Silver Linings Playbook (2012) ☆ 👁

Napos oldal

(David O. Russell)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,9

2017-07-20 19:05:25 Alex2000 (?) #92

Kedves Ubul!!Igen igazad van!!Igy elgondolkodva szerintem is a szerep miatt játszotta túl kicsit!De teljesen megérdemelt volt szerintem az oscar!!

2017-07-19 13:14:14 Ubul (4) #91

"Lawrence nem jött be annyira néhányszor kicsit tuljátsza"
Szerintem direkt játszotta túl, így volt megírva a szerepe...az más, ha valakinek ez nem jön be, pl nekem se, de azon nem is gondolkodtam, hogy alapból így játszotta el, inkább a szerepe kívánta.

2017-07-19 12:53:20 Alex2000 (?) #90

Sziasztok!!Valamelyik nap ment a tv-be késö este ment és gondoltam megnézem mert már régóta megakartam nézni!Ilyen jó filmet nagyon régen láttam!Bradley Cooper iszónyatosan jó tud szinészkedni ezt már többször bizonyította!!Lawrence nem jött be annyira néhányszor kicsit tuljátsza!De Niro fénykorát idézte!!szóval nekem nagyon tetszett és a szerelmi szál is nagyon jó!!David O Russel meg egy zseniii!!!!nálam 5!!mindenkinek szép napot!!!!!

2016-08-31 09:11:14 unrealnoise (3) #89

Minden területén totálisan átlagos produkció. 6/10

2016-01-03 11:10:55 whiteman 01 (4) #88

Achtung! Ez a film legkevésbé sem vígjáték. Most attól még, hogy az ájemdíbí azt írja... Ez egy kurva jól megírt love story pár jó ötlettel, ugyan vannak benne jó poénok, de ettől még korántsem lesz valami vígjáték. A lényeg az alkotói szándék, nem az esetleges poénok minőségi/mennyiségi aránya. Mondok egy példát: a Die Hard első részében az a pár egysoros, az a kevés verbális poén sokkal jobban betalál, mint a szintén Steven E. de Souza által írt, és szintén a buddy cop egyik alapjának számító 48 órában összesen. Mégis kinek jutna eszébe a Die Hardot vígjátékként, vagy akár akció-vígjátékként meghatározni?! Na ugye. Az elmúlt évtized egyik trendje a feelgood-movie, ami a könnyedebb hangvétel miatt megtévesztő lehet, de ezek műfajilag a legritkább esetben jelentenek ténylegesen vígjátékokat. Jó példa még Billy Wilder klasszikusa, a Legénylakás, amiben aztán bőven vannak komikus szituációk, verbális poénok, meg alapvetően C.C. Baxter karaktere is vicces, szórakoztató figura, mégis, vígjátéknak a legkevésbé sem nevezném. Talán dramedy, az is, meg ez is. Már ha ezt lehet műfajnak nevezni...
A film egyébként egy parádé, szeretem amikor olyan színészekből bújik elő a tehetség, akiktől alapvetően semmit nem várnék(egy Másnaposok-trilógia után). Egy-két túlkapás miatt nem adtam meg az ötöst, de mindenképp nagyon jó, David O. Russel nevét is mostmár megjegyeztem, a Gagyás család után még nem annyira:)

2015-09-25 11:48:59 Mizi (2) #87

Ez a film nem működik vígjátékként, mert elrontja a túlzó dráma, drámaként viszont nem tudom komolyan venni. Ha nem lenne ennyire művi, akkor is csak azt írnám, hogy szódával elmegy, mert nem csupán a körítés rossz.
Sajnos a színészek sem jók. Bradley Cooper egyáltalán nem nevezhető kiemelkedőnek, sőt inkább gyengének mondanák. Még ordítozni sem tud hitelesen.
J. Lawrenceről lerí, hogy nagyon akar, de ennek inkább nyögés lett a vége. Hihetetlenül túljátssza. És hihetetlen, hogy ezt az akadémia még manapság is bekajálja.
De Niro az egyedüli, aki jónak mondható, de volt már ő sokkal jobb is, viszont arról nem tehet, hogy nem írtak neki karaktert.
A többi színész is követi ezt a struktúrát: vagy ripacsok, vagy totál semmilyenek.
A legfájóbb viszont a szerelmi szál bénasága, és irrealítása.

2014-11-30 09:06:57 Bong (?) #86

Teljesen átlagos romantikus vígjáték, amit megpróbáltak drámával sűríteni ezzel is tompítva a pátoszt, ami a felszín alatt hömpölyög. A karakterek fele nincs rendesen kibontva, a másik fele meg olyan elcsépelt klisé mint a viccesfeka, papucsférj. A szerelmi szál is nagyon eredeti, először még nem bírják egymást aztán mégis aztán egy picit összekapnak és a végén jön az atom happy end és boldogan élnek míg meg nem halnak. Igen depressziós paraszt, jól látod ha meg akarsz gyógyulni, rajtad csak a szerelem segíthet. És ez az egész amúgy is annyira életszagú.

Engem Lawrence zavart a leginkább de úgy általában tehetségesnek tartják őt az emberek, szóval bennem lehet a hiba de ez a tömérdek díj akkor is nevetséges, egy rossz vicc. Cooper egy igazán középszerű színész, ezt minden filmjével egyre inkább nyomatékosítja. Bob bácsira meg írhatnának végre egy hidegvérű maffiafőnök karaktert, mielőtt feldobja a pacskert. Q.T remélem vetted a célzást.

2014-03-29 01:02:54 Magnificat (4) #85

Nekem tetszett :) A színészek szuperek, noha nem tudom eldönteni hogy Ms Lawrence játéka ért-e oscar-t, mivel nem láttam a többit, de nagyon megragadó volt, ráadásul Cooper játéka is messze jobb volt mint számítottam rá. Mindenesetre nálam Jennifer játéka vitte a filmet, de azért nem a rajongás szintjére :)

2014-03-08 17:58:56 Dün (4) #84

Előbb olvastam a regényt, tetszett az ötlet, az egész Pat fejében levés, a történet, úgy nagyjából minden. Ehhez képest a film baromira más. Az hagyján, hogy más a történet jó sok ponton, amit nehezményeztem, mert kevésbé komoly így, de más lett pl. az apa karaktere is, ami nem egy rossz apa-karakter, sőt, de nem az a karakter, aki a könyvben volt. Ott hangsúlyosabb volt Jake karaktere is, őt is hiányoltam a filmből. Kissé túl sablonos lett így nekem, a 4est a könyv miatt kapja meg mégis és egy-két színészi játékért.

