The Cabin in the Woods (2012) ☆ 👁

Ház az erdő mélyén

(Drew Goddard)

amerikai fantasy, horror, thriller, vígjáték

3,6

2021-05-22 19:39:10 myke7 (2) #119

Nem csodálom, hogy eddig húztam, az ötlet jó, a megvalósítás az nem.

2021-04-12 13:35:10 ChrisAdam (3) #118

Sokat kopott majd’ 10 év alatt, a második megtekintés még úgy sem ütött akkorát, hogy alig emlékeztem a film egészére. A horrornak sokkal kevesebb teret hagytak, mint ahogy azt megkívántam volna, a vége pedig erősen túl van tolva, még ha természetesen mindez szándékos is. Persze még mindig eredeti, és hasonló atmoszférát vesz fel, mint egy Black Mirror-epizód.

2020-11-08 22:05:28 pelu (2) #117

Gyerekek, ne már! Ez annyira gagyi, h még a kommenteket sincs kedvem visszaolvasni. Amikor Sigourney Weavert megláttam, végképp lehúzta nálam a rolót. Számomra érthetetlen, h ez a fostenger, h lehetett sikeres. Pedig nagyon vártam, h megnézzem! Nem sok választja el az 1estől!

2020-08-29 16:02:33 SAF333 (4) #116

Csodás felvételek, csodás képek.

2020-06-28 21:03:55 DevilTakeU (5) #115

Vannak filmek,amiket felesleges magyarázni. A Ház az erdő mélyén is ezek közé tartozik,és bár első megnézésre üt igazán,ha valakit elkapott ez a Whedon-Goddard agymenés,annak sokadszori alkalommal is veszett szórakoztató tud lenni. Tapasztalat. (Akit meg nem,az az életben nem fogja megérteni,sem elfogadni a rengeteg 4 és 5 csillagot,meg az IMDb 7-es átlagát,ami horror kategüriában simán mondható remeknek.)

A felütés a full sztereotip karakterekkel zseniális,a kedves néző már az ötödik percben,a fejét fogva konstatálhatja,hogy koppra ugyanazokat a figurákat kapta ,akiket az elmúlt évek (tini)slasherjeiben, horrorkomédiáiban,csupán a kötelező vicceskedő fekete helyett az IQ bajnok-sportösztöndíjas feketével. Íróink azonban okosak,megvezetnek,semmi sem véletlen - ahogyan minden egyébre,úgy erre is lesz magyarázat. A sztoriról bármi többet elárulni vétek lenne,a lényeg hogy a film sokáig két szálon,egymás mellett párhuzamosan fut,néhol az erdőmélyi faházikóban csillelő fiataljainkat,néhol egy laborféleségben az őket monitorozó,fehér köpenyes emberkéket látunk,és egy darabig a leghalványabb fogalma sincs,nem is lehet senkinek sem arról,hogy mi az isten történik. Vásznon innen és túl egyaránt.

Ami tény: nagyon sok mindent láttunk már a horror műfajában,rettenetesen nehéz valami új,eredeti,és nem utolsó sorban kellően izgalmas,mégis szórakoztató történetet kitalálni,a hollywoodi stúdiórendszer működését illetve a pénzemberek gondolkodását ismerve pedig még annál is nehezebb ezeket az ötleteket keresztülvinni. Szívesen lettem volna légy a falon,amikor "Firefly-Buffy-Angel" Joss Whedon (hol volt még akkor a Bosszúállók!),és "Alias-Lost" Drew Goddard (hol volt akkor még a Mentőexpedíció!) beslattyogtak a Lionsgate irodájába az ötletükkel,hogy aztán előadják azt. Mondjuk maga az ötletelés "munkafázisa" is megérne egy misét,gyanítom hogy Johnny,Jack,és Jim igen gyakran ráköszöntek embereinkre,legalábbis józan fejjel ekkora mindfuckot kitalálni minimum lehetetlen. Biztosra veszem,hogy a szerződések aláírása estéjén senki nem volt szomjas.

Amit kaptunk: egy elképesztően agyament,gyakorlatilag póráz nélküli kreatív tobzódás néhány kifejezetten ötletes megoldással,pár valóban remek beállítással,és valami brutálisan véres,mindent felülmúló,sosem látott utolsó 20 perccel - 30 millió dollárból,sztárok nélkül. Bár a film 2011-ben elkészült,csak 2012-ben mutatták be,amikor is Chris Hemsworth legalább egy éve már hogy beköltözött Asgardba,de a kifejezetten szerény hazai siker inkább a történet,és a nagy öregek (Jenkins és Whitford minden jelenete arany!) számlájára írható,az instant mosolygásra késztető vendégszereplő kiléte pedig legyen meglepetés. A költségvetés első hallásra soknak tűnhet,de érdemes végiggörgetni a stáblistát,elképesztően sokan dolgoztak rajta,mondjuk ahhoz,ami a 75. perctől a szemünk előtt zajlik,kellett is az emberanyag. Az egyszerre hihetetlen,szemkápráztató, agyzsibbasztó hentelés egy horrorrajongó számára felér egy orgazmussal,a lezárás szintén úgy tökéletes,ahogy van,és még kapunk egy tritont is... sokkal-sokkal több ilyen alkotó és alkotás kellene.

2018-06-25 22:55:08 erasto (1) #114

Amire számítottam az csupán egy erdő mélyén lévő borzongás - a kevés látott horror közül mondjuk a Köpök a sírodra (2010) tipikusan ilyen volt, magas pontot is adtam rá most gyorsan (4).Maga az ötlet tetszett, de az utolsó 20 percet nem tudtam sokra értékelni a legtöbbetekkel ellentétben, mert nem mondtak sokat a lények, valamint szerintem a kevesebb néha több...

A második kérdésre a válasz pedig az, hogy sok helyen sok jót olvastam róla, köztük itt is, illetve gondoltam, milyen jó lesz kicsit kalandozni a megszokottak között valami más felé. Vártam egyébként a wtf érzést, és csak később esett le, hogy mi is volt az :D

2018-06-14 00:14:59 Rorschach (5) #113

Én ebbe most beleállok: nem horrorrajongóként mi volt az, amire számítottál, mikor leültél a film elé? Egy szokványos "elmegyünk az erdőbe és megdöglünk" slasherre? Ha igen, akkor nem horrorrajongóként miért ültél le elé?

előzmény: erasto (#112)

2018-06-13 23:28:29 erasto (1) #112

Nagyon nem erre számítottam, ráadásul a nagy bummot sem értékelem, mivel nem vagyok horror rajongó, így repül rá az 1-es :(

2018-02-19 11:48:58 GothMan (3) #111

Értékelem az ötletet, de rám valahogy sosem voltak hatással az abszurditásba hajló horror vígjátékok. Ha műfaj paródia, akkor nekem még mindig a Final Girls a nyerő. Ott még fellelhető valami tisztelet is a zsáner iránt, és nem degradálódik valami jópofa, drogos vízióvá.

2017-11-26 22:39:19 Norbert Simon (4) #110

Jó kis szatíra. Én nekem nagyszerű szórakozás volt így késő estére. Én a végét azt nagyon megkedveltem. Nekem még a sablonos tipikus karakterek is megtetszettek.

2017-06-11 00:40:09 ipartelep (2) #109

Hát ez egy nagyon értelmetlen film volt. Látványosan rosszul játszó színészekkel.

2017-03-25 01:36:23 whiteman 01 (4) #108

Slasher-szatíra. Minimum érdekes koncepció, talán csak a Sikoly próbálkozott hasonlóval, viszont az jobban is működött. Az utolsó félóra nagyon-nagy fun, kár, hogy addigra elfogy a türelmünk, mert addig hagyományos horrorként funkcionál(na), de nulla feszültség van benne, lehetetlen komolyan venni. Nagyon akartam szeretni, de ez csak erős közepes.

