The Avengers (2012) ☆ 👁

Bosszúállók

(Joss Whedon)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi

2018-05-06 13:23:31 Korben (?) #251

Az imdb szerint létezik a filmből egy 173 perces bővített változat (extended cut). Valaki esetleg látta? Mo.-on beszerezhető vajon?

2018-04-21 19:00:21 The Cortez (5) #250

Ez az a film, amit többféleképpen is el lehetett volna cseszni. Megcsinálhatták volna előzménymozik nélkül, vagy eleve az univerzumépítés mellőzésével, vagy amolyan jó kis DC-módra: pár karakternek eredetsztorit adva, a kiemelt alkotást pedig kegyetlenül összecsapva. De szerencsére a Marvel a lehető legátgondoltabban hozta tető alá az egyik legfontosabb projektjét, aminek meg is lett az eredménye: az Avengerst a mai napig a stúdió legjobban sikerült darabjai között tartják számon, valamint „A tökéletes blockbuster”-ként emlegetik, ráadásul más filmgyártó cégekre is nagy hatást gyakorolt, mivel még jobban divatba hozta a szuperhősképregény adaptációkat, de még a moziverzumépítéseket is.
Anno IMAX-ben nézve a játékidő 1. fele totál semmilyennek tűnt, pedig okosan behozták a már korábban felvezetett karaktereket, és még ügyesebben összevarrták az előzmények szálait. Ezen kívül a sztori valóban nem túl agyonbonyolított, meg az is igaz, hogy az egész a filmvégi zúzást szolgálja, de cserébe tele van poénokkal, jó dumákkal, szereplők közti kémiával, visszautalásokkal + egyéb easter eggekkel. A színészek jól hozzák a szerepüket, ám Robert Downey Jr. szokás szerint mindenki elől ellopja el a show-t. Igaz, nem volt nehéz dolga, mivel ő látható legtöbbet a képernyőn, aminek köszönhetően a mozi olyan, mint 1 elnyújtott, emlékezetes zenei főtémával megspékelt, gigantikus Vasember film. A casting egyetlen meglepetése Edward Norton lecserélése- és Mark Ruffalo behozása. Utóbbinak áll a lehető legjobban Banner karaktere, kár, hogy az A hihetetlen Hulk anno nem vele készült el.
A finálé látványban meg akcióban köröket ver az 1. fázis darabjaira, amelyek nem véletlenül lehettek visszafogottabbak zúzás terén. Az itteni filmvégi fightjelenet egy hosszú, őrült, de végtelenül kreatív, igazi audiovizuális orgazmus, aminek az az egyedüli hibája, hogy koppintotta a Transformers 3 városrombolását. Egyébként itt vált igazán a Marvel védjegyévé az action közbeni poénkodás és- csapatdinamika.
Szerencsére a stúdió nem ezzel az alkotással akarta lezárni az univerzumát, így folytatta tovább, ahogyan azt kell. A sokszor nézős Avengersnek, meg a Marvel összefüggő filmes világának köszönhetően, még az 1. fázis gyengébb darabjai is némileg felértékelődnek.

2015-06-26 19:28:33 deathcode (3) #249

Nekem Banner a kedvencem, ahogy bólogat magában.

2015-06-26 18:24:11 ChrisAdam (5) #248

Tesóm addig-addig nyaggatott, míg meg nem néztük újra (vagyis ő elsőre), nagyképernyőn, nagy hangfalakkal és habár nem mozi, de azért na... Nem semmi film még mindig. És a lenti véleményemet kicsit módosítanám arra, hogy bizony működnek a szereplők, karakterek egytől-egyig, Kapitány, Sólyomszem tényleg nincs elfeledve egyáltalán, sőt!
Hát, mit mondjak. Lenyűgöző látvány, nem annyira agyatlan akció, hanem látszik, hogy fel van építve rendesen. És hát úgy jó, ahogy van. És kész. :) Pedig arra vártam, hogy idősebb fejjel kevésbé tetszik, elhatároztam, hogy figyelem is a hibákat, de bakker, annyira egybe van a film, hogy erről a 10. perctől elfeledkeztem. A legjobb Marvel-film azóta is, ez egyértelmű.

2015-03-19 18:15:30 BonnyJohnny (5) #247

Egyébként a pöröllyel (ahogy a filmben is látszik). Loki nem tud (ahogy a filmben látszik). Egyéb kérdés?

előzmény: Mattstar (#245)

2015-03-19 18:09:41 Mizi (4) #246

Thor és Loki is elvileg istenek, úgyhogy...

előzmény: Mattstar (#245)

2015-03-19 18:03:34 Mattstar (4) #245

jó film, de nem értem, hogy miért tud repülni a tor. mert arról a másik bojgóról jött??? ki ő?? és a fivére loki ő ki?? ő tud repülni?

2015-03-09 19:24:55 Tenebra (2) #244

Nem tartozom azok közé, akik elvből utálják a szuperhősös filmeket, sőt, vannak darabok, melyek kifejezetten bejönnek (X-Men 2, Burton és Nolan Batmanjei, de még talán a Vasember 1-2 vagy a Raimi-féle Pókember 1-2 is tetszettek).

Viszont ezt a filmet valahogy nagyon nem bírtam szeretni. Sőt, idegesített, hogy túl sok a hős. Nem tudtam senkivel azonosulni, nem tudott egyik sem lekötni, egyik hős sztorija sem kibontakozni. Sőt, Hulkot és a Vasembert kivéve az összes többi szuperhőst, akik ebben feltűntek, enyhén szólva nem bírom. (Thorral az élen.)

De a sztori is nagyon-nagyon klisés és erőltetett volt, egy percig sem bírtam élvezni. Minden mozzanatában azt éreztem, hogy ez az egész csak azért készült el, hogy pár effektet elpuffantsanak annak érdekében, hogy becsábítsanak pár tizen-huszonévest a moziba, és elszedjék a pénzüket. Persze rendben van, mit is várunk egy szuperhősös filmtől, mint látványorgiát.

De nekem ezt sem adták meg. Valahogy egyik jelenetben sem éreztem az erőt, a drámát, azt az igazi zúzós akciót, amit mondjuk az Acélember meg tudott adni nekem (pedig az is egy fos film).

