Seeking a Friend for the End of the World (2012) ☆ 👁

Míg a világvége el nem választ

(Lorene Scafaria)

amerikai-indonéz-maláj-szingapuri dráma, katasztrófafilm, sci-fi, szerelmi történet, vígjáték

3,3

2016-08-18 09:46:23 tomside (3) #17

Cucu!
Sokkal jobb film a témában.

előzmény: cucu (#15)

2016-08-17 22:59:10 tomside (3) #16

Ez ide kevés.

2013-08-04 23:02:36 cucu (2) #15

Ekkora elszalasztott lehetőséget! Világvégés életértelmekereső romantikus road movie? Fasza! Lehetne, de nem.

Azt hiszem leginkább a két főszereplőn bukott el az egész. Steve Carell minden filmjében agyhalottat játszik? A Little Miss Sunshine-ban kifejezetten jól állt neki, de ebben a romantikusnak szánt szerepben nagyon nem. És valahogy Keira Knightley-t sem féltem attól, hogy hozzávágnak egy csomó színészi díjat.

De a lényeg:
Totál nem jön át a kémia! Ezek hogy a túróba szerettek egymásba? Elég annyit mondania Penny-nek, hogy az ellentétek vonzzák egymást, és máris megpróbálják bizonyítani? A zombi biztosítási ügynök és az excentrikus hippicsaj románca? Egyrészt klisé, másrészt tessék rendesen alátámasztani.

Főleg úgy, hogy Dodge egyik nap még keresi a régi elvesztett élete szerelmét, másnap meg már az alvó Penny-t nevezi élete szerelmének. Ez kb annyira "szerelem", mint amiről Brian Fantana beszélt az Anchorman-ben: "A K-Mart mosdójában találkoztunk, és órákig csináltuk. Aztán elváltunk, és sose láttuk újra egymást."

Majd ezek utána roppant "drámai" módon elhagyja, nehogy már standard happy end legyen. És utána mégis standard happy end lesz, csak még értelmetlen is.

Az egész filmben igazából egyetlen jól sikerült dolog van, egy mondat a legvégén:
Penny: I thought that somehow we'd save each other.
Dodge: We did.

És még ezt is elrontják, mert nem ez a végszó, hanem hozzáfűznek két totál érdektelen mondatot.

Lorene, Keira, Steve: kösszépen!

2013-01-20 12:54:19 ChrisAdam (2) #14

De ezek ellenére amennyire vártam ezt a filmet, akkorát csalódtam benne.

Lehet, hogy egy ilyen hiányzott oda, mert visszaolvasva tényleg kicsit bénán fogalmaztam. :S

2013-01-20 12:46:37 Ubul (?) #13

jah, értem. Csak a kettő kijelentés először összeférhetetlen volt számomra a pontozás függvényében :D

2013-01-20 12:44:40 ChrisAdam (2) #12

Van az a film, amiben csalódsz, mert sokkal jobbat vársz, mert a leírás alapján kicsit izgalmasabb sci-fisebb valamit vársz és aztán kiderül, hogy csak egy romantikus történet világvégébe ágyazva. Ennek ellenére tök jó kikapcsolódás.

2013-01-20 12:41:46 Ubul (?) #11

"kellemes kikapcsolódás" <-> "amennyire vártam ezt a filmet, akkorát csalódtam benne" nekem ebből az jön le, hogy még se volt annyira kellemes kikapcsolódás, hisz nem azt kaptad, amit vártál (hanem rosszabbat)

Mondjuk én is várom :D

2013-01-20 11:33:28 ChrisAdam (2) #10

Kellemes kikapcsolódás és az a legszebb az egészebn, hogy Keira Knightley néhol úgy színészkedik, hogy csak fele annyira idegesítő, mint máskor. Steve Carrell hozza a formáját. Tipikus amerikai vígjáték, amiben akad egy-két jó jelenet. Amennyire vártam ezt a filmet, akkorát csalódtam benne. Kár.

2012-12-26 22:14:11 nejmed (4) #9

Akkor is a legjobb poén a filmben az elején volt, mikor kiragasztja az "egy barátot keresek a világ végére" plakátját. Ott lógott a falon egy másik hirdetés is, "Fuck a Virgin" felirattal, de annál már az összes telefonszám le volt tépve. :D

2012-11-06 00:09:00 flake (4) #8

Dehogynem! A kocsin csattan: micsoda klisés világvége már!
Torkon lőtt sofőr: Nem pofázik útközben többet a taxis! :)

Na jó, még nem láttam, de érdekes egyveleg lehet a film. :)

2012-11-05 23:51:06 aka100 (3) #7

Mondjuk a fickó, aki öngyilkossága után a kocsin csattan, vagy a torkon lőtt sofőr annyira nem a pozitív és erőszakmentes világvége képet erősíti!

2012-11-04 02:04:37 vadPINGvin (3) #6

Voltak ilyenek a háttérben, de nem emlékszem, hogy valaki megsérült volna. Csak olyan világvégés dekoráció, néhány pillanat erejéig. Meg gondolom ők is épp megvalósították önmagukat, a nagy szabadságra való tekintettel. Douglas Adams óta nem hallottam ilyen pozitív világvégéről. :)

2012-10-22 15:56:52 Olórin (4) #5

Az utcán gyújtogatók, tombolók, öldöklők és öngyilkosok is mind jól érzik magukat, gondolom...

előzmény: vadPINGvin (#3)

2012-10-16 23:57:48 VVega (3) #4

Hasonlóan látom, a rendezőnő sajnos túlerőlteti a szerelmi szálat, ami így többször is giccsbe fordul. Ezt leszámítva kellemes film, jó színészekkel és végig mosolygós humorral.

előzmény: Daemiaen (#2)

2012-10-12 04:44:56 vadPINGvin (3) #3

Egész idő alatt nem ment a fejembe, hogyan készülhetett. Kifejezetten jól van összerakva, kellemesen morbid humorral, de a háttér annyira elszállt, annyira rosszul kidolgozott és annyira csak a romantikus szál aláfesését szolgálja, hogy teljesen lerontja az összhatást. Az egész világ mintha egy párhuzamos univerzum lenne, ahol a világvége hallatára szinte minden ember elkezdi jólérezni magát, mert hát de jó is hogy meghalunk, élvezzük ki a szabadságot.
Aztán a végén látom, hogy nő írta és rendezte és összeállt a kép, hogy miért is olyan amilyen. Szóval aki kevesli a Danielle Steel adaptációkat, annak itt egy világvégés változat Lorene Scafaria tollából. :)

Nálam a film csúcspontjai a bejárónős jelenetek és amikor a tévébemondó bejelenti, hogy még az órát is előre kell állítani nyári időszámításra. Ritka morbid ötlet. :)

Képesek voltak meg sem nézni egy világvégét!!!

2012-07-27 08:57:25 Daemiaen (3) #2

Legyen szó őrült európai vagy amerikai elsőfilmesről, ha a világvége a téma, úgy látszik, a melankólia a sorvezető. Sajnos ezúttal azonban "just another road movie"-ról van szó szívhez szóló helyzetekkel, azonban ezeket nem köti össze erős kötelék, így csak lógnak a levegőben.

2012-07-18 17:52:14 gringo (4) #1

Nagyon kellemes, keserédes high-concept "vígjáték", a szokásos adag amerikai pátosszal. Soha rosszabbat.