Skyfall (2012) ☆ 👁

(Sam Mendes)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, thriller

2020-04-30 08:45:51 Mario Brothers (3) #178

Szerintem az egyik legtúlértékeltebb Bond film. Az elején a vonatos részt nagyon jól megcsinálták, de kb. eddig is tartott a lendület. Egyszerűen túl hosszú ez a film, az oly sokak által imádott főgonosz pedig véleményem szerint semmi újdonságot nem mutat az égvilágon. (Bár Javier Bardem alakítása tényleg remek.) A lezárás sem lett rossz, de az eleje és a vége között mintha nem történne konkrétan semmi. Feszítsetek keresztre, de a Quantum csendje nekem jobban bejött ennél...

2018-06-15 14:34:09 ryood (4) #177

az egyetlen valamire való blockbuster az utóbbi 10 évből ez a film.

2018-05-27 00:26:22 critixx (4) #176

Teljesen egyetértek veled. A Casino Royale és ezen film kapcsán is. Előbbi - többek közt - pont ott bukott el, hogy simán lehetett volna félórával rövidebb és tele volt olyan részekkel, amiken egyszerűen untam magam. Itt viszont minden a helyén van és nem kár a két és félórás játékidőért. Szinte alig vannak felesleges részek. Ez egy Bond-film esetében nagy dolog.

2018-05-26 18:58:24 ChrisAdam (5) #175

Ez egy makulátlan akciófilm, az elejétől a végéig helyén van benne szinte minden. Első megtekintéskor csupán pár Bond-filmet láttam, azért akkor még jóval kevesebbet adott. Most konkrétan csorgott a nyálam egyes jeleneteknél, a nyitó akció pörög, a finálé epikus és megható, az olló pedig nagyon helyén van, egy percre sem nyúlik tovább a játékidő, mint amennyire kéne és mégis mindenre van idő - ebben bukott el a Casino Royale például. Craig is felnőtt a feladathoz, hogy egy igazán jó Bond legyen. A következőben sajnos már unta.
És nem túlzok, ha azt mondom, ez a legjobb Bond-film. Jó lenne valami hasonlót kapni 25. alkalommal is.

2018-05-25 19:42:16 TomPowell (5) #174

Nálam a Goldeneye mellett A világ nem elég jutott még eszembe:
M -nek itt is kulcsszerepe lesz a múltja miatt, egy szerzői filmes rendezte, aki a lélektanra nagyobb hangsúlyt fektet,
plusz Connery-hez, Moore-hoz és Brosnanhez hasonlóan Craig is itt, a harmadik filmjében élt a leginkább együtt a figurával.

Ami Q-t illeti: én imádom, pont azért, mert itt megfordították a 40 éves morcos nagybácsi-neveletlen unokaöcs viszonyt kettejük között, arról nem is beszélve, hogy itt nem divatról van szó, egyszerűen hihetőbb az, hogy egy ilyen kocka a számítógép guru, aki pizsamában, két Facebook poszt között lelohasztja az orosz külügy szervereit, mint a nagypapa, aki a távirányítóval sem találja a 7-es csatornát.:)

2018-05-25 16:20:46 critixx (4) #173

A legjobb Bond-film a GoldenEye óta. Sőt, talán a legjobb Bond-film a Kém, aki szeretett engem óta. Minden elismerésem. Már az előző filmben is kezdett jobban átjönni a Bond-hangulat, ezúttal viszont teljes erővel szól a 007-es nagyágyú. Sikerült jól ötvözni a klasszikus Bond-feelinget a Casino Royale által hozott "realistább", komolyabb hangvételű akciófilmes világgal és Daniel Craig is egyre jobban kezd belejönni a szerepbe (még mindig nem egy Timothy Dalton, de szép lassan közelít felé).

A sztori egyébként erősen a GoldenEye-ra hajaz, ugye mindkét esetben egy kiugrott, Angliára / a titkosszolgálatra / M-re sértődött, bosszúszomjas egykori MI:6 ügynök a főgonosz, akiben Bond a saját negatív tükörképét látja. Az akciójelenetek kicsit sablonosak, mintha ugyanezeket láttuk volna már az előző két filmben.

Ellenben érdekes újítás például hogy míg az előző filmben hősünk és az aktuális Bond girl között egy csók sem csattant, ezúttal egyáltalán nincs is a filmben klasszikus értelemben vett Bond-lány. Ott van Moneypenny (aki itt kb. ugyanazt a funkciót szolgálja mint Mary Goodnight Az aranypisztolyos férfiban, csak sokkal jobban), illetve Bardem nője, akit húsz perc után lelőnek. Továbbá azzal a konvencióval is szakít a film, hogy a grandiózus finálé valamiféle egzotikus helyszínen játszódik, ahol lehetőleg valami bazi nagy dolog felrobban, stb. A skóciai befejező rész - akármennyire is Batmanes - üdítően rombolja le a sablonokat. M halála pedig talán a legszebb / legmeghatóbb jelenet Tracy Drago halála óta.

Emellett ki kell még emelni az operatőri munkát, ami abszolút elsőrangú (és még jobb lett volna, ha digitális hordozó helyett filmre forgatnak) és végig nagyon stílusos világot teremt hőseink számára.

Az új Q viszont nekem nem jött be. Egy kis szemüveges nerd gyökeret (lásd még: Borisz a GoldenEye-ban) csináltak belőle (tudom, most ez a trendi), aki számomra elég irritáló jelenség. Kár érte. Bardem pedig - kövezzetek meg - szerintem kicsit túljátszotta a szerepét.

(Ja, az meg szerintem elég gáz, hogy Bond Heineken-t iszik. Hozzá minimum egy jó kis Bombardier vagy Fuller's London Pride illene. :-))

2018-04-08 23:59:48 betti (4) #172

Nagyon erős négyes, lehet, hogy ötös is lesz belőle. Messze a legjobb James Bond, de próbálok ettől elvonatkoztatni, és átgondolni, vajon ha nem a jamesbondokhoz hasonlítom, hanem "csak úgy", kategóriáján belül próbálom értékelni, akkor hova tegyem.

2016-11-03 13:26:58 Dezsmant (5) #171

Az egyik legjobb Bond film. Zseniális a történet, Javier nagyon jól alakítja a főgonosz szerepét, csakúgy mint a nem vénnek való vidék című filmben, Craig mint mindig hozza a formáját és a humorát, a lezárás is nagyon ott van a toppon.

2015-05-13 07:49:55 Jereváni Rádió (4) #170

Minden porcikájában a klasszikus Bond-ízeket hozza, rettenetesen finom és elegáns módon. Úgy látszik, kellett a három rész mire beérjen ez a széria, minden itt van már, csak egy kicsit másképp: Q, Moneypenny, Aston Martin, vodka-martini (rázva, nem keverve), hűvös-cinikus egysoros beszólások, stb., nekem tetszett ez a régi és új felállás. A kulcs a mérték mindkettőből, és az alkotóknak ez sikerült. A kezdő jelenet minden idők legjobb Bond-nyitánya, ez kétségtelen, Javier Bardem meg ideális főgonosz, de nekem a sztori vékonysága az egészből visszavett egy pontot, így csak négyes. Jöhet a Spectre!

2014-01-17 05:33:55 kobretti88 (5) #169

Remek James Bond film, amely utal az elődökre is. Javier Bardem brillírozik. Daniel Craig újfent remek. A dal és a filmzene is jó. Az operatőri munka kifogástalan. Az egyik legjobb Bond film.

90 %

2014-01-13 17:43:01 tomside (3) #168

Újranézés után:
Joker, az identitás-sztori, a polgári nagylak, a "paplyuk" meg egy csomó minden batmanes. Végignézve a sorozatot, több epizód is van, ami keményen kölcsönöz az adott kor divatjaiból, nos, ez egy kicsit amolyan James Batman Bond. A Moonraker Star Wars-os, Timothy Daltont pedig Rambo köpte ki a száján egy-egy jelenetben. Nincs is ezzel baj.
M. kemény kilépőt dob, és kedvelhetők az újak is, talán Moneypenny közepes választás. Várom az új részt.
Összegzésképpen: Timothy Dalton a kedvenc Bondom, az autót is(AM V8 Vantage Volante)tőle kérem, a pisztolyt Pierce Brosnantól (Walther P99), a nőket pedig.... hol kezdjem?