Egyedül az tetszett, ahogy Loki reagált a film végén. Ez egy egész jó húzás volt, bár állítólag, barátnőm szerint Loki mindegyik filmben ilyen, ahol feltűnt eddig.

Szóval szerintem ez egy látványos, de gyenge eresztés, csupa, számomra huszadrangú szuperhőssel, akik legkisebb mértékben sem érdekelnek (kivéve persze Vasembert és Hulkot - de azért tőlük sem esek hanyatt). Nem is érdekel az Ultron kora.

2014-09-10 21:19:14 Danika256 (4) #243

Én csak most néztem meg, itthon 3D-ben, eredeti hanggal.Hát engem a szuperhősök valahogy nem tudnak megfogni, aki rajongó annak biztos minden perce élmény volt a filmnek. Engem igazán a harcok kibontakozása után kötött le. A látvány és a 3D nagyon jól sikerült. Az operatőri munka hihetetlenül szuper, egyébként nagyon az Avataréra hajaz.
Tehát a film közepe utántól egy jó 4-es, előtte egy 3-aska számomra, így összességében gyenge 4-es! Főleg a Galaxis Őrzői után nézve, ez fényévekre van attól lemaradva.
A BD verziónak külön piros pont a 16:9-es képarányért, sokat dobott rajta, hogy teljes képátmérőben lehetett élvezni a csatákat.
Össz:70-75%

2013-10-26 04:01:39 kobretti88 (?) #242

Tökéletes kikapcsolódást nyújtó akciófilm, remek látváynnyal, vicces és remekül megírt dialógusokkal. A színészek közül mindenki jól alakít. A filmzene is egész jól sikerült. 2012 egyik legjobb filmje. Jöhet a 2. rész 2015-ben.

Szinkron: Minden színész a megszokott hangját kapta. Egyedül Jarvis hangját kellett lecserélni Kárpáti Leventére, de ez is remekül működött.

90 %

2013-07-13 23:53:30 TubicaKázmér (5) #241

újranézés után még mindig zseniális! a saját kategóriájában top film, emlékszem, mennyire meglepett, hogy egy ilyen egyszerű sztorival operáló film ennyire jó osztályzatokat kapjon, majd az is, mikor szembesültem vele, hogy ez nem véletlen :D

egy kis érdekesség, hogy mekkora kárt okozott volna a valóságban a város legyakása:

2013-06-06 16:24:22 JohnnyJohnny (4) #240

Hát elsőre üt igazán, én azóta már láttam kb. négyszer és minden egyes újranézéssel veszít az értékéből ezt én sem vitatom.

2013-06-06 16:02:51 nejmed (2) #239

Múlt hétvégén megnéztem újra, és teljesen átlagos-átlag alatti, egyszernézős, erőltetett humorú film benyomását keltette, ami csak görcsösen fel akarja vonultatni az univerzuma hőseit. Elég nudli. :)

2013-06-06 15:50:52 BonnyJohnny (5) #238

Nem létezik, csak ügyes fan made összevágás. Thor és Hulk jelenetei az 1988-as Incredible Hulk Returns című TV filmből vannak (egyébként YouTube-on megtekinthető). Captain America képei az 1979-es Captian Amerika című TV filmből. Blackwidow jelenetei valami Tanya Roberts alkotásból (talán Charle's Angels utolsó évad), Hawkeye Alan Alda, tényleg mint Hawkeye, csak éppen a M.A.S.H. TV sorozatból. :) Valamint a KISS együttes képei (amire valószínűleg a Marvel Comics Super Special első száma adott apropót).

előzmény: whiteman 01 (#237)

2013-06-06 15:16:12 whiteman 01 (5) #237

Állítólag létezik egy 1978-as Avengers, képek alapján nagyon gagyi nosztalgia-trash lehet.:D Meg akarom nézni, viszont se itt, se az Imdb-n nincs fent. Valaki tud erről bármit? Köszi előre is :)

2013-05-08 20:27:35 GeryFlash (2) #236

Fél óra után kitoltam, 10 évesen biztos szerettem volna ezt a szájkaratézást meg műkeménykedést, de az rég volt, és ezen még szegény Robert Downey se tud javítani...

2013-05-03 10:53:14 ender1112 (4) #235

Tényleg hiányzik az igazi feszültség a nagy összecsapásból, de az a Nolan-Batman-3 nagy összecsapásából is hiányzott, sőt, az szvsz röhejesre sikerült.

előzmény: Simpleton Larry (#230)

2012-11-01 14:14:40 acdctibi (4) #234

Miért nem volt poénból annyi? Robert Downey akárhányszor megszólalt, az poén volt. De ha nem nevettél eleget, vígjátékot kell nézni.:)

2012-10-23 20:10:08 ZoLeEe (5) #233

Nekem valahogy csak az nemvilágos miért hívják magukat bosszúállóknak még Coulson halálla előtt? vagy a névadás valami másfajta bosszúra utal? vagy csak jól hangzott?:D

2012-10-21 19:47:33 simijohnny (3) #232

Nolan rendezéseit leszámítva, nagyon nem fekszenek nekem ezek az újabb képregényfilmek. Ez is ugyanolyan marhaság mint a többi, rossznak nem rossz, ám poénból nem volt annyi, mint mondjuk a Transformers első részében, így csak hármast tudok rá adni. Egynek elmegy.

