Skyfall (2012) ☆ 👁

(Sam Mendes)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, thriller

3,8

2012-10-28 19:40:59 Rorschach (3) #80

A filmben az "ennyi" azért ezt visszaadja, nem?

előzmény: Zalaba Ferenc (#78)

2012-10-28 19:23:01 Coriolanus (5) #79

"Egy csomóan hangosan bekiabáltuk, hogy MEGVOLT!"

Mit kaptál volna, ha ezt ugyanabban a teremben csinálod, ahol én voltam...

előzmény: THE (#77)

2012-10-28 18:37:49 Zalaba Ferenc (4) #78

Jó, hogy mondod.

Az a baj, hogy sem a trailer, sem a film esetében nem fordították jól ezt a párbeszédet. Mint kiderült, Skyfallnak hívják azt a birtokot, ahol James Bond felnőtt, ahol elveszítette a szüleit, és amikor a doki rákérdezett, ő annyit mondott, hogy "befejeztem", azaz vége a beszélgetésnek. Nem akart erről beszélni, mi több, bántónak érezte, hogy ezt a témát felhozták. A trailer esetében még elnézhető volt a félrefordítás, ugyanis akkoriban még senki nem tudta, mi a fene az a Skyfall, de a filmnél erre már igazán ügyelhettek volna.

előzmény: THE (#77)

2012-10-28 18:21:54 THE (4) #77

Remélem nem mondok ezzel semmi spoilert.

Nagyon vártam már, egy csomó film előtt vetítették a trailert. Már kívülről tudtam benne a párbeszédeket. Kedvenc részem, amikor kérdezgetik a kihallgatáson: -Skyfall? -Megvolt. Vártam is a részt, amikor a film odaért, hogy Skyfall? Egy csomóan hangosan bekiabáltuk, hogy MEGVOLT!, erre nem azt mondta, hanem hogy "ENNYI"! Hát, ez hihetetlen csalódás, más szinkronizálja a trailert, vagy kapnak valami korrektebb fordítást addigra, mert hát valóban az angol "DONE" sokmindent jelenthet. Egyébként a film tetszett aki az előzőket látta ne hagyja ki.

2012-10-28 18:16:57 Victor Vance (5) #76

Silva eddig egyetlen egy Bond-filmben és regényben sem szerepelt, még csak említésszerűen sem, teljesen új karakter. És igen, a kapszula elpusztította a fogsorát, szétégette a nyelőcsövét, gyomrát, stb., ahogy ő is mondta, plusz eltorzította a fél arcát, ezért is kellett a fogsor.

előzmény: Gasz András (#68)

2012-10-28 15:19:28 aszpeti (5) #75

Sokáig úgy ültem a moziban, hogy ez egy nagyon jó film, de "csak jó". De a vége... az valami egészen gyönyörű volt. Élmény.

2012-10-27 23:02:07 dorothygale (5) #74

Elég jó lett szerintem. Bond jól,szerepelt a szokásos imázsában. Davidnek jól áll a szerep. Bár M nagyi kissé már hiteltelennek hat, addig Javier a rossz szerepében kitûnô. Jók, az akciók, a kamerakezelés, a képek, helyszinek, utalások. Mind tetszettek. Persze a zseniális jelzô az 5 ponttal többet takar, mint érzek, de megérdemli az ötöst....sokan várták ezt a filmet, sok elvárással, de azt hiszem jól teljesített.

2012-10-27 22:08:03 unfamous (4) #73

Leszámitva az "omega" szintü hackelési viccet,meg a reszkessetek betörös végjátékot jo kis film lett.gyenge 4.

2012-10-27 20:25:49 wayage (5) #72

Köszönöm a választ:) Én amúgy láttam az előzőket, csak akikkel menni szeretnék rá, nem látták őket.

előzmény: TomPowell (#71)

2012-10-27 20:10:39 TomPowell (5) #71

Abszolút. Nem kötődik az előző két Craig film Quantum szálához, úgyhogy nyugodtan megtekinthető, de bizonyos utalásokat csak a fanok értenek.

előzmény: wayage (#70)

2012-10-27 20:04:48 wayage (5) #70

Aki nem látta az előző részeket, annak is érdemes megnézni? Nagyon kötődik az előző részekhez?

2012-10-27 17:17:39 flake (5) #69

Őszintén szólva számomra Javier Bardem miatt lett végül ötös az a négyes, de ez mit sem von le a film értékéből.

