Dark Shadows (2012) ☆ 👁

(Tim Burton)

amerikai-ausztrál fantasy, horror, vígjáték

3,0

2018-06-04 22:23:41 Havierez (5) #59

Nekem bejött ez a gótikus hangvételű film. Az alaptörténet gyengeségeit kiegyensúlyozta Tim Burton nagyszerű rendezése és Johnny Depp lehengerlő játéka a vámpír szerepében. Bár itt a kategóriáknál írják hogy vígjáték de nem tudom hogy ez a film miben vicces. Nekem inkább horrorisztikusnak, fantasy jellegűnek tűnik mintsem vígjátéknak.

2018-03-26 08:48:02 MicaHiro (3) #58

A történet nagyon szétesik és hirtelen ér véget, de majdnem négyes lett, voltak szórakoztató pillanatai.

2015-03-13 13:55:00 Rea (3) #57

Érdekes történet, furcsa megoldás.
Deppet szeretem, de kicsit uncsi, hogy az igazi arcát már nem láttam egy jó ideje, leszámítva talán a Rumnaplót. Na mindegy.
Néhol azt hittem, nem is horrort, hanem inkább horrorparódiát nézek. Sok helyen akár egy Horrorra akadva jelenet is lehetett volna.
Chloe G. Moretz egész jól játszott, tehetséges lány, sokra viszi még.
A hányásos egy nagy rakás sz*r, már bocsánat.
Többet vártam David karakterétől, hogy jobban ki legyen bontva a sztori. Néhol kevésnek éreztem a háttérsztoeit, és soknak a harcot a banya és Barnabas között.

2014-01-20 12:59:44 wayage (3) #56

Hangulatosan jól indult, szereplőkkel sincs gond, de aztán szép lassan unni kezdtem az egészet. Volt pár emlékezetes jelenet (hippis szívás, Eva Greennel fetrengés, Alice Cooper), de vártam, hogy történjen már valami. Lendítsenek a történeten. Aztán a vége a borsóhányással aCloe vérfarkassal, ami hülyeség, nincs felvezetve, de legalább meglepett és felébredtem, hogy mi van??? meg úgy az egész finálé rendben volt. De így is csalódás a film. Meg nem értem az utolsó jelenet, lehet már túl fáradt voltam Helan Bonhem vízbe dobott hulla karaktere, miért kelt életre?

2013-09-10 23:59:25 Ugor (4) #55

Egyáltalán nem is rossz. Tudtam, hogy nem kell komolyan venni a lenti huhogásokat. :o) A korábban szólók nyilván csak pokocsából írták, amit.

2013-03-24 23:45:17 nohand (2) #54

hát-hát, egész nézhető volt, amíg el nem kezdett zöld valamit okádni a boszorkány, onnantól kezdve, a sablonos és kiszámítható befejezésig semmi köszönet nem volt benne. Viszont a szörnyű Alice-hoz képest még mindig jó azzal együtt is, hogy a hősszerelmes vámpír, azért szemrebbenés nélkül félrekúr bárkivelfőleg, hogy Depp végre nem ugyanazt a figurát hozza, mint az előző három Burton filmben. viszont Eva Green nagyot alakít és Bella Heathcote is tehetséges.

2012-11-12 20:51:25 Dynast Grausherra (5) #53

Újranéztem. és meg kellett adnom a zseniálist. Vádolhat bárki Burton iránti elfogultsággal és némileg torz értékítélettel, de ez a film számomra eddig az év legjobbja. Igaz, hogy ahogy a Collins család, Burton is élt már meg szebb napokat a filmkészítés terén, de engem most is le tudott nyűgözni.

2012-11-12 14:41:35 Dynast Grausherra (5) #52

A Wikipédián olvasgattam róla, ott 1225 részt írnak. [link] Igaz, hogy egyes epizódok duplán számítanak.

A total of 1,225 episodes were produced, but during the course of its run, the show was preempted 20 times. ABC would compensate for this by sometimes double numbering and, in one case, triple numbering episodes in order to keep a show ending in a 5 or 0 airing on Fridays. This is why the last episode produced has #1245 when in actuality it was only the 1,225th episode produced.

