Sinister (2012) ☆ 👁

(Scott Derrickson)

amerikai-angol-kanadai horror, thriller

3,3

2020-11-11 18:55:46 slawter (3) #38

Hiányos, talán ez a legjobb szó rá.

2020-04-06 12:16:40 Nordbright (3) #37

A trailert TILOS megnézni! Tény, hogy még akár a filmet is felülmúlja a trailer a rémisztgetés és para faktor terén, de gyakorlatilag minden fontosabb szálat bemutat - nem értem ki tudott ilyen hülye módon összevágni bele mindent. A többiek mindent elmondtak róla. Nagyon jó kis film lenne ez, nagyon jó atmoszférával, de egy-két dolgot simán ki lehetett volna hagyni belőle, akkor is megállná a helyét.
Pl. a gyermekek megjelenítése sokszor teljesen indokolatlan és nem ad hozzá semmit. Én akár teljesen ki is hagytam volna őket, és akkor nem lenne egy ilyen "szellemvilágos" hangulata. Jobban a valósághoz lehetne közelíteni a történéseket, ami még inkább parás lenne, mint ez a szellemesdni. A végén a vászonra rámászós jelenet teljesen felesleges és ultra gagyi.
A zene tényleg nagyon jó.

2016-10-09 14:18:19 The Cortez (4) #36

Kevés pénz, még kevesebb helyszín, zseniális alapötlet. A film legerősebb pontja a feszültségteremtés, még akkor is, ha itt is befigyelnek tipikus jump scare jelenetek. A nyitó snitt előre megágyaz a nyomasztó hangulatnak, a "gyilkos videók" pedig az alájuk vágott zenékkel olyan sokkoló hatást eredményeznek, amitől még az edzett horror rajongókat is simán leverheti a hideg víz. Paranormal activity fanoknál még akár szívrohamot is okozhat, szóval csak óvatosan!
Nagy kár, hogy a végére elfogyott a kreativitás, és minden olyan nevetséges baromságot beleerőltettek, amelyek komolytalanná tették az addig jól felépített sztorit. Aki még nem látta a filmet, az a trailert se nézze meg!

2016-08-31 09:26:30 unrealnoise (3) #35

Néhol elég paráztató, bár a végével nem vagyok valami elégedett. Legelőször a "miért" fogalmazódott meg bennem... 6/10

2015-05-08 09:55:40 Xaos (4) #34

Lesz Sinister 2 is idén :)

előzmény: lizardking (#25)

2014-08-16 19:46:36 King of Körút (5) #33

Azért azt érdemes megnézni, hogy amikor apu levetíti magának a diákat, mennyire tökéletesen illenek a dalrészletek a 8mm-es kamerával fölvett múltbéli családgyilkosságok nyomasztó, fatalista hangulatához. Ha valaki rákeresne tecsőn: Pool party, BBQ, Lawn mover, Sleepy time és Tree hanging c. jelenetek.

Magában a filmben a lassítva a folyosón futkározó szellemek tényleg gagyik voltak, meg a vége is fölöslegesen szájbarágós (mármint nem a csattanó, hanem ami utána jön.)

De a képi és zenei összhatás a fent említett jelenetek alatt annyira csúcs végig, meg maga a tudat, hogy a szemcsés felvételeken, több évtizedes távlatokban mindig a legkisebb gyerek nyírja ki az egész családot, az éjszaka leple alatt, zseblámpa fényénél, legtöbbször valami eldugott környéken, de mégiscsak a saját házukban, úszómedencéjükben, autójukban. Meg azért itt volt némi drámai vonal, negatív fejlődéstörténet azzal, hogy a kissé poros író egy szaftos sztoriért, ami karrierje nagy dobása lehetne, belemászik a részletekbe, miközben a démon kényelmesen eluralkodik a kislányán, ezzel az egész család vesztét okozva.

2014-02-24 02:35:03 GeryFlash (2) #32

Hát a végét nem nevezném lezárásnak, semmit nem magyaráz meg, nagyon semmilyen horror volt ez... James Wan bármelyik filmje félelmetesebb, és jobb történetű mint ez a semmi...
A mutatóujj a száj elé tételét meg büntetni kéne annyira röhejes...

Nekem a film elején az Alan Wake c. játék jutott eszembe, hát annak sokkal komolyabb sztorija volt mint ennek.

