The Avengers (2012) ☆ 👁

(Joss Whedon)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi

3,8

2012-05-09 07:15:19 tomside (4) #152

Továbbra sem tudok elvonatkoztatni attól a dologtól, hogy a legellenállóbb anyag a világon, az Hulk nadrágja. Mert a B opció még kiábrándítóbb: hogy ami benne van, az nem nő meg! :)

2012-05-09 07:03:16 BlackSheep (5) #151

A legjobb limonádé amit valaha láttam, még a Star Trek-et is ütötte. Vannak benne apró hibák, de a rengeteg pozitívum teljesen elfeledteti őket. Ilyenből kérnénk még többet!

2012-05-09 00:36:56 Tinuszka (3) #150

volt pár vérciki jelenet ebben is, de a zúzás jó volt. a szupihős filmek nem nekem valók..

2012-05-08 16:25:28 slawter (4) #149

Csak az érzés!!!!!! Fuck yea!!!

2012-05-08 10:51:59 gerbence (4) #148

Másodjára - így, hogy a történetre már nem kellett figyelnem - már nem találtam benne annyi hibát, nem idegesített. Fölment jóra. Be kell vallanom, remekül szórakoztam rajta; úgy tűnik, erősen hangulatfüggő a film, és akkor működik igazán, ha az ember nem vár semmit, csak felhőtlenül szórakozni akar pár órán át. De akkor igazán működik.

előzmény: gerbence (#40)

2012-05-06 23:15:34 TomPowell (5) #147

Bosszúállók

Ez nem változott se pozitív, se negatív irányba szerencsére, és továbbra is a leggrandiózusabb és legszórakoztatóbb képregényfilm, de nem a legjobb. A látvány pazar, a szereplők továbbra is 2,5 dimenziósak (tehát igazi mélységük a könnyed hangvétel miatt nincs, de ettől még rém szerethetőek és lehet értük izgulni), a poénok másodjára – talán mert mindenhol ezt idézik azóta is és tudtam mikor melyik jön – kevésbé ütöttek, és talán ettől tűnt néhol vontatottabbnak az első fele, viszont ettől függetlenül volt, hogy jobban izgultam egy-egy jelenetnél, és most mintha a zene is jobban működött volna. A kérdés, hogy idén a Sötét Lovag és a hálószövő át fogja e ugorni ezt a szintet?

2012-05-06 12:31:22 tomside (4) #146

Így van, Vvega! Örülök, hogy valaki végre látja a fától az erdőt, és érzi, hogy az mekkora dicséret! :)

előzmény: VVega (#141)

2012-05-06 12:27:08 BonnyJohnny (5) #145

a közönség és a kritikusok nagytöbbsége így gondolja
Nem mintha ez bármit is jelentene... nálam is van csomó film, amit közönség és kritikusok ellenében nem kedvelek, vagy kedvelek, csak arra akartam utalni, hogy ez nem egy szűk réteg (mondjuk képregényrajongók) által kedvelt film, hanem valóban a többség kedveli. Szóval bizonyára vannak olyan értékei, amik túl mutatnak az eddigi szuperhősfilmek többségén.

2012-05-06 12:24:26 BonnyJohnny (5) #144

1. Ez a film sem jobb mint mondjuk a THOR, vagy az Amerika Kapitány.
De, jobb... sokkal. Hogy a közönség és a kritikusok nagytöbbsége így gondolja, az különböző oldalakon látható.

2. Az akción és a poénon kívül semmi érdemleges nincs ebben a filmben.
Egyrészt ezek nagy mennyiségben, és manapság szokatlanul jó minőségben vannak a filmben, de ezen kívül vannak a filmben még jó karakterek, csapat kohézió (mind az összeszokás, mint az együttműködés ügyesen lett előadva, senkit sem emel ki), jól megírt párbeszédek (nem csak humor oldaláról), idegesítő és felesleges karakterek hiánya, jó főellenség, jó ütemű történetvezetés. (Ezek kb. egyike sem jellemezte a Thort és az Amerika kapitányt.)

3. Abban mondjuk egyetértek, hogy Hulk eddig nem a színészeken hasalt el, de szerintem Ruffalo akkor is jobb (nekem legalábbis szimpatikusabb), mint az elődei. Mondjuk ez tényleg szubjektív, de nekem jobban átjött.

2012-05-06 12:08:28 Cax (3) #143

Sokan itt beszélnek mindenféle sületlenséget. Milyen gagyiról beszéltek? Ezek szuperhősök! Ne várjatok már egy 20 Oscar díjas filmet minden képregényfilmből. Higgyétek el, hogy ez a max. Nem lehet tökéletes filmet csinálni, csak ha átírják a karaktereket teljesen mint mondjuk Nolan a Batmant.
Az képregény, ez film. Nem kéne elfelejteni, hogy ott marha jól fest Superman piros köpenye, de filmen inkább röhejes. Na csak ennyit akartam mondani. Ez a film sem jobb mint mondjuk a THOR, vagy az Amerika Kapitány. Az akción és a poénon kívül semmi érdemleges nincs ebben a filmben.

Én is megírtam itt a véleményem és felmagasztaltam a filmet az egekbe. Nem kellett volna. Ahogy megemésztettem a filmet, már másképp is gondoltam, csak akkor ugye a meglepetés erejével hatott a film. HULK semmivel sem jobb mint Bana vagy Norton HULKja, Csak annyival, hogy itt voltak olyan jelenetek ahol nagy karakterekkel harcolt és nem a hadsereggel. Ja meg volt 1 vicces beszólása.
Na ez az amitől szerintetek jobb HULK.

2012-05-06 09:37:35 Olórin (5) #142

A 2-es teljesen egyértelmű és logikus. Én meg vagyok rajta döbbenve, hogy milyen sok embernek nem esett le. Persze ha Banner szépen elmagyarázza egy dialógusban, akkor az rá a reakció, hogy szájbarágós.

