Men in Black 3 (2012) ☆ 👁

Men in Black - Sötét zsaruk 3.

(Barry Sonnenfeld)

amerikai akciófilm, sci-fi, vígjáték

3,2

2022-12-11 01:36:25 Doc (4) #48

Pár hiba a sztoriban:
Jeffrey Price felismeri mi változott K eltűnésével, holott számára annak kéne a normálisnak lennie.
J-n nincs napszemüveg mielőtt a zsaruk megvakuzzák magukat - utána viszont igen.
Amikor a kilövőálláson J visszaugrik az időben, két példányban kellene léteznie - vagy eredetileg is gyerekként kellett volna megérkeznie.
Hazautazáskor nincs rajta szemüveg - pedig ott sem ártana...

Mindazonáltal ez az egyetlen méltó MiB folytatás... és hibátlan időutazós filmet még amúgy sem láttam.
Amikor Andy Warhol a halálért könyörög hogy megszabaduljon a szitárzenétől - az nagyot ütött.

Sajnos lefordíthatatlanság okán elveszett pár poén, pl. low-hanging fruits - a bowlingpályán
it was ground this morning - a kávéra

Nálam a zseniális felé hajló jót kapott (újfent) - már nem is tudom hányszor láttam.

2019-06-16 12:04:25 bruce (2) #47

Mert akkor lehet, hogy egy valamire való színész lett volt Mr Bond :D

2019-06-16 00:06:14 BonnyJohnny (3) #46

Akkor miért nem lett Christian Bale az új Jamaes Bond? :D

:D

2019-06-15 21:02:32 Benny Bug (4) #45

Nofene, erről nem is tudtam. Érdekes dolgok ezek. :)

2019-06-15 19:22:23 critixx (3) #44

Konkréten mikor Roger Moore '82 környékén nyugdíjba akart menni, Brolin apja, James Brolin volt a producerek egyik kiszemeltje Bond szerepére. Még próbafelvételt is csináltak vele. Csak aztán jött a Connery-féle "ellenfilm" és úgy döntöttek, nem kockáztatnak, inkább marad Moore, ő már bevált a jegypénztáraknál.

előzmény: Benny Bug (#41)

2019-06-10 15:26:51 Benny Bug (4) #43

Valahogy Craiget én idősebbek gondoltam, de nem tudom, hogy miért. Egyszer lehetne egy “Old Man Bond” film is, a Logan után szabadon.

2019-06-10 14:54:30 BonnyJohnny (3) #42

Craigel egyidős: nem nyernénk vele.

előzmény: Benny Bug (#41)

2019-06-10 14:27:25 Benny Bug (4) #41

Eme filmet nézve jöttem rá arra, hogy Josh Brolin tökéletes Bond lehetne Craig után. :)

2018-04-15 19:28:28 Norbert Simon (4) #40

Nem sikerült olyan rosszul úgy vélem. A második részhez képest már határozottan azt merem mondani ,hogy jobb. Az elsőnél szerintem már nem. Én a két film közé tudnám betenni a 3-at. Én nekem meglepően tetszett (a fiatal K) Josh Brolin alakítása. Kedveltem a karakterét. Mindenképpen jobban tudtam azonosulni az ő karakterével mint a J ügynökkel ( Smith). Jó duót alkottak. A viccek, poénok is aranyosabbak benne és nem túlzóak, és nem agyzsibbasztóak egyáltalán. A történet is egész bejött. Alapvetően egész humorosnak, aranyosnak, az előző két részhez képest nem várt módon de még kedvesen érzelmesebb is a 3. rész. A látványvilág és az effektek is egész szépek és korántsem hatnak eltúlzottaknak. Én tudnám ajánlani még ha kötelezően nem is.

2016-11-23 11:41:16 Dezsmant (5) #39

Jó rész lett a harmadik is, végig eseménydús, poénos, a vége fordulatos, megható és meglepő is.

