Argo (2012) ☆ 👁

Az Argo-akció

(Ben Affleck)

amerikai-angol dráma, thriller, történelmi film

2020-06-07 22:29:09 sleepingdancer (3) #97

6,5/10 ügyes, profi munka.

2018-12-24 20:17:53 Ivan/ (4) #96

A film ami után egyértelmű, hogy Affleck jobb rendezőnek, mint színésznek.

2017-03-29 18:00:31 The Cortez (2) #95

A képregényes intro és a hozzákapcsolódó törióra után, Géza 1000-el belevág a közepébe, ami után alaposan unalomba fullasztja filmjét. A cselekménynek már csak a vége felé, a menekülés ideje alatt sikerül újra felpörögnie. Gejza mozijának legnagyobb érdeme, hogy korhűen és gúnyosan mutatja be Hollywoodot, meg annak a működését. Kevesebb üresjárattal és CIA propagandával, több feszkóval és stílussal, simán kihozhatott volna az egészből 1 korrekt, maradandó, még akár többször nézhető alkotást is.

2014-06-22 10:20:06 Szökkencs (4) #94

Ha nem akarjuk mindenáron a történelmi hűséget számon kérni, ha eltekintünk az USA-barát és CIA párti tolmácsolástól, akkor kijelenthető, hogy ez egy remek forgatókönyvön alapuló, jól működő dráma. Ami személy szerint a legjobban tetszett az a korhű miliő megteremtése, beleértve az öltözködést, hajviseletet, az iráni utcarészleteket, a lakások berendezését, autókat. A vége főcím alatt jók voltak az eredeti fotóknak és a filmkockáknak az összevetése is. Affleck jó rendező, ez már korábban is kiderült számomra, de ahogy megnéztem egy-két interjút az igazi Tony Mendezzel, a visszafogott alakítás is helyénvaló volt. Pont ilyen a valóságban a fickó: szürke hivatalnok fej, szerénykedő, apró gesztusok.
Én nem hiányoltam a többi túsz sorsának boncolgatását, ebbe nem is akart belemenni Affleck, mert a mai napig nem tisztázott, hogy miért engedték el őket 444 nap után váratlanul, a háttérben titkos megállapodásokat sejtenek Reagan elnök és az iráni kormány között, de az is igaz, hogy ezt egyelőre nem tudták bizonyítani, és a sah is meghalt addigra, tehát nem volt indok a fogva tartásra.
A film csak ennek a hat embernek a történetére fókuszál, felesleges nagyobb összefüggéseket várni tőle, nem ez volt a célkitűzés, meg egyébként is sok a fehér folt az iráni túszdrámával kapcsolatban.
A valóságot kissé elferdíti, egyoldalúan ábrázol, a pátoszt sem ússzuk meg, ezért a 4-es.

2014-02-28 09:49:15 opposition (4) #93

Megnéztem még egyszer. Most jobban tetszett :)

2013-11-02 17:37:23 Marlboroman (4) #92

Affleck inkább rendezzen. Az jobban megy neki mint a színészkedés. Jó példa rá ez a film.

2013-08-16 16:46:58 csabaga (4) #91

Másodszorra megnézve az ironikus hollywoodi részek kifejezetten tetszettek.Ez az alkotás erőssége,ezt hozhatta meg a díjat.

2013-07-13 16:06:50 scofield (5) #90

király film

2013-07-13 00:26:30 kobretti88 (5) #89

Egy remek dráma, amely ugyan nem tökéletes de így is 2012 egyik legjobb filmje. Rögtön rá is vett a film, hogy utánanézzek az eredeti sztorinak és személyeknek. ABen Affleck rendezőként egyre jobb, de színészként közepes. A mellékszereplők közül John Goodman és Alan Arkin remekel. Bryan Cranston sajnos nagyon aprót szerepet kapott a filmben, amit egész jól hoz. A zene egy jelenttől eltekintev elég semmilyen.

90 %

Szinkron: Korrekt amagyar szinkron. Mindenki a megszokott hangját kapta. John Goodman magyar hangja Koroknay Géza, akinek valószínűleg ez volt az egyik utolsó szinkronja.

2013-05-24 16:51:01 Xuja (3) #88

Ha nem a finálére, hanem konkrétan a legutolsó képsorokra gondolsz, akkor egyetértek. Minősíthetetlen nagy giccs volt.

2013-05-24 16:30:15 csabaga (4) #87

Szinte dokumentum jellegű film még nem kapott Oscart,úgy látszik,itt volt az ideje...
Egyszer lekötött,nem tudtam erről az esetről.Az újranézés mellett nem sok szól.Erős 3/4.

A végéért kár,talán Spielberg vette át a rendezést?