2012-10-05 12:17:25 peti0290 (5) #231

A harmadik megtekintés után feltűnt egy apróság: Stark mellreaktora egyes jelentekben nem világít át a pólóján. Kérdem én, hogy ez szándékos vagy csak egy sima baki, amire nem figyeltek oda? Persze ez legyen a legnagyobb baj a filmmel:)

2012-09-24 21:53:35 Simpleton Larry (3) #230

Számomra az űrlények a leggyengébbek az egészben :( Az inváziós jelenet meg ami követi rendkívül esetlen a szememben, ahogy százával özönlenek a lények de mégsincs semmiféle fenyegetettség-érzet. Manhattan közepén több száz lény, elvileg magasabbrendű technikával és úgy tűnik direkt mellé céloznak, mert egyetlen embert nem találnak el, senki nem sérül meg... csak egy dolgot ölnek meg, és az a feszültség. Ez nagyon hazavágta nekem azt, aminek a csúcspontnak kellett volna lennie.
Ellenpéldaként (és ezért biztos megorrolnak rám) Nolan Sötét Lovagjában se látunk halált, legfeljebb közvetetten, minden a kamerán kívül történik, de mégis hatalmas feszültséggel töltött a film gyakorlatilag teljes hosszában.
Tudom, hogy kellett a besorolásnak, de akkor is elvett a filmből.

előzmény: Zoliz (#229)

2012-09-24 21:37:08 Zoliz (5) #229

Sajnos nem tudom abbahagyni a filmet annyira tökéletesre sikerült. Csak a Shield repülő nem kellett volna bele, meg a Samuel L. Jackson.. He-Man másolat ez a film ha még nem írta volna más eddig. Ezért imádom. Az űrlények a legjobbak benne, mert nem tudunk róluk semmit, csak mellékszereplők és ez teszi a filmet egyedivé és a Star Wars-hoz hasonlóvá. Nem akar a film minden részletet megmutatni, de amit megmutat azt tökéletes minőségben teszi.

2012 legjobb filmje ez nem kérdéses. Persze aki mondandót keresne benne az jobban jár egy művész mozival. Ez a film a látványra és szórakoztatásra épít mint a Csillagok Háborúja, bár attól csak a trükkökben jobb.

2012-09-24 14:25:19 Lasliegrand (5) #228

Bugyuta gyepálós szuperhős film egyszerű sztorival... De a poénok ütnek, a harcok nagyon látványosak, a karakterek szerethetők (főleg Loki; már a Thorban is megkedveltem, szerintem a legjobban kidolgozott főgonosz karakter a Marvel filmekből) és az egyszerűsége ellenére magával a sztorival sincs baj, megáll a lábán, minden klappol.
A maga céljának tökéletesen megfelel a film, sőt szinte túl is teljesít. Nekem nagyon bejött.

2012-09-10 21:18:10 #NULL (?) #227

Tetszett. Most johet meg par Marvel film. :))

2012-09-04 23:15:28 kwzatz (4) #226

Kicsit szerintem túl van értékelve a film. Popcornmozinak, látványfilmnek eddig gyakorlatilag a legjobb, az akció eszméletlen, van néhány vicces beszólás, de voltak benne negatívumok is szép számmal. Engem zavart a néhány helyen erőltetett "műhősködés", pár bugyuta, érzelmesnek szánt párbeszéd, és néhány láthatóan 10 éves gyerekeknek odabökött poén. Scarlett Johannson karaktere és hozzá a színészi játéka engem kifejezetten zavart. Így most ez összességében 4-es, az 5-öst a második részre tartogatom, amiben Thanos majd megmutatja, hogy még Hulk sem elég erős... :)

2012-09-03 13:18:29 Dynast Grausherra (4) #225

Nagybetűs élmény, tökéletes kikapcsolódás. Ráadásul végre Loki is "megérett" arra az intrikusi szerepre, amire már a Thor során szánták. A többi karakter is jobban működik, Thor vagy Hulk önmagában nem volt számomra olyan érdekes karakter, hogy önállóan megállják a helyüket egy filmben, de itt, a többiekkel nagyjából egyenrangúan elosztva, nagyon jól érvényesülnek.
Coulsont sajnáltam egy kicsit, az egész széria során Tony Stark után ő lett a kedvenc karakterem. Sokkal jobban összekötötte az egyes epizódokat, mint Nick Fury, annak ellenére, hogy kevesebb részben szerepelt.

2012-08-31 22:41:33 deniro2 (4) #224

Félresiklás, javítottam...:)

előzmény: Xuja (#223)

2012-08-31 22:36:42 Xuja (4) #223

És akkor az Avatar miért ötös? Mi van abban a filmben, ami ebben nincs meg? :)

előzmény: deniro2 (#222)

2012-08-31 22:30:53 deniro2 (4) #222

Szórakoztató, cool, látványos, nyilván tartalom nélkül ötöst nem adhatok, de mindenképpen megérte megnézni, kőkemény 4-es...

2012-08-31 22:20:59 Olórin (5) #221

1. Szabályzat.
2. Hogy téged idézzelek: "Az egy dolog, hogy neked nem tetszett a film. De ha a szavazók nagy része jobbra értékeli a filmet, mint te, akkor talán nem a többieket kellene hülyének nézni és érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy miért is adtak 4-es 5-öst a te 2-sed helyett." (Az utóbbit javítsd át 3-asra, és teljesen helyben vagyunk - javaslom, fogadd meg a saját jótanácsod.)

előzmény: korig (#220)

2012-08-31 22:15:10 korig (3) #220

Az embereknek már el kéne kezdeni megnézni az igazán jó filmeket is, akkor talán nem röpködnének ilyen gyorsan az ötösök. Tényleg szórakoztató és látványos popcorn-mozi, de hol van ez a film és a franchise többi tagja a tényleg zseniális filmekhez, mint mondjuk.... ááá, hagyjuk, felesleges is beszélnem. Az van csak, amit a szádba nyomtak és ha ízlik, megváltották a világot.

2012-08-31 00:41:53 Dió (3) #219

Először négyest nyomtam rá, de így utólag belegondolva kicsit a "nagyobb a füstje mint a lángja" esetről van szó megint, és így nem igazán érdemli meg. Elvárások nélkül egy nyári blockbusternek teljesen jó... elvárások nélkül.