2013-09-22 17:37:39 Gasz András (4) #38

Men in Black - Sötét zsaruk 3. :

Végre újra egy jó Sötét Zsaruk rész! Vicces, folyamatosan halad s pörög, Tommy Lee Jones-t pedig nagyon jól 'pótolja' Josh Brolin fiatalon. A zene is kellően robusztus, vagy olykor bekapcsolódik a humorba szintén. Nagyon jókor váltották át a filmet a 60-as évekbe. Ötletesen na. Pedig mennyi gond volt a filmmel annó a forgatáskor és utána.
A film végén a szokásos időprobléma most is fenn áll, de jó kis keretes zárás volt és sokan meg is lepődhettek akár. Ha lesz 4. rész remélem hasonló szellemben készül.

2013-07-29 04:13:34 TubicaKázmér (3) #37

most vettem észre h Griffin szinkronja hangja Peter Griffin magyar hangja :D

2013-05-30 13:38:28 Bbazsa (4) #36

Nem rossz, az új technika képvilága feldobta a storyt.

Viszont mint az az időutazós filmeknél hiba lehet itt is megtörtént. J ügynök nem lehetett J ügynök. Mivel ha K meghalt volna 40 évvel ezelőtt, ő vitte be a céghez az első részben. Ergo ha nincs K nem lett volna J ügynök.

2013-04-22 12:40:10 JohnnyJohnny (3) #35

Korrekt folytatás, bár nem voltam elájulva tőle. Josh Brolin remek volt a fiatal K szerepében, kellett egy kis vérátömlesztés a történetbe, de igazán az időutazás dobta fel az egészet. A történet végi csavar és az arra való utalások film közben jól lettek tálalva.

2012-10-20 11:03:42 simijohnny (2) #34

Hozta az előzőkre is jellemző, minimális színvonalat. Valóban gyerekfilm, ám annak túlontúl brutális.

2012-09-27 00:38:42 ender1112 (4) #33

Az elsőhöz nem ér fel, de egynek elmegy. Tommy Lee Jones még színészkedik is benne ;)

2012-09-24 17:24:07 ChrisAdam (4) #32

A másodikat ugye nem érdemes emgnéznem?

2012-09-24 17:23:45 ChrisAdam (4) #31

Na, ez most kivételesen egy olyan film, ami simán lehúzza a klotyón az első részt is! Ami nálam egy erős hármas. De ez pedig egy erős négyes!
Will Smith ugyan a főszereplő és Tommy Lee Jones csak pár percre ugrik be (najó... azért pár tízpercre), de semmi gáz - én úgyis bírom az ürgét. Tényleg óriási poénok vannak benne, amik nagyszerűen sülnek el és nem csak verbális poénok, hanem jókedélyű jelenetek. Pl. remekül hangsúlyozza ki J és K kapcsolatát. A végétől előre féltem, mert ugye az elsőnek is elcseszték, de itt kifejezetten jó vége lett. A főgonosznak legalább most volt karaktere, vicces, undorító és valamelyest félelemkeltő. A kezdés is remek - a közepe se ül le annyira, így tehát azt mondhatom, hogy az év talán eddigi legnagyobb meglepetése nálam, a Bosszúállók után!

2012-09-22 01:36:16 Xuja (3) #30

AZ első félóra eléggé halvány, de aztán magára talál a film, és egy humoros, látványos és szórakoztató popcorn mozit kapunk. Smith és Jones (aki ugye főleg nem saját maga a filmben :D ) párosa már nem működik annyira, mint az első részben, de a mellékkarakterek szerencsére elviszik a hátukon a produkciót. Külön kiemelném az Andy Warholos jelenetet, akár a Midnight In Paris-ból is jöhetett volna.

