Battleship (2012) ☆ 👁

(Peter Berg (I))

amerikai akciófilm, sci-fi, thriller

2,7

2021-03-18 23:53:08 Doc (3) #67

Nagyon nehezen indult, az első fél óra fájdalmasan rossz volt.
Aztán összeszedte magát, és egy elviselhető lövöldözős-csatahajós látványfilm lett.
Persze továbbra is sablonos fordulatokkal (ki hitte volna: amikor a rombolók mind megsemmisültek, egy második világháborús ereklye menti meg a Földet), hősies négerrel, utolsó pillanatban bevonuló lovassággal...
Nagyon gyenge hármas.

2020-08-18 17:04:09 DevilTakeU (2) #66

Amikor az utolsó harmadba fordultunk és megjelent az öregfiúk csapata fülig egyenruhában,majdnem feladtam. Borzasztó,klisé klisé hátán,pusztító(an sz@r) egysorosok,rommá használt soundtrack (szerintem az AC/DC belefullad a rengeteg royaltyba),az idegenek kinézete egy vicc,Taylor Kitsch meg sosem lesz színész,hozzá képest Mark Wahlberg egy Laurence Olivier. Alaphangon elvagyok Berg filmjeivel,azért egy közepes átlagot mindig hoz,néha még többet is,a Fiday Night Lights,a Survivor,a Patriots Day betalált,ez sajnos nagyon nem.

2017-11-26 19:24:04 opposition (4) #65

Újranéztem. Most is odáig vagyok érte. Aki meg egy Oscar-díjas parádéhoz hasonlítja, az IJB :-P

2015-04-28 21:12:59 Mizi (2) #64

Én is a kommentek hatására tekintettem meg. Tényleg látványos és helyenként még szórakoztató is, de 2-esnél nem ér többet, izzadt Rihanna ide vagy oda. Habár a csilis bab is finom volt...

előzmény: VVega (#63)

2015-04-28 12:11:04 VVega (3) #63

A friss kommentek hatására újranéztem és nálam még mindig betonbiztosan tartja a 3/5 értékét. Többször is elővehető, látványos, szórakoztató baromság.

2015-04-28 00:08:22 tomside (2) #62

Ha bedobsz még 2 ilyen überfájin jelzős szerkezetet, amilyen ez a suta báj, esküszöm, hogy kólástól, popkornostól és izzadt Rihannástól felpontozom ezt a csodát a rómaiak kedvéért hatosra. Jupiterre!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#61)

2015-04-27 23:59:33 ifj. Ó. Posszum (5) #61

Természetesen nem ezek az erényei, hanem a pixel-cirkusz és -kenyér! Parara-rappa-pá! Mindent a maga korában, a maga helyén, a maga idejében! És profin nem akar több lenni, mint ami. Négyes a film, ötös a suta báj!

2015-04-27 17:39:38 BalaKovesi (2) #60

Teljesen megértelek. :D
De adhattak volna neki olyan ruhát amibe jobban tud szellőzni...Ha érted.
Charlize Theron ruhája is lehetett volna (még ennél is) merészebb.

előzmény: Mizi (#59)

2015-04-27 17:08:21 Mizi (2) #59

Én bevallom, azért az "izzadó Rihanna" mégiscsak felkeltette az érdeklődésemet a fim iránt. :D

előzmény: BalaKovesi (#58)

2015-04-27 16:37:22 BalaKovesi (2) #58

Fúúúú....ez egy borzalom...
Amikor megláttam a film elején a HASBRO logot,már kezdtem félni. :D
Volt is okom rá...
Próbálta májkölbéjbácsi transformerszét utánozni,pedig nem kellett volna...idegesítő volt a főszereplő,és még Csárlizteron alakja se mentette meg a filmet.
a végével nem tudom mit akartak elérni az alkotók.Szerintem nagy csavarnak szánták azt,hogy egy öreg csatahajóval mennek neki az UFOknak.Hát a csavar sajnos nem sikerült,eleve a címe is az hogy a „csatahajó” :D
Remélem nem kell többet megnéznem. :)

2015-04-27 16:12:01 Mizi (2) #57

Én nagy híve vagyok annak, hogy mindent a maga műfajában értékeljünk, de nehezen tudom elképzelni, hogy ez a film a maga nemében zseniális, ha csupán a jó kaját tudod felhozni pozitívumként. :)

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#54)

2015-04-27 15:38:00 Bong (?) #56

Mit egyszerűbb megfogalmazni? A film erényeit? Mit ettem miközben filmet néztem? Na ugye! :)
A számítógépes szörnyek mondjuk jól mutatnak.