2014-02-07 19:27:24 Szökkencs (3) #83

Nagyon nem... Eredeti, formabontó, szókimondóan merész akar lenni, helyette marad a kliséhalmaz, érdektelen és unalmas. Se füle, se farka ordítozás, kusza és értelmetlen cselekményvezetés, semmitmondó párbeszédek. Értetlenül álltam a következők előtt: 1. az anya karaktere nulla,az elején még aranyos volt a kórházas jelenetben, aztán csak sóhajtozott, meg csodálkozott, se a komikus, se a drámai vonalhoz nem tesz hozzá semmit. 2. Azt sem tudtam eldönteni, hogy apa-fiú konfliktus van-e egyáltalán vagy nincs, azon kívül, hogy egyszer bevallja, többet törődött a bátyjával, mint vele gyerekkorában, előtte, utána parttalan üvöltözés. 3. Mi az alapja a nagy egymásba szerelmesedésnek Tiffanyval? 4. Mi akart lenni ez a táncverseny és focimánia összemosás? 5. Azért üvöltözött Tiffany Pattal és itta le magát, mert megjelent a volt feleség, akit ő maga ígért be a férfinak korábban csaliként? 6. A feleség visszaszerzési projekt csúcspontja akart volna lenni egy másik nővel lejtett erotikus Dirty Dancing finálé remake? 7. Pat maga előtt is titkolta, hogy szerelmes Tiffanyba a kezdetektől? Mi van...? Csak a színészi alakítások miatt nem 2.

2014-02-03 00:01:13 spieler (2) #82

Csak azért néztem meg, mert bekerült a legjobb 10-be az idei Vapiti szavazáson. Egy borzasztó unalmas, értelmetlen sablon. Csak Jennifer Lawrence menti meg a nézhetetlentõl.

2014-02-01 15:02:35 kobretti88 (?) #81

Elhamarkodottan ítéltem. Jó film jó színészekkel, jó forgatókönyvvel és egy hangyányit giccses befejezéssel.

2014-01-27 15:51:56 dézi (3) #80

a táncjelenetig kettest adtam volna rá, onnantól a vége miatt viszont kap egy közepest, de csalódás volt minden szempontból, még Jack White sem tudta menteni a dolgot. :(

2014-01-21 20:05:53 zsandar filip (4) #79

Nem a legfontosabb film lesz az életemben, de elismeréssel adózom a két főszereplőnek .

Jennifer Lawrence és B. Cooper / jaj de szép macsó volt csak eddig/ egyedien tökéletes összjátéka – a két sérült ember küzdelmes harca sajátmagával, tragédiájukkal annyira érzelmileg átélhető és érezhető, hogy a maga természetességében drukkolunk sikerükhöz, talpra állásukhoz, barátságukhoz /?,:)/.

Átírták és újra értelmezték szerintem a kissé időnként döcögőssé váló forgatókönyvet, és többször csak halovány poénokat. Szinte két filmet láttam egyszerre, a főszereplők saját történetét mély átéléssel és átadás képességével, és a háttérben fekete-fehérben zajlottak az egyéb események és átlagos alakítások.

Éppen Robert de Nero játékát nem éreztem igaznak, mintha nem neki írták volna ezt a szerepet, pedig színész óriásnak tartom.

Összességében érdekes alkotás két valódi színésszé érett fiatallal .

2014-01-18 00:09:26 Karesz84 (4) #78

Remek alakítások végig, és gördülékenyen fut ki az egész film,
így a happy end-et sem tudom felróni neki.
Túlmutat a szokásos hollywoodi gagyi szerelmes filmek tömegén.
Tényleg nagyon tetszett.

2014-01-16 18:39:24 kobretti88 (?) #77

Remek film nagyszerű színészekkel, kivételes forgatókönyvvel. Bradley Cooper és Jennifer Lawrence tündökölnek. Hibátlan alkotás. Imádom ezt a filmet.

100 %

2014-01-03 19:36:26 Enigma1978 (2) #76

Akkor már 'Punch-Drunk Love', az legalább élvezhető. Nem mint ez a "Dirty Dancing" némi amerikai sporttal fűszerezve. A köpködős jelenet jó volt, kb. ennyi.

2013-11-02 17:42:57 Marlboroman (5) #75

Nálam az év egyik legjobbja. Jennifer Lawrence és Bradley Cooper játéka -főleg JLawé- nagyszerű! Csillagos 5-ös! :)

2013-08-05 11:03:41 critixx (2) #74

"The Weinstein Company nem éppen egyike a hollywoodi gigacégeknek"

Azért szépen kinőtte magát a '80-as évek óta.

előzmény: JeszKar (#65)

2013-08-04 21:26:40 BonnyJohnny (5) #73

Nem tudtam, hogy ez is indie film.

előzmény: JeszKar (#72)

2013-08-04 21:21:55 JeszKar (4) #72

Így kiindulva, a következő filmek mind hollywoodinak minősülnének az elmúlt néhány évből:
Beasts of the Southern Wild, Black Swan, The Perks of Being a Wallflower, Winter's Bone. Csakhogy néhányat említsek.

2013-08-04 21:19:54 somogyireka (2) #71

(a hollywoodit csak minősítő jelzőként használtam)

2013-08-04 21:17:38 BonnyJohnny (5) #70

Nagyjából. :)

előzmény: JeszKar (#69)

2013-08-04 21:16:34 JeszKar (4) #69

Mert Amerikai, csupán ezért?

2013-08-04 21:16:04 BonnyJohnny (5) #68

Értem.

Ettől függetlenül hollywoodi film. Helyrajzilag.

előzmény: JeszKar (#67)

2013-08-04 21:14:37 JeszKar (4) #67

Ebben a helyzetben nem, ők voltak a finanszírozok is.

