ParaNorman (2012) ☆ 👁

(Chris Butler - Sam Fell)

amerikai animáció, fantasy, horror, vígjáték

3,4

2022-09-22 16:58:38 Norbert Simon (4) #24

Nagyon ötletes alkotás. Nagyon klassz ahogy bánik a különböző műfajokkal és a karakterek is jópofák , szórakoztatóak, szerethetők. A hangulata tetszetős, és a humora is klassz.

2016-12-17 22:32:19 MicaHiro (5) #23

Méltatlanul alulértékelt, ötletes, rendhagyó mese. És igen, lehet hogy kicsit félelmetes, de maximálisan gyerekeknek való, egyrészt a kiemelkedően értelmes tartalom miatt, másrészt pedig; mert talán pont az ilyen mesék tudnak segíteni egy-egy félelmetes film "kezelésében".

2015-04-19 21:53:36 tomside (4) #22

Szórakoztató kiszólásaival (pl. Norman csengőhangja, hokimaszk) is kedves, de ez csak egy apróság. Ez a film az elfogadásról szól, gyakorlatilag egyetlen normális ember sincs benne, mindenki kicsit ilyen vagy olyan. Mániás, rosszcsont, kövér vagy éppen halottlátó. Ezért is ez a film az elfogadásról szól, példázatos jellegű, és erős társadalomkritikai küldetést visz. Az apa el is mondja magáról, van egy mondata, ami valahogy így kezdődik: Ha valaki liberális, hát én az vagyok..
Szóval nagyon finoman terel az empátia és a tolerancia irányába, én nézetném a gyerekeimmel is, lehetne a filmről beszélni. Ha jól értem, az izmos srác, akire Norman nővére nyomul, az utolsó mondatának tanulsága szerint egyébként meleg? Mert ez a mese így már témyleg egy propagandafilm. :) Egy a mostaninál szebb társadalomban, egy igazságos világban a toleranciát és az elfogadást izmusok nélkül, általánosságban mindenkinek bírnia kellene. Ehhez jó lehet ez a film, amely egyébként az én szememben a Laika-filmek leggyengébb, de még így is bőven szerethető darabja.

2013-07-17 01:07:58 sztacska (?) #21

2013-04-20 07:37:06 nejmed (3) #20

Annyira habkönnyű szórakozás volt megnézni a Paranormant, hogy estére már semmit nem fogok tudni belőle idézni a nyelves-poénon kívül. A színvilága meg kifejezetten ízléstelen volt, de általánosságban egy okét megér.

2013-03-25 16:08:10 freakin (5) #19

a ParaNorman nagyon finom humorral operál, ha valaki nem figyel, nem is biztos, hogy észreveszi. aki viszont igen, annak bizony emlékezetes marad. végre ismét egy animációs film, ami nem buta beszélő állatokkal akarja eladni magát, hanem valós értékekkel és egy fontos tanulsággal. attól, hogy valaki fura, nem rosszabb másoknál, sőt.

2013-02-19 23:02:25 Gruden Gergo (1) #18

Oljetek MEG!!!

2013-01-26 17:49:13 BonnyJohnny (3) #17

Az elején még simán jóra állt, de a film előrehaladtával egyre unalmasabb, humortalanabb és sablonosabb (már az elejéhez képest, általánosságban simán elmegy). Végül le is csúszott a négyesről.

2013-01-22 11:30:04 blazserbozso (3) #16

Teljesen közepes film, végig vártam, hogy történjen valami és már majdnem... de nem. Az átkötő részek unalmasak, tartalmatlanok, nem is értem, miért rakták bele őket, a figurák felejthetők. Kihagyták a ziccert, amire minden hasonló animációs film épül: a gegek, amik abból az adott világból származnak. Rengeteg poén jöhetett volna ki a zombikból, de nem emlékszem egyre sem. Semmi eufória, teljesen felejthető film. Animációs filmben ritka.

2013-01-20 20:30:13 Gulya (2) #15

Teljes katasztrófa!

2013-01-15 20:26:09 ChrisAdam (3) #14

A Rém Rom sötét, kietlen világú hangulatát idézi, ami egyáltalán nem gyerekeknek való. A 12-es karikát nagyon szigorúan kell venni! A film nagy pozitívuma, hogy olyan karaktereket vonultat fel, amik között nincs olyan, akit nagyon útálni lehet. Az első ötven perc nagyon jó, utána jól belerúg saját magába, kicsit szédeleg, de a fináléra megint észheztér... Sőt! Egy erős hármas, teljesen rendben van. Ennyit vártam.

(Amúgy az normális, hogy már most fenn van a neten DVD minőségben, kiváló hanggal??? :O)

2013-01-14 22:27:33 Zsocci (1) #13

Humor 0. Dedós marhaság. Hangulat 0. Gyenge történet. Az egész nem működik.