2012-10-27 09:10:47 Gasz András (5) #68

Elfelejtettem így annó éjnek idején azt, hogy a főcímdal is a legjobbak közé repült. Nagyon ütős volt látni ezt a művészien megkoreografált, mégis a 21. század CGI elemeit használó intro-t, amelyhez hozzásimult nagyszerűen Adele klasszikus hangvételű hangja és dala. (lecsupaszítva/lerövidítve sajnos) Sokat gondolkoztam egyébként hogy mit is takarhat a Skyfall, de a film közepén és a végén mindenképp kiderül sokaknak szerintem. A cím is tehát emberibb (Sam Mendes ugyebár :) ) lett az egyik karakter belső érzelmeit firtatja. S tényleg még az ég is leszakad tőle a film végén. :)

Silva karaktere benne lett volna konkrétan egyébként az egyik korábbi Bond filmben is más által játszva? Vagy csak említésszerűen? Mert ugye még nem értem a végére az újranézések terén. Plusz ha jól láttam a kapszula elpusztította gyakorlatilag a fogsorát ugye? Vagy mi volt az az undormány a szájában?

2012-10-27 02:25:10 Rorschach (3) #67

Nagyon bíztam benne, nagyon vártam, és... gyenge hármas. Semmi baj nem lenne azzal, hogy háttérbe szorítják az akciókat, csak akkor a sztori ne legyen ennyire vékony. Semmi baj nem lenne azzal, hogy Mendest a Nolan-féle Batman ihlette, csak ne másolja le Jokert egy az egyben (a finálébeli ripacskodás, fúj!), semmi baj nem lenne azzal, hogy a gonosz motivációi személyesek, csak ne feledjék el, hogy a film címe mégis csak James Bond - Skyfall, nem pedig M - Skyfall. Semmi baj nem lenne azzal, hogy Bond megsérül, csak ne lenne a megvalósítás ennyire B (a jobb kar történetfüggő pontosságára gondolok). Semmi baj azzal, hogy a film hollywoodi, csak Bond maradjon brit. Semmi baj azzal, hogy újítani akarnak, csak ne csináljanak marhaságokat (a Bond nem családnév, hanem az aktuális 007-es kódneve).
A Skyfall James Bondja amerikai. A Skyfall James Bondja káromkodik, és baromságot baromságra halmoz. Ahogy az írói is, mind a hárman.

A legnagyobb pofátlanság pedig - amiért szerintem le fogom vinni kettesre -, hogy gyakorlatilag képesek voltak az utolsó kettő percért megcsinálni az azt megelőző két és fél órát. Az arcomat kapartam.

2012-10-26 22:55:17 Gasz András (5) #66

Skyfall:

