Ted (2012) ☆ 👁

(Seth MacFarlane)

amerikai fantasy, vígjáték

3,3

2016-12-05 15:07:21 Dezsmant (5) #47

Szerintem nagyon jó, nagyon ötletes, de hát mit is várunk Seth Macfarlane-től, ahhoz képest hogy eddig csak rajzfilmeket csinált, meglepően jó filmet is. Előszőr azt hittem eröltetett lesz, de nem az, rengeteg jó poén van benne.

2015-09-10 20:40:43 Mizi (2) #46

Ez a film egy marha nagy kihagyott ziccer. Érdekesnek mondható az alapötlet, ennek ellenére kapunk egy hihetetlenül sablonos, közhelyes és suttyó filmet, ami sokszor igen kínos is tud lenni.

2015-08-22 18:40:06 Killjoy (3) #45

Ahhoz képest, hogy ezt tartják MacFarlane legjobb filmjének...

Sajnos csak egyetlen irányba vitték el a poénok nagyrészét és ez a szex-drog poénkodás kicsit nekem kevés volt, hogy igazi jó vígjáték legyen.

2015-04-15 09:15:39 tomasso (2) #44

Elég bárgyú kis történet, de azért pár jó beszólást elpuffantanak. Szomorú hogy ilyen sok klisével telepakolták, a végére élvezhetetlen lett.

2014-06-23 12:46:06 Eddard Stark (4) #43

Elsőre nagyon nem tetszett, de másodikra már nagyon sokat röhögtem rajta és élveztem is. 10/7

2013-02-23 17:19:00 Xaos (3) #42

Elmegy...volt benne néhány poénos jelenet, de annyira nem hatott meg.

2013-01-19 09:30:53 slawter (3) #41

Arrol van szo, hogy a film nem is akart több lenni egy, csak meglevö alapanyagbol dolgozo alkotasnal. Az ötvenezredszerre elött füves poen, a bepialunk es zuzunk negyezredik elöadasa szereplöcserevel, es semmi ujonsaggal - szerintem - mar keves - es böven lehetne meg sorolni. Az pedig meg kevesebb es szomoru is, hogy a keszitök nem is törekednek a valtoztatasra es hogy tovabb gondolkodjanak - mar ha eddig megtettek.

Ennel a filmnel a macit nagyon jol lehetett volna alkalmazni, de körülbelül addig volt erdekes, amig a filmben is ki nem mondtak, hogy mindenki sz@rik ra.

Ezeket pedig azert hozom fel, mert ha a film a komponenseit kivaloan, roppant mod jol illesztette volna össze, ha a film vegig vicces lett volna, akkor meg az ötöst is megkapta volna. Csakhogy erröl szo sincs, es ez a baj.

előzmény: Xuja (#40)

2013-01-18 21:24:21 Xuja (4) #40

Jó, akkor mondjatok egy olyan vígjátékot, ami az utóbbi pár évben készült, és csak eredeti poénok vannak benne. Ez a film ugyan egy elég gyenge termésből emelkedik ki, viszont ez nem vitatja el frissességét és szellemességét.

2013-01-18 19:08:40 slawter (3) #39

Nehany jo pillanat, rengeteg atlagos es par az alatti. A macko voltakepp kihasznalatlan, a poenok legtöbbje ezerszer lathato volt mar. Voltakepp erdektelen film.

2013-01-14 15:12:17 aero2zero (5) #38

Family Guy rajongóként kötelező volt a megtekintése számomra, és nos, nem csalódtam a maciban. :) Jöhet a folytatás!

2012-12-26 21:38:13 ali (3) #37

pont olyan, mint az új family guy/american dad részek. pár jó poén, semmi több. azok is inkább mosolygósak, nem székről lefordulósak.

