The Dark Knight Rises (2012) ☆ 👁

A sötét lovag: Felemelkedés

(Christopher Nolan)

amerikai-angol akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,9

2012-10-08 19:08:32 #NULL (?) #401

Attól, mert valakinek esze van és tudatosan csinál brutál dolgokat attól félelmetes lesz. Lásd ugye Joker esetét.
De mondjuk Bane nem egy Killer Croc, tehát az Ő esetében még durvább lett volna a dolog, hogy nem csak az eszét használja, de még fel is pumpálja magát.
Sokkal kevésbé éreztem volna azt ~165 perc után, hogy láttam egy Batman filmet és... És? És konkrétan egy szimpla akciófilmet kaptam, ami után nem maradt akkora nyom a lelkemben, mint Joker, Pingving, Kétarc, Rébusz, stb. után.

Írod, hogy a testbeszéd. Nos, pont akit említettem. Derek Mears feje elég torz az egészhez! Pláne, ha még sminkelik is. Hardy nekem valahogy előbb marad meg Tommy Conlon-nak a Warriorból, mint Bane-nek. :)

előzmény: Victor Vance (#399)

2012-10-08 18:57:29 #NULL (?) #400

Ha megnézzük Nicholsont, attól azért átjön egy félelem. Mégis ki kérne egy olyan emberből aki vagy lelő vagy épp szórakozik egy játékfegyverrel? Ez már kellőképp pszichopata hatást ad az embernek. S igen, Tim Burton ezt kiválóan tudta érzékeltetni a vásznon.

A Sötét lovagig azért volt nem egy Batman film. Itt Heath Ledger által viszont éreztem az addig hiányolt Joker karaktert.

Aztán jött Joel Schumacher, mert álmodni egy nagyot és bedobta Arnoldot. Az Ő karaktere is átadott egy félelemérzetet. Veszélyes volt!

Amikor megnéztem (ma) a filmet, mármint a Felemelkedést, akkor Bane karakterére figyeltem, mivel ugye Ő az aki meghatároz...ná a filmet. Aztán azt hittem rosszak az érzékeim. Megnéztem újra a filmet!
Voltaképp mit is kaptam Bane-től? Mint írtam, nem egy akkora állatot, mint a játékban és a rajzfilmben. De jó, fogjuk rá, hogy a rendező nem akart ennyire hű maradni ezekhez a művekhez, holott az ötlet onnan eredt... Viszont egy szimpla maszkos mondhatni terrorista figurán kívül, akit persze szokásosan legyőz a jó, nem kaptam egy olyan érzést, hogy egy kis félelmet átérezzek a film során.

Ugyebár a képregénynél Bane-ről ezt írják:
"Bane: Egy köztörvényes elítélt, akin kísérleteket végeztek, hogy előállítsák a tökéletes katonát. A kísérlet jól sikerült így Átok emberfeletti erőre tett szert, erejét kígyóméreg adagolással tudja növelni. Ennek köszönhetően meg tudott szökni a börtönből, és azóta bérgyilkosként tevékenykedik. Ereje meghaladja Gyilkos Krok erejét is, és fizikailag a sorozat legerősebb ellenfele. Batman is csak nagy nehézségek árán tudja legyőzni."

Na, most, ha ebből kiindulunk, akkor a kroki sem épp egy csepp 175 centis versenyző. Nolan, ha már nem óhajt ekkora drabál karaktereket rendesen megformálni, akkor miért vállalja el a filmet? Az ilyet meg kellene hagyni Burtonnek, aki a mostani technikával tuti látványos és ütős mozit hozna össze ami közelít a képregényhez/rajzfilmhez.

Mert azért valljuk meg, a látványos színészi alakítás marha kevés ahhoz, hogy az érzések is átjöjjenek! :)

A 3000-hez pedig grat! ;)

2012-10-08 18:43:53 Victor Vance (5) #399

Ha a méretben lenne a lényeg, akkor a Batman és Robin-os Bane-el sem lett volna semmi gond, ott is arra mentek, ki is herélték rendesen a karaktert. Nála sosem csak az erő volt a lényeg, hanem az ész is, azért is jó főgonosz, mert nem csak agyban méltó Batman-hez hanem izomban, harctudásban is.
Egyébként hiába van maszk a fején, nem mindegy, attól még nagyon fontos például a figura mozgáskultúrája, gesztikulálása, a testbeszéd, meg a nonverbális jelek. És az arcán is nagy a hangsúly (már amennyi látszik belőle), legfőképp a szemei, mert ugye az a lélek tükre...
Nem olyan zseniális és körmönfont mint Joker, de szerintem nem is ez volt az alkotók célja.

előzmény: #NULL (#396)

2012-10-08 18:38:45 ChrisAdam (4) #398

Végülis igaz - én sem féltem tőle, nem volt akkora jelenléte, mint Jokernek. Amúgy az előző kommentem volt a 3000. :))

előzmény: #NULL (#396)

2012-10-08 18:37:56 #NULL (?) #397

De Joker esetében nem éreztem akkora szakadékot, mint Bane karakterénél. Joker egy őrült, vigyorexes barom. Nem egy kétajtós szekrény, csak szimplán őrült! Oda bőven elég volt Nicholson és Ledger.

Ha Nolanen múlik akkor kimarad a Killer Croc is? Szép lenne...

2012-10-08 18:36:28 #NULL (?) #396

Bane esetében a méretben van a lényeg! Ha már nem csinál a rendező belőle Hulkot, mint a képregénybe/rajzfilmbe, akkor legyen nagyobb darab az illető. Elvégre egy rohadt maszk van a fején amitől konkrétan totál mindegy, hogy egy csúnya, kopasz ember alakítja vagy egy jóképű sármőr!

Amilyen színészi alakítás itt volna Hardy részéről, azért az sosem fog akkora visszhangot és elismerést kapni, mint anno Ledger.

Tehát, számomra egy nagyobb darab ember jobban átadta volna azt, hogy félelmet érezzek Bane-től. Hardy számomra csak az "elmegy" plecsnit tudta kiérdekelni.
De hát ízlések és pofonok. :)

előzmény: Victor Vance (#393)

2012-10-08 18:32:46 ChrisAdam (4) #395

Nem értelek, szerintem így is hű maradt. Akkor Joker is elbaltázott lépés volt Nolannak? Az is teljesen más, mint az eredeti. Sőt, sokkal nagyobb a különbség, mint Bane esetében.

előzmény: #NULL (#392)

2012-10-08 18:32:15 Victor Vance (5) #394

Hűbbet akartam írni, nem realistábbat.

előzmény: Victor Vance (#393)

2012-10-08 18:31:45 Victor Vance (5) #393

Realista volt ő, csak nem esett át a ló túloldalára. Derek Mears pedig sehol sincs Tom Hardy-hoz képest. Maximum kicsit magasabb, meg izmosabb.

előzmény: #NULL (#392)

2012-10-08 18:24:48 #NULL (?) #392

Ezzel nem mondtál újat! Viszont, ha már elkészít egy Batman filmet akkor azért maradhatna egy cseptet hűbb ahhoz a műhöz amiből merít.