Égzúdulást és földindulást okozott ez a film. Nem csoda, hisz Sam Mendes értő kezeiben egy újabb gyöngyszemet kaptunk a Bond szérián belül. Amikből nem sok van.
Kezdjük azzal, hogy Mendes képes volt végig feszesen tartani a gyeplőt 1-2 unalmasabb 'irodai' részen kívül amiket kivághattak volna, nem volt nyűgnek érzett jelenet. A szereplőválogatás és a forgatókönyvírás a 2 legfontosabb eleme egy jó filmnek, tartja megannyi nagy színész és rendező. Ennél a filmnél e kettő mindenképp sikerült eltalálni. Most már nem volt írósztrájk így mesterit sikerült kihozni a szkriptből. Van pár csavar és meghökkenést szolgáló jelenet, no meg ugyan kevesebb de iszonyatosan ütős akciójelenet is. Amíg újfent kevés CGI-t használtak állítólag. S ez látszik is. Dicsérendő még a kaszkadőri munka volt vele gondjuk az tuti. :) Javier Bardem tökéletes gonosz akit személyes célok és vezérelvek visznek előre s nem szimpla világvégét akar emellett kicsit bekattant is az úriember. Akár még egy újabb Oscar jelölést is bejósolnék neki. Daniel Craig továbbra is hozza amit kell egy Bond karakternek szerintem Connery mellett ő a legjobb. A zenei és képi aláfestés nélkül kevesebbet érne ez a film. Roger Deakins remélem most már kap egy aranyszobrocskát a fényképezésért a film közepén van egy vágatlan bunyós jelenete ami erősen emlékeztet minket az Élni és halni hagyni-ra előtte pedig egy árnyjátékosan felvett bunyó egy felhőkarcolóban, a fináléban pedig azok a fény és árnyékjátékok csupán a tűzzel, iszonyat hatásosak lettek. Thomas Newman zenéje a film alatt válik igazán ütőssé, külön hallgatva már nem annyira erős. Sokszor visszahozta a klasszikus Bond érában hallható zenéket, de néhol amikor akciók voltak felpörgött és ekkor hasonlított eléggé a Sötét lovag, de még az 1. Tim Burton-os Batman zenére is az aláfestés. Nagyon jól összejátszott a vásznon a kép és zene. A film is visszavitt néha minket a régi szép Bond időkbe, hisz megannyi tárgy, jelenet vagy karakter-béli utalás található a filmben a régebbi Bondok-ra. Mindeközben tényleg egy kém thrillernek is a szemtanúi lehetünk mert alapjában véve ez a film újat is nyújt a Bond szérián belül, de meghagyta a tisztelgést is a régiek előtt (50. évforduló ugyebár). Judi Dench-et és Albert Finney-t nem szokták sokan kiemelni én mégis erősen kiemelném őket a mellékszereplők sorából. Főleg Finney lepett meg, mivel kevés játékidejével is hatott rám. Dench-nek viszont sokkal nagyobb szerepe van ebe na részben mint eddig és ez jót tett karakterének is. Három dolgot sajnáltam igazából picit. A Bond lányok keveset szerepeltek (egyikük nem is volt látható sokáig a vásznon) igaz az egyik a film végére felívelt. :) Silva karaktere sajnos csak a film felétől tűnik fel kb, s ez kevés egy ekkora színészi teljesítményből. :) Írhattak volna még neki pár jelenetet. :) Bond karaktere pedig a film elején talán túl gyorsan tér vissza a mélyből. (szerintem ez nem spoiler).
A sötét tónusa a filmnek, s ezzel együtt a komor hangulata is új lehet a Bond filmek rajongói számára. Üdítően hatott meg kell hagyni.
Az biztos, hogy ez a film az idei legjobbak között van és a Casino Royale mellett a legjobb Bond filmek egyike. Mendes rendezhetne még 1-2 ilyen Bond filmet. :) Vagy ha nem akkor jöjjön Nolan, hisz régóta vágyik egy Bond rendezésre. (Az Eredetben utalt is pár Bond-ra). Eredeti hangon néztem a filmet és szerintem így volt igazán hatásos.
Várjuk a folytatás!

2012-10-26 21:55:35 kobretti88 (5) #65

Nagyon tetszett afilm. A zene olykor tényéeg haajazott a Dark Knight-ra. A filmet egyértelműen Javier Bardem viszi a hátán, a Bond univerzum legjobb gonosztevőjét keltette életere szerintem Robert Shaw és Sean Bean karaktere óta. Az is tetszett ahogy utalásokat helyezetek ela filmben a korábbi filmekben. Az utolsó jelent váratlanul ért. De nagyszerű lezárása volt a filmnek. Várom a következő Bond filmet.
A Bond lányok nagyon szépek voltak, főképp a francia lány.Q karaktereét jól hozta a fiatal színész, bár nekem örökre Desmond LLewelyn marad az igazi Q. Végre visszatér Bond eredeti fegyvere.

95°%

A szinkron korrekt munka. Egyáltalán nem volt zavaró hogy Fiennes hangja ezúttal Csankó Zoltán volt. Tímár Éva és Stohl András rutinossan hozta Judi Denchet és Daniel Craig-et. Javier Bardem hangja Fekete Ernő volt. Ő is jó volt, bár az eredeti hangja biztos jobb.

2012-10-26 21:35:59 Gatyamadzag (5) #64

Thomas Newman zenéje néhol túlságosan hajazott a Sötét Lovagra, de ez legyen a film legnagyobb "hibája".

Engem elvarázsolt teljes mértékben, egy Casino Royale-t vártam és reméltem de ennél sokkal sokkal többet adott a Skyfall. Habár általában a fényképészet nem egy olyan dolog amit kiszúrok, Roger Deakins keze nyoma itt könnyen felismerhető volt, és varázslatos képeket tárt elénk, a színészek fantasztikusak, Javier Bardemtől várható volt, hogy jó lesz, de mégis felülmúlta az elvárásaim, Sam Mendes pedig gyönyörűen összekomponálta a darabokat.