2015-04-27 08:44:48 tomside (2) #55

Ebből egy egész sor az, ami nem a film érdeme, és a maradékból sem nevezhető minden érdemnek. :)

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#54)

2015-04-26 23:54:46 ifj. Ó. Posszum (5) #54

Hot-dog, fánk, sósmogyoró, popcorn, Coca-Cola, CGI, hazaszeretet, morcos Liam Neeson, izzadó Rihanna és burrito. Kell ennél több?
Igen, oroszlánfóka-tüskésrája fejű UFÓk ürpáncélban!

2014-06-20 23:12:35 nony_15 (4) #53

rihanaaaaaaaa

2014-06-16 23:16:32 nony_15 (4) #52

Rihanna! Nem lehet képet beilleszteni, de bennem megmozgatott valamit!

2013-05-31 00:04:09 VVega (3) #51

Az utolsó fél órában egymást érik az olyan sírva nevetős Michael Bay-pillanatok, hogy lehetetlen nem kedvelni ezt a filmet :D

2013-03-27 20:36:28 Grofia (1) #50

Igazi, szürreális Zs kategóriás hollywoodi szemét, kukában a helye. A látvány nem javítja fel, gyenge film, szar történet, rossz színészek, hatalmas költségvetés. Ezt sikerült összehozniuk... Gratulálok.
Senkinek sem ajánlom!