2012-08-28 23:49:20 Simpleton Larry (3) #218

Igen jó kis popcornmozi, de azért nem baj, hogy nem dőltem be a hype-nak, ami szerint minimum orgazmusomnak kellett volna lennie a filmet nézve. Rendben van, de nem emelkedik ki az előzményfilmek sorából (merthogy aztán újra átrágtam magam azokon is). Valahogy az volt az érzésem, hogy a majdnem színtiszta akció és szinte semmi történet/magyarázás egy kicsit a ló túloldala, hiányérzetet hagy. Mintha az Amerika Kapitány, a Thor és a Bosszúállók egy film akart volna lenni, és az összes "lassú szakaszt", magyarázást az első kettőbe töltöttek volna kevés akcióval, míg ebbe szinte csak akció jutott. Loki és szövetségesei szinte a semmiből jönnek, a Thor és e film között óriási szakadék tátong, amit egy pár plusz információmorzsával meg lehetett volna toldani, s egy kis extra gondolkodási idővel az akciójelenetek között (nem szeretem, ha mindent megmagyaráz egy film, de itt túl sok kérdés maradt).
Eredeti nyelven néztem, a szinkronból annyi elég volt, hogy miközben a család nézte egy sor megcsapta a fülem, amely szerint a 'puny' legtalálóbb, legmegfelelőbb magyar(?) fordítása a 'nyikhaj'.... jájj.

Bár hanyatt nem dobott, remek kikapcsolódást nyújtott. Erős négyes.

2012-08-25 13:31:32 peti0290 (5) #217

Az IMDb szerint nagyjából az összes szereplő visszatér az első részből, így Portman is:)

előzmény: Locke(d) (#215)

2012-08-25 12:22:50 Locke(d) (5) #216

*Natalie

2012-08-25 12:22:31 Locke(d) (5) #215

Ezt nem is olvastam/hallottam még! A Hősök sorozatban, és a The Others-beli rövid szerepében nagyon jó volt (meg biztos másban is), simán jó lesz főgonosznak. Csak ANtalie Portman is térjen vissza! 8)

előzmény: peti0290 (#214)

2012-08-25 11:57:31 peti0290 (5) #214

Christopher Eccleston már konkrétan le is van szerződtetve Malekith, a sötét elf vezér szerepére, szóval 99%-os bizonyossággal ő (és a népe) fog borsot törni az asgardiak orra alá :)

előzmény: Locke(d) (#212)

2012-08-25 11:48:06 Locke(d) (5) #213

Örülök, hogy ha segítettem!

előzmény: szmark (#211)

2012-08-25 11:47:23 Locke(d) (5) #212

Igen, én is róluk hallottam a híreket (pletykákat?).

előzmény: peti0290 (#210)

2012-08-25 11:33:15 szmark (4) #211

peti0290, Filmőrült, köszi a válaszokat

2012-08-25 08:18:58 peti0290 (5) #210

Nagy valószínűség szerint így lesz:) Az Avengers-beli visszatérésére biztos, hogy lesz válasz. Talán köze lesz a sötét elfekhez is (mivel ha jól tudom ők lesznek a Thor 2-ben a gonoszok).

előzmény: Locke(d) (#209)

2012-08-24 22:26:37 Locke(d) (5) #209

Akkor ezt most én tudtam rosszul, de én olyasmit olvastam, hogy Thor alkut köt valakivel, aminek a Földre való visszajutása lesz a hozadéka. Lehet, hogy ezzel a flashback-kel fog indulni a film, és a fősztori már az Avengers után fog játszódni, de erre fog épülni. Szerintem jól hangzik.

előzmény: peti0290 (#208)

2012-08-24 22:02:37 peti0290 (5) #208

Ez az infó honnan van? Tudtommal a következő filmek időrendileg már az Avengers után fognak játszódni(max lesz benne flashback is). (Lehet én tudom rosszul:)

előzmény: Locke(d) (#207)

2012-08-24 21:25:32 Locke(d) (5) #207

Én úgy tudom, hogy a Thor 2-ben lesz válasz erre a kérdésre, mivel a Thor 2 még az Avengers előtt fog játszódni, és annak a végén fog elindulni az útra, ami az Avengers cselekményében ér véget.

előzmény: szmark (#206)

2012-08-24 21:07:45 szmark (4) #206

nem olvastam végig a 200 kommentet, úgyhogy ha már megválaszolta vki bocsi, de thor a film elején hogy jut le a földre, mikor az ő világában elpusztították az átjárót?

2012-08-24 09:58:35 Ubul (4) #205

"Thor szinkronja rémes" tény,hogy eltudja venni az ember kedvét egy rossz szinkron a filmtől,de emiatt nem a filmet kell hibáztatni :) Amúgy szerintem semmi gond nem volt vele,bár én őuraságát csak szinkronnal láttam a The Cabin in the Woods-ig :D

előzmény: dido (#204)

2012-08-24 09:30:28 dido (3) #204

A poénok nagy része nekem erőltettnek,gagyinak tűnt. Thor szinkronja rémes. Sosem szerettem ezeket a Marvel filmeket igazán...de mint látványfilm elmegy.

2012-08-23 02:59:13 Xuja (4) #203

És végre odabasz a Marvel. Látszik, hogy komolyan vették, nagyon szépen van felépítve a film, és a történetvezetés, dumák, karakterek viszonyai egymáshoz ugyanolyan jól működnek, mint a remekbeszabott akciójelenetek. Persze azt le kell szögezni, hogy ez egy ízig-vérig popcornfilm, abszolút komolyanvehetetlen szorival, nulla drámaisággal, tehát ne várjon senki egy újabb Dark Knight-ot vagy Sin City-t, de a film így is maradéktalanul teljesíti az elvártat, amit a kritikusok és a közönség elégedettsége is igazol.

2012-08-23 02:16:08 Oscee (5) #202

1-2 mozijegyet bukott rajtam a forgalmazó, hogy nem volt itthon 2D angol változat, de sebaj, így utólag is odacsapott :)