A Skyfall legnagyobb hibája az, hogy nagyon feladta a leckét a következő Bond filmnek, de egyelőre örüljünk annak, hogy ezt megkaptuk, és foglalkozzunk ezzel a problémával majd pár év múlva amikor az új film esedékes lesz.

2012-10-26 16:55:11 #NULL (?) #63

Megnézed az aktuális mozinak a műsorát és máris megtudod...
Vicces ezért ide írni!

előzmény: Rohmer (#62)

2012-10-26 16:49:11 Rohmer (4) #62

A moziban feliratosan vagy szinkronosan vetítik ? 007

2012-10-26 13:30:40 Gasz András (5) #61

Remélem azt is majd befejezik. Érződik hogy még igényelne a Quantum szál egy 3. filmet is. Ami remélhetőleg újra minőségi darab lesz. Nolan jöhetne már. :) Mendes nem akarja állítólag folytatni. Egyet még csinálhatna mondjuk.

2012-10-26 09:19:31 Olórin (5) #60

Most hogy így belegondolok, azt hiszem, ez az első Bond-film aminek többször és többféleképpen sikerült meglepnie.

JeszKar: semmi köze ahhoz a sztorihoz, max. annyi, hogy a karakteren érződik, hogy átment egy s máson korábban.

2012-10-26 09:13:58 JeszKar (4) #59

Valaki árulja el, hogy ez a film a Casino Royale-Quantum Csendje történet vonalt folytatása, vagy ez egy teljesen új történet?

2012-10-26 09:10:56 Daemiaen (5) #58

Ezért gondolom, hogy maradni fogok kisebbségben. :) De majd, ha ezt is legalább annyiszor láttam, mint bármelyiket korábbról, roppant könnyen változhat minden.

2012-10-26 09:09:02 Zalaba Ferenc (4) #57

Ja, nála is inkább az elején döcögött a cucc.

2012-10-26 08:59:19 Olórin (5) #56

Nálam pont az utolsó fél órával érdemelte ki az ötöst:)

előzmény: Daemiaen (#55)

2012-10-26 08:56:28 Daemiaen (5) #55

Sok szentírás létezik számomra a filmek világában, ezek közül a Bond-széria az egyik kimagasló kedvenc. Talán ezért is nehéz minden alkalommal megszokni a legújabb mozit, ezúttal sincs másként. Folyton a szokásokat, a múltat, a hagyományokat, a bevált forumlákat keresem, talán, oktondi módon, viszont Sam Mendes rendezése ezen a fronton sem mond csődöt. Kellemes nosztalgikus varázs egyesül némi előremutató szándékkal, viszont A kis szemtanút idéző fináléért szerintem picit kár, valószínű, én azok közé fogok tartozni, akik szerint az első fele a filmnek a jóval erősebb.

2012-10-26 03:37:31 TomPowell (5) #54

007: Skyfall

James Bond 50. születésnapja lényegesen parádésabban sikerült, mint a tíz évvel ezelőtti – noha nekem azzal a résszel sincs különösebb bajom – de ahhoz hasonlóan most is voltak utalások, csak sokkal finomabban elhelyezve. Akik egy sodró lendületű akciófilmet várnak, némileg csalódni fognak, mert ez egy igazi kémthriller, ami ugyanakkor a Bond-os elemekkel is jól bánik. Így nem csak akkor izgalmas, amikor robbantanak és lőnek egymásra – ilyen a film első felében alig van, inkább csak verbális adok-kapok, azok viszont nem egyszer szórakoztatóan önkritikusak – hanem, amikor a karakterek egyszerűen egymásnak feszülnek. Craig Bond-ja végre nem kezdő, és ez a rutinos stílus is jól áll neki, Judi Dench kisujjból hozza M karakterét még úgy is, hogy annak új oldalát mutatja be. Ben Whishaw Q ként pedig megmosolyogtatóan pimasz, Bond-al való szócsatáik a film legjobb részei közé tartoznak, és Ralph Fiennes is bravúros, habár nem kellett különösebben megerőltetnie magát. A Bond-lányok most némileg háttérbe vonultak, de ezzel nem is volt baj (Bérénice Marlohe abban a pár percben is igazi díva). Természetesen a végére hagytam Javier Bardem-et, aki az egyik legjobb és legördögibb gonosz a sorozat történetében – habár egy bizonyos jelenet van akinél röhögést, van akinél undort fog kiváltani, és van aki csak legyint – minden megmozdulása aranyat ér. Roger Deakins operatőri munkája mesteri – az a vágás nélküli bunyós jelenet például zseniális – Thomas Newman zenéje is jobb, mint amilyennek az első pár meghallgatáskor tűnt, habár néha nem találta el a megfelelő hangulatot, de általában tökéletesen passzolt a képek alá (azért remélem, legközelebb megint David Arnold szerzi a zenét), és Adele klasszikus Bond-dala is jól működött a meglepően sötét tónusú főcím alatt. Sam Mendes megrendezte az egyik legjobb Bond-filmet, ami egyszerre nyúl vissza a gyökerekhez és mer modern lenni. Talán csak annyi problémám volt a filmmel, hogy néha a sztori túl van nyújtva, és kissé kiszámítható volt, de ez nem gátolt meg abban, hogy a szívem néha – különösen a végén – úgy kalapáljon, ahogy idén nem sok filmnél. Mr. Bond-nak pedig üzenem, hogy soha rosszabb évfordulót.

