Dredd (2012) ☆

(Pete Travis)

amerikai-angol-indiai akciófilm, krimi, sci-fi, thriller

3,4

2018-03-09 17:53:36 BonnyJohnny (4) #72

Mint a Poltergeist-et Spielberg.

előzmény: flake (#71)

2018-03-09 11:06:03 flake (4) #71

Elvileg ott is van a helye. Karl Urban a napokban mondta, hogy kevesen tudják, de az egész filmet ténylegesen Garland rendezte.

2018-03-08 17:23:27 BonnyJohnny (4) #70

Abba az életműbe jobban illene. :)

előzmény: flake (#69)

2018-03-08 02:46:59 flake (4) #69

Most akkor ez Alex Garland film? :)

2017-06-20 07:20:16 Ubul (5) #68

viszont ez Dredd-ebb, mint a 95-ös. Ha a kettőt kellene nézni a Dredd világában, ez visszaadja a képregények hangulatát is, a Stallone-s meg mondhatni egyáltalán nem.

előzmény: energoman (#67)

2017-06-19 22:41:36 energoman (3) #67

Erőszakos film kevésbé szórakoztató mint az 1995-os. Össze sem lehet hasonlítani a stílust.

2014-02-16 10:59:37 Glasseye (4) #66

A Dredd bíró egy nagyon lendületes alkotás amely egy percre sem ül le. Az akciójelenetek a helyükön vannak, vitték a hátukon a filmet. Azért nem zseniális mert sokat nem kellett gondolkoznom a filmen nézés közben :D

2014-01-24 23:56:29 1100101 (4) #65

Serbuan Maut sci-fi verzió. Jó az atmoszférája is, néhol egészen anime-s.

2013-07-25 08:31:43 vadPINGvin (4) #64

Aki szeretne folytatást az aláírhatja a petíciót itt: www.tinyurl.com/dreddsequel és követheti az témát itt: https://www.facebook.com/MakeADreddSequel :)

2013-03-30 22:05:46 Hannibal Lecter (2) #63

Engem ezekkel a pszichedelikus, lassítva zuhanós montázsokkal ki lehet kergetni a világból (ráadásul - felettébb imponáló ritmusérzékkel - még variálták is őket; a másik jelenet, amitől rosszul vagyok, az a razzia a kábítósoknál). És akkor azt még nem is említettem, hogy az egészről 2D-ben is messziről ordít, hogy direkt 3D-re van fazonírozva, ettől pedig személy szerint külön hányingert kapok.

2013-03-30 21:47:35 ChrisAdam (3) #62

a lassításoktól pedig megfájdul az ember feje.

Oooo, nem tudom, engem azzal lehet igazán megvenni. (Ha egyszer lesz saját filmem, bele ne nézz, csak ilyen lesz benne. :D)

Amúgy amit mondasz a Film+-ról: Ez a film ott fog kikötni, előre látom.

2013-03-30 21:36:07 Hannibal Lecter (2) #61

Látvány szempontjából nyilvánvalóan magasabb színvonalat képviselnek az akciójelenetek, mint egy késő esti Film+-os gyöngyszem esetében, ugyanakkor a legnagyobb sablonokat játsszák ki. Fantáziátlanok és gyermetegek; a lassításoktól pedig megfájdul az ember feje. A XXI. századi Dredd a "vérgagyi" szinonimája.

előzmény: Xuja (#60)

2013-03-30 21:02:22 Xuja (3) #60

Na, azért az akciók sokkal jobban összerakottak, mint egy ilyen filmpluszos zs kategóriánál. A sztori meg tényleg vérprimitív, dehát az ilyen filmeket nem azért szeretjük.

2013-03-30 20:36:57 Hannibal Lecter (2) #59

Vérbeli Film+ minőség, annak minden esetlen bájával és gyalázatosságával; egyszer végignézhető, de különben szóra sem érdemes.