2013-08-29 00:44:03 Aaron Boone (2) #31

Ezt az alapvetően hangulatos filmet Ethan Hawke alakítása teszi tönkre, ennyire szánalmas színészi játékot ZS kategóriás filmekben látni. Annyira idegesítő Kardigános Apuka jelenléte az egész történetben, hogy
valósággal katartikus örömmel töltött el, mikor a végén jól megkapta ami jár a folyamatos kardigán viselésért.
Nekem az alapszituáció is rendkívül izzadtságszagú, a fordulatok meg aztán végképp, a nézhetetlen kategóriától a film végi csattanó menti meg, mondjuk éppen csak...

2013-04-28 15:43:13 nohand (3) #30

egyszer érdemes megnézni. a hangulata nagyon átjön, főleg a hangok-zenék ütnek. viszont nem ijesztő, csak egy-két helyen és feszültség se sok szorult bele. sztori kiszámítható, de elmegy, a főszereplő jót alakít, de a gyerekeket mintha az utcáról szedték volna össze.

2013-03-01 18:26:03 Gasz András (4) #29

Sinister - Baljós jelek: :)

Bivalyerős hangulata van. Az való igaz, hogy kb. 3-4 horrorból lop rendesen. (A Kör, Fekete ruhás nő féle ijesztgetések, Az árvaház, Az őrület torkában). S tele van horror klisékkel. A Körben pl nem egy valaki vett észre dolgokat mindig pedig ott is természetfeletti dolgok vannak.
A hangulatot Ethan Hawke nagyszerű alakítása is segíti, jól s fokozatosan vedlik át magabiztos, íróból (aki eltökélten jó ötletnek tartja a költözést, ebbe a sötét múlttal rendelkező házba), egy összetört, rémektől gyötört emberbe. A zene és főleg a hanghatások is nagyot lendítenek a parán. Én is láttam már nem egy horrort, de néha én is majd felugrottam a székből, pedig jó pár ijesztgetést hatásvadász, klisés elem. Mindenképp éjjel érdemes megnézni egyedül úgy még ütősebb sokk hatást válthat ki. :) A végén volt egy csavar, amire én nem is jöttem rá elsőre, ötletes volt.
A mellékszereplők viszont szinte csak tölteléknek voltak jelen. Aki segíthetett volna mert pl misztikum szakértő volt alig-alig segített érdemit. A rendőr is jó sokáig tartott, hogy valamit megszerezzen. A főszereplő pedig mindig oda ment, ahol a legnagyobb ijesztgetések várhatták őt és minket. :)
Nagyon érdekes volt viszont, hogy a zenék, zörejek a 4-5 féle felvételnél pontosan mindig az oda illő hangulatot és hanghatásokat adták, ezek tényleg ijesztgetős videók voltak, de nem Paranormal Activity módon.

2013-01-28 22:47:20 grofjardanhazy (4) #28

Korrekt móka, kisebb adag popkulturális utalással.

Egyszer fél másodpercre teleraktam tőle a nadrágot, de nem épp a legrémisztőbb horrorfilmek egyike.

2013-01-25 21:18:09 skoda120 (3) #27

Nem rossz mozi, de csak egyszer nézhető. Másodszorra nincs meg a borzongás.

2012-12-28 19:46:50 Oscee (2) #26

Szódával (pontosabban az én esetemben sörrel) egyszer elmegy, de se nem félelmetes se nem izgalmas, de a sztori könnyen emésztető, a párbeszédek se vészesek, csak a vége lett elszúrva.

2012-12-28 12:32:01 lizardking (3) #25

Öööö... nem :) Nem változtatom meg a véleményemet, csak, hogy jobb átlaga legyen egy filmnek. Jelenleg szerintem kb. pont annyi az átlaga a Sinister-nek, amennyit érdemel. Na jó, egy kicsit kevesebb.

előzmény: Xaos (#24)

2012-12-23 23:36:44 Xaos (4) #24

"Így összevetve kap egy bivaly erős hármast."

Egy gyenge négyest nem lehetne?....csak a szavazatok átlaga miatt... :P

előzmény: lizardking (#19)

2012-12-23 23:35:21 Xaos (4) #23

Remek atmoszféra és hangeffektek, érdekes történet, a vége viszont mintha kicsit összecsapott lett volna. 1-2 résznél azért eléggé beszartam, pedig nem most nézek először ilyesmi filmet. Erős négyest megér ez nekem. És igen, hatásosabb egyedül, sötétben, fülessel nézni.