2012-10-23 12:37:34 G-ergo (2) #49

A Hollywoodi filmekben gyakran láthatunk pátoszban tocsogó, túlzott hazafiasságtól fűtött jeleneteket, ezzel együtt és ezek mellett pedig gyakran propagandát is. Hihetetlen erős és fájdalmasan ostoba propagandát, amit kajálnak az emberek általában. De a pátoszosság végül is érthető valamilyen szinten (valamilyenen...), hisz saját hazájukról van szó, meg min... ácsi. Roland Emmerich akkor mi az istent művel?
Inkább térjünk át a propagandára. Sok film próbálja eladni nekünk, hogy márpedig katonának, haditengerésznek, egyéb hasonlónak lenni jó, mert ott igazi testvérekre lelsz, mert ott újrakezdhetsz mindent, mert ott te is fontos lehetsz, mert véded az országod. Véded az országod, úgy hogy a sivatagban hagyod a lábad, kezed, farkad és egyéb dolgaid, lévén egy löveg, repesz vagy egyéb repülő fémtárgy szétszaggatva a bőröd és a húsod, a csontodat porrá zúzva, az ízületeidet, mint egy háziasszony a folpakkot, szétszaggatva leválasztja testedről. Így, egy csonkként hazatérve az élet lehet még mókás, hisz a családod vár, esetleg van feleséged, akivel már azon túl, hogy szereted, semmit sem tudsz kezdeni, és éjszakánként adott esetben, verítékben feküdve, sírva ébredsz, a feltörő emlékeid miatt, amik álmodban értek utol, mikor védtelen voltál. És persze mindezt az országodért, a hazádért teszed, tetted! Semmi köze holmi olajhoz... ugyan.
És akkor itt a Csatahajó. A Hasbro-nak annyira bejött a Transformers és a G.I. Joe, hogy előkapartak még valamit. Jobb híján a torpedó nevű, amúgy matek órára tökéletesen megfelelő, klasszikusra esett a választás. Lévén elég sztori és karakter mentes szmötyiről van szó, a történetért felelős személynek és/vagy forgatókönyvírónak elég nagy szabadság állt rendelkezésére, és ITT jegyezném meg, hogy ez hiba volt. Sok mindent megértünk már inváziók során, a filmvásznon, de ilyen elb**zott népség még sosem tette az high-tech lábát a bolygónkra. Idejönnek körbenézni, a megfelelő technológia nélkül, amivel jelezhetnének a haveroknak, hogy szabad a pálya. Helyette a mi, elméletileg sokkal elavultabb cuccainkat. akarják erre használni. Egy olyan faj, ami galaxisokon utazik át. Aha! Köszi! Bár mit lepődünk meg ilyenen, hisz az űrhajóik sem repülnek a légkörben, helyette kacsáznak a vízen. Csúcstechnológia a javából. Olyan fegyvert, ami nyílegyenesen kilő egy löveget, hírből sem... ugyan, sokkal hatékonyabb a gránát! Az a menő alienéknél. Egy állig felfegyverzett hajót nem lőnek ripityára, mert az elfordítja az ágyúit, úgy már teljesen ártalmatlan. Teljesen. Ám egy autópályát a földdel tesz egyenlővé, mert miért ne. Fogalmam sincs még mit hagytam ki, de ilyen ostoba földönkívülieket még SOHA nem láttam. Tuti kiszel tünde is onnan jött!
Az pedig hatalmas meglepetésként ért mindenkit, hogy végül a vén csotrogánynak titulált, kiöregedett hadihajóval lesznek legyilkolva, a földünket az ostobaságukkal leigázni kívánó, élienek. A jelenet pedig, mikor az öreg tengerészek lassítva vonulnak harcba... jó hogy nem hullottak a piros-fehérsávos háttér előtt fehér csillagok kék köddel kísérve... hát filmtörténeti szánalmasság. És akkor még a lábatlan néger, aki a harcban az arcizmai mozgatásáért felelős idegeket is elvesztette, ez egész biztos, lever egy két méter plusszos, páncélba bújt űrlényt is. Hát, mi ez, ha nem ki... hagyjuk. És persze köztudott, ha egy hajó ledobja a horgonyt, az egy sziklába úgy beleakad, hogy azt a több ezer tonnát mindenféle nehézség nélkül megfogja és a radikális irányváltoztatástól a hajótest sem fog apró darabjaira hullni. Nézz csak utána.
Annyi a rossz ebben a filmben, hogy ezt még a tökéletes látvány sem tudja ellen súlyozni. A Tranformers első része legalább jópofa volt és nem csüngött róla a behívó sem.
Ebben a filmben az egyetlen működőképes jelenet, az az alapjáték megidézése volt, ott volt némi izgalom.
Amúgy tömény szemét és giccs. Az álnok propagandáról nem is beszélve. Visszasírom még a Transformers 2 fingós robotját, azt hiszem...

2012-09-29 10:22:14 erahurka (3) #48

Pont egy Michael Bay-nyire van attól, hogy ne csak egyszer lehessen megnézni.

2012-09-25 00:16:32 Leppard (3) #47

Ezt a filmet nem kell komolyan venni, és máris nem olyan vészes a helyzet. A látvány, a zene és a nem kicsit vicces atmoszféra feledtetni tudja a szembetűnő hiányosságokat.

2012-08-31 00:41:55 Vajay Attila (4) #46

Saját műfajában érdemes értékelni a filmet. Nekem hangulatában a korábban már emlegetett Függetlenség Napja című klasszikust idézte.
Pláne amikor az öregek előjöttek a 70 éves csatahajón :D
A történet sablon, a látvány klassz. A torpedós jelenet meg simán benne volt a filmben
Amikor a négyzethálós képernyőn lesték a piros pont mozgását.
Alapból én erre a filmre közepest adnék. Ami miatt mégis négyest kap tőlem, az a stáblista vége utáni jelenet.
Zseniális az a szerelő fószer (Ha Jimi azt mondta kinyitja, akó kinyitja.), amikor ki akarja nyitni a lezuhant űrhajót. Aztán sikerül is. Nagyon nevettem rajta, milyen arccal kandikálnak befelé a lyukon. Erre ezek a szemetek nem megijesztettek? És nagyon jól meg van csinálva, mert amikor másodszor néztem meg a jelenetet és számítottam rá, akkor is megijesztett. Persze nem annyira mint először. De Zseniális!