2012-11-12 14:19:40 BonnyJohnny (3) #51

ami a maga 1225 részével elég terjedelmesnek mondható
???

Dark Shadows 6 évad alatt 594 epizód. Ami egyébként szintén terjedelmesnek mondható, de kevesebb, mint fele annyi, mint te mondtál.

2012-11-12 13:41:21 Dynast Grausherra (5) #50

Nekem nagyon kellemes élmény volt, elgondolkodtam a zseniálison is. Ha a szereplők jobban ki lennének dolgozva, meg is adnám. Mindenesetre újra fogom nézni. A világ egészen burtoni, valószínűtlen nappal, homályos éjszaka, viszont túl sok hozzá képest az akció. A poénok érdekesek, mert némelyik (többségük) nem túl eredeti, de szerintem éppen ettől jó, egy 70-es évekbeli sorozat feldolgozásaként (ami a maga 1225 részével elég terjedelmesnek mondható) valahogy minél gagyibb egy vicc, annál jobban illik bele.
Összességében egészen nagyszerű Burton film, bár kevésbé összeszedett, mint a Sweeney Todd vagy Álmosvölgy legendája. Ettől még számomra nagy élmény volt.

2012-10-10 17:02:36 #NULL (?) #49

Ha megnézed ~113 percet veszíthetsz az életedből, ha nem tetszik! :)
Én moziba láttam. Szórakoztató volt. Nem kell ettől a filmtől csodát várni, mivel ey laza fantasy-vígjátékról van szó. Ne legyenek elvárásaid, hanem, ha ráveszed magad a megtekintésre, akkor szarj a világra. Aztán persze írd meg mi a véleményed! :)))

2012-10-10 16:55:24 nejmed (2) #48

Mélyen meghatott a Vicky-Barnabas szerelmi szál, annak ellenére, hogy a felkorbálcsolt érzelmei dacára Barnabasnál egy laza kufirc még belefért Angeliquenél, és a dokinő is jó volt nála egy - határozottan ki nem fejtett - oboázásra
Irónia OFF

2012-10-06 13:47:02 Jason13 (3) #47

Tim Burton már nem a régi (stílszerűen fogalmazva:éjsötét árnyéka önmagának),jó bizonyíték erre az Alice Csodaországban is, melyet egyszeri botlásnak még ellehetett volna nézni,de ez a vámpírmóka a bizonyíték arra,hogy itt egy kifulladó karriernek lehetünk szem és fül tanúi.
Maga az alaptörténet egy régi sorozatból ered,ahol vámpírok,szellemek és vérfarkasok garázdálkodtak szappanopera köntösbe bújtatva.Amíg ez anno működött,az ma már nem,ezért a forgatókönyv megkívánt volna valami pluszt,de ezt sajnos kispórolták,így be kell érnünk Burton sötét képi világával és néhol unalomba fulladó történetvezetésével.
A színészek játéka is olyan,mint az egész film,rendkívül unott és szürke.Johnny Depp már sokadjára hozza ezt a különc figurát,de itt ez már nem működik annyira mint régebben.A többi szereplő pedig egyszerűen eltűnik a középszer mocsarában,nagy kár értük.
Ami javít egy keveset az összképen,az a látvány,valami elképesztően hangulatos a '70-s évek vászonra álmodása,Alice Cooper cameoja pedig a film egyik csúcspontja.Aztán néhány jobb poén is akad,de itt megjegyezném,hogy hiába van "vígjátéknak" bélyegezve az Éjsötét árnyék,sokkal inkább egy sötét,horror elemekkel megtűzdelt dráma.A baj ott van,hogy a műfajkavalkád során sikerült behuppanni a székek közé és onnan már nem sikerült feljebb mászni,pedig benne volt ebben az ötletben egy jobb mozi lehetősége és az alkotógárda is adott volt a sikerhez,viszont forgatókönyv nélkül és Burton rutinos,viszont mostanra lélektelenné vált rendezése miatt ez épp hogy csak nézhetőre sikeredett.