2012-05-06 09:34:20 VVega (5) #141

Azért a 10 poénból 8 nagyon ott van az valami hihetetlen arány, szerintem akármelyik az utóbbi évtizedben készült vígjáték a fél karját adná az ilyen hatékonyságért :)

2012-05-06 09:16:25 tomside (4) #140

Az 1-es válasz rendben, ezeket én is láttam, de akkor is kicsinyesnek tartom az egészet. A 2-es választ is nagyjából elfogadom. Nem azt mondom, hogy nem lehet meg-/belemagyarázni, ha az ember akarja, hanem azt, hogy logikailag azért kicsit sértő. mint néző, úgy éreztem, hülyének néznek. 3. Na ezt viszont továbbra is mellényúlásnak tartom. Amikor Loki összenyálazta az üveget és ráijesztett a csajra, na, én ott kajak elkezdtem félni tőle. Ehhez képest a zárás olyan volt, mint amikor a kiszökött egeret farkánál fogva visszahelyezed a kalitkába. A végével, Loki drámai és nem nevetséges bukásával lehetett volna drámaibbá tenni a filmet, nem azzal, hogy egy istent megszúrnak egy dugóhúzóval, és ő az oldalához kap kétszer.

2012-05-06 08:04:42 mchn (2) #139

Ajj, nagyon nem akarnak nekem tetszeni ezek a filmek. Utoljára a TDK-nál reménykedtem ennyire és koppontam kb. ugyanekkorát. Erősebb fajta kettes, de biztos, hogy nem lesz belőle hármas.

2012-05-05 23:58:41 BonnyJohnny (5) #138

1. Thor végig fájlalja az oldalát. Ez látszik, mikor a szúrás után földet ér, vagy mikor felsegíti Amerika kapitányt. Ennél többet egy olyan kis késsel egy vértet viselő emberen nem lehet sebezni.
2. Hulk első megjelenésénél Banner tényleg dühbe gurult, ezért nem tudta irányítani. A másodiknál irányítottan lett dühös, ezért többé kevésbé kontrollálni tudta Hulkot... már a féktelen pusztítás keretein belül. A mindig dühös vagyok szöveg szerintem nem szó szerint értendő.
3. Hát, erre csak annyit tudok mondani, valakinek tetszett.

2012-05-05 22:39:56 vadPINGvin (5) #137

előzmény: budaik (#135)

2012-05-05 22:38:11 tomside (4) #136

Abban a kategóriában, amelyikben indul, ez bőven jó. Viszont. A látványelemek a transformerst idézik. Ma már a leghülyébb mozinéző is tudja, hogy rommá lehet törni egy várost, szerintem épp itt az ideje megtenni célkitűzésnek, hogy ezt haladjuk meg, mert unalmassá vált. Volt, ahol még csodálkoztunk egy belváros szétesésén, de efelett eljárt az idő. Untatott. Nem tetszett, hogy:
- Loki következmények nélkül szúrja meg a testvérét - ez felesleges, hatásvadász, elvetendő.
- ha titka szerint Bruce "mindig dühös", akkor minek akarta első átváltozásakor szétszedni Natasát?
- Loki visszakérdez valami italra a végén. Teljesen elvették az élét az egésznek, nevetségessé tették azt, aminek drámainak kellett volna lennie. Már a gyrosos poén is túlzás volt. Úgy tűnik, ha 10 poénból 8 nagyon ott van, az azzal a veszéllyel fenyeget, hogy a maradék viszont erőltetett lehet.

2012-05-05 21:33:18 budaik (4) #135

Ki volt az a lany a vegen a hiradoban, akit amerika kapitany mentett meg?

2012-05-05 12:13:02 Gasz András (3) #134

IMAX-ban szerintem minden film megéri mert már 2D-ben is állatian nézhet ki az óriás vásznon. Imax kamerákkal forgatott filmek meg főleg. A 3D meg ráadás ott, ha jól csinálják meg persze. Kár hogy Pécsett még nincs.

2012-05-05 11:51:10 slawter (4) #133

Heló! Ahogy látom, 3D-ben, "sima" moziban, nem éri meg. Köszi! :)

2012-05-05 02:18:45 -senki- (3) #132

Agyatlan popcornnak május elsején melegben, jobb híján nézhető.

2012-05-03 22:10:53 yesname (5) #131

Ha jobban belegondolok a testeknek nem volt kiterjedése (mint pl. Avatarban) és volt egy-két furcsaság, szóval gagyi 3D lehetett valóban. A testek kiterjedését film közben is hiányoltam, de csak néha tűnt fel aztná el is felejtettem. Más része jól meg volt oldva konvertálthoz képest.
Nekem első konvertált 3D filmem volt és azért ennél rosszabbra vagy inkább mopndom úgy rosszra számítottam. Biztos a jobb munkák közé tartozott a konvertálása és el sem merem képzelni milyen lehet az, amire a többség azt mondja gagyi 3D :)

előzmény: macattila (#127)

2012-05-03 17:25:34 BonnyJohnny (5) #130

is-is.

2012-05-03 17:21:12 tomside (4) #129

Még mindig nem néztem meg, de van egy erősen spoileres kérdésem továbbra is: Hulkkal továbbra is csak a nadrágja fog együtt nőni, és a többi ruhája szétszakad?