2012-07-11 11:32:39 Jason13 (5) #201

A képregény-fanatikusok legszebb álma válhatott valóra a Bosszúállók személyében, hiszen ebben a filmben a közelmúltban bemutatott Marvel-mozik főszereplői alkotnak egy nagy csapatot és rúgják szét a gonoszok valagát.
De az egyszerű néző is megnyalhatja mind a tíz ujját Joss Whedon alkotása láttán, hiszen minden megvan benne, ami egy tökéletes látványfilmhez kell.
A történet rémesen egyszerű, de valljuk be, az ilyen típusú mozikat nem is a rendkívül csavaros sztorikért szeretjük. Jelen esetünkben pedig egy rossz szó nem érheti a forgatókönyvet, ami remekül bontja ki a cselekményt, rengeteg jó poént tartalmaz, ennek ellenére viszont sosem válik túl komolytalanná.
Annyi hibája azonban mégis van, hogy úgy kezeli nézőjét, mint aki tökéletesen tisztában van az előzményekkel (értem ezalatt a csapat tagjait alkotó hősök saját filmjeit), így hát azok, akik nem tudnak sokat ezekről a karakterekről, eléggé mélyre lesznek bedobva abba a bizonyos vízbe.
És akkor le is tudtam a negatívumok ismertetését, merthogy csak ennyi szépséghibája van ennek a produkciónak. Pedig szépen el lehetett volna szúrni, mégpedig a szereplők terén, hiszen elég sok karaktert mozgat meg a cselekmény, de a rendező biztos kézben tartotta a gyeplőt, így mindegyik hősből annyit kapunk, amennyit kell.
A színészekre külön kitérnék, mivel egytől egyig kitűnő játékot prezentáltak. Persze, Oscart egyikük sem fog kapni itteni munkája miatt, de még így is többet nyújtottak, mint amennyit általában megszokhatott az ember az ilyen látványfilmektől.
És ha már látvány, a több, mint 200 milliós büdzsé ott érződik minden egyes képkockán. Az arcleszakító CGI effektek mellé pedig remek stílus is párosul, így hát az akciók dinamikusak és ami a legfontosabb, van súlyuk. Azt viszont meg kell hagyni, hogy az utolsó fél óra zúzdája kísértetiesen hasonlít a Transformers 3. végén látható romboldához( ami durván 60 percig tartott), de ennyi legyen a legnagyobb baj vele, hiszen így is elképesztőre sikeredett.
Jó szuperhősfilmhez emlékezetes zene is dukál, Alan Silvestri ezzel tisztában is lehetett, mivel nagyszerű muzsikát komponált a filmhez. A fő-tétel igazán emlékezetes, de a többi dallamra sem lehet panasz, hiszen igazán fülbemászóra sikeredtek és igencsak erősen pumpálják az emberbe az adrenalint.
Joss Whedon megérdemel egy hatalmas nagy piros pontot ellenőrzőjébe, mivel egy olyan alapanyagból gyúrt össze egy majd' tökéletes képregény-mozit, melybe könnyen beletörhetett volna a bicskája.
Személy szerint imádtam a Bosszúállókat, de objektíven nézve is azt tudom mondani, ez az utóbbi idők legjobb szuperhősfilmje, így hát mindenkinek csak ajánlani tudom. Persze, nem egy Nolan-típusú alkotásra kell számítani, ez nem a Sötét lovag, de a maga nemében nagyszerű, a tavalyi Marvel-mozikhoz képest meg maga a főnyeremény.

2012-07-04 19:27:11 ChrisAdam (5) #200

Valami köze van, hallottam valahol. Na, mindegy. Nem foglalkozom vele. :)

2012-07-04 19:23:29 BonnyJohnny (5) #199

Egy csinos statiszta? (Talán rokona valakinek a stábból... bár ez már magyar gondolkodás...)

2012-07-04 19:10:22 ChrisAdam (5) #198

Ki az a nő, akit többször is mutatnak és kinéz egy étterem/bár ablakán? A hivatalos trailer első márodperceiben is látható.

2012-06-11 23:12:34 Tetovaltlany (5) #197

Totálisan megagiga like a részemről imádtam^^

2012-06-10 21:18:09 kobretti88 (?) #196

Elsőosztályú popcorn mozi. Remek szereplőgárdával, lélegzetelállító látvánnyal. A poénok is remekül ütnek, nem erőltetettek a párbeszédek. Remélem a folytatásokat is Whedon rendezi:) A szuperhős filmek etalonja. Jöhet a folytatás.

Szinkron:
Minden színész a megszokott hangját kapta, Jarvis ugyan Kárpáti Levente hangján szólal meg, de ezt a kényszerű váltást is remekül megoldották a szinkron készítői:)

2012-05-25 11:02:43 ThomYerk (4) #195

ok félreérthető volt, tehát: ha ennyire kidolgozatlanul volt hagyva az egész, miért nem találtak valami mást lokinak? igazából annyi a gondom, hogy attól kellett volna rettegnem, hogy most az űrlények mit csinálnak a földdel, és úristen. ez meg nem volt sehol dramaturgiailag. egy fél new yorkot veszélyeztettek, az avengers meg leverte őket egy perc alatt, semmi tét nem volt benne. sztem zárjuk le, értem h miért vannak benne, csak az nem tetszik, ahogyan :)

2012-05-24 18:02:08 Xaos (?) #194

Na ezt mindenképp meg kell néznem. Ilyen jó eredményt elérni egy 2012-es amerikai filmnek a KT amúgyis szigorú értékelőitől teljesítmény. : )

2012-05-23 13:59:46 BonnyJohnny (5) #193

Lentebb én is egyetértettem az űrlények kidolgozatlanságával, de (cucu hozzászólásán okulva) ez ügyben is kifejteném, hogy nem negatívumként gondoltam rá! Csak ténymegállapításként.
De lentebb hosszabb üzenetváltásokban elemezgettem (többek között éppen Olórinnal), hogy kik lehetnek, meg a főnökük ki, meg a főnök főnöke ki. Szóval úgy gondoltam nincs szükség rá, hogy hitet tegyek az űrlények mellett, mert egyértelmű, hogy érdekesnek találtam őket.
De látom kezd elfajulni a vita ezen szála (is), úgyhogy gondoltam gyorsan megjegyzem.

2012-05-23 13:30:25 Olórin (5) #192

Öööö... heló, ők Loki hadserege?:) Egyedül bajosan igázta volna le a Földet.
Szerintem egyáltalán nem volt nyál a Kapitány figurájában (a képregényben általában pont több van), meg "amerikai film körök" sem.

előzmény: ThomYerk (#190)

2012-05-23 13:19:30 Lil Martin (5) #191

az űrlények tök jók voltak, legalább várom a folytatást. eddig ugye a 9 bolygóból vagy univerzumból vagy miből 3-at ismerhettünk meg: A Föld, Odin bolygója plusz a kékóriásoké. az űrlények egy negyedikről jöttek valószínűleg, azaz a további részekben bevonnak új bolygókat is, ami felettébb várós számomra.

