Much Ado About Nothing (1993) ☆ 👁

(Kenneth Branagh)

amerikai-angol szerelmi történet, vígjáték

4,1

2021-10-15 19:50:17 ryood (3) #3

Valahogy nalam nem mukodik filmen az ilyen szintu teatralitas...
Es a zenek is idegesitoek...

2011-06-20 19:46:12 Manómaszat (5) #2

Azért Michael Keaton sem kutya!

2008-06-01 12:22:25 Gasz András (4) #1

Sok hűhó semmiért:

Kenneth Brannagh igazi shakespeare szinész és rendező ez látszik a filmen. A film ugyanis nagyon maradi nagyon teátrális lett pedig a szinházban kellene szerintem annak lennie filmre átvitel esetén moviezálni kellene. :) Ahogy a regényadaptációkat is megfilmesitik ezt is megfilmesiteni nem megszinháziasítani kellett volna.

A szöveg hűségével és rímekkel semmi gond úgy illenek bele a filmbe ahogy az Asterixekbe is a rímek. Frappánsak, ného lvixxesek, ötletesek és fájóak, vagy éppen súlyosak.

A szinészek terén Branaghon kivül természetesen Emma Thompsonnak és Washingtonnak van még érdeme Kate Beckinsale első szerepe is inkább még csak a dekoráció szerepét tölti be, ahogy Keanu reeves pedig kb. az Egypercesekét. :)

A zenéje a filmnek amely még elrőpít minket Boldogországba hisz boldogsággal tölt el, ahogy az itáliai birtok és táj is. Hasonlóan a Muzsika hangjához ez is felvídithatja az embert.

A sztorit talán mindenki ismeri ma már egyszerűnek mondhatnám hisz annyi film használta a félre informálás, hazugság , cselszövés, tévhit stb.eszközeit.

A lényeg a lényegben, ez a film szép helyet ért el a Shakespeare filmremekekben. :)