The Dictator (2012) ☆ 👁

3,5

2015-12-18 16:39:36 Karesz84 (4) #45

Veszélyes hülyeség. Egy nekifutásra 2x néztem meg. :D

2013-03-06 20:44:32 GeryFlash (5) #44

Iszonyat nagy film, a film végén a demokráciáról való kritikája hatalmas :) Ja, és eszméletlenül sok poén van benne, ennyi gaget egy filmben még nem láttam, szerintem Sacha legjobb filmje, talán még az Ali G volt hasonlóan jó...

2013-01-31 12:36:00 green81 (2) #43

Kizárólag azért nem egyes, mert kettes. Döbbenetesen rossz film, kár volt megnéznem.

2013-01-05 18:36:40 Gasz András (3) #42

A diktátor:
Messze van a Borattól vagy akár még a Brünotól is. A humorok túl erőltettek. De az is lehet hogy már hozzászoktam Sacha Baron Cohen 'vicceihez' és itt már nem tudott újat mutatni. Túl sok az abszurd és debíl poén. Sokszor a régi rossz Horrora akadva részek is eszembe jutottak. De azért voltak jó részei a filmnek főleg az első 30 perc. Amikor amerikaiasodik a diktátor úr és már nem diktátor külseje van onnantól kezdve jön igazán a lejtmenet.

2012-12-10 20:48:06 Rorschach (2) #41

Egy darabig tök jó volt, aztán előhozakodott azzal a fajta humorral, amiért Sacha Baron Cohent már úgy érzem, boldogan meglincselném. Kár érte.

2012-12-08 00:38:31 k3pl3r (?) #40

Könnyek és hasgörcs! Ha nem lett volna az a par debil poén, simán ötös!
Messze a legjobb Sacha Baron Cohen film.

2012-10-25 08:22:12 GabN (5) #39

Nálam is ez ütött eddig a legjobban a Sacha filmek közül!
Aladeen mother***ker :D

2012-10-22 01:01:32 fatbastard (2) #38

Hát S.B.C. filmjei folyamatos színvonal csökkenést mutatnak.Ezen már csak egyszer-kétszer röhögtem.Talán Anna Faris volt kellemes csalódás (az eddigi "alakításaihoz" képest).Csak a stáblistán tűnt fel,hogy egyáltalán ő volt az.

2012-09-17 12:30:25 slawter (3) #37

Számomra átlagos élményt nyújtott, néhány jó poénnal, de ennyi. Többet vártam, ez így kevés.

2012-09-12 15:27:19 Denice (5) #36

Hatalmas film! Nagyon tetszett :D

2012-09-11 21:30:48 PhilipMorris (?) #35

Hát érdekes volt ,és elég bizarr is néhány jelenet.
A poénokon vitázni nem érdemes ízlések és pofonok,nálam úgy elmentek.
Viszont ilyen durva Amerika kritikát/fikázást is ritkán látni mint a filmben.Minden 3. percben odaszúrnak egyet az USA-nak ami néhol igaz van hogy kevésbé van hol nem is üt.Amerikai vígjátékként 9/11-et ilyen flegmán venni még nem láttam filmet.Nadal:"9/11 a legjobb"..???
Félre értés ne essék értem én hogy paródia de mondjuk én amerikaiként nem biztos hogy nevettem volna a helikopteres poénon . Nem is lett kirobbanó siker a film az USA-ban ,nem is meglepő .
Azért vannak dolgok amiket szerintem illene tiszteletben tartani.Egy dolog kritizálni a politikát az rendben is van a politikán minden országban nevetnek az emberek.De például az ikertornyok alatt rengeteg ember maradt ott és a családtagokat barátokat az elhunytak tiszteletét amerikaiként semmibe venni elég nagy taplóság.Hát Cohen ebben jó ,nem tisztel senkit és semmit a filmjeinek visszhangja pedig eltart egy jó ideig.