2012-05-23 13:16:36 ThomYerk (4) #190

itt már megint az jön akkor elő: mi a francnak kellettek a filmbe? volt valami hatalmas szerepük?

Bonny:
amkap meg nyilván ilyen, de valahogy kevesebb nyál több lett volna, ennyi. a képregényekben szeretem h mindig a helyes döntést hozza és igazi vezető, de valahogy egyik filmbéli szereplésénél sem ezt éreztem, hanem egy túl érzelgős? melodramatikus? figurát...a jövőhöz való viszonyulás megvan, az oké is. a kötelező "amerikai film" körökkel van bajom úgy általánosságban és a tetőpont elcsúszásával, nálam az a shield bázis-jelenet, és még messze volt a vége.

2012-05-23 12:57:11 cucu (4) #189

Nem is "ellened" válaszoltam, csak erre a szálra. :-)

2012-05-23 12:46:12 BonnyJohnny (5) #188

Én is bírom, hogy ilyen. Ezért is védem meg, ha valaki ezen (személyiségének lényegét képező) aspektusát kritizálja. Bocsánat, hogy ezt nem fejeztem ki a válaszban, de azt hittem az eddigiekből egyértelmű volt, hogy tetszik a karaktere.
...
Lentebb a színészt szidtam.

előzmény: cucu (#187)

2012-05-23 12:37:38 cucu (4) #187

Én kifejezetten bírtam Amerika Kapitány ódivatú idealizmusát. Felüdítő volt a sok cinikus, kiégett, húdeösszetett, kétértelmű hős után. Ha már minden tabut megdöngettünk (lassan szó szerint), elő kéne állni valami újjal. Vagy tovább a megkezdett úton, mondjuk a már lerágott csont alkoholizmus és bosszúvágy után jöjjön egy magzatzabáló és/vagy (szó szerint) náci hős, vagy vissza a klasszikus értékekhez (hit, remény, szeretet, szabadság, egyenlőség, testvériség), vagy találjunk már valami új dimenziót.

2012-05-23 10:39:26 BonnyJohnny (5) #186

Amerika Kapitány figurája ilyen. Ezt jól mutatja be a film, ahogy a "jövő" furcsaságaihoz viszonyulását is.

előzmény: ThomYerk (#183)

2012-05-23 09:17:47 limupei (4) #185

Miért, lehetett volna sanyarú gyerekkoruk vagy válófélben is lehettek volna. Esetleg egy kis rasszizmus vagy a bolygójuk felélt nyersanyagkészlete:)

2012-05-23 09:04:22 Olórin (5) #184

Aztán mégis mit kellett volna kidolgozni az űrlényeken, ill. mire lett volna az jó?

2012-05-23 07:30:56 ThomYerk (4) #183

2. csak úgy értem, hogy néhány résznél sztem eléggé küzponti figura lett, ő a menő (hatalmasakat ugrik, legügyesebben gyepálja a lényeket, "nyikhaj istenke" stb.), és kicsit nálam már sok volt, nem illett hozzá

3. lehet már csak én látom bele, amkap iszonyatosan idegesített a tipikus szövegeivel. baromi jól harcolt, de valahogy amint megszólalt, többször is a kötelező csapatépítő/mentsükmegaföldet és hasonló dolgokat mondta el...az egész figura nálam hatalmas mínuszpont, mondjuk legalább megvalósult, hogy nem találja a helyét a jelenben :D

4. nem is kell, nem várom el h mindenki térdre boruljon ;) a véleményem előtt, csak leírtam.
ill kicsit túl sok volt a hype nekem, valszeg ez is lehúzta :(

viszont bármennyire is iron man figurája tetszett a legjobban, nagyon reméltem hogy meglépik, hogy a kapun kívül marad, hatalmas húzás lett volna...eleve az a jelenet remek volt, de azért eljátszott/am a gondolattal hogy mi lenne ha nem menekülne meg

2012-05-22 23:37:43 azazell0 (4) #182

Bárcsak minden hülyeamerikaiakciófilm ilyen lenne! Úgy alakult, hogy egymás után kétszer is végignéztem, egy pillanat alatt szállt el a két és fél óra.

2012-05-22 22:39:46 BonnyJohnny (5) #181

1. Az úrlények tényleg kidolgozatlanok voltak. Különösen a folytatás kampóban szereplő főgonosz (Loki) fölött álló főgonosz fölött álló főgonosz félperces bemutatásával.

2. Hulk nem emelkedett annyira ki. Mégha tényleg fordulópontként értelmezhető os felbukkanása, ez nem is vitás. Ő egyedül is elég nagy erősítés. Thor a villámaival egyszerre többet is leszedett (főleg mikor a Crysler torony csúcsáról küldte), az elején Vasember egyedül tizedelte őket. Amerika kapitány, Hawkeye és Feketeözvegy nyilván szerényebb mennyiségben, de elég rendesen kapálták őket, korlátozottabb lehetőségeik ellenére is.

3. Amerika kapitány beszervezése miért volt erőltetett. Fury lement a pincébe, aztán szólt neki, az meg jött.

4. Erre nem lehet mit mondani, valakinek nagyon tetszett, neked kevésbé. OK.

2012-05-22 21:35:33 ThomYerk (4) #180

nem akarok gonosz lenni, de a sok jó mellett nagy problémáim is voltak a filmmel:
-az űrlények tök feleslegesek voltak benne, plusz semmi normális infót nem kaptunk felőlük. az pedig h hulk leveri őket egy ütéssel azt eredményezte, h a végső harcnak 0 tétje volt. hulk gyenge filmjei miatt most ő lesz a szupersztár?
-hawkeye nyugodtan maradhatott volna végig loki irányítása alatt...fejbeverik és annyi? hmm.
-erőltetett jelenetek, pl kap.am. beszerevezése gagyi volt, meg néha a nyálverés és epikus "éljen a szabadság" tematika - kevés filmben zavar a zene itt néha ezeknél feltűnő volt.
-az utolsó fél óra nekem nem volt nagyobb izgalom v akció mint az első 2, szóval nekem ez az űrlények vs new york lapos volt és csak látványorgia szeretett volna lenni, de itt is becsúszott egykét probléma önismétléssel stb-vel, kicsit túl próbálták licitálni az eddigieket de sztem nem sikerült

legyen jó is: thor-amkap-ironman verekedése, beszólások, shield és maga h szétszedték, az avengers együttműködése is jól nézett ki (~több jedi harcol egyszerre), loki figurája tényleg meglepően jó volt