2016-11-17 23:40:39 The Cortez (3) #107

Szatirikus horrorvígjáték a Daredevil sorozat showrunnerétől, és az Avengers rendezőjétől. Rengeteg classic horror előtt tiszteleg, de a storyline az Evil Deadre hasonlít a legjobban. Mindeközben görbe tükröt is rak a zsáner elé. Az eleje inkább a vicces tinifilmekre hajaz, a lényegi rész középszerű és szándékosan idétlen, de sajnos a befejezés sem húzza feljebb a minőséget a rémesen gyenge CGI-al. Agyatlan poénokkal teledobált darab, egy elég furcsa médiakritikával.

2014-11-04 23:37:13 Leo_Stotch (4) #106

Nem kell ezt a mozit komolyan venni.. Ez egy filmrajongónak maga a gyönyör..

2014-11-03 15:18:22 BonnyJohnny (4) #105

itt a célközönségen van tényleg a hangsúly.
geeks :D

2014-11-03 13:58:25 Ubul (5) #104

nálam már változóbb a helyzet, bár 3szor annyi embert is követek mint te :) de az biztos, hogy mindegyik osztályzat között megtalálhatóak azok az emberek, akiket a véleményük miatt követek (megjegyzem, mondhatni az oldal sava-borsai).

Én barátnőmmel néztem (újra), míg nekem másodjára is csillagos ötös a film, ő konkrétan végig szenvedte...pedig elég egyforma az ízlésünk filmek/sorozatok terén, de hát neki se tetszhet minden :D

itt a célközönségen van tényleg a hangsúly.

előzmény: vadPINGvin (#102)

2014-11-03 13:44:14 blazserbozso (1) #103

vadPINGvin , köszönöm a kulturált válaszodat. A kérdést levettem napirendről. Neked minden jót kívánok!

előzmény: vadPINGvin (#102)

2014-10-31 22:01:52 vadPINGvin (5) #102

Elelmélkedhettek még néhány oldalon keresztül a témáról, de személy szerint nem látom értelmét.
Esélyed nincs, hogy megtudd mitől annyira jó. Egyszerűen nem vagy vele kompatibilis. Én sem vagyok egy csomó filmmel. Igyekszem nem foglalkozni velük. Ne foglalkozz vele. :)
Az összes magyarázat fölösleges. Magyaráztál már viccet valakinek aki nem értette mi benne a humoros? Az ugyanilyen fölösleges. Ha nincs meg elsőre, nincs az a magyarázat, ha megvolt elsőre akkor meg nem értheted, hogyan lehet ezt nem érteni. Ezért nem értik a többiek bajod vele.

Nem rossz benne a humor sem, ezt azzal bizonyítanám, hogy tudtommal csak intelligens emberek szeretik a filmet, én legalábbis nem találkoztam még az ellenkezőjével és még a filmkritikusok is rajonganak érte. Ami persze nem zárja ki, hogy legalább ennyire intelligens emberek ne utálhatnák ugyanígy, de kizárja, hogy rossz legyen. Lehet nem szeretni, mint mindent. Én is utálok jó néhány filmtörténeti klasszikust. Tudom kezelni. Te ezt nem szereted. Nem te vagy a célközönség.

Talán ha tíz embert követek az oldalon, akinek az írásai alapján adok a véleményére. Kivétel nélkül mind zseniálisat adott rá. Azt hiszem nincs még egy ilyen film az oldalon. MI VAGYUNK A CÉLKÖZÖNSÉG!!! :D

előzmény: blazserbozso (#99)

2014-10-31 10:57:04 Bong (?) #101

Ez egyébként is egy szatíra, Dr. Strangeloveot is lehetne bombázni hasonló kérdésekkel.

Régebben olvastam valahol, hogy a végén az a lesújtó isteni kéz szimbolizálhatja Edgar Allan Poet.

2014-10-31 10:28:17 ender1112 (5) #100

"én legyek az egyetlen, aki kitart a reális véleménye mellett"
Hát ez egy nem túl jó jel, de nesze, itt vannak az én válaszaim.

1.Olyan emberek, mint akik háborúkat indítanak, városokat szőnyegbombáznak stb Merülj el a történelemben.
2.Ez biza nem derült ki a filmből, mert másról szólt. Reménykedj egy második részben, ahol lesz idő erre is.
3.Költői kérdés, kihagyom.
4."- Azzal főzünk, amink van." Ez vicc? Mert akkor az én ingerküszöbömet nem lépte át."
Igen, ez vicc, és ha nem tetszik neked, hát nem tetszik, ez van.
5.Azért mert istenek, és azt tesznek, amit akarnak.
6.Nem ez volt az első csapat, nem nézted elég figyelmesen a filmet (ahhoz képest pláne, hogy milyen komolyan veszed állítólag a filmeket). A többi kérdésedre pedig szintén csak egy következő részben kaphatsz választ.
7.Mindenféle ember van a földön.

előzmény: blazserbozso (#97)

2014-10-28 19:58:54 blazserbozso (1) #99

Várom a cinizmustól mentes, normális stílusban előadott válaszodat.

Az egyetlen értelmezhető kérdésedre a válaszom: nagyon is komolyan veszem a dolgokat, a filmek a hobbim és az életem egyik fő mezsgyéje. Azonban nem veszem túl komolyan, csak a magas minőséget keresem az alkotásban, akármi is legyen az. Még a humort is komolyan kell venni, ha valaki jól akarja csinálni. "Humorban nem ismerek tréfát." Talán Te is hallottad már ezt az idézetet.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#98)

2014-10-27 22:17:40 ifj. Ó. Posszum (5) #98

Ez most valami vicc? Csak kérdezem...
Szatíra, valami mögé tekintés? Esetleg?
Nem veszed kicsit túl komolyan a dolgokat? Csak kérdezem...
Komolyabban kéne venni már az életet? Mozdulj? Esetleg passzív. Esetleg?
Lazázd meg!

előzmény: blazserbozso (#97)

2014-10-27 22:10:13 blazserbozso (1) #97

Beállok ide céltáblának, mert valószínűleg nyilak hada záporozik majd rám, de számomra ez a film nem csak gyenge, hanem szupersz@r és teljesen meg vagyok döbbenve, hogy filmhez értő közösség ennyire rajong egy ilyen gagyi cuccért. Fura, mintha kandi kamera lenne, ahol mindenki összebeszélt, hogy én érezzem magam hülyének, én legyek az egyetlen, aki kitart a reális véleménye mellett és lassan elbizonytalanodjak, hogy csak én vagyok a bolond, ha mindenki más hangosan kiabál és rám mutogat!:)Mintha nem ugyanazt a filmet néztük volna.
Lássuk sorban: a karakterek és az alakítások rendkívül gyengék. Ez benne a poén? Attól jó, hogy direkt sz@r? Mert ha igen, ezt a koncepciót sosem értettem, hogy valamit, ami nem tetszik, mitől fogok élvezni csak azért, mert ez direkt rossz, nem bénaságból.
A színészek rendkívül gyengék, hiteltelenek. Ez pedig engem kizökkent egy film élvezetéből. Bennem van a hiba?
És a filmben felmerülő ezer kérdés, amikre senki meg sem próbál választ adni. Egy SPOILER blokkba teszem mindet és kérlek Benneteket, segítsetek megérteni.