2012-12-21 22:04:48 simijohnny (4) #22

A napokban néztem meg az említett filmet. Igen, nem véletlenül hasonlítják hozzá, de ez nem fordul át akkora bődületes marhasággá és herél ki mindent amit felépít, 45 perccel a vége előtt. Ajánlott fülessel, sötétben, egyedül nézni.

előzmény: gaillard (#6)

2012-12-21 21:50:45 Ubul (4) #21

utóbbi szokott lenni, imdb-re nem igazán lehet hagyatkozni, viszont itt azért jogos az értékelések többsége, mert sok hibája van, de ennek ellenére a mostani felhozatalban kiemelkedő a film szerintem.

előzmény: Xaos (#20)

2012-12-21 19:31:40 Xaos (4) #20

A trailer után nem értem, hogy a KT kritikusok miért húzták le ennyire ezt a filmet, majd ma kiderül nálam. Az IMDB 7-es értékelése viszont egész jó. Most vagy itt nagyon kritikusak és szőrszálhasogatóak az emberek, vagy az imdb tagjai laikusak.

2012-12-13 22:38:11 lizardking (3) #19

Nagyon vegyesek az érzéseim. Ugyanis van egy jó sztori, már ami Balgult, a démont illeti és nem az alapszitut, hogy család, új ház, furcsa események. Maga a gonosz is remekül sikerült, elég parás, az atmoszféra is nagyon rendben van, amihez nem kicsit járult hozzá a profi és nagyon sötét zene, telitalálat szerintem. Viszont engem nem vesznek meg a hirtelen kurva zajos hangeffekt és ijesztő kép kombóval. Nagyon olcsó. Ezen kívül többet is fordíthattak volna az ijesztő (és nem ijesztgető) jelenetekre, mert van abból is, csak kevés, a cselekmény is leül, itt-ott. A végkifejlet nekem nagyon tetszett, megvolt annak is a hangulata. Így összevetve kap egy bivaly erős hármast.

2012-12-13 08:27:27 Tom85 (?) #18

ChrisAdam, köszi leírtál mindent helyettem is.

2012-12-12 17:04:09 ChrisAdam (2) #17

Most, hogy így vége van, azon gondolkozom, hogy hogy a francba telt el ez a 110 perces játékidő. Visszagondolva úgy kong, mint egy rozsdás bödön. Eszméletlen unalmas, alig ijedtem meg, a vége kifejezetten baromság. Sőt, a legnagyobb baromsága az, hogy kiszámítható.
Ethan Hawke nem ilyen filmekbe való. A többi színész pedig... amatőr (mint ahogy a film is sok helyen).
Nagy csalódás. Erős kettes. 40%

2012-12-09 21:18:39 padi(xpress) (3) #16

SPOILER:Ezt szerintem ellehet ütni azzal, hogy Hawke a zajokat csk elképzelte (leszámítva padlásleszakadást).

előzmény: Zalaba Ferenc (#15)

2012-12-08 06:51:58 Zalaba Ferenc (3) #15

Nekem pl. az, hogy milyen szaga lehetett Ethan Hawke kardigánjának, miután az egész filmben végig magán hordta, illetve hogy milyen nyugtatót szed a felesége, aki azokra a zajokra soha nem kelt fel. :)

előzmény: Umberto (#13)

2012-12-07 15:08:47 Daemiaen (3) #14

Pl. a The Descent. De valójában nem is az a lényeg, hogy valami végig félelmetes legyen (azaz markold a karfát), hanem legyen nyugtalanító, vagy az idő előrehaladtával fokozni tudja a bizonytalanságot. Ezt én most nem kaptam meg.

előzmény: Umberto (#13)

2012-12-07 13:22:28 Umberto (4) #13

Neked akkor mi a félelmetes, ha ez nem az? :-O

előzmény: Daemiaen (#12)

2012-12-07 11:52:28 Daemiaen (3) #12

Egy pillanatig sem félelmetes vagy izgalmas, viszont nagyon csinos darab. Talán túlzás számonkérni a váratlan helyzeteket, mégis jó lett volna, ha itt-ott elbizonytalanít, ha már kevésszereplős horrorról van szó.