2012-12-14 14:49:04 Ágó (1) #36

Akkor már értem. :)

2012-12-14 13:56:10 Ubul (2) #35

hajj,nem is tudom miben csalódtam ebben az évben igazán legjobban, de szerintem a Ted kiérdemli ezt a jelzőt részemről... annyira próbáltam szeretni, főleg azok után hogy a Family Guy is valamilyen kedvenc szerepet tölt be nálam (bár már jó rég óta nem láttam egy részt se belőle), hogy próbáltam a Ted hibáit megbocsájtani, de nem sikerült...részemről teli volt kínos jelenetekkel, amiknél harcot vívtam az egérrel, hogy na,még se kapcsoljam ki a filmet nekem sose lehet eladni olyan filmet, amiben szaros/fingós poénok is vannak, kb -500000 pont az ilyen már , ezért végig is néztem, mert reménykedtem, hogy idővel lesznek hangosan röhögős részek is. Egy volt benne, a végén mikor Ted feltámad, és benyomja a debil Ted-et :D , azon végül is sírva nevettem már, de ez nem elég ahhoz hogy részemről jobb pontszámot kapjon. Jó vígjáték, de nem nekem :)

u.i. A zene meg helyenként irtó rossz volt, pl a végén mikor Ted mászik felfele az oszlopokon

2012-11-20 23:52:30 Simpleton Larry (3) #34

Van benne egy rész jó, meg egyrész rossz, aminek átlaga lesz az inkább gyenge felé hajló hármas. Ha a poénok fele nem lett volna borzalmasan cseppet se vicces és el tudták volna kerülni a kolosszális sablonokat a történet vezetésénél (különös tekintettel a fájdalmasan lusta befejezést) még akár erős négyes is lehetett volna. De nem.

2012-11-12 15:47:15 Xuja (4) #33

Szerintem megvan az év vígjátéka. Baromi szórakoztató agymenés, akinek bejön a Family Guy, az ebben sem fog csalódni.

2012-11-12 10:32:50 djhopihe (2) #32

Én szeretem a Family Guy-t, de ez nem szólt bele a véleményalkotásomba erről a filmről. Szerintem rossz... Az aranyos, kedves, polgárpukkasztó, groteszk, vicces, megbotránkoztató Ted, minden akar lenni egyszerre és ettől semmi sem lesz. Ez van.

2012-11-10 21:44:15 Hannibal Lecter (4) #31

Igen, a Family Guy-tól nehéz elvonatkoztatni a film megtekintése közben. Nem is próbáltam meg: ugyanazt a tabudöntögető humort vártam, és meg is kaptam. Seth MacFarlane jó érzékkel adaptálta nagyvászonra a szériát meghatározó stílust.

2012-11-10 19:23:14 ChrisAdam (3) #30

Tudtam, hogy neked tetszeni fog! :) Family Guy fanoknak mindig bejön! :D

2012-11-10 18:36:26 Hannibal Lecter (4) #29

A legjobb amerikai komédia nem is tudom, mióta. Seth MacFarlane csúcsformában!

2012-11-10 12:22:11 grofjardanhazy (2) #28

Néha könnyeimet törölgetve röhögtem, de a gyakran faék egyszerűségű megoldások és a film második felének erőlködései miatt ez a film csak egy kettes fölét érdemel. Ilyen a KT-n nem létezik, szóval kettes. Bocs, Seth.

2012-09-26 11:59:40 Ágó (1) #27

Bár már eltelt egy kis idő, amióta láttam, de még mindig rettentően fel tudom magam húzni, ha eszembe jut. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy életemben hány olyan filmnek adtam nézhetetlen osztályzatot, amit végig is tudtam nézni. Ezt végignéztem, de nem volt benne köszönet... Amerikában mostanában versenyt csinálnak abból, hogy minél több olyan karaktert nyomnak be a filmekbe, akik totálisan antipatikusak? És ha már vígjáték... legalább egyszer el kellett volna mosolyodnom. Nem felröhögni, áhh... csak egy kis mosolyt. De nem. Semmi. Közben meg a sablonhegyek, unalom. Legalábbis számomra. Most az lesz a kihívás, hogy megnézzek egy csomó jó filmet, ami feledteti velem ezt. Sajnos vastag karó.