2013-12-27 19:32:04 Marla Singer (4) #167

Alakul a Daniel Craig féle Bond széria, egész kis élvezhető film lett belőle. Judy Dench-hez ördögien jól illik ez a szerep, Creaigből még mindig hiányolom az eleganciát, de már kezdem megszokni, mint Bond-ot, már van Q-nk és Ralf Fiennes is kiválóan illik a filmbe, de Jokert, könyörgöm, minek kellett belerakni?! Nekem valami azt súgja, hogy a következő film lesz az igazán jó!

2013-07-12 22:45:25 Gergely Gergő (3) #166

Nekem viszont kifejezetten tetszett hogy

... meghalt, kár hogy nem ölték meg, úgy drámaibb lett volna! Úgyis meghalt volna már, ő sem Yoda hogy 900 évig éljen! Nem is értettem az elhamarkodott második bosszú hadjáratát Silva-nak, az előzőt több mint 20 évig finomítgatta hogy minden úgy történjen ahogy, most meg 1 nap leforgása alatt ráharap Bond-ék csalijára. A karakter 360°-os fordulatot véve meggondolatlanul M-ék után ered, logikátlanul nem felrobbantja a semmi közepén álló "vityillót" hanem "szitává löveti/lövi" meghagyva ezzel a kockázatát annak hogy akár túl is élhetik,...na mindegy! Az "állleesős" jelenet kicsit Frankenstein és Dr. Moreau szigete érzetét keltette nálam, ahogy a saját maga által létrehozott szörnyszülöttje teremtője ellen fordul...

előzmény: Glasseye (#164)

2013-07-12 21:57:34 Koravén (4) #165

Nem figyeltem fel erre, de nem is érdekel. A Bond filmeket egyszerűen élvezem. Nem tudom miért. Minden Bond film ilyen, csak van amelyik erősebb, van amelyik gyengébb.

előzmény: trockij (#159)

2013-06-23 11:43:06 Glasseye (3) #164

Az eddigi legjobb kezdést sikerült elszúrnia az alkotói gárdának a kliséhegyekkel teli Kínai, majd Angliai üldözéses jelenetek hegyeivel! A vége szinte csak arra ment ki hogy minél látványosabb legyen a pusztítás, de a Bond filmeknek nem erről kellene szólnia!!

Viszont a film legnagyobb hibája hogy Meghalt M! A sorozat mindösszes M karaktere közül a most meghalt Judi Dench formálta meg a leghitelesebben a kimért, visszafogott de ugyanakkor méltóságteljes titkosügynök főnököt! Igen, őróla elhittem hogy képes a kezében tartani az MI6. - ot! Az új M egy merő vicc. Tök átlag, azt se tudtam a film végére hogy került a képbe..
Kár M.- ért mert ha nem halt volna meg, jobban tetszett volna az egész alkotás! Így gyenge közepes!!

2013-05-31 23:37:24 robbiemarko (4) #163

Judi Dench az eddigi legfurább bond lány :D

2013-05-14 23:19:07 Eglaronion (3) #162

Ha az egész filmen az a hangulat lett volna úrrá, hogy egy lecsúszott Bond küzd át a nehézségeken, és nem lesz belőle a végére birodalmi lépegető, simán zseniális lehetne, azonban ezt a határt nem lépték meg, merész lett volna, mi több, vakmerő. Szerintem a film legerősebb pontja mindjárt az elején van, mikor egészen egyszerűen képtelen eltalálni a céltáblát. Nagy kár, hogy később ez csak egyszer jön elő, és a film második felében már G.I. Joe bábu lesz,és a felkészülés, az öregedő ügynök szála félresiklik. Nem a bukását vártam, félre értés ne essék, de nekem túl következetlen a sztori további részét illetően.
folyamatosan valtoztatom a pontot, mert ez tényleg remek akciófilm, nagy potenciál van a sztoriban, a karakterben is, csak máson van a hangsúly, de nem is kell, hogy az én izlésemre legyen kitalálva. Nekem erős hármas, érdemes megnézni.

2013-05-14 15:48:09 JohnnyJohnny (4) #161

A Casino Royale még mindig a legjobb Craig féle Bond film, azért mert nem próbálta meg komolyan venni magát. A Skyfall ettől függetlenül számomra a hibái ellenére is egy kifejezetten élvezhető alkotás volt. Aki elvből nem szereti és/vagy nem tud azonosulni Bond karakterével az talál okot arra, hogy beleköthessen, aki pedig kedveli az talál olyan elemeket, amik miatt szeretni lehet.

2013-05-14 13:54:22 JeszKar (4) #160

Nem, ez egy reálisabb kémfilmszerűbb Bond.

előzmény: trockij (#159)

2013-05-14 13:31:42 trockij (2) #159

De te láttál már olyan vonatot, aminek a vezetője vígan megy tovább akkor is, ha leszakadt róla pár kocsi? Ha lenne is ilyen, a fékmechanizmus miatt a mindenki aki fönt van a tetőn, úgy lerepül, mint a huzat. Muszáj minden akciójelenetet valami irrealitással nevetségessé tenni? Minden Bond film ilyen?

előzmény: Koravén (#158)

2013-04-28 12:55:25 Koravén (4) #158

Talán nem kell olyan sok akciófilmet nézni és akkor jobban élveznéd. Kicsit magas az ingerküszöböd, ez a baj.

előzmény: trewi (#157)

2013-04-21 00:46:40 trewi (2) #157

Végigszenvedtem. Nevetségesen gagyi akciójelenetek (sokat látott metróban kergetőzés, 0 fokos vízalatti küzdelem, aztán nem vacogok, mert megszáradtam egy perc alatt, lángok elől sarokba ugrok, tetőn motorozok, reszkessetek betörők csapdák a házban, vonattetőn birkózás, alagútnál lehúzzuk a fejünket), csupa olyan, amit már láttunk ezer más filmben, sorolhatnám napestig. Pfff. Bardem úr miatt nem 1-es.

2013-03-27 20:08:47 peti0290 (5) #156

Szerintem a Quantumot simán veri, a Casino R.-el pedig egy szinten van.

előzmény: hellasverona (#155)

2013-03-27 19:41:22 hellasverona (4) #155

A három Daniel Craig-es Bond film közül ez a leggyengébb.

2013-03-24 21:59:22 wayage (5) #154

Nem vagyok James Bond rajongó, nem is leszek, de ezért a filmért rajongani fogok. Egyszerre minimalista, szabályszegő, de közben mégis hagyománytisztelő, régi vágású. Olyan jó, hogy készülnek még ilyen lassú folyású, elegáns, gyönyörűen fényképezett akciófilmek, melyekben koncentrálnak a karakterekre is. S egy hős nem létezhet a tökéletes fő gonosz nélkül, Javier Bardem zseni.

2013-03-20 23:52:43 Cosmopolite (2) #153

Nem részletezem különféle aspektusból, miért nem ér szinte semmit ez a film, de a (amúgy akció imádó) tini srácok félúton elszivárogtak előle (nyílván, már kifinomultabb az Ő ízlésük is minőségibb filmekhez szokva, s így korrekten szelektálnak, ha kell negligálnak már), a nők elaludtak rajta, én végigküszködtem - de minek ...
Számomra sem adtak sokat a Bond filmek általában, pedig az elmúlt 40 évben párral megpróbálkoztam - de ez még a 007 filmek között is gagyi, akció-kaland kategóriában "B" szint. - ha csak ennyit érnek a következő Bond filmek, soha többé nem akarok rá időt szánni az életemből, s másokat is óva intek attól, hogy akár csak 5 percet is értéktelen blődségekre pazaroljanak !