2013-02-25 00:39:35 freakin (4) #58

az az igazság, hogy meglepően jól szórakoztam a filmen, ám magam sem értem miért. gondolok itt arra, hogy az első x perc, ameddig nem a Peach Treesben játszódik a film, zavart a minimalista sci-fi környezet, míg a Loopernél (csak hogy a közelmúlt filmjeiből ragadjak ki egy példát) mondjuk kifejezetten tetszett. nyilván az alacsony költségvetés is közrejátszott, itt mégsem tudtam azonosulni ezzel, már csak a 95'ös Dredd miatt sem, ahol minden csilivili ésatöbbi. gondoltam magamban, még egy reboot, ami nem fog tetszeni. de!

de elkezdődött a gyakás, ami olyan mocskos, olyan brutális, hogy rögtön maga elé szögezett. itt egy elpárolgott fej, ott egy badass beszólás vagy egy másik szénné lőtt tetem, fröcsög a vér és még apró gondolatokat is elszórt a film. na meg persze Anderson is kifejezetten karakteres lett, köszönhető az őt játszó hölgyeménynek is. ja és Karl Urban's chin for president!

jó volt, kár, hogy hatalmasat bukott, mert ebben a koncepcióban szívesen néztem volna még pár rész erejéig.

2013-02-09 23:29:48 Tom85 (3) #57

Karl Urban erőltetett, biggyesztett arcmimikájától eltekintve tűrhető volt a film. Persze ha választanom kellene akkor maradnék a Sly által játszott változatnál.

2013-02-04 15:12:03 Victor Vance (4) #56

Mivel a pénztáraknál nem teljesített jól, ezért sajnos nem lesz.

előzmény: Bigacsiga (#55)

2013-02-04 15:09:56 Bigacsiga (4) #55

Tudja valamelyikőtök, hogy lesz-e folytatása??

2013-01-28 17:06:21 ChrisAdam (3) #54

Na tessék, csütörtöktől már csak egy-kettő nagyobb mozi játssza majd. Durva. :P

2013-01-26 23:00:54 HejjaX (5) #53

Valóban hajaz némileg a Raid-re, de nekem az valahogy nem jött be, szemben a Dreddel, amin piszok jól szórakoztam a moziban. Igaz, ott a 3d is hozzátett az élményhez, ezért kíváncsian várom, hogy megmarad-e 5-ösnek dvd-s megtekintés után, de az az igazság, hogy nem aggódom annyira emiatt. Olyan pörgős, látványos, fasza kis mozi ez, hogy tutira megnézem még vagy kétszer, már csak Olivia Thirlby miatt is, aki valahogy igen kellemes élmény a szememnek.

2013-01-26 22:51:49 Umberto (2) #52

Láttátok már Ákos legújabb klipjét? A Dredd trailere is lehetne.

2013-01-26 22:44:34 Ubul (5) #51

na én meg pont fordítva néztem, nálam az csak 4-re futotta :D jobban unatkoztam azon, mint ezen (mármint nem unatkoztam, de több üresjárat volt abban, mint ebben :D) , meg a zenék is jobbak itt, mint ott, ha már hasonlítási alap.
Azt viszont sajnálom hogy nem folytatják, néztem volna még a szöszivel és a lekonyult szájú Urbannal még egy ilyen részt, csak nyiltabb terepen.

Ez meg nem érdemli meg az 5-öt,de kétszer is annyira jól szórakoztam rajta, hogy muszáj volt megadni :D

2013-01-26 22:04:55 BonnyJohnny (4) #50

Azt írtam, hogy ilyesmi. Még csak véletlenül sem ez! Isten őrizz!
Arra gondolta, hogy stílusában hasonló.

2013-01-26 21:58:49 ChrisAdam (3) #49

És ráadásul őneki lett volna lehetősége Stallonét letaszítani Dredd karakteréről. :))

2013-01-26 21:52:51 BonnyJohnny (4) #48

Most, hogy megnéztem a Last Standet, az jutott eszembe, hogy Schwarzinak is egy ilyesmi filmmel kellett volna visszatérnie. Na az epikus (és méltó) lett volna. :)