2012-09-23 12:26:56 nejmed (3) #26

Bizonyítva vagyon, hogy öt jó poénért is érdemes lehet filmet csinálni.:)

2012-09-18 22:58:43 ChrisAdam (3) #25

Seth MacFarlane-ben nem kellett csalódnom, egyedi humora élőszereplősen is működik. A történet egyszerű, akár egy hosszúra nyújtott Family Guy rész, de nem is ez a lényeg. Kaphatunk jó csajokat, szakadós poénokat, nagyvárosi thrillert és Flash Gordont! Kicsit a végéből faragni kellett volna és érződött, hogy MacFarlane az animációsban jártas, ugyanis a rendezés néhol igen egyszerű volt. De eddig talán az év vígjátéka a 21 Jump Street mellett.

Színészek: 65%
Történet: 65%
A film: 70%

2012-09-13 22:07:28 #NULL (?) #24

Lori: Ez meg mi a fene?
Ted: A hölgyekkel épp a Jack és Jill-t nézzük. Ö... Adam Sandler játssza a csávót és a húgát és hát.. tök borzalmas, sőt nézhetetlen. De kurvákkal vagyok úgyhogy mindegy.

Ezen felröhögtem! :D

2012-09-12 00:36:41 mina (2) #23

Szerintem rohadt unalmas volt, a végén a Taylor Lautneres poénon röhögtem, meg talán még egyszer, de nem is emlékszem, hogy mikor. Felejthető! Mila Kunis miatt nézhető csak :D

2012-09-11 09:01:23 MicaHiro (2) #22

Sajnos alig-alig voltak benne jó poénok (mondjuk az a kb. 5 tényleg zseniális volt), a történet baromi kiszámítható, kb. fél órával hosszabb volt, mint ami szerintem ideális lett volna, és egyik szereplővel sem tudtam szimpatizálni. Maga az alapötlet (beszélő maci) jónak tűnt, de alig valamit sikerült kihozni belőle.

Azért az 5 jó poén felviszi egy egész erős kettesig, de ennél nekem nem több.

2012-09-10 17:34:27 JohnnyJohnny (4) #21

Teljesen egyetértek veled, én is így éreztem.

2012-09-07 18:51:51 Ubul (2) #20

nekem eszembe se jutott,sőt,sejtettem is hogy barátnőmnek nem fog bejönni ez a fajta poénkodás,igazából a family guy-tól is már agyzsibbadás kerülgette a 4. évad környékén (bár azért néha erőlködött,hogy hát még egy részt,még egy részt...:D). Én kihúztam a 8.-ig :D

De pont ez az,hogy annak,aminek szánták a filmet,úgy tűnik hogy sikeresen hozta is a szintet. Más kérdés,hogy még nem láttam,de erősen tervbe van véve...csak hát ,egyedül :D . Mást meg nem kell belelátni ( randifilm,wtf XD )

előzmény: carmine (#19)

2012-09-07 11:47:51 carmine (5) #19

Miért nem lep meg?! :) Amúgy meg tele baromságokkal, mint mindig. Tegye fel a kezét itt akinek eszébe jutott, hogy ez egy első randis film vagy egyáltalán randi film. Nem beszélve a tárgyi hibáktól. De hát Index...

2012-09-06 16:56:42 Ubul (2) #18

Index eléggé lehúzta :D

2012-09-05 23:50:00 kobretti88 (?) #17

Egy nagyon vicces film, remek főszereplővel(Ted), Wahlberg és Kunis párosa szintén jól működik a filmen. Az év egyik legviccesebb mozija. A film szinkronja is kiváló, a fordítás Speier Dávid munkája, aki szerintem az egyik legjobb a szakmában, engem a magyar popkultúráliis fordítás se zavart. Stohl mint Wahlberg nagyon passzol, de igaz ez a Kunis Pikali Gerda párosra is.

80 %

2012-09-05 11:55:26 BonnyJohnny (3) #16

Ahhoz képest, hogy az elején erős jónak indul, a végére a gyenge jó lett. Kár érte. Pedig vannak benne kifejezetten zseniális részek is. De több ami középszerű, vagy kifejezetten gyenge. És túl van húzva.