Viszont, ha már annyira realista akar Nolan maradni, simán felkérhette volna Bane szerepére Derek Mears-t! :) Súlyba, magasságba belefért volna.

előzmény: Victor Vance (#390)

2012-10-08 18:21:52 ChrisAdam (4) #391

De ez irreális. Gondolj bele: egy komoly, pszichés Joker, komoly eszmékért harcoló, kegyetlen Ra's Al Ghul és egy felfújt óriás Bane....? Nem hinném, hogy beleillene Nolan thrilleri világába egy meseszerű elem. Tenebra jól mondta: Ha Tim Burton vagy Schumacher belefoglalta volna Bane-t filmjeibe, lehet hogy jobban megközelítette volna az általad belinkelt képen látható Bane alakját.

előzmény: #NULL (#389)

2012-10-08 18:19:06 Victor Vance (5) #390

Egy ilyen Bane-t képregényben, rajzfilmben, vagy videojátékban kell keresni, Nolan realista világában semmi helye.

előzmény: #NULL (#389)

2012-10-08 18:14:47 #NULL (?) #389

Tény! :) Nem is állítottam, hogy a színész valami nyurgaponty lenne.
De azért előttem Bane-ről ez a kép van:

Valahogy számomra sokkal jobban visszaadta volna a Batman képregény/rajzfilm érzését az, hogyha olyan Hulkosan van megoldva. De így...? :S
Mondjuk még akkor is jobban éreztem volna Bane karakterét, ha legalább két fejjel magasabb. Erre azért nem hiszem, hogy ne találtak volna színészt...

2012-10-08 17:55:34 Tenebra (4) #388

Azért szerintem vannak ott muszklik. De nyilván Nolan nem akart egy, az ő realistább koncepciójától nagyon elütő felfújt szörnyeteget. Akkor az már inkább Burton lenne, vagy inkább Joel Schumacher. :D

2012-10-08 17:37:42 #NULL (?) #387

Láttam! A képregénybe/rajzfilmbe megnő. Itt semmi!

2012-10-08 17:32:50 ChrisAdam (4) #386

Láttad a filmet? :)
'Amikor pedig felkele a csatornában Bane, háta lőn hat bölény méretű vala.'

előzmény: #NULL (#385)

2012-10-08 17:09:22 #NULL (?) #385

"Bane csak egy sima bosszúálló őrült, aki ugyan gonosz és félelmetes (iszonyú mennyiségű izom van rajta és akkora mint két bölény....)"
Erről azért hagy kérjek egy screenshotot! Mert a képregényre/rajzfilmre ez igaz, de ERRE a filmre baromira nem! Bane-nek totál átlagos mérete van.

2012-09-27 09:37:08 Gasz András (5) #384

Érdekes volt látni, hogy végülis világszintű bevételben elég erősen leelőzte már a Sötét lovagot ez a rész. Sokan nem ezt tippelték először én se de később gondoltam már, hogy a nemzetközi bevételekkel meglehet hisz a TDK-nál alacsony volt Amerikán kívül viszonylag a bevétel. Így most már ez a rész marad az egyhősös képregényfilmek királya bevételben. (Avengers ugye 4-5 film utáni szuperhősök kulminációja neki majd csak egy kihívója lesz a DC-től talán)

2012-09-23 16:12:03 tomside (4) #383

na AZÉRT! :)

2012-09-23 15:40:13 ChrisAdam (4) #382

Szünet volt épp. És akkor telóról fellépek egy pillanatra. :)) Órán figyelek, mint egy kisangyal. :D

2012-09-18 09:52:05 Tenebra (4) #381

Ja, igen, ezeket el is felejtettem megemlíteni.

Miután Batman legyőzi, nagyot esik. Szinte egy szánalmas szaralakká degradálódik. Pedig pont tőle nem vártam volna ezt. Egy igazi "gonosz" méltósággal hal meg. Úgy érzem, ezt is összecsapták.

Egyébként nekem volt egy olyan érzésem a filmmel kapcsolatban egész végig, mintha Nolannek ez már inkább teher lett volna, és túl akart lenni rajta minél előbb. Bár attól sokkal jobb, de mégis szerintem hasonló volt a helyzet, mint a Spiderman 3 és Sam Raimi esetében. (Legalábbis, ha jól tudom, Raimi már kurvára unta az egészet a 3. részre. )

Ja, és tényleg, ezt is elfelejtettem: a Robin-utalás az fasza volt. :D Értékeltem, hogy legalább őt nem erőltették bele. Vagyis... Blake tulajdonképpen egyfajta Robin volt, csak maskara nélkül. De ez így pont jó volt.

Egyébként én Nolan helyében egy zárt szituációs - flashbackes drámát csináltam volna inkább, ezerszer jobb film lett volna ebből. A film ott kezdődött volna, hogy Bane bebassza Batmant a The Pitbe. És az egész sztori így Bane - Batman kapcsolatáról szólt volna. Persze Bane közben átveszi a jelenben a hatalmat, de Bruce Wayne a Pitben szenvedve visszaemlékezik arra, ahogy ide jutottak. Amolyan film noiros stílusban. :D Macskanő, meg ilyenek nélkül. Legfeljebb Thaliát hagytam volna benn, mint femme fatale-t. Sőt, az is kétséges, hogy egyáltalán ki kellett volna-e engedni a Pitből... :D De nem, inkább, mert akkor ez már nem egy kalandfilm lenne, ha ott rohad meg Bruce a veremben. Viszont szerintem így sokkal összefügőbb, feszesebb, érdekesebb sztori lett volna ebből. Így számomra jelentősen csorbult.

2012-09-18 09:46:56 BonnyJohnny (4) #380

A halála konkrétan egy vicc. És annak is rossz. Ha már itt tartunk Taliaé is.

Amúgy nálam nem süllyedt le, mikor kiderült róla, hogy nem főboss, ugyanis az addigi tetteit ez nem befolyásolja. Nolan Thaliával lehet, hogy egy igen gyenge villaint alkotott, de megalkotta az egyik legnagyobb henchmant a filmtörténelemben.

2012-09-18 09:45:32 tomside (4) #379

"Halála?" Ebben a kategóriában, amíg nem látok szétrobbanó fejeket, vagy öt bőrre adott szívlövést, (de még az alá is lehet golyóálló mellényt ültetni!) sosem merem elhinni a halált. Amúgy meg? Ezt most pad alól küldöd a suliból vagy netán számtech. órád van? :)

2012-09-18 09:32:39 ChrisAdam (4) #378

Nekem akkor süllyedt lejjebb Bane, amikor kiderült, hogy csak egy bábu. Pedig addig igazán a maxon volt. Meg a halála se annyira jó.