1. Milyen emberek azok, akik ártatlan fiatalok brutális kivégzését teljes közönnyel veszik tudomásul, és nézik végig élvezettel, de nem azért, mert láthatóan érzéketlen, kiégett gonosztevők, nem széttetovált börtöntöltelékek sötét, ördögi lélekkel,hanem egyszerű hivatalnokok, adminisztrátorok, sima dolgozók, akik működtetik ezt a gépezetet. Ez nem reális. De nem is vicces. Hogyan kellene ezt néznem? Mint egy karikatúrát? Ahhoz semennyire sem vicces. Nem olyan, mint az Airplane vagy a Csupasz pisztoly, hogy abszurd legyen. Egyszerűen csak hiteltelen és rossz.
2. Honnan szerezték meg a filmvilág összes szörnyét és hogyan tartják őket fogva, hogyan kontrollálják, mivel etetik-itatják őket, az 5 fiatal felzabálása után hogyan terelik vissza őket a kalitkáikba? Ne tegyek fel ilyen kérdéseket? Utálom az olyan filmet, ahol ezt a választ kapom a kérdéseimre.
3. A fű miatt nem hatott a csávóra a gyógyszer, amit nyomattak bele? Király. Ilyen gyökér magyarázatot ritkán hallani még hollywoodi gagyikban is!
4. A végén a Sigourney Weaver (akiről gőzöm sincs, hogy került ide) elsorolja, hogy ki volt az 5 szereplő. A "szűz". Mire a csaj: "Én szűz? - Azzal főzünk, amink van." Ez vicc? Mert akkor az én ingerküszöbömet nem lépte át. Ha komoly, akkor a világ lerombolása a tét, de végül is szűz helyett jó a gonosz erőknek egy fiatal csaj is, aki nem szűz, de legalább csaj. Hát, ezek a gonosz erők már nem olyan fiatalok, a szemük sem a régi már, nem veszik észre a csalást. Ez igen. Komolyan vehető sztori.
5. Az egész film alatt azt vártam, hogy végre kiderüljön a magyarázat erre az agymenésre, erre a végén megkaptam a "magyarázatot": a Föld régi isteneinek mutatnak be áldozatot. Ha ők elfogadják, megmaradnak lent. Ha nem, feljönnek és elpusztítanak mindent. Miért?! Vagy az mindegy? Már megint sokat kérdezek? Mi ez a blőd hülyeség? Ennyit tudtak kiizzadni magyarázatként a film mindenki által istenített készítői? Én ezt keveslem. Viccként is, meseként is, komoly magyarázatként is, mindenhogyan.
6. Minden héten feláldoztak 5 fiatalt ebben a házban? Vagy csak ez az 5 volt egyetlen egyszer? Addig mit ettek a szörnyek és zombik? Addig mivel nyugtatták le az isteneket? Addig nem akarták haragjukban (mi miatt haragudtak ennyire és kire?) elpusztítani az egész világot? Ha korábban is voltak feláldozott csapatok, azokat hogyan csalták el az erdei házba? Vagy azokat máshol nyírták ki? Mi lett a tokiói, meg más külföldi csapatokkal? Azokkal miért nem sikerült a dolog? Ha ezek voltak az első ilyen csapat, akkor mitől voltak olyan közönyösek a szervezők a borzalmakkal szemben, mintha minden nap ez lenne a munkájuk, amibe belefásultak már, és már csak az jelentene egy kis izgalmat, hogy fogadnak a pusztulásuk módjára?
7. És végül: van olyan ember a Földön, aki nem áldozná fel magát, ha tudja, így a Föld 7 milliárd embere elpusztul? RÁADÁSUL Ő IS? Csak éppen így mindenkivel együtt? És a poén, hogy rágyújtanak egy füves cigire, a világ meg hadd pusztuljon, mi beszívunk, oszt jó lesz.

Hát ez nekem egy minősíthetetlen film volt, a sok pozitív értékelés pedig kifejezetten felbosszant és morcossá tesz, hogy egy ilyen degeneráltságra kellett másfél értékes órát elpusztítanom.

2013-09-07 21:37:08 Olórin (5) #96

Nem az az újdonság, hogy különböző horrorszörnyeket tesznek bele, hanem az, ahogy. Ez a film egyszerre a kiforgatása, a szabálykönyve, a végletekig fokozása, a magyarázata és a felfrissítése egy egész zsánernek. Igen, a legkreatívabb amerikai horror az utóbbi... legyen 10 év, ha már lentebb úgyis azzal dobálózott valaki.

előzmény: JeszKar (#95)

2013-09-07 21:28:57 JeszKar (4) #95

Kreatív?
Hát... Nem sokkal azelőtt, hogy megnéztem ezt a filmet, láttam jó pár (jóval gyengébb minőségű) filmet hasonló témában. Igaz azok nem voltak horrorok, de arról szóltak, hogy különböző kontrolláló csoportok, hogyan irányítanak másokat, kísérleteznek velük, szórakoznak, stb.
Nekem tetszett a film, de hogy kreatív, azt nem mondanám, ha csak nem abban, hogy különböző horrorszörnyeket tesznek egy filmbe, de az se új dolog.

2013-09-07 21:20:19 Olórin (5) #94

Teljesen értetlenül állok előtte, hogy pont ez a film van érdektelenséggel és ötlettelenséggel vádolva. Az utóbbi évek legkreatívabb mozija a zsánerben.

2013-09-07 20:17:27 tomside (4) #93

beszabtam, holnap hozzászólok érdemben is. ;)

előzmény: gerbence (#92)

2013-09-07 19:02:23 gerbence (2) #92

simijohnnyval értek egyet, aki egy félmondatban megfogalmazta azt, amire én bekezdéseket szántam: a film az alapkoncepción kívül semmit nem képes letenni az asztalra. És számomra is, ez az alapkoncepció (bár értékelem a "trükkösségét") is kevés és gyenge. Ám még ez sem lenne nagy baj, ha valami jót, értékeset kihozna belőle. De nem hoz. Súlytalan, tét nélküli bűvészkedés. Egy egytrükkös blöff.

előzmény: simijohnny (#90)

2013-09-07 18:55:25 gerbence (2) #91

Talán nem teljesen érthetően fogalmaztam, de nekem sem a dollárok hiányoztak belőle: ezt egyszerűen azért róttam fel neki, mert ugyanakkor viszont - teljesen feleslegesen - mégis igyekszik belezsúfolni ilyen cgi-parádét, amitől csak (kellő erőforrás hiányában) gagyibbnak tűnik az egész.
Vagy, maradva a vidéki hasonlatodnál: például az egyébként szánamasan lapos és céltalan vidéki alkoholisták mindennapjain is el lehet szórakozni, csak nem mindegy, hogy Bödőcs Tibor előadásában hallgatom, vagy a Szeszélyes évszakok Maks-híradójában. Számomra elsősorban tehát a tartalmi színvonal hiányzott a filmből, a körítés már másodlagos - más kérdés, hogy azon a téren is bukja a saját maga által felállított célt.

2013-09-07 13:29:46 simijohnny (1) #90

Én azóta újranéztem és szerintem az utóbbi tíz év egyik legrosszabb filmje. Felfoghatatlan, hogyan lett ennyire sikeres egy olyan film, ami egy, gondolati síkon is vicces koncepción kívül (ami ugyan kétségkívül eredeti), gyakorlatilag semmit nem tud letenni az asztalra. Kísérleti filmnek nevezném, mely a másolatok másolata, így se nem szórakoztató, se nem félelmetes, se nem tabudöntögető. Egyszerűen csak rossz.