2013-03-17 21:42:21 Dynast Grausherra (5) #152

Igazából ezt a filmet kellett volna elkészíteni a Casino Royale helyett, mert ez James Bond belépése egy új korszakba. A Skyfall olyan, mintha a Casino Royale (ami egyébként szerintem remek)és a Quantum csendje meg sem történt volna. Bond itt az, aki mindig is volt, a hidegháború maradványa. Ebből a szempontból és a történetvezetést tekintve nagyon erősen hasonlít a sztori az Aranyszemre, világképében pedig nagyon minimálisan épít a Brosnan korszakra. Bond, még ha nem is olyan elegáns úriember, mint a Connery és Moore korszakban volt, kezd hasonlítani régi önmagára, újra poénkodik. Tetszett a martinis rész, ahol szavak nélkül idézik fel a klasszikus jelenetet. Az új Q remek, sikerült újra megragadni a Bond és Q közti kapcsolatot, még ha az életkorokat ezúttal megfordították. Az Aston Martint magamban megtapsoltam. Amúgy az összes utalás kitűnő, ezúttal nem köpik szemen a szériát, mint az előző részben, ahol egyedül Bond és M neve emlékeztetett arra, hogy ez egy a 007-es kalandjai közül, és nem egy random titkos ügynökös akciófilm.Egyedül a végső leszámolás volt egy kicsit furcsa, a helyszín egy kicsit fantasztikusnak tűnt, még egy Bond filmhez képest is. A ház, a Skyfall kúria a puszta közepén, elég érdekes. Nem igazán illik Bondhoz, bár az Őfelsége titkosszolgálatában óta tudunk Bond nemesi gyökereiről, de akkor is nehézkes megemészteni. Valahogy idegen volt ez a kihalt pusztaság Bond világában. Ettől függetlenül nagyon tetszett. Nagyon remélem, hogy ebben a szellemben fogják folytatni, mert James Bond megérdemli. Annyit persze hozzáteszek, hogy a Goldfingert nem tudja nálam letaszítani a trónjáról.

2013-03-14 00:55:31 Lil Martin (2) #151

kurvára nem kötnek le a james bondok, nem hiszem hogy láttam volna ezen kívül sok másikat, de egyedülálló filmként kell értékelni, úgy meg egy nagy rakás ganyájjosjóska, szval ha aszondod hogy a többi ennél rosszabb, akkor asszem nem is kezdem bepótolni hiányosságaimat e téren.

előzmény: trb (#148)

2013-03-07 09:27:55 JeszKar (4) #150

"Az eleje főcímben kiírták a szkriptest is."

Úristen, mit gondoltak a készítők, hogy kiírják az alkotók nevét a főcímben?

2013-03-07 00:20:14 critixx (4) #149

Az eleje főcímben kiírták a szkriptest is. Ide jutott ez a szakma, éljen az érdekérvényesítés. Ez volt a legmaradandóbb élményem ezzel a filmmel kapcsolatban.

2013-02-16 23:34:44 trb (5) #148

Aki azt mondja, hogy ez a film rossz vagy nézhetelen az nem látta a régi James Bondokat és nem látja a hatalmas változást amin véghezment a sorozat. A színészi játék miatt is megérdemelné még az öt pontot, de amitől nálam zseniális az az, hogy visszatér az alapokhoz és rengeteg utalás van benne a régi James Bond filmekre. A Skyfall előtti 4-5 rész, különösen az utolsó kettő borzalmas volt és egyedül azért néztem meg a következő részt, mert azért mégis csak egy James Bond. Aztán tessék itt az eredmény: egy zseniális film ami után az ember várja a következőt és reméli, hogy ez tényleg egy új korszak kezdete.

2013-02-07 20:22:09 arylacee (1) #147

Kettesről miatta esett egyesre, de.

2013-02-06 22:26:10 Ágó (4) #146

Nem mondod, hogy miatta egyes? :)

előzmény: arylacee (#145)

2013-02-06 22:01:20 arylacee (1) #145

Hihetetlenül kellemetlen Adele-t hallgatni.

2013-02-06 22:00:45 arylacee (1) #144

Nekem óriási csalódás...

2013-02-01 21:54:14 hhgygy (4) #143

Nem vagyok egy James Bond-rajongó. Javier Bardem meg Anton Chigurhnél már durvább nem lehet.

2013-01-30 16:53:38 Lil Martin (2) #142

igen!! nem tudtam mire emlékeztet az egész, de tényleg a batmanre!

2013-01-30 07:49:02 tomside (3) #141

Nekem nagyon visszás volt a world top 6-jába tartozó számítógépzseni, aki viszont utálja a kütyüket, és egy nyomkövetővel át lehet ejteni. Javier Bardem alakítása tényleg jó, de ezt a Bondot 15 másik színész is eljátszhatta volna úgy, hogy a különbség nem tűnik fel. Az új M-nek örülök, Ralph jó asszisztot tolt, de összességében mexsze elmarad a film a vártaktól. Tetszik benne, hogy Bondról is megtudunk valamit, de az alagútban két nap alatt gyerekből ffivá váló Bond sztorija, a családi birtok meg a hűséges vadász mind-mind számos más helyen sokkal mélyebben, kibontottabban előadott toposzok. Csak hogy a legfontosabbat említsem, olyan, mintha egy Nolan-féle Batman epigonja lenne. Annyival lehetne menteni, hogy a ház felrobbanása előtt Bond azt mondja, utálta ezt az egészet... - irónia??

2013-01-29 23:49:13 Lil Martin (2) #140

hát nemtom ezen miz eszik mindenki, ez egy nagyon erős kettes, nagyon gyenge hármas. tipikus piff puff akciófilm. a főgonosz jó meg az animalsös helikopteres belépő.

2013-01-20 00:10:58 Xuja (4) #139

Az operatőri munkát is megemlíteném, nem véletlenül jelölték Oscarra.

előzmény: Raul (#138)

2013-01-19 23:53:04 Raul (4) #138

Röviden: Az első jó Craig-es Bond-film.
Ami kiemelendő szerintem az a főcímzene (a Bond-történelemben simán top 5-ben van) és Javier Bardem.

2013-01-05 18:34:04 Eglaronion (3) #137

Megadom a lehetőséget a filmnek a javításra ;-D
Második félévben a jobbikat adom, esküszöm.

előzmény: Xuja (#136)

2013-01-05 18:19:46 Xuja (4) #136

Tényleg elég gyenge négyes lehet, mert én hármasnak látom. :)

előzmény: Eglaronion (#135)

2013-01-05 18:11:44 Eglaronion (3) #135

Ha nem tettek volna bele családi fonalat, tényleg nagyon jó lett volna, de ez a kis apropó, meg az elején az a vonatharc (meglövik, szétrúgják, megintcsakmeglövik, leesik a hídról, lefolyik a vízesésen... bár utóbbit talán csak én képzeltem oda) nekem alapos fejfájást okozott. Bardemnek meg mindenki Oscart adna, de már a következő évekre is, pedig szerintem nem volt kimagaslóan jó, aztán lehet, hogy csak én lettem nagyon sznob.

Még valamikor újranézem, addig egy nagyon gyenge négyes számomra.

2013-01-05 16:29:21 Xuja (4) #134

Röviden: kurvajó.