2013-08-04 21:10:51 BonnyJohnny (5) #66

A Weinstein Company úgy tudom már kész filmek forgalmazását veszi meg, nem a készülő filmek finanszírozásával foglalkozik.

De egyébként csak az hollywoodi, ami a Big Fife közül jön?

Szerintem ez egyértelműen hollywoodi film. Mindenféle pejoratív felhang nélkül. Csupán helyrajzilag.

előzmény: JeszKar (#65)

2013-08-04 21:06:08 JeszKar (4) #65

The Weinstein Company nem éppen egyike a hollywoodi gigacégeknek, még csak nem is hollywoodi illetőségű.
De amúgy az Independent Spiriten se valószínűleg azért indulhatott, mert nagyon hollywoodi lenne.

Egyébként szerintem maga a film se kimondottan hollywoodi, de az már magány vélemény.

2013-08-04 21:02:00 BonnyJohnny (5) #64

Miért, nem az?

előzmény: JeszKar (#63)

2013-08-04 20:59:56 JeszKar (4) #63

Ez mitől is hollywoodi film?

előzmény: somogyireka (#62)

2013-08-04 20:52:27 somogyireka (2) #62

Megnyugodva láttam a kettesed. Nem szeretem, amikor ilyen nehéz és komoly témákat nem hozzáértők banalizálnak..Innentől nekem aztán édes mindegy milyen cuki,meg szexi a színésznő...Persze úgy kell nekem, miért nézek hollywoodi filmeket.

2013-08-04 10:38:47 critixx (2) #61

Engem is kifejezetten irritált ez a film.

előzmény: somogyireka (#58)

2013-08-04 10:06:09 Busmen (5) #60

Szerintem valóban zseniális! Nagyon megérte a rászánt időt! Bradley Cooper is megérdemelte volna az Oscárt az alakításáért. A másnaposokat nem szeretem és ezért voltak fenntartásaim az Ő személye ellen , kellemeset csalódtam! De Niro hozza a tőle megszokott igen magas színvonalat. A történet is jó és bár Hollywoodi sablon de ezt a befejezést várja az ember!

2013-08-04 01:45:04 Hannibal Lecter (3) #59

Valóban nem egy olyan túl nagy eresztés egyébként, de a mai hollywoodi kínálatból szinte már kiemelkedik (és ez ugyebár inkább a kínálatot minősíti). Először négyest adtam, de aztán töprengtem rajta, és visszahúztam hármasra.

2013-08-03 22:11:59 somogyireka (2) #58

jesszusom..véletlen rossz filmre ültem be..annyira kínos, hadd ne is gondolkozzak róla, hogy miért..(legalább a tánc lángolt volna igazán, de még az sem..) a high school musical (nem láttam, csak feldobott az agyam valami tinidarabot) jutott a végéről eszembe, biztos az ilyen heppi..

2013-07-04 11:45:24 Bubu (2) #57

Szerintem a film egyértelműen túlértékelt, a forgatókönyv megmaradt a felszínen, nem megy elég mélyre, hogy hiteles legyen a film. Kiszámítható volt a film teljesen, sablonokból építkezett.
Bradley Cooper és a mániás depresszió?? Éltem együtt mániás depresszióssal, és meg sem közelíti a fogalmat ez a film. De szerintem nem is feltétlenül a színészi játék, hanem a forgatókönyv van elrontva. A Mr. Jones c. filmben sokkal hitelesebben mutatják be ezt a betegséget. Jennifer Lawrence esetében én is borderline-ra gondoltam, az ő alakítása jobb volt.
A happy enddel veszíti el a film végleg a kapcsolatát a valóságtól. Két beteg ember egy csapásra nem gyógyul meg, és lesz boldog, csak mert kapcsolat alakul ki köztük. A betegségük nem múlik el ettől...

2013-07-01 16:53:28 BonnyJohnny (5) #56

Ez a betegség nem egy vicces dolog,nem vígjátéktéma,de rendre így ábrázolják
Miért baj az, ha egy komoly dologról humoros módon készítenek filmet? Pláne, hogy az általad említett példa nem áll fenn. Ma már komoly filmek is készülnek az emberi lélek sötétjéről. Ez nam az.

2013-07-01 16:02:59 csabaga (3) #55

Senki sem mondta,hogy nem,csak szerintem rosszul csinálja.Közepest adtam rá,vagyis végig lehet nézni.

Az orvos rokonom túl kemény szavakat használt,nem való a fórumra.Nem is a betegre,hanem az orvosra és a "gyógymódra".
Ez a betegség nem egy vicces dolog,nem vígjátéktéma,de rendre így ábrázolják.Mint régen az alkoholistákat.Mindegyik vicces alak volt.

Míg nem jött a Férfiszenvedély c. remekmű.Se humor,se romantika,se semmi ilyen,mégis valós társadalmi problémákra mutatott rá,emberi érzésekkel.

előzmény: Glasseye (#54)

2013-06-30 17:02:17 Glasseye (4) #54

Nem mondtam én se hogy Bergman film, mert az nem is lenne igaz! Viszont ennek a filmnek tényleg van mondanivalója, valós társadalmi és egyéni problémákra reflektál, nem egy olcsó tucatfilm és ami a legfontosabb vannak érzések, érzelmek benne ami talán a filmek legfontosabb eleme!

2013-06-30 16:43:06 BonnyJohnny (5) #53

Valósághű, finom és pontos lenyomata az emberi lélek sötét oldalának!
Hát azért nem egy Bergman film... :P
Amúgy nekem is tetszik, éppen azért, amit lentebb te is írtál, mert egy ilyen komoly dologról ilyen vidáman mesél. De mégcsak véletllenül sem azért, mert realista.

2013-06-30 16:37:42 Glasseye (4) #52

Figyelj, elfogadom hogy te másképpen látod a dolgokat! De!!! Akkor ne keverd össze az idealizmust a realista ábrázolással!! Ok? Mert a kettő nagyon távol áll egymástól, és a film nem idealista volt hanem objektív! Vili? Valósághű, finom és pontos lenyomata az emberi lélek sötét oldalának!

