Sea of Love (1989) ☆ 👁

(Harold Becker)

amerikai dráma, krimi, thriller

3,4

2020-07-27 18:35:17 Olórin (3) #6

Elvileg Eszterhas előbb írta az Elemi ösztönt, mint hogy ez mozikba került, mégis olyan, mintha ezt látva csettintett volna, hogy: érdekes-érdekes, de én szerintem meg tudom csinálni szexibben, izgalmasabban, érdekesebben, bevállalósabban. (És hát tényleg meg is csinálta.)

2020-05-24 18:14:03 The Cortez (2) #5

Elcsépelt noir romantikával, némi erotikával és a tipikus 90-es hollywoodi filmek hangulatával. Az eleje dögunalmas, egyben szar, de aztán egy egész jó cselekmény kezd el felépülni, ám ennek hamar vége szakad. Al Pacino lehet bármekkora színész, fájóan röhejes volt az alkoholista zsaru szerepében, ráadásul a legtöbb jelenete is kínos volt. Közte meg Barkin között a kémia se nagyon működött, az utsó közös képsoruk, vagyis a lezárás pedig egyenesen hiteltelenre sikeredett.

2017-10-11 16:56:30 csabaga (3) #4

Újranézve, elég sok hasonlóságot találtam az Elemi ösztönnel.

2014-07-05 14:26:33 VVega (3) #3

Kellemes szombat délutáni krimi. Ezzel talán mindent el is mondtam róla.

2011-07-23 11:49:35 Gasz András (3) #2

A szerelem tengere:

Számomra ez a film igazán a csavar miatt működött illetve hogy viszonylag jó arányban volt a film erotikus thriller és krimi. a rendezés a sztori és a színészi alakítások viszont nem győztek meg. Al Pacinot már vagy 1000-szer láthattuk ilyesmi szerepben. Hozza amit kell de semmi extra. A film is kb. ilyen hozza a szokásosat, de semmi extrát nem nyújt a végén lévő csattanón kívül. Szóval nem rossz, csak átlagos. Az eleje mg unalmas, de voltak benne humoros részek a játékidő közepe tájékán. ('randik')

2008-12-07 16:46:27 Hannibal Lecter (4) #1

Szellemes, talányokkal teli, mérsékelten izgalmas krimi Al Pacinóval és Ellen Barkinnal. Nem az eroticizmushoz való kissé görcsös vonzódása teszi jóvá, hanem a történet kaotikus vezérfonala, amelynek szálait a rendező csupán az utolsó 10 percben varrja el - bár ezt kissé elpuskázza.