2012-08-23 20:46:37 Gasz András (2) #45

Csatahajó:

Peter Berg-nek nem nagy csata lehetett elkészíteni e filmet. Mivel amit a kedve stúdió mogul producerek mondta azt megcsinálta. Látvány mindenekfelett történet 0(-1), színészeknél majdnem ugyanez alakításban, ezért se értem Neeson mit keresett itt. Főleg ilyen rinyáló Rihannya félék mellett.
El kell viszont ismerni szerintem látványban lefölözte a Szartformálsz sorozatot. Pedig ott mindig mennyire istenítették a látványt azt sokszor alig lehetett látni valamit a kameramunka miatt is.
Koppintás szag is felfedezhető, de ma melyik gyorsan levezényelt silány fajta látványfilmben nem? :D

2012-08-22 23:39:38 Ubul (1) #44

hát ezt a filmet még a látvány se menti meg

2012-08-21 04:49:40 vadPINGvin (3) #43

Nehez ra szavazni, mert a sajat kategoriaban (agyatlan ufos amerikai zaszlolengetofilm) kifejezetten jol sikerult, lazan lenyomja pl a Transformersek szintjet.
Viszont ha nem a sajat szintjen nezzuk, hanem barmi ertelmeshez probajuk hasonlitani, akkor ez bizony sz@r es nem is kicsit. Ketszer visznont nem pontozhatom... :)

2012-08-20 18:05:12 gellert01 (3) #42

Látvány: 5, Történet/kidolgozás/színészi munka: 1

2012-08-19 00:34:50 narancs77 (1) #41

Nyálas hulladék fostalicska. Így tudom röviden jellemezni a filmet. :-)

2012-08-18 16:46:34 tomside (2) #40

(One more time:) B A T T L E S H I T !!!!

2012-08-18 15:40:20 Corso666 (3) #39

Nem kell túlzásokba esni, nem nézhetetlen szemét azért, egyszer nézhető, agykikapcsolós popcorn mozi. Ilyen is kell néha :P

2012-08-16 20:34:40 dabo (1) #38

Hamisítatlan "ZS" kategóriás cucc. 15 perc nézés után már le is értékelhető :)))) Ennél sablonosabb Függetlenség Napja koppintásat már nem is csinálhattak volna.

2012-08-08 21:30:28 Dimitryj (4) #37

A film egy nagy kupac ..... lenne, ha ne vinné el az egészet a nagyon csak jól sikerült látványvilág és a ZENE!!! Ha valaki nem vár plátói magaslatokat verdeső párbeszédeket és rejtetett mondanivalót, akkor nem fog csalódni.

Az elején beleszőtt burleszkbe illő bénázása a srácnak nagyon csak emlékeztet arra a videóra amikor egy csávó az USA-ban megpróbált kirabolni egy benzinkutat és beszorult az üzletbe mivel kijutni már nem tudott és mindezt valamelyik nagyobb csatorna le is adta a hírekben. (khmm...ehhh!?)