2012-09-16 20:53:32 Victor Vance (3) #29

Ezért is lehet úton-útfélen belekötni a legtöbb időutazós filmekbe, mert mindig van bennük valami apró logikátlanság. De persze ez a egy popcorn-mozinál azért megbocsátható eset :)

előzmény: Horváth Szabolcs (#28)

2012-09-16 20:41:16 Horváth Szabolcs (4) #28

Azért mint mindíg az időutazásnál itt is volt logikátlanság. Hiszen, ha Boris visszamegy és megöli K-t akkor K- sosem toborozta volna be J-t hiszen meghal még mielőtt találkozott volna az apjával, sőt az apja nem hal meg és felneveli a kis James-t. de ettől eltekintve engem szórakoztatott.

2012-09-16 00:00:02 Hannibal Lecter (3) #27

Volt egy-két igazán ütős dialógus, de azok is főként Starkhoz kapcsolódtak.

Corey: a Bosszúállók forgatókönyve kimunkáltabb és összetettebb, de ez ebben a műfajban (számomra) nem alapkritérium, inkább plusz pont. A Men in Black 3 az én szememben faék-egyszerűsége ellenére is tökéletesen működőképes. Lehet, hogy "csak" egy nosztalgiadarab, ami nagyban profitál az első rész sikeréből, de e minőségében is komoly értéket képvisel, főként, ha a mai viszonyokat nézzük, amikor évente kijön két-három színvonalas popcornmozi Hollywood kapuin. A Bosszúállók szerintem is hatásosabb film, de ezekben az ínséges időkben egy MIB3 is úgy kell a publikumnak, mint egy falat kenyér.

2012-09-15 22:37:43 ChrisAdam (4) #26

Szerintem pont jók voltak az apró beszólások. Jó szájízt adott a Bosszúállóknak. Talán ez adja a lazaságot neki, ami jó élményérzetet ad.

2012-09-15 22:27:57 Corey (4) #25

"De a Bosszúállóknak nem is az a feladata, hogy vicces legyen."

Azt kívülről elég nehéz megmondani, hogy mi is volt a film feladata, ezt szerintem csak a készítők és a stúdió tudja. Mindenesetre azzal, hogy Whedont bízták meg a rendezéssel, nyilván a koncepció részévé tették a humort is.

"a Men in Black 3 éppen látványügyileg marad el mögötte drasztikusan, más szempontból viszont szerintem jottányit sem. Humorban meg főleg nem. "

A látvány egyértelmű, de szerintem a forgatókönyv is: az Avengers úgy tart egyben fél tucat karaktert, hogy egyik sem szorul háttérbe. Kiemelve a legfontosabb tulajdonságaikat, amin keresztül mindenkit összeütköztetnek -legtöbbször szóban- mindenkivel. És az egész olyan intelligensen és frappánsan van kivitelezve, hogy azt öröm nézni.
A MIB3 kellemes hangulatú, megidézi az első részt, vannak zseniális jelenetei, de továbbra sem tudom az Avengers mellé tenni semmiben sem.
Viszont jó látni, hogy vannak még filmek, amik a jóízlés határán belül akarnak és tudnak viccesek lenni. -a nyálkás szörnyekben nyúlkálást ne hozzuk fel ellenpéldának, az még bőven belefér:)

2012-09-15 20:17:32 Hannibal Lecter (3) #24

Olyannyira nem az a feladata, hogy - a többséggel ellentétben - én nagyon jól meglettem volna eme beszólások nélkül is. Itt viszont a koncepció szerves része a humor, és ezen a téren szépen is teljesít az opusz (Andy Warholért és Mick Jaggerért külön piros pont jár az alkotóknak).

2012-09-15 19:42:17 ChrisAdam (4) #23

Humorban meg főleg nem.

De a Bosszúállóknak nem is az a feladata, hogy vicces legyen... Az, hogy pár beszólás van benne, az még nem jelenti azt, hogy vígjáték!