2013-01-10 23:26:41 TomPowell (4) #12

Azért a Coraline esetében ott volt Selick és Gaiman, úgyhogy én ezúttal nem is vártam hasonló színvonalat. Viszont egy majdani újranézéssel szerintem nekem is hármas lesz, mert így is rezgett a léc nemegyszer, de a hangulat valamelyest kárpótolt.

előzmény: Daemiaen (#9)

2013-01-10 23:23:18 TomPowell (4) #11

Szerintem Selick - de főleg Burton - ezen a téren továbbra is verhetetlen, de ezen nem fogunk összeveszni.:)

előzmény: flake (#8)

2013-01-10 22:34:08 Umberto (3) #10

Tökéletesen egyetértek Daemiaen-nel, végre egy vélemény, ami nem ajnározza ezt a kétes értékű mesét. A Coreline minden tekintetben (ötlet, hangulat, karakterek) jobb nála.

2013-01-10 22:28:15 Daemiaen (4) #9

Rémisztően hangulatosan indít, majd masszívan lejtmenetbe kapcsol a kompromisszumokkal teli végkifejletig. A Coraline után, azt hittem, bátrabb lesz a Laika, de persze a kivitelezés, illetve a legtöbb megoldás ezúttal is elsőrangú.

2013-01-10 20:59:46 flake (5) #8

Fura, de nekem jobban tetszett, mint a Frankenweenie. Persze a Halott menyasszonynál vagy a Karácsonyi Lidércnyomásnál nem jobb, de a 2012-es Burton-nél egy fokkal igen.

előzmény: TomPowell (#7)

2013-01-10 19:38:40 TomPowell (4) #7

ParaNorman

Kellemes, horror utalásokkal teletűzdelt sötét animáció, de Tim Burtont a trónjáról egyelőre nem sikerült letaszajtani. Az animáció mozgása itt darabosabb, és a főszereplőt leszámítva a mellékszereplők eléggé unszimpatikusak, nemcsak külsőre, ráadásul a humor is inkább erőltetett, mint bájos. A halott nagybácsival való „nyelvezésen”, vagy az egyik szereplő előbújásán még így is nagyokat pislogtam. A sztori a biztonsági játék ellenére is végig fenntartja az érdeklődést, és a zene is kifejezetten kellemes, főleg a fináléban, a hangulat pedig elsőrangú, a 3D viszont nem sokat ér. A műfaj rajongóinak erősen ajánlott.

Szinkron:
korrekt. A főszereplőt szinkronizáló Boldog Gábor kellően ügyes, a mellékszerepekben pedig Simonyi Balázs, Talmács Márta, Schnell Ádám, Rosta Sándor, Papp János és Molnár Piroska rutinosan hozza a karaktert.

2013-01-03 22:10:04 flake (5) #6

Nagyon bánom, hogy nem moziban láttam.

2012-12-16 12:21:36 Rorschach (5) #5

Csodálatosan jó, egyszerűen nézeti magát. Meg is tekintettem egy nap alatt kétszer, pedig ez nálam nagyon ritka. Hangulatos, bájos, vicces, és nagyon szépek a képei, megérdemli a zseniálist.

2012-11-22 05:48:55 vadPINGvin (4) #4

Vérprofi szórakozás, aminél nem igazán tudom belőni a célközönséget, de úgy tűnik nem a gyerekek voltak azok. :)
Az hogy újabban az összes régi gonosz kedves és aranyos és esetleg megtévedt de szeretne megjavulni, kezd kissé fárasztó lenni, bár tudom nagyon trendi. A vámpírok és vérfarkasok is romantikus hősökké avanzsáltak, most meg megszívták a zombik és a boszorkányok is. Megnéznék végre egy gonosz gonoszt, mint mondjuk a mostoha volt a Disneys Hófehérkében anno, de úgy látom erre vagy tíz évig most nem lesz igény.

2012-11-16 23:57:50 VVega (4) #3

Elképesztő stop-motion animáció, sírva nevetős humor, '80-as évekbeli gyerek hősös kaland-horror filmeket idéző hangulat és emellett még nagyon tanulságos, okos is. Zseniális, az év egyik legkülönlegesebb, legjobb filmje.

2012-11-14 12:41:55 pyrooo1 (4) #2

NAgyon betalált hangulat. NEm is tudom, erős 7, talán 8 is

2012-09-21 14:49:02 ChYga (4) #1

Bár a Coraline színvonalát meg sem közelíti, azért mindenképpen egy aranyos és szerethető film lett a ParaNorman. A sötét képi világ, a jó karakterek és a kifinomult humor miatt biztos sokakat megnyer majd - ahogy engem is többek között. Bár inkább a felnőttek táborát célozza meg, mintsem a gyerekekét (a fekete humor és látvány tekintetében legalábbis biztos). Erős hetes.