Szinkron: korrekt munka, mivel lényegében minden hang passzol a karakterhez, de azért néha tompának éreztem, ami lehet, hogy a mozi hibája volt inkább. Craig Bond-jához én továbbra is Kőszegi Ákost vagy László Zsoltot tartanám az ideális választásnak, de Stohl már rutinosan hozza a baltával faragott arcú színészt, ahogy Tímár Éva is, aki A világ nem elég óta szinkronizálja Judi Dench-et M ként. Fekete Ernőnek sem ismeretlen Bardem (Nem vénnek való vidék), és itt is korrektül átvette a színész affektáló játékát, de az eredetihez (nyilván) nem ér fel. Fiennes-hoz most nélkülözték Forgács Pétert, de Csankó Zoltánnak szintén nem ismeretlen a színész orgánuma (Wallace és Gromit), és itt a karakterhez is jól passzolt. A kevésbé bejáratott hangok is rendben voltak, pedig tőlük féltem igazán: Szatory Dávid Whishaw-t, Horváth Lili Marlohe-t, Nádasi Veronika pedig Harrist tolmácsolta, de örültem a rutinosabbak közül a manapság ritkán hallható Rajhona Ádámnak is Albert Finney hangjaként.

2012-10-25 23:05:44 deviant (4) #53

milyen thomas newman zenéje? jó a főcím. ezeket még nem emeltétek ki.

2012-10-25 21:43:07 Zalaba Ferenc (4) #52

Tényleg ennyire fontos, hogy mit meg hogyan ír az origo?

2012-10-25 21:37:04 The Hungarian (4) #51

Hát igen, ez itten az Origo cinizmusa. (Azaz 1 film közül az az 1 a legjobb.)

előzmény: JeszKar (#50)

2012-10-25 21:29:37 JeszKar (4) #50

És azok új James Bond filmek? Nem hinném.

előzmény: The Hungarian (#48)

2012-10-25 21:23:52 wurlitzer (4) #49

Ahogy The Hun magyarázatából is kitűnik, ez egy poén volt...

előzmény: JeszKar (#45)

2012-10-25 21:16:26 The Hungarian (4) #48

6 másikat vetítettek idén a hazai mozik (pl. ma a budapesti Sugár). Én az Oroszországból szeretettelt pl. így moziban láttam először. :)

előzmény: JeszKar (#45)

2012-10-25 20:50:49 Gasz András (5) #47

Tényleg elég nagy ostobaságokat írtak. Lehet direkt, hogy úgy gondolták kell nekik a még többen olvassák effektus, ezzel a felidegesítő stílussal. :)

előzmény: Ninety-Four (#43)

2012-10-25 20:49:21 Gasz András (5) #46

Én feliratosan nézem, hiszen meglepetésemre ezúttal Pécsett is lehetett választani, hogy felirattal vagy szinkronnal nézze meg az ember. :) Nem tudom mi történt. Később is csinálhatják így. :) Hobbitnál, kivételesen nem, mivel ott úgy néz ki, hogy továbbra is jobb lesz a szinkron ala Gyűrűk Ura 1-2-3.