2012-05-03 15:35:08 Hannibal Lecter (2) #128

3D-t még ha fizetnének érte, akkor se:)

2012-05-03 15:33:12 macattila (4) #127

Mindamellett hogy a film igen jóra sikerült, a 3D-nek nem éreztem a létjogosultságát, számomra (ahogy te fogalmazol) ez inkább "konvertált gagyi" volt.

előzmény: yesname (#126)

2012-05-03 14:14:36 yesname (5) #126

Hibátlan szuperhős film. A karakterek egyediek, kicsit a felszín alatti lényüket is áthozták. Jól kidolgozták az összehozásukat, a kezdeti ellentéteket és Hulkot. A legjobb Hulk eddig.
A poénok kifejezetten jók, nem azok a bárgyúm, én szégyellem el magam miattuk típus, mint pl. a Transformers filmekben.
Akciójelenetek nagyon jól kidolgozottak, nagy volumenűek, de mégsem vitték túlzásba gigászi (értsd sírva röhögős) lehetetlenségek bemutatásával. A 3D-t is kiválóan használták. (Gondolom ezt is 3D kamerákkal vették és nem konvertált gagyi volt.)
Erősen ajánlott egy kellemes kikapcsolódásra. Az a bő két óra elrepül, én egy cseppet sem unatkoztam. Egyszerre volt látványos, érdekes és szórakoztató.

2012-05-03 11:49:25 MicaHiro (5) #125

Szerintem nem feltétlenül kell pótolni (például az új Hulk-ot meg a Thor-t én sem láttam). Enélkül is élvezhető a film, bár talán egy picit tényleg jobb, ha tudsz ezt-azt a karakterekről előre, de ahhoz elég egy kis utánaolvasás is :)

2012-05-03 11:45:55 simijohnny (3) #124

Hulk méltatása után, most már komolyan érdekel engem is, ezek szerint végre született egy képregényfilm, ami felülmúlja a sok közép-gagyit. Megint van mit pótolnom ebből a szériából... A Hulk még csak csak, de a Thor és az Amerika kapitánytól, már a képek elveszik a kedvem.

2012-05-03 08:31:17 k3pl3r (?) #123

Engem nagyon meglepett ez a film! Nem is annyira vártam és az előzményfilmek közül is csak az Iron Man és talán a Thor tetszett úgy igazán. Nem is nagyon tudtam elképzelni, hogy is fog kinézni ez az egész. A Hulk filmek kifejezetten szarok voltak.:) Az előzetesben se nagyon mutogatták, gondoltam nem kap sok szerepet, és majd Tony Stark köré építik az egész filmet, úgy még kisülhet belőle valami. Nah ezt gondoltam én...
Ehelyett viszont kaptam valami olyat amire álmomban se gondoltam. Először is Hulk... hm. Nem is tudtam hogy Hulk ennyire cool! El se akarom hinni, de talán ő tetszett a legjobban. A legjobb pillanat mindenképpen az övé és Bruce Banneré(always angry). De tetszett mindenki, még Hawkeye és Black Widow is egész normálisan beleillett a csapatba. Na erre pedig pláne nem számítottam.
Az akciójelenetek mind baromi jók kivétel nélkül. Ötletesek, látványosak, dinamikusak. Nekem ennyi elég. És végre egy olyan mozi amiben minden, de tényleg minden poén vicces! Ja meg hogy Loki is működött mint főgonosz??? Biztos hogy sokmindenbe bele lehetne kötni, de annyira lekötött a film, hogy nem volt időm rajta gondolkozni. Szerintem ilyennek kell lennie egy nyári pop-corn mozinak tavasszal.:)
Nem akarok tulságosan nagy szavakat használni, de pont elötte néztem újra az X-Men szériát, ami nekem a(z egyik) kedvenc(szigorúan csak az első két rész) képregény adaptációm (volt:)). Lehet ha lehiggadok megváltozik a véleményem, de már egy hete teljes eksztázisban vagyok. Szerintem legközelebb a 3D-t is bevállalom.
Hulk forever!

2012-05-03 00:32:22 THE (5) #122

Ott van az X-men széria, megannyi mellékszállal.

előzmény: MicaHiro (#104)

2012-05-03 00:26:20 kiDDny (5) #121

Az utolsó jelenetsorozat miatt lett 5-ös, de amiatt nagyon. :)
És a franc se gondolta volna az előző 2 filmje után, hogy Hulk ennyire fog tetszeni!

2012-05-02 21:53:17 BonnyJohnny (5) #120

Kemény szavak, de nem lehet biztos kézzel megcáfolni egyik kijelentést se. :) Hovatovább egyet is értek vele.

2012-05-02 21:03:39 ChrisAdam (5) #119

Meglepett voltam, mikor láttam ezt a plakátot a metropolban, meg néhány másik újságban. :) Nagyon kemény szavak, jamamura!
Pénteken pedig megyek moziba.

2012-05-02 20:37:16 Kremy (5) #118

A hosszú játékidő ellenére sem volt benne üresjárat, megtalálták a tökéletes Hulkot,a humor is a helyén volt,nem kell több.Sokkal jobb,mint az előző Marvel-mozik,nekem a Vasember elsőjével van egy szinten kb.( Cobie Smulders iszonyatosan béna volt viszont,de szerencsére nem kapott sok szerepet...)

2012-05-02 20:00:44 The Hungarian (4) #117

[link] ;)

előzmény: MicaHiro (#104)

2012-05-02 19:57:37 MicaHiro (5) #116

Köszi a válaszokat mindenkinek, érdekes adalékok ezek nekem, a japán szörnyes cuccok tuti viccesek, lehet meg is nézem őket :) És azért hallgatok Raul-ra :D

2012-05-02 17:19:51 Cax (3) #115

Milyen Darkside? xD Darkseid a neve, de nem ő volt.

Amúgy amcsiba új jelenetet kapnak a credits után, szal ott nem Thanos lesz.

2012-05-02 15:30:42 Victor Vance (5) #114

Nagy genya az öreg :))) [link]

Egyébként valamilyen szinten ebben a filmben is skrullok vannak, csak mivel azok a Fantasztikus Négyes ellenségei voltak, és a Fox birtokolja a jogokat, át kellett nevezni őket. Így tehát logikusan Galaxisfaló sem lehet, az előbbi ok miatt.

előzmény: pyrooo1 (#101)

2012-05-02 15:28:13 sep (5) #113

A Universal mellett a japánok is ugyanezt csinálták az órásszörny-franchiseaikkal a hatvanas-hetvenes években, mindegyiknek volt külön filmje, aztán átmászkáltak egymáshoz, aztán csináltak csapatot, aztán megint verekedtek külön-külön, ésígytovább, amíg ki nem fulladt a dolog. Asszem ebben vannak a legtöbben egyszerre és itt csapatoskodnak is.