2012-10-01 16:53:16 ChrisAdam (2) #46

Nézd meg tomside! Biztos tetszeni fog! :))

(Buzdítsátok...! :D)

2012-10-01 16:43:06 tomside (?) #45

Kétlem, hogy bármilyen más eszköz létezne az Univerzumban, amivel rá lehetne engem venni e film megtekintésére, de lehet, hogy a véleményed alapján meg fogom nézni. És adja az Ég, hogy igazad legyen, különben a bosszú trilógia laza családi vígjáték lesz ahhoz képest, amit művelek! :)))

előzmény: Lil Martin (#44)

2012-10-01 16:38:05 Lil Martin (4) #44

hatalmas nagy kellemes csalódás volt. simán elröhögcséltem annyit mint egy trancsírákon vagy ház az erdő mélyén-en.

2012-09-16 00:44:42 timcsiy (3) #43

Az eleje várakozással teli volt, a közepe kínos, hogy akkor ezt most vajon komolyan gondolták e, a vége pedig látványos. A zenék jók, a színészek jók, de valahogy mégsem érte el nálam a kívánt hatást. A trailer alapján eleve egy pörgősebb és sokkal de humorosabb filmre számítottam, ennek ellenére a vígjáték kategóriát majdhogynem nem is értem.

2012-09-08 17:35:53 gomez1000 (4) #42

Szerintem Burton legjobb filmje az Ollókezű Edward. Ott nem csak a látvány dominál, hanem egy jól kivitelezett és drámai hatásokkal operáló lelki átalakulás is érzékelhető, ami például itt hiányzik. Jelen történetben nem lehet senkivel együttérezni, kicsit zavaros az egész. Mire elkaptam volna a fonalat hihetetlenül otromba és csapnivaló végkifejlet következett.
Szeretem Burton stílusát. Kicsit hátborzongató, sötét tónusú mesefilm. De egyszerüen pocsék a drámai érzéke és mostanában egyre többször nulla forgatókönyvből akar kihozni valamit. Úgy érzem kellene hozzá egy társrendező, aki a csodálatosabbnál csodálatosabb hangulatú képi világához, rendezne egy jól dramatizált hátborzongató történetet is.

2012-09-07 18:19:54 ChrisAdam (2) #41

A kezdetleges látványt nem a tervezésre értettem, hanem a kivitelezésre. Néhol nekem egy fejlettebb számítógépes játéknak az animációjára emlékeztetett - ami valljuk be, kifejezetten rossz egy filmnek.

előzmény: czeppelin (#40)

2012-09-06 02:06:29 czeppelin (4) #40

Kezdetleges látvány: Burton 70-es évekbeli vámpírfilmeket nézetett az operatőrrel, mert azt akarta, hogy azokhoz hasonló legyen a látvány.

Amúgy a vége gagyiságával egyetértek. Ha oda sikerült volna valami burtoni minőségű finálét rittyenteni (mint pl. a Sweeney-ben), akkor nálam nagyon erős négyes lenne, így csak gyenge. Szerintem ez egy nagyon jó vámpírfilm a könnyedebb műfajból, a hangulaton sokat dob a gótikus elemek és a 70-es évek elejének a találkozása. Pár zene igazán telitalálat volt. Persze megértem, hogy sokaknak nem jön be Burton infantilisebb stílusa, de ő mindig ilyen volt. És korai még temetni, a (szerintem) legrosszabb filmje (Majmok bolygója) után olyan filmeket csinált, mint a Nagy hal és a Sweeney Todd.

2012-09-06 00:34:54 BonnyJohnny (3) #39

Már ne is haragudj, de ebben a filmben a zene tutira felülmúlja a forgatókönyv és a rendezés minőségét. Mert még Burton fárad, addig Danny Elfman még odateszi magát (persze jó formájától messze van). És a színészek is gyengék. Depp ripacskodó önismétlése már szinte fáj (mint rajongnak), nem beszélve Eva Greenről vagy a jellegtelen főszereplőnőről. Michelle Pfeiffer még elmegy, de Chloe Moretz aki valóban visz is bele valamit a szerepbe.

2012-09-05 22:52:54 carmine (4) #38

Persze ízlések és pofonok, de szerintem látványban és hangulatban még mindig az egyik legnagyobb Burton. Legyen szó komorabb hangulatú képi világról (pl. Sweeney Todd) vagy nagyon színes világról (pl. Charlie vagy a sokak által utált Alice). Most csak az újabb filmjei közül mondtam.

