Rock of Ages (2012) ☆ 👁

Mindörökké rock

(Adam Shankman)

amerikai dráma, musical, szerelmi történet, vígjáték

2,6

2018-02-02 00:28:32 Havierez (3) #38

Ezt az alkotást talán egyedül Tom Cruise nagyon jó alakítása mentette meg. A történet egyszerűsége teljesen tönkretette ezt az alkotást melynek az alapötlete kifejezetten jó volt csak a megvalósítást szúrta el a rendező Adam Shankman.

2017-02-08 14:15:06 Bubu (3) #37

Nekem, mint olyan lánynak, akit az apukája Led Zepelinnel, Queennel, Guns 'N' Roses-szal altatott, ébresztett, a film zeneileg maga volt a nosztalgia. Külsőleg nagyon jól megidézte a film ezt a korszakot, de belsőleg valahogy nem jött át.
Egy pontot bukott nálam a film a happy enddel. Ha ott ér véget, mikor a kiscsaj striptíztáncos lesz / hazamegy, a kisrác kőkemény leckét kap az iparról, és tolnia kell a fiúbandában ezerrel, a menedzser dörzsöli a markát, a bár éppenhogy elkaristol, oké lett volna. Megfűszerezve azzal, hogy a lassan kivénhedt öreg rocksztár ír egy rockballadát arról, hogy már minden elveszett, és ő nem marad más, mint egy üres porhüvely, de a shownak mennie kell, akkor lett volna igazibb ez a film számomra. Így klisé maradt... Mert az a rész elég sok mindent elmondott a zeneiparról, a társadalomról, ami ellen érdemes lázadni. Így a film csak a lázadásért lázadt, ami nem egyenlő a rockkal
Tom Cruise-nak csak be kell vágnia az arcot, mikor a szcientológiáról beszél, és elhiszem neki, hogy be van állva, na meg el van keseredve. Amúgy meglepődtem, hogy tud énekelni is. Catherine Zeta Jones hangilag jó volt, csak neki nem áll jól az ötvenes évekbeli feleség kosztüm.
Ez a film is egy nagy ziccer, amit kihagytak...

2016-11-19 00:19:47 von Schatu (4) #36

Ez valóban a hajmetál High School Musical-je, de rohadtul élveztem.

2016-05-30 19:45:10 critixx (2) #35

Mint a művészettörténetben általában a különböző korszakok egymásra reagálnak, de mielőtt lecsengenek előbb átmennek saját fröccsöntött, kommersz változatába (így volt ez pl. a barokk vagy a neorealizmus esetében is). Az '50-es évek lázadó rock'n'rollja a '60-as évek elejére a zenekiadók és filmstúdiók által kreált, az eredeti klasszikusokat majmoló zselézett hajú ficsúrok világává vált (Frankie Avalon és társai). Erre jött a Beatles és a Stones, akiknek a stílusa a '60-as évek közepére már szintén az előregyártott kommersz "brit inváziós" popzenekarok szintjére süllyedt (The Monkees, Herman's Hermits, stb.), erre jött a blues rock meg a pszichedélia, Hendrixtől Claptonon át a kései Beatlesig és a Doorsig. Aztán a '70-es évek hard rockja és heavy metalja, a glam rock, a progesszív rock, melynek túlburjánzására és elharapódzására az évtized második felében közvetlen válasz volt a punk a maga egyszerűségében, vadságában és minden ellen lázadó attitűdjében... Mára persze a punkból is (legalábbis egy részéből) kommersz giccs lett. A '80-as évek hair metaljára jött válaszként a grunge... stb... stb...

A klasszikus mondás szerint "a rock örök és elpusztíthatatlan". Amint pedig Xuja írta, ez a megnevezés annyi millió műfajt és alműfajt tartalmaz, hogy hülyeség általánosítani. Tőlem pl. távol áll a '80-as évek szűk bőrgatyás hair metalja meg a Kiss-féle bohóc glam bandák, de a '60-as, '70-es évek remek blues rock / hard rock bandái máig a legnagyobb kedvenceim közé tartoznak.

