The Angels' Share (2012) ☆ 👁

(Ken Loach)

angol-belga-francia-olasz dráma, vígjáték

3,9

2020-05-12 20:33:03 ryood (4) #5

ez a film csak a felszínen könnyed.
közben tele van ékelve brutális (szó szerint) drámai jelenetekkel, agresszióval.
a végére igaz fordulatot vesz minden, és Loach egy reménysugárt skiccel fel, ami ráadásul roppant szórakoztató is.
élveztem ezt a filmet kifejezetten. és örülök, hogy ilyen kelleme sszájízzel fejeztem most be (egyelőre) Ken Loach életművét.

2012-10-26 17:39:52 zéel (4) #4

Így igaz, ahogy írod. A filmben is elhangzik, hogy honnan ered az angyalok jussa kifejezés.
De talán nem voltam nagyon bátor, ha egy Ken Loach szintű rendezőből kinéztem egy metaforát. Mert, ugye azért ezekben az ártalmatlan filmjeiben is ott lapul a társadalomkritika.
Ez utóbbival nem akarok senkit elijeszteni a filmtől, mert "egyszerű" vígjátékként is abszolút élvezhető.

előzmény: Daemiaen (#3)

2012-10-26 17:12:16 Daemiaen (4) #3

Az eredeti cím nem erre utal, hanem a viszkinek az idők során a hordóból történő elpárolgására. Persze lehet a te verziód is helyes, de mivel Loach a 2000-es évek eleje óta inkább a könnyedebb, műfaji filmek felé fordult, nem hiszem, hogy egy ilyen ártalmatlan, ám igen jól sikerült, a munkásosztály heist-movie-jának is nevezhető vígjáték ennyire sokrétű címmel büszkélkedne.

2012-10-26 16:45:29 zéel (4) #2

Ken Loach ugyan látja, hogy ez a rendszer (is) kudarcot vallott, de a mozijában még a legelesettebbek is megkapják az esélyt.
Erre utalhat a film eredeti címe: Az angyalok jussa!

2012-10-26 10:01:56 Danesz99 (3) #1

A mondanivalója kb. ennyi: Ha egy bűntény miatt szarba kerülsz, kövess el még egyet és te leszel a király. A film egyszerű mint a faék, amit egy üveg whiskey elfogyasztása után sem látnék másképp.