2012-07-11 11:40:52 Jason13 (4) #36

Peter Berg, a Ronda ügy és az Amazonas kincse rendezője kapott 200 millió dollárt, hogy ebből készítsen egy Torpedó játékadaptációt, ihletért pedig Michael Bay-hez fordult.
Mégpedig úgy, hogy naplementés képsorait, lassításait és ütős akciójeleneteit átemelte saját művébe, azonban ő nem tud ezekkel úgy bánni, mint a Transformers-trilógia atyja.
Persze, a 200 milliós büdzsé nem csak visszatükröződik a vásznon, egyenesen belerobban a néző arcába, hiszen a CGI effektek kifogástalanok, ahogy maguk az akciók is, azonban csak látványilag.
Hiszen hiányzik belőlük az a dinamika és megvalósításmód, ami tetten érhető egy Bay-moziban. Itt szinte csak egymásra pakolt robbanásokat és erre-arra repkedő űrhajókat láthatunk, néhol megtoldva lassításokkal, ez pedig azért nem ad egy felejthetetlen élményt.
Azonban mégis egy szórakoztató filmről beszélhetünk, mert annak ellenére, hogy maguk az akciók kissé sótlanok, a történet egész jól össze lett rakva és maguk a készítők se vették véresen komolyan a dolgot, így kölcsönözve munkájuknak egy könnyed, laza hangulatot.
Maga a sztori bot egyszerű, de mégis ügyesen épül fel és az idegenek se csak úgy véletlen módon jönnek és ész nélkül rombolnak. Nem, a történések okosan lettek egymásra fűzve, már amennyire egy popcorn mozinál ez lehetséges, tehát azért akadnak kisebb-nagyobb logikai buktatók is. De ha az ember lazán hátradől és élvezi a látottakat, simán eltekinthet ezek felett.
A színészi játék már nem olyan "áramvonalas", mint a fentebb említett tényezők, hiszen kifejezetten jó alakításokon át láthatunk már-már botrányosan rosszakat is. Azonnal itt a főszereplő srác, Taylor Kitsch, aki egészen szimpatikus módon formálta meg karakterét, csont nélkül hozta, amit egy ilyen könnyed mozi megkíván ilyen téren. Rihanna sajnos már nem, jobb, ha az éneklésnél marad, mert színésznőnek csapnivaló. Legalábbis itteni "kemény csaj" szerepét piszok gyengén adta elő. Akit érdemes még megemlíteni, az Liam Nesson, bár ösz-visz, jó ha 10 percet tölt a vásznon, de még így is élvezet nézni játékát, azt sajnáltam, hogy egy földönkívülit se küldött a másvilágra.
A zenéért Steve Jablonsky felelt, aki nem végzett olyan jó munkát, mint a Transformerek esetében, de még így is akadnak szerzeményében ütős és pörgős dallamok, de a lassabb, drámaibb tételek sincsenek mellőzve. Oscart biztos nem kap majd, de ide ez tökéletes kompozíció volt.
Mindent összevetve, könnyed kis látványfilm ez remek hangulattal, többségében sótlan akciókkal (bár így is akad pár emlékezetes rombolás, például a katonai bázis leamortizálása és a végső csata), megfelelő színészi alakításokkal és néhány, enyhén erőltetett jelenettel ( az öreg katonák lassított bevonulása, rokkant fickó és az űrlény összecsapása).
Tehát egy nézésre alkalmas agykikapcsoló szösszenet a Csatahajó, de arra tökéletes.

2012-05-31 01:17:27 tomside (2) #35

hát, ez az a film, amely már gusztustalan módon nézi hülyének a nézőt. Már pedig az ilyet nem díjazzuk.

2012-05-31 00:02:39 tomside (2) #34

"megölték a bátyámat és a teljes legénységét." - na takarodj

2012-05-24 10:14:43 tomside (2) #33

BATTLESHIT

2012-05-21 08:59:09 tomside (2) #32

Én meg fogom nézni, az ilyen látványizékkel engem kilóra meg lehet venni. Felírok majd én is egy kettest, az rendben is van, csak egyszerűen szeretek 4 aktív agysejt kíséretében nyálat csorgatni a popcornomba. Nekem az ilyen is kell. :)

2012-05-21 08:43:27 Olórin (2) #31

25 milliós nyitóhétvége. muhahahaha

2012-05-19 10:54:01 Olórin (2) #30

Tényleg az az idegenek bevett harcmodora, hogy az egyébként elég gyorsnak tűnő hajóikkal lebegnek a víz felett mozdulatlanul, és várják, hogy atomokra lőjék őket? "Fejlettebb faj", mi...? Különben már az első öt percben úgy kileng a baromság-o-méter, hogy csak na.

2012-05-04 14:15:15 Gasz András (2) #29

Legalább nem csalódtál. :) Én ha fizetnek esetleg elmegyek rá. :)

2012-05-04 13:42:24 BonnyJohnny (2) #28

Én nem vártam többet a filmtől ami. Én azt vártam tőle, hogy egy rossz film lesz, és az is lett. Egyáltalán nem csalódtam benne. Sőt, egy kicsit jobb is lett, mint számítottam. De attól még jár a kettes osztályzat.

előzmény: imhouse (#27)

2012-05-04 13:38:27 imhouse (3) #27

Olvasgatom a kommenteket, és nem értem, miért vártatok többet a filmtől, mint ami? Nem kellett itt Fellini mélységű gondolatokat várni, csak látványt, akciót, kikapcsolódást - én ezt meg is kaptam a filmtől. Tökéletesen kiszámítható volt, bevált recept alapján készült, nem kiemelkedő, de társai közt szerintem nézhető produkció. Mindenki tökéletesen tudta, mi lesz a vége.