2012-09-05 22:34:43 ChrisAdam (2) #37

Jó lett volna, ha nem használtak volna rengeteg ósdi poént, amik már inkább fájtak. Bár egy-két jó beszólás van. A legfőbb baja az, hogy nagyon nagy mennyiségű cselekményt akar felölelni, de nem tudja mindegyiket véghez vinni. Johnny Depp sablonos, jól játszik, de újat nem mutat fel. Aki a film legjobbja, az Eva Green. Szép is, szexi is és jól játszik. A kiscsaj (aki a Hugoban is játszik) is elég kellemes meglepetés volt.
A finálé ultragagyi. A fordulat egyszerűen nevetséges. Sajnos Burton atyánk már szart se ér.
A látvány idegesített, nagyon kezdetleges volt...

Színészek: 60%
Rendezés: 55%
Forgatókönyv: 35%
Zene: 35%
Látvány, hang: 40%
Történet: 45%
A film: 45% gyenge közepes.

2012-09-04 10:16:09 tomside (?) #36

Én ezt már meg sem nézem. PONT.

2012-09-04 00:22:34 carmine (4) #35

Tudom, de azért sok filmje hangulatában komolyabb és/vagy komolyabbnak van szánva. Míg ez és az Alice egyértelműen, magához képest könnyedebb filmek, amik akár a fiatalabb korosztálynak is tetszhetnek. Főleg az Alice ilyen, mert itt az ért van vér és gyilkosság nem kevés.

előzmény: manuva (#34)

2012-09-04 00:06:20 manuva (?) #34

Egy véresen komoly filmet se csinált, én legalábbis nem láttam.

előzmény: carmine (#33)

2012-09-04 00:00:32 carmine (4) #33

Ha úgy vesszük, hogy az említett jelenet egy közel két órás film utolsó 10 percében történik, akkor az első mélypont és a lejtmenet elég későn következik be és nem tart soká. :)
Egyébként nekem tetszett a film, könnyed kis fantasy és ami magán viseli Burton kézjegyét. Lehet, hogy mostanában nem csinál véresen komoly filmeket, de azért korábban is a legtöbb művében megtalálható a finom humor. Hangulatteremtésben még mindig korunk egyik legjobbja és ha annyi remekmű után ő most ezekben filmekben leli az örömét, hát szíve joga. Inkább csináljon olyan filmeket, amihez kedve van, mint muszájból olyat, amit a közönség elvár tőle.

2012-09-01 23:21:23 Umberto (2) #32

Az első igazi mélypont az volt, amikor
Eva Green borsólevest okádott ki magából. Na, innentől kezdve a film lejtmenetbe kapcsolt. Bűnrossz film, felnőtt ember messziről kerülje, de a gyermek is (ld. az ominózus jelenetet)!

2012-05-26 22:15:11 gringo (2) #31

Hát, ez harmatgyenge volt, a "vígjáték" címkét például egyáltalán nem érzem jogosnak...

2012-05-20 17:40:26 BonnyJohnny (3) #30

Egyébként az Alice inkább magán viselte Burton keze nyomát, mint ez a film. Épp az is volt a baj, hogy nagyon ráment a látványra, közben se forgatókönyv, se színészi játék nem történt a vásznon.
Én ebben a filmben is éreztem Burtont, de olyan, mintha csak valaki megidézte volna a stílusát. Burton saját maga epigonjává vált...

előzmény: Oscee (#29)

2012-05-20 17:33:14 Oscee (2) #29

Nem arra utaltam, hogy a régi filmek kopnak meg, hanem Burton - ha így folytatja, tényleg átcsap a szánalmas kategóriába (bár igazából az Alice-szal már betette oda is a lábát).

2012-05-20 17:19:42 BonnyJohnny (3) #28

Nem értek egyet. Az Ollókezű Edward, vagy az Álmosvölgy legendája esetében a hangulat/látvány sokadszorra is működik.

Amit ebben a filmben látunk, az csak egy gyenge kivonata Burtonnek.

előzmény: Oscee (#27)

2012-05-20 17:14:08 Oscee (2) #27

Összességében egyszer meg lehet nézni, de ne a sztoriban keressétek a lényeget, mert ott nem találtok.