2012-12-06 17:50:47 TomPowell (4) #11

Sinister

A fekete ruhás nő mellett az idei év legjobb horrorja, de attól egy picit elmarad. Ahhoz hasonlóan ez se mond semmi újat, de a panelekből egy meglepően élvezetes, és hangulatos filmet sikerült összepakolni, noha a filmvégi fordulatra legkésőbb a játékidő felénél rá lehet jönni. Ennek ellenére végig fenntartja a feszültséget, hála a ritkán látható Ethan Hawk-nak, aki rendkívül hiteleset alakít a főszerepben, ezzel is bizonyítva azt a tézist, hogy a horrorba nem alsónemű modelleket kéne rakni, hanem vérbeli színészeket. Christopher Young „zenéje” valami elképesztően beteg, de a film alatt jól működik, és sokat tesz hozzá a látottakhoz.

Szinkron: Mivel Hawke az egyetlen húzónév ő el sem képzelhető Kaszás Gergő szinkronja nélkül, aki most is hibátlan. A pár percre feltűnő Vincent D’Onofrio-t az Esküdt ellenségek sorozathoz hasonlóan Mihályi Győző szólaltatja meg, de a többi karakterhez is jól válogattak, mint például Papp Jánost, Kiss Esztert vagy a manapság ritkán hallható Bolba Tamást.

2012-12-04 19:14:01 Ubul (4) #10

utolsó mondatodra reagálva, sajnos nem teljesen marad a horror műfajánál, gamereknél ismerősebb lehet a Deus Ex Human Revolution neve, abból akar filmet csinálni "elvileg" ... bár a téma adott, nagyon is jó sztorit ki lehet belőle hozni, de hát játékadaptáció lenne, abból meg igazából sose jöttek ki még jól. (főleg egy olyan játéknál most, ami 70-80 óra játékidőt tud adni több befejezési lehetőséggel,stb...). De reméljük, hogy a Sinister után nem fogja megint rossz fába vágni a fejszéjét :)

itt olvasható.

előzmény: Jason13 (#9)