Jó volt, és hiteles! Ez tény..!
Amúgy nyugodtan leírhatod mit mondott orvos ismerősöd, mert érdekel!

2013-06-30 15:56:58 csabaga (3) #51

Rendben,de a Lesz ez még így se is erről szólt!
A film nem volt értelmetlen,csak a betegséget megint romantikus idealizmussal keveri,és ezzel elveszi a valódi élét a sokszor tényleg szomorú valóságnak.

Beteg tényleg nincs a környezetemben,de orvos igen,és inkább nem írom le,mit is mondott...

előzmény: Glasseye (#50)

2013-06-29 19:15:06 Glasseye (4) #50

Vélhetőleg neked nincs pszichiátriai betegséged, vagy ismerősöd, rokonod esetleg barátod, azért is gondolhatod úgy hogy értelmetlen volt ez a film! Azonban hidd el, sokan vannak akik nap mint nap küzdenek saját démonaikkal. A legtöbb lelki beteg embernek szükségük van az általad említett mantrára! Nélküle sokkal nehezebben tudnának boldogulni, és jó hogy vannak ilyen típusú filmek hogy megmutatják a tömegembereknek hogy nem mindenki egyforma vannak érzékenyebbek, lelkileg sérülékenyebb emberek is és őket is el kell fogadni! Az Oscar jelöléseket is vélhetőleg emiatt kapta hogy megpróbál megragadni fontos társadalmi problémákat, és elmeséli könnyen emészthető, egyszerű formában hogy vannak akik nehezebben boldogulnak a pszichés problémáik miatt!!

2013-06-29 17:42:47 csabaga (3) #49

Egyszer nézhető.Aligha vonul be a filmtörténelembe.A sok Oscar jelölés rejtély számomra.

Isten mentsen meg mindenkit egy ilyen szomszédtól,a garázda apukával,a dilis és állandóan dührohamot kapó fiával,ahozzá illő nővel és haverral.

A mondanivaló?Az elmebetegeknek is joguk van a boldogághoz,bár ezt a szintén túlértékelt Lesz ez még így se c. filmben már elmondták.

Számomra lerémísztőbb a pszichiátriai mantra.Legyünk pozitívak,igyekezzünk az élet Napos Oldalára!

2013-06-06 22:09:00 yoseee (5) #48

Nekem a film arról szólt,hogy "ki a normális?" Én?! Te?! MR.Pat Solitano Sr.?!
Azt hiszem én is nyakon vágtam volna a töritanárt...A csaj ugyan már nem kellett volna,de...
Asszem' én sem vagyok normális!!! :D:D:D

2013-06-06 09:01:25 BonnyJohnny (5) #47

Sokan vannak így ezzel a filmmel. :) (Én is.)

előzmény: goromba (#46)

2013-06-06 08:30:28 goromba (5) #46

Magam is meglepődtem, nekem ez tetszett.

2013-05-30 14:39:11 Glasseye (4) #45

Beteg egy film! De szó szerint:D Adva van egy mániás depressziós férfi aki 8! hónap után szabadult a sárga házból, és megpróbálja összeilleszteni széthullott kapcsolatát a feleségével. Adva van az apja, aki kényszerbeteg, az anyja viszonylag normális de eléggé megbolondulhatott ennyi "őrült" között. Van egy szomszéd lány aki szerintem borderline személyiségzavaros, van egy dilis pszichiáter aki meccsekre jár szurkolni és jó barátja a páciensének. A főszereplő haverja drogos.
Az alapanyag megvan egy dilis amcsi vígjátékokhoz, viszont nagyon sok volt benne a drámai túlzás. Hiányosságok is voltak pl a főszereplő hh. nem hízik meg a Seroquelt-től és lítiumtól?? A csaj-nak nem antidepresszánst és rivotrilt kellene szedni hanem hangulatstabilizálót a szélsőséges ingadozásaira, és fekete-fehér látásmódjára.
Viszont túlzó mennyiségű volt benne az összeveszések, balhék, ordítozások stb.. Fogadási szenvedély is fölösleges szál volt véleményem szerint. Szóval inkább több humort és érzelmet kellett volna beleszőniük a filmbe az alkotóknak!

Ezért az alakításért nem érdemeltek véleményem szerint díjat(kat) a szereplők. Nem volt egyik se kiemelkedő. Összességében azonban a pszichiátriai betegek és betegségeik hiteles bemutatásáért jár a 4-es osztályzat. Jó volt látni hogy ők se olyan fene mód különböznek az átlagtól, csak kicsit érzékenyebbek, nehezebben kezelik a dolgokat mint az átlagemberek! De ettől lesznek különlegesek és szerethető karakterek!

2013-05-30 02:01:08 bali113 (5) #44

A romantikus vígjáték kategórai azért nem tartozik a kedvenceim közé, mert Hollywood (többnyire) még véletlenül sem készít szerethető alkotásokat, amik elvarázsolnak, esetleg amibe még bele is tudom élni magam. Egy férfit általában az ilyen jellegű filmek nehezen tud megfogni, de lássuk, mivel is van dolgunk, Ami ebben a filmben benne van, az hiányzik szinte az összes többi ,,hasonlóból". Nagyon emberközeli. A karakterek egyszerűek, nincsenek túlbonyolítva. A történet is elég egyszerű, mégis nagyon működik, helyén van minden. Jennifer Lawrence őrítően szexi, érzéki. Pont olyan, amilyennek egy női főszereplőnek lennie kell egy ilyen filmben. Remekül játsza, az összezavarodott gyengébbik nem képviselőjét, amihez a forgatókönyvíró is, a rendező is, teret biztosított az érvényesülésre. Imádtam. Bradley Cooper karaktere remekül passzol hozzá és játéka egy újabb szerethető adalék a filmhez. Egyébként érdekes mód, a megnézett filmjei egytől-egyik jó benyomást tettek rám eddig, ami nálam manapság ritka. A többi mellékszereplő is lubickol a szerepében. Példának okáért Robert De Niro kisujjból hozza a hóbortos sportőrült apukát, aminek nagyon örültem, mivel mostanában kevés szerethető filmet sikerül készítenie, sajnos. Chris Tuckernél picit aggódtam, hogy túljátsza a szerepét szokásához híven, de hál Istennek, félelmem alaptalannak bizonyult. Egyszerűen minden tökéletes! Nekem innentől kezdve egy kötelező darab, eme remekmű. Biztos nem most láttam utoljára. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

2013-05-29 21:16:52 Gulya (5) #43

Úristen -ez mekkora film! Hát nem tom lehet,hogy én is retard vagyok de teljesen beleéltem magam tökre beleéltem magam a csávó életébe! Problámás és kicsit húzós család, 1 beteg srác- na de miért? elég húzós a kiváltó ok- 1 kis brazil szappanoperás story és csavar, és happiness! ha belegondolunk semmi xtra kb. ennyi kell 1 jóó filmhez + szereplők! De valahogy mégis nagyon össze van rakva! Ezt most így nem tudom leírni hogy érthető legyen ...kb 2 perce fejeztem be a filmet! :)
-még a hatása alatt vagyok! De tudom ajánlani mindenkinek!