Azért bevallom, az persze lehet, hogy az AC/DC miatt nem mentem ki a moziból. :)

2012-05-03 17:50:36 Hicks (3) #26

Jó film,azt kaptam amire számítottam.Látványos akció,gagyi történettel és kivitelezéssel.

2012-04-25 21:21:11 Horváth Szabolcs (2) #25

Akkor bocs, ezt tényles nem tudtam, bár igy még jobban félve ülök majd le megnézni, de hát nem hagyhatok ki egy ennyire hype-olt filmet:)

2012-04-25 20:59:57 BonnyJohnny (2) #24

Tulajdonképpen a filmbeli helyzet megoldása a torpedóhoz kötődik. Egyébként az egész idegenek sztori alapja lehetett az (gondolom), hogy olyan ellenség kellett, aki nem látszik a radaron, és ezért torpedózni kell ellene.

előzmény: Leslie (#23)

2012-04-25 20:53:52 Leslie (?) #23

Elvileg a Hasbro játéka alapján készült. Aztán hogy a kész filmnek mennyi köze van hozzá, azt még nem tudom.

előzmény: Horváth Szabolcs (#21)

2012-04-24 23:03:42 BonnyJohnny (2) #22

Egy jelenetben megidézik. :)

előzmény: Horváth Szabolcs (#21)

2012-04-24 22:48:42 Horváth Szabolcs (2) #21

Igaz nem tudok sokat erről a filmről, de a Trailerek meg a fórumok alapján (amennyit én láttam) nekem nem tünt fel hogy bármi köze lenne a Torpedó nevű játékhoz. De lehet, hogy tévedek.

2012-04-24 20:08:56 Leslie (?) #20

Tudom, ezt írtam én is. A szó szerinti magyarítással lett egy bé kategóriás címe, miközben az alapul szolgáló játéknak van már régóta bevett magyar neve. Azt nem értem, hogy mi szükség volt erre.

előzmény: Horváth Szabolcs (#19)

2012-04-24 17:15:53 Horváth Szabolcs (2) #19

Mert ezt jelenti

előzmény: Leslie (#17)

2012-04-24 13:04:36 Majvaldo (1) #18

gátlástalanul "zs"-film volt már az elejétől kezdve sajnos

előzmény: wurlitzer (#11)

2012-04-23 22:16:41 Leslie (?) #17

Csak azt nem értem, hogy ha már a Battleship játéknak van jó kis magyar fordítása (Torpedó), és mindenki úgy ismeri, akkor mi a fenének kellett ilyen jellegtelenül magyarítani a film címét.

2012-04-22 00:55:39 Karesz84 (2) #16

Habkönnyű "vígjáték", látványos akcióval és némi következetlenséggel.
Annyira sekély(es), hogy a csónak megfeneklik benne,
nemhogy csatahajó, meg romboló.

2012-04-21 22:41:00 BonnyJohnny (2) #15

Mikor mondtam én ilyet? :)
Amúgy nem is mentem... ez jött hozzám. ;)
De ez már OFF.

2012-04-21 22:28:40 ChrisAdam (?) #14

Nem azt mondtad, hogy semmiképpen nem mész el erre a filmre? :)

2012-04-21 14:52:26 BonnyJohnny (2) #13

Hát... tényleg nehéz haragudni a filmre. Annyira nem veszi komolyan magát. Ettől függetlenül rossz film. Ezért kettes, de erős kettes.

2012-04-21 11:19:31 opposition (4) #12

Teljesen jó film, teljesítette a vállalását. Régen ilyenek mentek a Szív TV-n, meg az MSat-on, csak azok nem 250 millió dollárból készültek. Kis lelkizés, sok közhely, mégtöbb sablon, maxi darálás.
Nekem mondjuk Hawaii-ról nagyon hiányzott Thomas Magnum, de ezt leszámítva jól szórakoztam. A szigetet bedaráló búgócsigák meg...priceless :)

2012-04-20 17:37:14 wurlitzer (?) #11

"- az öreg veteránok megjelennek a Missouri hadihajón a végső leszámolás előtt... " számomra ez volt messze a film legjobb része, végre kilépett a középszerűségből, és mert gátlástalanul b-filmes lenni!