2013-01-04 22:39:17 Ágó (4) #133

Szuper, köszönöm!

előzmény: Ivan/ (#132)

2013-01-02 19:15:58 Ivan/ (5) #132

A többség már elmondta a lényeget, szóval nincs nagyon mit hozzá tenni, de azért Ágó kérésének eleget téve firkálok róla valamit én is:)
A JB széria egyik legerősebb darabjáról van szó. Már főcím előtti szokásos kis akcióorgia is megadja az alaphangulatot, de aztán ami utána következik az még inkább elismerésre méltó. Itt ugyanis megtörténik az , ami a botrányosan gyenge és kínos Halj meg máskor! esetén nem történt meg. Bond tényleg kiég és nem szedi össze magát két perc elteltével és lesz újra tökéletes és vérprofi ügynök. E mellett az is örvendetes, hogy a régi új kollégák újra részei lettek a szériának (egyedül Felix karakterét hiányoltam, mert az előző részek alapján bizony benne lenne potenciál) és a „bevezetésük” is egész jóra sikeredett. Ez alól talán csak Moneypenny a kivétel, akinek a karaktere nekem így ilyen formában erőltetnek hatott egy picit. E mellett még itt van a fő gonoszt megformáló Javier Bardem akire páran rámondták, hogy túl sok ide meg ripacs is (nem feltétlenül a KT közönsége), de szerintem Ő a film egyik legerősebb pontja és igazán jól eltalált és ördögi pszichopatával gazdagodik általa a Bond univerzum. Aztán itt van még nekünk Bond és M karaktere is. Craig ismét jól (bár szerintem a CR-ban ennél is jobb volt) hozza JB karakterét, és van pár iszonyatosan erős jelenete is, és ezáltal bizonyítja, hogy Dalton után most már egyértelműen Ő a legtökéletesebb színész ebben a szerepben. Judi Dentch pedig… Nos, amennyire nem voltam vele kibékülve anno mikor az Aranyszembe bevezették (még is csak egy nő) olyannyira megszerettem mostanra és ki merem jelenteni, hiányozni fog a következő folytatásokban. A „búcsúja” viszont ennél jobban nem sikerülhetett volna, gyakorlatilag tökéletes lett. Bardem mellett a film másik nagy érdeme egyértelműen Ő. Nagyszerű dialógusok jutottak neki és ebben tökéletesen bizonyítja, hogy generációjának egyik legtehetségesebb színésznője.
Aztán ami még Bond filmek esetén érdekes lehetnek azok az akciók. Nos, ezek is egytől egyig jól működnek és bár a végső leszámolás tempója picit lassabb lehet a megszokottnál a mai fiatalabb közönségnek, ettől függetlenül hihetetlenül izgalmas és feszültséggel teli, és ez a kisé régimódi megközelítés nagyon jól áll neki és illeszkedik ehhez a történethez. Ennek és már a fentebb leírtak tükrében pedig szerintem kijelenthető, hogy a sorozat legerősebb darabja született meg, aminek tökéletességével maximum csak a Casino Royal vagy A magányos ügynök vetekedhet.

10*/10

2013-01-01 00:18:30 slawter (4) #131

A legjobb az egesz film alatt az volt, amikor haverom a vegen odavetette, hogy "Ez pont olyan, mint a reszkessetek betörök.", na, akkor szakadtam egy sort :D.

2012-12-31 21:39:46 Simpleton Larry (3) #130

Habár erősnek éreztem a filmet, mégis sokszor észleltem, hogy el-eltűnödtem, figyelmem elvándorolt a filmről, ami akciófilmnél nem jó jel. Pedig úgy nem tudnám hibára rátenni az ujjam. Még a film vége felé lógott ki számomra, hogy menekülőre vették a figurát, mert valahogy olyan 'Bond-talan', hogy ne Bond üldözze a rosszfiút. Na meg az ezt követő 'A-team' jelenet is azt az érzést keltette, mintha nem 007-filmet néznék.
De még így sincs szívem négyesnél alább osztályozni.

2012-12-17 22:28:56 BonnyJohnny (5) #129

Ha maga film nem is érdemelné ki a zseniális osztályzatot (amúgy, mint remek akció-dráma kiérdemelné, akárcsak a Casino Royale), a Bond kultusz teremtéstörténetének lekerekítéséért mindenképp megkapná.
Craig számomra a Casino Royale óta a Conneryvel holtversenyben legjobb Bond, és Daltonnal holtversenyben a legemberibb. De filmjei komolysága és intelligenciája (mármint a Casino Royale és a Skyfall, a Quantum of Solae nem) folytán kiemelkedik, és itt már teljes pompájában tündököl. Egyrészt már ő is beleszokott a szerepbe (ez általában minden előtte lévő Bondot alakító színésznek a harmadik filmjég tartott), és a karaktere is kiteljesedett azzá, akit ismerünk. És szépen lassan a világ is felépült körülötte, illetve állandó karakter társai is megjelentek. Illetve nagyszerű forgatókönyvet írtak neki. Ami aztán Mendes, Deakins és Newman kezei között mesterművé formálódott.
A film gyöngyszem nyilván Javier Bardem, de Ben Whishaw is jó, és ami mégfontosabb, hogy remek páros Craigel. (Mégha kettősük idejének nagyrészében csak rádión kommunikálnak).
Mit is mondhatnék. Szerintem az eddigi legjobb Bon film született.

2012-12-17 11:39:20 JohnnyJohnny (4) #128

Eléggé kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatba, bár félreértés ne essék, nagyon bejött ez az új rész. A Skyfall sokkal mélyebb és sokkal emberibb lett, mint az előző Bond filmek akármelyike. A készítők a Casino royale-al anno egy új stílusú Bondot kreáltak, melynek eddig köze nem volt az Ian Fleming féle eredeti, elegáns, sármos brit ügynök szerepéhez, ám most még is kaptunk néhány kikacsintást és utalást a későbbi Bond történetekre. A főszereplő jellemfejlődése most már észrevehető, és azt is ki lehet jelenteni, hogy Craig nem okozott csalódást a deheroizált hős szerepében. A sötétebb tónusú történet, valamint a hosszú ideje (jogosan) követelt, végre ténylegesen kidolgozott ellenfél emeli a film színvonalát. Ami miatt még is kissé kettős érzés alakult ki bennem, az az, hogy bár az ellenfél jelleme és motivációja remekül lett tálalva, úgy gondolom több jelenetet is kaphatott volna a játékidőből, valamint keveselltem az akció jeleneteket is. A film utolsó fél órája is teljesen meglepett, mindenre számítottam, csak arra nem, hogy "így" magyarázzák meg a Skyfall jelentését. Viszont ami hatalmas pozitívum volt számomra, az a film soundtrackje. Thomas Newman munkáit eddig is kedveltem, az egyik legemocionálisabb és legkreatívabb zeneszerzők közt tartottam számon, de ezzel a munkájával sikerült megtartania a már így is magasan helyezkedő szintjét. Összességében jó film a Skyfall, egyszer mindenképp érdemes megnézni, a hosszú játékidő ellenére gyorsan lepörög a történet, viszont az eddig Bond filmeknél nehezebben emészthetőbb alkotás. 8/10

2012-12-15 14:48:48 whiteman 01 (4) #127

2012-12-15 13:17:37 Henriett (4) #126

Tegnap délután moziban voltam édesanyámmal.(hétfőn volt)
Hosszas tanakodás után(miután a Hobbit még nincs műsoron) az új James Bond film,a "Skyfall" mellett döntöttünk.
Javier Bardem(aki amúgy régóta kedvenc színészem) egyszerűen zseniális ebben a filmben! =) Komolyan,én nem vagyok megszállott James Bond rajongó,de,ezt látni kell! Daniel Craig miatt anno sokat fanyalogtak,de,szerintem ő tökéletes Bond. itt pedig esendő,és emberi. Judi Dench a "Botrány részletei" óta nagy tiszteletnek örvend nálam,így őt is csak dicsérni tudom.
Tudni kell rólam,hogy nem vagyok James Bond rajongó,mikor adta a TV anno a régebbi változatokat,akkor persze megnéztem,mert,része a filmtörténelmek,de,annyira nem fogott meg.
az új verzió(k) Daniel Craig-gel viszont már tetszettek. Craig a 2011-es Tetovált lány(a David Fincher rendezte) verzió óta a kedvencem így ezt is inkább miatta néztem meg,na meg Javier Bardem miatt,akit a "Belső tenger" című filmje óta szeretek nagyon(na,meg a Goya kísértetei),Ben Whishaw-ot a 2007-es "Parfüm" című film óta nem láttam a vásznon,de,ez inkább az én hibám,de,jelenleg nem tudok más filmet felsorolni most tőle. itt mindenesetre ő is jó volt =)
Judi Dench: pár hete láttam a Botrány részleti című alkotást tőle,ott lenyűgöző