2012-10-25 20:31:38 JeszKar (4) #45

Na jó, most a origo tényleg magyarázza el, hogy mi a szar az, hogy az Idei év legjobb új James Bond filmje? Hány James Bond film készült idén?

2012-10-25 15:46:03 Victor Vance (5) #44

Az origo szavára nem lehet adni, tök mindegy hogy jót írnak e egy filmről vagy rosszat. Főleg hogy a Casino Royale egy vérkomoly mozi volt, lehet utálni persze, de a parodisztikus szó illik rá a legkevésbé. Más blogokon, és filmes oldalakon különb kritikákat lehet olvasni, olyanoktól akik egyébként nem is a szakmában dolgoznak.

előzmény: Ninety-Four (#43)

2012-10-25 15:34:00 Ninety-Four (5) #43

"...időnként parodisztikus..."
Értem én, hogy a kritika egy szubjektív dolog, de ezzel rendesen felbosszantottak. Eléggé homályosak az emlékeim a Bond-szériáról, mert régen láttam már a filmeket, de azért a Moonraker után a Casino Royale realisztikusabbra vett hangneme kapcsán ilyet írni elég durva túlzás. Nameg amit Eva Greenről írtak... mintha nem tudnák a különbséget a "jó" és a "látványos" alakítás között.

Viszont a másik két kritika kapcsán teljesen egyetértek :)

2012-10-25 14:29:29 BonnyJohnny (5) #42

Az origo már dicsérte, de hogy is adhatnék a szavára, ha az elsőt unalmasnak, ömlengősnek és ostobának tartja...
Viszont, ha Olórin és Jamamura is dicséri... a kettő együtt nekem már szentírás.

Még várósabb, mint eddig. :)

2012-10-25 14:17:00 Zalaba Ferenc (4) #41

Fuck yeah!

Minden ízében újszerű, ráadásul úgy, hogy minden ízében régimódi is egyben. Egyedülálló filmélmény.

2012-10-25 13:58:53 Olórin (5) #40

Fuckyeah!
Az Oroszországból szeretettel óta nem volt Bond, ami ennyire "kémthriller" lett volna.

2012-10-24 21:27:28 Zalaba Ferenc (4) #39

Végül is "James Bond - Skyfall" lett a magyar cím.

2012-10-21 06:49:14 dorothygale (5) #38

Úgy látom sokan kìváncsiak vagytok rà, milyen lesz. Èn is!

2012-10-19 21:58:17 gaillard (4) #37

Ernő már két alkalommal is adta Javier alá, szerintem rendben lesz.

2012-10-19 21:56:01 peti0290 (5) #36

Hmmm...érdekes, hogy menet közben Csankó Zoltán Bardemről átkerült Fiennesra...pedig Fiennest mostanában mindig Forgács Péter szokta szinkronizálni, és az új karaktereket illetően ezt az egy párosítást biztosnak hittem :) Bardemet meg még nem nagyon hallottam se eredetiben, se szinkronnal (tudom nagy hiba), mindenesetre érdekes lesz Fekete Ernővel, akit amúgy nagyon csípek, csak nem tudom, hogy mennyire fog passzolni :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#35)

2012-10-19 21:31:13 Zalaba Ferenc (4) #35

Skyfall: A magyar szinkon

előzmény: Gasz András (#32)

2012-10-19 15:29:03 Gasz András (5) #34

Szerintem fog is lehet már a következőt. :D Régóta akarna és most már a producerek is akarni fogják 3-4 blockbustere után. Bár úgy hallottam van egy Tesla film terve kb 2006 óta. :)

előzmény: TomPowell (#33)

2012-10-19 10:03:25 TomPowell (5) #33

Az előzeteseket elnézve nekem is beugrott Nolan, valamint Joker figurája, ami a Craig féle Bond-nak jól áll. (Már csak az állna jobban, ha Nolan rendezhetne végre egy Bond filmet:))

Szerintem marad Csankó a hangja, aki azért tud gonoszkodni, de szerintem is furcsa választás.

előzmény: Gasz András (#32)

2012-10-19 09:43:24 Gasz András (5) #32

Nagyon jók az értékelései eddig. De majd most jön csak a java amikor már egy nagyobb réteg véleményezheti mind kritikusi mind nézői szempontból 1 héten belül.