2013-09-07 12:25:37 tomside (4) #89

ez a film iszonyat szórakoztató, mert példátlanul intenzív párbeszédet folytat a horror diskurzusban. Ettől olyan példátlanul zseni. Ez nem kíván ötször ennyi casht a megvalósításhoz, szerintem ezt ne rójuk fel neki. A készítők nagyon értő kezekkel készítettek mindent. Láttunk már kevésbé pixeles farkasembert, "szebb" zombikat, de ez itt nem cél, hanem eszköz. Nekem nagyon adta, olyan élvezeti hatásfokkal néztem a kibontakozó cselekményt, úgy éreztem magam, mint pulya a homokozóban, aki bármihez nyúlhat, az az övé, és önfeledten szarja le, hogy ebben a bakócspusztai homokozóban a lapátka meg a vödörke fából van és nem aranyból.

előzmény: gerbence (#88)

2013-09-07 11:26:15 gerbence (2) #88

Horrorként nem működik, mert nem félelmetes (de még csak nem is igazán nyomasztó).
Drámaként, thrillerként sem működik, mert nem elég emberi, nem igazán hiteles és egyáltalán nem mély, inkább súlytalan.
Vígjátékként nem működk, mert nem elég vicces.
Apokaliptikus sci-fi/fantasyként nem működik, mert ahhoz nem elég látványos ill. fantáziadús.
Alapvetően egyféle módon működik a film: a koncepciót, vagyis hogy "csináljunk egy horrorfilmet, ami nem is horrorfilm, sőt, sose tudja eldönteni a néző, hogy mit is lát, mert folyton újra stílust váltunk és ez jól meglepi majd újra és újra", na ezt teljesíti. Csakhogy ez önmagában nem erény: ez csak egy koncepció, ami egy viszonylag eredeti ötlet, és ami meglepősége okán hathatna frissként, ha ehhez egy jól kitalált, jól megírt és jól kivitelezett filmet készítenek.
Ám a megvalósítás sajnos álmatag, poros és erőtlen. A sztori bár végig csavaros, de annyira azért nem, hogy ez elterelje figyelmünket arról, hogyvalójában mekkora hülyeség. De persze, ezen lépjünk is túl, hisz egy film sem működik, ha a saját maga által felálított szabályokat nem fogadjuk el: ha egy jó meccset akarunk látni, ne a foci szabályait kérjük számon, hanem nézzük, mit hoznak ki belőle a csapatok. Sajnos itt a cselekmény önmaga világán belül is logikátlan, együgyű, és felszínes. Az erőszaknak mindenfajta "értelmét", hatását totálisan megsemmisíti az, hogy a cselekmény folyton egyre magasabbra dobálja a téteket, mígnem a(z emberi értelemmel) továbbfokozhatatlanig fokozza, ám anélkül, hogy korábban igazán izgulni tudtunk volna akár a kisebb "tétekért". (Mindemellett egészen piszlicsáré apróságokra is figyelmet pocsékol: komolyan van egy gomb arra is a vezérlőteremben, hogy a pincében a 78-ik kés nyeléből áram üsse meg a játékos kezét, hogy az eldobja? Vajon mire még?? Főleg tekintetbe véve azt a rengeteg kockát - nem beszélve a helyszín összetettségéről???) Olyan, mint egy amatőr játékossal pókerezni, akit nem is igazán érdekel a játék és leszarja, ha veszít, és csak dobálja befele értelmetlenül az egyre nagyobb téteket - egy idő után az egész értelmét veszti, nem tudsz mit kezdeni vele. Visszatérve a focis hasonlatra: itt nem a Barca és a Real csap össze, inkább a Felsőpakony 3 és a Piripócspuszta utánpótlás játszik másnaposan egy lötyögős tétnélküli meccset a vasárnapi falunapon. Valami történik (akad egy-két szép csel is), de azok sem veszik komolyan, akik csinálják. Vajon mit várnak tőlünk, nézőktől?
Ráadásul a látványvilág pont olyan, amin látszik, hogy mennyit is szoktak horrorfilmek költségvetésére adni (keveset), ugyanakkor vászonszétrepesztő blockbuster-hatást ambicionál. Ez ugyan már sikerült párszor például Emmerichnek vagy Blomkampnak, de Goddardnak és Whedonnak itt nem jött össze. A film kiállítása kifejezetten "alacsonyköltségvetéses", ami igazán csak azért probléma, mert emellett az egész koncepció soványnak és kevésnek tűnik. Amit egy jó csomagolás esetleg elfedne, azt itt a közepeske make-up felszínre hozza. Az egész film underpaid, underproduced benyomást kelt, és egyáltalán: nagyon-nagyon alacsonyra helyezi azt a lécet, amit meg kíván ugrani. Számomra még azt sem ugrotta meg, de a világszerte (és e helyütt is) elsöprően éltető fogadtatás szerint a legtöbbeknél igen - kérdés, hogy ez mennyire értékelendő eredmény.

2013-06-16 22:19:06 ryood (2) #87

megint túl sok kokaint toltak hollywoodban

2013-04-17 18:59:17 nejmed (2) #86

Csatlakozom a fanyalgókhoz. Lehet voltak benne újdonság értékű dolgok, de semmi brilliáns. És nem is volt szórakoztató. De még csak para sem.

2013-03-01 07:24:22 goromba (5) #85

No, végre valami olyan film, ami nem olyan, mint amilyen a többi, ami általában olyan amilyen.

2013-01-24 10:48:12 banduradam (1) #84

ja, azt hittem viccelsz, de most nézem az értékelésed... :P

2013-01-24 10:44:14 banduradam (1) #83

na nemááá'...! :D

előzmény: Zalaba Ferenc (#82)

2013-01-24 09:02:06 Zalaba Ferenc (5) #82

Azt mondod, nem menő a zombi? Hát hol élsz te? :)

előzmény: banduradam (#81)

2013-01-24 08:34:45 banduradam (1) #81

mi volt ez az iszonyat nagy gagyiság?! zombi, farkasember? g*ci, ez már a 2010es évek!!! úristen, ekkora sz*rt!

2012-11-22 19:29:14 miraculum (3) #80

Huhh de nagy csalódás. Pusztán azért mert a ronggyá használt sablonokat nem viszik végig, hanem csavarnak egyet rajta, attól még ez a film nem lesz jó, maximum feljön a nézhető/közepes kategóriába. A jó értékeléseket olvasva én nem pusztán valami formabontó dolgot, hanem valami extra mélységet is vártam, ne adj' isten egy csipetnyi drámát vagy egy kis gondolkodnivalót, de csak annyi történik hogy a karikatúraszerű 5 főhős mellé csatlakozik még néhány szintén egydimenziós személy, a sztori pedig összességében megmarad pont olyan sekélyesnek mint amelyet parodizálni próbál. Félre lettem egy kicsit vezetve, na. Egyszernézős mozi nálam.

2012-11-11 21:41:10 grofjardanhazy (4) #79

Ez valami egészen zseniális, nem találok szavakat :DD Négyes viszont, a lezárás és a döcögős kezdés miatt.