2012-09-09 19:26:04 #NULL (?) #34

"Jo reggelt, Nadal! Ebredj, jo reggelt Nadal!" :)))

előzmény: diablo3 (#33)

2012-09-09 11:20:11 diablo3 (4) #33

hat reg rohogtem ennyit egy vigjatekon... :D kb. a Borat-al lehet egy szinten...a Bruno szamomra nezhetetlen volt,de nem is voltam rahangolodva anno...az elejen meg azt hittem,hogy csak egy gyenge parodia lesz ez is...nehezen indultak be a poenok,de Amerikanal megvaltozott minden...

2012-09-09 10:59:59 gomez1000 (2) #32

Egyáltalán nincs elvárásom egy filmmel kapcsolatban, ha csak az nem, hogy jó legyen akármilyen stílusban. Valamit adjon az embernek, amitől szebb és jobb lesz a napja. Nem kell itt nagy ívben érteni a filmet. A lényeg, hogy befogadható legyen. Nekem pedig keveset adott.

előzmény: #NULL (#30)

2012-09-09 00:36:25 #NULL (?) #31

Mi ezzel a problema? A mai tinik alapveto dolgokat nem tudnak. Erre a filmre akik beultek a 90-98%-a (de lehet 100%-a) nem tudta, hogy a film bizonyos jelenetei, poenjai kire/mire utal. Csak rohogott a vizualis dolgokon.

Ha megfigyeled a szemmeli szintjuket (tisztelet a kivetelnek), ugyanaz a hatasa a Jegkorszak rajzfilmnek es ennek a filmnek. Erti? Nem! Csupan rohog rajta.

előzmény: emőke (#18)

2012-09-09 00:31:50 #NULL (?) #30

Ma neztem meg a filmet. Szerintem minden rendben volt vele. Semmi koze a Borathoz, sem a Brunohoz.
Az pedig nem meglepo es nem is rossz dolog, hogy Cohen viszi tovabb a vedjegyeit.

Paran vitatjak, hogy ez vagy az lehetett volna a filmbe. Nos, azon azert tessek elgondolkodni, hogy meg mindig van cenzura! Csak jelenleg ugy hivjak, hogy "engedely".

A hullafejes ebreszton azert hangosan felrohogtem. A tobbi poen is a helyen volt.

Akinek nem tetszett, azoknak annyit, hogy nem szabad uj filmeket elvarasokkal indittatva megnezni! Kulon, uj filmkent kell kezelni, mintha ez lenne az elso.
Ha ez nem megy, akkor nem a filmben van a hiba.

2012-09-08 18:19:54 gomez1000 (2) #29

Egyetlen baj van ezzel a filmmel, de az nagy. Egyáltalán nem vicces. Gügye poénok, bár néha tudtam mosolyogni, csak a tálalás nem telitalálat. S.B.Cohen egy idióta, néha pozitiv, de jelen esetben negatív értelemben... Borat-ban brillirozott, de azt felülmúlni nem fogja egyhamar, csak lejjebb csúszik és majmolja saját magát. Pedig képes lenne rá.

2012-09-03 21:38:11 carmine (2) #28

Messze a leggyengébb Cohen film. Időnként elmosolyodtam rajta, de inkább tűnt erőltetettnek. Azért én várom az első olyan szerepét, ahol nem akcentussal szólal meg.

2012-08-27 02:22:47 frindli (?) #27

Látom írtátok, hogy beengedték a gyerekeket is a filmre. Ezen mondjuk én nem lepődök meg, mivel a filmeknek igencsak kevés köze van a korhatárokhoz.
De eszembe jutott: azt ugye tudjátok, hogy a mozis verzió majdnem 15 perccel rövidebb? Az unrated verziót is nézzétek meg az 95 perces a mozis meg csak 83 min!
Még akkor is ha imdb-n még nincs fent, hogy van egy hosszabb verzió is. Úgy látsi ők csak a szuperhősös/tini horror fosokkal, meg a sztár pletykákkal naprakészek.

előzmény: emőke (#18)

2012-08-26 22:14:22 Xuja (3) #26

Dinamikus, ötletes, jól megírt vígjáték. Cohen szokása szerint nagyot alakít, gyakorlatilag ez a filmje is egy egy személyes showműsor. Mondjuk amikor provokatív akar lenni, akkor kicsit erőtlen a film, nem is baj, hogy ezt a stílust nem erőltették annyira.

