesztés általában elsősorban a külső miatt van, főleg a lányoknál. Attól, hogy valaki nem dob vissza jól egy labdát, még nem lesz az osztály feketebáránya, de még attól sem, hogy megijed a menstruációjától... :D) Szóval eleve hiteltelen volt a szerepben.

Na, meg ezek az idióta megoldások, melyekkel próbáltak újítani a sztorin. GOndolok itt az utolsó rémálomra, mikor a csajnak a hasából nyúl ki Carrie XD. Na neee. Illetve itt sokkal inkább tűnt egy ébredező szuperhősnek a csaj, mint egy igazán szenvedő monstrumnak.

Ja, és a horrorfaktor ebből végképp kiveszett. Az 1976-os feldolgozáson sem fostam be, de ott voltak elég durva momentumok, például a vége. Itt viszont nem éreztem a horrort, ez inkább volt melodráma.

Szóval erős 3-as, mert végülis nem untatott, meg nem hemzsegett az elkúrt jelenetektől. De hát az embernek eszébe jut az 1976-os verzió unos untalan, és hát azzal összevetve bizony elvérzik.

2014-02-16 15:48:41 Ubul (3) #58

teljesen jogos,és igen, erre is gondoltam ,hogy hát kinek mi a horror :) Ezért is számomra mai szemmel nézve ez a film (és természetesen szubjektív véleményként írva) egyáltalán nem horror.

2014-02-16 15:45:25 BonnyJohnny (3) #57

Ugye tudod, hogy ha csak azt a horror filmet veszed horrornak, ami ijesztő vagy félelmetes, akkor a műfaj fele ugrik nálad (minimum). :D

előzmény: Ubul (#56)

2014-02-16 15:42:38 Ubul (3) #56

igen,valamelyest így értettem. Persze ha a 80as években készült volna, akkor kőkemény horrornak lenne kikiáltva (ha az eredetiről most nem veszünk tudomást), az akkori igényekhez mérve (szerintem), de mai szemmel nézve egyáltalán nem horror, még ha a zsáner tulajdonságait magán is viseli...persze ez megint más kérdés, hogy kinek mi a horror, nekem ez a film a horror jelzőhöz kevés volt. (és ez meg már az off jelzőt is kimeríti :D)

na meg lehet hogy túlságosan nagyok lettek az igényeim az utóbbi időkben :D

2014-02-16 14:15:19 flake (3) #55

Megteszi :D

2014-02-16 14:12:11 BonnyJohnny (3) #54

Helyenként vannak benne horroros részek. De az alapvetően thriller, krimi... és dráma (bár ez egy elég tág, szinte mindenre ráhúzható műfaj).

előzmény: flake (#53)

2014-02-16 14:08:55 flake (3) #53

Na ezzel így kiegyezhetünk, ha hozzáteszed, hogy a Bárányokra is igaz, hogy thriller is, és horror is :)

2014-02-16 13:55:15 BonnyJohnny (3) #52

Hát igen, lentebb én is hasonlóan vélekedtem. :P
A Låt den rätte komma in (pont a minap ajánlottam gomeznek) egyértelműen horror (is), de ugyanakkor nem csak az. Műfajilag dráma is, sőt romantikus film is. És mindhárom műfajban nagyon jó. :) De ez már OFF.
Hogy kicsit ON legyen, a Carrie-re is igaz, hogy horror is és dráma is.

előzmény: flake (#51)

2014-02-16 13:51:31 flake (3) #51

Persze, objektíve nyilván a Carrie horror, és a Bárányok nem. Ubul szerintem, csak azon ironizált, hogy ugyan a horror elemei megvannak a Carrie-ben, de messze nem félelmetes film, és ezzel egyet is kell értenem. Mondjuk ez most elég érdekes, mert szerintem a legjobb horror az Iszonyat, de tipikus horror elemeket messze nem tartalmaz. Másik példa: Låt den rätte komma in. Na ez aztán bőven kategorizálható horrornak, számomra mégis inkább egy gyönyörű szerelmi történet :)