2013-05-23 11:07:01 Leslie (4) #86

"Manapság már egy ilyen filmért Oscart adnak akkor azt kell hogy mondjam ez a díj méltatlan hogy a legrangosabb filmes kitüntetésnek lehessen nevezni!"

A film nemcsak az Oscaron, de szinte minden fontosabb díjátadón hasonlóan jól szerepelt.

2013-05-22 23:13:13 Glasseye (3) #85

Hogy őszinte legyek amikor tavaly ment az előzetese a mozikban, csettintettem hogy, na ez aztán menő film lesz. Aztán úgy alakultak a dolgok hogy csak ma tudtam sort keríteni a film megtekintésére! Hát összességében nagy csalódás. Nem ezt vártam Bern Affleck-től. És még ezért Oscart is adnak? Először is ez elvileg egy akciófilmnek készült, legalábbis előzetesből ítélve azt hittem lesz benne forradalom, lövöldözések, üldözések stb.. Nos ebből semmi se valósult meg. Egyedül ami brutálisnak nevezhető egy darun felakasztott ember, és egy másik férfi akit hasba lőnek ezután felül és ránéz a gyilkosára.

Semmi izgalom, semmi katarzis. A végét már legelején tudtam mi lesz. Ment a nagy Amerikai vakítás, őka legjobbak persze nem dicsekszenek vele stb.. Mintha fekete-fehér lenne a világ, Amerikaiak a legjobbak, legnormálisabbak, önzetlenség a köbön a gonosz irániak pedig sátániak, mindenki agresszív köztük stb. A film nagyon szélsőségesen ábrázolja a két nemzetet. Egy mozzanat se került objektíven bemutatásra.

A szereplők nevetségesek voltak, groteszkek, eltúlzottak és irreálisak. Főként azért gáz mert ez állítólag valóban megtörtént eseményeket dolgoz fel.
Viszont kétlem hogy valójában ennyire éles volt a szitu repülőt követik az iráni katonák, utolsó pillanatban engedélyezik a jegyek gombját stb..
Manapság már egy ilyen filmért Oscart adnak akkor azt kell hogy mondjam ez a díj méltatlan hogy a legrangosabb filmes kitüntetésnek lehessen nevezni! Akkor már az ilyen amerikai agymenések helyett megnézek egy Cannesi Palme D'or filmet aminek van üzenete, mondanivalója és igazi érzelmeket ad át!

Összességében az Argo akciótól ne várjon senki látványos akciókat, katarzist, drámát hanem csak a már jól megszokott unalomig pörgetett Hollywoodi kliséhegyet!

2013-05-14 13:48:15 trockij (3) #84

Ennyiről.
A Micsoda nő! meg egyetlen 'amerikai' kurváról.

előzmény: arylacee (#83)

2013-04-14 23:30:32 arylacee (2) #83

Arról szólt a film, hogy hat darab emberkét akik szabadon kószálnak irán vad vidékein kimenekítenek, miközben a maradék 50-60(nem emlékszem hány de sok) senkit nem érdekel, mert amerika nem adja ki a csicskáját. Elkezdtem gondolkodni, hogy mégiscsak azért készült a film,hogy lealázza amerikát, de aztán a végén az a sok jaj de milyen jó hazafiak vagyunk és jófejek jelenetektől arra is gondoltam,hogy mégiscsak komolyan gondolták. Gratulálok...

2013-04-04 22:06:06 acidphase (5) #82

én tudtam hogy igaz a történet, a film végén ezt prezentálják is, az hogy skodálatos emberünk nem értette az az ö baja

szóval csak annyit próbáltam hozzáböfögni a dolgokhoz hogy ha valami nem hű a valósághoz attól még művészileg lehet értékes, jól felépített film stb stb..

2013-04-02 19:03:52 skoda120 (3) #81

ne szívd nagyon mellre! megárt a sok idegeskedés...

Ha történelmi filmet akar valaki gyártani, nem árt ragaszkodni a tényekhez. Ha elferdítik ezeket, akkor - szerintem - csak amerikai giccset kap, mint ez is.

előzmény: acidphase (#78)

2013-04-02 12:14:23 Raul (4) #80

Ezt sose értettem, hogy egy játékfilmbe miért köt bele valaki azzal, hogy nem igaz. A játékfilm fikció. Ami a valóságról szól, az a dokumentumfilm. Ha az nem igaz, akkor az már gond.

2013-04-01 23:18:14 BonnyJohnny (5) #79

De ez tényleg megtörtént! http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Caper
Már készült is egy dokumentumfilm az igazi Argo-akcióról, amiben azt is taglalják, miben különbözött a filmben bemutatott eseményektől... és úgy tudom, nem sokban.
Ez neked is szól acidphase! Ne úgy védd a filmet, hogy "mi van akkor, ha nem igaz?", mert igaz! Ez olyan, mintha a Schindler listáját azzal vennénk védelmünkbe, hogy bár a valóságban nem volt holokauszt, de attól még jó a film.

