Paranormal Activity 4 (2012) ☆ 👁

Parajelenségek 4.

(Ariel Schulman - Henry Joost)

amerikai horror

2,3

2019-02-09 21:04:49 Ubul (1) #15

és van ott még két rész ;-)

előzmény: Csenge8886 (#14)

2019-02-09 14:29:13 Csenge8886 (?) #14

szerintem jó volt, én féltem rajta, de az első 3 rész jobb volt és kicsit eröltetett volt a 4. :)

2016-11-18 13:45:27 Dezsmant (4) #13

Ez viszont a 3nál mindenképp jobb, de persze nincs az első kettő szintjén.

2013-02-18 00:20:13 Rorschach (1) #12

Jó tudni. Nekem csak annyi maradt meg, hogy leül az ágy mellé, és ott dülöngél órákon keresztül. Akkor visszaszívom, amit a lopásról írtam - na nem, mintha ettől javult volna a film bármit is.

előzmény: Victor Vance (#10)

2013-02-18 00:14:10 BonnyJohnny (1) #11

Victor Vance hozzászólása adta az ötletet, a V/H/S meg az alkalmat, hogy ezzel a filmmel zárjam az estét. Örömmel nyugtáztam, hogy ez a filmsorozat is elérte az Atrocious színvonalat. Következő részével a REC is elfogja. Hajrá! :)

2013-02-17 23:43:33 Victor Vance (2) #10

Dehogynem fordult elő: az első rész végén Katie - miután a falhoz vágja Mika-t, eltorzult arccal belevicsorog a kamerába.

2013-02-17 23:28:28 Rorschach (1) #9

Az az eltorzuló arc eddig - emlékeim szerint legalábbis - nem fordult elő PA-filmekben, de ezer meg egy ördögűzős filmben láthattuk már. Én speciel a Grave encountersben találkoztam vele utoljára.
Lehet, hogy a lopás erős szó, de kb. annyira illett ide az a jelenet, mint az előző részbe a boszorkányosdi.

előzmény: Eglaronion (#6)

2013-02-17 22:44:09 Victor Vance (2) #8

Horrorfilmeknél már megszokható dolog, hogy ha az eredeti sikeres, évente egyszer folytatást csinálnak neki, a témáról pedig addig nyúzzák a bőrt, amíg termeli a bevételeket. Ezzel a szériával se lehetett másképp, ami azonban most elérte a mélypontját.
A film másfél órás, de vagy egy óráig nem történik semmi, hol van már a legelső rész hátborzongató hangulata, esetleg a folytatás ijesztő, szívbajt-a-nézőre-hozó történései, mára eljutottunk oda hogy konkrétan egy bevásárlás is nagyobb feszültséget hordoz magában, mint ez a film. A szereplők kínzóan semmilyenek, a cselekmény unalmas, félelmetes jelenetek nincsenek, tehát egy olyan elem, szerkezet sem található meg ebben a negyedik részben, amely nagyban jellemezte az első hármat, ennél rókabőr-szagúbb folytatást is ritkán termel ki magából a filmipar.
Ehhez társul még a rengeteg egyéb hülyeség, a főszereplő lány még halálközeli állapotban is úgy tartja a kamerát, hogy mindent lássunk, a Hunter-es dolog pedig annyira erőltetett, hogy szinte érezni lehetett a forgatókönyvírók homlokáról csörgedező izzadságpatakokat. Persze lesz folytatás, mert borzongani mindig jó. Csak nem ártana megfelelő alapot építeni hozzá, mert ez így iszonyatosan semmilyen volt.

2013-01-24 21:31:45 Ubul (1) #7

Az első részt azért érdemes bepótolni :)

előzmény: Eglaronion (#6)

2013-01-24 21:25:25 Eglaronion (1) #6

Honnan lop a végén? Sajnos az előző részeket nem láttam, de ez után nem is fogom bepótolni.
Ez sajnos tényleg nagyon B.

2013-01-24 20:08:15 Rorschach (1) #5

Még unalmasabb, mint az elődei, pedig azok sem a magas fordulatszámról híresek. Unalmas, hanyag szar, az egyetlen "újítás" pedig az film utolsó perceiben bekövetkező pofátlan lopás. Sztori természetesen nincs, a gyerekek meg leírhatatlanul idegesítőek.
Ragyogó.

2013-01-01 13:29:07 Eglaronion (1) #4

Ritkán esik meg velem, hogy egy film alatt 4-szer(!) is belealszom.
A horrorisztikusnak szánt jeleneteken meglepően jókat mulattam.

2012-10-20 15:15:53 Ubul (1) #3

a 3. tetszett, akkor előfordulhat hogy ez is fog a kommentedből levonva a következtetést :D nem mondom hogy dejó lenne, mert már unalmas negyedjére is nézni, de annyira nincs hasonló kaliberű horrorfilm (nem feltétlen kézikamerás) hogy kell mint a falat kenyér :D

előzmény: Daemiaen (#1)

2012-10-18 21:51:19 flake (3) #2

Örülök, hogy nem a második másodjára! Így viszont ez egy remek hír. :)

2012-10-18 21:38:08 Daemiaen (3) #1

Negyedszerre ugyanaz, ám hogy pontos legyek, inkább a harmadik másodjára - moziban, nagy vásznon mégis működik. A cérnavékony történet jottányit nem halad előre az előzőekhez képest, de legalább újra össze lehet félni magunkat.