2012-05-02 15:21:49 Raul (3) #112

Szerintem meg a Jay és Néma Bob visszavág hasonló kicsit ilyen szempontból, de egyébként meg nyugodtan lásd bele, hogy milyen egyedi, nem zavar senkit :) Sőt szerintem is az, fanboy-ság nélkül.

2012-05-02 15:13:55 critixx (1) #111

Sem szakértője, sem kedvelője nem vagyok a szuperhősös műfajnak, de tudtommal már a '60-as évek Batman szériájában volt egy epizód, amiben felbukkant Green Hornet és a Bruce Lee által játszott inasa.

2012-05-02 13:49:28 sep (5) #110

A Universal stúdió már a negyvenes években csinált ilyen team-up crossovereket a legnépszerűbb szörnyeivel és a sztorik valamennyire folytatásai is voltak egymásnak, pl. ebben már benne van mindenki, aki számít(ott) (Farkasember, Frankenstein szörnye, Drakula, etc).

előzmény: MicaHiro (#109)

2012-05-02 13:32:50 MicaHiro (5) #109

Köszi a válaszokat, de én ezt mégis másnak érzem, mint amilyenek az eddigi példák. Itt nem csak az univerzum egy, hanem szinte az összes főszereplőnek volt külön filmje, még ez előtt. /de az is lehet, hogy csak a fanboy-ságom miatt akarom belelátni, hogy milyen egyedi ez az egész/

2012-05-02 13:28:14 Olórin (5) #108

A Mint a kámforban is felbukkant Michael Keaton karaktere a Jackie Brownból:)

2012-05-02 13:13:18 critixx (1) #107

Ha jól emlékszem, az Overnight éttermi jelenetében a főhőst és barátnőjét a Szezon egyik főhőse szolgálja ki. Tehát voltaképp létezik egyfajta "Török Ferenc metauniverzum", melyben ezek a filmek játszódnak. Ilyen értelemben Török akár készíthetne is majd egyfajta összefoglaló filmet, melyben a Moszkva tér, a Szezon, az Overnight és esetleg az Isztambul szereplői összefutnak. :DD

2012-05-02 13:00:17 Zalaba Ferenc (4) #106

Persze: Három szín trilógia. :)

2012-05-02 12:18:31 MicaHiro (5) #105

Mármint filmként független, az alap univerzum nyilván ugyanaz, ezt tudom :D

2012-05-02 12:17:56 MicaHiro (5) #104

Egy kérdés: ti tudtok másik olyan filmről, amit ilyen sok, egymástól független film vezetett fel?

2012-05-02 10:58:51 Olórin (5) #103

A DC-sek azt szólnák hozzá, hogy a szart is kiperelnék a Marvelből:)
Nem, az Thanos volt: [link]

előzmény: pyrooo1 (#101)

2012-05-02 10:52:20 pyrooo1 (4) #102

De ő ki is pontosan?

előzmény: Victor Vance (#100)

2012-05-02 10:47:06 pyrooo1 (4) #101

Vagy lehetett akár Darkside is, ő néz ki így, bár DC-sek nem tudom mit szólnának hozzá. De Galaxisfaló, fő Skrull is belefér

előzmény: Victor Vance (#100)

2012-05-01 22:16:39 Victor Vance (5) #100

Az Thanos volt. Vörös Koponya szerintem majd az Amerika Kapitány második részében fog visszatérni. Vagy akár majd a Bosszúállók 2-ben, kitudja:)

előzmény: THE (#98)

2012-05-01 21:46:20 peti0290 (5) #99

Tudtommal az a figura Thanos...de legalábbis biztos, hogy nem Vörös Koponya

előzmény: THE (#98)

2012-05-01 21:37:41 THE (5) #98

Utánanéztem ki a főgonosz, akit csak félhomályból mutattak:
Tehát az Amerika Kapitány filmjében a Vörös koponya elteleportál a végén, szerintem ő mozgatja most a háttérből a szálakat, a tesseract-ot is jól kiismerte

előzmény: Kalti (#75)

2012-05-01 12:47:10 Hannibal Lecter (2) #97

Nem mondanám, hogy Coulson halála önmagában komoly motivációt jelentett volna - elvégre Fury-nak ösztönző szentbeszédhez kellett folyamodnia. "Kell egy csapat", "Hittünk a hősökben", "Coulson ügynök zsebében autogramra váró kártyák lapultak", meg minden. Bőven nem csak egy ügynök halála rázza fel a fiúkat, hanem belátják, hogy az egész helyzet, amibe lavírozták magukat, tarthatatlan. Össze kell fogni, vissza kell vágni, Loki-t tökön kell ragadni - elvégre ne felejtsük el, a derék asgard-i módszeresen átverte őket, mint szart a palánkon.

2012-05-01 09:50:20 Olórin (5) #96

Az jelentett nekik egy lökést, amit képviselt, és az, hogy hitt bennük, nem az, aki volt (Starkon kívül senki nem ismerte őt még csak egy kicsit sem).

2012-05-01 09:47:47 MicaHiro (5) #95

Nem az egyedüli ok volt az Ő halála, tényleg kevés lenne ez önmagában. A fő ok a Bosszúállók alap hősiessége. Ő csak a végső lökést adta meg a hősöknek, egyfajta katalizátorként viselkedett. És még a lentebb említett bukás-dolog is benne van abban, hogy miért álltak össze, és ez több helyen hangsúlyos is volt. Vissza akartak vágni Lokinak. De a fő ok akkor is az, hogy ők hősök, enélkül a többi dolog sem működött volna. Persze picit naiv a szemléletem, tudom, de talán ennél a filmnél ez nem baj.