2013-04-01 23:11:34 acidphase (5) #78

akkor a filmek többségét se nagyon nézd meg, mer nem igazak csak kitalált történetek, ülj az ablak elé és nézd a valóságot

előzmény: skoda120 (#77)

2013-04-01 22:37:44 skoda120 (3) #77

Csak annyi, hogy így inkább a mesefilm kategória - nem igaz belőle semmi, amiért érdemes volna megnézni.

előzmény: acidphase (#75)

2013-03-16 19:45:16 BonnyJohnny (5) #76

De, volt. Már készült is egy dokumentumfilm az igazi Argo-akcióról, amiben azt is taglalják, miben különbözött a filmben bemutatott eseményektől... és úgy tudom nem sokban.

előzmény: skoda120 (#74)

2013-03-16 19:03:53 acidphase (5) #75

és akkor mivan?

előzmény: skoda120 (#74)

2013-03-16 18:51:34 skoda120 (3) #74

Tök jó film - kár, hogy semmi nem igaz belőle. A valóságban nem volt ilyen akció.

2013-03-16 18:08:30 nejmed (3) #73

Az volt a baj, hogy annyira nagyon csavaros nem volt a történet, hogy jól álljon belőle filmet csinálni, akármennyire is volt jópofa ezzel a filmforgatással való trükközés.

2013-03-07 10:25:43 malemmu (3) #72

Nekem egyáltalán nem jött be. Előre kitalálható volt minden, izgalmasnak egyáltalán nem mondanám, és ahogy már korábban jól kifejtette valaki, a drámai szál sem működött. Túlértékeltnek találom.

2013-03-04 20:35:23 limupei (4) #71

Nem feltétlenül tetézi, viszont reklámértéke vitán felül áll. Ez pedig óhatatlanul vezet oda, hogy az is megnézi, aki egyébként nem nézte volna meg - és ennek velejárója a több negatív visszhang.

2013-03-04 20:33:01 Hannibal Lecter (4) #70

"No igen, az Oscar bőven tetézi az elvárásokat"

Már akinél, tegyük gyorsan hozzá. :)

előzmény: Adam Taylor (#68)

2013-03-04 20:29:44 Bbazsa (4) #69

Szerintem az Oscarba benne volt hogy ez a film az tükrözi Amerika mekkora király és mindenkinél jobb. Nem rossz film, nem azt mondom, de hogy Oscart ért e....

2013-03-04 20:29:19 Adam Taylor (4) #68

No igen, az Oscar bőven tetézi az elvárásokat, és természetes hogy így páran csalódnak.

2013-03-04 19:50:12 Hannibal Lecter (4) #67

Bizonyára van átfedés a közkérdésnél voksolók és a filmet értékelők tábora között, de ez még nem zárja ki, hogy erről (is) legyen szó. :)

2013-03-04 19:13:21 limupei (4) #66

Nem hinném, hogy erről lenne szó. Már a bőven Oscar előtt feltett közkérdésnél sem sokan adták volna neki az Oscart. A kilencből négy alaposan leiskolázta, kettő leikszelt vele, egyet meg alig látott még valaki akkoriban.

2013-03-04 18:52:39 Leppard (3) #65

Részemről ez egy Oscar-független osztályzat és vélemény.

2013-03-04 17:52:05 BonnyJohnny (5) #64

Ezt én is így gondolom.

előzmény: Xuja (#62)

2013-03-04 17:37:38 Hannibal Lecter (4) #63

Indul a szekatúra, ahogy majd' minden "legjobb film" esetében szokott történni. :) Pedig most tényleg jó helyre ment a szobor.

2013-03-04 16:22:48 Xuja (3) #62

Egyetértek, bár mondjuk azt megjegyezném, hogy Affleck rendezői tudása azért bőven nem átlagos, éppen ezért jóval méltányosabbnak tartottam volna egy rendezői oszkárt, mint a legjobb film díját.

előzmény: Leppard (#61)

2013-03-04 08:46:27 Leppard (3) #61

Tisztességesen megalkotott 2 óra, de nálam ez csak 3-as, mert semmit nem találtam benne, ami a nagy átlag fölé emelné.

2013-03-01 15:58:54 leplesbitang (3) #60

Csak nekem volt az a benyomásom, hogy ez a film hangulatában nagyon hajaz a Charlie Wilson háborújára?

2013-02-26 00:12:33 slawter (5) #59

Nekem nagyon tetszett, jól volt felépítve, a színészek is jók voltak - Hollywood csipkedése nagyon bejött - és a legjobb, hogy elérte a film, hogy emberekről szóljon és ne amerikáról első és másodsorban.