2014-02-16 13:43:41 BonnyJohnny (3) #50

Szubjektíve én is inkább félek a bárányoktól, mint Carrietől (főleg az újtól), de objektíve, szerintem ez áll közelebb a horrorhoz, és az a thrillerhez. A különböző filmes oldalakon látható műfajbesorolások is engem támasztanak alá. Igaz, láttam olyat, ami a bárányoknak is adott horror besorolást is, de olyannal nem találkoztam, ahol a Carrie-t ne horrorként tüntették volna fel. Ezért is nem értem Ubul kétségeit, illetve a hiányérzetét az iróniára.

előzmény: flake (#49)

2014-02-16 13:37:06 flake (3) #49

A horror nálam nagyon szubjektív, pl szerintem az Equus az egyik legjobb horror, ami valaha készült, vagy éppen a Shock Corridor. Ezért is mondom, A Bárányokra, hogy horror, mert képes volt belőlem előhozni azt a zsigeri félelmet, amitől egy filmet horrornak tartok.

2014-02-16 13:34:18 BonnyJohnny (3) #48

Mindenhol látom, hogy horror besorolást kapott. (ellentétben a a bárányokkal)
Szóval nem csak én (és Glasseye :)) gondolom így.

előzmény: Ubul (#47)

2014-02-16 12:19:53 Ubul (3) #47

lehet én nem értem az iróniát, mert nem Irónból származok, de a Carrie is mióta horror? :D (mármint a határ menti úton, hellye közzel besorolás még oké :D)

2014-02-16 11:01:24 wayage (4) #46

igaz, "vérbeli" horrora kérdezett rá :)

2014-02-16 10:45:19 BonnyJohnny (3) #45

Glasseye olyan horrorokra kérdezett rá, amik nem "határ menti úton, hellyel közzel besorolható" horrorok. :) Mint például a Carrie. ;)

előzmény: wayage (#44)

2014-02-16 08:41:00 wayage (4) #44

A bárányokat határ menti úton, hellyel közzel, de belehet sorolni a horrorok közé is :)

2014-02-15 23:34:48 BonnyJohnny (3) #43

Az szerintem is thriller.

2014-02-15 23:22:51 Glasseye (5) #42

Az mióta horror?

2014-02-15 22:20:48 flake (3) #41

Most látom, mire reagáltál. A Razzie nem éppen pozitív díjat jelent.

A bárányok hallgatnak.

2014-02-15 22:18:04 Glasseye (5) #40

Ne viragnyelven mondd, hanem konkretan h. Meik horror nyert 1991ben oscart

2014-02-15 22:15:27 flake (3) #39

Mondjuk 1991-ben az öt legfőbb kategóriában. De igen az horror.

előzmény: Glasseye (#38)

2014-02-15 22:12:08 Glasseye (5) #38

Most oszinten egy igazi verbeli horror mikor erdemelheti ki az oscar akademiatol dijat??!! Ez a carrie egy nagyon jo kis popcornmozi. Nekem nagyon bejott, de tiszteletben tartom a velemenyed megha egy kicsit se ertek vele egyet!!

2014-02-15 20:46:28 Rorschach (1) #37

Azt hinné az ember, hogy egy ilyen gyalázatosan ostoba - és kurva idegesítő - filmmel ki lehet érdemelni legalább egy rendezőnek járó Razzie-t... De még csak jelölést sem kapott sem Peirce, sem a förmedvény, amit a gyanútlan néző arcába vág :/

2014-02-11 21:43:36 Ubul (3) #36

ejj, eléggé nagy baklövés lett ez a film. Az eredeti tetszett, ez számomra viszont egy tucat tini-horror, ami amúyg meg nem is horror. Tudom, hogy alapból direkt ilyenek a szereplők, de Carrie-n és az anyján kívül minden szereplő irritált, és én pl azzal se értek egyet, hogy a színészi játékuk korrekt lenne. Carrie-é úgy félúton magához tért (az elején lévő menzeszes jelenetnél majdnem kikapcsoltam, már-már fájt, annyira bárgyúnak éreztem...pedig nincsenek is nagy igényeim), és az elején lepontozott kettesem egy gyenge hármasra feljött a bálos részre. Viszont a bálos rész is hagy némi kívánni valót maga után, nem éreztem egyáltalán azt a dühöt, amit Carrie átélhetett, egyáltalán nem jött át, míg az eredeti azért jóval több feszült jelenettel szolgált.