Ezzel az a baj, hogy a hangulat/látvány meg már kezd erősen elcsépelt és unalmas lenni...

előzmény: Eglaronion (#26)

2012-05-20 16:50:13 Eglaronion (2) #26

Rövid? Két órás filmről beszélünk, ennyi idő pont elég lehetett volna, valamiféle konklúzióra.
Igazából, elég furán van kidolgozva az egész, mert az egész egyfajta waltdisney féle varázzsal van megspékelve, és annak még el is mehetne, ha nem lenne benne két szitokszó, és egy-két "felnőttes" jelenet, de így ott ragadt a 16-os karika. A szövegek jók, volt pár, amin felrüffentem, de a végére már túl komolyan vette önmagát, és átcsapott egy kicsit a huszonegyedik századi vámpír klisékbe. Bár, végülis, az egész film klisé, de nem mondhatom azt, hogy nem élveztem. Csak a vége lett elrontva, de az rettenetesen. A magyar szinkron pedig (mint mindig) bámulatos, bár, mindenkinek a saját anyanyelve tetszik igazán, de a fordításokban nem volt hiba. Vicki hangja viszont úgy esett, mintha egy jegypénztáros zsörtölődött volna a késői nyugdíja miatt.
Yippee-ki-yay!

2012-05-16 22:56:26 BonnyJohnny (3) #25

A történet túl sok szálon akar futni, de egyiket sem tudja kibontakoztatni, a többsége pedig el is sikkad. A farkasember (amellett, hogy tök felesleges) fordulat nem volt felvezetve. Olyan, mintha a forgatókönyvíró a végére nem tudott volna kitalálni egy jó fordulatot sem, így jobb híján odabiggyesztette. A karakterek ugyanúgy. Bár érdekes karaktereknek indulnak, egyik sem bontakozik ki, csak, mikor rájuk kerül a sor, csinálnak/álmodnak/flashbackelnek valami fordulatot. Többségük szintén elsikkad, vagy végig jelentéktelen marad. A fő konfliktus szál meg borzasztóan nyögvenyelős. A szövegek között nincs igazán vicces, esetleg egy-két mosolyogtató. Igazából vígjátéknak harmatgyenge. Horrornak meg egyáltalán nem nevezném. Bár az tetszik, hogy Barnabas tényleg kegyetlenül gyilkol, nem csináltak belőle egy pol.korrekt "vegavámpírt", aki nem embervéren él.
Röviden a forgatókönyv nagyon gyenge. Pedig az alapanyag Burton kezébe való.
De ha már Burton. A szokásos dolgai (színvilág, díszletek, házi színészek) megvannak, de nagyon erőtlen a rendezése. Különösen a finálé tekintetében, ami amellett, hogy erőtlen, elég összecsapott is. Ezúttal Danny Elfman sem nyújt maradandót, de kétségtelen, hogy még mindig ő teszi a legtöbbet az ügy érdekében.
Johnny Depp újra Burtonnel, újra fura hajjal, fura sminkel tolja végig kis módosítással ugyanazokkal a manírokkal. Ami Jack Sparrownál nem idegesítő (bár negyedszer már ott sem az igazi) máshol tényleg túl sok kezd kicsit lenni. Bár különösebben nem lóg ki a filmből, egyik színész sem tesz le említésre méltó teljesítményt.
Gyenge hármas. Csak azért nem kettes, mert (mondjuk a Mirror Mirrorral ellentétben) nem volt idegesítő, csak szimplán fájóan semmilyen és unalmas (főleg Burtonhoz képest). Meg hát az Alice-hez képest még mindig jobb. De ettől függetlenül az idei év első nagy csalódása.

2012-05-15 19:34:46 Cax (4) #24

Az igazat megvallva volt 1-2 furcsaság a filmben. Összességében tetszett az egész, viszont Barnabas és Vicki szerelme nem volt kellőképpen kidolgozva és ami azt illeti a film vége is össze lett csapva. Folyamatosan néztem az órámat a film végén, hogy bakker már csak pár perc van a film végéig és még mindig akció van? már itt gondoltam, el van veszve a vége.