2012-11-27 20:30:52 ChrisAdam (5) #125

Nagyon kicsiben tér el a hagyományos James Bond-filmektől (már amennyit láttam). Ez zavart, azt hittem, valami egészen újszerű lesz de inkább a hagyományos formát veszi elő, amibe persze új elemek is kerülnek.
Daniel Craig jó Bond, bár merőben más, mint Connery. Ezért nem is lehet őket összehasonlítani, egyszerűen mindketten jók. Az, hogy a magyar szinkron mennyire rontotta el Craig amúgy tökéletes kiállását, már más kérdés.
Hajlottam volna az ötösre, de sajnos visszatekintve nem tudom rányomni, mert ez tökéletes ellentéte a ugyanúgy most látott Cloud Atlasnak. Míg az a megtekintés után még bennünk él és érlelődik, munkálkodik, addig ez már a moziteremből kiérve kopik, hazaérve pedig már csak egy fasza akciófilm, aminek ugyanakkor megvannak a zseniális elemei. Ilyen például a tökéletesen megfaragott főgonosz, Javier Bardem kitűnő alakításában. Silva tényleg zseniális minden ízében. Ugyanilyen erős elem volt a kezdés, mely pörgősségével kicsit felturbózta a filmet, ami aztán sajnálatos módon kicsit leeresztett. De ez sem volt baj, mert után egy úgyszintén tökéletes metrójelenetet tárt elénk Mendes, amitől már csak egy-két bukkanó vezetett a Skyfall birtokhoz, ahol a film kifényesedett.
És nem beszéltem még a kiválóan eltalált főcímről, Adele zseniális énekével.
Ámbár maga a film részei lehetnek tökéletesek, összerakva túl egyszerű képet mutatnak és az általam várt csavar sem volt "megrázó", igazából egész végig sejtettem. Kicsit csavarosabb, több szálon futó Bondot vártam, amire ráadhatom az ötöst, de az élmény így is jó, sőt erősen jó.

2012-11-15 10:58:23 opposition (3) #124

Ennek a filmnek az volt a feladata, mint annó' a 'A Sith-ek bosszúja"-nak. Össze kellett kötni az eddigi történeti szálakat a már régen meglévőkkel: ez esetben a Daniel Craig-es előzményfilmeket a korábbiakkal. Erre tökéletesen megfelelt. Akciófilmnek sem volt rossz. Az, hogy nem egy tipikus James Bond film...hát ez van...majd a következő!

2012-11-13 10:58:55 goromba (2) #123

Szívesen lelkesednék, de ismét nem megy.
Először is a MI6 felkészültségét nézve önkéntelenül is Johnny English jutott eszembe.
Ez már önmagában az első kapavágás J.B. sírjához.
Aztán emberünk M-em kívül végigdugja csaknem az összes nőstényt(teljesen napi betevő alapon),aki csak megjelenik a vásznon
A legérdekesebb döntés ezen belül a gonosz nőjének karóba húzása, majdhogynem a gonosz embereinek szeme előtt, de legalábbis tudtával, és utána a nő főbe nem lövése-ne parasztkodjunk már kérem, maga J.B. ásta el tulajdonképpen.
Meg aztán emberünk esete a józan ésszel.
A gonosz ember nagyon okos, szarrá röhögi magát az emájkszikszen-(mellesleg a világ legfeleslegesentúlbonyolítottab megölömaribancot tervét adja elő)-azonban emberünk elviszi haza(megkérdezi Hagridot a vadőrt, hogy van-e fegyver-az azt mondja már nincs-majd miután ilyen faszán, proifmód felkészültek a gonoszra, szép komótosan megvárják azt.
Egyszerűen érthetetlen, mi a p...csömért kell a kétségkívül öreg M-mel együtt eltemetni mindent és mindenkit, amit ez a J.B. világ adott.
Rohadt nagy pazarlásnak érzem ezt a filmet.
Mondjuk, az jó ötlet, hogy M helyét a kétségkívül rátermettebb Voldemort veszi át-szükség is lesz a világ (egyik) legnagyobb varázslójára, hogy ebből valami épeszű folytatás legyen

2012-11-11 19:10:40 Dió (4) #122

Beigazolódott gyanúm, miszerint remek ötlet volt Sam Mendes kezébe adni a gyeplőt - az egészről süvít, hogy ez egy érett rendező munkája. Egy dolgot kivéve, ami nekem sajnos eléggé levágta a filmet az ötös közeléből.
Mindenki dicséri Mendest, amiért óvatosan visszanyúl a gyökerekhez, hogy Bond nyomokban megint egy golyóálló terminátor lehessen, aki gátlások nélkül gerincre vágja az összes nőt. Ezzel csak az a gond, hogy ez a szerep Brosnannak állt jól. Craig egyáltalán nem tudja eladni a macsót, hozzá a Casino Royale féle profil passzol. Ez az erőltetett katyvasz nálam azt eredményezte, hogy semmit sem tudtam komolyan venni és igazán értékelni az első másfél órában. Viszont aztán olyan szinten állt talpra minden (a forgatókönyvírótól az operatőrökön át az odáig csak a helyét kereső Thomas Newmanig), hogy a hosszúra vett, skóciai finálé nem csak felveszi a kesztyűt a korábbi Bondokkal, de számomra bizonyos értelemben túl is mutat azokon. Nagyon rég figyeltem már moziszékben ülve ilyen lélegzetvisszafojtva, hogy mi történik. Egészen a végéig, ahol is hirtelen megint visszarántják a filmet az első másfél óra medrébe, tehát nem tökéletes az összhatás, de a skóciai fél óra miatt még legalább egyszer újra fogom nézni így is, az szent.

2012-11-11 10:41:57 Corey (5) #121

Keveset pótoltam eddig a régi Bondok közül, az én korosztályomnak pedig sajnos a Brosnan féle filmeken kellett felnőnie, aminek az lett az eredménye, hogy kellőképpen eltaszítottak ettől a szériától. Nem gondoltam volna mondjuk 8 évvel ezelőtt, hogy az aktuális Bond film kapcsán a szép és lenyűgöző szavak jutnak eszembe először: szép mert olyan helyszíneket és képeket látunk, amiért egy operatőrnek Oscas-díjat illik kapnia -bizony, Deakinsnek nyernie kell!- és lenyűgöző, mert egy olyan profi oldschool kémsztori a Skyfall, amihez még nem volt szerencsém. Nem tudom hogy csinálta Mendes, de az akciók baromi látványosak. Craignek pedig most is jól áll az öltöny-fegyver kombó, plusz olyan fightokat mutat be, ami után az jutott eszembe, hogy ez az ember most érett be igazán
James Bond szerepére. Természetesen az újkori Bondra gondolok, mert valahol ez a karakter mielőtt feltámadott volna, bizony újjá is született. És valahol pont ez az új irányvonal az, ami a film leglényegesebb üzenete, vagyis hogy a sok high-tech kütyü mellett még mindig az emberi tényező a
legfontosabb. Bevallom, mélyebb párbeszédeket és pszichés tartalmat vártam, de ehelyett egy rendkívül intim filmet kaptam. Mendesen kívül alighanem még senki sem engedte ilyen közel a nézőhöz Bond karakterét.
Akik egyébként hiányolják a Bond stílust és jellegzetességeket, nem tudom hol voltak a film közepe táján (Kína/Machao), mert bár valószínűleg kevesebb Bondot láttam, mint sokan mások, de még nekem is átjött a tisztelgés és a sok utalás. Aki pedig unalmasnak találta a filmet, valószínűleg itt kezdett el leginkább mocorogni, nem látván a koncepció mögött rejlő tudatosságot. Nem lehet mindenkinek megfelelni, ami így is van jól.
A két ügynök harcával kapcsolatban: nincs köztük hosszan elnyújtott moralizálgatás, -arra ott lesz Christopher Nolan Bondja- az indokok megismerése után azonnal összecsapnak. A 007-es eleinte csak parancsot teljesít, követi a protokollt jó katona módjára, de a legfontosabb pillanatban átveszi a kontrollt és minden szabályt sajátjára formál. Immáron nem a világot kell megmentenie, az már nem divat, itt most egy sokkal személyesebb ügyért kell harcolnia. És itt el is érkeztünk a fináléhoz, ami azon túl, hogy gyönyörűen néz ki, félelmetesen agresszív is. Lecsupaszított, nyers erőszak, a túlélésért a legmélyebbről jövő ösztönökkel harcolva.
Egyébként Bardem egy zseni. Én pedig egy hülye, hogy eddig mennyire kevés filmjét láttam.
Tudom, hogy az üzleti életben nem így működnek a dolgok, de a minimum, hogy egy ilyen film után felkérik Mendest a következő két rész rendezésére, amikben ugyebár egy összefüggő történetet mesélnek majd el. Ami pedig Nolant illeti: fog ő majd Bondot rendezni, de szerintem ennek a szériának jelenleg egyszerűen nincs rá szüksége, plusz neki is most inkább egy Memento szerű filmmel kellene előrukkolnia. Ha pedig Craig visszavonul, jöhet Nolan a saját koncepciójával és ötleteivel.
Finoman fogalmazva sem rosszak a kilátások:)