2013-02-22 22:09:07 PhilipMorris (?) #58

De az igazából így történt :D [link]
Egyébként biztos vagyok benne ,hogy lesz neki egy rendezésért nagyon jó benne pedig még csak három filmnél tart. Az Akadémián nem lepődök meg , odaadják Spielbergnek úgyis csak kettő van neki. Egyébként nem is igazán mond el sokat ez egy rendezőről Scorsese negyven évet várt az elismerésre olyan filmekkel a háta mögött mint a Nagymenők vagy a Casino . Fontos ,hogy olyan témához nyúlj amire harapnak .
A Hideg Nyomon-t holnapra már beiktattam :)

előzmény: carmine (#57)

2013-02-22 21:44:54 carmine (5) #57

Már feszít egy, igaz az forgatókönyvért. :) De ha így folytatja, akkor rendezői is lesz neki. Mondjuk ahogy írtam, számomra érthetetlen, idén hogyan maradhatott ki már a jelöltek közül is.
Ja és a Hideg nyomon-t is pótold be szerintem, amint tudod.

előzmény: PhilipMorris (#56)

2013-02-22 21:39:40 PhilipMorris (?) #56

A Tolvajok Városát csak pár hónapja láttam ,mindig mondták hogy nézzem meg de nem igazán tudott érdekelni egy Ben Affleck film. Kellemeset csalódtam ,nagyon erős mozit rakott össze Gézabá' .
Következő filmjénél már okosabb voltam és nem halogattam éveken keresztül amit jól is tettem mert a rendező egyre jobban bánik a kamerával. A forgatókönyv is kiváló lett az igaz történet meg csak dob rajta egyet . A feszültség egyre nő ahogy a film végéhez érünk a finálé pedig egyszerűen zseniálisan lett kivitelezve ,tényleg pattanásig feszül a hangulat ,nagyszerű befejezés.A retro feeling bejárta a házat tehát kellemes atmoszférát teremtett a rendező.
Előbb utóbb oscar fog feszíteni Ben Affleck éjjeli szekrényén :)

2013-02-15 23:08:07 carmine (5) #55

Rég találkoztam olyan filmmel, amelyik ennyire odaszegezett volna a tv elé. Gyakorlatilag mozdulatlanul néztem végig. Végig feszült és izgalmas. Minden zseniális benne, a színészek, a hangulat, a képek és leginkább a rendezés. Ben Affleck bebizonyította immáron harmadik filmjével, hogy kiváló rendező. A Hideg nyomon és a Tolvajok városa is kitűnő film, de az Argo felülmúlja őket. Minden egyes filmjénél érződik a fejlődése és szerintem remek színészi alakítást is nyújt. Sosem volt bajom vele, de színészként inkább csak szimpatikus volt. De rendezőként feliratkozott nálam a kedvencek közé. Megértem az összes díjat, amit kapott a film vagy bárki a stábból és drukkolok, hogy még vigyen el amennyit csak tud.
Kis pótlás, ha már a rendszer engedi: elmegy a pi***ba az Akadémia. Ugyan nem láttam még a többi filmet, de Ben Affleck-et kihagyni...

2013-02-15 08:53:10 coles (4) #54

Benjamin Geza Affleck-Boldt (Kevin Harkins) játszaná a nagyot, bár nem csinál semmit? A díszletvárosban nem lógna ki. Újabb esete "lerágott csont, baromság" ("Az idézet másként szól."), s mégis az egyik legjobb rossz ötlet(e). Már kérdeznie sem kell a gálán: "Mik az esélyei(nk)"?

2013-02-10 19:46:21 BonnyJohnny (5) #53

Külföldön február 19-én. Több mint egy hónap eltérés? Pfff...

előzmény: Victor Vance (#52)

2013-02-10 19:38:43 Victor Vance (?) #52

Magyarországon március 27-én.

előzmény: Rohmer (#50)

2013-02-10 19:30:20 BonnyJohnny (5) #51

Hamarosan. Február tizenvalahány, már nem emlékszem pontosan. Én is várom már.

előzmény: Rohmer (#50)

2013-02-10 19:08:19 Rohmer (?) #50

dvd megjelenése mikor lesz?

2013-02-05 15:39:29 Hannibal Lecter (4) #49

Nem giccses ez a film, legfeljebb klisés. De egy klisét is lehet úgy hasznosítani, hogy ne legyen tolakodó vagy zavaró. Itt szerintem sikerül is.

2013-02-05 13:55:01 Simpleton Larry (4) #48

Ha elcsépelt, olcsó, felszínes vagy eltúlzott, valószerűtlen.

előzmény: mrfaktor (#46)

2013-02-05 13:40:11 JohnnyJohnny (?) #47

Nem. Van egy határ, ami pedig már elég szubjektív

2013-01-21 00:05:42 mrfaktor (5) #46

Minden jelenet amiben van valami pozitív érzelem, amitől az ember lelke megörül, amiben őszintén boldog lehet valaki a látottak miatt, az giccs???
Sosem értettem ezt a fajta gondolkodást.

