The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) ☆ 👁

A hobbit: Váratlan utazás

(Peter Jackson)

amerikai-új-zélandi fantasy, kalandfilm

2017-06-19 22:07:51 energoman (2) #200

Klisé az egész. Egyértelműen jegybevételre hajtott és épített a gyűrűk ura közönségére.

2015-04-06 16:23:43 BalaKovesi (4) #199

Jó,az igaz hogy Bilbo viszi a filmet,és (legalábbis nekem) vele a legkönnyebb azonosulni,de szerintem ez a rész egyszerűen unalmas.csak menetelnek.
Bár szerintem azért érzem unalmasnak,mert már kb 3-4 szerre látom.
elsőre még élveztem,de ennyi nézésre unalmas ez a sok menetelés meg a mesélés.
Azon kívül nagyon szeretem a filmet,és ezeken kívül semmi bajom nincs vele. :)

2015-04-06 15:21:59 Ubul (4) #198

fura, a Gyűrűk urát nem tudtam még egyszer se megnézni, viszont ezt már másodjára megnéztem. Persze ebben közre játszik az is, hogy nem vagyok odáig a fantasykért, de Martin Freeman nálam vitte a show-t, és ez sokat számít. Nem tudom semmihez se hasonlítani, legfőképpen a könyvekhez se, ezért nálam simán megért egy 4-est.

2015-02-06 15:54:20 Jereváni Rádió (3) #197

Gyűrűk ura kiskamaszoknak. Ugyanaz a dramaturgia, ugyanazok a csomópontok, csak mindez sokkal könnyedebb, gyerekesebb tálalásban. Tölgypajzsos Thorinból viszont nem lesz Aragorn, bár Zsákos Bilbó karaktere szépen felépített. De húzzák, nyúzzák, mint a rétestésztát! Még egy ének, még egy hegy, még egy szurdok, annyira minden részletesen van bemutatva itt, hogy az hihetetlen. Hömpölyög, de mintha csak resztli lenne, hogy két csatajelenet közé töltsük meg a játékidőt.

2014-12-20 18:36:02 Gasz András (4) #196

A hobbit: Váratlan utazás bővített változat: :

A bővített változat nem sokat adott hozzá ennél a résznél a filmhez.
Az új Megyei részeket és a Völgyzsugolyi tárgyalós kiegészítéseket leszámítva nem valami erősek a bővítések
Megmaradt a film lassúsága az elején és egy két gyerekes elem Völgyzsugolyban és a Koboldoknál (Kobold ének :D ) . Ezenkívül továbbra is ez a rész hasonlít a legjobban a Gyűrű Szövetségére, minden hibájával együtt.

2014-10-25 20:15:33 Marla Singer (3) #195

A kevesebb több lett volna. Sajnos elnyújtották. Mivel nem tetszett az igénytelen fordítású A Babó című könyv, amit már 18 évesen olvasva túl gyerekesnek találtam, a filmben pozitívan csalódtam. Nem lett annyira kis gyerekesen bugyuta. Ott van Középfölde hangulata és ez a fontos.

2014-06-18 12:18:03 Eddard Stark (4) #194

Nem lett rossz ez sem, de szerintem nem múlja felül a Gyűrűk urát...

2014-05-18 23:14:14 tomside (4) #193

Nem hittem, hogy ekkora zúzda lesz ez. Olyan unalmas a címe, nem erre következtettem. :) Nagyon ki tudott kapcsolni, szerettem.

2014-04-24 18:58:45 purplerain (5) #192

Mondhat bárki bármit, de amikor a Megye téma felcsendül és megjelenik Frodó, onnantól nekem két és fél órán át a sötét képernyőt is mutathatnák, akkor is végem lenne :) Olyan ez mint az új SW meg Indy részeknél. Lehet a film ilyen vagy olyan, de mikor felcsendülnek az ismert témák és megjelennek a nagyvásznon kölökkorunk hősei (már persze egyes korosztálynak :)), onnantól számomra megáll az idő egy pár pillanatra és rájövök, milyen jó érzés, hogy a hobbimnak köszönhetően, éveket, évtizedeket átívelő élményben lehet részem.

Ez nagyon bu*is lett, bocs :D

2014-01-02 16:31:12 Lil Martin (5) #191

na, a bővített mennyire bővített? miket bővítettek benne? érdemes most megnéznem, mikor koncentrációm szárnyal, vagy hagyjam rosszabb napokra?

2013-12-26 11:34:16 Olórin (3) #190

Utánanéztem, igaz, csak ők nem kisebb hatalmú ainuk, de valóban ainuk.

2013-12-25 21:46:01 BonnyJohnny (3) #189

Mint írtam is, "a sasok maiák" egy spekuláció, amit én elfogadtam. Semmivel alátámasztani nem tudom, sőt, készséggel elismerem, hogy téves. Csak az én emlékezetemben már igazságként maradt meg. Ami az én hibám.
A "14+1 vala és a maiák=ainuk" viszont biztos. ;) Tolkien itt van mellettem. :) (De az interneten is utána nézhető.)

Gasz András: Melkort nem is akárki nevezte el Morgothnak. Hanem a tündék legnagyobbika. ;) (Legalábbis ő úgy gondolt magára.)

Lil Martin: a 182-es hozzászólástól lefordultam a székről. :D

előzmény: Lil Martin (#187)

2013-12-25 21:40:20 Gasz András (4) #188

Melkor-t Morgoth-ként azt hiszem ugye csak később nevezték el? Én is már rég olvastam. :) De nemrég jött meg az új illusztrált változat!

2013-12-25 21:40:13 Lil Martin (5) #187

hát, ebbe most tényleg nem igazán tudok belekötni :D (nekem pesten maradt a könyv)

a sasok viszont szerintem Varda és/vagy Manwe teremtményei úgy, mint a törpök Auleé (végre nem csak offolunk) vagy az entek becses feleségéé.
sehol nincs szó arról a könyvekben, hogy maiák lennének, mint ahogy arról sem, hogy a buckamanók, pedig buckamanós-maiás teória is létezik, ami meg már egy picit vicces is.

2013-12-25 21:13:30 BonnyJohnny (3) #186

Mint írtam, régen olvastam... :P

Viszont tévedsz! A számokban én tévedtem, de a cselekményben nem. Kezdetben tizennégy vala volt. Melkor áruló lett, és azután jött (újabb tizennegyediknek) Tulkas, aki elől Melkor is megfutott.
"Erőben és bátorságban a legnagyobb Tulkas (...) ő érkezett utoljára Ardára, hogy segítse a valákat első csatáikban Melkor ellen."
Közben előkerült a Silmarilok... ;)

Viszont!
They (The Great Eagles) were possibly Maiar who derived their abilities and shape from Manwë himself, but that is mere speculation.
forrás: [link]
Persze ez spekuláció, de nem én találtam ki.

előzmény: Lil Martin (#185)

2013-12-25 21:06:42 Lil Martin (5) #185

egy pici baki ebben is van, alapból 15 vala volt, eggyel több "férfi", mint "nő". (Melkor, Manwe, Ulmo, Aule, Orome, Mandos, Irmo, Tulkas -- Varda, Yavanna, nienna, Vána, Vaire, Este és nessa). Tulkas nem befurakodott Melkor helyére, ő is ott volt alapból. de igen, a maiák is ainuk.