2013-01-26 21:52:18 ChrisAdam (3) #47

Mondjuk én is megnéznék még pár Dredd-kalandot. :(

2013-01-26 21:50:45 BonnyJohnny (4) #46

Szerintem jó film. Túlzásnak érzem a zseniális, sőt még az erős jó osztályzatot is. Bár megértem, hogy könnyű rajongani érte, mivel a mai felhozatalból tényleg ritka jó, kemény, "politikai korrektlen" :D, régivágású akciófilm, magávalragadó stílussal, egy népszerű (és korábban meggyalázott) képregény (lehetőségekhez mérten) hű adaptálásával. Mindezt Hollywoodban nevetségesen alacsony pénzből, tehetséggel, elszántsággal és odaadó munkával remekül összehozott alkotás, ami a rajongói és kritikai siker ellenére is csúfosan megbukott. És a mozi eme mai tragikus történetének epilógusaként megemlítem, hogy azóta már hivatalosan lemondtak a folytatásokról is (aeonfluxon lehet erről olvsni).
Most, hogy ezt leírtam, engem is elfogott a rajongás. :D

2013-01-26 21:40:10 JeszKar (4) #45

Sőt az igazság szerint a Dredd készítését még előbb is elkezdték, mint a Raid-ét.

2013-01-26 21:39:13 ChrisAdam (3) #44

Ja, már én is lejjebb tekertem. :D De akkor is, ha furcsa véletlen, akkor se érdemes megnézni a The Raid után, mert halál unalom lesz. Szerencse, hogy fordítva néztem. Persze szabad akarat meg minden, én csak mondom, nem vagyok Szentírás (még). ;)

2013-01-26 21:36:07 BonnyJohnny (4) #43

Akkor még egyszter a későn érkezők kedvéért... :P
A két film quasi egyszerre készült, a történet hasonlósága egyrészt a véletlen, másrészt az alacsony költségvetés műve.
Amúgy a Serbuan Maut szerintem is jobb film, az pergősebb, "drámaibb", és nyersebb, mint ez. De azért, ha az alacsony költségvetés és minimalizmus jegyében elkövetett tehetséges hozzáállást amott díjaztuk, itt is illik.

2013-01-26 21:18:42 ChrisAdam (3) #42

Ha a The Raid: Redemptiont már láttad, ezt fölösleges megnézned. Egyrészt, mert iszonyú üresen fog hatni, másrészt pedig azért, mert egész végig azon fogsz mérgelődni, hogy miért hajtogatják újra a filmeket pár éven belül.

2013-01-22 08:39:50 Tenebra (3) #41

Nem volt ez rossz, főleg az előző feldolgozáshoz viszonyítva. Az sem igen számított, hogy Dreddet egy antinszínész "alakítja". Végülis egy agyatlan, de hősies, brutális akciófilm volt. És ennyi.
A képregény viszont úgy gondolom, sokkal többet érdemel ennél, azzal még továbbra sincs köszönőviszonyban sem.

Nekem egyébként a Ma-mat alakító Lena Headey (Game of Thrones, Sarah Connor) tetszett itt is. Eleinte fel sem tűnt, hogy ő az, aztán megláttam, hogy de. Talán ő volt az, aki valami színészi teljesítményt is nyújtott. :D Mindig a főgonoszok sikerülnek jóra az ilyen filmekben.

Szóval összességében egy átlagosnál csak a forrás miatt jobb akciófilm, de amúgy, ha nem lenne a Dredd-csomagolás, nem lenne ilyen szórakoztató sem.

Talán majd egy harmadik nekifutásra sikerül méltó Dredd-adaptációt csinálni. Addig meg pótolom a képregényt folyamatosan.

2013-01-22 00:15:04 Ubul (5) #40

már az első 20 percben megadtam rá a 4-est, de ami utána következett, hát kibaszott nagy adrenalinpumpa, mondhatni megállás nélküli akció. Zene bejött nagyon, illett is a filmhez, a sztorit nem bonyolították meg túlságosan, de igazából itt nem is arra ment ki a játék. A 3D miatti lassításokat (és úgy általában mostanság az eltúlzott lassításokat ) rühellem , de itt viszont tetszett...mondjuk az a CGI vér nem kellett volna bele, az kicsit kiábrándító volt néhány helyen, de kárpótolt a film már-már horrorba illő brutalisága. Nagyon filózok azon hogy megadjam neki az 5-öst, talán 2. nézésre meg is érik, mert abszolút újranézős, és remélem lesznek olyan tökösek, hogy csinálnak folytatást a közeljövőben. Mostanság panaszkodtam, hogy Emma Stone, Jennifer Lawrence mind beszőkült, és nem igazán állt nekik jól (szerintem) , viszont Olivia Thirlby bájosan badass volt a végére :D és még a szőkesége is jól állt :D A Darkest Hour-beli szereplésére nem igazán emlékszek, ott nem volt igazán kiemelkedő, nem is nagyon emlékeztem rá először, hogy kicsoda.