2012-09-15 19:20:55 Hannibal Lecter (3) #22

Embere válogatja - számomra a Bosszúállók is csak egy színvonalasan megmunkált látványmozi (jómagam távolról sem tartom mesterműnek), igaz, a Men in Black 3 éppen látványügyileg marad el mögötte drasztikusan, más szempontból viszont szerintem jottányit sem. Humorban meg főleg nem.

2012-09-15 19:14:16 Corey (4) #21

Szerintem látvány, forgatókönyv és humor terén is klasszisokkal van lemaradva ez a film a Bosszúállóktól. Maximum mögé sorakozhat fel tisztességes távolságból, ami majdnem az összes többi popcornfilmre is igaz, és most nem csak az ideiekre gondolok.
Írom ezt úgy, hogy számomra az év egyik legpozitívabb csalódása a MIB3. Az első résztől ugyan messze van, Will Smith és a Villain is sokkal gyengébb, de Brolin és Stuhlbarg/Griffin szerepeltetése telitalálat.

2012-09-15 18:10:29 Hannibal Lecter (3) #20

Az év egyik legjobb popcornfilmje, mely simán felsorakozhat a Bosszúállók mellé.

2012-09-10 19:53:31 VVega (4) #19

Az év egyik nagy meglepetése számomra, a második rész után semmi jót sem vártam tőle. Szerencsére azonban rám cáfoltak a készítők, a film teljesen szórakoztató, pörög az elejétől a végééig, a humor valamint Smith és Brolin párosa is működik.

2012-09-09 14:53:56 tomside (4) #18

nincs mit hozzátennem: valóban jobb, mint a második rész, és valóban olyasmi, mint az első. Élvezhető.

2012-09-07 09:36:32 reting1111 (5) #17

Ugyan már srácok! Ennél még a Prometheus is pozitívabb fogadtatást kapott, pedig az tényleg fos volt.
Serintem a történet jól el lett találva, a karakterek egytől egyig olyanok, amilyennek lenniük kell és a poénok egyáltalán nem lettek rosszak. Manapság egyre több a gyengén megírt film (köztük a Dark Knight Rises, aminél egy magyar népmese is több fordulatot tartogat). Ezt a tendenciát viszont cáfolja ez a film a popkulturális utalásaival és a cselekmény változatosságával.

Istenem, de szar volt a Prometheus...

2012-08-29 23:18:13 Victor Vance (3) #16

Valamiért már akkor sem vártam sokat ettől a filmtől amikor a forgatási képeket, előzeteseket néztem, már ott sejtettem hogy itt valami nem lesz rendben. De azért bizakodtam, mert hát az első rész gyerekkori kedvenc, meg sem tudom számolni hányszor vettük ki a tékából, és emlékszem, Edgar mozgását mennyire tudtam utánnozni :))

Szóval eléggé fura hogy míg amcsiban elég jó kritikákat kapott, és itt is sokan szeretik, valamiért én még is úgy érzem hogy ez egy, majdhogynem átlagos harmadik rész lett. Persze oké, nem ez az első eset hogy én gyengének tartok egy filmet, míg mások jónak, de azért mégis, szerintem még a második felvonást is alulmúlja. Nincs benne egy értékelhető poén sem, össz-vissz kétszer nevettem fel, először mikor J zuhan le a felhőkarcolóról, és meglátja maga mellett az öngyilkos tőzsdeügynököket, az szerintem egy nagyon eltalált poén volt. A másik az mikor a fiatal K-val pitéznek. Ennyi, nem több. Will Smith jófej mint mindig, de itt valahogy nem jött be, eléggé sótlan volt, most mondanám hogy meglátszik rajta hogy 4 éve nem szerepelt filmben, de azért ennyire nem vészes a helyzet. Brolin jól hozza a fiatal K-t, ő az egyik pozitívum a filmben (sőt, talán az egyetlen), a főgonosz viszont valami borzalmas, egyszerűen ennyire erőltetett szereplővel már rég találkoztam, mindig azt éreztem hogy nagyon próbál kicsikarni a nézőből nevetést, vagy legalább egy mosolyt, de nagyon nem jön neki össze.