2012-05-01 09:46:44 BonnyJohnny (5) #94

Coulson ügynök már csak beosztása miatt is többet érintkezett a hősökkel, mint a többi ügynök, így jobban ismerték, és jobban is kedvelték (mint ahogy a nézők is), ezért katartikusabb az ő halála, mint a többi ügynöké. Engem is felhúzott, hogy Loki (tulajdonképpen Whedon) megölte (lásd lentebbi hozzászólásom), nem még a csapatot. Vasembert jobban ismerte, és valószínűleg Stark is kedvelte, hiába volt mindig hideg, vagy bunkó vele (mint mindenkivel). Ez mindig is jól látszott. Ezért is viselte meg őt legjobban. Szerintem Coulson halála jó húzás volt (bár Whedon igazán sünt szarhatna, hogy mindig a legszerethetőbb figurát nyírja ki a filmjeiben). És szerintem nagyon is jól volt felvezetve, és kivitelezve.

előzmény: pyrooo1 (#92)

2012-05-01 09:40:38 pyrooo1 (4) #93

Fajsúlyos, nyilvánvaló. Csakhogy az általatok felhozott érvek kimerülnek annyiban, hogy ja,igen,mert szerepelt az előző filmekben. Na és? NYilván van néhány ügynök aki előfordulhatott szintén....Ez még nem ok arra, hogy mindent félretéve összefogjanak Loki ellen,félretéve minden addigi Ha mondjuk föláldozta volna magát értük, az még oké,de így túl kevés, mesterkélt

előzmény: MicaHiro (#91)

2012-05-01 09:37:39 pyrooo1 (4) #92

Az más különbség, hogy lenyomott pár filmet,de egyedül Starkkal volt egyáltalán VALAMI viszonya, többi esetben meg annyira jellegtelen. Amerika kapitány esetén van egy szimpla rajognás,és ezért bosszút áll? ugyanmár. Thor esetében ez anno kb egy cameo szerep volt. Szóval úgy igazából nem volt meg az a megindító heroizmus része, h szerették,kedvelték és ezért indultak harcba

előzmény: peti0290 (#89)

2012-05-01 09:36:38 MicaHiro (5) #91

Én azért Coulson ügynök karakterét bőven hangsúlyosabbnak éreztem a többi ügynökénél. Ahogy lentebb is írták, az előzményfilmekben is szerepelt például.
Az elbukik-belső vívódás-nyer receptben igazat is adok, csak azt nem értem, hogy ezt te hogy nem láttad bele. Loki szökése mi ha nem bukás mindenki számára? Azon kívül ott van például egyéni szinten Hawkeye sztorija is.

Egyébként szerintem ez egy baromira jól felépített és szórakoztató, igazi képregényfilm, remekül működő karakterekkel és jó poénokkal. Még mozi után is sorban jutnak eszembe a jobbnál jobb jelenetek, pedig ez nálam ritka. Sokszornézős.

előzmény: robertjordan (#90)

2012-05-01 08:33:39 robertjordan (3) #90

Phil ügynök halála és az arra ráhúzott "csapatösszefogás", nemcsak kidolgozatlan volt, hanem arcpirítóan gyenge. Motiváció híján belesuvasztották ezt a gyenge "álljunk bosszút Phil ügynökért" szálat.Azt se tudtam, hogy ki ez a Phil ögynök, 1000 ugyanilyen jellegtelen alak halt meg a film első részében.

Szerintem ez a film azért lett középszerű, de inkább gyenge, mert nem tudott hathatósan heroizálni. A hős elbukik, belső vívódások árán újra felépíti önmagát, majd győzedelmeskedik a gonosz felett. Ez a recept, amire fel lehet húzni egy szuperhősmozit, de itt sajnos szó nincs ilyenről. Pofozkodnak poénkodnak, megmentik a világot béna maskarákban Komolyan megkockáztatom, hogy egész egyszerűen égő ez a film.

előzmény: pyrooo1 (#88)

2012-05-01 07:52:34 peti0290 (5) #89

Szerintem az azért enyhe túlzás, hogy nem volt a csapatagokkal közelebbi viszonyban, mint 23 másik XY ügynök. Az Özveggyel és Sólyomszemmel munkatársak voltak, Starkkal két filmet is lenyomott, Thorral egyet - mindkettőjüket ismerte, és ők is ismerték -, a Kapitánnyal meg itt barátkozott össze (nagy rajongás, kártyák stb.). Egyedül Bannerrel nem volt semmilyen viszonyban. Sokkal közvetlenebb volt a csapathoz, mint Fury vagy Hill.

előzmény: pyrooo1 (#88)

2012-05-01 07:39:04 pyrooo1 (4) #88

Talán ha Phil Coulson halálát és annak előzményeit jobban kidolgozták volna, mivel számomra nem volt hihető ez az egész. Egy rakat ügynök meghalt a támadás során, és egy olyan miatt fognak össze, akivel annyira közelebbi kapcsolatuk nem volt és csak asszisztált végig a filmben? Talán ez hiányzik a katartikus zseniális osztályzathoz

2012-05-01 07:36:02 pyrooo1 (4) #87

Én is valami hasonló élménnyel távoztam. Kétségtelenül az elmúlt 1-2 év legjobb egik legjobb, legüdítőbb termése, de vhogy nem volt katarzisom a fil megnézése után. 4.5 pont környékén adnék rá, de nem zseniálisat. Talán mert a kritikákat ovlasva túlságosan nagy elvárásokkla ültem be a filmre.

2012-05-01 02:50:44 deviant (5) #86

nálam talán a sebezhetlen az első. vannak azért jók, de ilyen franchise szintén ez egy átkozottul profi munka.

