Alex Cross (2012) ☆ 👁

(Rob Cohen)

amerikai krimi, thriller

2,4

2013-12-06 21:35:58 jablonsky (1) #18

2012-ben egész egyszerűen szégyen egy minden szempontból ennyíre gyenge filmmel mozikba kerülni. nulla feszültség; teljesen hiteltelen és hihetetlen történet; fox annyira ripacs, hogy körbe lehetne röhögni; perry abszolút mellőz minden karizmát; logikai buktatók dömpingje; a vizuális trükkök még asylum-szinten is vállalhatatlanok - komolyan egy sima robbantást nem lehet undorító CGI-utánzat nélkül megoldani? ha egy totálisan kezdő csapat vizsgafilmjéről lenne szó, még keresgélném esetleg a rutintalanok báját, de rob cohen akkor sem ma kezdte, ha eddigi "művei" sem csillogtak a nívótól. bűnrossz darab.

2013-10-23 16:41:32 BonnyJohnny (2) #17

Amit korábban írtam, azért. Annál többet nem tudnék mondani fél év távlatából. :)

előzmény: gomez1000 (#16)

2013-10-22 22:26:44 gomez1000 (3) #16

Mondanál valamit bővebben ? Írtóra kíváncsi vagyok konkrétan mi az, amitől rettentő rossznak tartod ?

2013-10-22 22:23:35 BonnyJohnny (2) #15

Számomra egyébként krimi-thriller ügyileg voltak leginkább hiányosságai, különösen az első két részhez képest. Hangulatilag is más. Akciófilmnek jobb, mint azok.
Talán, ha nem akarnám mindenáron azokhoz hasonlítani, önmagában jobban értékelném...

előzmény: gomez1000 (#14)

2013-10-22 22:18:13 gomez1000 (3) #14

Nem akarom annyira védeni ezt a filmet, mert nem csúcskategória, de azért nem olyan rossz, mint a Max Payne, mert annak minden percét untam, itt meg azért megvan a hangulat, és valahogy nem akartam kikapcsolni a vége előtt.

2013-10-22 22:13:22 BonnyJohnny (2) #13

Ja, egyszer minden gomba ehető... :P

előzmény: gomez1000 (#12)

2013-10-22 22:11:23 gomez1000 (3) #12

És egyszer nézhető is...

2013-10-22 21:57:11 BonnyJohnny (2) #11

Nekem úgy tűnt, mintha egy sorozat epizódot néznék.
Ez igaz. Egy sorozat egy epizódjának el is menne (még akkor se lenne jó!), de ez mozifilm volt.

előzmény: gomez1000 (#10)

2013-10-22 21:53:33 gomez1000 (3) #10

Azért nem kell a föld alá temetni, mert nem olyan rossz ez, hogy nézhetetlen legyen. Nekem úgy tűnt, mintha egy sorozat epizódot néznék. A hibái valóban szembeötlőek, kínos szövegektől hemzseg ugyan, de a krimi sorozatgyilkosos fílingje azért megvan, és néhány jelenet egész hatásos lett. Dr. Cross szerepében pedig nem Morgan Freeman van, és nem is egy Lawrence Fishburne, és lehet hogy épp ez a baja, nem elég egyedi ahhoz, hogy ne máshoz hasonlítgassák, másolatnak pedig gyenge utánzat lenne. Matthew Fox pedig elveszítette a sármosságát. Azért mégiscsak azt mondom, hogy egyszer nézhető esti unaloműzés elleni mozi. Nem kell mindentől a legjobbat várni.

2013-05-08 12:19:52 BonnyJohnny (2) #9

Bevallom, bennem a korábbi Alex Cross filmek sem hagytak mély benyomást. Az elsőbe még Morgen Freeman vitt egy kis plusszt, amitől nézhető volt, de a második már vele együtt is csak egy erőtlen folytatás volt. Ez pedig, nélküle, még az sem. Gyenge kettes, mert azért látszott, hogy valamit akartak, de logikátlanságokon és sablonhegyeken kívül mást nem tudtak.

2013-05-08 10:56:09 Leppard (3) #8

Egyetlen hátránya, hogy nincs semmi előnye...

2013-04-13 19:48:25 carmine (2) #7

Nem mondanám, hogy kifejezetten rossz film, de mivel semmi jó nincs benne, így valamelyest mégis csak rossz. A film címe lehetett volna az is, hogy: Másfél óra General Motors reklám - avagy Detroit-ban vannak a leghülyébb zsaruk.
A forgatókönyv nagyjából botrányos. Mind a történet folyása, mind a párbeszédek. ("Nem te játszod a játékot. A játék játszik téged.")
Tyler Perry nem egy Morgan Freeman valóban, de Matthew Fox ripacskodása mellett még ő sem tűnik rossz színésznek. A rendezés sem kiemelkedő, de ezt a forgatókönyvet, nem hiszem hogy sokan jobban tudták volna filmre vinni. Nem állítom, hogy egyszer végig lehet nézni, csak azt, hogy nekem sikerült.

2013-04-09 12:51:27 Maxi (1) #6

Ezt a filmet nem bírom szó nélkül hagyni. Eleve nem vártam sokat, de erre azért nem számítottam. A főszereplő úr színészi képességei egy szinten vannak a forgatókönyvíró tehetségével és ezzel mindent elmondtam szerintem.

2012-12-21 02:38:28 Ninety-Four (3) #5

Mivel fájdalommentesen végig tudtam nézni több napig tartó filmes böjt után, megadom rá a hármast, de egyébként csak olyan apróságokba lehet belekötni, hogyaszonnya:
- Tyler Perry nem Morgan Freeman, de nagyon nem. Ettől függetlenül végülis nem volt rossz a főszerepben, csak eléggé szürke. Nem volt elég karizmatikus.
- Matthew Fox nem Heath Ledger. Dícséretes, amit művelt magával a szerep kedvéért, de attól még nem játszott jól.
- Rob Cohen nem éppen egy élrendező.
- A forgatókönyv... a sztori szörnyen klisés volt, borzasztóan közhelyes párbeszédekkel. Tök felesleges volt így az egész film.
- Ja és hát a legjobb: logika. Vagyis inkább annak a hiánya.

Ráadásul még az is bosszantó volt, hogy olyan jobb sorsra érdemes színészek szerepeltek benne, mint Giancarlo Esposito, Edward Burns, Jean Reno vagy Rachel Nichols.

Mindegy, a középszar kategóriába még belefért, csak ne kelljen mégegyszer megnéznem. De legalább folytatják: Double Cross!

2012-12-10 00:09:05 pyrooo1 (1) #4

nézhetetlen és übergagyi között valahol

2012-11-11 19:07:49 Daemiaen (2) #3

Alex Cross visszatért, de az alibi-író James Patterson hősét a szentséges fekete mintacsalád szentséges szépségét ezúttal is masszívan sulykoló Tyler Perry kb. olyan választás a Morgan Freemant megjárt címszerepre, mint amilyen Rob Cohen, Hollywood unintentional trash-gyárosa a rendezői posztra. Ilyen boszorkánykonyhából jönnek is a csodák!

2012-10-20 15:12:30 Ubul (?) #2

kritikailag is a béka segge alatt van :D igazad lett :D

2012-10-12 18:00:05 ChrisAdam (?) #1

A trailert volt szerencsém látni a moziban, szinte lerí róla, hogy teljesen felesleges. Ráaádul már a történet és ahogy kinéz, az érdektelen. De ne legyen igazam...