2013-12-25 20:57:34 BonnyJohnny (3) #184

Egy dologban biztosan tévedsz.
Az ainuk egy faj. Azok akiket Iluvatar először teremtett. Azt a tizenkettőt hívják valának, akik (Iluvatar parancsával) Ardára érkeztek, hogy alakítsák, és ellenőrizzék, és az erőben gyengébb ainukat, akik a valákkal érkeztek, azok segítségére, azok a maiák (de amúgy mind egy faj a valákkal). A valák közül az egyik áruló lett (Melkor, Manwe ikertestvére volt, aki amolyan Lucifer módjára erősebb volt a többi maiánál, és így "jogosan" tette fel a kérdést, hogy hát de én miért nem kapok semmit?) ellene fordult a többieknek, maga mellé állított több maiát (köztük Sauront és a tűzszellemeket) ledöntötte a két oszlopot, amitől átformálódott Arda, háború lett, és akkor jött tizenkettedik valának valaki, akitől Melkor is megfutott. (Azt hiszem Tulkas, de a névmemóriám nem túl jó. :P)

Ebben biztos igazam van. Az lehet, hogy a sasok nem maiák, de az biztos, hogy Manwe szolgái. Neki jelentenek, aki valami nagy hegyen ül Valinorban... Hol van a Silmarilok, mikor szükség lenne rá? :D

2013-12-25 20:31:22 Olórin (3) #183

Már én sem emlékszem pontosan, de nem, a sasok nem maiák. És a maiák egyébként sem ugyanazok mint az ainuk/valák, csak hasonlóak hozzájuk, ők a segítőik.

2013-12-25 17:56:32 Lil Martin (5) #182

egyébként ezen a sasos témán hihetetlenül föl tudom húzni magam egy nap bármely szakában. hát már mi az hogy megkérik őket?? hát ők egy külön nép, nem egyszerű lovak. ennyi erővel Theoden királyt is megkérhetnék, hogy ugyan vezesse már neki egész népét a Fekete Kapunak, ugyanígy Denethort. ők se mondanák, hogy "persze pajtás, hogyne, az, hogy mi ottdöglünk, az nem számít, Középfölde legalább megmenekül!" meg mi ez, hogy dobjuk bele felülről..? itt valószínűleg egy rétegvulkánról beszélünk, de azért az sem úgy néz ki, mint a családi bográcsozásnál a kondér, hogy "Jocika, basszál mán még bele léccike 3-4 petrezselymet!", aztán belepottyantod a cucmákot.

2013-12-25 17:44:41 Lil Martin (5) #181

én sem mostanában olvastam, de hogy a sasok maiák lennének, az egyáltalán nem rémlik. Gandalf nem Varda maiája volt? a nap meg Arien volt, ő elég tápos egy nőszemély. na de lényeg a lényeg, a sasok nem maiák, ebben majdnem teljesen biztos vagyok.

2013-12-25 17:05:03 BonnyJohnny (3) #180

Mind maiák. Sauron, az istarok (mágusok), a sasok, a balrogok, mind a valáknál alacsonyabb rangú ainuk, akik a valák segítői. A tűzszellemek egy kivételével mind Melkor szolgái lettek, belőlük lettek a balrogok, az amelyik nem, az a nap szekerét húzza/vagy vezeti (nem is tudom). A sasok azt hiszem Manwenak a segítői (és azt hiszem Olórin is, de ebben nem vagyok biztos), aki valami hegy tetején ül Valinorban, és onnan figyeli Arda (a Föld) ügyeit.

Magyarázatomban sok az azthiszem, meg valamilyen... de rég olvastam a Silmarilokat. :)

2013-12-25 13:16:42 Olórin (3) #179

Már hogy tartoznának a sasok egy fajba Gandalffal?
Egyébként ha jól emlékszem (lehet, hogy nem), a "Mordornak van légvédelme" magyarázatot Tolkien is utólag hegesztette hozzá a sztorihoz valahol, a LOTR szövegében nincs benne.

2013-12-25 12:12:29 BonnyJohnny (3) #178

A sasok nem légitársaságot üzemeltetnek, csak baráti segítségből segítenek régi bajtársuknak Olórinnak (Gandalfnak). (Akivel egyébként egy fajba tartoznak.)
Mordorba nem repülhettek be a Mordort őrző szörnyek miatt sem. Meg ugye többször elmondják, a küldetésüknek is titokban kell maradnia, ezért mennek csak kilencen.

Thorinék is titokban szeretnék tartani. Az más kérdés, hogy úton útfélen elkapják őket, így szép fokozatosan minden útjukba kerülő hatalom (orkok, goblinok, tündék, emberek) tudnak a küldetésükről. Ez vezet majd az Öt Sereg csatájához.

2013-12-24 23:33:28 Gasz András (4) #177

Olvassátok el a könyvet abban kiderül, sajnos a film 2. részébe se rakták még bele, talán a bővítettbe majd, oda kerül majd Thráin kivágott jelenete is, ez már 100% biztos.

A Gyűrűk Uránál, pedig a lényeg épp azon volt, ahogy többször is hangsúlyozzák, hogy észrevétlen menjenek, no a sasokat az a pár tízezer ork és a nazgulok, a Szem stb simán észrevette volna :)

2013-12-23 15:40:23 Simpleton Larry (5) #176

Mert a sasok egy szimbólum, annak a szimbóluma, mikor az író vagy kedv, vagy energia, vagy ötlet hiján nem tud a helyzetből kiutat találni, ekkor nyúl a "s akkor megjelentek a sasok és megmentették a napot" pecsétjéhez. Probléma megoldva (nagyon hasonló Martin "s ekkor őt megölték" pecsétjéhez).

2013-12-23 14:01:31 Xuja (3) #175

Sok tápos sas.

2013-12-23 13:26:00 peti0290 (4) #174

Amiért a Gyűrűk Urában Frodót sem repítették el a Végzet Hegyéhez :)

2013-12-23 13:25:31 carmine (4) #173

Szerintem ez olyan, mint A Gyűrűk Urában. A sas miért nem repült el Frodóékkal a hátán Mordor-ig és dobták be a gyűrűt fentről?! Vélhetően azért, mert akkor csak 10 oldal lett volna mindkét könyv. :)

2013-12-23 13:16:47 opposition (3) #172

Amúgy azt lehet tudni, hogy a sasok miért tették le őket félúton és miért nem vitték el őket egészen addig a k. hegyig :)?

2013-11-20 23:19:31 kobretti88 (4) #171

Megnéztem a bővítettt változatot. Sokat nem tesz hozzá a filmhez. A kobold dal szerintem elég jó volt, valamint a Fehér Tanácsos jelenet bővítése is tetszett. Átgondolva a "zseniális" túl erős osztályzat. A film sajnos nem mérhető a Gyűrűk Urához, de egy egész jó kalandfilmet hozott össze Peter Jackson.