2012-11-11 10:25:33 yuriko (?) #120

Számomra elkészült a harmadik vállalható Bond film! (GoldenEye, Casino Royale, Skyfall) Daniel Craig messze a legjobb Bond, Javier Bardem pedig a legjobb főgonosz a szériában. Nagyon örvendetes, hogy az akció jelenetek nincsenek szarrá vágva, mint az előző részben. Szívesen újranézős a jövőben!

Ugyanakkor, Frank Slade után szabadon:
Kedves francia párocska mellettem, akik végigpofázták az egész filmet, tisztelt mögöttem ülő gyökér, akinek hobbijává vált 5 percenként hátba rúgni, és kedves gyerekek, akik fel-alá szaladgáltak a teremben, illetve tisztelt szüleik: Bárhol is vagytok, a kurva anyátokat!

Várom a DVD-t, mert talán megszületett az első Bond film, amire ötöst adok. De a fent megszólított "barátaim" miatt egyelőre ez nem történhet meg...

2012-11-08 19:31:09 tomside (3) #119

haHA! Jófejek vagytok! De attól le merem fogadni, hogy David Batman egyedül mozizik.... :D (valaki tegye át ezt OFFba pls.!)

2012-11-08 19:22:57 ChrisAdam (5) #118

:DDD Aki néha Batman. ;D

előzmény: Umberto (#117)

2012-11-08 19:19:08 Umberto (4) #117

Írj pár nőnek, hogy nincs-e kedvük David Beckhammel mozizni egyet. ;-)

2012-11-08 19:06:16 tomside (3) #116

itt ragadtam Bp-n, egyedül, ahogy szoktam. Nincs kedve vkinek megézni 20.00-tól v 20.45-től a Corvinban? Bénázzak egyedül?

2012-11-07 23:14:51 Pete (4) #115

Most jövök a moziból, ami így leginkább megmaradt elsőre az az, hogy kicsit túlteng benne az akciófilm vonal, ami a thriller rovására ment. Pedig bőven lett volna még mit kiaknázni a szereplők közti interakciókban. Ezzel együtt egy teljesen jó film és profi minden tekintetben, Bardem pedig zseniális, de a többi főhős is nagyon jó. De a Casino Royal (2006) nekem jobban tetszett, az valahogy nekem emberibb volt. Amúgy messze nem vagyok J.B. rajongó, de azóta tudom más szemmel nézni a J.B. filmeket.

2012-11-06 20:13:30 Rorschach (3) #114

"Egyik Bond filmben sem reálisak az akciójelenetek."
De sokat dob rajtuk, hogy nem is akarják úgy eladni őket.

előzmény: VVega (#112)

2012-11-06 16:59:31 ChrisAdam (5) #113

Hát bocsi fiúk, tartom a véleményem. :) Már a Rolling In The Deep sem tetszett. De ő talán tényleg felnőtteknek való, mármint az ő érzékenységüket üti meg. A dal videóját nem láttam, a lyrics verziót néztem.

2012-11-06 10:45:13 VVega (5) #112

Volt felrázott vodka-martini, csak épp nem hallottuk, ahogy megrendeli Bond, de azt láttuk, ahogy a pultos lány rázza a shakerben, majd kitölti a hozzá illő pohárba. Szép nők is voltak szerintem, valamint ha nem is túl napos, de tengerpart is.

@carmine #111
Egyik Bond filmben sem reálisak az akciójelenetek. Bardem karaktere pedig nem összevissza lövöldözik, M-et akarja megölni, de Bond még időben odaér és többek segítségével megzavarja-megakadályozza ebben.

előzmény: Hoqspok (#109)

2012-11-05 21:23:19 carmine (2) #111

Szerintem ő Bardem karakterére gondolt. Az nekem is sántított, ahogy még pár dolog a filmben.Az elején pár dolog. Az említett, kijutás kocsival. Az hogy Bond is hallotta a fülesen, ahogy M parancsot ad a tüzelésre Eve-nek és Bond ahelyett, hogy lebukott volna tiszta felületet felkínálva a lövésre, inkább küzdött. Valamint kicsit hiteltelen, hogy egy lepukkant török lakásban egy laptopon öriznek egy ilyen fontos cuccot és nem valami szuper biztonságos épületben. Az sem tetszett, hogy Bardem karaktere mindent tökéletesen eltervez Londonban, majd a legvégén a tárgyalóteremben elkezd összevissza lövöldözni.

előzmény: gaillard (#110)

2012-11-05 20:26:14 gaillard (4) #110

"A gáz robbanás pusztított a föld alatti tárnába még a helikopter is lezuhan csak aki ott állt a robbanás mellet azzal nem történt semmi."

A heliből kiszállt úgy 8-10 ember, a robbanás után pedig maradtak talán hárman...

előzmény: Hoqspok (#109)

2012-11-05 19:22:56 Hoqspok (3) #109

Egy erős 3 közepes de nem több.
Mitől James Bond James Bond ?
Talán vodka-martini, felrázva, nem keverve ?
Netán a bikinis csajoktól ? Tengerpart napfény pálma fák ?
Lehet át aludtam ezeket a részeket de nem láttam azt amitől James Bond filmé válna.
Egész film alatt azt érzetem ez nem az igazi Bond mindjárt le leplezik és beindul a story .
De nem ...csalódtam a filmbe és 007 ügynökbe megérdemel egy közepest.
Rengeteg logikai bukfenc az akciók során kezdve a vonatos üldözős lövős jelentek autóval gyorsabban kijut a városból a csaj mint hidakon alagúton át robogó vonat.
A gáz robbanás pusztított a föld alatti tárnába még a helikopter is lezuhan csak aki ott állt a robbanás mellet azzal nem történt semmi. Realitás nem érdekelte a rendezőt csak a látvány

Ha tehetitek eredeti nyelven nézzétek Buci hangja idegesítő

2012-11-05 18:25:07 Umberto (4) #108

Szerintem is átütő dal született. A Madonna-féle Die another day-re lehetne azt mondani, hogy nincs benne semmi átütő.

2012-11-05 18:13:16 HejjaX (4) #107

Jesszus, te most tényleg az utóbbi idők egyik (ha nem a) legjobb és legtehetségesebb női előadójáról beszélsz? Erről a csodálatos hangról pedig az a véleményed, hogy "kiégett nő" a "szétcigarettázott hangjával próbál érvényesülni"?
Húha, Chris, most irgumburgum :)

2012-11-05 18:05:04 flake (5) #106

Nem ismerem Adele munkásságát, de szerintem iszonyatosan jó ez a főcímdal! Monumentális, cool és szexi.

2012-11-05 17:55:17 tomside (3) #105

Ez a karcos női hang az arra érzékeny fülekben iszonyatosan szexin cseng... Szerintem ezzel a számmal az utolsó pillanatban mentették meg Adele-t attól, hogy végképp beskatulyázzák mint elégikus beállítottságú, bánatos előadót. Védem! Küzdjünk meg, én védem! ;)

2012-11-05 17:13:02 ChrisAdam (5) #104

Csak rászántam magam, és meghallgattam a Skyfallt Adelétől. El is ment a kedvem az egésztől. Annyira nincs tűz benne, minduntalan csak egy erőlködő, kiégett nőt látok magam előtt, aki szétcigarettázott hangjával próbál érvényesülni. Na, ez Adele.