2012-11-04 21:33:11 deviant (3) #78

csalódás. érdekes műfaji játék, talán még szórakoztató is, de unalmasnak találtam. a CGI meg nevetségesen gyenge. sajnos. 5/10

2012-10-29 08:59:46 Tenebra (2) #77

2deep4me. :C
Egyébként ha megmaradnak a sejtetésnél, azaz kb. a film első felének cselekményénél, akkor simán 4-es. De ami a második felében jött, az már-már ed woodi mélységeket nyaldosott. :D Értem én, hogy ez valami drogmanipuláció része volt, és valami ősi rituálés szarságot is belevittek

Azért a lezárás jó volt, szeretem az ilyen negatív végkifejletteket - egy horrorhoz ez való . Na, meg voltak benne jó csajok. :D De amúgy számomra is csalódás, pedig az első fele alapján egy orwelli pszichohorrorra számítottam. :C Hát nem jött be. 2/5

2012-10-11 23:16:23 Hornyai Lili (5) #76

Nem tv show volt........ csak azert voltak monitorok, hogy az iranyito kozpontban tudjak kovetni az esemenyeket.... Ki talalta ki eloszor ezt a hulyeseget, hogy tv show?! Ez nem entertainment a filmben, hanem aldozat bemutatas. Szerintem ezt tobbszor is egyertelmuve tettek, hogy errol a kulvilag (a vilag) semmit nem tud. A szinkront rontottak el ennyire vagy mi?? Teljesen nem ertem a kommenteket olvasva, hogy honnan jott ez az otlet...

2012-10-10 15:21:43 #NULL (?) #75

Az a személy aki ezt így kinyilatkozta, összekeverte a filmet Mozart műveivel! :D
Mondom persze úgy, hogy nekem tetszett a film. De ettől függetlenül fél év múlva a kutya sem fog nagyon emlékezni rá.

előzmény: gomez1000 (#74)

2012-10-10 14:04:15 gomez1000 (4) #74

Túl szigorú vagy vele :)
Egyesek szerint "fontos műfaji klasszikus született" :)

előzmény: simijohnny (#72)

2012-10-10 00:07:57 Willy (2) #73

Nem hiszem ettől ennyien el vannak szállva! Horror, sci-fi, thriller, na ne már !!!

Sigourne Weaver egyik nagy kedvencem az Alien-ből, de hogy mit keresett ebben ?

2012-10-09 16:05:03 simijohnny (1) #72

Az eredetiség, az utalások, a lazaság, az utalások és a nagyasszony miatt egy jó pont, így megkapja a kegyelemkettest. Súlyos csalódás, majdhogy értékelhetetlen. Értettem én mindent, azt is, hogy mit akar a film, de azokból semmi nem működik igazán. Amerika istene dühös? Hát kapja be a bal bokámat.

2012-10-09 01:16:01 coles (4) #71

Találó megállapítás: "a slasher Rubick-kockája"... [link]

2012-10-06 19:33:14 gomez1000 (4) #70

Hagy mondjam el gyorsan, hogy első nézésre engem is lehengerelt, mivel nem a megszokott dolgokat pakolja elénk, és néhányszor meglepődhetünk közben. Másodszorra azonban (vagy erősen átgondolva) rájöhetünk, hogy nem olyan zseniális film ez, mint amilyennek tűnt. Amiket manapság gyártanak, azok között nem volt nehéz kitűnni, és attól, hogy valami érdekes, számomra még nem zseniális.

2012-10-04 00:22:55 JohnnyJohnny (4) #69

Ez a film elsőnek üt nagyot, de érdemes megnézni többször is, mivel nagyon sok kreatív és poénos utalás van benne más dolgokra.

2012-10-01 17:20:43 tomside (4) #68

Ráadásul a Sigourney Weaver karakter azt a laza pofont kenegetheti szét a bámészkodó képén, hogy netán az egész Alien filmvilág is csak ennek egyfajta mellékága! :) Tudom, ez elborult, és a legkevésbé sem ad erre okot a film, de az avantgárd(!), polgárpukkasztó szerzők biztosan nem véletlenül tették őt egy ilyen filmbe! :)))) Én ezen órákig röhögtem!

2012-09-30 14:41:34 Leslie (3) #67

Az a közepes Pinhead-utánzat a Hellraiserből? Talán még ő volt az egyik legjobb.

2012-09-30 14:37:08 ChrisAdam (3) #66

A spoileredre:
IGEN! :D
Egyszerűen a figurák már megérnek egy misét. Például engem nagyon megfogott az a horrorszereplő, akinél volt az a gömb vagy micsoda (az a flexifejű). A készítők fantáziája elengedve, nincs pórázon!

Egyébként nincs problémám azzal, ha nem tetszett. Totál megértem. Ez egy olyan film, ami nem lehet mindenkinek tetszetős.

előzmény: Leslie (#65)

2012-09-30 14:27:40 Leslie (3) #65

A Looperrel ellentétben ennél a filmnél érteni vélem a hype-ot, de nekem mégsem jött be ennyire. Horrorként egyszerűen nem működik. Kiröhögtetik a műfaj kliséit, és szereplőit. Így nem lehet izgulni senkiért. A "reality-shows" játék Jenkins-ékkel tetszett volna, de keveset mutatták őket, és elég közhelyes manipulációkra futotta csak. Tulajdonképpen csak az tartotta fenn a feszültséget, hogy megtudjuk, mi is történik itt. Na ez kb olyan volt, mint a Lostban. Először minden hülyeség ellenére "racionális" választ vártam. Aztán lassan belenyugodtam, hogy nem az lesz. Aztán mikor megjött a válasz, az olyan volt, hogy több tucat dolgot nem magyarázott meg. Tudom, hogy nem kéne komolyan venni, de vígjátékként megint nem működik. A híres utolsó 20 percnél meg
azon kellene elélveznem, hogy egy csomó negatív horrorszereplő vagy azokra hasonlító fake figurák kínyírnak egy pár random katonát, úgy hogy az egészből alig látni valamit a gyors vágások miatt?

2012-09-30 11:19:15 ChrisAdam (3) #64

A tegnap este óta már kopott az élmény, de még mindenképp ötös. Igazából csak annyi hibája van, hogy a hangulatot megvagdalja a folytonos bejátszás a tvshowból. Meg az, hogy túl hamar elmondták az átverést. De az utolsó fél óra filmtörténelem. Egyszerűen zseniális, ahogy a nézőt megvezetik. :D És tudtam előre, hogy Sigourney Weaver lesz a főgonosz!!! Pedig nem láttam itt a szereplők között. Lehet, hogy a szinkronja miatt....
Gyenge ötös 90%-kal.

2012-09-29 22:12:52 ChrisAdam (3) #63

Eredeti. Az utóbbi évek legeredetibb filmje. Nem volt ilyen horror a..... igen nem volt még ilyen horror.

2012-09-27 20:37:39 Rorschach (5) #62

A második megtekintéssel nem sokat változott a véleményem. Laza, vicces és stílusos, piszok jó bűnös élvezet, a kákán meg nem kell csomót keresni.

2012-09-26 23:46:27 #NULL (?) #61

"A végén persze kiderül, hogy az egész játszma csak azért volt, hogy az istenek ne durcizzanak be. MI EZ A BAROMSÁG? Hogy jön ez ide?"

A történet egy része. Az Istenek hoznak létre mindent. Így a létezést ezzel szimbolizálta a rendező.

"Honnan vették az emberek ezt a sok szörnyet?"
Teremtette valaki/valami. Vélelmezhetően az Istenek.

"Hogy zárták be őket?"
Ezt komolyan kérdezed? :D Szerintem erre csak nagyon elmélyült választ lehetne adni. :)
Az Istenek azért, mert az emberek áldoznak, ezért cserébe megtesznek dolgokat. Pl. nem basztatják a népet. Vélelmezem így lettek bezárva is a játékszerek.

"Minek vették fel filmre a kivégzést?"
Vannak akiket ez szórakoztat! Bemutatnak egy horrorfilmet. Téged utólag érdekel az, hogy pl. a Fűrész 1 full anonim emberkéje valóban belehal a forgatásba? Nem! A film érdekel.

"Mért rendezték be az egészet egy valóságsónak?"
Mivel az egész egy valóságshow volt. Face of death amcsiban nagy divat. Az más kérdés, hogy tiltott... Emiatt maszkolták inkább horrorfilmnek.