2013-05-12 04:15:08 gomez1000 (4) #42

Kicsit idegesített benne a sok családi és egyéb vita. Tény, hogy jók a színészek, egytől egyig, de a sztori annyira egyszerű, és összességében nem esett le az állam, ám jól szórakoztam.

2013-04-24 15:29:20 angel (5) #41

Nagyon tetszett! 5-ös!

2013-04-22 16:16:43 Hannibal Lecter (3) #40

Bájos kis film, ami furcsamód annak ellenére képes tisztességgel elszórakoztatni, hogy nincs egyetlen megoldása sem, amit ne láttunk volna már valahol. Lawrence elbűvölő, mint mindig, sőt ezúttal még Cooper is megembereli magát, de aki miatt igazán érdemes volt ezt megnézni, az maga De Niro. Hosszú évek óta nem volt ilyen jó, mint itt. (Talán az Everybody's Fine-t leszámítva.)

2013-04-21 15:31:41 Lanie (3) #39

Az a film amit nem néznék újra, egyszer bőven elég volt. Az elejéhez képest a végén lévő hepiend és az abszolút hirtelen változás a mániákus feleség imádó főszereplőnél egyszerűen nem működik sehogy sem. Maguk a szereplők is olyan szinten zavartak olykor hogy azt szavakkal nehezen tudnám kifejezni. Volt egy-két jobb pillanata, de be kell vallanom, ez a film valami iszonyúan túlértékelt számomra, nem szórakoztatott eléggé.

2013-03-11 22:24:57 KanetoShindo (2) #38

Szegényes operatőri munka, rossz vágás, sablon sztori, sablon rendezés, közepesnél nem jobb színészi alakítások. A Weinstein fívérek tényleg tudnak valamit, idén ezt a "kis költségvetésű", "független" filmet kezdték el nyomni és nyolc Oscar jelölésig meg egy díjig vitték (Jessica Chastian-nal össze sem hasonlítható alakítás, nagyon hasonló mint mikor Cate Blanchett helyett Gwyneth Paltrow nyert 1998-ban).
Egy pszichés betegséget úgy ábrázolni, hogy a főszereplő az ágyon fekve nyüglődik és többször hirtelen felugrik és néha nagyon gyorsan beszél - nos ennél 100 évvel ezelött is kifejezőbb volt a mozi, de még a színészi alakítások is.
Kár, mert a The Fighter nagyon jó volt, bár David O. Russel ott sem brillírozott, dehát egy jó filmhez nem is az kell. Mondjuk Christian Bale és Bradley Cooper sem egy kategória...

2013-03-01 15:06:59 ChrisAdam (4) #37

Igen. Ha jól emlékszem, a végén még mondja is.

előzmény: Frozen (#36)

2013-03-01 14:36:35 Frozen (?) #36

én nem igazán értettem, hogy amikor a levelet elolvassa, akkor mire is jön rá a srác... a levelet valójában a nem is a volt felesége írta, hanem a csaj?

2013-02-18 20:11:14 dmikee (4) #35

Úgy ültem le elé, hogy semmit nem tudtam róla, csak azt, hogy nyolc Oscarra jelölték, és ezen kívül a mezei kritikusok is az egekbe magasztalják. Így a díjátadó előtt gondoltam bezsákolom. Először nagyon meglepődtem, az első 10-15 percben nem tudtam mire vélni a hype-ot. Aztán ahogy lassan bontakozott ki a történet, egyre közelebb éreztem magamhoz a szereplőket, és szurkoltam, hogy valami jó süljön ki az egészből. Összességében nem csalódtam, bár utólag kissé szirupos, kissé amerikai. Valahogy közben többször is a 'Lesz ez még így se' ugrott be...

2013-02-18 12:41:13 belarus (4) #34

A film megtekintése előtt nem igazán olvastam róla kritikát, csak annyit tudtam róla, hogy két kattant szerelmesről szól. Az elejét kicsit untam és azt gondoltam, hogy na Bradley Cooper majd fullba nyomja a kretént, engem az igazán nem fog meg és majdnem félbe hagytam. De Hál’ Istennek nem így lett, és miután feltűnt a színen Jennifer Lawrence is - aki mellesleg gyönyörű és játszani is tud - onnantól kezdve beindult a film és szerethetőek lettek a karakterek. Nagyon jó alakítások vannak benne simán, kaphatna Oscar-t érte mindkét főszereplő, bár a film szerintem nem Oscar díjas de mindenképp figyelemre méltó mozi.

2013-02-11 11:21:13 Gasz András (4) #33

Napos Oldal:
Na eltűnt a hosszú írásom. A lényeg az, hogy a színészke nagyon tetszettek, főleg Cooper és Lawrence, de elmaradnak a többi Oscar esélyesebb színésztől. Nem volt akkora feladatkörük.(Riva, Daniel-Day Lewis, Washington pl erősebb volt). A rendezés fura volt nekem, mert sokszor kapkodó volt sokszor pedig lelassult slow-motionbe 1-2 jelenetért nagyon részletező lett a többit átsiklott rajta úgymond a film és már nem foglalkozott vele. A filmzene is a háttérben sokszor túl szirupos volt, sokszor meg nem odaillő zenei stílus volt hallható. De Niro néha túl játszotta a játékát ez talán rendezői utasításra ment ugye, régebben erősebb volt az öreg mostanában ritkán láttam egyedi alakítást tőle. Nekem főleg a 2. fele a 2. óra nem tetszett, túlontúl átvedlett az első fél óra drámai rész után szimpla romantikus filmbe, hogy a végére azért mégis dramedy lehessen a film. De tényleg jókedvet hozott az utolsó 2 perc, ezt elérték.
Tehát összességében csalódás a rendezőtől, mert a Harcos c. munkája jobb hatást keltett erősebb mondanivalókkal és egy ultra brutál Bale-el.