2012-05-01 01:42:48 Hannibal Lecter (2) #85

A legjobb szuperhős-film nálam még mindig Tim Burton Batmanje. Több nem is kapott tőlem ötöst. Soha.

2012-04-30 22:21:53 deviant (5) #84

talán ez az eddigi legjobb szuperhős-film. nem nézi hülyének a nézőt, átkozottul szórakoztató, kellően önironikus, de nem járatja le egyik karaktert sem. valahogy sikerült eltalálni a helyes arányokat. és még valami: eric bana sem volt rossz hulk, mark ruffalo viszont felülmúlhatatlan. megérdemli az 5 pontot!

2012-04-30 17:44:14 Hannibal Lecter (2) #83

Az áradozó kritikák tömkelegének ismeretében azt vártam, hogy az egész filmen el kell majd élvezni - az első perctől az utolsóig. Ehelyett voltaképpen "csak" az utolsó, gigászi hosszúságú ütközettől tud istenesen eldurranni a nagyérdemű, persze az előzmények miatt sem kell szégyenkezni. Ez még így is az utóbbi évek legjobb szuperhős-filmje A sötét lovag és az X-Men: Az elsők mellett: igazi audiovizuális kábítószer. (Bővebben kicsit később.)

2012-04-30 17:11:27 BonnyJohnny (5) #82

Jó, mint írtam is, nem saját kútfőből okoskodok, csak innen onnan fölszedett információmorzsákból és wikipediából. :)

Ahogy írtad is, egy átlag mozinéző nincs hozzászokva a Marvel Univerzum hatalmas, sokszereplős, sok történetszálas, bonyolult, kusza, sok helyütt ellentmondásokkal tarkított világához, így sokszor csak a sötétben tapogatózik, és ott is fogódzót keres, ahol nincs is, vagy csak később lesz.

2012-04-30 16:59:38 Olórin (5) #81

Azért nincs szerintem jelentősége, hogy skrullok vagy sem, mert hívhatnák őket akármilyen néven, tökmindegy, semmit nem tudunk róluk, ezek csak ágyútöltelékek. És Thanos beexponálása is arra mutat, hogy a folytatásokban sem lesz nagyobb szerepük - bár ki tudja... amúgy a skrullok/chitaurik alakváltók, ez az egyik legfontosabb tulajdonságuk (egy 2008-as sztoriban embernek álcázták magukat és beszivárogtak mindenhova, még a hősök közé is, így próbálták átvenni a hatalmat a Földön), aminek a filmben írmagja sincs.

2012-04-30 16:55:35 BonnyJohnny (5) #80

Igen, én is konkrétan azt olvastam, hogy a jogok miatt nem használhatták a skrull nevet, és ezért lettek chitaurik. Tehát akkor kimondatlanul, a filmben szereplők tényleg a skrullok, és az illető tényleg lehet Soper Skrull.
Amúgy szerintem sem lesz meghatározó szerepe a kérdéses úriembernek, legfeljebb legközelebb személyesen vezeti a seregét, és nem adja "kölcsön" Lokinak.

2012-04-30 16:46:54 Olórin (5) #79

A skrullok eredetileg a Fantasztikus Négyeshez kapcsolódó karakterek, úgyhogy őket nem használhatta a Marvel, mert a filmes jogai (az egész F4 kompániával és így a Super-Skrullal együtt) a Foxnál vannak. A chitaurik viszont olyan szempontból tényleg egyenlőek velük, hogy a Marvel Ultimate világában bukkantak fel, és ott kb. a skrullok megfelelői. Amúgy szerintem nem lesz jelentősége annak a chitaurinak, aki úgymond közvetített Loki és Thanos között - Thanosnak ellenben tuti lesz jelentősége.

2012-04-30 16:38:06 BonnyJohnny (5) #78

Skrullok és Super-Skrull

2012-04-30 16:36:26 BonnyJohnny (5) #77

Valahol olvastam, hogy a chitauri esetleg egyenlő a scrullokkal, és akkor az az illető Super Scrull lehet. Ami azért is helytálló, mert a wikipedia szerint valami háború után Super Scrull csatlakozik Thanishoz, aki a Kozmikus Kockát keresi.

előzmény: Kalti (#75)

2012-04-30 16:34:23 Olórin (5) #76

Én értem, hogy sokan miért akadnak fenn olyanokon, hogy pl. mi a szerepe az események mögött álló idegennek, vagy hogy hogyan került Thor a Földre - a mozinézők nincsenek (még) hozzászokva ahhoz, hogy adott féltucatnyi, valahol különálló film, amik nem folytatásai egymásnak, és mégis szorosan kapcsolódnak egymáshoz, mert ugyanabban a világban játszódnak. A képregényekben mindennapos, hogy a karakterek átjárnak egyik sorozatból a másikba, hogy egy Pókember-sztori eseményeinek később következményei lesznek egy Avengers füzetben, hogy a Fantasztikus Négyes lapjairól nyom nélkül eltűnik egy mellékszereplő, és fél évvel később egy X-Men történetben bukkan fel újra. A Marvel láthatóan átvitte ezt a módszert a filmjeibe is - ezzel csak azt akarom mondani, hogy valószínűleg mindenre fény derül majd a későbbi mozikban, ami most esetleg nem teljesen tiszta

2012-04-30 16:22:34 Kalti (4) #75

Thanos az, amelyik a végén ránk mosolyog nem ? Nem rá gondoltam, hanem arra a chitauri vezérre, vagy micsodára, azt hittem neki komolyabb szerepe lesz a történetben, nem emlékszem már pontosan a párbeszédükre, de még Lokit is megfenyegette, ha jól rémlik.