Kihagyott ziccer, pedig még nem is mondanám azt, hogy a remake-ek mindig csak szarabbak lennének (pl a The Thing remake-folytatása nekem kifejezetten tetszett a nem olyan távoli múltból).

A cgi-ről meg ne is beszéljünk...

2014-02-07 11:02:01 opposition (3) #35

Teljesen korrekt munka, jók a színészek, csak hát szerintem is teljesen felesleges volt megcsinálni...

2014-02-06 00:30:19 manson84 (2) #34

Nem azt mondom, hogy bántóan rossz, csak így ebben a formában teljesen felesleges. A vicces, hogy azok a jelenetek a legélvezetesebbek, amikor egy picit eltér a rendezőnő DePalma eredetijétől. Ahol azonban szolgaian másol (mondjuk ki: a játékidő 80%-ban) vérciki és a hírhedt báli jelenetnél már elviselhetetlenül büdös, tinédzser izzadságszagot áraszt magából. Szóval ja, egy-két eredeti ötlet és a mindig remek Julianne Moore menti meg a nézhetetlentől, de maradjunk inkább Sissy Spacek tombolásánál.

2014-01-19 10:44:06 wayage (4) #33

Miután megnéztem ezt a remaket (nem volt hozzá nagy kedvem) meglepődve tapasztaltam, hogy baromira megfogott. Aztán rögtön újra olvastam a könyvet, majd újra néztem az eredeti De Palma filmet, meg megint újra a remaket. Kimberly Peirce filmje inkább az eredeti filmet vette alapul, mert amit amaz a könyvhöz képest változtatott, ebben is ugyanúgy megtalálható. Az új Carrieben az tetszett a legjobban, hogy pár fokkal többet koncentráltak a karakterekre, jobban bemutatták Carrie és Tommy kapcsolatát. A bál mindkét filmben remek. Marco Beltrami zenéje is hatásos. A színészek itt jobbak, mint az eredetiben, egyedül Spacek és Cloe van egy szinten. Az igaz, hogy Cloe szebb és aranyosabb, de hát egy szép lány is lehet ugyanúgy kiközösítve. Ezzel nincs gond. Külön tetszett, hogy ha már a mai korhoz igazították a történet, a tecnnika is szerepet kapott. Vagyis a film elején menstruációs zavarában szenvedő Carrie-t felkamerázzák iphone-val, majd felrakják a youtubra és a bálon miután leöntötték disznóvérrel, még ki is vetítik mögötte... így ott már jobban érezhető Carrie tudatos bosszúja, ami amúgy könyvben is többször fellelhető, sőt ott még nagyobb rombolást is végez az egész városban Egyedül a vége fura, mindkét filmbe horrorosan hatásvadász. Mindent összevetve egy szinten van az eredetivel, ilyet még nem tapasztaltam az utóbbi évek a horror remakjei között.

2014-01-19 10:13:20 Gasz András (3) #32

Carrie (2013)
Számomra nagyon felesleges szó szerinti remake! (Megannyi jelenet egy az egyben átmásolva több vérrel!) Egy picivel jobban koncentráltak a drámára és a tini korszakra ebben más! Julianne Moore viszont kiemelendő talán jobb volt ő a régi verzió színésznőjénél is! Chloe Moretz viszont túl szép ehhez a szerephez főleg a régi film s regény leírása tükrében. A kritikusok és a nézők se kedvelték nagyon s meg is értem miért. Az eredeti sokkal jobb.