2013-02-10 10:16:50 ChrisAdam (4) #32

Tudom, nagyon érdekel a Winter's Bone és érdekes, mert a te kommented során figyeltem fel rá, amikor a Beasts of the Southern Wild topikjában azt mondtad, hogy míg a BotSW megfogott, addig a Winter's Bone nem. Ekkor mentem rá a film adatlapjára és amikor láttam, hogy ez Jennifer Lawrence-film, akkor a megnézendő filmek lista elejére került és azóta folyamatosan meg akarom nézni. :) Most már tényleg megnézem.

abban is szép és tehetséges
Felesleges szócséplés. Mindenhol az. :))

Te meg nézd meg a Megváltást!

2013-02-10 09:29:52 BonnyJohnny (5) #31

Bradley Coopert én bár nem tartottam rossz színésznek, különösebben jónak sem. Egy ügyeletes szépfiúnak tartottam. Engem csak ezzel az alakításával győzött meg.

Jennifer Lawrencre októberben felfigyelni, valamint Éhezők viadala alakítását a kemény alakításának titulálni azt jelenti, hogy nem láttad a Winter's Bone-t. Szerintem pótold, mert Jennifer Lawrence abban is szép és tehetséges, valamint szerintem neked a film is jobban bejön majd mint nekem. Bár azt hiszem az értékelésem még mindig hármason van. (Annak idején rengetegszer változtattam oda-vissza négyes és hármas között, volt, hogy egy Rorschachal folytatott eszmecsere alatt többször is, ennek valamelyik topicban nyoma is van... :)
A hangulata bitang erős a filmnek, az még máig visszakísért, JL és John Hawkes alakítása telitalálat (mindkettejük ezekkel az Oscar jelölt alakításaikkal robbant be) lám, most megint Oscar jelöltek mindketten. :)
Csak én veszettül untam. :P De te toleránsabb vagy az ilyesmivel, mint én. Szerintem mindenképpen tegyél vele próbát. :)

2013-02-10 00:45:15 ChrisAdam (4) #30

És most az egyszer jól látja a szerintem-szerinted gép: 4,50. Lehet, hogy én is Bonny, Kalti és vudielen sorsára jutok - betömörülök a négyesek közé?

2013-02-10 00:38:38 ChrisAdam (4) #29

Rövid összefoglaló: ez az a film, ahol mindenki, kivétel nélkül, őrült.

Persze Cooper vezeti a listát. Vagy nem... Jennifer őrültebb. Sose tudtam eldönteni. :) Robert papa sem százas, ki az aki ilyenekben hisz? ;D Szóval az a film, ahol csak a kavalkád megy, egy percig sem érzed azt, hogy ez egy mézes-mázos vígdráma, sosem megy simán, mindig valahol ott van a félsz, egész végig benned van, hogy na... mikor fog robbanni valamelyik? Mint az életben, a valóságban. Olyan hús-vér karakterek voltak. Jenni és Brad. hehe, kitűnő párosítás.

A film pedig tényleg olyan, mint az élet. Mi is őrültek vagyunk a magunk módján, habár nem ebben a mértékben. Próbálunk kitörni innen, de csak-csak visszapattogunk, így akkor együk azt, amink van. :) Nem kell ide giccs, nem kell ide hollywoodi csoda, jön az magától majd a film után, végre egy film hagyja működtetni a saját érzéseinket, nem adja be a giccsinjekciót, amiben előre meg vannak adva a mondatok meg az érzelmek. Jó volt látni, hogy végre valaki nem álérzelmeket használ a néző megnyerésére, hanem kitálalja azt, ami van, és nem kell ide sok süketelés, csak pár jókor betett poén meg két kitűnő színész.
Egyedi.

Jennifer Lawrence. "the girl".
Először októberben figyeltem fel rá. Ennek a trailere ment a moziban és akkor kiáltottam fel, hogy hé, ki is ez a csaj? No persze először nem tetszett, mert olyan furcsa volt, olyan egyedi, és ezt az egyediséget nem tudtam megszeretni két perc alatt. 140 perc alatt viszont bőven sikerült, amikor megnéztem az Éhezők viadalát. :)
Olyan furcsa ez a kiscsaj. Ha valahova igaz ez a mondás, akkor ide: kicsi a bors, de erős. Olyan kislánynak tűnik, habár persze legyőzött egy egész rakat éhezőt, de mégis, mikor ránézek, azt hiszem, hogy ő egy angyal, aki csak épp felvette ezt az őrült szerepet. Vagy épp a harcias szerepet. De amikor a szemébe nézel, tudod, hogy ő nem az. És igen, ebben rejlik az ő kisugárzása. Nagyon egyetértek flake-kel, én is szerelmes lettem. :)
Akinek pedig nem jön be a csaj, nézze meg ezt vagy a The Hunger Games-t, garantálom, hogy másképp fog vélekedni róla! [Márcsak azert is mert, rohadt jó segge van... huhú!]

Bradley Cooper. Tavalyelőtt nagyon sok filmben szerepelt, szeretem ezt a srácot, jókedélyű, jófejnek tűnik, jó színész, meg egyáltalán, ha nem ő játsza Pat-et, akkor a film is mehetett volna a bús picsába. :) Kitünő választás.

Summa summarum: a Napos oldal olyan film, amely páratlan érzelmet váltott ki belőlem két kitűnő táncos miatt. Tökéletesen ötvözi a drámát és a vígjátékot, nem tudom eldönteni, hogy melyik akar lenni, de nem is baj... Mindekettő megállja a helyét.

a kenküves poklát neki, ez jó volt.

