The Polar Express (2004) ☆ 👁

Polar Expressz

(Robert Zemeckis)

amerikai animáció, fantasy, kalandfilm, musical

3,1

2015-01-28 18:59:05 Nordbright (3) #20

Természetesen csak 3D-ben szabad megnézni, egyébként totálisan elveszti a hatását, jellegtelen lesz. 2D-ben borzasztó lehet végigszenvedni a "filmet". A 3D természetesen még nem tökéletes benne, ezért nem szabad lehúznunk, néhol túl műviek a figurák, máshol viszont majdnem élethűek. A Hanks-es gesztusokat sokszor sikerült hoznia a rajzolt karakternek. Maga a cselekmény nekem túl vontatott, sok az üresjárat. Imax-ben ez még lassabbnak/hosszabbnak tűnt. Csak karácsonyi időszakra való film, de elég 4-5 évente megnézni.

2013-06-18 20:57:23 R2d2 (5) #19

Aki legalább egy becsületes kockát feltextúrázott és bevilágított már Blenderben, az tudja igazán értékelni ezt az animációt. Üveges tekintet...de még abba is bele tudtak lopni érzelmet.
Ne felejtsük, hogy lassan tíz éve készült. Még tíz év és nem fogjuk tudni megkülönböztetni a jól csinált CGI szereplőt az igazitól.Hogy jó lesz ez nekünk vagy sem,az már más lapra tartozik.

2010-03-02 11:34:56 jesi (2) #18

tipikus amerikai mozi, ahol a mikulás viszi mindenhova az ajándékokat (a filmben csak az egyesült állomok-belieknek). Borzalom ez a film

2009-12-29 18:11:04 critixx (3) #17

Mert a South Parkban pont az a poén, hogy kimondottan bénák a figurák. Ezt egyszer még valamelyik szereplő is megemlíti. A Polar Expressz annyira nem rossz film szerintem, egy cukormázas tündérmese, nem több. A Beowulf ezerszer rosszabb.

előzmény: trockij (#16)

2009-12-29 17:54:30 trockij (1) #16

Miért van az, hogy pl. a South Park kimondottan béna figurái nem idegesítőek annyira, mint az üvegszemű 3D gyerek ebben a filmben?

2009-08-30 20:32:10 simijohnny (1) #15

Hatalmas meglepetés számomra, hogy Zemeckis keze munkája ez a mese és ami még rosszabb, a végére teljesen elvesztettem a "hitem". :)

2008-09-15 08:40:57 walter gábor (3) #14

Kizárólag karácsony délutánra ajánlott rajzfilm, karácsonyi hangulattal, szép mondanivalóval, egy-két látványos animációs jelenettel. Mindenesetre a Grincset már vagy hatszor láttam, ezt többször nem fogom.

2008-03-02 00:29:34 Paul Ricard (2) #13

Ennyi b@romságot még egy mesébe sem "illik" sűríteni...

2008-02-01 00:15:04 Dió (2) #12

Nem azért a két fillérért, de itt kt-n filmekre szoktunk szavazni, nem színészekre...

előzmény: headydream (#11)

2008-01-31 16:20:57 headydream (5) #11

Hehe...én nem is a filmre hanem Tom Hanksre szavaztam :) én őt nagyon szeretem:) maga a mese meg nézhető. Egy 3ast simán megérdemel:P Hanks miatt meg még jobbat:D

2007-12-25 22:54:58 Ágó (3) #10

Zemeckis! Hagyd ezt abba! Vissza kéne térni a '90-es évek színvonalához! Aki Forrest Gump, Kapcsolat, és Számkivetett - kaliberű filmeket tett le az asztalra, nem értem miért éri be ennyivel.

2007-12-25 22:48:29 Dió (2) #9

Jáájj...

2007-12-24 14:58:59 Ivan/ (4) #8

Szerintem is nagyon rendben van. Igazi karácsonyi mese, amit bármikor újra lehet nézni.

előzmény: Mikkey (#7)

2007-12-24 14:49:12 Mikkey (5) #7

szerintem meg gyönyörű történet. látványos, szórakoztató.
nektek már biztos elnémult az a bizonyos csengő. :(

2006-12-25 11:47:56 Hannibal Lecter (3) #6

Jó, de ő inkább a Forrest Gump és a Vissza a jövőbe rendezője, és az, hogy rendezett 2 animációsat, még nem jelenti azt, hogy profi a műfajban. Vagy Luc Besson is szép rajzfilmek rendezője lesz ezután? :) Hansknek amúgy miért kéne szégyenkeznie?

előzmény: deviant (#5)

2006-12-25 10:07:33 deviant (2) #5

csak annyit mondok: roger, a nyúl. igenis az ő asztala az animációs film. az más kérdés, hogy ez annyira nem sikerült jól, de azért szégyenkeznie maximum tom hanksnek kell miatta. :) 6/10

2006-12-25 00:56:30 Hannibal Lecter (3) #4

Polar Expressz (Robert Zemeckis, 2004)

Nagyrészt egyet kell értenem az előttem szólókkal: Zemeckis egy tőle szokatlan műfajba vágta a fejszéjét - ha valami, hát az animációs film biztosan nem az ő asztala. Így hát hiába a rendezői rutin, és Tom Hanks tucatnyi karaktert megihletően markáns fizimiskája, ha a történet szívsajdítóan sablonos. A "higgyek - ne higgyek" problematikát feldolgozó (mese)filmek között találunk ennél százszorta jobbat, és kidolgozottabbat. Egyvalami azonban mégis képes óriásit lendíteni a kókadt színvonalon: a vizuális megvalósítás. A fényképezett valóságnál tízszer látványosabb, hófúvásos, mozdonyos képek hangos ovációt talán nem, de csöndes ámulatot biztosan kiváltanak az egyszeri nézőből. De szigorúan egyszeri a produkció, gyerekek, még nektek is :)

2006-02-25 21:10:58 Ágó (3) #3

Reméljük "animációs-kiruccanása" után Zemeckis visszatér a Vissza a jövőbe, vagy a Forrest Gump típusú filmekhez. Nálam azért messze nem volt akkora a csalódás mértéke, mint sokaknál. Silvestri gyönyörűszép zenét komponált, a rendezésen még így is látszik, hogy egy percig sem amatőr munka. Azonban a legnagyobb hiba, - ami sajna hazavágja Zemeckis filmjét - hogy az a korosztály, aki még hisz a Mikulásban, az első vészfékezés után bőgve hagyja el a termet az anyukája vállán. Így tulajdonképpen nem marad, aki megnézze. Szerintem azért nem volt olyan rossz, csak legyen jobb is. Beowulf? Kicsit félek, hogy megint el lesz szúrva valami, de remélem nem lesz igazam...

2006-01-09 00:42:46 Dió (2) #2

Nem hittem volna hogy Zemeckisben valaha is fogok ekkorát csalódni...

Kizárólag csak gyerekeknek!

2005-02-05 21:32:32 limupei (3) #1

A trailer üveges tekintetű figurái után nem mertem megnézni, rettenetesen visszataszítónak találtam, no de mégiscsak a Zemeckis-Hanks duó keze van a dologban,így gondoltam, teszek egy próbát.
A már említett "arcokon" kívül mindnen a legnagyobb rendben van, a forgatókönyvről azonban ez egyáltalán nem mondható el. Sajnos az egész olyan lett, mint a Féktelenül gyerek változata, amit néha megszakítanak giccses dalbetétek.
A másik, amit nem értek, hogy ezt miért kellett rajzfilmben megvalósítani, mikor lehetett volna belőle egy élőszereplős családi mozi. Szerintem ez javított volna a helyzeten.