Egy érdekes cikk, Sam Mendes rendező szerint a Sötét Lovag inspirálta. S az első kritikák ahhoz is hasonlították minőségben is majdnem és stílusban. Illetve Joker figurájához stílusban Bardemét.

A Szinkronról lehet tudni már valamit? Marad Csankó Zoltán Silva hangja? Bobbyként jó de nála nehezen tudnám elképzelni.

2012-10-19 00:58:13 hellasverona (4) #31

Daniel Craig szerintem eddig a legjobb-toronymagasan!

2012-10-18 22:50:28 Dió (4) #30

Rotten: 97%, 10/8.4
Mendesben egyszerűen nem lehet nem bízni...

2012-10-18 01:15:10 #NULL (?) #29

Egy látványos klip. Adele zenéjével.

2012-10-12 18:01:47 ChrisAdam (5) #28

Hű, de jól néz ki a trailere. :)

2012-10-06 19:29:34 kobretti88 (5) #27

4. Roger Moore
5. Timothy Dalton
6. George Lazenby

2012-10-06 16:17:42 flake (5) #26

Hát azért a Casino Royale nem kicsit átformálta Bond karerét és tette mindezt úgy, hogy annak ellenére, hogy ez egy akció(!!!) filmben több, mint ritka jelenség, mégis iszonyatosan ügyesen lavíroz a film az akció filmek kategóriájában, úgy hogy közben többet is kapunk, mint egy "szimpla Bond moviet".

2012-10-06 11:18:46 tomside (3) #25

Látom, hogy az itt uralkodó vélemények alapján a hiba az én készülékemben lehet, de az szerintem nem is volna olyan nagy teljesítmény. :(

előzmény: Gasz András (#23)

2012-10-06 10:41:05 flake (5) #24
2012-10-03 20:21:19 Gasz András (5) #23

Szuper már az Adele-os címadó dal is. :) Reméljük a film is követi minőségben , s felér esetleg a CAsino Royale-i magasságokba is. :)

2012-09-29 23:37:02 Victor Vance (5) #22

Azért Marc Forster-nek sem volt épp rossz ajánlólevele.

előzmény: deviant (#21)

2012-09-29 23:35:01 deviant (4) #21

mondjuk azt sem gondolta volna senki, hogy egy olyan zseniális rendező, mint lee tamahori milyen keveset volt képes kihozni a termékből.

2012-09-29 23:03:40 pertwillaby (5) #20

2002-ben, a "Halj meg máskor!" után senki sem gondolta volna, hogy 10 évvel később Sam Mendes fog Bond filmet rendezni olyan kaliberű emberek közreműködésével, mint Thomas Newman, Roger Deakins, Ralph Fiennes, Javier Bardem, Ben Whishaw és Albert Finney.

Hihetetlen, hogy 10 év alatt mennyit fejlődött a széria.

2012-09-28 16:43:30 critixx (4) #19

Moore némely filmje akár paródiának is beillett volna.

2012-09-27 16:46:32 flake (5) #18

Na és Timothy Dalton? :)

2012-09-27 16:00:22 JeszKar (4) #17

Brosnan és Connery-t kedveltem, de Moorért soha nem voltam oda, ami mondjuk annak is köszönhető, hogy úgy vélem arányosan neki van a legtöbb rossz és a legkevesebb jó Bond filmje.

2012-09-27 15:55:05 TomPowell (5) #16

Ebben mondjuk egyet értek.:)

előzmény: Victor Vance (#15)

2012-09-27 15:44:10 Victor Vance (5) #15

Attól függetlenül hogy ő kitérőként tekintett rá, a Bond-filmek után nem nagyon láthattunk jelentősebb szerepben. Ennek ellenére az ő Bondja is tetszett, csak annak már vajmi kevés köze volt a regénybelihez.

előzmény: TomPowell (#13)

2012-09-27 15:35:53 TomPowell (5) #14

Egyébként a stúdió - részben az 50. évforduló alkalmából - nyilván rászólt az ex-Bondokra, hogy "várják" a filmet. Nem ez lenne az első eset a Craig-érában. Anno, amikor Craig a Casino Royale bemutatását megelőzően heves gyűlöletnek örvendett, Connery, Moore és Brosnan is tett egy pozitív nyilatkozatot Craig védelmében, sőt ha jól emlékszem még Chritopher Lee is. Úgy néz ki most már ez is a reklám része.:)