2013-01-21 00:20:52 BonnyJohnny (4) #39

Pergős, tökös, véres oldschool akciófilm egy badass főhőssel, aki felváltja osztja a kemény (legtöbbször szó szerint egysoros) szövegeket, és a (minimum féltucatnyi áldozatot követelő) golyózáporokat.
A források szűkössége miatt minimalista a jövőkép, a történet (és a helyszín) is, de a lehetőségekhez mérten maximálisan kihasználják. Ez az alkotók tehetségére utal, akiknek a képregényhez hű alázatért külön respect jár.
A karakterek kibontása minimális, de a kemény és szenvtelen főhős és a zöldfülű, emberséget képviselő társa mégis működőképes párost alkotnak. A főellenségtől nem dobtam egy hátast, de ez nem a színésznő bűne, sőt, alakítása teljesítette ki a karaktert. És ha már itt tartunk Karl Urban álla is jól alakít. :)
Igazi bűnös élvezet, de a jobb fajtából.

2013-01-18 23:55:32 Xuja (3) #38

Überbrutál. A sztori tényleg nem túl változatos, és az akciókon is lehetett volna csiszolni, de van egy hangulata, ami elviszi a hátán a filmet.

2013-01-17 14:18:47 galgakukonya (4) #37

Szerintem is rendben van, nagyon is. Újragondolásnak annyira nem tartom, inkább ezt is egyfajta előzmény"töltelék"-nek szánhatták, hiszen itt még nem kezdenek el remegni a kezek-lába a Dredd név hallatán, mint ahogyan az a Rico-t is magában foglaló filmben volt.

Tetszett.

2013-01-16 15:35:42 ChrisAdam (3) #36

Teljesen rendben van a film. Bár izgalmat és meglepetést nem nagyon tartogat számunkra, de mindenképp egy jó kikapcsolódás. Vér, fegyver, rövid beszólások, jó csaj, kiváló lassítások. Amikor belemászik a fekete agyába, az... zseniális. Erős hármas.
Olyan volt, mint a Lockout, csak fasza főszereplővel, főgonosszal, jobb helyszínnel és jobb alapszituval.
(Dreddnek Oscart! Az a lefelé csücsörítés nagyon nagy, nem zsibbad a szája??)

2013-01-13 21:06:14 limupei (4) #35

The Raid: Redemption 2.0, de van annyira más, hogy rövid idővel az után is élvezetes legyen.

Bár én elviseltem volna egy karizmatikusabb főgonoszt, mondjuk jó lett volna egy elmebeteg Juliette Lewis.

2013-01-12 07:31:57 Daemiaen (4) #34

Hiányoznak a gyilkos egysorosok nagyon, ennek ellenére nagyon magas szinten műveli ezt a B-film dolgot, ami igazán vonzóvá teszi. Nem is csoda, hogy nem találta meg a közönségét: az ilyen mocskos science fictionök mindig is a filmipar véres gyémántjai voltak, a Dredd pedig a 2012-es év talán legjobb 3D-s mókája. Hangsúly a 3D-n van, mert itt végre a térbeliség, a lassítások, a vászonból kitörő szilánkok pont arra szolgálnak, hogy megmutassák: erre való ez a cirkusz.

2013-01-10 09:14:53 GabN (3) #33

A film első 20-25 perce nálam 5. A világ, a motorok, a karakterek, a zenék mind-mind dögösek. Aztán ahogy beszorul a story egyetlen épületbe, úgy laposodik el és válik a végére kissé unalmassá és nyomasztóvá. Olyan érzésem volt, mintha egy sorozat egy epizódját néztem volna. Sokkal többet is ki lehetett volna hozni ebből a filmből, nyilván sokkal több pénzből.