2012-11-04 20:57:00 VVega (5) #103

Minden idők legjobb Bond filmje, a sorozat 50 évének tökéletes összegzése és egyben annak igazi újjászületése, mindez gyönyörűen fényképezve, ütős akciójelenetekkel és rengeteg kikacsintással a rajongókra.

2012-11-02 10:11:16 miraculum (4) #102

Szerintem az előző két Craig-es film alulértékelt, ez pedig erősen túlértékelt az eddigi kritikák alapján. Talán ez az első olyan Bond film, amiben szinte semmi 'Bondos' nincsen, persze csak ha a direkt kikacsintásoktól eltekintünk. Sok gondom nem volt vele, egyszerűen csak nem erre számítottam.

2012-10-31 21:54:35 slawter (4) #101

Négyes alja, a retro jelenet menti meg.

2012-10-31 19:35:24 deviant (4) #100

Mostanában sok helyen hallom, hogy Campbell már az Aranszemmel is vérfrissített, amivel nem tudok nagyon egyetérteni. Oké, Brosnan tényleg új színész volt, de a 007-es karaktere nem változott. A rendező ugyanazokat a hihetetlen akciójeleneteket vezényelte le, mint az azt megelőző néhány film Daltonnal vagy Moore-ral. Az már kérdés, hogy még komolyabb nívóval. Nagyon a forgatókönyv sem hozott újat, mintha nem is tudta volna feldolgozni, hogy a hidegháborúnak akkor már fél évtizede vége volt.

előzmény: G-ergo (#99)

2012-10-31 18:26:02 G-ergo (5) #99

50 év alatt sikerült a 007-esnek kultusszá válnia. 23 film egy szériában szerintem mindenképpen rekord, és ha nem is volt mindig ragyogó a csillaga, azért tisztesen helyt ált, és ha lejtmenetbe is kezdett, volt ki feltámassza. Martin Cambell ezt két alkalommal is megtette. Először az Aranyszemmel hozott vérfrissítést őfelsége titkos ügynökének kalandjaiba, majd Brosnan-t Craigre váltva a remek Casino Royal-al duplázott. Ahogy változtak az idők, úgy alakultak a Bond filmek is. Minden színész kissé (vagy gyökeresen) változtatott rajta, ahogy a rendezők is alakítottak a recepten az idők folyamán. És itt Campbell számomra megalkotta az igazi Bondot. Craig féle ügynöknél jobbat elképzelni sem tudok. Sok bírálatot kapott, hogy ilyen náci fizimiskával mit is akar ebben a szerepben, de Fleming mikor megírta a karaktert, ha minden igaz, sosem tért ki arra, hogy jóképű lenne, hanem mindinkább sármos. No most, Craig ennek pedig tökéletesen eleget tesz, másrészt, amit ez a karakter megkíván az a stílus és elegancia. Ebben pedig vele érték el a csúcsot. Szerintem Craig, a tökéletes Bond és a Casino Royale egy tökéletes felvezetése volt, az újkornak. Igaz, a folytatás gyengécskére és teljesen zavarosra sikeredett, amit a forgatókönyv írók sztrájkjára fognak. Így vagy úgy, a Quantum csendjével majdnem sikerült megölni egy időre a szériát. Ám közeledett az 50. évforduló, amire a készítők igazán nagy hangsúlyt fektettek. Hogy mennyire nagyot, az csak akkor kezdett derengeni, mikor be lett jelentve, hogy Sam Mendes, az Amerikai Szépség rendezője fogja levezényelni a produkciót. Érdekes, de mindenképpen örömteli választás volt, és meg is látszik az egészen, hogy milyen műfajokban is tevékenykedett korábban és szerintem ez az egésznek nagyon is jót tett. A legszemélyesebb darabja lett a szériának, és ezt már a főcím alatt tisztázzák is, hisz ott Bond folyamatosan saját magával kerül szembe, miközben Adele remekbeszabott zenéjét hallgathatjuk. Itt mindenkinek a saját démonaival kell megküzdenie, és így sokkal közelebb kerülnek a karakterek a nézőhöz, folyamatosan ismerjük meg őket, a múltjuk, mint egy könyv, tárul fel előttünk, a film előrehaldtával. Bondnak már voltak valamilyen szinten személyes dolgai a filmek során, de itt M is átlép a 3. dimenzióba és feltöltődik múlttal és érzésekkel, amiket, mondani sem kell Judi Dench remekül megold. És hadd említsem meg, hogy Mendes (és a forgatókönyvírók) amellett, hogy minden karakterének adott múltat és mélységet, azt is bebizonyította, hogy bizony az akciók rendezését is kisujjból hozza. Hibátlan a mozi e téren is!
Craig pedig szenzációs. Ha ezek után valaki azt mondja, nem jó színész, akkor megkínálom az illetőt egy kanálka ciánnal (igen-igen...). Szenzációs, ahogy a szinte rezzenéstelen arca mellett a szemeivel mit játszik. Egy pillantásában benne van minden, és amellett, az ő általa megformált karakter az, ami a témához tökéletesen illik. Kellően kemény, kellően érzékeny és bitang módon elegáns. Ismét csak a vonatot és a mandzsettaigazítást tudom felhozni. Fergeteges, de emellett sok apró nüansza is csak úgy sugározza, hogy ő Angol, és hogy ő... ő Bond. Még futni is elegánsan tud. Hihetetlen, de tényleg. Na, mindegy is.
Aztán ez alatt az 50 év alatt rengeteg negatív karaktert is megélhettünk, Dr. No-tól kezdve, Blofeld-en és Scaramangán át, Le Chiffre-ig volt mindenféle figura. Jobb-rosszabb, de mindenképen egyediek voltak. És akkor a Skyfallban kilép a liftből egy magas, erőstestalkatú, szőke férfi. Aki utána egy filmtörténeti verbális párbajt folytat le Bonddal, de tényleg olyan színvonalon megírt párbeszédet hallhattunk, ami nem hogy ritka, hanem hogy k..va ritka. Bardemről tudni, hogy szenzációs színész és a negatív szerep sem áll már távol tőle, de én itt voltam azon a szinten, hogy most azonnal le kell, hogy hidaljak. Mert ez a figura maga volt zsenialitás. Bardem nyilatkozta, hogy a karakter megalkotásakor Mendes azt az egy szavas instrukciót mondta neki, hogy kellemetlen. Legyen kellemetlen. És Silva maga lett a megtestesült kellemetlenség. És zsenialitás. Ahogy a többi karakteré, az ő motivációi is tökéletesen személyes tartalmat kaptak, nem a megszokott világuralomra törés a cél. Sokan hasonlítják Jokerhez, gondolom mi miatt, de ahogy egy kedves ismerősöm is leírta, míg Joker csak káoszt akart és lángokban látni a világot, addig Silvának nagyon is személyes célja van és konkrét terve. De hasonlítani én annyiban hasonlítom össze őket, hogy Bardem Skyfall-béli karaktere közel annyira tökéletes és mindentéren zseniális, mint anno Heath Ledger volt a Sötét Lovagban. Leírhatatlan. A megtestesült Bond, megtestesült ellenfele. Ahogy meghalt, abban több stílus volt, mint a színészek 90 %-ának egész életpályájában... Tudnám még fényezni, de felesleges, meg kell nézni, amit művel!
Ahogy visszaolvastam feltűnt, mennyi a tökéletes és a zseniális a szövegben. Hát ez nem véletlen úgy érzem. Bezony… Nem is tudok egyebet mondani. Bond beérett és erre, megérte 50 évet várni. Nagyon is!

2012-10-31 17:33:57 bruce (3) #98

Én is kíváncsi vagyok a filmre mert a trailer elég jónak ígérte ámbár én Daniel Craiggel egyáltalán nem vagyok kibékülve.