2012-05-18 17:25:24 Hannibal Lecter (2) #178

Kicsit ügyeljünk a képméretre. Köszi!

előzmény: Zalaba Ferenc (#176)

2012-05-18 11:15:39 BonnyJohnny (5) #177

Ki a Vasember és Sólyomszem?

előzmény: Zalaba Ferenc (#176)

2012-05-18 10:53:31 Zalaba Ferenc (4) #176

2012-05-15 19:53:59 BonnyJohnny (5) #175

Nem is újonc. 11 éve kultrendezőnek tartják, csak Hollywoodnak nem tetszik valamiért. :(
De majd ezek után... :)

2012-05-15 19:12:10 ChrisAdam (5) #174

Az ifjonc helyett újonc lett volna a megfelelő szó.

Akkor beteszem az elemzések közé!

2012-05-14 22:14:21 Lajos The Silent (5) #173

Szerintem pörgős, látványos és klassz film! A Vasember "belépője" és a zene is nagyon jó! Bár egy két dolog szerintem nem nagyon illik bele, pl Hulk megjegyzése Loki felé... Mindenesetre tetszett, jó volt!

2012-05-14 21:26:53 Lil Martin (5) #172

most érkeztem haza a moziból és egy nagyon jó filmet láttam! nem láttam az összes előzményt, de most majd szert ejtek rájuk, mert ez nagyon megfogott. minden a helyén volt. az akció, a poénok. a poénok kiemelkedően színvonalasak voltak, nem ilyeneket szoktam meg hasonló filmekben. csoda egy bő két óra volt ez!

2012-05-14 21:25:49 BonnyJohnny (5) #171

Szerintem Sólyomszem nincsen elfelejtve. Éppen így lett ő előtérbe hozva, hogy a többiektől külön cselekedve megmutatta, hogy mire képes. Persze amíg külön van, nyilván nincs annyit a képernyőn, mint a főszál szereplői.
Számomra is Chris Evans a leggyengébb színész, és Amerika kapitány a leggyengébben jelenlétű szuperhős. Ez utóbbi márcsak azért is bosszantó, mert amúgy a történet szerint a többiek felnéznek rá. Sajnálom is, hogy jobb külön filmet kapott, mint Thor.
Samuel "Motherfucker" Jackson viszont szerintem itt is elég kemény. És Fury is elég erős jelenléttel rendelkezik, ahhoz képest, hogy a központból követi az eseményeket. Persze a frontvonalban harcolókhoz képest háttérbe szorul. De képzeld el, ha ő is kinn harcolna, nem lógna ki, ellenben ha Amerika kapitány dirigálna a központból, el is veszne. :P
egy ifjonc rendező-író
Sajnos már nem az. Negyvenhez közelít. De a karrierje remélem most már beindul (tizenöt év késéssel).

Ez az írás miért nem az elemzések közé került? :)

2012-05-14 21:24:37 peti0290 (5) #170

Ezen a képen Ruffalot fel sem lehet ismerni:D Biztos, hogy ő az?:) Mondjuk Renner és Johansson is elég "érdekesen" fest:D

2012-05-14 21:11:02 ChrisAdam (5) #169

The Avengers
Bosszúállók 3D

Joss Whedon megmutatta, hogyan kell a világ elé tárni egy olyan popcornmozit, ami Hollywoodban készült, 3D, látványos, szuperhősös, akciós és... zseniális!
Nehezen hittem el, hogy ebből jó film születhet és amikor megláttam április elején a 9,1-es átlagát, meglepődtem és akkor is, amikor ez a szám nem akart lejjebb menni a premier után sem, csupán pár tizedet. Aztán jamamura kijelentette azt a mondatot, ami azóta minden plakátra felkerült és akkor eldöntöttem, hogy ezt hiba kihagyni.
Nem láttam az előzményfilmeket, de azt hiszem nincs is rá szükség. A személyiségek így is működnek, habár Sólyomszem talán kicsit el van feledve a film első felében. Hulk is gyenge láncszem és talán ő az, aki a legnagyobb meglepetést hozta: ordenáré zúzás és az észveszejtő ordítás mellett most vicceskedik is és megszólal egy mondat erejéig: Nyikhaj istenke. Bár ez furcsa volt, de azért jó húzás. Vasember alias Robert Downey Jr. a legjobb arc, beszólások nagyon ott vannak. Eddig nem bírtam a képét, de most igen megszerettem. Fekete Özvegy, azonkívül, hogy rendkívül gyönyörű (és persze a segge sem mindennapi). Amerika Kapitányt teljesen el lehetne felejteni. Chris Evans alakítása borzalmas, csak csücsöríti a száját, tehát igazából akármilyen jó ő, nem lenne nagy hiba, ha kihagyták volna. Samuel L. Jackson pedig minden filmben játszik, mindenhol ugynazt a képet vágva, nem is nagyon szólnék róla többet, csak azt, hogy Fury nem igazán kiemelkedő személyiség.
A történet egyszerű, mint egy pofon. Azonban Whedon tudja azt, hogy egy ilyen nyúlfarknyi történetet hogyan nyújtsa 150 percnyire úgy, hogy az jó legyen. Az eleje ugyan lassan kezdődik, az nem is igazán tetszett, de aztán az első óra fele, amikor felszállnak azzal a böhömnagy űrhajóval, attól a film úgy kezd pörögni, hogy az akciómutató kiakad. Óriási látványa van, módosítanám jamamura kijelentését: Jobb látványa van, mint az Avatarnak. Őrülten éles kép, néha csak néztem. Eszméletlen jó cgi és lenyűgöző képi effektusok, trükkök. A hajók, a háttér, a robbanás, minden annyira egyben van, hogy azt kell mondjam: az egyszerű nézőt ámulatba ejti és a kritikus is elismerően biccent. Joss Whedon megmutatta a világnak, hogy kemény munkával hogy kell egy akciófilmet a maximumra vinni. Hollywood mégis képed valamire és lehet, hogy azért, mert McG vagy Michael Bay rendezte a filmet, és nem nyolc ember írta a forgatókönyvet, hanem egy ifjonc rendező-író, akinek garantálom, hogy még csak most kezd ívelni a karriere.
A vége a filmnek érdekes, mert azt gondoltam, hogy lesz valaki aki majd halálközeli állapotba kerül és majd feltámad. Részben igaz, mert Vasember épp hogy megússza a halált. Szerencsére Hulk óriási hangja ezt megakadályozta. Azonban a drámát és a giccset kivonja a filmből és helyébe humort tesz, amit a jó forgatókönyv (ami megint Whedon számlájára írható) megalkot. Szerelmi szálat biztosan nem találhatunk, csak sejthetjük, hogy Sólyomszem és Fekete Özvegy között izzik a levegő.
Tényleg hibátlan popcornmozi és akciófilm, de mivel mondja az ésszerű néző: Ez nem elég!, ezért csak olyannak ajánlom, aki nem keres benne filozófiai tanításokat, mondanivalót, csavarokat, árulásokat, fordulatokat, hanem mint egyszerű néző tekint a Bosszúállókra, mert ilyen tökéletes akciófilm talán még nem is született, ami lenyűgöző látványával, akciójeleneteivel a székbe szögezi a nézőt.
Igazi mozis élmény, amit ha valaki letölt kamerásan, az az élmény 80%-át elveszíti, de még a DVD se tudja visszaadni, talán a BluRay 3D, de a mozi mindenképp olyan élményt ad, amit nem lehet könnyen elfelejteni, mert ez nem olyan látványos volt, mint az Avatar. Sokkal jobb. A The Dark Knightot talán nem szárnyalja túl, mert ott Joker erős személye mindent visz, de összességében jobban tetszett.
Kizárólag moziban!!!