Eva Green nekem különösen bejött, Johnny Depp alakításával sem volt baj. Minden szereplő teljesen beleillet Tim Burton világába. Sajnálom, hogy ilyen rövid lett. Valamivel többet vártam :)

2012-05-13 23:26:07 imhouse (4) #23

Csak Johnny Depp mentheti a filmet.
Ez a mondat mennyire fájt nekem! Valóban nem a régi Burton, de számomra így is felüdülés volt.

2012-05-13 09:06:39 Mikkey (4) #22

nem volt ez akkora tragédia. én sem ültem be rá túl nagy elvárásokkal, és kaptam 1 kedves, könnyed történetet, néhol ültek a poénok is. nekem a karakterekkel sem volt különösebb bajom, a hippik is elég viccesek voltak :D
ami úgy kifejezetten nem tetszett az pont a végső csatajelenet.. mi a francnak kellett bevonni 1 fránya vérfarkast a sztoriba
no mindegy, a burton varázs elveszett, de talán majd a Frankenweenie-vel visszahoz valamit a régi fílingből.

2012-05-13 07:48:21 Daemiaen (2) #21

A 2000-es évek eleje óta egy, talán két kivétellel Tim Burton már nem az a Tim Burton, és ezt az Éjsötét árnyék is bizonyítja: sótlan, ötlettelen, ugyanakkor túlzóan méregdrága film, amelyben a csodás díszletek és a régi Burtont idéző képi világ az, ami figyelmet érdemel.

2012-05-11 23:00:41 slawter (?) #20

A dialógusok nem tetszettek. És számomra nem volt elég Burtonös. Hiányzott belőle a szikra, ami sok más műben benne van. És ahogy látom, tényleg hiányzik... :S ( a kommentek alapján)

előzmény: Dynast Grausherra (#14)

2012-05-11 10:16:56 Gasz András (2) #19

Féltem, hogy ez lesz. Rottenen se imádták épp. Az előzetese se mutatott sok jót, s így kivételesen most reális képet adott úgy tűnik.

2012-05-11 09:17:54 Zalaba Ferenc (3) #18

"A kis Victoria magyar hangja borzalmas volt."

Így van! Olyan érzésem volt, mintha a szinkronszínésznő heveny gyomorrontással küszködött volna.

2012-05-11 09:00:41 csabaimate (5) #17

Nekem a vége volt sok, túlságosan zagyvaság volt az a sok verekedés meg minden, szerintem jó film volt, ébren tudott tartani. Bár a modern korba érkező régi ember olyan "Jöttünk, láttunk,visszamennénk"-es volt, de mindegy, szerencsére nem hangsúlyozták túl azt a szálat. A kis Victoria magyar hangja borzalmas volt.

2012-05-11 00:37:04 TomPowell (3) #16

Éjsötét Árnyék

Sajnálatos módon kedvenc rendezőm nincs a toppon. A hangulat, az atmoszféra, Danny Elfman zenéje, a groteszk figurák egyértelművé teszik kinek a filmje, de Burton mesélő kedve – amiben a gyengus forgatókönyv is közrejátszik – már nem a régi, ami izgalommentessé teszi az egészet, és csak az utolsó harmadban válik érdekessé az egész (amibe belerondít egy olyan fordulat, amire addig gyenge utalás se történt). Nem mondom azért néha jókat kuncogtam Depp szokásos manírjain és némely vámpír klisé kiforgatásán, de sajnos egy ilyen sztoriból – ami Burtonért kiáltott – többet is kilehetett volna hozni, egy igazi vérgőzös fekete komédiát, amiből egy modern Addams Family is születhetett volna. Kár érte, de még mindig nem ez a rendező legrosszabbja.

Szinkron: korrekt, különösebb bajom nem volt vele. Deppet megint Nagy Ervin szólaltatja meg, ahogy a régen látott Michelle Pfeiffert ezúttal is Kovács Nóra. Az Eva Green-Ruttkay Laura párosítás sem szokatlan, ahogy a Jackie Earlie Haley-Epres Attila sem, Helena Bonham Carterhez pedig jól passzolt a ritkán hallható Murányi Tünde hangja.

2012-05-09 21:30:29 Zalaba Ferenc (3) #15

Ru-Tim-Burton. Ez a sommás véleményem.

