Hotel Transylvania (2012) ☆ 👁

(Genndy Tartakovsky)

amerikai animáció, fantasy, vígjáték

3,3

2019-08-12 17:27:43 Xuja (2) #21

Infantilis, bárgyú baromság. A történet szinte nulla, értem én hogy gyerekfilm, de azért na. Ezen kivül hiába kapunk intenziv, szinte folyamatos poénáradatot, ha egyszerűen nem ülnek a viccek. Sokszor volt az az érzésem, hogy kicsit lassabb tempóval esetleg jobban betalált volna a film, lett volna idő megemészteni a látottakat. Karakterek is fantáziátlanok, igazából ami miatt nem nézhetetlen az az, hogy az alapsztori viszonylag jól kitalált (bár messze nem teljesen kiaknázott), és pár úgymond kötelező körös poént sikerült egész jól elsütni (pl a csaj életkora). De ha ilyen az első rész, milyen a folytatás?

2018-09-17 19:09:02 slawter (4) #20

Mint majdnem minden mese, igen.

előzmény: Simpleton Larry (#11)

2018-09-15 09:20:05 slawter (4) #19

Úgy néz ki, hogy ha nincs holdon üldögélő fiúcska, lámpácska, váracska a logóban, akkor a film alapból -2 ponttal indul....

2016-01-01 17:51:59 betti (3) #18

A lányomnak nagyon tetszett, nekem sajnos közel sem annyira. A történet szerintem leköti a kiskorúakat, a karakterek (ennek a korosztálynak) jópofák és érdekesek, engem viszont nagyon zavart az, hogy a szörnyek(?)ről túl sokat tudok, és a legtöbbjét egyszerűen nem tartom szörnynek. Pl. a Láthatatlan ember nem szörny, hanem egy ember, aki láthatatlan. Quasimodo egy teljesen normális, bár igen csúnya EMBER. Ő sem szörny, nem rendelkezik különleges képességekkel, az pedig (engem, nem a gyerekeket) külön idegesített, hogy az állatkáját Esmeraldának hívták, aki egy gyönyörű nő Victor Hugo-nál.
A figurák többsége létező mese-, ill regényhős, vagy mondabeli alak, egy részét viszont a film kedvéért találták ki, értelmetlenek és esetlegesek (pl zseléfigura).

A lányka nagyon helyes, a fiúval való események jópofák, de ez és a "jaj ne vegyék észre" konfliktus kevés ahhoz, hogy az egész filmet elvigye a hátán.
Ettől függetlenül tartom, hogy egy alkalommal, gyerekeknek, teljesen jó, de azért ők is érdemelnek ennél jobbat.

2013-09-23 20:11:53 Eglaronion (2) #17

Jé, de hisz én ezt láttam!
Semmi se maradt meg belőle.

2013-09-23 11:45:50 Manómaszat (4) #16

A poénok jó része -mint az nemritkán előfordul- második nézésre bújik elő.
A sok klisé és az áthallások (nekem pl. Shrek) ellenére kimondottan szórakoztatott.
Díjaztam az olyan apróságokat, mint pl.hogy a fiú neve Jonathan.

2013-02-17 20:57:29 blazserbozso (5) #15

Nagyon jó kis film, tök jó hangulat, pörgős, tele rengeteg geggel és poénnal és csúsztatással, ami erre a drakulás-, meg szörnyes-, meg halottas témára felhúzható - szuper jó kis film volt!

2013-02-14 11:34:32 Denice (5) #14

Szerintem az egyik legjobb animációs film, amit mostanában láttam, szinte végigröhögtem az egészet :D
Nagyon jó karakterek, és jó poénok, és a hangeffektek is szuperek.
A szinkron is jó lett, bár nekem eszembe sem jutott Adam Sandler (a végén láttam csak, hogy ő az eredeti hang), inkább Jason Segelként gondoltam Drakulára, mivel neki is ez a magyar hangja :)
A többi szereplő: a sok farkason mindig fetrengtem amit műveltek, a láthatatlan ember is jó, a lány szerethető és szép, meg a srác is tök jó karikatúrája a kis hülye angol turistáknak :D

Nekem 10/10.