80 %

2013-11-20 12:49:19 peti0290 (4) #170

Nem sok minden. Lényegében két nagyobb bővítés van: egy völgyzugolyi törp ének és egy kobodkirályos. Pluaz pár rövidebb jelenet (pl. Bilbó megveszi az esti sült halat, Bilbó megnézi a Kettétört Kardot Völgyzugolyban Lényegében az össze bővítés ha 10 perc össz-vissz.

2013-11-20 11:22:52 BonnyJohnny (3) #169

Milyen pluszok vannak a bővített verzióban?
(Egyébként úgy tudom, hogy rendezői változatnak a mozis számít, és ezek rajongók számára bővített, úgynevezett extended edition-ök.)

előzmény: carmine (#168)

2013-11-20 11:17:00 carmine (4) #168

Közeledve a második részhez, újranéztem a filmet, ezúttal a rendezői változatot. Kettős érzés van bennem, mert annak ellenére, hogy film közben is éreztem az üresjáratokat, valahogy ez a 3 óra úgy elszállt, mintha egy 90 perces kis filmet néztem volna és most a Gollam-os jelent sem tűnt olyan elnyújtottnak, mint a moziban anno. Szóval egy brutál erős 4-est csont nélkül megér a film. Viszont zseniálisat mégsem tudnék rá adni tiszta szívvel. Talán a törpök gyakran irritáló viselkedése és az említett üresjáratok miatt. De lehet, hogy ugyanúgy, mint A Gyűrűk Urában, innentől felpörögnek az események és kevesebb lesz a töltelék rész. Ha így lesz, remélem az utolsó részben nem nyújtják el nagyon a lezárást.

2013-10-06 18:39:20 cucu (3) #167

Én a könyvet többször is olvastam, legutóbb tavaly, pedig rég nem vagyok már gyerek, azt mégis nagyon élveztem. A filmet meg nagyon nem. Szóval nem kizárólag ez lehet a probléma. Még ha igaz is, hogy a könyv is más, mint a Gyűrűk Ura, így a filmnél sem szabad ugyanazt várni.

előzmény: Lanie (#165)

2013-10-06 18:27:36 flake (4) #166

Nekem csak az első 1 órával volt bajom :) De a Smaugot, így Gravity után tuti, hogy IMAX-ben nézem :)

előzmény: Lanie (#165)

2013-10-06 18:23:30 Lanie (5) #165

A hobbit egy gyermekeknek szánt könyv. Az a legfőbb gond az emberekkel, hogy ezzel az egyszerű ténnyel nincsenek tisztában amikor a belőle készült filmet nézik.

2013-08-29 01:17:06 Aaron Boone (2) #164

Óriási csalódás ez a film. Idétlen, szirupos, túl sok, a kulcsjelenetek mindegyike gyermeteg, de egyáltalán nem szerethető. A Gyűrűk Ura minden epikusságát elvesztette, pontosan olyan érzésem van vele kapcsolatban, mint a Star Warssal: az eredeti trilógia után az Episode I, Jar-Jar Binkssel, kis Anakinnal, midikloriánnal meg pod race-szel. Most komolyan, ne már, olyan kényelmetlenül érzem magam...

Mr. Jackson, enough!

2013-07-25 10:30:19 freakin (2) #163

nem vártam sokat a filmtől, de még azt a keveset is sikerült alulmúlnia. önismétlés Peter Jacksontól, de olyan szinten, hogy jóformán jeleneteket vett át a Gyűrűk Urából. iparosmunka, de sajnos a rosszabbik fajtából. unalmas, vontatott, felesleges.

egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy a könyvet illetve a függeléket minek 3 részben feldolgozni. ha 2 részben csinálták volna meg, már sokkal dinamikusabb lenne az összkép, de nem, kell a pénz.

2013-07-11 22:35:10 somogyireka (3) #162

off:Nem olvasom,csak a gyerek, én csak félszemmel, odabújva hozzá nézem, közben alszom is kicsit,meg melegszem.
Arról fogalmam sincs, milyen típusú ember vagyok, ezek a mondatok itt csak reakciók helyzetekre.A nagy egészet megragadni, na arra tényleg képtelen vagyok.
De elnézést, hogy itt szaporítom a szót, ez nem az én topikom.(vagy mim)

előzmény: Glasseye (#161)

2013-07-11 22:27:16 Glasseye (3) #161

Ha fárasztó akkor nem kellene talán ilyeneket olvasni. Nekem a scifis baromság könyvek a fárasztók, unalmasak és ridegek ezért nem is olvasom őket. Így vagyok a thrillerel és még sorolhatnám mikkel.
Viszont szeretem a fantasy könyveket, igazi drámákat (rákos, betegségek, balesetek, öngyilkosság, depresszió) amik ezekről szólnak. Jó is hogy nem mindenki egyforma ;)

Amúgy valószínűleg azért fárasztó neked mert olyan típusú ember vagy aki a részleteket figyeli meg, képtelen megragadni egyszerre a nagy egészet! Intuíció kell a fantasy-hez, ezt már egy híres pszichiáter Jung is felfedezte!

Remélem tudtam segíteni.. (ui: ha nem tetszik valami akkor ne olvasd/nézd stb.. mivel nincs értelme)

Üdv: Glasseye

előzmény: somogyireka (#160)

2013-07-11 22:19:42 somogyireka (3) #160

A fiam mindent látott sokszor,meg olvassa is épp az első részt, én csak pótolom, hogy képben legyek.Legyen közös témánk, stb.. Épp az első Gyűrűk urán vagyok túl.Holnap jön majd a második. Nekem rettenetesen fárasztó világ ez, de ez nem von le semmit a minőségéből. Az én fejembe már nem fér el ennyi minden. De annak örülök, hogy a gyerek ezen nő föl. Főleg Tandori fordításával.

előzmény: Gasz András (#159)

2013-07-11 19:54:18 Gasz András (4) #159

A Gyűrűk Ura-trilógiát láttátok? Ahhoz képest meseszerű ez és annyi minden legalábbis nem történik benne. S egyelőre nem egy világ sorsa a tét sem. Ez amolyan előzmény is egyben, de szerintem azért külön kezelendő.

előzmény: somogyireka (#158)

2013-05-30 21:03:44 somogyireka (3) #158

Pompázatos mese,kb. hatodikosoknak.Gyönyörű, stb..hatáselemek kavalkádja,de azért rendesen lefárasztja az agyat, nekem túlzás, hogy szinte az egész film háború.Néha inkább becsuktam a szemem közben,minek ennyi minden az agyba. 12 éves fiam miatt néztem meg, hogy jobban részt tudjak venni a világában.Nélküle valószínű egy percet sem bírnék ki belőle, de érte már sok mindent kibírtam.(de azért a Star Wars-ékat nem nyomja le, csak amikor azt néztük,még nem voltam itt tag, és csak friss élményről tudok írni. Abban legalább volt valami igazán tartalmas váz..ez itt csak egy gyönyörű világba beleépített bunyó 3 órán át)

2013-05-25 23:38:37 cucu (3) #157

A szerepe tényleg fontos, viszont *ahogy* megvalósították, abban volt némi Binks-ség. Mondjuk ez a törpökre is részben igaz. :-(

2013-05-25 12:16:48 BonnyJohnny (3) #156

Egyrészt annyira közel sem idegesítő, valamint annál összetettebb figura, akinek a történetben is kulcsszerep jut (ő fedezi fel Dol Guldur titkát, amit azért akárki nem tudott volna megtenni).