Azt is sajnálom hogy Tommy Lee Jones alig van benne, de persze ezt megértem, hiszen ő is öreg, meg hát a sztori szempontjából nem is kapott a "jelenkori" énje sok teret. Nem tudom hogy ezt végülis hogy gondoltál az alkotók, de ez a film egyszerűen erőltetett, a 3-as igazából Brolin-nak és annak a két poénnak szólt amin nevettem, de mégis nagyon közel van a 2-eshez. De mivel valószínűleg soha többet nem fogom megnézni, így azt hiszem az osztályzatom sem fog változni.

2012-06-30 01:34:56 vadPINGvin (3) #15

A legértetlenebb poénon szórakoztam a legjobban és ezzel el is mondtam szinte mindent. A hatvanas évekbeli űrlények mind úgy néznek ki, mint a hatvanas évekbeli sci-fikben.

Semmi látványos hibája nincs a filmnek, de semmi maradandó sincs benne. Egy év múlva nem mondom meg miről szólt.

2012-06-29 09:18:45 Prüstü (3) #14

Látvány jó volt, a 60-as évek megjelenítése kicsit erőltetett, a poénok voltak talán a legjobban eltalálva, a cselekmény is viszonylag kidolgozott. a finálé némileg unalmas, és giccses. A második résznél jobb, az első résztől még mindig távoli, egy átlagos agyrombolás, egy kis kikapcs.

2012-06-13 23:01:16 mina (3) #13

Az ötlet és a látvány jó, de túl sok a logikai baki. :(

2012-05-30 16:29:25 Zoliz (2) #12

Gyerekfim, gyerekeknek meg túl brutális, az első rész legalább poénos volt, ez nem az

2012-05-30 11:26:44 largo (2) #11

Lélektelen, szenvedélymentes, kiábrándítóan száraz iparosmunka.

2012-05-29 19:22:17 manamana (2) #10

Maradjunk annyiban, hogy többet vártam!

2012-05-29 08:03:49 goromba (3) #9

Nálam ez sajnos még a második rész szintjét sem éri el.
Brolin kétségkívül a legjobb választás a fiatal K szerepére,azonban
pl. pont K, azaz Tommy Lee Jones, tulajdonképpen csak cameo-zik, és bár tényleg nagyon öreg, mégiscsak ő lenne K
Van benne pár jó akció, látványos, de semmi különös.

2012-05-28 23:44:32 BonnyJohnny (3) #8

Nekem jobban tetszett, mint előzetesen számítottam, de kevésbé, mint a kedvező kritikák után vártam. Élvezhető, oké, elmegy, de négyesre nekem sem áll a kezem.
A film legjobbja természetesen Josh Brolin Tommy Lee Jones szerepében. Will Smith hozza saját nagy dumás, izgága átlagát, de nem a legjobb formáját azért. Tommy Lee Jones, Emma Thompson és az ő fiatalkori énjét játszó Alice Eve viszont roppant súlytalan. Ez leginkább persze Tommy Lee Jones esetében zavaró.

2012-05-28 22:19:33 carmine (3) #7

Nálam ez a 'nem rossz, de...' kategória. Voltak jó poénok, meg akció és látvány. De valahogy összességében nem tudnám azt mondani rá, hogy jó volt. Nem szoktam szó szerint venni az itteni osztályzatokat, de ebben az esetben szó szerint: oké, elmegy.