2013-01-19 19:03:49 Hannibal Lecter (4) #45

"(Szóval rossz az ízlésem... :P)"

Nem rád, hanem az alkotókra céloztam! :)

2013-01-19 18:31:28 ChrisAdam (3) #44

Annyira már nem magasztalt :) Amúgy nekem nem volt giccses, csak a vége amerikai. Tudom, hogy igaz történet, de azért otthagyhatta volna vki a fogát. :P
(Szóval rossz az ízlésem... :P)
Adam Taylor: Egy kis lövöldözés, kergetés a reptéri jelenet előtt, a vége volt amerikai (meg egy-két dolog).

2013-01-19 16:15:58 Xuja (3) #43

Tényleg jó, bár kissé unalmas. A lezárásról meg annyit, hogy a feszültségekkel teli repülőteres jelenet után az utolsó pár perc giccse szerintem egy pofoncsapás a nézőnek. Seggflek, te nagy amerikai.

2013-01-18 18:36:12 Hannibal Lecter (4) #42

De gustibus non est disputandum. Itt tényleg csupán arról van szó, hogy mástól akad ki a giccsmérő szerkezet nálad, és mástól nálam. Számomra például az általad és ChrisAdam által oly sokszor magasztalt Felhőatlasz a rossz ízlés magasiskolája.

2013-01-18 16:52:17 Adam Taylor (4) #41

Ez nekem egy csöpp ellentmondás: hiányolod, hogy nem elég akciós, nem szabadul el a pokol stb., majd azt írod, hogy mennyire amrikai a lezárás, meg giccs meg nyáladzás.... hogy is van ez? :D
Szerintem épp jót tett neki, hogy nem "amerikaiasult" el még a tetőponton sem, hanem finoman, de feszültséggel telve folyt le az egész.

2013-01-18 16:38:29 ChrisAdam (3) #40

Úgy látszik, egyedül leszek a véleményemmel: Ben Affleck rohadt jól játszotta a magányos, szar-az-élet-de-azért-másokat-megmentek hőst. Komorsága, nyugodtsága jót tett a filmnek.
A rendezése is jó, bár én jóval rövidebbre csináltam volna és kicsit akciósabbra (félreértés ne essék, nem a címből vártam, hogy akciófilm legyen, csak gondoltam a végére itt is elszabadul a pokol). A lezárás nem tetszett, túl egyszerű, túl amerikai (mint ahogy nem csak ez lett amcsi), viszont az előtte levő reptéri jelenetben van kakaó, feszültség formájában. Giccsesség is szorul bele, egy kis nyáladzás - amerikai. :D
Kicsit csalódás, kicsit nem az... Egy erős hármast megér...! (De hogy Oscarra jelölni???)

Szerintem szerinted: 4,29. Bitch please!

2013-01-18 02:11:01 ender1112 (3) #39

Sablon és giccshegyek, de nagyon profin megcsinálva. Csak ne rakná be magát a filmjeibe színészkedni.

2013-01-17 21:14:27 Gasz András (3) #38

Az Argo-akció:

Ben Affleck új filmjét nagy siker övezte a kritikusoknál. Vártam is mit tud újra felmutatni mint eddig is elismert rendező. A Tolvajok városa igazán tetszett tőle, tele volt feszültséggel, érzelemmel és drámával. Sajnos itt ezeket valahogy nem éreztem. A rendezés még viszonylag itt is rendben volt de a színészi munka s főleg a forgatókönyv fel sem ér az előző filmjéhez. Színészként Ben Affleck most se tud felmutatni igazi nagy értékeket, de rendezőként ad egy ívet a filmnek. S feszesen vezeti le ezt a rég ismert ügyet. Bár nekem az elején picit túl gyorsak voltak a vágások és túl sok volt a az archív felével, ettől picit dokumentarista jellege is volt ennek a 30 percnek, azért látni lehetett Affleck rendezői sikeres vénáját. John Goodman és Alan Arkin azok, akiket kiemelhetünk színészi fronton. Bár sajnos ők is a mellékszerep körében leledzenek oly kevés játékidőt és lehetőséget kaptak szerintem.
Nekem a témakör se tetszett annó, de bíztam Ben Affleck azért nem lesz túl egyoldalú és most a Homeland 1. évada után vettem csak igazán észre hogy ő sajnos megmaradt és leragadt a megszokott amerikai módinál. Ők a jófiúk értük is kell izgulnunk és közben kihangsúlyozva, rá fókuszálva a kamera hátterében (pl amikor Affleck besétál az egyik intézménybe) megannyi istenítő szöveget, megemlékezést láthatunk míg a a másik oldalon csakis a csúnya gyorsan felhergelődő, mindig vizsgálódó irániakat. Akiket néha le is hülyéznek. ("azért tudnak ám ők is számolni")
Ez nekem nem jött be és nem éreztem azt az átütő erőt se amit azért egy Oscar filmnél kéne feszültséggel teli legyen, nagy alakításokkal, epikusabb és nagy igazi világszerte fontos, elgondolkodtató mondanivalóval. (S nem az USA felé készíteni egy fontos témakört, tisztelgés gyanánt. Ez már nem is tudom hányadik ilyen Oscaros film 4-5 év óta.)
A feszültség minimum jelenléte a film utolsó 20-30 percében történt de akkor se oly teljesen és erősen kibontva mint azt a Tolvajok városában láthattuk.
Szóval számomra csalódás volt.