2012-09-05 11:05:02 Norbii92 (4) #15

A Family Guy megalkotója, Seth MacFairlane sajátos, eredeti humorát most első mozifilmjében csillogtatja meg, íróként és rendezőként egyaránt. Az élő szereplőket és a számítógépes animációt ötvöző vígjáték John Bennettről szól, aki felnőtt férfiként él együtt játékmackójával, aki egy gyermekkori kívánság eredményeként életre kelt. John nem tud tőle szabadulni, pedig nagyon szeretne, hiszen felnőtté csak a gyerekkori macija nélkül válhat.
Nos bevallom, hogy én nem is hallottam a Tedről, csak egyszer véletlen akadtam rá az előzetesére, miközben egész facebook róla zengett, hogy ilyen jó, meg olyan jó film!
Az biztos is, hogy MacFarlane filmje nem várt sikert hozott, és persze nekem is látnom kellett! Mindazonáltal, hogy összességében tetszett a film, mégsem estem tőle hanyatt!
Ennek egyik fő oka, hogy egyszer se tudtam rajta úgy igazán egy jót nevetni! A történet viszont nem rossz, csak úgy ahogy van sablonos!
Na de a karakterekbe már nem tudok belekötni, mert ki nem bírná Tedet? Mark Wahlberg és Mila Kunis pedig jó kis párt alkottak! Egyedül csak Ryan Reynolds pár perces szereplését nem értem, egy meleg szerepében! Nem hiszem el, hogy ennyire pénzhiányba szenved!
Ja még annyit, hogy én tényleg azt hittem, hogy a végén "meghal" Ted! De persze amerikai film = happy end. Bár tudat alatt ezúttal valahogy mégis örültem neki, szóval ezt semmiképp se mondanám most negatívumnak!
Összességében jó film, annak ellenére, hogy nem volt olyan poénos mint vártam!

2012-09-01 23:13:28 Victor Vance (4) #14

Én a fiatalabb korosztályra gondoltam, olyan 10 év alatt, max 11-12. Azért 16 évesen már énis kőkemény FamGuy, és South Park rajongó voltam :))

2012-09-01 23:11:11 ChrisAdam (3) #13

A 16-os karika meg csak éppen ott nyaral... Ilyenkor tudom magam felhúzni. Bár én is gyerek vagyok és nézem a Family Guyt :D

előzmény: Victor Vance (#12)

2012-09-01 22:46:32 Victor Vance (4) #12

Gondolom azt hitték hogy valami gyerekbarát, 10 éven aluli szintes vígjáték lesz. Azt bírom hogy totálisan tájékozatlanok és a végén még ők rinyálnak hogy mennyire durva viccek voltak benne és mennyire megrontja ez a kisgyerekeket.

Ugyanaz mint az arról folyó vita a különböző fórumokon, hogy a régi rajzfilmek jobbak, vagy az újak. Sokan odaírják hogy a régiek, mert azokban nem volt ennyi káromkodás, ízléstelen poén (ilyenkor példának hozzák fel pl. a Family Guy-t, meg a South Park-ot), ami rossz hatással van a gyerekekre. Azt viszont már nem hajlandóak felfogni hogy azok a rajfilmek eleve felnőtteknek készülnek.

előzmény: carmine (#11)

2012-09-01 22:13:38 carmine (5) #11

Számomra nagyjából azt nyújtotta a film, amit az előzetesek sejtettek. Remek karakterek és poénok. Sokkal többet nem is várok egy jó vígjátéktól. Ha már végig tudom nevetni a filmet, akkor az nekem tökéletesen megfelel. Nyilván nem az első perctől az utolsóig folyamatos nevetés, de rég nevettem ennyit filmen. Sajátos a humora, ami nem mindenkinek jöhet, de én bírom az ilyen szókimondó filmeket. A sok utalásért és cameokért plusz jó pont. A paródia a paródiáról például hatalmas volt. :)

Egy másik téma. Legalább 5-6 maximum 6 éves gyereket hoztak el a szüleik a moziba. Ők mit hittek vajon?! Vagy csak ennyire jó szülők?! "Gratulálok" nekik...