2012-09-18 08:37:38 Tenebra (4) #377

Végre volt időm/lehetőségem megnézni. Eleve kételyeim voltak, mivel igen vegyes lett a megítélése. Így nem vártam tőle sokat. Főleg az Inception után. De mikor Bane először színre lépett és megszólalt, rögtön tudtam, hogy ez a film 4-esnél nem kaphat rosszabbatt tőlem. Ez az alak engem megvett kilóra. :D Jobban tetszett, mint az előző rész Jokere, pedig eddig az volt a favorit. Hihetetlen karizmatikus személyiség szerintem még így is, hogy a képregényekhez/rajzfilmekhez, tehát a Batman-mitológiához képest nagyon elnagyolt volt a karaktere. Szerencsére Nolanék pont a jó aspektusait ragadták meg. Igen, egy izomagy azok alapján, ahogy szarrá veri Batmant, ugyanakkor mégis szerencsére érződött a tettei alapján, hogy egy lángelme, egy zseni. De ő nem úgy az, ahogy Joker. Különbségük abban látszik, amit el tudtak érni. Míg Joker csak Káoszt tudott teremteni, addig Bane átvette a hatalmat Gotham felett és majdnem kinyírta Bruce Wayne-t is - ő sikeresen vezetett be egy alternatív anarchista "államhatalmat". De már megjelenése is irtó jó szerintem: ez a maszk olyan szürreális szörnnyé teszi, ami mégis hihető. :D Félelmetes, tekintélyt parancsoló. Róla valóban elhittem, hogy egy halálos, veszélyes ellenfél. Se Dr. Crane, se Joker nem volt ilyen, de még Ras Al Ghul sem annyira.

A filmmel viszont vannak problémák jócskán. Attól függetlenül, hogy nekem kicsit jobban tetszett a Dark Knightnál, ez sok mindenben tényleg alulmarad azzal szemben. A sztorival például. Itt is ugyanolyan kusza, túlbonyolított a cselekményvezetés. Nolan ehhez az előző részig értett, utána valahogy összezavarodott. Pedig egy Mementot vagy akár a Beginst is kurva jól megoldotta: érdekes volt a sztori, és a cselekményvezetés is komplex volt, ugyanakkor mégis jól követhető. Itt viszont ugyanaz a baj, mint az előző részben: csapong, meg rengeteg benne az összecsapott szál. Egyszerűen itt is a kevesebb több lett volna. Például a Selina-karakter szerintem egy tök felesleges, amolyan "ha már az én Batman-feldolgozásomban eddig nem volt, basszuk bele"-érzésem volt. Ugyanígy szegény Thalia Al Ghullal... Nem is értem, pedig a hozzá kapcsolódó utolsó nagy csavar kiváló lett volna, ha esetleg az ő történetére is koncentrálnak. De nem. Igazából azt látom, hogy Nolan szenvedett, mert ő még több filmet össze tudott volna hozni ebből. Csak valami miatt be akarta fejezni. :D Hülyeség. Szerintem lehetett volna nyugodtan egy Macskanős, meg egy Bane - Al Ghulos lezárós film. De nem, Nolan mindent akart. Sokat markolt, keveset fogott.

Ugyanakkor viszont ez a sztori problémás. A cselekményvezetés kecyre túlbonyolított volt - gondolom azt is lepelezendő, hogy ezúttal nem tudott egy igazán ütős történetet kiötleni. Maga Bane tetszett, de ez az egész város-uralmas-átvevős story valahogy nagyon mesterkélt volt. Azt meg éreztem, hogy sok minden azért történt úgy, ahogy, hogy Nolan a Begins rajongóit, akiket valószínűleg a The Dark Knighttal elvesztett, visszacsalogassa. Amolyan Prince of Persia: The Two Thrones módjára, ha valaki ismeri. Legalábbis én nagyon úgy éreztem, hogy ez a Pit-es rész eléggé összevágott volt, és Batman elkapása is kissé modoros.

Ettől függetlenül viszont ami a Pitben zajlott, az nagyon epikusra sikeredett. A kimászás hátborzongatóan jó jelenet volt, majdnem olyan, mint a Beginsben a kiképzés, vagy Batman első feltűnése. Engem, mint a Begins rajongóját ezzel biztos visszanyertek volna - ha naivabb lennék. :D

Tehát az egész valahogy nem állt össze egy feszes történetté, amire bólogat az ember, hogy ez igen, ez aztán a sztori. Tény, hogy így, hogy Batman ismét egy esendőbb figurává vált, jobban tudtam kötődni hozzá, de őszintén megvallom, mint az előző rész esetén Jokernek, úgy itt is Thaliának és Bane-nek drukkoltam. :'D Pedig tudtam, hogy ez nem végződhet így, de mégis. Valahogy Bruce Wayne-hez nem tudtam már úgy kötődni, mint a Beginsben, ha a Dark Knightos verziónál azért fényévekkel jobb is lett.

Úgyhogy végig ilyen 3-4 osztályzat között keringett a film, sokszor lombozódtam le, de Bane jelenetei mindig visszaadták belém az erőt. Aztán jött az utolsó ~40 perc, amire őszintén megadnám a zseniálisat is akár, ha a film előző 1 óra 50 perce jobban sikerül. A finálé valami kegyetlenül katartikusra sikeredett nem hittem, hogy meg merik csinálni, hogy Batmant kinyírják. De megtették. Szép volt. Igazi heroikus búcsúzás ez a részéről. Egyfajta öngyilkosság is. Habár az utolsó montázs azt sugallta, hogy túlélte :D. De én ezt inkább Alfred képzelődésének tudtam be.
S az utolsó szekvenciák kiválóak. Ahogy látjuk, miként lép ki John Blake és alapít saját "Batman-barlangot" azon felbuzdulva, hogy Batman nem egy személy, hanem szimbólum, bárki lehetne. Majd Gordonék újrarakják a jelzőberendezést. Nagyon fasza lett! _o_ Szinte feledtette velem a film 2/3-ának gyengeségeit.

Úgyhogy összességében nem csalódtam, azt kaptam, amit a negatív kritikák megjósoltak. :D Ugyanakkor Bane, a The Pit és a finálé miatt megérdemli a gyenge 4-est. S én azt mondom, szívesen megnéznék egy Bane: Origins spin-offot. :'D De komolyan.

2012-09-13 01:20:06 vincent vega (4) #376

Sajnos nem olyan jó, mint a dark knight. Kicsit van bennem hiányérzet, de naon jó mozi csak sajnos ez Nolantől kevés. Főleg a Dark Knight után.