2013-01-06 15:00:32 Pete (4) #37

Stílusos, profi film. Magamat ismétlem: Ben Affleck amilyen jól rendez, annyira rossz színész...
Jó volt.

2013-01-02 00:33:35 Rorschach (1) #36

A boldog ölelkezés giccses háttérzenére a repülőn, a szkeptikus tag gesztusa Affleck felé szintén a repülőn, a volt feleség jelenete, meg úgy az egész zárás. Nyálas.
De voltak még bajaim bőven. Sztoriról én nem igazán beszélnék, mert szerintem itt csak közhelyek vannak egymás hátán, Affleck sajnos borzalmasan színészkedik, valamint én nem igazán vagyok oda az USA külpolitikájáért, na meg ahogy az a vásznon visszaköszön, ám nem kicsit megdöbbentem, hogy a felelősség kérdését teljesen kihagyták a filmből. Csak azt sulykolták, amit eddig is, ugyanúgy, ahogyan eddig is. Amerika kemény és oltalmazó, a CIA ravasz, Hollywoodban mindenki gazdag, de senki nem csinál semmit, Bryan Cranstonnal nem érdemes szarakodni, a nyugat embere pedig örüljön, hogy a közel-keleti barbár népséget visszatartja a tengerentúli demokrácia pajzsa.
Még nem is igazán ezzel a felfogással lenne a bajom, mert tudom, milyen tanokat várjak az Álomgyártól, de egyrészt nem muszáj ezt ennyire erőltetni, másrészt lehet a propaganda (lehet, hogy kicsit erős a szó, de hirtelen nem jutott eszembe megfelelőbb) köré cselekményt, ívet és karaktereket kreálni.
Az Argónak ez nem nagyon sikerült. Szerintem. Bocs a politizálásért, meg azért is, ha valakit megbántottam.

Corey: most tényleg? Félreértések elkerülése végett olvasd el, légy szíves, amit a Felhőatlaszhoz a saját topikjában írtam, mert nem az általad vázolt véleményen vagyok a filmmel kapcsolatban, a személyeskedést meg a Félelem és reszketés... fórumán sem folytattam, ahogyan itt sem tervezem.

2012-12-29 18:04:38 Adam Taylor (4) #35

Csak egy Bevezetés az iráni történelmi-politikai helyzetbe 8 évesek című képregényt hagytál ki.

előzmény: wurlitzer (#33)

2012-12-29 16:47:23 Corey (4) #34

Nyilván nem lehet minden olyan összetett, zsigerien érzelmes és fordulatokban gazdag film, mint a Cloud Atlas....
Szegény Affleck csak ilyet tud, de hát Wachowskiék a legnagyobbak......:)

2012-12-29 16:05:11 wurlitzer (4) #33

ajjaj, miről maradtam le? pár percet késtem, és ott kapcsolódtam be, hogy a tömeg ostromolja a teheráni amerikai nagykövetséget.

előzmény: Adam Taylor (#31)

2012-12-29 15:59:28 acidphase (5) #32

ja hun volt a nyál? nekem se tűnt fel basszus :/

2012-12-29 15:21:11 Adam Taylor (4) #31

Az elején, a végtelenül leegyszerűsített, buta és közhelyes képregényes bevezetőnél én is megijedtem, de aztán hamar megnyugodtam :)

2012-12-29 15:11:20 Hannibal Lecter (4) #30

Nyálas? Ez a film? Na, ezt fejtse ki! :)

2012-12-29 13:56:46 Rorschach (1) #29

Na nem baj, kell az ilyen is :)

2012-12-29 13:48:20 wurlitzer (4) #28

Nagyon úgy néz ki, igen.

2012-12-29 13:44:50 Rorschach (1) #27

Ezek szerint csak én éreztem úgy, hogy ez egy meglepetések nélküli, nyálas, amerikai fos.

2012-12-28 13:43:07 Hannibal Lecter (4) #26

Nekem nem hiányoztak a drámai mélységek. Elvégre ez elsősorban egy visszafogott, korhű (igaz, természetesen nem jegyzőkönyvi pontosságú) történelmi film, nem egy könnyzacskó-ingerlő melodráma. A fokozottabb drámaiság jól állt mondjuk a Tolvajok városának, ide viszont érzésem szerint nem passzolt volna.