És különben is, a nyulak húzta szán az én szememben menti az egész karaktert. :D

előzmény: Corso666 (#154)

2013-05-25 10:36:52 Xuja (3) #155

Azért annyira nem volt idegesítő. Amúgy meg tökfelesleges karakter, annyi csak a szerepe hogy kitöltse a játékidőt, ha már 100 oldal megfilmesítése közel 3 órában történik.

előzmény: Corso666 (#154)

2013-05-25 10:32:37 Corso666 (4) #154

Hát ez Radagast lett a gyűrűk ura Jar Jar Binks-e. :S :S

2013-04-27 11:39:47 Szaracén (2) #153

Számomra igen nagy csalódás volt a film... Szinte kézzel fogható volt, hogyan próbálják kitölteni a hatalmas űrt a filmben és már mindent beletesznek csak legyen hosszú és látványos... És amikor az a dal felhangzott az elején... jajj már akkor éreztem, hogy ez a film a latrinában végzi...

2013-04-10 08:34:53 flake (4) #152

Nagyon gyenge 4-es, de csak azért, mert amikor Gollam meetingel Bilbóval az valami egészen zseniális.

2013-04-09 21:52:30 ChrisAdam (4) #151

De ez nagyon kemény... Nem látta ott senki a filmet vagy mi van? Mert az még kicsi hiba, hogy elírnak valamit (Gladiátor DVD-n: Galdiátor), de azért ekkora bakit....

előzmény: McCl@ne (#150)

2013-04-09 21:44:21 McCl@ne (3) #150

Teljesen komoly, inkább én csodálkoztam, hogy itt még nem merült fel ez a probléma :)
Nagyon durva, hogy ebben az országban minden pozíciót valakinek a haverja tölt be, és nem olyan, aki szívvel-lélekkel tenné a dolgát, mert ne adj' Isten szereti is csinálni!
Filmszerető ember nem látta ezt a kiadványt megjelenés előtt.

2013-04-09 21:25:53 flake (4) #149

Erre nem tudok válaszolni :)
De a kép gyönyörű! Nézem is tovább.

előzmény: McCl@ne (#147)

2013-04-09 21:14:24 ChrisAdam (4) #148

Ez komoly vagy Photoshop? :O Ennyire nem lehetnek balfaszok.

előzmény: McCl@ne (#147)

2013-04-09 21:07:48 McCl@ne (3) #147

Annak is ilyen klassz a hátsó borítója, mint a DVD-é?
magyar valóság

előzmény: flake (#146)

2013-04-09 20:54:23 flake (4) #146

Na ide is eljutottam. Úgy érzem volt értelme várni a BD-re. Na de
inkább elkezdem nézni :)

2013-03-20 16:50:12 Gasz András (4) #145

Egy 6 perces csodálatosan szép videó Új-Zéland a Hobbitban látott tájairól! A színészke is mondják hogy sokan azt hitték barátaiktól, rokonaiktól hogy photosoppolt vagy számítógéppel másított képekről van szó és kiderült hogy nem! Itt ebben a videóban sok összehasonlító kép is van, hogy néz ki valójában és a filmben. A filmekben színárnyalat változásokat szoktak a hangulatok érdekében rakni csak. Már megvehető egyébként kint 3D-s Blu-ryen és 2D-s blu-ray-en és dvd-n is.

2013-03-19 00:54:19 Tenebra (4) #144

Akkor ok, még csak egyszer láttam, így nem emlékeztem, mi van a kandallónál. :D (A Hobbitokhoz nekem amúgy is általában az "Old Friend" társul, amit viszont nagyon nem szeretek. :D) A LotR-ét tényleg annyit hallgattam, hogy ezt, amit linkelték is, simán megmondom, hogy Moriából van, és ugye a menekülésükkor szól. És igen, ez is rohadt jó."Run fools". (Még a végén addig hallgatom megint a zenét, hogy újra kell nézni a trilógiát. ;D)

előzmény: robbiemarko (#143)

2013-03-19 00:33:44 robbiemarko (5) #143

Igen egyről beszélünk, a főtémát énekelték és szólt a kandallós jelenetnél. :)

Remek amit linkeltél jól emlékszem rá! Nekem amúgy a trilógiából ez a kedvencem: [link]

2013-03-19 00:19:18 Tenebra (4) #142

Ja, így már ok, csak elsőre nem hoztam összefüggésbe a linkelt dalt és a kijelentést. :D

Számomra egyetlen igazán emlékezetes zene létezik ebből, ami önmagában is kiváló, és ami nem meglepő, hogy a hányásig ismételgetett, de amúgy tényleg nagyszerű főtéma, és persze a linkelt dal is szép. De a főtéma hozza azt, amit mondjuk ez, az egyik kedvencem a Két toronyból (meg a LotR-ból is): The Hornburg .

előzmény: robbiemarko (#141)

2013-03-18 23:53:11 robbiemarko (5) #141

Tévedsz, én a zenére és a hangra értettem hogy nem jelölték Oscarra.
Abban viszont egyetértünk hogy nem annyira ütős önmagában, mindenesetre a filmben nagyon nagyon ász volt.
Főleg az a bizonyos dal...a Zsáklakban...a kandallónál. :)

2013-03-18 22:03:57 Tenebra (4) #140

Nem volt elég polkorrekt. :D

Egyébként jelölni jelölték, csak nem nyert. Imdb

Amúgy meghallgattam az OST-t, és igazából ez közel sem olyan ütős magában is, mint a Gyűrűk Uráé. Van rajta 1-2 kiváló szám, de amúgy a filmben jobban tetszett, mint magában. Pedig én annak idején a LotR-ét évekig hallgattam.

előzmény: Eglaronion (#139)

2013-03-18 21:02:12 Eglaronion (4) #139

Ezt igazából én sem értem, a csapból is ez folyt egy évig, vagy ők is megunták, vagy...kifelejtették? :O

2013-03-18 20:37:47 robbiemarko (5) #138

És ezt nem jelölték Oscarra... [link]

2013-03-17 13:10:15 Tenebra (4) #137

No, megnéztem végre - nekem, mint (ex-)Gyűrűk Ura-rajongónak erősen ideje volt.