2012-09-12 18:37:29 kobretti88 (5) #375

Nem lesz rendezői változat : http://batman-news.com/2012/09/12/more-evidence-that-the-dark-knight-rises-directors-cut-isnt-planned-doesnt-exist/

2012-09-07 13:11:53 acdctibi (5) #374

Én is :) Bane jelenetek

2012-09-06 14:00:51 kobretti88 (5) #373

Én örülnék ha mevalósulna :)

2012-09-06 12:29:05 ChrisAdam (4) #372

Szerintem meg így jó ahogy van. Ettől függetlenül megnéznék még plusz 20-30 percet.

2012-09-06 11:44:54 acidphase (5) #371

ja mer olyan rovid volt alapbol... inkabb minusz fel ora.

előzmény: Corey (#370)

2012-09-06 11:36:39 Corey (4) #370

Előfordulhat, hogy mégiscsak lesz rendezői változata a filmnek, legalábbis a BD megjelenéssel kapcsolatban ezt pletykálják. Nagyon-nagyon ráférne plusz fél óra a filmre.

2012-08-31 19:43:16 banana (3) #369

Ez a "Batman"-esség hiánya és a "24 feeling" nekem is megvolt az utolsó 2 filmnél. Ha nagyon sarkítani akarnám a dolgot, akkor mondhatni meglepődtem, mikor valaki megjelent maszkban. :)

2012-08-31 13:50:57 caulfield (5) #368

((OFF: Hódmezővásárhely el van adósodva.. :)))

előzmény: Ubul (#366)

2012-08-31 12:38:53 ChrisAdam (4) #367

:OO hol? Melyik résznél?

előzmény: Ubul (#366)

2012-08-31 12:36:44 Ubul (4) #366

ja és csak minket szivattak Hódmezővásárhelyen,vagy máshol is megvolt vágva a film,legalábbis olyan hatást keltett,hogy hát egy jelenet nem volt végigvéve,de már teljesen máshol játszódott egy másik rögtön utána? Enyhén idegesítő + élményromboló volt.

2012-08-30 21:33:51 Ubul (4) #365

friss még az élmény,fél órája jöttünk ki a mozikból,de még mindig bennem van az,hogy egyszerűen untam a közepét,forgolódtam,helyezkedtem a székben,nem kötött le. Számomra volt jópár klisé,ami miatt nem tudok zseniálisat adni rá,de a jó erős 4-est megérdemli.

2012-08-27 18:52:40 ChrisAdam (4) #364

Ja, és akkor a három Nolan-Batman:

1. The Dark Knight Rises 100%
2. Batman Begins 98%
3. The Dark Knight 81% Már súrolja a négyest.

2012-08-27 18:44:06 ChrisAdam (4) #363

Nolan eddig még egyszer sem hagyott szarban. Akármelyik filmje megér egy jó jelzőt, legyen az még a legkevésbé jó is. Bár a Sötét lovagból nekem hiányzott valami plusz szuperhős feeling, ami a Beginsben megvolt. Itt ugyan nem kapjuk meg tökéletesen ezt, de már jobban visszanyúlt a képergényhős igazi környezetéhez. Ez már kevésbé politikai thriller.
Ra's Al Ghul, Joker vagy Bane? Mindenképpen Joker viszi a pálmát, a legösszeszedettebb a karaktere, a legérdekesebb, a leggonoszabb. Ra's Al Ghul pedig a legunalmasabb és legjózanabb. Bane csak egy sima bosszúálló őrült, aki ugyan gonosz és félelmetes (iszonyú mennyiségű izom van rajta és akkora mint két bölény....) Persze a fordulat ezeket az érzéseket és gondolatokat kihozza belőlünk.
Ami számomra a legnagyobb meglepetés, az Anne Hathaway. Macskanő karaktere szerintem még Bane-nél is jobban sikerült. Titokzatos, szerethető és vicces. És persze gyönyörű, bájos... meg satöbbi.
Kicsit keveset volt rajta a maszk a jó öreg Batmanen. Jóformán az első óra úgy telik el, hogy alig-alig látjuk suhanni a feketeköpenyes kollegát.
A látvány és a zene, az effektek és a maszkok, díszletek zseniálisak voltak, de nem gondoltam, hogy ilyen téren bukhat a film.
A történet összetett. De nem is vártam mást Nolantől, aki belesűrített 165 percbe mérhetetlenül sok karaktert, eseményt, akciót. A karakterrel viszont nem volt bajom. Épp ott áll, hogy még át tudom fogni ezt a csipet-csapatot és nem folyik ki a film közben a pohárból a víz. Nincsenek különösebben felesleges karakterek, főleg nem JGL karaktere, aki szerintem nagyon kellett, ugyanis kedvelni nagyon lehet és ő az, aki most szerintem kicsit átvette Gordon szerepét (vagy osztozott vele). A buszos-gyerekes-atyás dolog talán kicsit erőltetett volt és érdektelen, de még elment.

Hűűű, hát így most ennyi, de tudnék még mondani dolgokat. Pl. Marion Cottillard zsenialitását és a gyönyörű finálét, Alfred karakterének kiszinezését és persze a páratlan súlyú zenét, a Deshi Basarát... Köszönöm, Chris Nolan. :)

100% És én még attól féltem, hogy nem fog tetszeni...

2012-08-26 10:10:25 opposition (4) #362

Nagyon sok pénzből megcsinált profi akciófilm. De hiányzik belőle az a plusz, ami miatt az előzőket szeretni lehetett.

2012-08-24 20:44:19 budaik (4) #361

Nos. kb két hete láttam. S előre le kell szögeznem, nagyon tisztelem Nolan*t. De ez a film számomra pont Nolan miatt csalódás. Nagyon jó kis pörgős akciófilmet rakott össze. De amit gyalázatosnak tartok, az , hogy mindent kimondtak, de mindent.Erre talán az egyik utolsó jelenet a legjobb példa, mikor Batman leleplezi magát, de nem elég, hogy elmondja ezt a nyálas, az is hő, aki egy gyerekre ráadja a kabátot, hanem meg is mutatja nekünk a rendező.. Összeségében, jó film. De a Sötét lovag a csúcs. S továbbra is támogatom Nolan filmjeit, amennyire tőlem tellik.... :)

2012-08-22 21:09:18 Gasz András (5) #360

Az durva egyébként hogy a sötét lovag inflációval már majdnem 600 milliónál tart. 595-nél. Azt nem fogja elérni a TDKR az tuti. 3 D nélkül ez ma nagyon szép teljesítmény 3D-vel akár ugyanis Titanic verő is lehetett volna persze csak Amerikában.

Hardy azért megdolgozott a szerepéért. Nem csak kilókban hanem az alakításban is, ugyanis a szemével és a hanglejtésével erősen játszott szerintem.

2012-08-22 17:05:35 slawter (4) #359

Dart Vader az elö pelda! :D

2012-08-22 16:40:26 Olórin (4) #358

Képzavar. Ki mondta, hogy nem fontos? Azt mondtam, hogy anélkül is lehet jó alakítást hozni, mert egy alakítás nem csak a mimikából áll.