2016-05-30 19:31:50 GothMan (4) #34

Gondoltam, én is reagálok, mert - úgy látszik - a többi hozzászólóval ellentétben, én láttam is a filmet. :) A rock zene mindig is a lázadásról és a dekadenciáról szólt, az más kérdés, hogy ez minden korszakban máshogy nyílvánult meg: az 50-es években a zselé, a 60-asban a drog, a 70-esben a hosszú haj, a 80-asban a csillogás, a 90-esben a rútság, aztán meg... a merő nosztalgizálás, tetszés szerint. Nincs ezekben semmi ellentmondás, így ebben a filmben sem, csak innen a XXI-ik századból ezt már nehéz megérteni. Főleg akkor, ha az ember nem volt ott.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#32)

2016-05-30 15:25:56 Xuja (?) #33

54 az az 56:) De alapvetően megint hülyeségeket írsz. Nincs ilyen hogy 70's meg 80's évek rockzenéje, ez megint csak millió alstílust jelent. A glitch pl egy elektronikus műfaj, azt nem tudom hogy sikerült előszedned. A giccses, terjengős balladák még igazak is egyes bandákra (gondolok itt a Bon Jovira, amit én sem szeretek), de alapvetően általánosítás.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#32)

2016-05-30 15:08:01 ifj. Ó. Posszum (5) #32

Tény és való, szarul fogalmaztam, de a lényeg, a lényeg: a rock and roll egy stílus, 56-ban kezdődik, One, two, three o'clock, four o'clock rock... Viszont a film tényleg már egy aljműfajból idéz, és sokkal későbbről, egyezzünk meg egy 70's-80's rock zenéjében, ami magába foglalja az összes stíllust (classic, glam, glitch, heavy, stb.). Az pedig egy sztereotípia, hogy a dauer egyenlő a heavy metallal. Nézzetek meg egy Edda vagy egy Piramis koncertfelvételt. Ha az heavy metal, akkor visszaszívtam mindent.
Ezek szerint a rock szent - ezért is fáj ennyire ez a film úgy kollektívan - be kell szólni az arcnak, semmi vicc, ez komoly dolog. Legyen, ma is tanultam egy újat, építem a szegecses szentélyem!

2016-05-30 13:08:32 zéel (?) #31

az üzletté silányított rock (?!) zenének,
a divat, a giccs és a biznisz csúf elegyének
semmi köze a lázadás zenéjéhez, az autonóm életérzéshez

2016-05-30 12:55:11 necksprain (?) #30

igen, szerintem is keveri a heavy vagy hajmetallal, esetleg látott már black metal szereléseket, de az meg nem a lassú, terjengős balladákról ismeretes. a rock and roll nem egy műfaj, a rock and roll egyfajta életérzés, amibe ugyanúgy beleesik a hardcore punk (egy szám már hosszúnak számít, ha másfél percnél tovább tart), a göteborgi death metal színtér, a noisecore, minden. ez a rock and roll, nem a heavy metal.

2016-05-30 12:45:58 Tenebra (?) #29

Szerintem itt valami nagy tévedés lehet: a rock 'n' roll az nem bőrszerkó, meg dominajelmez, meg a vasszögek. Szerintem te kevered e heavy metallal. :D

Egyébként mitől "komolyanvehetőbb" a pop vagy a rap vagy a disco (melyek meg amúgy szubjektíve számomra érthetetlenül népszerű, sokak által ajnározott zenei stílusok)?

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#27)

2016-05-30 12:35:59 necksprain (?) #28

ekkora hülyeséget már nagyon régen hallottam.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#27)

2016-05-30 12:03:29 ifj. Ó. Posszum (5) #27

Soha nem tudtam komolyan venni a rock and rollt: lassú, terjengős balladák, giccs dallamok, habcukor akkordok vasszögekkel, férfiak feszülős bőrcuccban, dauer és lakk, nők domina jelmezben, mint valami szürreális gender jelmezbál.
Na ezt az érzést és világot kapja el a film, ráérez és rámutat a rokkerság ellentmondásaira.
Nem akarja megerőszakolni a musical műfaját, sőt, inkább kigyűjti azokat az elemeket a rock korszakából, amik remekül passzinthatóak a műfajba, így kreálva egy infantilis és szürreális világot. Britney szurokban, tollakkal.
Tom Cruise pedig zseniális.