Szerintem van, amiben jobb is, mint a Gyűrűk Ura (a Király visszatérre nálam köröket ver). Ez a világ bemutatása. A LotR-ból kihagytak egy csomó mindent még úgy is, hogy a bővített változatok összesen sokkal hosszabbak, mint a Sátántangó. De a goblinok, a nekromancia vagy ugye Bombadil Toma teljesen kimaradt. Itt azért sokkal színesebb, szagosabb világot ismertünk meg, volt itt minden: ütődött varázslók (végre egy kicsit árnyaltabbá vált ez a kép a varázslókról, eddig eléggé úgy tűntek, mint a helyi papság), beszélő trollok (nem vagyok annyira oda az ötletért, sőt, gagyi szarok voltak, de legalább színesítették a világot, mert ugye az előző részekben csak kapun bedöngető szörnyetegek voltak), meg ilyenek. A nekromancia felemlegetése különösen tetszett - ezzel egy kis dark fantasy-t is belevittek ebbe az univerzumba. Illetve az elején, a dwarf (azért sem írom le a gagyi magyar fordítását :D) csaták már-már Warhammeresre sikeredtek, az nagyon ütött.

Az meg végképp tetszett, hogy az embereknek nyoma sincs itt. Végre nem ők a főszereplők. Persze azért Tolkienhez hűnek kellett maradni, és megfelelően gagyira hangszerelték az egyes karaktereket.

Viszont! Thorin az odaver. Én rendkívül örültem neki, hogy kiemelték őt a dwarfok közül. Igz, már kinézetre és viselkedésre, státuszra is ő az itteni "Aragorn", első perctől kezdve. De pont ez teszi érdkessé. EZ a renegát, melankolikus szerepkor. Végre nem egy idióta balhere, mint amilyen a többi, valóban "törpe" elenevezést megérdemlő bugyuta dwarf (mint amilyen a hót idegesítő Gimli is volt az LotR-ben). Ő abszolút tetszett. A végén nagyon mérges kezdtem lenni, már azt hittem, kinyírják. Szerencsére nem. Így van remény, hogy marad egy épkézláb karakter Bilbo mellett :D.

Bilbo is jó volt. Kevésbé valagbatoszott, mint Frodo, meg nem is olyan kis naiv "white knight". Van benne furfang, meg felébre benne a tettvágy.
Szerencsére még Gandalf is egy "zöldfülű", nem az a Coelho-bölcsességeket puffogtató fehér mágus, aki a II-III-ban volt.

Ami viszont negatívum, hogy ez sokkal inkább tele van még a fantasy világon belül is logikátlanságokkal és motivációs problémákkal. Eleve ez az utazás sokkal mesterkéltebb, mint amilyen a Gyűrűért folytatott harc. Bár én ott is hiányoltam Frodo igazi motivációját. De itt egyszerűen nem bírtam bevenni, hogy most hú, ennek a Bilbonak tényleg rohadtul kell ez az utazás. Gyakorlatilag csak hátráltatja az ügyet. De hát ez nem Peter Jackson, hanem Tolkien sara, mivel a könyvben sincs normálisan megindokolva, miért pont ő, a kis girnyó hobbit, aki elpipázgat meg zabál otthonában. De a többi akció is elég mesterkélt volt: a goblinokhoz zuhanás és a végső, "fáramászás" is teljesen röhejes volt. Most beleolvastam a könyvbe (46. oldalnál tartok - vagy 7 éve :DD - rohadtul untam amúgy, ezért nem is akartam egy ideig megnézni ezt a filmet), és ott is ugyanez. Tehát nem a film hibája. Sőt, a film a LEGJOBBAT hozta ki ebből az erősen középszerű alapanyagból. Ezért már dicséret illeti Jacksonékat. De akkor is: változatni kellett volna, és kicsit jobban megindokolni mindent, mert engem vajmi kevéssé érdekel, hogy Tolkien mit írt, meg hogyan. (Tolkien érdeme amúgy a világ kidolgozása - mint író, mint történetszervező annyira nem állt a topon, ezt be kell ismerni; de fantáziája volt!)

Ja, és még valami: a Gyűrűk Ura sokkal szebb volt. Ez a mai digitális technika nem tudom - nagyon mű. A Gyűrűk Urában elhittem, hogy ezek az orkok léteznek. Itt viszont a sápadt orkon nagyon látszott, hogy CGI-figura. AHogy a többi, nyilvánvalóan nem valós szereplőn is... Ha jól tudom, annak idején csak a nagy csatákat csinálták digitálisan, meg persze a környezetet. De a hadseregeket is valós, maszkolt személyekről "sokszorosították". Nos, nem tudom, itt hogy volt, de szerintem megélgedtek az olcsóbb "programozzunk le mindent CGI-ban" megoldásnál. Nem tett jót a látványvilágnak. Habár a környezet az továbbra is szép. De a karakterek szerintem elég műanyagszerűek.

Tehát ez egy jó film. Nem értem, minek kellett trilógiává bővíteni (vagyis hát de: kell a pénz), viszotn nem is akkora baj. Elnézek én még ebből kettőt. :D Jó a világ, meg Thorin sorsa elekezdett érdekelni. Illetve szépen összekötik a dolgokat a Gyűrűk Urával. SZeretem ezt a "még nem, de majd..."-érzést. Rajongó nem leszek újból, de az biztos, hogy várom a következő részt.

2013-03-16 15:20:05 Lil Martin (5) #136

így van! ehhez még hozzáteszem, remélem hogy az első részben elhanyagoltabb törpök (mármint akiknek kevésbé rajzolódott ki a jellemük) több szerepet kapnak majd a másik kettőben.

előzmény: robbiemarko (#135)

2013-03-16 00:34:29 robbiemarko (5) #135

Igen valóban le lehetett volna zavarni egy filmben az egészet de szerintem nem járunk rosszul így sem. Hisz aki szereti ezt a világot, aki elveszik benne a film nézése közben, az nagyon fogja értékelni az apróságokat amik belekerültek a könyvből, és amikre nem lett volna lehetőség egy film esetén. Nekem tetszett, hogy ekkora hangsúlyt kapott az elején a történet alapjának részletes bemutatása, időbeli elhelyezése.

előzmény: Xuja (#134)

2013-03-16 00:26:35 Xuja (3) #134

Nem beszéltem üresjáratról, csak borzasztó lassan halad előre a cselekmény az indulásig. (Majdnem egy óra eltelik.) Persze van egy hangulata, meg a részuletek is szépen ki vannak dolgozva, csak le lehetett volna zavarni egy filmben az egészet.

előzmény: robbiemarko (#133)

2013-03-16 00:21:35 robbiemarko (5) #133

Szerintem nem. Bár már nem most olvastam a könyvet, hanem több éve, de én a film alatt sem éreztem egyszer sem, hogy üresjárat lenne benne.

előzmény: Xuja (#132)

2013-03-16 00:06:11 Xuja (3) #132

Mondjuk az azért valahogy vicces, hogy a könyvet olvasva gyorsabban halad a cselekmény, mint a vásznon.

2013-03-15 23:02:29 Lil Martin (5) #131

tiltás rövid i. egyébiránt engem is érdekelnek a részletek.:)

előzmény: robbiemarko (#129)

2013-03-15 21:51:14 Xuja (3) #130

Beleolvasva a kommentjeibe, tényleg nem egy értelmiségi a tag. :D

Hát érdekelne a kifejtés, mert szerintem messze van a zseniálistól. Még a GYU-ra se mondanám ezt, pedig annál a maga kategóriájában nem láttam jobbat. :)

előzmény: robbiemarko (#129)

2013-03-15 21:17:47 robbiemarko (5) #129

Azt hiszem ez a komment megérne pár nap kitíltást. Szerencséd hogy nem vagyok szerkesztő.