JeszKar, szerintem te nagyon félreérted azt a mondatot. lazadio a Batman Returns/Forever/& Robinra céloz.

előzmény: lazadio (#356)

2012-08-22 16:18:18 JeszKar (5) #357

"Hozzáteszem, hogy az első Batman film és a Batman Begins közti mosléktól fényévekkel jobbak Nolan filmjei."

Akkor ezt miért írtad?
Hozzáteszem ennek a mondatnak semmi értelme tekintve, hogy a Begins is Nolan film.

előzmény: lazadio (#354)

2012-08-22 15:57:07 lazadio (3) #356

Bocs, azt hittem a mimika fontos része a színészkedésnek.
Amúgy csubakka is kurvajó volt!

2012-08-22 15:48:19 Olórin (4) #355

"1. csak a szeme látszik, meg a kopasz buksija"

És szemmel nem lehet játszani? Meg hanggal? Meg gesztusokkal, testbeszéddel?

2012-08-22 15:27:42 lazadio (3) #354

Az első az volt. A képi világ, a karakterek, a történet, mindenből áradt a "Batmanesség" :)

előzmény: JeszKar (#352)

2012-08-22 15:27:38 tomside (4) #353

Véleményem szerint, ha azzal zárod a véleményed, hogy "vitának helye nincs", akkor feleslegesen pötyögted be, már az első karaktert is.

2012-08-22 15:11:47 JeszKar (5) #352

Az első Batman film nem Batmanes, a Begins nem Batmanes, és ez se Batmanes.
Akkor mi Batmanes?

2012-08-22 14:56:02 lazadio (3) #351

Egyszer nézhető volt, de nálam nincs benne a képzeletbeli top 300 -ban sem. Majd ha egyszer a Film+ -on adják olyan harminc év múlva, akkor lehet hogy megnézem megint.

Nem tudom hogy mire alapozzák azok az emberek a véleményüket, akik azt mondják hogy a Bane -t alakító Tom Hardy nagyon jól játszott.
1. csak a szeme látszik, meg a kopasz buksija
2. a lent belinkelt videóból kitűnik hogy sokszor még a hangsúlyait is megváltoztatták. Szerintem a Darth Vader -t alakító színész sokkal nagyobbat alakított :)

A film vége szerintem komplett baromság az eredeti Batman világának tükrében.
Jó kis halivúdi szuperprodukció amit a Batman név ad el. Ha végignézek a Nolan féle trilógián, akkor a bőregér helyett simán lehetne a főszereplő mondjuk egy takarítónő, a történet megállná a helyét. Valahogy nem elég "Batmanes" az egész.
Azért az előző rész jobb volt, Joker elvitte a hátán a filmet.
Hozzáteszem, hogy az első Batman film és a Batman Begins közti mosléktól fényévekkel jobbak Nolan filmjei. Akkor már inkább Nolan.

Véleményem teljesen szubjektív, melynek alapja az én filmmel kapcsolatos érzéseim-élményeim, vitának helye nincs.

2012-08-20 01:14:36 vudielen (4) #350

túlzással, de körülbelül 10-szőr megemlítik azt a szerencsétlen robotpilótát a film alatt, nem nehéz így kitalálni, hogy azzal végül mégis lesz valami a végkimenetelben. és alfrédról is tudtam, hogy nem csak meghúzódik és ennyi volt a szerepe a filmben, hanem tuti egyszer csak a végén leül valahova és boldogan intenek egymás felé bruce wayne-nel.

2012-08-18 01:46:10 bruce (4) #349

Nolan magasra tette nálam a lécet a Kezdődikkel és ezt sem a Sötét lovag sem pedig a Felemelkedés sem tudta megugrani.A rendező zseni ugyan abba a hibába lépett mint az előző résznél túl sok mindent akart belevinni a filmbe sok benne a kapkodás és a fő gonosz motivációjának sincs meg a kellő háttere.Abszolút pozitívum hogy újra Batman/Bruce Wayne van a középpontban valamint Alfrednek is kellően sok szerep jut az film utolsó jelenetei pedig zseniálisak.Negatívumok a nem elég karakteres fő gonoszok a túlzó akciók pedig Nolan nagyon igyekezett a katarzis megteremtésével de nálam nem igen járt sikerrel.Mindezektől függetlenül méltó lezárása a trilógiának.

2012-08-15 12:57:34 Chidori (?) #348

Rendben van, köszönöm szépen a válaszokat, akkor megmondom neki, hogy nézze meg azokat is! :) Igazából én hívtam volna el a moziba, de tudtam, h a korábbi részeket nem látta, így pedig lehet csak pénzkidobás lenne.

2012-08-15 12:54:47 Olórin (4) #347

Batman karaktere elég markáns utat jár be a trilógiában, az első két rész ismerete nélkül nagyon nem lesz teljes az élmény.

előzmény: Chidori (#345)

2012-08-15 12:29:48 Umberto (5) #346

És miért nem nézi meg addig az előző részeket? Nem kötekedésből, hanem az ő érdekében mondom: kisebb lesz az élmény, ha nem látja az előzményeket.

előzmény: Chidori (#345)

2012-08-15 12:25:24 Chidori (?) #345

Érdeklődni szeretnék, hogy aki nem látta a The Dark Knight c. filmet, az megnézheti ezt a filmet? Nem rólam van szó, hanem egyik ismerősömről, aki a héten nézné meg ezt az új Batmant, de a korábbi részeket még nem látta.

2012-08-14 22:28:44 carmine (3) #344

Ha volt már bocs, de zseniális. :)

Batman Maybe

Aki látta már a filmet, csak annak javaslom.

2012-08-13 14:42:58 Cax (5) #343

A képregénybe se nagyon van, azon kívül, hogy állítólag egy sikertelen humorista volt, akit rászedtek.. De mivel Nolan őt is újraírta, mivel alapból nem volt Joker ilyen okos, ezért ő hagyta is az egészet :D

előzmény: slawter (#342)

2012-08-13 12:01:40 slawter (4) #342

"Hát Jokernek alapból nincs nagyon története.."

előzmény: Cax (#341)

2012-08-13 08:43:00 Cax (5) #341

Hát Jokernek alapból nincs nagyon története..
Itt viszont volt 1 flashback, de befejezetlenül. Szép is lett volna, ha a Star Wars 3-ban kihagyták volna Vader összerakós jelenetét. A másik meg ha Nolannaek volt arra energiája, hogy újraalkossa az eredeti karaktert, akkor illet volna bemutatni azt teljesen.

2012-08-13 01:04:49 acdctibi (5) #340

Biztosan jók lehetnek, de szerintem nem véletlenül hagyta ki a végeredményből. Jokerről se tudtunk többet anno, nem mesélték el, miért olyan amilyen, egyszerűen "készen" érkezett.