2013-01-06 22:34:39 Magnificat (2) #32

Ez a lassítás valami röhej... már a 300-ban sem tetszett hogy mindent ki kellett lassítani, bár ott legalább látványos volt... itt a végén konkrétan 2 percig (!!! 120 másodperc, amit sosem kapok vissza !!!) zuhan a nő... legalább 10 percet csaltak ezzel a filmben, ha nem többet...

A világa sem tetszett, a Dredd képregényekből nekem egy futurisztikusabb világ rémlett, ez meg konkrétan egy lerobbant Bronx kb...

Szóval a legörbülő száj végig valami pofátlanul idióta (szerencsétlen Stallone nem tehetett róla, de utánozni minek kell), a dialógusok zérók (pláne a "várj"-os monológ, meg a "Judgement time"). Volt itt-ott olyan érzésem, hogy nah, itt akár egy kis csavar is lehetne, aztán eszembe jutott, hogy ez nem az a film... éééés nem is volt benne csavar...

Szóval azt gondoltam hogy a film 0 mondanivalóval fog bírni (ezt az alap műtől sem vártam el, nem is kaptam), sejtettem mire számítsak, és azt a keveset jórészt meg is kaptam... volna, ha ezekkel a baromságokkal nem rontják le az amúgy alapvetően működő agyatlan akciófilm mechanikát...

2013-01-03 15:50:25 nandras (4) #31

kellett

2013-01-03 00:09:28 nandras (4) #30

a film, a kategóriájában kimondottan jó.
én mindössze arra lennék kíváncsi, hogy sly hiányában, a dreddet alakító akárkinek mennyit kellet gyakorolni a jellegzetes ajakbiggyesztést :)

2013-01-02 00:31:58 arylacee (2) #29

Én egész végig szurkoltam,hogy találja már el valami golyó a két bírát...de hát ezek akkor is túlvészelik ha atomtádamás éri a bunkert... Nem tetszett egyáltalán. A drog pedig a társadalom része lett, ez van, nem sok értelme van lemészárolni egy fél épületet. A végén a badass csaj halála és a bomba némasága igazi szívfájdalom volt..

2013-01-01 23:46:17 ender1112 (5) #28

Tényleg lehettek volna egy kissé kreatívabbak ezen a téren a készítők.

előzmény: opposition (#21)

2013-01-01 16:20:59 Ninety-Four (4) #27

Szerintem Dredd karakterét erősítették meg egy kicsit ezzel a dologgal. Abban a szituban nem volt túl sok választása: vagy kinyiratja magát és nem teljesíti a küldetést vagy kockáztat... és mivel nem egy túldimenzionált, lelkizős, hétköznapi ember jellegű hősről van szó, igazi badass módjára bevállalta :D

előzmény: Cross (#25)

2013-01-01 15:38:04 JeszKar (4) #26

Az IMDB FAQ-jában van erre magyarázat.
De amúgy az is lehet, hogy nem mondott igazat.

előzmény: Cross (#25)

2013-01-01 15:25:52 Cross (2) #25

Nem szokásom szőrt hasogatni. De ha a nő szívverésére van kötve a bomba, akkor a ledobásával nem hinném, hogy megoldotta a dolgot. Ha eltávolodik, vagy meghal, a bomba nem veszi a szívverést, és bumm. Ezen nem segít a drog, sem a 200 emelet zuhanás, sem a halála. Robbanni kellett volna.

2012-12-30 10:38:40 -Genzo- (4) #24

Olyan szintű bűnös élvezetet nyújtó film ez, mint a Machete volt két éve. Persze, más a világ és a sztori, de itt is egy lekonyult szájú főhőst nézhetünk másfél órán keresztül, amint tőmondatokat duruzsolva intéz el egy rakás rosszfiút. És még badass női karaktereket is kapunk, hasonlóan a 2010-es mexikói bulihoz. Az értékelésemből is látszik, hogy ezt nem negatívumként írom, kell az ilyen film is, ami bevállalja ezt a rated R mókát, én végig jól szórakoztam.

A másik film ami eszembe jutott nézés közben, az a Punisher War Zone. Ott is hasonló a recept, még a látványvilág is, ha jól emlékszek arra, de a Dredd jobban sikerült.