"Mégis ki nézte ezt a show-t?"
Közönség, megrendelők. Az Istenek tudják. :)

"Mért van ez több országban?"
KábelTV! :D

"Mi a picsa az erőtér a ház körül?"
Olyasmi, mint a virtuális valóság. Ott van, de mégsem. Mint írtam, erős Kocka utánérzés.

"Milyen gázzal csinálták, hogy a pasi meggondolta magát, és nem tartott össze a csapat?"
A hadseregnél van nem egy ideggáz ami csodákra képes. Sőt, egyes legálisan megvásárolható szerek is tudnak "mókás" dolgokat csinálni.

"A betépett "bolond" mióta ért a liftekhez?"
Lehet műszerész volt. Nem derül ki, hogy konkrétan mivel foglalkozik.

"A végén ki az nyanya, aki megmondja a frankót?"
Mint színész Sigourney Weaver. Egyébként Ő volt a rendezője a szörnyeknek. Lásd imdb cast legalja!

"Ő mért nem halt meg előbb?"
Mint látod nem! :)

"A csaj komolyan lelőné a haverját egy ilyen mese után???"
Menzeszes nővel ne kezdj... :D

"Nem találtak igazi szűzet? WTF"
Ez hagyján! De az Istenek akik elméletileg mindent tudnak, nem fostak, hogy lebuknak, ha átbasszák Őket (mármint az Isteneket a szűz dologgal)? :D

Mint írtam:
"Igen, ennek a filmnek is vannak hibái! És? A szórakoztatás a célja, nem pedig az, hogy az ember véresen komolyan vegye a film minden egyes sorát. :)"

előzmény: 2Astalavista (#59)

2012-09-26 23:34:10 #NULL (?) #60

Ez nem egy rossz film, ha nem azzal a szájízzel nézi az ember, hogy "vótmáilyen"!

A film első fele egy enyhe Ház a kísértethegyen érzéssel indít, majd enyhén Péntek 13 jelleget ölt. Aztán a vége már a 13 kísértet és a Kocka érzését adja.
Ettől függetlenül nem mondanám rossznak! Egyszer szórakoztató.

2012-09-26 23:01:28 2Astalavista (1) #59

Az elejének sikerült annyira unalmasnak és klisésnek lenni hogy már majdnem abbahagytam a filmet. Egy cigi után mégis képes voltam folytatni, mivel mindenki megdöglött, és hátra volt a film fele. Vajon mi a sz*rt raknak még bele - gondoltam. Aztán kiderült, hogy az egyik tag úgy be volt szívva, hogy mégis életben maradt.
Jött a várva várt fordulat, csak sajnos egyáltalán nem volt ötletes. Egy film attól nem lesz jó, hogy belerakják az összes szörnyet a horrorokból. Sőt. Aztán a halál unalmas vérengzés.

Honnan vették az emberek ezt a sok szörnyet? Hogy zárták be őket? Minek vették fel filmre a kivégzést? Mért rendezték be az egészet egy valóságsónak? Mégis ki nézte ezt a show-t? Mért van ez több országban? Mi a picsa az erőtér a ház körül? Milyen gázzal csinálták, hogy a pasi meggondolta magát, és nem tartott össze a csapat? A betépett "bolond" mióta ért a liftekhez? A végén ki az nyanya, aki megmondja a frankót? Ő mért nem halt meg előbb? A csaj komolyan lelőné a haverját egy ilyen mese után??? Nem találtak igazi szűzet? WTF? ...

2012-09-25 16:23:58 Xuja (4) #58

Ne legyél meggondolatlan, fiam! :)

előzmény: Zoliz (#57)

2012-09-25 08:26:58 Zoliz (5) #57

9/10, de csak a szőke nő miatt.. akitől hánytam

2012-09-25 08:23:51 Zoliz (5) #56

Ez tényleg a legjobb horror az idén. Unalmasan indul és mint egy Sikoly a semmitmondásról szól, unalmas klisék egyvelege, de csak azért, hogy néző leessen a székról a végére. Egyedi alkotás, amit negatív kritikával illetni meggondolatlanság. Mert nehéz ma újat alkotni ez a rendező mégis megtette.
Gratulálok aki végignézte mint én aki nem rajong a horrorokért és mégis beleszeretett a filmbe a monumentalitása miatt.

2012-09-24 16:18:31 PhilipMorris (?) #55

Szerintem ez egy Feláldozhatók horror változat.Ugyan az van benne:tisztelet adás,parodizálás,és kultikus horror karakterek felvonultatása. Ha lett volna elég pénz biztosra veszem hogy kaptunk volna Freddyt és Jasont is,ezek a fránya szerzői jogok.
A legnagyobb rész mikor felsorolják az öt áldozatot amik minden horrorban vannak,pofán röhögi magát a műfaj.8/10.

2012-09-24 10:12:37 Horváth Szabolcs (2) #54

Csatlakozom Hannibal-hoz. Végig az járt az eszemben, hogy engem átbsztak. átvágott az imdb, hiszen horror nem mostanában indult ilyen jó aránnyal. Átvágtak a netes fórumok, átvágott az egész hype ami körüllengte a filmet. Átvágott a nagyon jó kezdés, ami érdekes volt egészen a film címéig. Aztán hirtelen váltással vált a film megszokottra. Értem én, hogy ez a klisérengeteg szándékos volt, de nálam ugyanúgy idegesítő volt, mintha nem annak szánták volna. Értettem a sok utalgatást, de hát akkor mi van? Értem én, hogy a végét mennyire máshogy akarták mint a megszokott, de a sok filmen edzett agyam ezt is könnyen befogadta. Nem hökkentem meg, nem szurkoltam senkinek (megint) , nem kacagtam nagyokat, és úgy alapból vártam, hogy vége legyen. Az első 10 percben nem még érdekelt, aztán ideges lettem, aztán a második felétől, gondoltam már végignézem, mert hátha majd nagyon jó lesz. Aztán egyszer csak vége lett, és nem lett jó. Számomra csalódás.

2012-09-14 15:26:00 diablo3 (4) #53

nem volt annyira hatborzongato,de az erdekes es egyedi forgatokonyv miatt elvezheto volt...

2012-09-11 23:42:31 gellert01 (3) #52

Csak arra akartam célozni, hogy tini-horrorhoz képest jó az alaptörténet, sőt még a színészi játék is, csak szerintem a végét b*szták el, de azt nagyon. Ha végig követi a műfaj kliséjét, akkor "nézhetetlen", (igazad van)de nekem csak a vége nem tetszett. ennyi

előzmény: vadPINGvin (#50)

2012-09-11 14:21:45 Gasz András (3) #51

Én tágabban értelmeztem a horror műfaját. Nem csak a slasherekre hasonlítottam élvezetben. Pl a Kör számomra sokkal erősebb hatású volt és nem slasher volt. De még a régi és a 2003-as Texasi Láncfűrészes is ütősebb volt, főleg azokkal a felvezetéssel és karakterekkel.

A története megértettem épp ezért vártam volna ennél többet. A végére pl egy csattanót a kritikák alapján de nem jött semmi újdonság addigra már. A sok műfajváltás és a rövid játékidő se illett össze számomra. A racionalitást értetem a scifis-s vonalra, a Jenkinses vonalra, amiből szintén egy slasher horror lett végól, pedig azt hittem először párhuzamos valóság lesz vagy mátrix szerű dolog vagy valami más magyarázat, erre szimpla horror paródia lett. Ez aztán más mint a többi mondhatom. Bár a horrora akadvánál sokkal jobb lett. :)

2012-09-11 07:50:22 vadPINGvin (5) #50

Ezt úgy kell érteni, hogy az a baja a filmnek, hogy nem tucathorrort, hanem valami mást, többet mertek belőle csinálni? Az kb ugyanaz, mintha pl a Nagy durranásnak az lenne a baja, hogy nem a Top Gun 2...