2012-08-12 23:34:49 Cax (5) #339

Nem volt 4 órás a film. Nolan megcáfolta.

2012-08-12 23:10:31 Corey (4) #338

Elég nagy baj, ha nem.....
Szerintem leforgatták, 4 órás játékidőről beszéltek eleinte, mi lenne benne, ha már ez sem.
Nekem első nézéskor is feltűnt és kifejezetten hiányérzetet okozott, hogy semmi átmeneti állapot nincs Baneről, a maszkról, és hogy hogyan jutott el egy segítőkész, jó értékrendű ember odáig, amit aztán a filmben látunk.

kobretti88: szerintem elég nagy spoiler van a hsz.-od közepén.

előzmény: Cax (#337)

2012-08-12 22:28:43 Cax (5) #337

Több napos hír s Hemming egy szóval nem mondta, hogy ezeket leforgatták.

2012-08-12 21:10:19 Umberto (5) #336

Na ne, én ezeket látni AKAROM!

előzmény: Gasz András (#335)

2012-08-12 20:52:01 Gasz András (5) #335

Ezt láttátok? Kár, hogy Nolan filmjeinél nem szokott kivágott jelenet lenni a dvd-n/blu-ray-en.

2012-08-12 14:44:47 Cax (5) #334

Így van. Ide nem fért bele Joker. Viszont Bane újrakreálása magyon tetszett.
Film közben egyszer nem jutott eszembe, hogy ma ide kellene Joker

2012-08-12 14:20:13 deniro2 (4) #333

Lehet szentségtörés, de nekem végig a film alatt olyan érzésem volt, mintha egy rövidített 24 évadot néznék...:) Bomba, terroristák, kétes ideológiákra alapozott tömegpusztító tervek és csak egyetlen ember képes megakadályozni mindezt, aki bár kiégett és meghasonlott önmagával, végül talpraáll és a mindenekfölött álló kötelességtudat és erkölcsi érzék által vezérelve elpusztítja a gonoszokat. Persze a főgenya személyével kapcsolatos csavar is elmaradhatatlan..:)
Sőt, a konkrét végkifejlet a bombával egy az egyben a 24 2. évadának végét ismétli, ahol Jack elrepül a sivatag fölé az atombombával, tudva, hogy nem térhet vissza, hiszen a gépet a célig kell vezetni, de aztán egy "váratlan" fordulattal végül mégis túléli a robbanást:)

2012-08-12 14:12:01 kobretti88 (5) #332

Másodszori nézésre is jó. Viszont a TDK csakis egy okból volt jobb: Heath Ledger miatt. Tom Hardy remekül játsza ugyan Bane-t, de Joker karaketer nekem egypicivel jobban bejött. Ugyanakkor Anne Hathaway szerintem az eddigi legjobb Macskanő. Bane halála nekm nem volt bajom, egyáltalán nem számítottam rá. Talia halála viszont nem sikerült valami jól. A zene viszont nagyon király volt. Michael Caine alakítása pedih nagyon ott volt. A végső csta jelenet, valamint Batman és Bane zseniális volt. Christopher Nolan trilógiája méltő lezárás kapott, ahol a részek között csak apró különbségek vannak, ugynais mindhárom film nagyszerű. Ksözönöm Nolannek ezt a remek triilógiát amivel megajándékozott minket. Kíváncsi vayok vajon milyen filmet kéazít legközelebb :)

2012-08-12 13:59:56 Corey (4) #331

Szerintem ha Ledger él, akkor az Árnyak Ligája bele sem kerül a történetbe. A TDK-ban nem igazán zárták le a Joker szálat, Nolan inkább Dentre összpontosított. A harmadik rész szerintem teljes egészében Joker és Batman párharcáról szólt volna -ami még nem zárja ki, hogy más ellenség is bekerüljön, de ez nem hiszem, hogy Bane lett volna-.
Ebbe a sztoriba viszont tényleg nem fér bele Joker.

2012-08-12 13:57:18 Cax (5) #330

*második rész forgatása után

úgy értettem.

2012-08-12 13:55:04 Cax (5) #329

100% hogy Joker lett volna a főmufti a harmadik részbe. Hiába kamuznak Nolanék, hogy ők már tisztán látták, a második rész után, hogy Bane lesz a következő. Ez a teória több ponton is megbukik.

1. Nem rég kiderült, hogy film premierje után Rébuszt akarták és DiCaprio fele kacsintgattak
2. Nolan idáig mindenkit kinyírt, akivel nem volt már terve. Nézd: Kétarc, Ra's al Ghul.
Joker egyértelműen szerepelt volna a harmadik részbe, csak a természet sajnos közbeszólt. A Batman univerzum mindig is Joker és Batman párharcáról szólt, hiába jönnek a különböző karakterek a képregényben is, ez egy Superman-Lex Luthor, McDonalds-Burger King, Coca-Cola-Pepsi nemezis harc.
Ha valamelyiket lenyom egy harmadik fél, akkor az egyensúly megbomlik.

Egyébként ha rendező lennék, akkor én sem álltam volna ki, hogy: "Gyerekek meg volt tervezve a következő rész, de sajnos Heath halála miatt váltunk és az egész lezárás ugrik."

2012-08-12 11:41:56 BonnyJohnny (4) #328

Az más kérdés, hogy Joker nyolc év alatt simán magába bolondíthatta (szószerint :)) Harley Quinnt, és megszökhettek... :)

Valahol, egy tökéletes világban, már le is forgatták a filmet Heath Ledger és Michelle Williams főszereplésével... hmmm...

2012-08-12 11:41:21 Olórin (4) #327

Szerintem sem lehetett volna ebbe a sztoriba normálisan belepasszírozni Jokert. Ha Ledger életben marad, és Nolan úgy dönt, hogy használja a karaktert, az biztos egy egészen más film lett volna.

2012-08-12 11:39:03 BonnyJohnny (4) #326

Valaki írt egy olyan háttérinfót, miszerint a Lex Dent után Joker maradt az Arkham Asylum egyetlen bentlakója. :)
Egyébként szerintem ebből a részből nem hiányzott Joker karaktere. Nem kellett ő ide, beleerőszakolni meg rossz lett volna, ezt mindenki beláthatja. Csak még egy gonosznak behozni (mert a karaktere érdekes), meg szerintem tovább rontotta volna a film struktúráját és nagy számú karaktereinek kezelését amik így is a film legnagyobb gyengepontjai.
Ha más lenne a történet, akkor nyilván elfért volna, de szerintem Nolan mindenképp az Árnyak Ligájával akarta befejezni a keret miatt. Akkor pedig csak Talia és a kissé átalakított előtörténetű Bane jöhet szóba. A kaotikus Jokert képtelenség lenne összeegyeztetni a rendet képviselő Árnyak Ligájával.
Szóval szerintem Nolan nem is akarta behozni Jokert, és jól is tette.

