Life of Pi (2012) ☆ 👁

(Ang Lee)

amerikai-angol-francia-indiai-kanadai-tajvani dráma, kalandfilm

3,9

2012-12-20 23:19:02 Hannibal Lecter (3) #21

Csak ne gyere azzal, hogy ez valami több, valami mélyebb. :) Mert nem (még ha annak is akar látszani néha). A könyvet nem olvastam, arról nem tudok nyilatkozni. Amúgy meg nem néztem be, csak nem értünk egyet. :)

Egyébként a 3D semmit nem tesz hozzá. (Mellékesen jegyzem meg: az már rég rossz, ha egy filmet az tesz kerek egésszé.)

2012-12-20 22:38:27 limupei (5) #20

Valamit nagyon benéztél, mert ez egy pillanatig nem akar modern népmese lenni. Nem is az, lásd utolsó jelenet.

2012-12-20 21:08:11 trockij (3) #19

Sok veleje nem volt. Viszonylag látványos és valamennyire magával ragadó is lehet, mert sok jól sikerült öt perc van benne. Majd a nép ítéletet mond.

2012-12-20 20:27:32 Hannibal Lecter (3) #18

Pazar kiállítású látványfilm, mely szerencsére egyáltalán nem "coelhós", és természetesen nem is Az élet fájára hajaz, hanem inkább a Forrest Gumphoz, a Nagy Halhoz, a Benjamin Buttonhoz hasonló modern népmese. Legnagyobb hátulütője, hogy nem elégszik meg azzal, hogy kalandos, izgalmas és látványos, de még rettentő bölcs is akar lenni. De legalább ez a produkció egyszerűen csak közhelyes, és nem szégyentelenül manipulatív, mint a Felhőatlasz (aminek az érdemjegyét némi tűnődés után le is szállítom kettesre). Az osztályzatot illetően még gondolkodom. Erős hármas, gyenge négyes.

2012-12-20 19:07:21 ChrisAdam (5) #17

Lenyűgöző és egyben tartalmas. Nem is szeretnék sok mindent mondani, mert még ülepszik bennem a film, csak annyit (ami már biztos), hogy a legjobb 3D-s film, amit valaha láttam! Szenzációs!
Egyébként ha ez lesz életem utolsó filmje a holnapi világvége miatt, akkor nyugodtan halok meg (habár az újabb Középfölde-kalandot kihagytam... :P).

2012-12-20 14:55:57 flake (5) #16

Persze, hogy nem biztos, de ami működik a filmvásznon, azt miért is ne lehetne? Épp Kulesov írta, hogy a forgatókönyveket irodalmárok írják és ez így helyes. Nem biztos, hogy egyetértek vele, de mégis csak van valami abban, amit ezzel közölni szeretne.

2012-12-20 14:48:41 critixx (2) #15

Biztos, hogy minden regényt muszáj megfilmesíteni? Most nem kanyarodnék vissza Balázs Béláig vagy Soren Kierkegaardig. :)

2012-12-20 14:46:24 Victor Vance (?) #14

Nincs megfilmesíthetetlen regény, csak tehetségtelen rendező :)

előzmény: Umberto (#11)

2012-12-20 14:45:40 critixx (2) #13

Olvastam, nem voltam elájulva tőle. Amúgy Angelina Jolie lecsap a trendre ("addig üsd a vasat, amíg meleg!"), egy tutajon 47 napig hánykódó emberről akar filmet forgatni. :DD

2012-12-20 14:42:04 Daemiaen (4) #12

Ang Lee csak a megfilmesíthetetlent akarta megfilmesíteni, ehelyett egy egyetemes kulturális útmutatót tett le az asztalra, tőle szokatlan módon trendteremtő, hihetetlen effektusokkal megtámogatva. Karácsony előtt különösen jóleső érzés nézni.

2012-12-14 11:56:41 Umberto (5) #11

Úgy hírlik, hogy a Felhőatlasz is megfilmesíthetetlen, és tessék: egy fantasztikusan jó film készült belőle.
Remélem, hogy a szintén megfilmesíthetetlen Setét Torony is jól sikerül majd!

előzmény: somogyireka (#9)

2012-12-14 09:30:52 limupei (5) #10

Elolvastuk. Legalábbis én. Nekem sem jutott volna eszembe, de ha már másnak igen, akkor azt így kell csinálni.

előzmény: somogyireka (#9)

2012-12-13 09:28:40 somogyireka (2) #9

Szerintem a könyvet olvassátok el!! Én vagy 7 éve olvastam, s azóta is az egyik legnagyobb könyvélményem.Eszemben ágában nem jutna erről a történetről filmet forgatni..(de azért majd megnézem, s utána szólok érdemben)

2012-12-13 00:48:41 limupei (5) #8

zéel: Ha egy gyerek megérti mi az a hit, ha képes elvont fogalmak értelmezésére, akkor megérti. Egyébként meg ha nem, akkor "csak" egy kalandfilmet kap tigrissel:)

ChrisAdam: Na azért annyira nem, csak tematikailag. Hit, remény, szeretet, család, élet - mindkettő ezek körül forog. Szerencsére a Pi sem felületesen érinti ezeket (sőt!), de ettől ez még egy 100milliós hollywoodi film. Szóval 20 perces néma jelenetet ne várjon senki az univerzum születésével, mert az luxus volna. Ez egy kalandfilm, ami spirituális vonalon halad.
Aki ismeri Ang Lee filmjeit, az pontosan tudja, hogy mire számítson.

2012-12-12 14:48:34 ChrisAdam (5) #7

Eddig nem akartam megnézni a filmet, de most, hogy ezt mondtad, lehet, hogy mégis beülök. Te jó ég... az Élet fájához hasonlítani. Most itt leesett az állam.

2012-12-12 12:13:02 zéel (3) #6

Kösz! Kb. hány éves kortól ajánlanád?

2012-12-12 11:48:06 limupei (5) #5

Igen

2012-12-12 11:05:44 zéel (3) #4

Szinkronizálták?

2012-12-12 09:09:59 limupei (5) #3

Akinek a Tree of Life giccses volt, annak ez is az lesz. Egyébként nem, inkább emelkedett és szép. Sok közös vonás van a két filmben, de ezt Roger Ebert szebben megfogalmazta: a címből nyugodtan el lehetne hagyni, hogy "of Pi".

2012-12-10 15:31:22 ChrisAdam (5) #2

Aztamindenit. Úgy látszik, a 3D-t is sikerült jól kihasználni?
Egyébként hányast adnál rá? Nem giccses és egekbenjáró? :)

2012-12-10 13:53:42 limupei (5) #1

Feltétlenül moziban, feltétlenül 3D-ben nézzétek, mert ezt most úgy kell. És ez most nem marketing, itt tényleg így lesz kerek egész a film.

Nagyon örülök, hogy sikerült átmenteni a könyvet filmre, akár a kaland részére, akár a spirituális többletre vagy kíváncsi. Az pedig egyenesen bravúr, hogy filmben is sikerült elérni, hogy tényleg abban hiszel a végén, amiben hinni kell.