2012-05-28 07:31:39 dorothygale (2) #6

Will egy a vele készített riportban így nyilatkozott :
" Érzésem szerint kb. Még 10 olyan mozi van bennnem, amiben sokat ugrálhatok, lövöldözhetek, futhatok és harcolhatok ( nevet) . Hamarosan elérem azt a kort amikor ez már nem fog olyan könnyen menni és le kell állnom az ilyen filmekkel. Nekem pedig eszem ágában sincs kihagyni az efféle mozikat. ". Nem tudom Ti hogy gondoljátok, de az alapján , hogy Bruce Willis most forgatja a Good Day to die hard- ot, azaz az 5. Részt, ha jól tudom, 57 évesen.... Akkor Will is még nyomhatja ezeket a karaktereket. Még csak 44 éves. ;)

2012-05-26 21:48:02 Zalaba Ferenc (3) #5

Tower Heist effektus. Miután éveken úszott a trágyában, Eddie Murphy lerakott az asztalra egy elviselhető filmet, és máris röpködtek a négyesek. No, ugyanez a helyzet ezzel a darabbal is.

2012-05-26 21:00:42 The Hungarian (4) #4

Tekintve, hogy az első rész a kedvenc filmjeim közé tartozik (jó ég, már tizenöt éve lesz, hogy ott ültem a Kossuth 4 moziban!), könnyebb volt szeretni ezt a filmet, pláne a silány második rész után. Csak Reisenbüchler Sándor cinizmusa ne hiányzott volna annyira!

2012-05-24 20:55:08 Daemiaen (4) #3

Az első rész a '90-es évek egyik legnagyszerűbb hollywoodi filmje, a második a 2000-es évek egyik legnagyobb szégyene. A legújabb MiB esetében azért igencsak meg kell erőltetnem magam, hogy az épp, hogy még szórakoztató kategóriába soroljam, de a már most hírhedtté vált előzményekhez képest viszonylagos összeszedettség, illetve a túlzásoktól mentes rendezés segít ebben a döntésben.

2012-05-24 16:14:11 TomPowell (4) #2

MIB3 – Sötét Zsaruk 3

Meglepően élvezetes volt. Ugyan érződik a történet és a poénok akadozásán, hogy a forgatókönyv nem volt kész, az alkotói rutin megmenti az egészet. Tommy Lee Jones ugyan keveset van a vásznon, de mindig öröm látni a mogorva bulldog képét. Will Smithnek most is be nem áll a szája (mondjuk pár épkézláb poént adhattak volna a szájába), Josh Brolin pedig nem csak megjelenésében idézi meg tökéletesen Jones-t. Emma Thompson nagy kedvenc, a film eleji beszédén én szakadtam, ahogy Bill Hader Andy Warholján is (valamint egy alig észrevehető Tim Burton-ös poénon). Danny Elfman zenéje is tökéletes a képek alatt, noha a jól ismert főtéma ismételgetéséből áll az egész. A 3D is szép, egyáltalán nem tolakodó, és nem is olcsó bazári mulatság. A szörnyek pedig nagyon pofásak (áldom a neved Rick Baker), de a CGI néha nagyon mű.

Szinkron: ez is a régi szép időket idézi, van, hogy pár mondat erejéig is jól ismert színészeket hallhatunk (pl.. Besenczi Árpád). Smitht természetesen most is tökéletesen hozza Kálid Artúr (de azért az ilyen laza figuráinál, mint J, még mindig hiányzik a néhai Reisenbüchler Sándor), és Rajhona Ádám még mindig tökéletesen morog Jones hangja ként, ahogy Emma Thompson is egyenlő számomra Kovács Nóra hangjával. A Haás Vander Péter-Josh Brolin párosítással se volt bajom, mint ahogy a szokásos főgenya csávót adjuk Epres Attilának választással se (viszont lassan kezd már unalmas lenni a szinkronrendezők ezen döntése, annak ellenére, hogy Epres most is tökéletesen megoldja a feladatát).

2012-05-23 06:25:21 Coolfool (4) #1

A szerencsések között voltam és láthattam premier előtt a filmet. Úgy érzem sikerült visszatérni az első rész "nyomvonalaira". Remek poénok, jó szöveg, látványos jelenetek. Egyben van a film. Jó lett a fiatal K ügynök karaktere. Részemről K O, igazi popcorn mozi.