A film: zseniális. Részletesebben majd később.

előzmény: Lil Martin (#128)

2013-03-14 01:05:41 Lil Martin (5) #128

Thorin, Fili meg Kili is megmurdél, és aki sírjára 60 évvel később Móriában rátalálnak, az szegény Balin, a Tó Őre viszi el asszem Orit, és velük hal Móriában Óin is. Bombur úgy meghízik hogy 6 törp tudja csak felemelni a trónját, a többit nrm vágom egyrészt mert be vagyok baszva mint a disznó ólustól másrészt meg mert nincs bérletem és 7 hidat sétáláltam le azannyát!! Azért nem egy Megye-Ködhegység táv, de legalább annyi orkon kellett magam általverekedni.

2013-03-11 22:30:25 Xuja (3) #127

Vontatott, infantilis humorú, néha kissé indokolatlan jelenetekkel - de valahogy a célját még is eléri, mert szórakoztat, a hosszúsága ellenére sem lehet sokat unatkozni rajta. A GYU-val azért nem egy liga, de korrekt munka, így összességében.

2013-03-11 14:10:04 BonnyJohnny (3) #126

Ha ez megnyugtat, a történet végére megtörténik amit vártál.

előzmény: Majvaldo (#125)

2013-03-11 14:08:12 Majvaldo (3) #125

Szép-szép, de nekem az első óra azonnal lerontotta hármasra, utána ez nem is változott.
Felhúztam magam rajta, hogy hosszú és unalmas (tíz)perceken keresztül a törpék esznek-isznak, zabálnak, böfögnek és finganak. Eglaronionnal értek egyet - egyik törp karaktere sincs kidolgozva, egyáltalán nem hagytak mély nyomot bennem. Vártam, hogy valamelyik kinyiffan (a könyvet nem olvastam) de a törpék valószínűleg hegylakó ősökkel rendelkeznek, mert mind életben marad.

2013-03-04 21:21:38 Eglaronion (4) #124

Szerintem pont, hogy közhelyesebb lett, ezek törpök, tökéletesen meg tudok azzal is elégedni, hogy fáj a foguk a zsetonra, ez legalább még összhangban is vana sorsukkal. Az viszont tény, hogy nehéz ennyi karaktert hitelesen ábrázolni, főleg úgy, hogy a könyvben sincs túl sok kitérő a többi törpre. Ez nagyon szubjektív vélemény, de számomra túl van dramatizálva.

2013-03-04 20:44:57 BonnyJohnny (3) #123

Ha nem dolgozták volna át az utazás okait, akkor még súlytalanabb lenne. Így mélyebb, és erősebb indíttatást kaptak a karakterek, és így lett súlya a történetnek és a karaktereknek.

előzmény: Eglaronion (#122)

2013-03-04 20:26:45 Eglaronion (4) #122

Ha ezt mutatták volna be először, nem készül hozzá LotR :)
Egydimenziós, felejthető karakterek, a grafika szerintem nagyon nem jó, és igazából nincs súlya az egésznek, egyáltalán nem izgalmas, szinte csak Thorint próbálja sztárolni, engem már kifejezetten untatott a végére, pedig a film közepéig van benne potenciál, csak... súlytalan. Itt még nem kellett volna átideologizálni az utazás okait, habár, igazán látványos akartak lenni az összecsapások, de nem erre kellett volna a hangsúlyt helyezni. Most persze csak a negatívumokat soroltam fel, pedig egyáltalán nem rossz film, sőt, de nem hiszem, hogy túl sok nekifutást megérne. Igazából, pont az a szerencséje a filmnek, hogy már volt egy előfutára, nélküle sokan visszaküldték volna a melegebb éghajlatokra, szerintem.

előzmény: carmine (#121)

2013-03-04 11:07:19 carmine (4) #121

Kicsit féltem, hogy nem jön be a tippem, de azért csak átlépte az 1 milliárdot a film.
Egyébként kíváncsi lennék, ha ezt mutatják be először, aki milyen fogadtatásban részesült volna. Szerintem jóval pozitívabb kritikákat és véleményeket kapott volna, csak hát a többség akarva-akaratlanul is A Gyűrűk Ura trilógiához viszonyítja. Még én is...

előzmény: carmine (#57)

2013-03-02 20:29:40 Simpleton Larry (5) #120

Frissiben most jobban tetszik, mint a Gyűrű szövetsége :) Freeman kellemesebb hobbit, mint az előző négyből bármelyik, nem lengi be az a negédes felhő. És bár ennek az alapanyaga szól ifjabb korosztálynak, a törpök szellemesebbnek szánt mozzanatai (ami gyakorlatilag a vacsorában ki is merül) se hatnak annyira gyermetegnek, mint anno Trufa és Pippin ChrisColumbuskodásai, vagy akár Gimli és Legolas kínos versengése.
Teljesen rendben van második megtekintésre is, semmit nem változtatnék, jár az ötös.
(Arra pedig emlékezzünk, hogy a LotR karaktereinek is volt három részük, hogy teljesen felépüljenek, mely némelyiknek igen is kellett. Van még ebből is hátra.)

2013-01-10 11:35:25 Elluin (4) #119

Sziasztok! Új vagyok !

Nem rég láttam a filmet és annyit mondanék róla,hogy tetszett, bár nem hatott rám úgy mint a LOTR .
Aminek örülök,hogy a színvonalát tartja. Azért én remélem,hogy a folytatás kicsit izgibb lesz. Smaugot már nagyon várom! Martin Freeman hihetetlen jó mint Bilbó egyelőre nekem csak ő tetszett a szereplők közül... Valahogy úgy érzem,hogy a törpök csak úgy vannak és semmi dolguk... remélem ez is változni fog a folytatásban... :)

2013-01-10 11:32:50 Simpleton Larry (5) #118

Kitűnő gyerekfilm. Ha az ember elemezgető, piszkálódó felnőtt énjét szunnyadni hagyja, míg a betemetett gyermeki énje előjöhet szórakozni, akkor élvezni fogja :)

2013-01-10 10:43:37 Gasz András (4) #117

Én azért remélem innentől már kevesebb változtatás (Azog) lesz a regényhez képest és inkább csak Tolkien jegyzeteiből lesz bővítés ami szintén elég hű lesz remélhetőleg.

előzmény: Eglaronion (#116)

2013-01-09 20:59:17 Eglaronion (4) #116

Ha már a rendező úr kifogy a motivációkból, akkor majd jól megmúrdálja Azogot, hogy aztán egy "epikus" csata keretében a fia kinyírhassa Thorint, vagy valami hasonló giccsre számítok.

előzmény: VVega (#114)

2013-01-09 20:00:24 Loretta (5) #115

A HFR nálam is megbukott... Az "Így készült" hatás végig rettenetesen idegesített, plusz az első 20 percben fizikailag szenvedtem. De a film szerencsére kárpótolt.