2014-01-06 19:42:56 Mikkey (4) #31

nekem bejött ez, a gyűlöletgombóc bennem is dagadt, Carrie-hez hasonlóan
a trailer kb kronológiailag ellövi az összes fő cselekményszálat, meg előzetesen féltem, hogy a természetfeletti erős részek túlságosan átcsapnak öncélú fantasy-s varázserő puffogtatásba,
de mégis finoman felépítve kaptuk az arcba. A lány, sorsával maga mellé állított, felkorbácsolták az indulatomat a vele esett csúfságok. Az anyával való viszonya is ki lett bontva rendesen
szerintem kellő alázattal nyúltak a témához
a végső snittgagyi volt viszont..
hatásosabb lett volna, ha csak a rózsa fellángolva leég

2014-01-05 22:29:41 Jason13 (3) #30

A jó szívem miatt 3-s!
Sajnos King irományát még mindig nem volt szerencsém elolvasni,de láttam a 76-s De Palma verziót és ez elbújhat mögötte.
Már alapból nem volt értelme ezt a sztorit újra elmesélni,hiszen ha nem is egy látványbomba Palma alkotása,mégis,remekül ki van benne domborítva a történet drámai oldala.Tehát aki azt a darabot látta,sőt, még a regényt is ismeri,neki ez az új feldolgozás semmi újat nem fog mutatni,maximum csak azt,hogy így kell gyenge horrort a vászonra hányni.
Pedig ha ránézünk a stáblistára,azt hihetnék,a két főszereplő majd elviszi a hátán a filmet!Ebben van valami,mivel Julianne Moore a kattant anyuci szerepében egész jó,de sajnos közelébe sem ér Piper Laurie-nak.Chloe Grace Moretz szintén tehetséges kis fruska,de itt ebből sokat nem mutatott.Kezdjük ott,hogy külsőleg ez a karakter egyáltalán nem passzol hozzá,mivel Carrie enyhén csúnyácska,de ez a kis csaj szerintem nagyon szép (mielőtt meggyanúsítanátok,hogy pedofil hajlamaim vannak,leírnám,egy évvel vagyok idősebb a lánynál).
Aztán itt a technikai oldal.A CGI nem rossz,de néhol nagyon elszaladt a ló a készítőkkel.Értem én,hogy így könnyebben kiviteleztek egy csomó olyan jelenetet,amit 76-ban lehetetlen lett volna megcsinálni,azonban emiatt már teljesen kézzel foghatatlan a finálé káosza.Repkedő autók,mini-földrengés,áh,sok volt már ez!(Ha a könyvben is így volt,sebaj,ugye ami leírva működik,nem biztos,hogy mozgóképen is fog.)
És ott van a film gerince,a dráma.Az itt egyáltalán nem működött.Ez pedig a forgatókönyv hibája.Egyszerűen nincs egy olyan épkézláb jelenet,ahol nem tuszkolnák a képünkbe,"hogy most ezt kell átérezni,most meg azt".Ehhez hozzá lehet még csapni a gyenge dialógusokat és az idegesítő mellékszereplőket és már mehet is a kukába a végeredmény!
Az átlagost tényleg csak azért kapja meg ez a "csoda",mert Moore kisasszony a lehetőségekhez képest jól játszott és Moretz is hiába volt totál jellegtelen,én egyszerűen imádom.Plusz Marco Beltrami hozta a formáját és egy egész kellemes zené írt a képsorok alá.
Nagyon remélem,hogy ezek után szegény Carrie White-t békén hagyják a producerek és olyan King művekhez nyúlnak,melyekből épkézláb mozikat is ki tudnak hozni.

2014-01-05 05:13:04 Magnificat (4) #29

Nekem bejött a színészi alakítás, különösen Julianne Moore-é, úgyhogy simán jár a négyes. Nekem jobban bejött mint az eredeti ( bár ez egyedi :) ), még ha a vége nem is volt valami jó.

2013-12-05 20:22:56 BonnyJohnny (3) #28

Drámaként működik olyan jól, mint az eredeti, de horrorként lényegesen gyengébb. Szerintem eléggé elveszi az élét, hogy itt az erő egy felfedezésre váró érdekes erőként jelenik meg (a félelmetes ismeretlen helyett), valamint, hogy a bálon tudatosan és precízen használja (a tombolás helyett). Gyenge hármas. A két főszereplő remekelése miatt megérdemel egy felfelé kerekítést.