2012-04-30 16:04:41 BonnyJohnny (5) #74

Amúgy lehet, hogy Nolan Batmanjei jobb filmek, mint ez, viszont ez jobb szuperhősfilm, mint azok:)
Abszolút. Én még Cax szélsőséges véleményével is egyetértek. Nagyjából úgy vélem, Nolan Batman filmjei nem is képregényfilmek, hanem csak képregény alapján készült akciófilmek. Persze határozottan a jobbik fajtából. :)

Kalti: Thanosról nem tudok olyan sokat, mint a nagyobb képregényolvasók, de az alapján azt mondanám, hogy sok sz... khmm bajt fog még keverni, ami miatt szükség lesz a Bosszúállókra.

Amúgy annak, hogy eddig senki nem panaszkodott a Bosszú Angyalai kifejezés hanyagolására, gondolom az az oka, hogy mindenki belátja, a Bosszúállók jobb fordítás. :P Mégha így nem is összeegyeztethető az A betű formázta jellel.

2012-04-30 15:50:38 Zoliz (5) #73

Na igy kell egy filmet csinálni. Kevesebb magyarazkodas kell a mai filmekbe, regebben is azert volt sikeres pl. Star Wars, mert nem magyarazkodtak csak magaval vont a latvany és a cselekmeny. A Transformers is azert rossz, mert orakig mutogattak a robotokat és érzelgősködtek, ebben a filmben viszont nincs megállás és magával ragad és még így is rövid a tobb mint 2 óra hossza ellenére. 9/10
A GI Joe Rise of Cobra-hoz tudnám hasonlítani a Bosszúállókat ami szintén favorit filmem. Gratula!

Kérek több ilyen igazi mozifilmet csinalni, mert akkor többet megyek moziba a magas ár ellenére is.

2012-04-30 15:46:57 Kalti (4) #72

Egyébként nekem, mint a képregényeket nem ismerő emberkének, nem igazán jött át, hogy kicsoda volt, és mi volt a szerepe annak a figurának, akivel Loki szövetkezett az egyik idegen világon, és akinek a seregeinek segítségével le akarta igázni a Földet. Végig azt hittem, hogy majd még előkerül, és hozzá lesz köthető valami fordulat a filmben, aztán csak a stáblista utáni részben láttuk újra pár másodpercre.

2012-04-30 15:27:00 Olórin (5) #71

Mivel olvasok képregényeket, nyilván nekem egy fokkal nagyobb élmény ezeket a karaktereket viszontlátni nagyvásznon, mint valakinek, aki nem. De ettől még ami szar (Green Lantern, Wolverine, Incredible Hulk etc.) az szar, szóval nem hiszem, hogy az elfogultság szerepet játszana.

2012-04-30 15:21:20 BonnyJohnny (5) #70

Ahogy aludtam rá egyet (igazából kettőt), már lejjebb csúszott a szememben a film. "Csak" erős négyes. Gasz András gondolatmenetén továbbhaladva, valahol az X-Men első és második része közé helyezném. (Szintén Gasz Andrással egyetértve Nolan és Singer két-két filmjét tekintem a szuperhősfilm etalonoknak.) De Avengers filmek közül még így az eddigi legjobb Vasember elé, szóval, ha kivesszük a képből Nolan két filmjét, egy sűrű élmezőny tagjaként tekintek rá. Aminek egyébkét a Burton féle Batman is része... és a First Class nem!
Megint az az idegesítő tendencia, hogy képregényfilmek esetében inkább osztom Jamamura véleményét, mint Olórinét (AeonFlux a Geekblog előtt), pedig Olórinnal nagyságrendekkel nagyobb a hasonlóságom.
Olórin: Nem lehet, hogy elfogult vagy a képregényfilmekkel? :) (No offens, csak tényleg nem értem.)

2012-04-30 01:05:27 vadPINGvin (5) #69

Érdekességképp megjegyzem, az Egyesült Királyságban Marvel Avengers Assemble címen fut, gondolom a régi klasszikus brit sorozattal való címütközés miatt.

2012-04-30 00:36:46 vadPINGvin (5) #68

Norton után én is nagyon féltem, hogy Hulk itt is unalomba fullad, aztán egész idő alatt ő kapta a legjobb részeket.
"Puny God!" :D

előzmény: VVega (#67)

2012-04-29 22:46:51 VVega (5) #67

Végre eltalálták Hulkot, aki simán ellopja a showt. Úristen, mennyire zseniális film, minden percét imádtam.

2012-04-29 22:01:36 Gasz András (3) #66

Előtte már írtam (X-menek, Batmanek)-re 2 franchise-ra. :)

A filmzene egyébként elég hatástalan volt (a főtémától eltekintve) más pl Vasember, X-men, Hihetetlen Hulk, Batman filmekhez képest.

előzmény: Cax (#62)

2012-04-29 18:36:33 erahurka (4) #65

Szerintem túl nagy volt a poén áradat az első felében, de ez azért nem nagy baj, mert szinte mind ütött. Vasember óta a legjobb Marvel film. És ami nagyon jól sikerült, hogy nem szorítottak senkit a háttérbe.
Samuel "Say what again" Jackson nekem kicsit csalódás volt,
de végül is jó hogy a vezért a hq-ban tartották mert azért ezt tenné a vezér szerintem.

2012-04-29 18:05:20 Pifike (5) #64

Stark a legnagyobb arc.

2012-04-29 16:59:57 Rorschach (5) #63

Szerintem egyszerűen csak elszámoltak valamit a vágószobában, mert kétszer is szóba kerül Hulk a megjelenése előtt, csak épp azt nem tisztázták, hogy ki és mikor informálta.

előzmény: Zsoca87 (#59)

2012-04-29 14:46:12 Cax (3) #62

"azt ugyanis 2 másik franchise részei foglalták el maguknak." Te most a Batman Kezdődik!-re és a Sötét Lovagra gondolsz? Azok csak azért képregényfilmek mert benne van Batman és a fő karaktereknek ugyanaz a nevük. Semmi bajom Nolannel, de azok akciófilmek. Bitang jó akciófilmek meg kell hagyni. Ez azért képregényfilm mert a képregény karaktereit vitték a vászonra és nem próbálták megmagyarázni, hogy hogyan is működik Vasember páncélja és pont ez volt a film varázsa.