2012-08-30 10:40:09 Jason13 (4) #10

Seth MacFarlane ezidáig animációs sorozatokat készített (Family Guy, Amerikai fater, csakhogy a két legnépszerűbbet említsem), melyek igencsak nagy sikereket értek el és némely körül már kisebb kultusz is kialakult. Így nem is csoda, hogy tett egy kis kitérőt a mozi világába, ahol szintén nem vallott kudarcot, sőt, az utóbbi idők egyik legviccesebb vígjátékát alkotta meg.
Főszereplőnk John, egy 35 éves férfi, aki éli világát barátnőjével és plüssmacijával. Igen ám, de ez nem egy holmi kabala, hiszen él, (köszönhetően egy karácsonyi kívánságnak) amivel még nem lenne gond, de John és a barátnője közé áll, emiatt pedig kissé zűrössé válik a három személy kapcsolata.
A történet egy cseppnyi eredetiséget nem tartalmaz, hiszen már az alapfelállást is milliószor láthattuk és CGI-animációval életre keltett állatkák is gyakran megfordultak a vásznon. Viszont nem kell megijedni, mivel most nem egy undorítóan giccses családi filmet köszönthetünk a Ted személyében, hanem egy alpári poénoktól és káromkodásoktól hangos, rekeszizomlázhoz vezető vígjátékot.
Tehát a sztorit le is seperhetnénk a negatívumok asztaláról, hiszen a jól eltalált vicces jelenetek feledtetik a forgatókönyv hiányosságait. De a baj ott gyökerezik, hogy mikor nem Ted szórja a humorbonbonokat, akkor csak a sablonos szerelmi szálat nézhetjük, ami néhol rendesen megakasztja a cselekmény tempóját. Tehát helyenként az az érzése lehet az embernek, hogy két filmet néz, egy üdítő vígjátékot és egy egyszerű, romantikus ömlengést. Ez pedig azt is jelenti, hogy a címszereplő mackón kívül nincs több vicces karakter. Persze, néhol felbukkan egy-egy poénos figura, de a showt Ted viszi a hátán.
Pedig főszereplőknek megkapjuk Mark Wahlberget és Mila Kunist, akik tehetségesek és már bizonyítottak ebben a műfajban is, de a forgatókönyv nemigazán engedi kibontakozni őket.
De most már elég a szőrszálhasogatásból, és rátérek a lényegre: akadnak hibák a Ted-ben, viszont összességében egy kitűnő vígjáték, emlékezetes beszólásokkal, nagyszerű cameo-kal és "visítva-nevetős" poénokkal. Ezzel pedig MacFarlane bizonyította azt, ért az "egész-estés játékfilm" rendezéshez is, reméljük, látunk tőle még mást is a nagy vásznon.

2012-08-29 13:31:32 Balint (4) #9

Egy Steven Spielberg cameo nagyot üthetett volna, ha bevágnak Ted életéből egy részt, amikor az AI mackóját (vagy dublőrét) alakítja:)

vagy

a végén, amikor feltámad már vártam valami kedvencek temetőjés poént:)

2012-08-29 13:20:12 JohnnyJohnny (4) #8

Egész jó volt, bár az előzetes infók alapján én is jobbra számítottam. Jól illeszkedtek a tipikusan family guy szerű szkeccsek, ám voltak üresjáratok amik nem kedveztek a sztorinak. Sokan amiatt fanyalognak, hogy nincs összefüggő története az egésznek, én pedig utólag azt mondom, hogy a rövid ütősebb poénokra fektethettek volna több hangsúlyt. Egyszer bőven elment, sokat röhögtem rajta, de nem hiszem, hogy a közeljövőben újranézem. Inkább egy random family guy részt.

2012-08-26 22:23:56 Ubul (2) #7

:D

2012-08-24 17:19:41 Denice (3) #6

Hát amennyire ajnározta mindenki, sokkal ütősebbre számítottam....1-2 jó poén, de amúgy teljesen közhelyes és néhol még erőltetettnek is éreztem. Egyszer nézhető.