2012-08-26 00:27:58 nandras (3) #25

egy nem túl jó poénnál már csak az a rosszabb, ha valaki elkezdi megmagyarázni, hogy mi benne a vicc.

2012-08-08 23:03:51 Golyo (2) #24

A Kim Dzsong Il-es kezdés megérdemelt volna egy jobb folytatást. Ez sajnos pocsék volt, nem tudom, miért néztem végig.

2012-06-07 11:13:14 JohnnyJohnny (3) #23

Az Ali G-nél és a nézhetetlen Brüno-nál jobb film, de a Borat közelébe nem ér. Egyszer nézhető movie.

2012-05-29 06:59:16 ChrisAdam (4) #22

Ha a Borat ötös volt, akkor ez hármas lenne, de önmagában azért ér egy négyest. Nehezen indulnak be a poénok, az elején csak egy-kétszer nevettem fel, de aztán a végefelé egyre többször, volt amikor sírva röhögtem. Jó párbeszédek, poénok, beszólások, azonban ez már hasonlított a történetében egy tipikus amcsi vígjátékra - szerelem (kiderül róla, hogy nem az, aki, aztán mégis visszamegy, happy end, stb.) De az utolsó jelenet nagyszerű. :)) Még éppen hogy négyes.

2012-05-28 13:16:16 simijohnny (3) #21

Nem rossz, nem rossz, jókat röhögtünk rajta, de igencsak hullámzó a film. A legnagyobb beszólás: "Büdös vagy." :D

2012-05-28 13:05:15 zéel (4) #20

Hoppá!
Emőkének szándékoztam írni.

2012-05-28 13:04:01 zéel (4) #19

Hülyegyerekeket a hülye szülők nevelik. Így!:(((
Egyébként elég elképesztő. (Pláne, ha a "művelt" Nyugaton történt.)

előzmény: Lil Martin (#17)

2012-05-27 20:46:58 emőke (4) #18

A terem tele volt 9-10 éves kisfiúkkal és kislányokkal, teljesen el voltam hűlve, hogy mégis hogy képzelik, hogy beengedik őket erre? Aztán láttam, hogy R ratinget kapott, eléggé meglepő... bár a női melleket egyáltalán nem mutogatták, egyéb lógó nemiszervekből azért bőven volt termés.

A legijesztőbb akkor is a szülők voltak, akik még be is kísérték a gyerekeket a terembe, majd leléptek.

2012-05-26 01:44:42 Lil Martin (2) #17

egyébként nem voltak faszkalapok. ez lehet hogy megy az OFF-ba.

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2012-05-26 01:41:57 Lil Martin (2) #16

nem láttam még, de szívesen olvasnék olyanoktól kommentet, akik 3-nál rosszabbat adtak. mi a nem jó benne?

2012-05-24 09:20:04 zéel (4) #15

A demokráciás beszéd viszont nagyon ott volt. Ja! Az az egyik legerősebb poén. Kíváncsi lennék azért arra, hogy hányan veszik le, hogy ez irónia! Vagyis, amikor elmondja, hogy mi mindent csinálhatna Amerika, ha ott is diktatúra lenne, az mind van - az amerikai demokráciában!

2012-05-24 08:06:33 goromba (4) #14

Semmiképpen nem éri el a Borat szintjét, de újszerűség teljes hiányában, még az AliG-t sem.
Kétségkívül vannak benne jó poénok is,amiknek igen nagy részét azért már az előzetesekből ismerhette mindenki.A demokráciás beszéd viszont nagyon ott volt.

2012-05-24 07:39:56 opposition (3) #13

Pár jó és nagyon sok gagyi poén. Ennyi.

2012-05-22 23:25:16 azazell0 (4) #12

Sokkal jobb, illetve vígjátékként jobban működik, mint a Borat/Bruno, méghozzá pont a féldokumentarista részek hiánya miatt. Akárhogy is nézzük, egy jó komikus sokkal viccesebbeket tud kitalálni, mint ami természetesen előjön egy "valós" helyzetből. Továbbá számos fikcióként komikus dolog egyenesen tragikus hatást kelt, ha a "valóságban" történik meg. (Pl. a Brunóban a hülyepicsa és a mexikói ülések: provokatív és elképesztő, de egyáltalán nem vicces, inkább szomorú.)