2012-12-28 13:31:28 Corey (4) #25

Affleck legjobb rendezése, de a drámai szál nem akar működni: sem az ott rekedt diplomatáké, sem pedig a rendező által megformált -szokásosan semmilyen- Tony Mendezé. Mégis lehet izgulni értük és a közös céljukért: tulajdonképpen igazi akciójelenet nélkül is az év legfeszültebb thrillere. Ugyanakkor több is annál, mert lenyűgözően profi, korhű, humoros és az első felében helyenként vagány is. Korábbi 2 filmjénél Eastwood, itt pedig a Casino-féle Scorsese jutott eszembe egyik-másik jelenet kapcsán, míg a finálé egyértelműen Greengrassre hajaz.
Afflecknek ugyan még nincs igazán kiforrott stílusa, de ha filmjeiben a legkiemelkedőbb rendezők legjobb pillanatait képes megidézni, akkor egyértelműen jó úton jár. Baromira nehéz film rendezés szempontjából az Argo, ő pedig majdnem hibátlanul megoldotta. Ezt is. Én speciel már most várom a következő filmjét.

2012-12-09 00:22:45 Adam Taylor (4) #24

A ki tudja ki szabta kereteken belül - politikai korrektség, jól bevált dramaturgia jól bevált csereszabatos karakterekkel - zseniálisan teljesít Affleck és a stábja is. Akad fájó pont is (ilyen például a bevezető képregény-filmecske), de ennek legalább duplája, vagy inkább triplája a hihetetlenül jól sikerült pillanatok száma. Nem az Argo találja fel, vagy fejleszti tovább az ilyen jellegű humort vagy feszültséget, de hogy mindent kihoz az alapanyagból, az biztos. Egyre inkább meg vagyok győződve arról, hogy ahogy múlik a filmélmény óta eltelt idő, úgy halványodnak el a negatívumok, sarkítások és társaik - és úgy rémlik fel egyre többször Goodman hihetetlenül jó alakítása vagy éppen Arkin poénjai.

2012-12-03 21:56:55 deviant (5) #23

mesteri thriller.

2012-11-29 20:19:45 Tinuszka (3) #22

nincs baj vele, realisztikus, nincs túlspirázva szerencsére, viszont a drámai része nekem semmilyen. Én ott ennél jóval többet vártam volna.

2012-11-29 13:46:57 zéel (5) #21

Ez fontos észrevétel. Ergo, ez is a film mellett szól!

2012-11-29 13:01:05 acidphase (5) #20

argo f.ck yourself!

ennyi!

2012-11-28 23:04:18 Hannibal Lecter (4) #19

Jóllehet túlhangsúlyozzák a szerepüket, de Affleck ezért azzal "kárpótol", hogy a felső vezetés korántsem tűnik fel makulátlan színekben. Emlékezzünk csak, miért is fújják le az Argo-akciót fentről. Úgy érvelnek, hogy ha simán agyonlövik a hat embert a vámon, az nemzetközi botrányhoz vezet, de ha ugyanezt a hat embert úgy lövik le, hogy közben magukat filmes stábnak álcázva "bohóckodnak", akkor a fél világ Amerikán fog röhögni. Ergo: ha nincs Argo-akció, Amerika jobban jön ki a szituációból. Felettébb szimpatikus tehát, hogy "az amerikai típusú válságmenedzselés" itt korántsem jelent hazafias lózungokat és félelmet nem ismerő önfeláldozást, sőt, egyáltalán nem jellemző a film tónusára a szokásos "amerikaiak vagyunk, világcsendőrök, legyőzzük a gonoszt, és a végén átöleljük egymást mosolyogva"-típusú pátosz. Szóval egy abszolút hiteles, visszafogott, szinte pártatlan hangnemű kémdrámát/történelmi mozit kapunk.

előzmény: caulfield (#18)

2012-11-28 21:56:46 caulfield (4) #18

Bevallom nekem ez az "amerikaiak túlhangsúlyozzák saját szerepüket a konfliktusok megoldásában" idegenné teszi a filmet, még ha ez tudom, hogy a korábbi blőd amerikai "reklámfilmek" miatt van. De be kell ismerni, hogy ez egy szinte kifogástalan darab.

2012-11-28 21:40:46 Hannibal Lecter (4) #17

Egyébként simán az év legjobb amerikai filmje. Felhőatlasz, Alkonyat, Bosszúállók, Sötét lovag, fuck yourself!