2012-12-30 00:16:35 grozsa11 (2) #23

Talán 3D-ben némileg élvezhető lehet pusztán a 3d hatások miatt...

2012-12-28 23:22:54 Rorschach (4) #22

Gyakás 3D. Élvezhetően mocskos kis élvezet így karácsony után, remek munka.

2012-12-28 22:09:55 opposition (2) #21

Hülyét kapok azoktól a sci-fiktől, amikben minden 90-es évek (a házak, az autók, a ruhák, a fegyverek), kivéve a főhősé. Ez, plusz az egy helyszínes kamaradarab-jelleg nagyon gyengévé teszik a filmet. Ha ilyen a képregény, akkor engem a képregény sem érdekel.

2012-12-27 09:37:07 Jason13 (5) #20

Dredd bíró karaktere 1995-ben már kapott egy mozifilmet,ahol a címszereplőt mindenki kedvenc olasz csődöre játszhatta el.Viszont a végeredmény elég felemásra sikeredett,hiszen az alkotók a képregény hangulatától eltérő,meglehetősen családbarát sci-fi-akciót tettek le az asztalra,ahol a főhős karakterét is megerőszakolták kissé.Ennek meg is lett az eredménye,mivel óriásit bukott a film anyagilag.
A közelmúltban azonban "mozgolódás" kezdődött Dredd háza táján és végül újra a vásznakon landolt a híres rendfelügyelő.Azonban legújabb mozgóképes adaptációja végre nem távolodott el az alapoktól,ezáltal pedig olyan élményt nyújt a nézőjének,amilyet csak a '80-s,'90-s évek akciómozijaitól kaphatott.
Hiszen maga a történet végtelenül egyszerű,két bíró bent reked egy óriási épületben,ahol gazfickók tanyáznak és legfőbb vágyuk az,hogy a hatósági személyek fejével díszítsék ki szobájuk falát.
Ezen kívül nem kapunk olyan felesleges dolgokat,mint romantika vagy egy két-bal lábas segítő (mint például Rob Schneider a '95-s verzióban),itt meg kell elégednünk az egyszerű,jók-a rossz ellen felállással,és már kezdődhet is az akció!
Tehát a film nem akar több lenni,annál,ami,és pont emiatt egy picikét sikerül is neki.Hiszen a jövőkép,amit felvázol,eléggé félelmetes,de jelen pillanatban a társadalmunk pont erre sodródik.De még mielőtt sokan megijednének,hogy "jaj,ez egy gondolkodós szösszenet",le kell szögeznem,ez egy agykikapcsolós adrenalinlöket,melyben itt-ott azért el van rejtve néhány gondolat,de ezek nem szakítják meg azok szórakozását,akik csak a fegyverek ropogására kíváncsiak.
És akkor itt ki kell térnem a látványra,ami elképesztő ütősre sikeredett.Pedig a készítők rendelkezésére nem álltak nagy összegek (ez azért meg is látszik,hiszen az óriási városból szinte alig látunk valamit és a képregényben ábrázolt jövőképhez képest az itteni eléggé földhözragadt),de mégis baromi stílusos zúzásokat tudtak a vászonra pakolni.Leginkább ezen a téren köszönnek vissza a régi stílusú akció-mozik,hiszen itt azokhoz hasonlóan ömlik a vér, szakadnak a testrészek és néha a szereplők is előrukkolnak egy-két "bad ass"beszólással.
És akkor el is érkeztünk Dredd megformálójához,Karl Urban-hoz,aki valami elképesztően jól formálja meg a kőkemény igazságosztót,pedig arcát végig eltakarja a sisakja.Nem is kérdés,hogy ő,vagy Sly alakította e jobban a bírót.
Összességében véve ez egy rendkívül szórakoztató,vérgőzös és stílusos akció-sci-fi,egy kőkemény főszereplővel,remek zenei aláfestéssel és nulla felesleges mellékszállal.Kár,hogy a '95-s verzióhoz hasonlóan ez is elhasalt,pedig ilyen megközelítésben,egy picit több anyagi ráfordítással akár egy kiváló Dredd-trilógiát is kaphattunk volna,azonban ez egy darabig csak álom lesz a rajongók számára.

