The Campaign (2012) ☆ 👁

(Jay Roach)

amerikai szatíra, vígjáték

3,0

2020-07-05 00:22:37 iris orai (3) #10

Valójában ez 2 film. Az első egy remekmű, tűpontos politikai és szociológiai korrajz, minden posztmodern kapitalista demokrácia bibliája, olyan, mint a House of Cards, csak attól leginkább abban különbözik, hogy mellesleg sokkal több benne a poén, folyamatosan vigyorogni tudsz rajta, néha sikítva fel is röhögsz (pl. a szivárványországos esszé leleplezésénél, Brady bosszú-doktrínájának kinyilatkoztatásakor vagy az új kampánymenedzser kiválasztásának összetett folyamatát látva), és Kerekes József és Scherer Péter hangjával az egész úgy ahogy van, zseniálisan szórakoztató. Egy ideig. Ugyanis mindez sajnos csak a villa-jelenetig tart (és az még a végefőcím előtt jó 20 perccel van); szóval amikor a Motch fivérekhez bemegy Zach Galifianakis, és az ott konyakozó apukája gratulál neki, akkor azonnal kapcsold is ki a gépet: ott van vége, és akkor egy csodálatos élménnyel lettél gazdagabb, és azon merengsz, hogy mikor fogja valaki a magyar remake-et bevállalni.

Ami utána következik, arra nincs jelző, minősíthetetlen, szomorú, hitvány. Valószínűleg leforgatták a film 70%-át, majd jött egy terroristacsoport, kivégezték az egész stábot, és egy zsírúj forgatókönyvíróval és rendezővel lepörgették a maradékot, majd - ki tudja miért - összetették a két anyagot, és bumm, így lett a hollywood-i csokapik. ¯\_(ツ)_/¯

2019-04-25 13:53:22 velvetgristle (2) #9

Egész jól indul, kifejezetten szellemes szatírának ígérkezik, de az első vitánál már felüti a fejét az infantilizmus. Gyakorlatilag csak addig működik, amíg a két politikus nem találkozik, utána már csak szódával-elmegy. A hollywoodi befejezés pedig szemközt hugyozza mindazt, amit a film addig többé-kevésbé felépített.

2013-09-24 13:32:58 manamana (2) #8

Kicsit többet vártam! 1 alkalommal nézhető, nem tudnám megint megnézni. Nem is tudok többet mondani róla.

2013-06-16 19:10:23 Lacroix (3) #7

Nem akarok mély mondanivalót társítani ehhez a filmhez,mert nincs. Az amerikai politikai életet megfelelően kifigurázza. A nézhetetlen jelző erős rá az én véleményem szerint. Másnaposok 2-n én jobban szenvedtem

2013-06-16 09:06:17 ChrisAdam (1) #6

Akkor mit kell nézni? :) Ez tudtommal egy vígjáték.

előzmény: Lacroix (#5)

2013-06-16 06:15:29 Lacroix (3) #5

Az bizony kecske volt

Voltak benne vicces részek,de ennek a filmnek nem a humoros oldalát kell nézni.Nem hiába szerepel itt KT-n a szatíra címke

2013-06-13 14:28:31 ChrisAdam (1) #4

Na, megint egy tucatvígjáték, egy sablonokkal teletűzdelt film, egy kiszámítható sztori a szokásos "mondanivalóval". Kérlek benneteket, drága amerikai filmesek, lépjetek már tovább! Egy két röhhenés, egy-két jó jelenet, de összességében megint a szokásos alpári humor, ciki jelenetek, valósághűtlen karakterek, baromságok.
Elmentem az állatkertbe és engedtem, hogy egy zsiráf a kukimat nyaldossa.

EZ MOST KOMOLYAN VICCES? Uramatyám.... Rohadtul elegem van, hogy csak az ilyen gyerekded humor a HUMOR odaát...
Amúgy angolóra keretében néztük, tanár nem volt benn. Az osztálytársaknak elege lett a komoly filmekből... :P

Abszolút egyes. Nézhetetlen. Will Ferrelt ki nem állhatom. Rühellem. Zach Gilkiafaszomist is, aki már nem tudom hányadik filmjében nyújtja ugyanazt a meleg szerepet, amit anno a Másnaposokban. Akkor jó volt, egyszer. Többször nem....
De rohadt mérges vagyok.

2013-02-10 22:18:13 JohnnyJohnny (3) #3

Volt egy-két jelenete amin szakadtam a röhögéstől, ennek ellenére átlagos vígjáték, a vége kicsit tényleg leült.

2012-12-15 11:43:38 ali (3) #2

egyszer nézhető, bár lehet csak azért, mert sok volt az ismerős sorozatos arc és mással is el voltam foglalva közben. mondjuk biztos rosszabb véleményen lennék, ha nem a bővített változatot szedem le (VESZEM MEG!), mert az egyetlen olyan jelenet amikor úgy igazán felröhögtem az az, mikorferrel részegen ellopja a rendőrkocsit.

2012-12-06 11:03:41 Leppard (2) #1

Bár Brian Cox kivételével nincs benne egyetlen szerethető színész sem, egész jól indul ez a film. A biztató kezdés után viszont elindul a lejtőn, aminek majdnem egy vaskos karó áll a végén.