2012-11-28 21:35:18 Hannibal Lecter (4) #16

Örülök, hogy neked is tetszett. Mivel ez egy amerikai film, természetes, hogy az alkotók az amerikaiaknak a konfliktus megoldásában játszott szerepét (túl)hangsúlyozzák. Ámde legalább a hős megdicsőülése elmarad a fináléban ("Carter azt mondja, nagyszerű amerikai vagy!" "Nagyszerű amerikai mi?" "Azt nem mondta!"), s be kell érnie némi verbális hátba veregetéssel.

2012-11-28 17:07:15 zéel (5) #15

Két óra tömény feszültség. Most már tényleg érdemes figyelni erre a fiatal rendezőre (és "öreg" színészre), nagyon érti a jó mozit.
Ráadásul tkp. korrekt, hiteles is. Igaz, mintha az amerikaiak közt több lenne a jó ember, mint az irániaknál. De ez a film témájával (is) magyarázható.
Egyébként a film elején felvillantja az előzményeket is, a sah (rém)uralmát és bukását. Szóval kb. azért a filmből is levehető, hogy miért nem szeretik arrafelé olyan nagyon az amerikaiakat.
Akit érdekelnek bővebben is az előzmények, annak bátran ajánlom a lengyel Ryszard Kapuściński A sahinsah c. - roppant izgalmas - könyvét.

2012-11-27 22:58:09 Hannibal Lecter (4) #14

Kellemesen jellegtelen. A karaktere is meglehetősen szürke, de nem baj, mert a többiek (Cranston, Goodman, Arkin stb.) bőségesen kárpótolnak. Igazi kincs ez a film.

2012-11-27 21:06:16 Rorschach (1) #13

Komolyan nem tudom, milyen ma színészként, elég régen láttam utoljára kamera előtt. Ki tudja, lehet, hogy azóta feltalálta a színészet spanyol viaszát. :)

2012-11-27 20:55:35 ChrisAdam (3) #12

Affleck az, akinek csak a rendezői székben lenne a helye...

2012-11-27 20:53:34 Rorschach (1) #11

Van vele valami baj színészként, vagy csak simán átlagos?

2012-11-27 17:52:38 Hannibal Lecter (4) #10

Bryan "Heisenberg" Cranston itt is zseniális. Affleck pedig most már tényleg profi. Úgy értem, rendezőként.

2012-11-23 21:33:46 dorothygale (4) #9

Jó kis film volt....

2012-11-23 17:49:30 TomPowell (5) #8

Az Argo-akció

Ez ütött. Nem mondom a vége sejthető, de annyira feszült hangulatú a film, hogy még most is a körmeimet rágom tövig. A színészek jók – Affleck szerencsére nem tolja magát előtérbe, így szokásosan gyenge játéka sem feltűnő – a hollywoodi kikacsintások Arkin és Goodman karakterei által zseniálisak, ahogy a kor megidézése is. Alexandre Desplat zenéjéből a film alatt lényegesen kevesebbet kapunk, mint azt az album által elvárná az ember, de a végén így is sokat ad hozzá a látottakhoz. Csak néhány klisé elsütése törte meg az egyébként felhőtlen hangulatot, de ez még belefér.

2012-11-22 21:28:38 Zalaba Ferenc (4) #7

Spielberg még hagyján, de Greengrass is. Ez utóbbi ráadásul sokkal jobbat. :)

2012-11-22 20:20:18 Daemiaen (4) #6

Ben Affleck szinte már rutinból rendez elsőosztáylú, az utolsó képkockáig kiváló filmet, ezúttal talán elismerések is jutnak neki osztályrészül. A korszakot remekül megidéző Argo nem felejt el múltidéző paranoia- és nagyon mai thriller is lenni, nagysága főként ebből fakad. Más kérdés, hogy Spielberg is csinált hasonlót pár éve.

2012-11-19 23:08:46 The Hungarian (4) #5

Minden ízében professzionális film, az utolsó statisztáig tökéletes szereposztással, gyomrot görcsben tartó feszültséggel. Nem csak jelmezeiben és arcszőrzeteiben idézi a '70-es éveket, hanem mint film is: Az elnök embereihez ugyan nem ér fel, ha akkoriban játszódó politikai thrillerekről van szó, de egész közel jut hozzá.

2012-11-19 00:47:44 caulfield (4) #4

Bár az egész a tömény pátoszra épül, és a főszereplő alakja is klisés, mégis profi módon tálalt, izgalmas, egyszerre drámai és komikus. Ben jó filmet hozott össze megint, a letisztult, minimalista játékot pedig jól hozza a főszerepben.

Aflleck nem igen lesz Teherán díszpolgára.

2012-11-10 01:42:26 gringo (4) #3

Nagyon üt, teljesen Oscar-szagú. És izgalmas is.

2012-10-27 07:10:20 robertjordan (5) #2

Úgy néz ki a kritikusok ezt a filmjét is szeretik.

előzmény: Tinuszka (#1)

2012-10-18 23:49:04 Tinuszka (3) #1