2012-08-12 11:08:43 slawter (4) #325

Es az Arkhambol nem szabadulhat ki? Ö Joker, az itezet nem tartja vissza.
Bat Nolan visszafogta es csak sajnalni lehet, hogy nem votl Joker, biztos javitott volna ezen a kiabrandito összkepen.

előzmény: Cax (#324)

2012-08-12 10:46:11 Cax (5) #324

Valaki írta, hogy Joker szabadulhatott volna a többi rabbal.
Erre én azt mondom, hogy nem. Joker őrült. Őt az Arkhambe vitték nem a blackgate börtönbe. Ő ott nem bukkan fel soha.

2012-08-12 00:02:07 PhilipMorris (?) #323

Szerintem alapjába véve megmozgatta volna az egész filmet Joker.Egy 2 perces cameora egy olyan karaktert szerintem nem is lehetne be hívni ahhoz túl karizmatikus.Igazábol ötletem sincs hogynézne ki a film egy Jokerrel,de nagyon érdekes lehet egy kicsit elgondolkozni rajta:)

2012-08-11 23:54:15 Umberto (5) #322

Igen, érdekes eljátszani a gondolattal, hogy vajon hová került volna e 3. részben Joker. Madárijesztő és Ra's Al Ghul "cameója" mindenesetre kiválóan sikerült, és már csak ezért is sajnálatos Joker hiánya.

előzmény: PhilipMorris (#321)

2012-08-11 23:46:53 PhilipMorris (?) #321

Hát igen.Nolan ért egy picit a filmezéshez.Ilyen szépen összerántani 3 epizódot és alapjába véve egy új univerzumot teremteni a batman filmeknek ami a legvégén egy egységes egésszé áll össze nagyon kevés rendező tudná utána csinálni.Nem mondanám hogy jobb mint az előző 2 rész vagy hogy rosszabb.Én személyszerint erre a 3 batman filmre úgy tekintek mint például a killbillre.Ez 1 film még ha a 2. és 3. epizód között történet szerint 8 év telt el.Így egészül ki a kör és lesz az egész 10/10.A szuperhős filmek újragondolása amihez a közelébe sem ér a bosszúállók vagy az ahoz hasonló szuperhős filmek.
Arra azért nagyon kíváncsi lennék hogy ez a 3. epizód hogy nézne ki ha Heath Ledger ma is köztünk lenne és Joker karakterét nem kellett volna kiiktatni.

2012-08-11 20:00:08 BonnyJohnny (4) #320

Nem azért, de tényleg nehezen volt érthető az eredeti.

előzmény: JeszKar (#319)

2012-08-11 19:38:33 JeszKar (5) #319

Nem tudom, hogy volt-e már korábban:
Bane hangja a változtatás előtt és után.

2012-08-11 18:32:23 carmine (3) #318

Na akkor abban azért megegyezhetünk, hogy a filmben nem túl természetes a mozgása, jelmez ide vagy oda. :)
A Tom Cruise-t meg nem vágom, már nagyon régen láttam a filmet és akkor is csak egyszer.

2012-08-11 18:29:15 BonnyJohnny (4) #317

A kicsit szögletes mozgást egyébként én is észrevettem, mintha minden mozdulatba beállna egy tized másodpercet. Ez szerintem Christian Bale és a koreográfia találkozása miatt van. De még így is el kell ismerni, hogy ahhoz képest jól csinálja.

előzmény: carmine (#315)

2012-08-11 18:28:14 purplerain (5) #316

Nem Batman-nél hat bugyutának, úgy ahogy van, bugyuta, hogy egy denevérruhás idióta össze-vissza kalimpál jobbra-balra :) :) Amúgy talán Tom Cruise is ilyesmi fight-ot nyomott az M:I-3 végén egy kis fejfájás kíséretében, nem? :D

2012-08-11 18:20:08 carmine (3) #315

Távolt áll tőlem, hogy bárkit is megbántsak. Most már tudom, hogy ez is egyfajta harcművészet, aminek az elsajátításához évek munkája szükséges. Nem vagyok egy harcos típus, de elismerem azokat akik ezeket művelik komolyabb szinten (nem csak a tv-t másolva), nem beszélve az ezek mögött rejlő szellemiséget.
De megnéztem egy-két videót most és azokon nem tűnik ilyen bugyutának, sőt. Szóval lehet, hogy a jelmez teszi vagy az, hogy Batman-nél azért eléggé szögletes, darabos a mozgás és nem olyan természetesek a mozdulatok, de nála számomra akkor is bugyutának hat.

2012-08-11 18:05:35 BonnyJohnny (4) #314

KFM. Egyfajta keverék MMA, ami a belharcot, a kulcspontokra mért ütést és a földrevitelt helyezi előtérbe. Wing Tsun (Yip Man) és Jeet Kune Do (Bruce Lee) alapjai is vannak. Bár ez manapság minden MMA-ra igaz.
Fej, ököl, könyök és térd valóban a leggyakoribb, amivel ütnek, de a lábak, különösen a gáncsolás is játszanak.

előzmény: purplerain (#313)

2012-08-11 17:53:26 purplerain (5) #313

Kedves carmine!

Batman verekedési stílusa nem légből kapott örökség, egy Keysi nevű harcművészet a neve. Könyök, fej, és talán térd a jellemzően használt testrész, valamint, hogy "belebújik" az ellenfélbe, vagy valami hasonló, ha érted :D :D A Batman: Begins extrái közt ott van egy videó róla!!

előzmény: carmine (#303)

2012-08-10 12:00:50 flake (4) #312

Mármint a jégen.

2012-08-10 12:00:10 flake (4) #311

Nem figyelték túlzottan, inkább a katonaságra bízták a dolgot a híd másik oldalán.

Batman meg már csak figyel a környezetre, ha azon mászkál. :)

2012-08-10 11:11:11 carmine (3) #310

Köszi mindenkinek a felvilágosítást. Ezek elkerülhették a figyelmemet. Egyelőre marad a közepes, majd egy újranézés után kialakul a végleges.
Valószínűleg figyelték a hidat Bane emberei, hogy ne lehessen kimenni. Viszont, ha ott jött volna be a városba, arról biztos tudod volna Bane. De ez amúgy csak apróság.

2012-08-09 19:08:54 flake (4) #309

Támogatta.

Bruce Wayne-ként tér elsőnek vissza, abban a jelenetben, mikor Selina egy kissrácon segít. Hogy miként sikerül bejutnia Gotham-be, nekem csak egy ötletem van: Bane csak a város elhagyását tiltotta meg.

2012-08-09 11:36:04 Olórin (4) #308

+ Miranda kezdettől fogva benne volt az egész fúziós projektben. Vagy eleve az övé volt vagy ő pénzelte, már nem emlékszem pontosan.