2013-01-08 00:22:35 VVega (4) #114

Nem tudom, hogyan kanyarítják majd a sztorit, de a következő részben Azog és Bolg is szerepelni fognak.

előzmény: Lil Martin (#113)

2013-01-08 00:19:09 Lil Martin (5) #113

és főleg azért nem kellett volna bele, mert ott van csemetéje, a kis Bolg, aki ténylegesen is szerepel a könyvben az Öt Sereg Csatájában. szerintem a filmbe is jobban illett volna Bolg, mint üldöző, aki meg akarja bosszulni a fatert. indítéka is lett volna normális, nem csak egy elveszített kar. bár ez meg ott hibádzik, hogy akkor ott az ellentmondás ork-fogantatás téren, hogy akkor hogyan is készülnek. de az meg alapból egy nagy kérdés. melegházassággal meg szeplőtlen fogantatással meg csak nem magyarázhatják a dolgot.

2013-01-08 00:05:09 Lil Martin (5) #112

hát Azog azért nem volt benne a könyvben, mivel ő igaziból ilyenkor már alulról szagolja az ibolyát, mivel az azanulbizari csatában ( 2799-ben - amit mutatnak is a filmben, Mória előtt) kinyírja őt egy törp, aki nevezetesen nem Thorin, neki köze sincsen hozzá, hanem II. Dáin, a Vaslábú. :D ez egy elég nagy ferdítés, bevallom, én is csak ma jöttem rá, ahogy elgondolkoztam a dolgokon.

előzmény: Eglaronion (#111)

2013-01-06 20:33:29 Eglaronion (4) #111

Én is nagy Tolkien fannak tartom magamat, magyar rendezvényeket is figyelemmel követem (mondjuk..).
A film ettől függetlenül nem jó. Portfóliónak kitűnő, de mozi közben többször elbambultam, a közepét, Christopher Lee cameojával, amit alaposan el is basznak Ganfalf és Galadriel telepata bájcsevejével, ezeket a részeket elég idegesítőnek éreztem. És másfél óra csak azért megy el, hogy felvezessék a következő filmre tartogatott "fordulatot", miszerint a varázsló
nem más, mint Sauron. Ki gondolta volna?
A karakterek súlytalanok. Míg - és most elnézéseteket kérem, szerintem sem fair, de összehasonlítás képpen - a Gyűrűk ura trilógiában mindegyik karakternek volt kerettörténete, motivációja, de legalábbis tudtuk a nevét, és felismertük arcról, hogy jé, őt már láttam, nos itt ez nem így működik. Jól tudom, hogy 12 törppel nem egyszerű dolgozni, sőt, felesleges, de max 7 darabnak jutott szöveg, a többinek morgás, fingás vagy böffentés.
Azog. Nem hiszem el, hogy ennyire szükség volt rá, miért kellet feléleszteni, rohadt kínos, ahogy próbálja eladni magát, "most akkor is lejátszom Lurtz-ot" beütése van, de tény, főellenség nélkül nem eladható a történet (várjunk csak, a könyvben mintha nem lett volna benne, és nélküle is élvezhető volt... Biztos félreolvastam).
Thorin. Olyan fensőségesen, karizmatikusan próbálták jellemezni, hogy szerintem nagyon átfordult giccsbe. Motivációja a haza visszahódítása, ami szép, de nem lett tőle drámai hős. Egész filmen keresztül baszkurálja Bilbót, teljesen indokolatlanul, ráadásul pont neki kell a segítség. Végül, mit látnak szemeim, csak nem egy könnyes összeborulást, sűrű bocsánatkérések és ölelkezések közepette? Szóval, szerintem Jackson összes Tolkien adaptációi közül sajnos pont Thorin sikerült a leginkább műanyagúra, mert belőle is epic királyt akartak faragni, mint anno Aragornból, azonban míg ott működött...
Szóval, ez az én negatív kritikám. Tény, hogy amikor nem próbálta nagyon komolyan venni magát, tehát az elejét, az üldözéseket, a Gollammal való találkozást, de egy kicsit még a Trollos incidenst is élveztem. Sima vetítésen voltam, és csomószor libabőrös lettem, zseniálisak lettek a harc jelenetek, bár a CGI nagyon meglátszik az egészen, majdnem kifolyt a szemem egyes részeknél, mintha Egy bogár életének a stábja készített volna pár jelenetet.
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, remélem, érthető a gondolatmenetem :)

2013-01-06 13:03:12 Korben (5) #110

Szerintem igazságtalanság ezt a filmet azért alábecsülni, negatív kritikákkal illetni, mert nem olyan grandiózus, elemi erejű, mint A gyűrűk ura, továbbá nyilván a sztori is súlytalanabb. A hobbit sokkal könnyedebb hangvételű, harcok vannak, persze nem olyan ütősek mint elődjében, réárősebben mesél, viccesen, meseszerűen, szinte gyermekded módon, becsúszva egy-egy esetlen poén is, pont úgy ahogy azt A gyűrűk urában már nem nagyon lehetett volna jól megcsinálni, ott tényleg nagyobb a tét! Tolkien ezt ilyennek is szánta (P. Jacksonnal egyetemben). Tolkien ezt írta előbb, ez a mű tulajdonképpen felvezeti A gyűrűk ura epikus történetét. A probléma ott van h A gyűrűk ura film előbb készült, és A hobbitot mindenki az elődjéhez méri, teljesen igazságtalanul. Igen, én is éreztem h jobban tetszene a film ütősebb grandiózusabb (realisztikusabb) csatákkal, kevesebb poénnal, több véres trancsír jelenettel, rövidebb játékidővel. Nyilván így is meg tudta volna valósítani a filmet Jackson, ha akarta volna, de nem akarta. Miért is? Mert akkor nagyban eltávolodott volna az eredeti Tolkien mű szellemétől (egyébként ha így történt volna,akkor meg azért szidnák a filmet). Jackson teljesen Tolkien hű filmet csinált, néha bele-belekontárkodott, de csak ezzel feljavítva a történet, a film minőségét. A színészek az elődökhöz képest sok esetben még jobbak is, az un. 'üresjáratok', amikor nincs semmilyen csata, izgalmi faktor, pl. csak menetelnek a törpök, számomra egyáltalán nem üresjáratok! Öröm nézni a filmet, nem akartam h vége legyen, ez a 170 perc nekem 120 percnek tűnt. Jackson a mestere ennek, már a King Kongnál se értettem minek ezt így ilyen hosszan felvezetni,mikor láttam a filmet,aztmondtam jól tette! Jackson aprénként felépíti-felvezeti filmjét (bemutatja és kibontja a karektereket, a tájat,minden kis részletre figyel (külön öröm nézni ahogy aranyosan bemutatja Bilbó honvágyát, ahogy a kényelmes életet feladja a veszélyes életért), ami A gyűrűk ura esetében elmaradt, ott ugyebár több mozgalmas jelenet, több cselekményszál, több szereplő volt, és ezekre helyezte a hangsúlyt,a kisebbekre tényleg nem volt idő,különben nagyon hosszú lett volna). Kérdem én miért baj ez? Miért baj, ha ezt a lehető legprofibban csinálja a rendező (látszik rajta h imád és tud is mesélni!). Megmondom én. Régi filmeknél mindenkinek természetes ez a lassúság (pl. Volt egyszer egy vadnyugat). Csak ugyebár ez a 'Michael Bay-en nevelkedett közönség', vagy nemtudom minek nevezzem 'ezeket'.'Ezek' csak akcióra-zúzásra vágynak,töménytelen gyorsvágással teli filmre. Ez a film nem nekik készült. Ez nem akciófilm. 'Csak' egy mese! Vagy ébredjenek fel csipkerózsika álmukból, h vannak más filmek is. A rendezés az elődhöz méltó. A zene egyesek szerint gyatra, ismétli önmagát.Miért? mert a régi témákat meghagyta és azt gyúrta tovább. Így nyilván kevesebb az egyedi track,és akkor mivan? tök felesleges lett volna újakat komponálni, a régi meglévők helyett, amelyek ennyi év után is zseniálisak. A fényképezés ugyancsak az elődhöz méltó. Tehát a film - én úgy gondolom - így tökéletes ahogy van! Peter Jacksonnak nagy elismerés!

