John Carter (2012) ☆ 👁

(Andrew Stanton)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

2,8

2021-02-02 11:53:05 Abaamade (1) #35

Többször is nekirugaszkodtam, de egészen egyszerűen nem bírtam végignézni. Olyan szinten érdektelenné vált a történet, hogy egyszer halálosan unatkoztam, máskor határozottan felidegesített az alkotás, tehát leszögezhetem, hogy azért valamilyen érzelmeket kiváltott belőlem. De akkor is; ne tudjak végigülni egy filmet, hát ilyen még nem történt velem...

2020-03-28 18:10:12 Ehun69 (5) #34

Meglepően jó kis filmadaptáció. A fikázók nézzenek mást. Abszolút eredeti gondolatok 1912-ből, főleg hogy ha figyelembe veszem, hogy ki is írta. Úgy tűnik, hogy nagyon ráérzett valamire, amiből ma is tanulhatunk...

2013-09-18 15:56:31 terika (3) #33

Minden eredetiséget nélkülözve maradt számomra szórakoztató ez a film.

2013-03-27 23:45:13 arylacee (5) #32

Nem értem miért fikázza le mindenki a filmet. Abszolút nézhető,jó mozi és szép is.

2013-02-14 06:20:46 opposition (3) #31

Nem rossz ez. Mondjuk nem is jó.

2013-01-22 12:50:26 Ron (4) #30

Amennyire kiborultam tegnap az éhezők viadalán, annyira üdvözöltem ma a John Cartert. Az első fél óra tényleg elég kusza, de aztán letisztulnak az oldalak, és nekem az az atmoszféra, amit a film felépít, abszolút bejön. De ahogy Olórin is mondta, benne van egy sokkal jobb film lehetősége, és még számtalan kalandé. Kár érte, sokkal nagyobb, mint a Perzsia hercegéért.

2013-01-17 19:54:26 dorothygale (2) #29

Olyan ez a film, mintha több hasonló filmből gyúrták volna össze. Avatar, Star Wars, Majmok bojgója, Düne, Gyűrűk ura.....mindenből egy kicsi...Mintha már minden képkockàt láttam volna...

2012-07-20 23:41:57 THE (3) #28

Ha nem lett volna előtte egy tucat hasonló film, akár még jónak is számíthatna, pl. az avatar magasra tette a lécet a műfajban.

2012-07-17 22:16:06 Gasz András (2) #27

John Carter:

Nem csoda, hogy az év bukásaként is elkönyvelték. Ekkor egy blődliséget régen láttam. Megannyi sztori nyúlt lehet később a regényből, de mivel azok előbb jöttek a filmvászonra, így ez a film már nem kellett volna. Előjön az Avatar, a Star Wars például és nem is egyszer. S ez a filmbéli nyúlás a kisebbik gond. A színészek szerintem nem vehették komolyan szerepeiket, mert szerintem szánalmasan játszottak (Lynn Collins a kivétel talán), ahogy a forgatókönyv is a látványosságra a 3D-re ment rá. Igaz abban legalább néhol látványos is volt.
S vicces módon, annak ellenére hogy ez egy scifi-kaland, film nem is éreztem izgalmasnak, a legtöbbször szinte unalmas volt.
Sajnálom Stantont mert animációs filmekben jól teljesített ő is és a gárdája.

2012-07-11 11:09:28 Jason13 (2) #26

Az év eddigi legnagyobb bukása ez a film,viszont ettől még lehetne jó,hiszen a pénzügyi sikertelenség nem jár kézen fogva az alacsony minőséggel.Azonban így,hogy már láttam ezt a félresikerült szösszenetet,teljes mértékben megtudom érteni,amiért elhasalt a mozipénztáraknál.
Már az első percek irdatlan mennyiségű információáradatot eresztenek a nézőre és ahogy halad előre a cselekmény,úgy zúdul ránk egyre több és több adatáradat.Ha pedig lelankad az ember figyelme,hamar elveszhet ebben a rosszul bemutatott világban.Ez a legnagyobb problémája Andrew Stanton első élőszereplős mozijának,de van még így is rengeteg dolog,amit negatívumnak lehet felhozni,például az akciójeleneteket.Hiába tapsoltak el igen nagy összegeket a készítők,a játékidő során egyetlen olyan zúzás sincs,ami rendelkezne dinamikával és valamiféle stílussal.Egytől egyig mind üres pufogtatás,szép köntösbe öltöztetve.Az meg a másik,hogy ezekből az ötlettelen és súlytalan akciókból amúgy sincs sok,ezzel még nem is lenne baj,csak hát a történetmesélés számtalan helyen üresjáratba fullad és a konfliktusok is elég sokszor érthetetlenek,köszönhetően a fent már megemlített,zsúfolt információáradat miatt.
Azonban ha nagyon akar az ember,pozitívumokat is találhat,például a színészi játékot.A főszereplő Taylor Kitsch (aki ezen kívül egy másik buktában is részt vett) jól teljesít,ahogy a hercegnőt alakító Lynn Collins alakítására sem lehet panasz,mellékesen ő nagyon csinos is,úgyhogy ha a félresikerül akciókon nem is,az ő idomain legeltetheti a szemét a nagyérdemű.
A másik tényező,amit dicsérni lehet,az a zene,Michael Giacchino remek dallamokat komponált,melyek többet érdemelnének ennél a mozinál.
A végére hagytam egy érdekes dolgot:a film rengeteg helyen mutat hasonlóságot egyéb alkotásokkal (Avatar,Star Wars),de még mielőtt elkönyvelnénk egy óriási lopásnak,meg kell jegyezni,ez egy regénysorozat első darabjának a feldolgozása,mely jóval a fentebb megemlített mozik előtt készült és ennél egy jobb minőségű adaptálást érdemelt volna.Mert hát a John Carter nem más,mint egy nagy költségvetésű,meglehetősen unalmas katyvasz,mely hosszútávon óriási bukása miatt maradhat meg az emberek emlékezetében.