2013-09-02 22:54:40 Victor Vance (4) #26

Ha nagyon szőrös szívű akarnék lenni, akkor a legkevésbé sem mondanám rá, hogy jó film. De egy idő után annyira elkapott a ritmusa, hogy magamban dúdoltam a klasszikus, zúzós dalokat, átéreztem a tartalmukat, megjött az a bizonyos hangulat, életérzés, amit a rockzene képvisel. Scorpions, Twisted Sisters, Poison, Def Leppard, s még sorolhatnám, rengeteg ütős szerzemény, nem ciki meghallgatni egymás után százszor, és bár a színészek éneklés szempontjából nincsenek mindig a helyzet magaslatán, de még így is élvezet hallgatni, számomra itt el lett adva a film, na meg a dalszövegek köré épített helyzetek, jelenetek is ügyesen voltak megoldva.
A ’80-as éveket a rendező viszont nem érezte igazán, bután, ostobán, giccsesen lett megidézve, és talán nem volt a legszerencsésebb dolog a sztorit egy szerelmespár köré szőni. A show-t nem is a fiatal titánok, hanem a veterán motorosok nyúlják le, legfőképp Tom Cruise, aki egy az egyben Axl Rose, tökéletesen átérezte a karaktert, sokan utálják, de el kell ismerni, tud ő, ha akar. Zeta-Jones, és GIamatti hajlamos néha túljátszani a szerepét, de ők is igazi tűzzel keltették életre a figurákat, Baldwin bebizonyította, hogy nem tévesztett szakmát, ráfért volna még egy-két énekóra. A film tónusa néha olyan, mintha nem is inkább a korszak megidézésére, de annak parodizálására esküdött volna fel, de többnyire jól jelenítették meg az akkori állapotokat a zeneiparban, még ha néha el is túlozzák a poén érdekében. A négy srác láttán akaratlanul is beugrik a New Kids on the Block, és a többi fiúbanda, amik néhány kritikus szerint bizony szépen ki is nyírták azt a fajta rock-ot, és életérzést, amit a moziban látunk.
A film nem igazán tudja eldönteni, hogy mi akar lenni, néha szatíra, időnként paródia, de a nevetségesen túlírt karakterek miatt összességében egyáltalán nem akarja magát komolyan venni, és ez néha előnyére is válik. Ennek ellenére piszkosul élveztem, és elkapott a sodrása, ennek a cukormázas, giccses, sántító múltidézésnek, de a rengeteg örökzöld sláger, na meg a feeling miatt nekem sikerült eladni.

2013-08-17 21:10:44 dorothygale (4) #25

:D

előzmény: budaik (#23)

2013-03-15 01:16:14 xboy (1) #24

Ez kritikán aluli agyzsugorítás volt !!!

2012-11-01 15:44:56 budaik (1) #23

Ez borzalmas volt, alapvetően nem szeretem a hajmetàl bandákat, de ez nem csak ez miatt volt rossz... Mindenért rossz volt

2012-10-22 16:07:35 fade out (2) #22

Szürreális rémálom....

2012-10-17 22:24:24 vincent vega (2) #21

35 percig bírtam. szerintem ritka szar.

2012-10-16 14:04:41 belarus (3) #20

Történet az gyenge, de a zene elvitte a hátán a filmet. Számomra szórakoztató volt,igaz a 80-as évek zenéi iránt kicsit elfogult vagyok. :-) Tom Cruise,Alec Baldwin,Russel Brand,Paul Giamatti alakítása szerintem marha jó benne.

2012-10-14 22:17:57 Gasz András (2) #19

Mindörökké rock:

Nem kellett volna ezt látnunk mindörökké. :) Tom Cruise gondolom a zséért és a szcientológiai egyházáért vállalta el csak. :) Förtelmes film. Kiszámítható elemek, gyenge színészi játék, az énekek minőségéről már ne is beszéljünk...

2012-10-14 12:28:35 hogyi (2) #18

Végül is a számok jók, a történet kicsit elnagyolt, összefüggéstelen. Lehet, hogy most megnézem az Empire Records-ot, az százszor jobb. :D

2012-10-14 12:24:14 hogyi (2) #17

Akkor most ez egy musical? Vagy rockmusical-paródia?

2012-10-14 01:15:46 fatbastard (1) #16

Ki a faxom kíváncsi Cruise-ra,mint rocksztár?Nélküle se érdekelne a film,de így aztán meg...

2012-10-13 23:32:47 deniro2 (3) #15

Elvből ötöst szoktam adni minden rock témájú filmre, de ez sajnos csak egy rock bőrbe varrt gagyi glee... Rock és Cruis nélkül 1-es lenne, így gyenge 3-as...
Ráadásul tele van a film olyan dallal, amik '87-ben még meg sem születtek, ami betétdalnál csak idegesítő lenne, viszont az, hogy a lemezboltban olyan Skid Row szám szól a háttérben, ami
csak 2 évvel késöbb jelenik meg, inkább röhejes...

2012-07-12 07:49:17 dorothygale (4) #14

Detto....mi Guns'n Rosest hallgattunk utánna ... :D

előzmény: Sántha Orsolya (#12)

2012-07-06 22:05:08 logiii (3) #13

Őszintén többet vártam, bár magam sem tudom hogy miért. Elég gyengére sikerült, bár a soundtrack-et jól összehozták, aki nem tudja értékelni a klasszikus rockot, az el se kezdje nézni inkább. Egyszer nézős

2012-06-30 21:14:15 Sántha Orsolya (5) #12

Számomra úgy tűnt (már az előzetesből is), hogy ez a film nem veszi komolyan magát, pont jó szórakozás volt szombat délutánra. Tom Cruise istenien hozza az ikon-rocksztárt, mármint nem is kedvelem a pasast, de ez az alakítás! Remélem ő maga is ugyanúgy élvezte, mint én :) A zenék csodásak és a moziból totál egy 80-as évek rockbulira vágyva jöttem ki, vigyorral az arcomon.