2013-11-03 23:09:32 Ugor (4) #27

Én is elég gyakran mondok ilyeneket moziban a kisgyerekeknek, akik keverik a játszóteret a mozival.

előzmény: Glasseye (#25)

2013-11-03 23:06:44 limupei (?) #26

Az akármelyik jól nevelt ember lehetett, akinek a film adja a szórakozást, nem mások idegesítése.

előzmény: Glasseye (#25)

2013-11-03 23:03:26 Glasseye (5) #25

Akkor lehet te ültél előttünk nyáron a Végzet ereklyéi filmen. 3 haverommal néztük meg egyik barátommal folyamatosan vihogtunk akkora hülyeség volt xd Én röbbször is röhögőgörcsöt kaptam és egymás vállán sírtunk amilyen komoly volt a film. Na szóval hangoskodtunk stb.. erre egy előttünk ülő pasas azt mondta hogy "nem lehetne halkabban? Itt a legtöbb ember a filmre, nem rátok kíváncsi"

Na onnantól kezdve kínos kussban ültük végig a végzet ereklyéit!!

előzmény: Lil Martin (#23)

2013-11-03 22:51:17 Ugor (4) #24

Igazán sajnálom. Nekem minden fillér megtérült ezen az estén, amit ebbe belefektetem, úgy érzem.

előzmény: Lil Martin (#23)

2013-11-03 22:45:26 Lil Martin (2) #23

na jó, az anya zseniális volt, carrie sem volt kutya, de nem tudtam átérezni sajnos az egészet, volt egy hájszkúlnyuzikel jellege az egésznek. meg haragszom rá, mert sovánka bukszám nem enged meg sok filmet moziban nézni, így mindig biztosra megyek, és már évek óta nem távoztam ilyen rossz szájízzel filmszínházból,(OFF) pedig most még ott vettem a kólát is, meg olyannyira bele akartam merülni, hogy a hátam mögött pofázó menőgyerekekre reagálva a 2. percnél egy "ELKEZDŐDÖTT ÁM A FILM. Én MEG nÉZnI SZERETnÉM!" rikoltással adtam tudtára a közönségnek, hogy belém bizony több értelem szorult

2013-11-03 21:52:06 Ugor (4) #22

Ó, egyáltalán nem befolyásol most a mások véleménye! Szeretem a Carrie-t, a könyv is jó volt, Brian De Palmatól is jó volt! Remek gondolat, átélhető, bentről jövő, tele vágyakkal, amit én is megtennék, ha ilyen helyzetben lennék. (Annak ellenére, hogy nem voltam soha társak által bántott, kínzott gyerek.) Szóval, az eredeti óta sokszor eszembe jutott, hogy én hogyan hajtanám végre a bosszút. Mert az jár, azért van az egész, a jogos és méltó bosszúért! Ilyen bosszút akartam! Kegyetlent, kitárt kezűt, végzetest, brutálist, nagyon nagyot! Sissy Spaceket is szerettem, esendő volt és szép, nagyon jól állt neki az egész! Az anyukáját (Piper Laurie) kellőképpen jónak tartottam, de még nőként is szeretni való volt! Julianne Moore fertelmes volt, átkozott gonosz, gyomorforgatóan kegyetlen! A teste részletei is undorítóak voltak. Chloé Grace Moretz is nagy találat volt! Kellőképpen nyomorult és félénk, magába húzódó, és kellőképpen szép és kellőképpen a bosszú borzalmas víziója. Tele voltam érzelmekkel, ismert volt a story, hát nem okozott meglepetést semmiféle fordulat, mégis benne voltam, én is vele voltam, teljesen átéltem és a film után kimentem az utcára levegőzni, és ha van nálam szamuráj-kard, hát azonnal és kéjjel gyilkolok halomra vallási fanatikusokat és társaikat folyamatosan megalázó kis rohadékokat. Szóval, nálam – és ez ritka dolog – az újrafeldolgozás simán lehengerelte az eredetit.

2013-11-03 19:16:05 Lil Martin (2) #21

nagy elvárások, pocsék film.