2013-01-06 00:17:45 Adam Taylor (4) #109

Bármiféle Tolkien-tudás nélkül természetesen újabb Gyűrűk Ura-élményre vágytam ami nem jött be... vagy legalábbis részben.
Azzal persze tisztában voltam, hogy A hobbit más, mint a GYU, de a gyermeteg viccek és a túl könnyed hangvétel az elején rosszul esett - aztán ahogy a cselekmény felpörgött, én is kényelmesebben ültem már a moziszékben. A trilogiával való kapcsolódási pontok remekül sikerültek, az akciók szépek és látványosak (mezei, 3D nélküli vetítésen voltam, a legelső animált kaland a sárkánnyal, na meg hogy hogy űzte ki a törpöket, picit szemfárasztó volt, de később ezt is megszoktam); valahogy a szereplőket mégsem bírtam túlságosan megkedvelni, és az egészet súlytalannak is érzem Frodó kalandjaival szemben.
Viszont igazságtalan lennék, ha csak a túl magas léc miatt értékelném le, ugyanis szórakoztató és csupaszív film A hobbit, még ha előd-utódjánál jóval könnyedebb formában is.

2013-01-05 00:49:37 banana (4) #108

Remek nyitány. A HFR 3D nekem sokat rontott az élményből. A többi résznél már inkább visszatérek a sima 2D-re. A szappanopera hatás nálam megvolt.

2013-01-02 15:38:22 BladesOrsi (5) #107

Nálam is a Gollumos jelenet s film csúcspontja.
Szerencsére nagyon könyvhűre sikeredett. .)

2012-12-31 12:54:10 ChrisAdam (4) #106

Na igen, technikai téren biztos viszi a díjakat.
Egyébként én sem mondtam, hogy rossz volt a jelenet, csak nem volt a kedvencem. :)

2012-12-30 21:22:49 BonnyJohnny (3) #105

Furcsa mert én is Gollam jelenetét érzem a film csúcspontjának (nem kis részben maga Gollam megjelenése miatt). A film (Bilbó megembereli magát), sőt az egész saga (a gyűrű megszerzése) szempontjából fordulóponthoz érkezett a történet, végig érződött a feszültség, és Jackson szerintem rendezés ügyileg is odatette magát, mint Gollam különböző szögből, szikla egyik-másik oldaláról, víztükörből mutogatása, eltűnése megjelenése, csak a hagngja hallatszik, a hajsza, stb... szóval jó volt. Nameg közbe folyt a goblinos jelent, ami meg a film akció csúcspontja (ahogy az első és harmadik rész esetében, itt sem a filmbeli utolsó csata jelenti a csúcspontot).
Szerintem ez a film teljesen rendjén van. A hosszadalmas felvezetéssel, és a GyU-hoz képesti végig alacsonyabb lángon való égéssel együtt. Rendjén van, tehát jó, nem lenyűgöző, tehát nem zseniális.
Látvány (CGI, díszlet és helyszín), hang (effektek és zene), kosztüm (maszk, haj, felszerelés) természetesen megint első osztályú, a pénz, a munkaóra és a tehetség is meglátszik a filmen, és a kritizálók elfelejtik, hogy ez nem magától értetődő (vannak kevésbé sikerült látványfilmek). Ilyen téren lenyűgöző, és jár a zseniális a technikai stábnak... de a filmnek úgy egészében szerintem csak ezzel együtt is erős jó.

2012-12-30 20:35:43 ChrisAdam (4) #104

Kicsit az az érzésem volt, mintha ez csak könyvbe működne, betűkkel. De nem volt rossz.

előzmény: wayage (#103)

2012-12-30 20:32:35 wayage (4) #103

Érdekes, mert nálam meg pont a Gollamos találós kérdés párbaj a film csúcspontja.

2012-12-30 19:31:51 ChrisAdam (4) #102

Peter Jackson még mindig nagyon ért, hogy kell egy történetet elmesélni, azonban valahogy a rendezése során érződött az, hogy a rajongók szája íze szerint szabdalta a filmet. Például Gollam jeleneténél éreztem ezt. Hiába volt szinte zseniális a karakter (bár még továbbra is utálom), az a találós kérdéses dolog nagyon rossz volt. Hosszú és unalmas. Csupán azért, hogy Gollam ne csak egy percet szerepeljen.Ott vonyítottam.
Az első óra valóban vontatott és unalmas, bár ott még a tökéletes képhez szoktam hozzá, így annyira nem untam, de ha abból levágnak egy jó darabot, akkor egy szenzációs első óra lehetett volna. Az ezután következő durván két óra már zseniális volt, habár ott is akadtak baromságok, példaul a Troll-kaland, ami ugyancsak elég gyenge volt, de aztán a Kőviadal eszméletlenül lenyűgözött, mint ahogy a koboldok városában játszódó kaland is. A finálé sem volt rossz, bár nem szól akkorát.

A filmmel nincs baj, ha csak szimplán nézzük. De ha jobban belegondolunk, ez az a film, aminél a látvány vesz meg minket (engem még a zene is), de ha az nem lenne, csak egy szimpla kaland lenne (nálam egy gyenge hármas). És az a legrosszabb az egészben, hogy nem tudsz neki ellenállni, mert annyira tökéletes a látvány. :)

Jó moziélmény, jó szórakozás. De a GyU-hoz nem ér fel, nem is fog (habár nekem az sem a szívem csücske, sőt a hamradik már... újra kell néznem, hogy tiszta véleményt mondjak :D)

80-85% Összesítés: Ha a filmből nyisszantanánk 20 percet, egy kiváló kalandfilmet kapnánk, ami szórakoztat is, könnyed humorral, szenzációs látvánnyal, kiváló főszereplővel.

2012-12-30 12:01:52 deniro2 (5) #101

Maradok a progrocknál...:)