2012-05-21 18:00:53 zéel (4) #11

Feliratozva a MOM Parkban!

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2012-05-21 10:47:10 zéel (4) #10

óriási film!
Akkor mire adsz ötöst, ha az óriásira sem?!:)

előzmény: deviant (#9)

2012-05-21 00:21:34 deviant (4) #9

nem csalódtam ebben a hülye állatban. szerintem egyszer valaki le fogja lőni. óriási film!

2012-05-20 21:11:58 vudielen (4) #8

a töménytelen abszurd marhaságokon meglepően sokat nevettem. semmi komolyat nem vártam, így is osztályoztam.

2012-05-20 20:55:36 coles (3) #7

Aladeen, a végzet szakálla, a legfőbb szatócs, a generális-admirális, a kígyógyülekezetben feszítő homokmajom majdnem olyan h.lye, mint bármelyik (korábbi) karaktere.
"Na, várj, humor?!" Nos, igen... Az csak nyomokban szaggat hasfalat (leszbikus hobbit...), "egyik rosszabb, mint a másik" ("vagina monológ"...), pár bukfenccel halad a történet ("Hogy tudtál ekkorát ugrani?!"), ám "valami elcseszett módon vonzódom hozzá".
"Nem elképesztő, csak kevésbé sz.r."
Tudtátok, hogy New Yorkot feketék építették, s kínaiak lakják? A demokráciának pedig szőrös a...
..."miért érdekelne ily' triviális részlet?"

2012-05-20 15:38:16 zéel (4) #6

döglött oroszlánokba belerúgni egyáltalán nem merész vállalkozás
Egyetértek! (Jóllehet nálunk ez igen divatos foglalatosság volt az elmúlt 20-22 évben.)
Bár, mint említettem, rendesen ad az amerikai demokráciának, a PC beszédnek is.

2012-05-20 15:21:01 Jereváni Rádió (4) #5

Mondjuk Sacha Baron Cohent szinkronizáltan nézni igen nagy vétek, a Boratot, de főleg Ali G indahouse-t csak eredeti hanggal érdemes megnézni, az az akcentus meg gettószleng, amit bemutat, az beszarás. Ezt a filmjét nem láttam még, de azért vannak fenntartásaim. A film egyértelműen a Saddam Hussein, de leginkább Maummar Gaddafi kifigurázása. Nem védeni akarom őket, mert nagy rohadékok voltak, de azért érdemes leszögezni: döglött oroszlánokba belerúgni egyáltalán nem merész vállalkozás.

2012-05-20 14:53:52 zéel (4) #4

Erős fenntartásaim voltak:
1. Nem igazán tetszett a Borat-ban bemutatott tapló-humor.
2. Nem szeretem a szinkronizált filmeket.
Szóval, mérsékelt várakozással ültem be a filmre. Ez valószínűleg jót tett, mert igen kellemesen csalódtam.
Igen jókat nevetgéltem. Ráadásul a film politikailag is korrekt (no nem a szöveg PC!), mert nem csak a kihalóban lévő diktátorok, hanem a virágzó (?) demokráciák (?) is megkapják a magukét.
Mi több, még a magyar szinkron is nagyon jó. Az egyik kedvenc poénom - magyarul: a Talibános Fanfan megemlítése (alighanem a Tulipános Fanfan remakje!:).

2012-05-17 22:01:00 Daemiaen (4) #3

Sajnos Foxnak csak pár másodperc jut. :(

előzmény: simijohnny (#2)

2012-05-17 21:53:48 simijohnny (3) #2

Már csak azért is megnézem, mert gerincre vágja Megan Fox-ot.

előzmény: Daemiaen (#1)

2012-05-17 21:48:20 Daemiaen (4) #1

Sacha Baron Cohen ismét formában, és visszafogottabb, mint valaha. Aki eddig nem szerette, az, mondjuk, ezután sem fogja, de ettől még A diktátor vicces, ám már csak kicsit provokatív vígjáték.