2012-04-19 09:53:28 Majvaldo (1) #10

5 perc után elkezdtem félni a filmtől...
10 perc után tudtam, hogy nem kellett volna erre pénzt kidobni...
Sok kínos nevetés-nevetőgörcs jött ezután a retgeteg sz*r, ezerszer látott (Seagalatól még ezt 20 éve elnéztük) amerikai klisé, mentsük-meg-a-világot-giccs miatt.
Az első óra végénél - a hangos mozi ellenére is - néhol el-elbóbiskoltam.
Nagyon vártam, hogy vége legyen - társasággal voltam, nem akartam őket ott hagyni.

Összegezve - nem hittem volna hogy a Battle: Los Angeles-t valami alulmúlja.
Szényen, hogy erre ennyi pénzt költöttek.

A két leggázabb rész :)

- "ezek a hajók olyan anyagból vannak, hogy a kínaiak nem találták meg a periódusos rendszerben"
- az öreg veteránok megjelennek a Missouri hadihajón a végső leszámolás előtt... hátborzongató

Na, kiadtam magamból - meg ne nézzétek :)

2012-04-18 23:50:03 Majvaldo (1) #9

életem legfosabb filmje

2012-04-18 20:37:41 Daemiaen (3) #8

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem az Aréna a mérvadó. :) A Csatahajó meg nem Amerikai pite.

előzmény: Daemiaen (#7)

2012-04-18 20:37:03 Daemiaen (3) #7

Az a kb. 20 ember, aki a moziban volt, inkább pisilni járt ki, semmint a kacagással volt elfoglalva.

előzmény: Zalaba Ferenc (#6)

2012-04-18 20:32:33 Zalaba Ferenc (3) #6

Volt kacagás az utolsó fél óra történései során?

2012-04-18 20:27:48 Daemiaen (3) #5

A világ (egyik) szégyene, hogy 250 millió dollárból torpedóznak egynehányan a filmvásznon... Ennyire azért nem lehet kétségbeesve a filmipar, hogy nem tudják mivel megtölteni a nyári moziszezont, és mégis! Amikor a sztori Michael Bayért kiált, előáll Peter Berg, a jó katona, hogy főzzön valami jó hazafiasat, ám még annál is olyanabbat, mint amit bárki elképzel. Megnéztem, nem volt toborzópont a moziból kijövet, valami mégis azt súgja, ennél jobb, nagyobb és hangosabb propaganda nem kell a Navynek. És néha hiába "fun to watch", bassza meg, mégiscsak negyedmilliárd dollárból torpedóznak a filmvásznon!

2012-04-18 12:30:57 Ron (3) #4

A fizika törvényei most is érvényüket vesztik, de amikor egy 70 éves csatahajó 90 fokos szögben befarolva salátává lövi az über-hi-tech Transformers-csészealjat, az már olyan Over-The-Top, hogy nehéz már haragudni rá.

2012-04-18 12:30:10 Ron (3) #3

A Transformers és a G.I. Joe után a Hasbro kifogyott a játékfigurákból, úgyhogy az aprócska pálcikákkal játszható logikai játékából, a Torpedóból kerekített földönkíűli-invázós látványorgiát. A Csatahajó buta film, de van valami bája, amiért mégsem lehet rá annyira haragudni, és amiért még az idétlen mellékszereplőket vagy a dramaturgiai bakugrásokat is el lehet neki nézni, ha épp jó napja van az embernek. De aki már a Transformers folytatásoknál sem hőbörgött, az akár még a rosszabb napjain is előveheti.

2012-04-13 11:10:05 simijohnny (?) #2

Ez első része jó volt, ha ebben is meglesz az a fun-faktor, felőlem jöhet.

2012-04-13 10:21:42 Olórin (2) #1

A Guardian kritikájából: "If you found Transformers just a touch too subtle, this is the film for you." Hát én ezt imádni fogom :P