2013-10-26 10:05:34 dmikee (4) #20

Az első kb. 75 perc tökéletes, remekül felépített dráma és a feszültség folyamatosan nő. Az iskolai tombolást követően azonban sajnos NAGYON visszaesik a színvonal, az utolsó 15 perc majdhogynem kínszenvedés, óriási kihagyott ziccernek éreztem. Így összességében egy erős hármas lenne, de a színészi játék az ami óriásit emel az összképen. Moretz játéka - főleg amikor az elesett, komplexusos Carriet - akalítja remek, de még vele sem említhető egy lapon Julianne Moore, aki remekel. Minden egyes másodperc, amikor képen van a nagybetűs rettegés. Az általa alakított anya karaktere kiszámíthatatlan, beteg, és mégis rettentő színes. A fentiek miatt számomra egy erős négyes az összkép.

2013-10-25 20:07:59 Glasseye (5) #19

Ma végre sikerült megnéznem az Alle bevásárlóközpont cinema city-s mozijában! Hát nagyon rosszul voltam a teremben. Rajtam kívül egy ember nézte ezt a filmet. Déli vetítés volt szóval nem hinném hogy az időpont miatt vevők ennyire kevesen erre a mozira.
Na szóval ahogy az osztályzatomon is látszik szerintem ez zseniális film volt! A címszereplő nagyon hiteles volt. Metsző pontossággal adta vissza a könyvben megismert karakter. Iszoynatos erőt vitt bele a színésznő Carrie karakterébe. Félelmetes volt ahogy hirtelen, minden előjel nélkül váltják egymást Carrie oldalai. Egyszer a végzet asszonyaként dühöng és pusztít míg pár perccel később az édesanyja karjai között sír mint egy kisgyerek. Ezt nagyon-nagyon hitelesnek éreztem!
Chris karaktere is a helyén volt mint egy féltékeny, bosszúálló tini. A Sue-t alakító színésznő bár nagyon szép lány és le nem tudtam venni róla a szemem, a szépségén kívül sok színészi játék nem futotta Gabrielle Wilde-től!
Tommy karaktere viszont zseniális volt. A színész még biztos sok-sok angy szerepet fog eljátszani mert nagyon van tehetsége az ilyen drámai szerepekhez!

Összességében nagyon jó filmnek tartoma Carriet. Már kellett egy telejsen újragondolt film a kissé megkopott 76'os klasszikus után. Mindenkinek bátran ajánlom ha izgalomra és szomorú történetre vágyik!

2013-10-23 20:39:00 Glasseye (5) #18

aeonflux-on is ugyan ez volt szinte. De engem nem zavar különösebben, nekem van egy olyan erős érzésem hogy nagyon fog tetszeni :))

előzmény: Daemiaen (#17)

2013-10-23 20:19:30 Daemiaen (3) #17

Jól megfér az új Carrie az idei filmes palettán, kellően trendi, illetőleg nagy szerencséje az erős alapanyag. Azért de Palmának nincs félnivalója az összehasonlítások előkerülésekor.

2013-10-22 23:00:11 Glasseye (5) #16

Uhh.. Pár napja rendeltem meg a jegyemet a pénteki vetítésre! Már alig várom, szűk három nap és megnézhetem moziban az év általam legjobban várt horrorfilmjét!

2013-10-22 09:40:57 wayage (4) #15

Tényleg nem rossz, csak a stúdió és az elemzők is többet vártak. Főleg Halloween előtt. Olyan 25 feletti kezdést. Idén amúgy is jól muzsikálnak a horrorok Amerikában. Conjuring, Insidious 2, Purge, Mama és még az Evil Dead is 25 felett kezdett, s ezek mind jóval kevesebb költségvetésűek is voltak.

előzmény: Glasseye (#13)

2013-10-22 07:27:21 BonnyJohnny (3) #14

Inkább azt mondanám, nem rossz. De semmiképpen sem "rekordok döntögetése". ;)

előzmény: Glasseye (#13)

2013-10-21 14:46:08 Glasseye (5) #13

30 millióból készült és már a film költségvetésének bő felét (17 millió usa $) visszahozta. Az azért nagyon komoly eredmény. Szép nyitás ez szerintem!