2013-02-06 21:21:34 iiglo (4) #13

A gyerekek szeretik, engem is szórakoztatott, így minden ok. Drakula szinkronhangja nem volt jó ötlet, semmi nem kapcsolja nekem Adam Sandlerhez a karaktert, feleslegesen vinnyogós a hangja.

2013-01-27 14:15:07 bedecs.hu (5) #12

És ezt mivel indoklod? Nekem felnőtt fejjel is nagyon szórakoztató volt jó poénokkal.

előzmény: clay (#7)

2013-01-22 00:03:39 Simpleton Larry (3) #11

A Sony előző, fasírtos animációjához közel sem ér, alig kiséri mosoly,... lapos, unalmas, kiszámítható.

2013-01-13 13:57:11 gaillard (2) #10

Közel elviselhetetlen.

2013-01-13 10:33:57 Ubul (4) #9

a mellékszereplők tényleg jók, nekem drakula karaktere is tetszett nagyon, a lányát meg jól rajzolták meg :D ha az énekléseket nem nézzük (útálom, nagyon ritka, ahol még a szintet meg is ütik nálam egy mesében), akkor egy 4-es, így meg 3-4 között

2012-10-22 18:24:33 MicaHiro (4) #8

Tulajdonképpen semmi eget rengető, de van benne rengeteg szerintem jól eltalált mellékszereplő (láthatatlan ember, Quasimodo és Esmeralda, Frankenstein, a Farkasember és gyermekei, és ez még nem az összes), és néhány egész ötletes, viszont sokkal több működő poén. Nekem jó kikapcsolódás volt.

2012-10-08 03:37:14 clay (1) #7

Minden másodperce irritáló. Már húsz perc után kimenekültem volna legszívesebben a teremből.

2012-10-06 20:14:47 Adam Taylor (2) #6

Harsány és bugyuta, ráadásul szerintem a szinkron is irritáló. Ötletes figurából egy, talán kettő volt, a jműködő poénokat pedig egy kezemen meg tudom számolni.

2012-10-05 22:16:36 Eglaronion (2) #5

Miért nem mondjuk egy Samurai Jack filmmel próbálkozik? A sorozatot se fejezte be, pedig több díjat is kapott... Úgy nosztalgiáznék...

2012-10-04 22:35:40 Daemiaen (3) #4

Az ígéretes alapötletet, sajnos, nem követi jó megvalósítás. Hiába a rendező személye, ha sem képi világában, pláne nem történetében nem sikerül kitörni a szürkeségből. Az elszórt poénok pont arról árulkodnak, hogy Tartakovszkij nem igazán találta meg azt a mennyiségű anyagot, amivel 90 percig képes méltó lenni híréhez.

2012-09-29 19:31:27 TomPowell (?) #3

Hotel Transylvania – Ahol a szörnyek lazulnak

Jópofa alapötlet, amit nem használtak ki maximálisan a készítők. Ugyanis nincsen egy valamire való, komoly konfliktus, ami az egésznek súlyt adna, hiába ijesztően jópofák a figurák és a világ (nem csodálkoznék, ha a kisebbeknek lenne pár álmatlan éjszakája). A jól bejártatott panelek miatt csak egy átlagos, de élvezetes animációsfilm. Ugyanakkor Genndy Tartakovsky a régi rajzfilmjeiből ismert, rá jellemző, (néha) groteszk stílust sikeresen átmentette ebbe a filmbe, a humor is megmosolyogtató (az egyik poénról szólni pedig emberiség elleni bűntény lenne), ráadásul Adam Sandler digitális valójában most kivételesen kedvelhető. Az animáció ugyan nem egy Pixar minőség (de még csak nem is Dreamworks), a 3D-nek pedig most sincs semmi haszna, de nem is zavaróan ronda.

Szinkron: korrekt. Természetesen a Sandler fizimiskájú Drakulát a színésszel már összenőtt Csőre Gábor szinkronizálta hibátlanul. A többi karakter is jó hangokat kapott, mint Széles László, Berkes Bence, Reviczky Gábor, vagy Epres Attila.

2012-09-27 21:48:39 Lil Martin (?) #2

ugyanerre gondoltam:D