2012-05-14 07:21:30 goromba (4) #168

Nos,az osztályzatom jó, de csak azért, nehogy megbántsak valakit, mert valójában szerintem inkább közepes, mint jeles.
Nekem pl. a Vasember 2 is jobban tetszett.

2012-05-13 20:59:44 Balint (5) #167

Hulk beszél a képregényben is? nekem kicsit fura volt, amikor megszólalt, hasonló volt, mint a tavalyi majmok bolygójában, ott sem illett nagyon a karakterhez.

2012-05-13 19:43:31 Hannibal Lecter (2) #166

Bizonyára Hopkins segítségével jutott le. De tényleg érdekes - úgy értem, a történet szempontjából -, hogy pontosan hogyan jutott le? Egy ilyen nagyszabású tablófilmben nem lehet, és nem is kell minden egyes mozzanatot a publikum szájába rágni. Szerintem.

2012-05-13 19:30:47 lizardking (4) #165

Hát nem mernék rá megesküdni, hogy pontosan idéztem, de én így emlékszem. És tényleg nem mindegy.

előzmény: Zalaba Ferenc (#164)

2012-05-13 11:54:08 Zalaba Ferenc (4) #164

A szinkronban ez a szöveg? Csak mert eredetileg azt mondja, hogy "Apának mennyi sötét energiát kellett összegyűjtenie ezért, hogy ide juthass?" Nem mindegy.

előzmény: lizardking (#161)

2012-05-13 10:24:21 peti0290 (5) #163

Állítólag a Thor 2-ben meglesz magyarázva, hogy itt hogyan jutott le.

előzmény: lizardking (#162)

2012-05-13 10:18:27 lizardking (4) #162

Az előző hozzászólásomban némi SPOILER veszély, a Thor filmre nézve.

2012-05-13 10:13:11 lizardking (4) #161

Über látványos, atom nagy zúzás, jó karakterekkel és 1-2 kivételtől eltekintve ütős poénokkal. Nagyon dióhéjban ennyi, én piszok jól szórakoztam. Az viszont érdekelne, hogy Thor, hogy a francba jutott le a Földre, mikor a "saját" filmjében szétverte azt a hidat, vagy mit. Mikor Lokival először dumálnak egy hegyen, Loki meg is kérdezi tőle, hogy "Milyen sötét erőkkel szövetkeztél, hogy lejuthass a Földre?" És erre nem kapunk választ. Kíváncsi lennék, hogy ez baki-e, vagy esetleg ez a dolog egy következő Marvel-filmben kap jelentőséget? Ja, és szerintem Hulk volt a legkeményebb arc benne. De nem Ruffalo miatt, (nem mintha bajom lenne vele, jól játszott) szerintem Eric Bana is frankó Hulk volt.

2012-05-11 13:01:05 Batyu (5) #160

Hibáztam , bocsánat :D

Mindegy ettől függetlenül a film jó! :D

előzmény: Zalaba Ferenc (#159)

2012-05-11 12:05:16 Zalaba Ferenc (4) #159

Erre. (Az előbb lemaradt.)

előzmény: Batyu (#156)

2012-05-11 11:58:10 BonnyJohnny (5) #158

Ez egy rendkívül bölcs mondás... de mire vonatkozik? :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#157)

2012-05-11 11:48:16 Zalaba Ferenc (4) #157

Előbb be kell menni a moziba, hogy utána szórakozhass a moziban.

2012-05-11 11:39:48 Batyu (5) #156

Nem zseniális a film , de ilyen jól ritkán szórakozok a moziba.
A klisé hegyek megvoltak , de ez a film egy pillanatig se vette komolyan magát és ez nagyon jót tett neki.

2012-05-10 23:04:16 Majvaldo (2) #155

8.8-at az imdb-n azért nagy túlzásnak tartom.
Azért a Battleship-et keményen veri :)

2012-05-10 21:20:17 robbiemarko (4) #154

Látványos, Stark nagy arc ismét, Hulk belépői hidegrázósak. A zseniálistól azért elég messze van.

2012-05-09 10:05:28 slawter (4) #153

Szegény Amerika Kapitányok, akik nem értették őket! xDD (bocs, muszáj volt)

előzmény: VVega (#141)