Postřižiny (1981) ☆ 👁

csehszlovák vígjáték

4,4

2019-09-06 10:07:40 zéel (5) #15

Gratulálok és irigyellek!:)
Tetszik...az interjúd (angolul társalogtatok?), tetszik a művésznő derűje, zsigeri optimizmusa.
Jut eszembe Spiró, aki azt mondja, hogy jó körülmények közt nyugodtan lehetünk pesszimisták, rossz körülmények közt azonban muszáj optimistának enni.

2019-09-05 23:19:14 Ugor (5) #14

De azt már megbeszéltük, hogy ezért neked mi jár...

2019-09-05 22:38:20 ChrisAdam (5) #13

Bizony, ha valaki, akkor Magda Vásáryová szépen öregedett. Kívül is, belül is. De még mennyire! Persze, nem véletlen, hisz olyan tünemény, derű és csupa báj, mint Mariska. Ugyanazok az apró grimaszok, mosolyok, szeretetteljes szempár. Mit neki 40 év!

Én pedig kaptam a sorstól 15 percet - örök hála érte -, amikor e színművésznővel szemben beszélgethettem. Interjú itt.

2019-09-05 22:21:02 Ugor (5) #12

Milyen lehetett, amikor La Salettében megjelent a Szent Szűz a pásztorgyerekeknek? Semmi leírás nincs arról, milyen arcot vágtak. Hát nekem ma megjelent Magda Vásáryová, semmi szemfényvesztés, teljes valójában, és megtérített. Nem izzadt, nem sírt vért, csak leült és mesélt nekünk. Pont azt, amit hallani szerettem volna. Hogy honnan jött, ki ő, mit jelent neki ez az egész, milyen hatással van az emberekre… rendkívül intelligensen, szokatlanul jól összeszedett interjúban, úgy, hogy alig vetted észre mellette Kerekes Vicát, annyira nem volt rakta kívül senki a teremben, amikor ő ott volt. Most akkor lehet, hogy elfogultam, de elfogultam. Utána a film... nyilván többen vagyunk, akik már többször láttuk, ilyen-olyan kis izéken, moziban meg azért ritkábban. Az Uránia egy templom is egyben, itt a vetítés néha magasabb régiókban szárnyal, mint más közegben. Ez a film kiállta az idők próbáját, sőt, nemesedett is vele. De ez el is hangzott az interjúban. Boldog utazás a békebeli monarchia legszebb korába, a kor legszebb asszonyával… ááá, miket is írok…

2019-08-27 11:04:02 mimóza (5) #11

Hogy is mondjam csak finoman és diplomatikusan... az ennél a filmnél régóta tétovázókat igazán nem értem... :D

Ami engem illet, mindenestől imádom még mindig, és hál' Istennek, a KT népének nagyobb része is, úgy értem, amelyik látta és osztályozta. Igen, szép kerek szám a 400, de könnyen lehetne ez 1400 is, úgyhogy kéményre fel!

Habár a film címe szlovákról fordítva: "Megrövidítve", inkább gazdagodtok egy csuda élménnyel, ha belevágtok! :D

2019-02-18 20:15:24 dittike (5) #10

Pepin bácsi a kedvenc szereplőm ebből a filmből és szerintem az egyetlen őszinte karakter ebben a történetben.

2018-06-05 13:31:46 mimóza (5) #9

Az általam legtöbbször nézett filmek egyik győztese.
Kesergés, depi, rosszkedv, dünnyögő-morgó nap, ezerféle nyavalya ellen mindig biztos gyógyír. :)
Kösssz, Chris, hogy előkerítetted idén is!! (Csak rápillantottam, több, mint 2 éve nem volt itt szó róla...)
44. újranézésre is tökéletes.
Kéretik mindenkinek megnézni ezt a gyöngyszemet, majd elolvasni, vagy fordítva, vagy váltva, mindegy.

"Hát ha a kéményre, akkor a kéményre!"

2018-06-05 13:11:42 ChrisAdam (5) #8

Valahol a szívem mélyén néha arra vágyok, bárcsak élnék ilyen egyszerű életet. Gyönyörű film.

2016-01-03 21:11:29 Jereváni Rádió (5) #7

"Rajongok Menzel szerénységéért. Soha nem történik a filmjeiben szinte semmi, és mégis megtörténik bennük minden." - Gazda Albert újságíró sommás, ám tűpontos megállapítása.

2016-01-03 14:21:14 mohapapa (5) #6

Hrabal, Menzel, hetvenes évek, visszapillantás a századelőre, vagy még régebbre, a századvégre. Élet, életöröm, nevetés, erotika, Maryska szépsége, a hosszú haja, Pepin bácsi zseniális üvöltve beszélése (Kern András tolmácsolásában), az anekdótái és elsősorban a gyárkémény teteje…
Bármikor nézem vagy olvasom, újra rádöbbenek, hogy az élet sava-borsát nem is annyira a gigászi összefüggések adják, hanem a mindennapi apróságokhoz való hozzáállásunk.
Nagyon szeretem! (S Hrabal sörözőjét nem találtuk meg Prágában… :-( )

2013-04-03 21:25:57 Rohmer (?) #5

Jirí Menzel klasszikusa Bohumil Hrabal műve nyomán, Magda Vásáryová, Jiří Schmitzer, Jaromír Hanzlík és Rudolf Hrusínský főszereplésével. MOST Vetítik: Duna - 21:15

2011-08-03 22:11:19 zéel (5) #4

Életöröm, életbátorság. Mosoly, derű. (Miszerint: szelíd cseh vígjáték.)
Nem véletlen, hogy Menzel egyik nagy kedvence Woody Allen. (Nem véletlen, hogy nekem mindkettő nagy kedvencem!:)
P.S.:
1. Hrabalnak sokkal nagyobb szerencséje volt a filmmel, mint a másik jeles cseh írónak, Kunderának.
2. Nekünk pedig nagy szerencsénk volt a szinkronnal. A filmhez méltó, békebeli mestermunka. (Kern András Pepinje pedig egyszerűen zseniális.)

2010-12-19 19:14:12 Feri bátyó (5) #3

Film és könyv (avagy fordítva) ritkán találkozik ilyen szépen. Egymás méltó ikertestvérei. A finom századelős hangulat ragyogóan ér össze a húszas évekkel, a modernizációval. Jó ritmusú, szépségesen fotózott film, amely alapmű a cseh filmek barátainak.

2009-09-15 20:14:02 gringo (5) #2

nem érdekes, hanem pofátlanság! ;)

2009-09-15 19:55:42 nony_15 (4) #1

Érdekes, hogy Imdb-n csak 600-an látták.. :)