2012-09-27 15:30:21 TomPowell (5) #13

De ő Bond-ra a karrierjében is mint egyfajta kitérőre tekintett (mivel eléggé ellenzi az erőszakot), plusz Moore az elejétől fogva a humor oldaláról közelítette meg a kémet, akiről mindenki tudja, hogy kém. A Polipka meg a Halálvágta meg szerintem egész jó Bond filmek, és Moore búcsúja jobban sikerült, mint Connery-é a Gyémántok az örökkévalóságnakban. De ez már nagyon off.

előzmény: Victor Vance (#11)

2012-09-27 15:25:45 Dynast Grausherra (5) #12

Nekem az nem tetszett benne (bár a filmmel igazából nem volt nagy problémám), hogy gyökerestől kiirtottak belőle minden Bond jellegzetességet. A Skyfall bemutatója viszont megnyerte a tetszésemet, többek között újra van Q. Végülis a regényben is volt, legalábbis abban az egyben, amit olvastam (A gyémánt örök), ha nem is ember, de így hívták a részleget, ahonnan Bond mindenfélét kapott.

2012-09-27 15:17:53 Victor Vance (5) #11

No igen, de ezzel arra is céloztam, hogy Moore maximum kinézetre, megjelenésre volt hasonló az irodalmi Bond-hoz, ő mindig is a humoros volt, sőt, a Polipkában és a Halálvágtában már olyan volt mintha önmaga paródiája lenne.

2012-09-27 15:14:46 BonnyJohnny (5) #10

A Quantum csendjét sokan sokmindenért utálták... :P

előzmény: Victor Vance (#9)

2012-09-27 15:06:22 Victor Vance (5) #9

Viszont Moore kifejezetten utálta a Quantum csendjét, mert szerinte túl erőszakos volt.

előzmény: Gasz András (#6)

2012-09-27 14:00:46 Gasz András (5) #8

Jó persze lehet marketing is. :)

előzmény: Umberto (#7)

2012-09-27 11:33:26 Umberto (4) #7

jaj most mit mondjanak mást a bemutató előtt? szidják?

előzmény: Gasz András (#6)

2012-09-27 09:39:57 Gasz András (5) #6

Roger Moore és Sean Connery is dicsérte Craig-et. Azt mondták ő a legjobb szerintük is s nagyon várják már a Skyfall-t.
Nálam holtversenyben van Connery-vel.

2012-09-27 09:19:32 Simpleton Larry (3) #5

Szerintem üdítő volt, hogy Craig-nél felfrissítették a karaktert, átszabták kicsit a színészre, ahelyett, hogy még egy Connery-iterációt kaptunk volna már sokadjára - és nem is sült el rosszul.
(Nem olvastam a regényeket, de barátom aki olvasta őket azt nyilatkozta, Moore állt legközelebb hozzájuk... ami kevés súllyal bír, tekintve, hogy mindenki Connery-re emlékszik legkedvesebben.)
(Akit megnéztem volna még, mert szerintem remek Bond lenne, az Idris Elba - de ő a kérdésre azt nyilatkozta, hogy nem akar úgy maradni meg a fejekben, mint "az első fekete Bond", s ezért nem vállalná. Érthető, de sajnálom.)

2012-09-27 09:09:57 BonnyJohnny (5) #4

Szerintem meg Sean Connery és Daniel Craig az igazi James Bond típus. Sean Connery mellett szól, hogy tényleg ő az igazi, és a regénybeli változat is hozzá áll közelebb.

előzmény: gomez1000 (#3)

2012-09-27 01:08:56 gomez1000 (5) #3

Csak Daniel Craig nem kifejezetten James Bond típus. Bár ízlések és pofonok, de nem olyan Roger Moore, és Pierce Brosnan szerű. Nekem nincs vele különösebb bajom, de azt hittem a készítők már váltani fognak, úgy látszik még megtartották :)

előzmény: JeszKar (#2)

2012-09-24 08:44:54 JeszKar (4) #2

Ezt nem is értem, eddig korábban ugyanaz a színész nem játszotta el többször Bond karakterét?

előzmény: gomez1000 (#1)

2012-09-23 23:03:20 gomez1000 (5) #1

Daniel Craig valamit nagyon tudott, hogy az utóbbi 3 Bond film főszerepét megnyerte magának!