2012-10-31 16:39:48 kobretti88 (5) #97

és Javier Bardem?

előzmény: hogyi (#96)

2012-10-31 15:18:11 hogyi (2) #96

Kérlek, ne haragudj MicaHiro! :) Nem volt erőm többet írni róla, épp a filmről értem haza, eléggé késő volt már és nagyon bosszús voltam, hogy erre filmre mentem el, mert nagyon nem tetszett. Unalmas volt, a film feléig szinte semmi nem történt. Jó, tudom, meglövik Bondot. Azt már nem értettem, hogy miért gondolták, hogy halott! Olyan nagyon nem tűnt el, csak a folyó mentén kellett volna kutatni utána! Felrobbantották az MI6-et is. Na és? M nagyon szomorú volt a halott ügynökök miatt, de nekem azok csak "Union Jack"-el letakart, üres koporsók voltak.
Szerencsére volt benne két három jó poén, Bond jó arc, ezért adtam kettest. Összességében sajnálom, többet vártam a filmtől.
Nolan Batman filmjeihez semmiképp sem hasonlítanám, mert azt tátott szájjal ültem végig, ezt pedig csukott szemmel. Szerencsére a Haverom oldalba bökött, mikor horkolni kezdtem...
(Talán inkább egy kis Reszkessetek betörők beütése volt a film végének. :D)

előzmény: MicaHiro (#94)

2012-10-30 08:22:05 Ágó (4) #95

Én Ivan véleményét várom már tűkön ülve... :)

2012-10-30 01:32:44 MicaHiro (5) #94

Szerencsére te színvonalas, érvekkel bőségesen alátámasztott kommentben tudtál erre rámutatni.

előzmény: hogyi (#93)

2012-10-30 01:08:10 hogyi (2) #93

Bocs, de ez a film egy unalmas sz.r.

2012-10-29 23:10:40 Tinuszka (5) #92

Nagyon-nagyon kellemes meglepetés. Mivel olvastam valahol előtte, nálam is hajazott itt-ott a TDK-ra, de egyáltalán nem zavaró módon. Az utalások egyértelműen azt sejtetik, hogy ez lesz a franchise új vonala. Sötétebb, emberibb, realistább. Csak csatlakozni tudok MicaHirohoz.

2012-10-29 20:02:23 MicaHiro (5) #91

Véleményem szerint így kell túllépni egy franchise keretein, és valami új, mélyebb tartalommal feltölteni. Mendes James Bond-ja már nem egy világmegmentő stílusos, legyőzhetetlen szépfiú, hanem egy olyan ember, akinek a hőssé váláshoz bizony saját korlátaival is meg kell küzdenie, nem csak az ellenséggel. Nem magától értetődően nyer, hanem küzdeni akarása miatt. Hasonlóan, a főszereplő sem egy magától értetődően romlott gazember, hanem a Bondot is kitermelő szervezet hibája miatt válik azzá, sokkal kidolgozottabb, mint az eddigi Bond-gonoszok többsége. Ezen pozitívumok mellett még igen erősen megjelenik, a franchise-on belüli stílusváltással párhuzamba állítható módon a régi és új típusú hadviselés összecsapása. A végső harc bizony egy szimbolikus harc, ahol kiderül, hogy nem a fegyverek és a technika számít, hanem az emberi tényező.
Mindezt remek színészi és operatőri munkával kiegészítve, több olyan jelenettel, melyre még sokáig emlékezni fogok.
Csont nélkül 5-ös, még sok-sok ilyet.

2012-10-29 11:04:24 McCl@ne (4) #90

Természetesen szerinted sincs különbség aközött, hogy nevetek egy vígjátékon, vagy beüvöltözöm egy akciófilm közben, ami a trailerből ismerős, igaz? :)

előzmény: THE (#87)

2012-10-28 22:55:22 flake (5) #89

Hidd el, én sem hullaként mozizok, de épp a Skyfall kapcsán kaptam ki magam mellé két tizenéves nő nemű dolgot, akik kötelességüknek érezték, hogy narrálják a történéseket illetve jósoljanak a film cselekményét illetően... Lehet, paraszt vagyok, de véletlenül leöntöttem az egyiket kólával... Sokkal élvezhetőbbé vált a film. Persze, amit ti csináltatok az teljesen más. Mondhatni fanatizmus, ami azért rendben van, de persze csak mértékkel. :)

előzmény: THE (#87)

2012-10-28 22:46:10 Rorschach (3) #88

Azt elfelejtettem leírni, hogy - bár a film nem tetszett - az operatőr elképesztő munkát végzett. Soha, egyszer sem találkoztam akciófilmben ilyen lehengerlő képekkel ezelőtt, de még komolyabb, netán művészi mozikban is csak elvétve sikerül ennyire eltalálni a beállításokat. Letisztult, zseniális.

2012-10-28 22:45:58 THE (4) #87

Nem mindenki úgy mozizik, mint egy hulla, a mi kis mozink nézői interaktívak. Pl. te nem szoktál nevetni egy vigjáték közben? Na mindegy, hagyjuk a személyeskedést.
Apropó, aki azért megy a moziba, hogy megcsodálja Danielt anyaszült meztelenül, az nagyot koppan, mert max félmeztelen mutatják, hiába a sok marketinges nézőcsalogató fogás.

előzmény: McCl@ne (#16416)

2012-10-28 21:40:49 pertwillaby (5) #86

Minden idők legjobb Bond filmje és Sam Mendes filmográfiájába is tökéletesen beleillik. A színészi alakításokat egy nagy Oscar-vadász dráma is megirigyelhetné, a forgatókönyv mesteri, Roger Deakins pedig ismét bebizonyította, hogy nem hiába tartják őt napjaink legjobb operatőrének.

A Bond széria nincs könnyű helyzetben, nagyon nehéz lesz felülmúlni vagy akár csak tartani ezt a színvonalat.

2012-10-28 21:25:45 flake (5) #85

Értem. Bár, ha jól emlékszem

Az anyja nevének erős francia beütése volt. Bár ez gondolom nem vigasztal. Sőt! :)

előzmény: deviant (#84)

2012-10-28 21:13:08 deviant (4) #84

szerintem kár volt ennyire túlmagyarázni bond gyermekkorát. a titkosszolgálatoknál szinte minden esetben fedőnevet használnak, ezért nem sok értelme volt annak, hogy mutogattak néhány bond feliratú sírkövet, mert valószínűleg a bond csak egy kitalált név. a másik meg... milyen már, hogy próbálják eladni daniel craiget skótként. oké, hogy flemint conneryre tekintettel ezt megírta az őfelsége titkos szolgáltalában, és ezen már nem változtattak (pedig lazenby is vicces volt skótként), de craig, mint skót?!? apróság, de néha a kevesebb tényleg több.

előzmény: flake (#83)

2012-10-28 20:56:45 flake (5) #83

Nem mindegy! :) Felcsigáztál. Kifejtenéd? Lehet, lemaradtam valamiről. :)

előzmény: deviant (#82)

2012-10-28 20:14:43 deviant (4) #82

ügyes film, kiváló színészekkel és erős karakterekkel. a sötét lovagos párhuzamot nem tudom hova tenni, már csak azért sem, mert azt a fordulatot négy éve is utáltam, és minél többet nézem meg a filmet, egyre inkább szánalmasnak érzem. természetesen itt is nevetséges, de ez csak egy éppen 50 éves franchise legújabb - és milyen kiváló! - terméke, így elnéző vagyok. a skyfall mint cím már-már zseniális, még akkor is, ha a film utolsó fél órája szerintem tartalmaz necces következtetéseket. most nem akarok spoilerezni, de aki látott már kémfilmet az tudja, hogy a titkosszolgálatoknál a névválasztás... na mindegy... jason bourne-t is érdekelte az igazi neve.

2012-10-28 20:11:44 Zalaba Ferenc (4) #81

Magyarul nem igazán, maximum hunglishül.

2012-10-28 19:40:59 Rorschach (3) #80

A filmben az "ennyi" azért ezt visszaadja, nem?

előzmény: Zalaba Ferenc (#78)

2012-10-28 19:23:01 Coriolanus (5) #79

"Egy csomóan hangosan bekiabáltuk, hogy MEGVOLT!"

Mit kaptál volna, ha ezt ugyanabban a teremben csinálod, ahol én voltam...

előzmény: THE (#77)