2012-06-26 15:01:42 BonnyJohnny (2) #11

Ez a film pont olyan erőtlen, mint minden mai limonádé, hiába a rock környezet. A főszereplő pár pont annyira hiteltelen '80-as évekbeli fiataloknak, mint szerelmespárnak. (Külcsínt leszámítva semennyire.) Maga a film is olyan, mintha egy 2010-es évekbeli musicalt utómunkával '80-asítottak volna. Hiteltelen, erőtlen az egész. Nemcsak múltidézésnek silány, de paródiának is rossz, leginkább egy korszak legendájának sárba tiprásában jeleskedik.
Tom Cruise tényleg jó. És meglepően jól énekel.

2012-06-26 01:24:27 imhouse (3) #10

A filmet számomra egy dolog tette élvezhetővé, hogy láttam benne olyan összefüggéseket, melyeket valóban csak egy rockzeneileg műveltebb ember ért meg. Párhuzamok a karakterek és bandák között, utalások albumokra stb... Viszont nem más ez, mint egy rocker High School Musical, sokszor majdnem elhánytam magam, de tényleg. Viszont az egyik jelenet bebizonyította számomra, hogy a filmkészítők sem szánták ezt véresen komolyra. Szerintem aki látja, tudja, melyikre gondolok. :)

2012-06-25 09:05:42 GothMan (4) #9

Tudja a fene, nekem bejött. Hiába a rágógumi hangulat, baromi jól rátapint a rockzene lényegére, humoros, és meglepően dekadens is. A régi klasszikusokat pedig mindig jó hallani. És ha egy kölyök e film miatt fogja előásni a régi Foreigner lemezeket, már megérte.

2012-06-24 11:29:00 opposition (2) #8

Tényleg Szuperbojz. Nagyobb nevekkel, látványosabb díszlettel, de hasonlóan gyenge tartalommal és teljesítménnyel.

előzmény: Danesz99 (#3)

2012-06-23 21:28:04 dorothygale (4) #7

Igazándiból a film szar... :D sok helyen klisés, csöpögős, nyálas, a klasszikus módon...szinte pontozhatatlan....az túlzás, hogy nézhetetlen lenne, s nem mondom hogy nem nézném meg még egyszer.... De az csak Tom Cruis miatt lenne...szerintem állati jól játszott, szinte csak miatta érdemes megnézni a filmet, az ő jelenetei voltak a legjobbak....a zene , s a rock sokféle....s ahhoz hogy megértse valaki ezt a filmet , vagy inkább átérezze a feelinget arról amit mondani akar, ismerni kell ezeket a zenéket, a kúltúráját, egy kis rock és zenetörténelmet,s akkor igazàn élvezetes perceket is tud nyujtani... Tudni kell kik a : Scorpions, Bon jovi, Guns'n Roses, Whitesnakes, Deffleppard, ismerni kell zenéjüket ... S szeretni is, mert ha nem , akkor be se üljetek a filmre :D

2012-06-23 12:54:58 Daemiaen (3) #6

Tom Cruise bármennyire is jól hozza Axl Rose '87-es inkarnációját, Adam Shankman filmje a legnagyobb jóindulattal is csak egynyári sláger ahelyett, hogy vérbeli rockhimnusz vált volna belőle. Minden pillanatában erőlködik, és csak mímeli a '80-as éveket, nem pedig megidézi. Sajnos nem mindenki Cameron Crowe...

2012-06-22 11:27:43 Prüstü (?) #5

Tom Cruise eme remek cicafiúka, hogy az Istenbe került egy rock történelemmel kapcsolatos filmbe.....ez abszolút vérlázítás, pedig még rocker se vagyok, mit élhetnek át azok, akik kőkeményen nyomják a fekete ruhát 40 fokba. Abszolút kiparodizálása az egésznek, vagy lehet hogy elfogult vagyok, de tényleg nem érzem odavalónak Cruise-t.

2012-06-22 08:32:51 elmouse (?) #4
2012-06-21 15:49:46 Danesz99 (?) #3

Ez az amerikai szuperbojz?

2012-06-20 23:27:21 gringo (2) #2

Áh, megérdemel egy kettőst...

2012-06-04 16:07:08 Amokh (?) #1

Alig varom, hogy megadjam ra a nagy 1! :)