2012-12-27 09:27:57 tomside (3) #19

Teljesen pozitív kis feldolgozás, ha azt vesszük, hogy a hasonló jellegű feldolgozások java-része zátonyra fut. Ez végre nem csak egy amolyan ráncfelvarrás, amit az autókon szoktak megejteni, hanem teljesen új sztorival állunk szemben. Ez pedig egyszerre a film előnye és hátránya is. A sztori önmagában jó, kerek és nekem kifejezetten szimpi, hogy valaki végre nem egy várost, egy bolygót vagy egy univerzumot akar megmenteni, e tekintetben tehát működik "a kevesebb-több" elmélet. Ugyanakkor épp ez adja az alapját annak a szájíznek is, mintha csupán egy epizódot látnánk, ha tetszik, egy képregénysorozat egyik számát tartanánk a kezünkben. Ehhez olyannyira asszisztál a karakterek motivációinak kidolgozatlansága, hogy élnem kell a gyanúperrel: a képregény-íz szándékos. Ennek megfelelően, ha kapunk majd valami folytatást vagy előzményfilmet, ahol a karaktermotivációs rések értően lesznek majd betömködve; amikor tehát ezt a filmet egy nagyobb, szervesebb egész részeként lehet majd értelmezni, akkor szívesen jövök ide vissza feljavítani az osztályzatomat. Addig is azonban marad a kiváló női alakításokkal kísért, bűnösnek bűnös, de sajnos hiányokkal és hangsúlyeltolódásokkal csorbított élvezetre osztott erős közepes értékelés.

2012-12-26 22:14:07 THE (2) #18

Nem tetszik, hogy a sztori beszorul egy színhelyre. Karl Urban nem elég hiteles, mint Dredd. Erre a szerepre valami kigyúrt állat pont megfelelt volna, még Bane is jobban teljesített TDKR-ben.

2012-12-26 01:49:36 lizardking (5) #17

Már írták előttem, és valóban: nyers, rideg, sötét, durva, véres, könyörtelen, mocskos, semmi dráma, semmi humor. Odabasz. Majdnem ötös. Másodszori megnézés után talán be is érik.

2012-12-25 21:52:04 VVega (3) #16

Számomra csalódás, épphogy oké / elmegy. A felvázolt jövőkép ugyan ütős és megfelelőképpen brutális is, de a film (különösen a már említett The Raid: Redemptionnel összehasonlítva) vontatottnak hat, a karakterek sorsa nem különösebben érdekelt és ami a legmeglepőbb volt, hogy az akciózás se nem túl ötletes, se nem igazán látványos.

2012-12-21 15:00:40 Olórin (4) #15

Nagyon áccerű, és sokat lefaragtak a képregény stílusából, hangvételéből, lényegéből, de olyan tökös, brutális és vad, hogy nem lehet nem szeretni.

2012-10-17 13:03:03 flake (4) #14

2013 januárjában mégis bemutatásra kerül a magyar mozikban is!

2012-10-13 23:36:29 manson84 (5) #13

Végre egy felnőtt képregényfilm, ami mer mocskosnak lenni. Nincs steril drámázás, mint a Sötét lovagban, tini poénkodás, mint a Pókemberben, vagy látványos, de üres akciók Bosszúállók módra. Társadalmi felbomlás, állandó erőszak és vérontás az utcákon, olyan sötét jövő ez amit csak droggal lehet elviselni - a hallucinogén SLO-MO trip betétek zseniálisak. Az urbánus struktúrák elszigeteltségét az elsivatagosodott külvilágtól remekül reprezentálja a méretes drogkartell toronyház. Hiába zajlik itt a film 89%-a így is sikerült a változatos jövő kép ábrázolás. Oké, senki ne várjon 2001 Ü.O szerű filozófiai magasságokat, Dredd inkább Mad Max sráccal rokon és bennem sikerült felidéznie azt a korszakot, amikor még mertek megalkuvás nélküli "vad" filmeket készíteni. Egyértelműen kult film született.

2012-10-07 17:37:20 vadPINGvin (4) #12

Egy kis pluszinfo a Serbuan Mautos hasonlósághoz. Garland 2006-ban kezdte írni a forgatókönyvet és 2010 novemberében már forgattak, míg Evans csak 2011 márcisuában kezdett forgatni, miközben a Dredd sztorijáról még sokáig nem tudott a közvélemény semmit. Szóval úgy néz ki, csak furcsa egybeesés.