2012-12-04 18:30:09 Jason13 (5) #9

Scott Derrickson 2000-ben tette le az asztalra a Hellraiser 5. részét, ami egyenesen a videó-tékák polcaira készült. Ennek ellenére egész jól sikerült film kerekedett belőle, viszont a rendező következő alkotására 5 évet kellett várni. Az Ördögűzés Emily Rose üdvéért már a filmszínházakba is eljutott és szép sikereket is elért, azonban direktorunk ahelyett, hogy újabb horrorokat készített volna, elment ledirigálni egy nagy költségvetésű látványfilmet. Ebből már nem jött ki jól, hiszen jókorát bukott az Amikor megállt a Föld, hiába voltak benne neves színészek és színes-szagos effektek. Ezek után 4 év csend következett, majd Mr. Derrickson visszatért oda, ahol pályáját kezdte, a horror műfajához. Ezt pedig nagyon jól tette, hiszen újra anyagi sikereket ért el és maga a film is egész jóra sikeredett, sőt! De ne szaladjunk ennyire előre.
A történet főszereplője egy család, ahol az apuka író, viszont rég volt már az az idő, amikor könyveiért ezrek taposták egymást a boltok előtt. De az alagút végén meglátta a fényt egy ígéretes sztoriban, így feleségével és két gyermekével beköltöznek egy szép házikóba, ahol az egykori lakókat meggyilkolták. Tehát a férfi az épület területén lezajlott szörnyűségekről szeretne írni, azonban ahogy gyűlnek az információk, annál kezd egyre rejtélyesebbé válni az eset, míg végül hőseink körül is egyre több megmagyarázhatatlan jelenség történik.
Nem fogok hazudni, a sztori ezerszer látott sablonokra épül, új dolgokat egyáltalán nem mutat. De, ezeket a már jó párszor ellőtt közhelyeket (család, új otthon, múltban történt szörnyűségek) valami elképesztően ügyesen használja fel és amíg tart, garantáltan nem azon fogunk agyalni, hogy "akkor ez meg az melyik korábbi moziban tűnt már fel?".
És ez nem csak a remek kivitelezés miatt van így, hiszen maga a forgatókönyv is nagyon jól lett megírva. A sablonok okosan vannak beépítve egymás mellé, a rejtély is szép fokozatosan oldódik meg, sőt, a befejezésre még egy ütős fordulatot is kapunk. Bár, nem kell egy "fejleszakítós" csavarra gondolni, de azért ez mégis csak nagyszerűen működött.
Akkor ha letudtuk a sztorit, jöhet maga a bemutatásmód. Kezdeném azzal, hogy ez a film az utóbbi idők egyik legfélelmetesebb darabja! És ezt úgy írom, hogy utoljára Az ördögűző esetében éreztem azt, hogy "igen, most félek". Ez pedig amiatt van, hogy nem ész nélkül kapjuk az ijesztgetéseket az arcunkba, hanem a jól felépített atmoszféra válik egy idő után elképesztően feszültté és ez után már nincs is másra szükség, csak kis neszekre és a néző maga alá csinál. De a készítők nem álltak meg itt, ahogy halad előre a játékidő, a kisebb zajokat felváltják az egyre vérfagyasztóbb dolgok. Persze, itt is vannak csutkára tekert hangeffektek és a képernyőt beborító rémképek, de ezek mégis működnek, mert nem adagolják őket túl.
A másik meg az, hogy itt nem egyszerű "jaj, most kell megijedni" típusú megoldásokkal találkozhatunk, hiszen először is pszichésen sokkol le a film, miután ez megtörtént, jönnek a fentebb már említett tényezők és ezek összessége egy hihetetlenül feszült és félelmetes egyveleget ad ki.
De külön ki kell emelnem még a színészeket is, hiszen nekik is sokat köszönhet ez a produkció. Még pedig azért, mert hogyha ezeket a karaktereket rosszul játsszák el, a feszültségtől el is esett volna a produkció, hiszen nem tudtunk volna kiért izgulni. Szerencsére nincs baj a játékukkal, sőt, külön ki kell emelnem Ethan Hawke-t, aki igencsak profin alakította a krimiíró családapát. Egy kisebb szerep erejéig Vincent D' Onofrio is felbukkan, aki szintén egy tehetséges fickó, itt azonban sajnos nem kapott nagy szerepet, de sebaj, azért jó volt látni.
Még mielőtt egy tömény dicshimnusszá válni az írásom (bár már lehet most is az), megemlíteném a negatívumokat. Sajnos a film nem sokszor nézhető, mivel elsőre felfedi az összes lapjait, így második nézésre már tudhatja az ember, mikor jönnek az ijesztgetések és mi lesz a végkifejlet, emiatt pedig az élmény csak elsőre az igazi. Viszont akkor tényleg nagyon ütős.
Összességében véve én mindenkinek csak ajánlani tudom a Sinistert, hiszen rég készült már ilyen remek ijesztgetős misztikus thriller/horror, ahol egyszerűen minden a helyén van és amíg nézi az ember, alig mer levegőt venni.
Scott Derrickson tehát jól tette, hogy ismét egy horrorba vágta a fejszéjét, úgy látszik ez az a műfaj, amihez nagyon is ért. Remélem ezek után ilyen és ehhez hasonló filmeket fog kiengedni kezei közül és nem fog ismét elcsábulni egy látványos popcorn matiné kedvéért.

2012-12-02 08:56:24 chrismaster (4) #8

JÓFAJTA paramozi! Nekem bejött!

2012-11-29 12:49:57 Ubul (4) #7

fú...nem mondom hogy nem untam végig, elég lassú lefolyású, de azért voltak hatásos pillanatai, de persze olcsó trükkjei is sajnos, de egy gyenge 4-es megérdemel. A végére viszont kiszámítható és lapos maradt.

2012-11-25 20:31:02 gaillard (2) #6

Az idei év Insidious-a. Pár hatásos momentum, de összességében olcsó és buta.

2012-11-25 20:17:43 Lil Martin (3) #5

Dettó!

előzmény: flake (#3)

2012-11-22 14:07:23 simijohnny (4) #4

Egy színfolt a jelenlegi palettán, egyszerű mint a bot, tele klisékkel. Élvezhető, néhol igencsak kellemetlen perceket okozó, "székben mocorgós" horror, amihez nagyban hozzájárul Baguul figurája. Szándékosan nem írok az "úriemberről" semmit, majd megnézitek. Jó ötlet, jó megvalósítás. Négyes.

2012-11-21 18:37:49 flake (3) #3

Jó, jó, de nem elég jó...

2012-11-21 18:31:19 tomside (3) #2

Dettó!

előzmény: simijohnny (#1)

2012-11-21 17:54:47 simijohnny (4) #1

"Sajtóvetítések" keretében megtekinthető. A kritikák vegyesek, alig várom hogy megnézzem...