2012-08-23 13:44:52 TomPowell (4) #5

Ted

Seth McFarlane rajongóknak – vagy akik egy kicsit is vevőek a humorára – kötelező darab. Nem tagadom többször kuncogtam, mint hangosan röhögtem, de mindkettőből volt szép számmal a film nézése közben. Az alapvetően súlytalan sztorit a rengeteg popkulturális utalás, politikai inkorrektség emeli ki a középszerből, valamint szereplői. Mark Wahlberg a szerintem túlértékelt Pancser Police-szal ellentétben itt tényleg vicces, Mila Kunis bájosan dögös és vicces, a címszereplőt pedig nem lehet nem szeretni. Kunishoz hasonlóan a zeneszerzőt, Walther Murphy-t is hozta McFarlane a Family Guy univerzumból, és korrekt munkát végzett a már a sorozatban is hallható néhol jazzes muzsikájával, de itt is inkább a más filmekre való kikacsintások működnek igazán. Ráadásul jó kis cameo-k is voltak benne, az egyik az év egyik legjobbja simán, ahogy a film is az idei vígjáték felhozatalból.

Szinkron: ez is az év egyik legjobbja, habár feltűnően sok benne a kevésbé ismert, viszonylag jellegtelen szinkronhang, de meg kell hagyni jól áll a filmnek. Wahlberget Stohl András szólaltatja meg parádésan, és hozzá simán felér a Tedet megszólaltató, viszonylag ismeretlen Nagypál Gábor. Kunis természetesen most is a búgó hangú Pikali Gerda hangján hallható, Giovanni Ribisi pedig Elek Ferencén. Továbbá pár kisebb szerepben hallható Vass Gábor, Cs. Németh Lajos, Fodor Tamás, Dévai Balázs és Rosta Sándor is. A szinkron minőségéhez pedig hozzájárul Speier Dávid szokásosan frappáns szövegei.

2012-08-21 19:27:07 kiDDny (3) #4

Imádom Seth McFarlane-t, az összes sorozatát, minden beteg poénját, de ebben a filmben sajnos csalódnom kellett. Egy remek vígjátékot vártam és ehelyett, egy közepes, egyszer nézhető másfél órás blődség volt, amit megnéztem.
Persze a rossz filmtől messze van, de sajnos számomra a jótól is.

2012-08-19 10:05:33 Daemiaen (4) #3

Pont egy Seth MacFarlane-nyivel nyújt többet egy átlagos vígjátéknál, de az annyit nyom a latban, hogy a Ted egészen nyugodtan vonulhat majd be Hollywood históriás könyveibe, mint a 2012-es év komédiája.

2012-08-02 01:28:40 ChYga (4) #2

Kicsit féltem tőle megmondom őszintén. Főleg, ha belegondolunk, mennyire rossz dolgok szoktak kisülni abból, ha animált karakterek keverednek bele egy élőszereplős moziba. Akármennyire töröm a fejem, az utóbbi időben a Paul-on kívül egyetlen egy esetet sem tudnék említeni, mikor a dolog jól sült volna el...
Ted viszont - akárcsak földön túli társa - egy imádnivaló figura, minden defektjével együtt. És a legjobb, hogy a pihe-puha plüssmackó mellett a többi karakter is teljesen rendben van. Oké, a történet nyilván nem hordoz magában hatalmas fordulatokat és meglepetéseket, de ezt nem is kell elvárni tőle. A lényeg, hogy a poénok üssenek... és ütnek, nem is akármekkorát! Sok mondatról pont amiatt maradtam le, mert nem lehetett hallani, annyira visított mindenki a moziban. Nálam az év eddigi legjobb vígjátéka (persze akinek nem jön be Seth MacFarlene stílusa, az nem itt fogja megszeretni).
Lényeg a lényeg: én csak ajánlani tudom, hiszen minden szempontból egy remek film a Ted. A rengeteg cameoért és filmes utalásért pedig külön piros pont! Flash Gordon 4eva! :)

2012-07-19 20:04:58 dabo (2) #1

Azt a kevés poént, ami a film első 40 percében elhangzik gyorsan feledteti, hogy ezután már csak unottan várja az ember, az egyébként elviselhetetlenül klisészerű történet, közhelyes befejezését. Mindeközé van ékelve egy fel nem fogható 10 perces rész, mely inkább a Bárányok hallgatnak-ba kívánkozna.