2012-04-29 14:04:54 Gasz András (3) #61

Bosszúállók:

Végre a nézők nem lehetnek bosszúsak annyira, ha egy Marvel filmet kell újfent megtekinteni. A Vasember 1. része óta hiányzott egy újabb Marvel gyöngyszem. Itt végre jó ütemben adagolják a humort, no és emellett az akcióról se felejtkeznek meg a film utolsó 30-35 percében. Viszont meg kell hagyni annak ellenére, hogy zúzós filmmel van dolgunk, vannak azért üresjáratok. Tetszett, hogy amolyan ’Halálos szuperhős fegyver’ film lett, azaz egy igazi akció-vígjátékot láthattunk, nem igazán vették komolyan a dolgot. Viszont a film első bevezető 15-20 perce elég humortalanra, unalmasra és látványtalanra sikeredett, majd a film közepén az anya-csatahajón lévő jelenet is jó sokáig tartott, eléggé hosszan voltak egy helyen ’bezárva’ hőseink. Ez nem jött be annyira.
Mindezeket a negatív részeket ellensúlyozza viszont az, hogy képesek voltak a forgatókönyvírók sok vicces egy-két sorost megírni, emellett az akciók rengetegében is képesek voltak szinte mindegyik karakterre kihegyezni azt a bizonyos elegendő rá szánt időt, (Phil Coulson ügynök viszont háttérben volt szinte az egész filmben.) amely megfelelően ismertette, bemutatta, vázolta és árnyalta a karaktereket azoknak is, akik esetleg még nem látták az előzmény filmeket s nem ismernék őket. Ez főleg a toborzós rész második felétől érvényesült, illetve az összeveszős fázisban és a film végi nagy zúzáskor. A látvány fenomenális régen láttam ekkora zúzást minőségi CGI-vel úgy, hogy láttam belőle szinte mindent. . Na tényleg ilyennek kellett volna lennie a Transformers filmeknek, (habár nekem az alapötlettel is már bajom volt társas/gyerekjátékból filmet???) ha rajta ülnek még jó sokat a forgatókönyvön, megfelelőbb színészekkel és a CGI-sek is hihetőbben alkotják meg az effekteket és kevesebb kamerarázással, no meg ál és képsötétítő 3D-vel.
A film másik gyenge pontja a történet, ugyanis sík egyszerű. S láttunk már nem egy kettő szuperhős filmet, amiben arra is figyeltek azért. (X-menek, Batmanek) Viszont a sokféle és jóféle egymásnak való odamondogatásokkal az unalmasabb pillanatokat is humorossá tették azért.
Igazi akció-komédiát kaptunk hát, amit élvezettel nézhet az is aki annyira nem ismeri a képregényes világot. Mindezek ellenére nem kaptuk meg szerintem a képregény filmek újabb dobogós teljesítményét, azt ugyanis 2 másik franchise részei foglalták el maguknak.

Sikeresen mutatkoztak be tehát a Bosszúállók s hogy sikerrel vették e az akadályokat, sikerült e rendesen összefogniuk az ellenséges erők ellen? Mindezt megtudhatja az, aki megtekinti a filmet.
De ha a következő Marvel film, megint visszatér a silány minőséghez, az hót ziher, hogy mi a nézőközönség is bosszút állunk! :)

2012-04-29 13:40:03 BonnyJohnny (5) #60

Szerintem a motiváció is megvan. Ahogy a többiek rájöttek, hogy igenis segíteniük kell, és igenis összefogni, különbön a világnak annyi, ugyanúgy Banner is rájött.

előzmény: Zsoca87 (#59)

2012-04-29 13:36:38 Zsoca87 (5) #59

Vágom, hogy vicces. És nem is logikátlan, inkább kidolgozatlan, egyszer csak, a semmiből megjelenik. Vasember mondja, hogy majd jönni fog, aztán tényleg. De a motiváció kidolgozatlan. De ez legyen a legnagyobb bajunk a filmmel.

2012-04-29 13:21:12 Olórin (5) #58

Lentebb ez már szóba került, ld. #24.

2012-04-29 13:20:58 BonnyJohnny (5) #57

Az miért logikátlan? Ahogy elnéztem azt a motort, valószínűleg azt is attól az öreg biztonsági őrtől kapta. De akárhogyis, az a lényeg, hogy motort szerzett, és onnan, ahová leesett, elindult Manhattan felé. Aztán odért. Ennyi a történet. Nem értem, hol van itt a logikátlanság.
Amúgy azzal a régi motorral való bedöcögése a romos Manhattanbe, pont egy vicces kis mozzanat. :)

előzmény: Zsoca87 (#56)

2012-04-29 13:15:10 Zsoca87 (5) #56

Más logikus magyarázat nekem sem jut eszembe, bár simán el tudom képzelni, hogy ez csak egy sima baki - pontosabban kidolgozatlan rész. Ergo lehet csak logikátlan. Ahogy Bruce Banner megjelenése a motorral a semmiből.

2012-04-29 12:49:23 BonnyJohnny (5) #55

Nekem úgy tűnt, irányítottan lett dühös. Ezért irányította Hulk dühét is. De csak tippelek.

előzmény: Umberto (#54)

2012-04-29 12:39:31 Umberto (4) #54

Bálint azt nem érti, hogy az elején még mindent és mindenkit pusztítani akart, míg a fináléban csak az ellenséget.
Ennek mi az oka? (Kérdezem én is.)

2012-04-29 11:40:32 BonnyJohnny (5) #53

Azt az utasítást kapta, hogy pusztítson. :) Ez elég tágan értelmezhető ahhoz, hogy Hulk is végrehajthassa. Ennél konkrétabb parancsot nem nagyon tudna teljesíteni.

előzmény: Balint (#52)