2013-02-09 16:02:48 Kalevala (4) #28

Végig remekül szórakoztam a filmen. Lawrence alakitása fergeteges volt.Ha valaki trágárságokat akar tanulni angolul, Tiffanytól aztán lehet!Csak a "Dirty Dancing" megoldás zavart. Igazán kitalálhattak volna valami mást.

2013-02-09 14:23:39 Mikkey (4) #27

az elején zavarodott voltam, nem éreztem rá, a felétől elkaptam a fonalát, s az utolsó harmadával vett meg.

2013-02-05 20:08:16 coles (4) #26

Old Kinderhook(s)!

Mi a franc ez?! Családi ügy? A sárga házból pattanó, "könyvrepítő" diliske (aki fél élni, ráadásul kényelmes kis hazudozó) és a zakkant szajha (aki piszkos és nedves) románca. Nem lesz majd futball meg A legyek ura!
Elködösít, felpuffaszt, kilapít. "Na, ez az érzelem."

"Ezt nem magyarázhatom el jobban", de megadnám az 5,4 pontot. S igen, De Niro (is) remek. Dzsudzsu...

Csöngettek.

2013-02-03 11:10:42 Kremy (3) #25

Engem Bradley Cooper lepett meg,nem gondoltam volna,hogy tényleg ennyire jól hozza a karaktert. Lawrence alakításán nem csodálkozom,szerintem a szerep nem áll messze a személyiségétől,alapból kicsit kattant:) Ötösnek nem ötös,nem vágott annyira hanyatt,de kétségtelenül az egyik legeredetibb happy enddel végződő romantikus film az utóbbi éveket tekintve...

2013-02-03 10:54:51 wayage (5) #24

A Család kicsi kincse óta, nem szórakoztam ilyen jól filmen. Hasonló is hozzá, mármint kattant, depressziós szereplők, pozitív gondolkodás negatív kritikája, és a vége ismét egy emlékezetes tánc. Sírva nevetős :) Robert De Nirótól már rég láttam ilyen jó alakítást, Bradley Cooperről kiderült, hogy remek színész és Jennifer Lawrence...nos, ő Oscart érdemel. S, hogy miért az a vége, ami? Hemingway-es jelenet a válasz :)

2013-01-31 13:28:08 flake (5) #23

Fogalmam sincs, mit írhatnék azon kívül, hogy ez volt életem egyik legjobb, és leggyönyörűbb filmje. Tökéletes film! Jennifer Lawrence egyáltalán nem az esetem, de most azt hiszem, szerelmes lettem!

2013-01-23 21:15:17 vudielen (4) #22

Kalti, BonnyJohnny.. a számból vettétek ki a szót. és most itt ülök és vacillálok az 5ös és a 4es között.
általában a sztorit szoktam alapul venni filmek osztályzásánál. hogy mennyire eredeti és különleges és mit akar mondani a film (és mennyire sikerül ez neki).
a film végén (tekintve a sztori eredetiségét), arra nem számítottam, amire valójában számíthattam volna:gondolok itt, hogy végül összejön Pat és Tiffany

előzmény: Kalti (#20)

2013-01-20 22:58:23 BonnyJohnny (5) #21

"Mint moziélmény 5-ös, kicsit szigorúbb szemmel nézve erős 4-es."
Pont így gondoltam én is. :)

És igen. Az "őrült" alapok és karakterek kicsit őrültebb filmet is eredményezhettek volna. A film második fele konvencionális romantikus dramaturgiai vonal mentén halad.

előzmény: Kalti (#20)

2013-01-20 21:52:15 Kalti (4) #20

Nálam azért nem 5-ös, mert a második felében jócskán kapunk a hollywoodi nyál-dramaturgiából is, de ezzel együtt is elképesztően jó kis film. A rekeszizmunkra és az érzelmeinkre egyaránt sikerrel hat, valamint egészen kiváló alakításokat láthatunk még a legutolsó mellékszereplőktől is. Mint moziélmény 5-ös, kicsit szigorúbb szemmel nézve erős 4-es.

2013-01-20 21:36:19 BonnyJohnny (5) #19

Nagyon jó feelgood film, amire első blikkre ötöst adnék, de aztán visszahúztam erős négyesre, de igazából nem tudom miért, mivel hibátlan film (Russel ezúttal is kitett magáért, mint író és mint rendező egyaránt, és a színészek is remekelnek), de valahogy nem érzem benne azt, hogy zseniális. Nem hatott úgy sem az érzelmemre sem az értelmemre. Pedig volt már olyan film, amire racionálisan nem adtam volna ötöst, de megérzésre zseniálisat adtam... ne itt fordítva van.
Mindenesetre nagyon tetszett, különösen, hogy a vizsgaidőszak utáni filmpótlás alatt ez volt az első film ami igazán megragadott (pontosabban volt egy film, ami jobban megragadott, de azt nem szívesen nézném újra öregkoromig). Bérelt helye lett a listámon. :)

2013-01-15 17:07:15 Gatyamadzag (4) #18

Nagyon jól összerakott, korrekt film, jó színészgárdával, és egy jó érzékkel összerakott forgatókönyvvel.

A 8 Oscar jelölés viszont egyértelmű túlzás (nem kell persze túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki), én így többet vártam. Elmaradt a katarzis, a film mélypontja sem ütött eléggé, a család pénzügyi helyzete (és a nagy bukta a fogadáson), nem volt kibontva, kaptunk pár perc szomorkodást aztán jöhettek megint a minden közönséget megnyerő viccek.