Avagy, ha egy "sima tini horror" lett volna, pont ugyanolyan mint az összes többi "sima tini horror", akkor kiérdemelhette volna az ötöst?

előzmény: gellert01 (#49)

2012-09-11 00:36:30 gellert01 (3) #49

3-astól jobbat nem tudok rá adni. Egy sima tini horrornak indul, amit még értékelek is, mert fel volt vezetve rendesen a történet...de a végén a sok össze-vissza mutáns...óriáskígyótól kezdve az hatalmas vérszívó denevéren át a vérfarkasig:-), ez kár volt."Kevesebb több lett volna"

2012-09-10 22:02:09 Olórin (5) #48

Mihez képest nem lényegi a sztori? Az átlag slasherökhöz képest, amikre ez épül, és amik annyiról szólnak, hogy egy maszkos őrölt mészárolja benne a tiniket? Most komolyan...
A többit még kevésbé értem. Racionalitás? Sima slasher vég? Műfaji váltások? Na mindegy...

2012-09-10 21:53:26 Rorschach (5) #47

Szerintem elég fontos a sztori. Ahogy a szlogen is mutatja, pont az a szépsége, hogy ugyanonnan kezdődik, mint bármelyik tinihorror, ám később merőben más irányt vesz, ahogy egyre hangsúlyosabbá válik a közhelyek kifigurázása. A trancsír meg... betonkemény. Amennyi művért szétpancsoltak abban a liftes szobában!
A vége szintén kurvaerős, többek között azért, mert a nagy csavar direkt ilyen "olcsó", legalábbis szerintem.
Azt pedig, hogy szerinted kapkod, meg tudom érteni, én is éreztem párszor, hogy kevés az a kilencvenakárhány perc, pláne, hogy a két szál között jó darabig nincs igazi átkötés, és a labor inkább csak megszakítja az erdő folytonosságát, egy-egy (baromi vicces) percre.

2012-09-10 21:36:10 limupei (5) #46

Nagyon is lényeg a sztori, csak te szemmel láthatóan nem értetted.

2012-09-10 21:33:57 Gasz András (3) #45

A sztori nem lényegi egyáltalán. Csak úgy van. S ami van az nagyon átlag szerintem. A lényeg a régi horrorok előtti tisztelet és azok kiparodizálása, na meg a sok szörny bemutatása és a trancsír. Ennél többet vártam a trailer alapján meg a sok jó kritika lapján. Humor és trancsír terén az általam említett másik 2 film meg sokkal jobb szerintem. A vége nem ment el racionális szintre pedig afele tolták a scifi-s részt meg az áldozásos részt, erre egy sima horror slasher vég lett. A következetlent pedig úgy értem, hogy ide oda kapkod, van egy fő támpont a sztoriban, de nem áll össze egésszé a film, leginkább a 4 műfaji váltás miatt számomra. De ezt le is írtam.....

2012-09-10 21:16:18 Olórin (5) #44

Én is azért kérdezem ezeket, mert ezeket értem. Csak azt nem értem, hogy érti őket:)

2012-09-10 21:14:20 limupei (5) #43

És ezzel rá is kérdeztél mind a három szószerkezetre, amit megértettem az irományából.

2012-09-10 21:04:04 vadPINGvin (5) #42

Én is szeretnék erre valami cifrát válaszolni, de megvárom amíg leírja magyarul. Ez a google-fordítós verzió nem vitaalap. :)

2012-09-10 20:49:13 Olórin (5) #41

Mi következetlen benne? Mi az, hogy nincs rendes vége? Mi az, hogy a sztori csak statiszta?

előzmény: Gasz András (#39)

2012-09-10 19:06:05 Rorschach (5) #40

Hogyhogy csak a felénél derült ki, hogy nem komolyan vehető? A CGI-be meg könyörgöm, ne kössünk már bele egy olyan low-budget filmben, ami három éves.

előzmény: Gasz András (#39)

2012-09-10 10:32:08 Gasz András (3) #39

Ház az erdő mélyén:

Az év első nagy csalódása. Ugyan annó véletlenül 4-est nyomtam, nem is tudom hogyan.
Ezt a filmet nem látom se itt se az IMDB-n más műfajra is írva. Pedig az a műfaj a lényege e filmnek, s erről nem volt szó. Picit átverés, de legalább meghökkentő is. :) Meg mosolynövelő. :)
Sok műfajt akart összefogni a film, legalább 4-et, mégis ez okozta a kárát. A két(4 :) ) szék közé esett.
A színészek érthetően túljátsszák néhol szerepüket, kivéve a Marty-t alakító színészt. Fura egy film, eleinte majdnem egy mixelt zagyvaságnak véltem, aztán a felénél derült ki, hogy ez a film már tényleg nem komolyan vehető(ahogy a sztorija se ami csak asszisztál a régi híres horrorok tisztelete előtt). Viszont számomra nem olyan félelmetes néhol s egyben humoros, mint a Pokolba taszítva vagy nem oly székről leesős vérgőzös hahotázást elkövető, mint a Hullajó volt. Thriller akar lenni az elején a tini filmek hangulatával fűszerezve, aztán néhol scifi, no meg nagy adag paródiával és slasher horrorral is operál. Egyszerre ez így nem áll össze szerintem. Az nekem is bejött, hogy kifigurázza a mai horrorok készítőit és a futószalagon érkező horror filmek kliséit. A végén hiába volt az emlékezetes a sok régi horrorból ismert lény, ha pl Resident Evilt véltem ott felfedezni, az a CGI szar hatás ami ott volt, úgy tűnt mintha átemelték volna a Resident Evilből. Vannak jó kamera beállítások, amikor egy-egy karakter szemszögéből látjuk a félelmetes vagy épp humoros dolgokat. Nagy csalódás viszont a film, mivel következetlen, kesze-kusza eleinte, majd paródiába leng közben scifi és horror elemeket raktak be, s az egész végül csak egy B filmes paródiává silányult, aminek igazából nincs is rendes vége s a sztori is csak statiszta. A sok 'csavar' s meglepetés számomra pedig nem volt igazán meglepő hatású.

2012-09-07 21:37:30 JeszKar (4) #38

Gyakorlatilag ez a film az összes létező horror klisét felhasználja a könyvből. Ezentúl a folyamatosan olyan jelenetek vannak, amelyeket más filmekben már láthatunk. Azt mondanám az egész film egy nagy lopás, ha nem tudnám, hogy az egészet szántszándékozva csinálja. Viszont az a baj, hogy ez sem elég azért a teljes üdvösséghez.

Ugyanis bár a film táncol a horrorparódia peremén, ugyanakkor végig próbál komolyan maradni, és így a két szék közé esik. Nem elég vicces, hogy paródia legyen, ugyanakkor nem elég félelmetes/ijesztő, hogy horror.
Ami még probléma a filmmel az a gyenge CGI és a fényképezés (értsd a jelenetek jelentős részében semmit nem lehet látni. Oké, hogy horror, de azért a horrorba is szeretném látni néha mi történik.) Valamint a befejezés is kimondottan gyengére sikeredett.

Amit így kapunk, az még mindig jó, és vannak kimondottan jó jelenetek
pl. a szörnyek elszabadulása
és látható, hogy a készítők nagyon járatosak a horror filmek világában, de nálam - a fentebb felsorolt hibák miatt - messze van az ötöstől. (még ha vannak olyan pillanatai a filmnek, amelyre szívesen megadnám.)