2013-10-21 14:39:24 Olórin (3) #12

Egyáltalán nem durva.

Kimberley Pierce kicsoda a könyvben?

előzmény: Glasseye (#9)

2013-10-21 14:38:56 Zalaba Ferenc (2) #11

Olyan "durva" ez a film, hogy kb. 10-15 másodperc kivágásával akár PG13-as is lehetett volna.

előzmény: Glasseye (#9)

2013-10-21 14:25:01 BonnyJohnny (3) #10

"azt gondolom olyan alkotás ez a 2013-as Carrie hogy akár sok bevételi rekordot is megdönthet."
Nem fog. ;)

2013-10-21 14:20:54 Glasseye (5) #9

Hát ez alapján az előzetes alapján egy nagyon-nagyon kemény és jó filmre számítok. Iszonyatosan durva lesz, sokaknak talán túl durva de azt gondolom olyan alkotás ez a 2013-as Carrie hogy akár sok bevételi rekordot is megdönthet. Félelmetesen eltalálták a főszereplőt. Kimberley Pierce pont olyan ahogyan a könyvben megismerhettük. Látszólag csendes, visszafogott de úgy ki tud törni hirtelen mint egy iszonyatos erejű vulkán. Nagyon jó film lesz ez, mindenkinek ajánlom mert a látvány mellett komoly szociális problémákra is reflektál a Carrie.

2013-10-21 13:40:07 BonnyJohnny (3) #8

Azért a színészek baromi jók.
Azok az eredetiben is jók voltak. Lehet, ez ilyen furcsa visszássága a történet megfilmesítésének, hogy, mint dráma, a színészek remekelését hozza, de horrornak csak nem akar összejönni.

2013-10-21 13:32:05 Olórin (3) #7

Nagyjából a feléig azt hittem, hogy jobb lesz, mint a '76-os, de aztán gyorsan kiábrándítottak ebből a hitemből. Azért a színészek baromi jók. (Megjegyzem, Carrie egyáltalán nem volt csúnya a könyvben sem.)

2013-10-17 15:19:54 ryood (?) #6

esélytelen h a de palma adaptáció közelébe érjen

2013-06-29 15:20:51 Glasseye (5) #5

Magyar feliratos/szinronos előzetest nem találtam sajnos.. De már ebből is érződik hogy iszonyatosan félelmetes hangulató lesz, erősebb filmre számítok mint az 1976-os Carrie!

2013-04-16 17:39:18 Glasseye (5) #4

Érdekes lesz megnézni, hiszen múlt hónapban olvastam el a könyv változatát! Nehezen hiszem hogy azt bármelyik filmadaptáció is überelni tudná, de remélem Kimberly Peirce rendező a regényhez hűen adaptálja vászonra ezt a horror klasszikust!

2013-04-05 10:02:10 Umberto (3) #3

Egyáltalán nem maszkírozzák el? Mert azzal meg lehet oldani, hogy a szépből rút kiskacsa legyen (ld. Charlize Theron vagy Marion Cotillard). Amúgy a színészi tehetség szerintem nagyon is megvan benne, jól fogja hozni a frusztrált, bosszúszomjas Carrie figuráját.

2013-04-05 09:14:18 Tenebra (3) #2

A trailer jó, a szereplőválasztás már kevésbé. Erről a csajról nem hiszem el, hogy egy "poor, lonely girl", mert túl szép. :D Sissy Spacek megfelelően csúnya és gyógyegér volt, 100%-ban elhittem, hogy valami nincs rendben vele és nyilvánvaló volt, mirét közösítették ki, és miért volt akkora nagy szám, hogy az iskola ügyeletes nyálgép bájgúnárja felkérte, menjen vele a bálba. A mai hollywoodi filmgyártás rákfenéje, hogy minden szereplőnek szépnek kell lennie... :D

előzmény: VVega (#1)

2013-04-05 08:40:24 VVega (3) #1

Nagyon jó lett ez az előzetes [link]