The War Zone (1999) ☆ 👁

(Tim Roth)

angol-olasz dráma

4,0

2018-04-22 22:04:13 betti (4) #7

"Itt nem egy gyermek megfélemlítéséről és a vele szemben elkövetett szexuális erőszakról, hanem egy felnőtt lányról van szó!! Nem értem az érzelmeit, a cselekedeteit."

Azért mert a film cselekményének idejében már egy "felnőtt" (egyébként nagyon fiatal) lányt látunk, attól még ez szinte biztosan egy gyermek megfélemlítésével, megerőszakolásával kezdődött! Gondolj bele, a második kislányt alig pár NAPOS korában már bántalmazza! Ez az ember egy igazi pedofil, biztos, hogy nem a filmben látható események előtt pár nappal-héttel-hónappal kezdte el abuzálni a lányát. És a lány pontosan úgy is viselkedik, ahogy egy tartósan, hosszú ideje megfélemlített, a szexuális abúzust már szinte normálisnak megélő, az apját ha nem is szerető, de valahogy elfogadó ember lereagálja. Az érzelmeit és a cselekedeteit pedig szerintem jobb is, ha nem érted, szerintem egyikünk sem értheti, aki nem ment át ilyenen. Tim Roth, úgy tűnik, érti :-((((

előzmény: Kalevala (#4)

2014-02-19 01:55:09 kt (3) #6

Ha többet süt a nap, talán ez az egész meg sem történik. Dráma az van, de vajon miért? Én is öregszem.

2014-02-04 22:44:27 lozmor (3) #5

Azt hiszem öregszem, mert egyre kevésbé tudom értékelni az ilyen sokkoló öncélú szörnyűségeket, a lány karaktere pedig tényleg nem túl kidolgozott, hiányos.

2013-10-08 00:14:16 Kalevala (4) #4

A történet vérlázító és a szinészek szenzációsak, de pont kedvenc szinésznőm, Tilda Swinton mint anya sajnos nem kapott kulcsfontosságú szerepet e történetben. Ettől függetlenül nem értem az egész alapszituációt. Itt nem egy gyermek megfélemlítéséről és a vele szemben elkövetett szexuális erőszakról, hanem egy felnőtt lányról van szó!! Nem értem az érzelmeit, a cselekedeteit.
Nem tudom felfogni ezt a függőségi viszonyt. Nem kellet volna már rég az apa „lába közé“ rugni??

2013-04-03 13:07:43 Rakott Krumpli (5) #3

Először négyest adtam rá, de utána csak észrevettem azt az ajánlót a végén.

2009-10-03 14:37:39 puttancsospeti (4) #2

Nagyon kemény film.

És a végén Roth ajánlója:"Apámnak."

Kegyetlen...

2009-10-03 14:34:25 Norchee (5) #1

Sokkoló, brutális és kegyetlen. A helyszínválasztás zseniálisan illik a film hangulatáhához: nyomasztó.