2012-05-09 21:16:04 Dynast Grausherra (5) #14

Nem értem, mi baj a trailerrel, persze elég zagyvaságnak tűnik, de rajta van Burton kézjegye, ezért én személy szerint nem aggódom. Én csak annyit szűrtem le az előzetesből, hogy meglesz a gótikus, sötét, "burtoni" atmoszféra, amivel már a Sweeney Todd és az Álmosvölgy esetén is elbűvölt. Burtonnel kapcsolatban az a helyzet, hogy vagy elvarázsolja az embert a kissé bizarr világával, vagy nem. És ha nem, akkor a szigorú szemmel nézve valóban elmondható, hogy egyik filmje sem nagy szám. A Sweeney Todd annyiban kivételesebb, hogy ahhoz Depp, Rickman és Helena Bonham Carter is sokat hozzátettek.

előzmény: slawter (#12)

2012-05-09 11:58:44 BonnyJohnny (3) #13

Olórin arra is hármast adott, és azt írta, hogy a Corps Bride óta érvényes tendencia amit idéztem tőle, így gondoltam, hogy a Sweeney Todd-ot is beleérti. És ezután írtam, hogy nekem az tetszett (bár régen láttam). Szóval, ha kifogás van, eggyel lejjebb címezd!

előzmény: slawter (#12)

2012-05-09 10:10:27 slawter (?) #12

Nem tudott felmutatni mást? Szerintem: Pazar dalok, remek előadással, fantasztikus sznészek, kiváló vizuális adalék, profi rendezés és az egyéb technikai komponensek is kifogástalanok. Tökéletes musical-adaptáció.

A Dark Shadows viszont a trailer alapján iszonyatosan nagy csalódás.

2012-05-08 23:38:34 BonnyJohnny (3) #11

Némiképp megnyugtat, hogy nekem még a Sweeney Todd is jó volt egy négyesre, pedig az sem tudott felmutatni mást, mint hogy "szerepet kapott benne Burton csaja, és hogy Johnny Depp hülye sminkben és még hülyébb frizurával ripacskodik". (Ott még a zene sem Elfman volt, ellenben musical volt, tehát ennyiből még előnye is van ennek a filmnek.) Hangulat és képi világ elvitte nálam. (Igaz 5 éve láttam utoljára a Sweeney-t.)

De ettől függetlenül ez lesújtó hír. :(

2012-05-08 23:14:47 Olórin (2) #10

Ahhoz nem vártam eléggé, hogy nagy csalódásnak nevezzem, de azért Burton menjen a francba most már tényleg...

2012-05-06 22:21:35 manamana (2) #9

kíváncsian várom milyen lesz!

2012-04-20 19:34:02 ChrisAdam (2) #8

Az is igaz.

előzmény: czeppelin (#7)

2012-04-20 19:31:25 czeppelin (4) #7

Azért Tim Burtont nem az Alíz alapján illene megítélni.

2012-04-20 19:27:38 ChrisAdam (2) #6

Az Alice se volt nagy durranás, bár én nem igazán láttam, de az átlaga elmondja, hogy azért nem a legjobb. Örülök, ha tévedek! :)

2012-04-20 19:22:50 BonnyJohnny (3) #5

Csak Johnny Depp mentheti a filmet.
Azért én suttyomban a rendezőben is bízok... :P

2012-04-20 18:53:52 ChrisAdam (2) #4

Nekem az előzetes már nem igazán tetszett - elcsépelt poénok (egy nem idevaló ember a múltból érkezik a jelenbe, stb...) Ezerszer láttunk ilyet, persze nem vámpírral, de hát az már mindegy. Csak Johnny Depp mentheti a filmet. De remélem tévedek!

2012-04-20 14:11:33 Dynast Grausherra (5) #3

Az előzetes alapján színtiszta Burton filmnek tűnik, és ez számomra csak jót jelent.

2012-04-20 14:08:45 BonnyJohnny (3) #2

Szerintem egy ilyen témát humorral jobb tálalni.

előzmény: Mikkey (#1)

2012-04-20 14:01:41 Mikkey (4) #1

kíváncsian várom, bár az előzetes várakozásaimat meglepte ez a humoros jelleg. de még jó is kisülhet belőle :)