2012-09-25 02:40:02 #NULL (?) #11

A nép a szar filmekre elmegy, ami pedig tényleg jó lenne arra nem...
Komolyan mondom, az utóbbi időkben az Oscar díj-ra jelölt/as filmek fel sem értek azokkal a filmekkel amik nem kaptak díjat. Tisztelet a kivételnek!
Ebbe látnék Én logikát?! :S

2012-09-24 15:35:27 Victor Vance (4) #10

Sajnos amennyire jó véleménnyel vannak róla a kritikusok, annyira rosszul teljesít a pénztáraknál, szóval meg is lett pecsételve a folytatások sorsa. Pedig a sikeressége adhatott volna rá okot hogy a forgalmazók mégis behozzák a hazai mozikba.

előzmény: simijohnny (#9)

2012-09-22 10:55:11 simijohnny (?) #9

Egész jó kritikákat kap.

2012-09-22 10:10:02 Victor Vance (4) #8

Nekem egyből Clint Eastwood jutott róla eszembe, amikor megláttam, a "mimikája" és a hangja is tisztára olyan.

előzmény: Simpleton Larry (#7)

2012-09-21 23:17:04 Simpleton Larry (3) #7

Remek komment Twitterről, ez alapján állítom fel elvárásaimat: "Karl Urban's chin is a great actor." :)

2012-09-21 17:23:59 vadPINGvin (4) #6

Kb annyi köze van az előzőhöz, mint Batman és Robinnak a Sötét lovaghoz. Felejtsétek el az előzőt! :)

2012-09-20 02:31:19 #NULL (?) #5

Képregény terén a Dredd kimaradt, így azt passzolom. A film terén viszont, ha újragondolás akkor még érdekesebb lesz.

előzmény: elmouse (#4)

2012-09-20 02:10:46 elmouse (4) #4

Szerintem meg inkább újragondolás. Vagyis a képregény egy másik feldolgozása. Ez olyan, mint amikor egy regényből több film is készül(t).

előzmény: #NULL (#3)

2012-09-20 01:23:15 #NULL (?) #3

Inkább folytatás jellegű.
Ha remake lenne, akkor lenne benne Rico. Viszont ebben nincs!

2012-09-19 23:45:07 Ubul (5) #2

amúgy ez most remake vagy továbbgondolás?
pontozásilag k.va jól áll,szóval biztos nem rontották el "annyira" :D várós nagyon

2012-09-16 03:18:18 vadPINGvin (4) #1

A sztori nagyon hasonlít a Serbuan maut történetére, de ezt nem rónám fel negatívumként. Egy-két variációt még megnéznék belőle, ha ilyen szépen tartják a szintet. :)
Tömény zúzás, olyan jelenetekkel amelyek miatt nem tudom ellenezni a tizennyolcas karikát. Olivia Thrilby üde színfolt, nélküle már túl sok is lehetne az erőszakból, a segítségével viszont pont megfelelő ˜szintre van leszorítva. Karl Urban nekem néha túl Sztallónésan görbítgeti a száját, de ezt leszámítva nem igazán van hibája, persze hozzá kell tennem, hogy színészileg nincs is túl sok dolga.
A 3D kicsit kevésnek tűnt, mert többnyire túl sötét és szürke hozzá a film. A néhány világosabb jelenetben és főleg a drog által lassított színorgiákban viszont maradéktalanul ki lehet élvezni a szemüveg pozitívumait. Szerencsére nyoma sincs a filmben humoros karaktereknek, romantikának, vagy neadjisten Dredd lelki problémáinak. Dreddnek nincs lelke és nincs is rá szüksége, mint ahogyan háttérsztorira sem. Dredd a TÖRVÉNY!

Nem ismerem a képregényt (nem is tervezek vele megismerkedni), de úgy tippelem ugyanilyen "kedves" karakter benne a címszereplő. Ha anno Stallone hozta volna ezt a szintet, akkor nem kellett volna tíz évvel később a semmiből újjáépíteni a karrierjét.