2012-09-04 20:02:41 Rorschach (5) #37

Ez a film olyan eszméletlenül fasza, hogy azt így hirtelen el sem hiszem. Végig nagyon érdekes és halálosan laza, de valóban ki kell emelni utolsó fél órát, ami toronymagasan a legjobb dolog, ami a horrorfilm műfajával az utóbbi tíz évben történt.Weaver cameójánál pedig majdnem leestem a székről. Hú bazki!

2012-09-02 19:41:13 dézi (4) #36

záró szám: 5*

2012-09-02 15:44:57 Xuja (4) #35

Evil Dead + Truman Show = Az év legnagyobb meglepetésfilmje.

2012-08-27 10:21:40 BonnyJohnny (4) #34

Az elejétől sablonos történetben az elejétől kezdve van egy kis (folyamatosan kibogozható) mellékszál, amitől eredeti lesz az egész. Mitöbb sok kis kikacsintástól a paródia felé is elhajlik a story, de a lényeg így is az utolsó húsz percben van (nem fél óra az sajnos), mikor elszabadul a horror, és az Avengers hangulatát idéző tombolás elkezdődik. A végét is számba véve, azt hiszem Joss Whedon megírta az ultimate horror történetet. Viszont ez sem éri el a Braindead hatást nálam, ami nagyrészt a lentebb már kritizált gyenge cgi miatt van. Sem a humor, sem a trancsír nem igazán ütős ahhoz, hogy zseniálisat adjak neki.

2012-08-27 09:22:25 chrismaster (5) #33

Az utolsó 30 percben konkrétan leesett az állam...:D

Az évben ilyen hatással csak a Sötét Lovag:felemelkedés és a Prometheus volt!

Amilyen klisésen(direkte) indul,olyan "gazdag" befejezéssel zárul.

Kötelező!

2012-08-26 17:13:44 pyrooo1 (4) #32

Utóbbi idők egyik legkellemesebb nemistudomhogymije.... Rég élveztem ennyire filmet, hogy nem ugráltagattam benne 5-10 mpeket. Trick or treat, From dusk till down és Shaun of the dead mellett belépőt kapott a Hall of Fame előcsarnokába

2012-08-21 08:10:06 tomside (4) #31

Végre pozitív meglepetések horrorban. Mennyire kellett ez! Trancsírák és The Cabin in the Woods és akkor fuck yeah! ;)

előzmény: vadPINGvin (#1)

2012-08-21 05:12:26 vadPINGvin (5) #30

Igazabol 2009-ben forgattak es 2010-ben lett volna a bemutato, de aztan elkedtek tervezgetni a 3D konverziot amit aztan megsem csinaltak meg az MGM csodje miatt. A forgalmazasi jogokat megszerzo Lionsgate 2011 Halloweenjere tervezte a premiert, de nekik is elcsuszott egy kisse igy csak ezevben lett bemutatva. Igy lett 2011-es film belole 2012-ben. Szoval a negy datumbol kb barmelyik szabadon hasznalhato. :)

előzmény: Xuja (#29)

2012-08-21 01:51:40 Xuja (4) #29

Gyerekek, ezt kurvára megnézném. Amúgy meg ha 2011-es, akkor miért csak most jött ki a dvdrip? Látta ezt a filmet egyáltalán valaki 2011-ben? :D

2012-08-21 01:34:03 tomside (4) #28

Joó!!!

A Hellraiser-tekintetért úgy epedtem, és oly jó, hogy megkaptam. A Kocka-allúziót hallottam ki legelőször, azon, hogy a 98-as esetet a két szédítően fasza karakter odabent hibának vagy egyedülállónak nevezte, azon konkrétan felsírtam. Dió nyomán figyelmeztetnem kell: Resident Evil utalások is erősen kivehetőek! Ugyanakkor ehelyt kötelességem szólni:

ha a film után érdeklődni jöttél, ajánlom figyelmedbe Dió kritikáját, mert kiemelkedően jó! ;)

2012-08-21 00:25:21 Oscee (2) #27

engem átvertek, azt mondták, hogy egy ez tökjó film...

2012-08-20 12:36:25 Corey (5) #26

Nem csak kiparodizálja az utóbbi évek horrorfilmjeinek minden kliséjét, hanem képletesen meg is magyarázza azokat: hogy minek ilyen egydimenziósok a tinihorror szereplői, hogy miért kell pont ilyen sorrendben meghalniuk,egyáltalán mi az oka, hogy ennyire idiótán viselkednek -lásd a felesleges szétválásokat-.Mert mindent irányítanak, ráadásul a legprimitívebb módon. Tulajdonképpen az utóbbi évek gagyi horrortermésének valamennyi alkotóját odaképzelhetjük Jenkinsék helyére. Whedon egyszerűen filmet csinált róluk, meg persze a nézőről, akinek legtöbbször be kell érnie pár női mellel, néhány látványos kínzással és a szokásos sablonmegoldásokkal.
Az utolsó fél óra pedig teljesen más kávéház:az Avengers után most a horrorrajongók is megkapják Whedontól a maguk vágyálmait (ez esetben talán rémálmait is).
Nincs az az Isten, hogy ebből ne legyen kultuszfilm.

2012-08-20 09:39:25 VVega (5) #25

Az év egyik legérdekesebb filmje, az utolsó fél órájával meg úgy vagyok, mint az Avengers végső összecsapásával. Nem nagyon lehetett volna ezt már hova fokozni, csak itt még elkerekedett szemmel nevettem is hozzá. A film humora és ötletessége persze már a felvezetés és a középső szakasz során is pazar. Imádtam.

2012-08-19 22:31:27 Hannibal Lecter (2) #24

Sajnos nekem az önirónia/önreflexió sem "jött át". Készséggel elhiszem, hogy másoknak igen, de ma már egyáltalán nem nagy szám az ilyesmi. Mindenki idéz mindenkitől - és egyáltalán nem érzem úgy, hogy ez a film ebből a szempontból kiemelkedő lenne. Szinte csak Richard Jenkinsnek és Anna Hutchison melleinek jár az elégséges.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#21)

2012-08-19 22:27:01 Olórin (5) #23

A CGI tényleg nem volt a helyzet magaslatán, de hát istenem, inkább az legyen B-kategóriás, ne a sztori és a rendezés... ettől nekem még nem volt kisebb az élmény.

Racionalitás? Az úgy fél óra (zombik) után odavan egyébként is. De inkább 10 perc után (láthatatlan energiafal).

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#21)

2012-08-19 22:16:18 [: Azuroo andrew :] (2) #22

Ezzel csak az a baj (az alapötlet amúgy nem rossz), hogy a film azon esszenciája veszne el, amelyért a nézői nagyon is szerették. Ha ez egy racionális, realista film lenne, nem lenne ennyi pozitív vélemény, sőt ennyi hozzászólás sem.

előzmény: frindli (#12)

2012-08-19 22:11:50 [: Azuroo andrew :] (2) #21

Nekem kb ugyan ez az érzésem a filmmel kapcsolatban, persze némileg érteni vélem a rajongással teli fogadatást, a műfaj rajongóinak kellemes perceket szerezhetett a Cabin in the Woods önironikus és műfaj történeti áttekintő (megidéző) jellegével, de pl. a film fináléjának (amelyet több véleményvezér nagyon dicsér) szerény vizuális megjelenítése számomra nem okozott olyan élményt amitől katartikus filmes élményben lett volna részem.

2012-08-19 22:07:13 flake (5) #20

racionális? most szívatsz ugye? :D