2013-01-14 22:51:56 VVega (4) #17

Jó a példa, valóban nagyszerűen helytáll mindkét szerepben. Csak az Animal Kingdom-ban egy szerintem sokkal összetettebb szerepről és így nagyobb teljesítményről beszélünk, míg itt úgy látom, hogy annál egyszerűbb dolga volt, amit persze hibátlanul meg is oldott. A jelölést viszont túlzásnak érzem ezért.

előzmény: Adam Taylor (#16)

2013-01-14 22:36:53 Adam Taylor (5) #16

Weaver szerepe valóban nem túl hangsúlyos, a család szál inkább az apa-fia kapcsolatra koncentrál; az anya megmarad egy átlagos, családi békét védelmező, családot összetartó, néha közvetítő szerepben. Ezt Weaver hozza is, már ránézésre, és minden gesztusában ott van a békés, szerető tyúkanyó beütés - szerintem akkor láthatjuk igazán, hogy a színésznő mennyire képes egyazon szerepkörű, de eltérő karaktereket hozni, ha megnézzük például az Animal Kingdom-ban. Ugyanúgy családanyát alakít, de a Napos oldal-beli figura szöges ellentéte: és mind a kettő remekül áll neki. Ez pedig már színészi érdem.

előzmény: VVega (#15)

2013-01-14 22:25:35 VVega (4) #15

A hype megítélésem szerint túlzó, de erről nyilván nem a film tehet. Russell nagyon jól egyensúlyoz, épp kellő mértékben drámai, hősei gyógyulásáról humorosan, érzelmesen és életigenlően mesél. Feelgood a film, a főszereplőket pedig könnyű megkedvelni. Cooper és Lawrence fantasztikusak, életük legjobbját nyújtják. De Niro rutinból hozza ezt a nagyon magas színvonalat és végre újra egy hozzá méltó filmben játszik. Weaver jelölését viszont megmondom őszintén egyáltalán nem értem és teljesen indokolatlannak tartom.

2013-01-14 20:30:37 Adam Taylor (5) #14

A lényegében semmi különlegeset nem tartogató, kiszámítható történetet Russell nem csak kiemeli a maga egysíkúságából, hanem eléri, hogy az egyes jeleneteknél ne azt érezzük, hogy ez milyen banális, és mennyire kiszámítható, hanem hogy igen, a Föld nem is olyan szar hely, mert akár így is mehetnének a dolgok - kiszámítható, boldog világ szindróma. Egyébként remek a kamerakezelés, a zene és a vágás is, Lawrence és Cooper meg aztán tényleg mindent visznek. Egyetlen díjat sem sajnálnék tőlük.

2013-01-13 21:50:34 kobretti88 (?) #13

Egyetértek. A forgatókönyv, a rendezés és a színészek is kiváólak :)

2013-01-13 19:45:53 Olórin (5) #12

Forgatókönyv, rendezés, színészek, minden elsőosztályú.
Coopert és Lawrence-t már dicsérték elegen (okkal), de én külön örülök annak, hogy hosszú évek után végre De Niro is megint briliáns.

2013-01-13 16:12:17 maci (4) #11

Teljesen rendben lévő film. Se nem dráma, se nem vígjáték, a kettő szerencsés keveréke, szerethető szereplőkkel, nem lóg ki belőle a forgatókönyvi kóc.

2013-01-11 21:33:44 logiii (5) #10

Le a kalappal Bradley Cooper és Jennifer Lawrence előtt!!! lebilincselő színészi játék egy magával ragadó történettel... nem szabad elfelejteni David O. Russell személyes vonatkozását a történethez... nálam 10/10

2013-01-11 09:00:40 tarax (4) #9

David O. Russell általában nem nekem készít filmeket, általában a hangulat és a közeg, ami taszítani szokott, a történet pedig nem vonz be annyira, hogy ezen felül tudjak emelkedni. Ez a film kivétel.
Lassan indul itt is, de bevonz. Jó nézni, jó együtt érezni. Jó a finálé.
A film tele van hibákkal, logikátlanságokkal, lezáratlan kérdésekkel. De van benne élet, cseppnyi egyediség, pozitív hangulat, jó színészi játék. Bradley Cooper meglepően jó, Jennifer Lawrence is kiemelkedő (bár szerintem a Winter's Boneban jobb volt, a természetes játék nekem jobban tetszik), Robert De Niro semmi extra, egyszer könnyes a szeme, Jackie Weaver viszont meggyőző aggódó anyukaként.Chris Tucker is jó.

2013-01-11 00:02:53 Chidori (?) #8

Igen, a Serenaban is együtt lesznek! :) Én az összes Lawrence filmet láttam eddig, de szerintem abszolút NEM egytekintetű. Azért az szerintem nagyon nem véletlen, hogy 22 évesen valaki 2 Oscar és 2 globe jelölésig vigye. Ez azért így eddig elég brutális a részéről. És még messze a vég...
Cooperről már inkább ez a véleményem, mint Neked, de gondolom nem véletlen az ő jelölése sem.

2013-01-10 23:34:53 Ubul (4) #7

és még a Serenában is kettőjüket látjuk főszerepben, hát nagyon felkapottak lettek így együtt :D ezt meg már várom nagyon

előzmény: Daemiaen (#5)

2013-01-10 23:31:00 limupei (4) #6

Pedig már ott sem volt kutya:)

előzmény: Daemiaen (#5)

2013-01-10 22:36:31 Daemiaen (4) #5

Mindketten most a legjobbak. Lawrence sokat ért a Winter's Bone óta.

előzmény: Umberto (#4)

2013-01-10 22:35:39 Umberto (3) #4

Lawrence és Cooper tényleg olyan jók benne, mint ahogy mondják? Egyszerűen nem tudom elképzelni, mert mindkettő olyan "egytekintetű" színésznek tűnik. (Bár mostanság Richard Gere is képes volt meglepni.)

előzmény: Daemiaen (#3)

2013-01-10 22:33:25 Daemiaen (4) #3

Kórkép arról, hogy a túltenyésztett emberiség az egyre magasabb/alacsonyabb szinteket elérni óhajtó, civilizációnak nevezett időzített bomba csapdájában miképpen próbálja megtalálni a boldogságát. Vagy csak egy szerelmesfilm picit különbözve a többitől. Mindegy is, ez Hollywood idei (tavalyi) "szeressük egymás, gyerekek!"-filmje.

2013-01-07 02:49:10 Chidori (?) #2

Nagyon várom a színészek miatt!!! Külföldön abszolút pozitív kritikát kapott, állítólag Lawrence még Oscart is nyerhet a szereppel.

2012-11-25 20:05:29 ChrisAdam (4) #1

Nagyon ígéretes vígjátéknak néz ki, ha lesz rá lehetőségem, minél előbb akarom megnézni! Bradley Cooper ismét visszatér! :)