2012-08-09 11:30:07 carmine (3) #307

Akkor figyelmetlen voltam, mert ezek nem derültek ki nekem egyértelműen. Az megvolt, hogy sikeres üzletasszony, de ahhoz nem kell észlénynek lenni, hogy sok sikeres üzletember, nem a jó szíve és a becsületessége miatt lett az, tehát önmagában ez nem kéne, hogy ekkora bizalmat keltsen. A jótékonykodásra nem emlékeztem, leszámítva azt az egy álarcos bált, ahol állítása szerint jó helyre kerül a pénz. Szóval lehet, hogy volt utalás is a a múltjára, de akkor ez nem esett le nekem.

2012-08-09 11:02:11 BonnyJohnny (4) #306

Azért bízta a cégét Mirandára, mert egy sikeres üzletasszony, aki önzetlen, sokat jótékonykodik, és általánosságban is az emberek érdekét nézi a sajátja helyett. (Ezért is olyan érdekes ellenpont a kissé kurvás tolvajnővel szemben Bruce életében.) Nameg, a cég nehéz helyzetbe kerülésével a másik alternatíva a Wayne vállalat rossz kezekbe kerülése lett volna.

előzmény: carmine (#305)

2012-08-09 10:51:07 carmine (3) #305

- Az első Nolan féle Batman-re már nem emlékszem, akkor valószínűleg emiatt nem értettem, vagy a mostaninál nem figyeltem.
- Egyszer csak megjelent emlékeim szerint. De úgy következtettem a filmből, hogy a jégen semmiképpen sem lehetett átjutni gyalog, hiszen ha halálra ítéltek valakit, azt is a jégre küldték.
-Igen ez még mindig sötét pont nekem. Mert oké, hogy intelligens Bane, de egy akkora épületben pont eltalálni, hogy hol van, kicsit fura.
-Voltak persze, de pl Gordont gyerek kora óta ismerte, mint az kiderült a végén és Miranda esetében nem derült ki nekem, hogy mi az oka annak a bizalomnak, hogy az egész céget rábízza, plusz a reaktort vagy mi volt az.

előzmény: JeszKar (#304)

2012-08-09 09:14:42 JeszKar (5) #304

A spoilerbe szereplő kérdéseidre:
- Be akarták fejezni Ra's Al Ghoul küldetését, mert lehet a várósból eltűnt a szervezett bűnözés, de az egész egy hazugságra épült.
- Erre pontosan nem tudok válaszolni, de nem éjszaka a jég felől jelent meg a városban?
- Hát... Ez nincs igazán megmagyarázva a filmben, de mivel Bane Batman legintelligensebb ellenfele nem lehetetlen, hogy simán kikövetkeztette (tudja Wayne=Batman, nyilván a cége segítségével sikerült a felszerelését beszereznie, van társa a cégen belül stb.
- Azért volt olyan emberek, akikben megbízott már korábban (pl. Gordon)

2012-08-08 23:11:46 carmine (3) #303

Előre leszögezem, hogy nem olvasok most végig 300 kommentet, így biztos előfordul nálam olyan amiről volt már szó. Rögtön egy összegzéssel kezdve, a film összhatásában nekem az Eredet-tel egyenlő. Nem rossz a film, simán megéri megnézni, de azért tiszta szívvel nem tudnám, azt mondani, hogy jó. Számomra több sebből is vérzik a dolog. Ha valamiben tévedek, félreértettem, akkor bátran javítsatok ki, benne van a pakliban.Mi is volt a fő motivációja Mirandának, ami miatt önmagával együtt több millió embert megölt volna. Batman-re haragudott ez oké. Talán emiatt akarta a szeretett városát elpusztítani és a tervei szerint végignézetni vele mindezt?! Hogy jutott be a városba Bruce Wayne? Honnan tudta Bane, hogy hol van a titkos fegyverraktár, amikor arról csak Fox és Wayne tudott? Az örök gyanakvó Wayne mitől is bízott ennyire Mirandában?
A végével nekem nem volt bajom lezárta nagyjából a sztorit, ám mégis kicsit nyitva hagyva azt. Viszont nem volt katarzis a kvázi fordulatnál. Azt nem sejtettem, hogy Miranda volt a börtönbe, de hogy nem a jó oldalon áll, az végig motoszkált bennem.
Egy valamivel viszont nem tudok megbarátkozni: Batman verekedési stílusával. Ezzel a szögletes, szinte csak az ököl, alkar,könyök kombináció használatával. Nekem kicsit bugyutának hat.
Talán megérik egy négyesre is a film, de így frissiben egy erős közepes.

2012-08-08 16:26:07 slick (4) #302

Nagy gyengesége a filmnek, hogy "Gotham" mintha statisztaszerepbe süllyedt volna vissza, pedig a BB-ben fontos kérdés volt, hogy menthető-e, érdemes-e egyáltalán harcolni a bűnös városért, a TDK-ban pedig a kialakulófélben lévő rend és moralitás stabilitásába vetett hitet igyekezett megdönteni a nemezis.

Itt viszont hiába premissza, hogy a 8 jó év többé-kevésbé egy hazugságra épül, ezt később nem láttam kiaknázva (a beszéd felolvasása fájóan súlytalan maradt). Tuképp ki is mondják, hogy a megszállás és a bomba felrobbanása közötti időszak népuralma csak színjáték. Kínzás reménnyel, ahogy Bane nevezi, persze attól még megjelenhetne egyfajta társadalmi kísérletként is, de számomra csak netto gonoszkodásnak tűnik, ami csak a forgatókönyv számára nyer időt. Nem látom, hogy bármi máshogy alakult volna, ha 8 éve Gordon és Batman máshogy dönt. A közemberek nem kerülnek olyan döntési helyzetekbe, mint pl. a Reesre kitűzött vérdíj, vagy az ominózus kompok esetén. Leginkább csak Wayne/Batman számára volt ez személyes jellegű próbatétel.

Vagy ezt csak én éreztem hiányosságnak?

Még egy kellemetlen pont a befejezés:

Ha a záró képsorok felét kivágják/átírják (Blake nem jut el a barlangig, nem tudjuk meg, hogy Gordon a megjavított jelzővel van, Foxék párbeszédébe nem kerül konkrétan kimondásra a "robotpilóta" szó, nem látjuk, hogy ki ül Alfreddel szemben), akkor is nagyon erősen sugallt maradna, hogy mind Wayne, mind Batman tovább él, ez a szájbarágás viszont teljesen lelombozta katarziskezdeményem. Nagyjából olyan otromba volt, mintha egy jónak tűnő romantikus film nem a naplamente előtt elcsattanó csóknál ér véget, hanem utána valahol az ejakuláció környékén. Nem szeretem, ha óvodásként kezelik a nézőt, főleg egy amúgy nem éppen ostoba történet lezárásánal.