Hope Springs (2012) ☆ 👁

Amit még mindig tudni akarsz a szexről

(David Frankel)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,2

2023-05-18 15:38:12 dorothygale (2) #16

Ez a film zavarba ejtő….

2016-11-28 14:24:12 Dezsmant (4) #15

Egész vicces néhol esetlen film.

2015-06-07 18:00:25 hhgygy (3) #14

Nagyon fura dolog történt: ide akartam jönni, hogy adjak egy 2-est erre a filmre. Erre mit látok: 5-öst adtam rá és lelkesen méltattam. Hát ez meg hogy lehet? És rájöttem: úgy, hogy a filmet eredeti hanggal láttam, feliratozva. Akkor tetszett, de most szinkronizálva iszonyúan kényelmetlenül éreztem magam a pszichiáternél zajló párbeszédek alatt. Ennyit jelent a nyelv, az anyanyelv és az idegen nyelv közötti távolság. Valami ilyesmi. Szóval most lerontom azt az 5-öst hármasra.

2013-02-07 19:08:56 Pifike (2) #13

Kínos volt a film jó pár része.

előzmény: dabo (#12)

2013-02-05 21:16:39 dabo (1) #12

Érthetetlen számomra, hogy két nagy múltú színész miért alacsonyítja le magát egy ilyen minősíthetetlen produkcióban. Mintha a rezsire sem tellene már nekik, s ezért kénytelenek, renoméjukat figyelmen kívül hagyó szerepeket is elvállani

2013-01-11 17:14:06 Lil Martin (2) #11

na ez az a film, ami közben komótosan elkészítesz egy spanglit, eltolod, 4 porno for pyros számot is bevágsz, mégsem érzed hogy lemaradtál volna bármiről is a film kapcsán.

2013-01-08 18:41:58 ChrisAdam (3) #10

Én is az első kategória. 16 évesen olyan jól szórakoztam rajta, hogy csak na! :) A két főszereplő, Streep és Jones akkorát alakítanak (főleg az utóbbi...!). No és ne felejtsük ki Carrelt, aki szintén nagyon jól adja a pedáns lelki-testi turkászt.
Könnyed, nyári kaland, bár én télen néztem, sebaj! :D
Erős hármas. Olyannyira, hogy majdnem négyes.

2013-01-06 18:00:55 Bubu (3) #9

A korfa miatt: 29 éves vagyok, és az első házassági évfordulónkon ültünk be erre a filmre moziba :)
Szerintem a probléma a filmmel, hogy vígjátéknak reklámozták, amikor dráma. De a hangulatomhoz így közelebb is volt.
Amit megfogalmaz és amit átad, az számomra nagyon hiteles volt, és lekötött. Nekem nagyon tetszett, hogy valós problémáról, jelenségről láttam egy jó filmet, Meryl Streep és Tommy Lee Jones csak hab volt a tortán.

2012-12-18 22:31:41 grofjardanhazy (2) #8

Az utolsó 30 perc minősíthetetlen, egyébként erős hármast kapna. Így kettes.

2012-12-16 11:29:39 Hoqspok (2) #7

csak azért nem nézhetetlen mert két remek színész elviszi a hátán ezt a filmnek nevezett tákolmányt.
It's Complicated Egyszerűen bonyolult Na igen az film volt a javából pörgős humoros tele cselekménnyel.
Itt viszont unalmas dialógusokkal teli "felolvasást" kapunk sok üres járattal mivel a történet nagy részét nem el játsszák hanem elmesélik.
Filmekben a Flashback mint a visszapillantás sokféle képen megjeleníthető úgy hogy közbe szórakozhat a néző és nem kell beragadni egy pszicho doki egyhangú szobájának képi világába. A story határozottan jó és érdekes. Akkor kicsit elkezdem aggódni mikor sokadik alkalommal kezdi sulykolni a nézőbe a házaspár problémáját. Nem vagyok hülye megértettem elsőre is nem kellet volna ismételgetni a házaspárnál kialakult konfliktus lényegét sokkal inkább a játékot hiányoltam.

Akik színészek miatt ülnek le a film elé csalódni fognak. Pedig ezek a remek színészek nagyon jól tudnak játszani már bizonyítottak.

( Igen a kor az számít hány évesen nézik és az is milyen a párkapcsolat nekem 46 évesen stabil jó kapcsolattal nem tetszett unalmasnak tartom )

2012-12-03 13:02:52 TomPowell (4) #6

Én meg inkább az előbbi.:)

előzmény: hhgygy (#5)

2012-12-03 11:29:45 hhgygy (3) #5

Érdekes lenne tudni, hogy milyen a fórum korfája. Ez azért jutott eszembe, mert nem mindegy, hogy ezt a filmet például 23 éves szingliként nézed, vagy közel az ötvenhez és a 20 éves házassági évfordulóhoz. Nagyon nem mindegy. (Én az utóbbi kategória vagyok.)

2012-09-07 01:40:47 TomPowell (4) #4

Amit még mindig tudni akarsz a szexről

Aranyos, ugyanakkor elgondolkodtató kis romkom az idősebb generáció igényeihez, és tempójához igazítva, de egyáltalán nem csak nekik. Meryl Streep most is hibátlan (mikor nem) a szexmentes házaséletbe belefásult háziasszony szerepében, Steve Carell meglepően visszafogott a terapeuta szerepében (de meg kell hagyni jól áll neki), a showt azonban Tommy lee Jones nyúlja le, ahogy szokásos mogorva, zsörtölődő figurája folyamatosan felenged a végére. A poénok aranyosak, a zenék jól működnek, de a film tempója a végére veszít, és örültem, ha néhány tipikus panelt elhagytak volna, de ettől függetlenül erősen ajánlott.

Szinkron: néha úgy tűnt, mintha a szinkront nem a legjobban igazították volna a beszédhez, de ettől eltekintve korrekt munka, hiszen a színészek megszokott orgánumukat kapták. Streep-et egyik állandó magyar hangja, Ráckevei Anna szólaltatja meg, ahogy Jones most is Reviczky Gábor hangján morog, Kassai Károly ellenben most nem hülyülhet Carellként, de persze ettől még jó.

2012-08-23 22:02:13 kamaslimacska (3) #3

Könnyed egynyári kaland? Vagy inkább tükör Anyáinknak, illetve előrejelzés 60 éves önmagunknak? A hosszú szenvedést (amelyet csupán a két főszereplő játéka tesz elviselhetővé) gyorséttermi befejezés követi- gyors, könnyen emészthető.

2012-08-15 01:00:45 gaga (4) #2

Tommy Lee Jones lányos zavarban... Már csak ezért is érdemes megnézni :)

2012-08-10 12:10:57 Daemiaen (4) #1

Könnyed egynyári kaland, amelynek fényét a három főszereplő emeli a nagy átleg fölé, elvégre is Meryl Streep és a banán, valamint Tommy Lee Jones éa a romantika olyan kuriózumok, amiket egyszerűen nem lehet nem szeretni.