2012-06-12 12:37:53 Leppard (3) #25

Nem olvastam a könyvet, de szerintem ennek a filmnek a legnagyobb hibája maga az érdektelen (és egyben az unalomig szétcsépelt) alaptörténet. Amennyiben ezt a látványvilágot egy épkézláb sztorira töltötték volna rá - akár jó film is lehetett volna belőle. Így viszont kaptunk egy látványorgiát, ami senkiben nem hagy maradandó nyomot.

2012-06-06 15:04:07 Xuja (1) #24

Hát szerintem a Némó és az Egy bogár élete is remekművek ehhez képest. Ebből is látszik, hogy az animáció teljesen más műfaj, ami ott jól néz ki meg fasza, az lehet hogy máshol meg gagyi és fordítva.

2012-06-06 03:16:52 vadPINGvin (2) #23

Olvastam anno, de annak már van vagy huszonöt éve. Ezek a félistenek nem rémlenek belőle, meg a kutya sem, de mondjuk az nem is nézhetett volna ki ilyen jól könyvben. :)
Akciójelenetek dögunalmasak, semmi maradandó jelenet, szereplőválasztás pocsék (legalább Dejah Thoris illett volna, hogy fejedelmi legyen, ha már a Mars hercegnője) karakterek totálisan egysíkúak. Mondjuk a rendező nem túlzottan kompatibilis velem, úgyhogy meg sem lepődök. A bogár élete és a Némó nyomában is csak épp elment szódával.
Viszont arra mindenképp jó a film, hogy előkapjam utána a könyveket. Megyek és újraolvasom a sorozatot, ha nem nőttem még ki belőle. :)

2012-06-01 15:10:12 reting1111 (2) #22

Gagyi történet gagyi színészekkel gagyi rendezésben. Legalább a grafika jó, meg az, hogy néha kihasználják az idegenek a négy kezüket.

2012-05-28 16:04:43 Xuja (1) #21

Egy szórakoztató baromságot vértam, de csak az utóbbi jött be, mert rohadtul nincs összerakva a film. Zagyva történet, nulla karakterek, és ami a legnagyobb baj, hogy nem is vicces. Pedig a film nem igazán akarta komolyan venni magát, egy-két jól időzített poén csodákat művelhetett volna, de nem. Még az infantilis baromságokon se tudtam röhögni. Egyedül a sztori keretbe foglalása tetszett, meg talán egy-két akciójelenet emelkedik ki. Inkább ne nézzétek meg.

2012-05-28 15:21:56 korig (3) #20

Én kifejezetten jól szórakoztam rajta. Jobban, mint mondjuk a műanyag sisakban rohangáló, gumi kalapácsot dobáló Thor-on. Persze mikor leültem megnézni a filmet, nem vártam, hogy "Kubrick-i" magaslatokba fog emelkedni az alkotás.

"Családi mozidélután a Disney-vel"-nek pont jó.

2012-05-24 22:26:31 Rorschach (1) #19

Az zöldikékhez kötődik pár jobb poén, de olyan borzasztóan látszik a filmen a hanyagság, hogy nem érdemel még kettest sem.

2012-05-22 23:32:32 tomside (3) #18

Csak és kizárólag a látványnak szól a hármas, mert egyébként ez egy rossz film. A szaladgálós kutya karaktere - nem olvastam, csak a film alapján - egy az egyben az Ewokok Usgyija. :)

2012-05-22 21:15:46 dabo (3) #17

Nem értem azokat, akik többet vártak volna ettől a produkciótól. Tipikus egynyári pupillatágító, annak viszont nézhető. Egyszer.

2012-05-19 17:22:58 VVega (3) #16

Tényleg összecsapott és kapkodós, tele van orbitális facepalm pillanatokkal és fordulatokkal, de a látványvilág nagyon szép, a hercegnő gyönyörű, a főhős karizmatikus. Szombat délutáni matinénak pont megfelelő, valahogy nem tudok rá igazán haragudni.

2012-05-18 16:49:30 pyrooo1 (4) #15

Nem tudom miért, de valahogy tetszett, mindazon dolgok ellenére amiket lentebb is megírtatok. Mondjuk egy rakat magyarázatot hiányolok belőle,de vhogy mégis jó érzéssel keltem fel a film után

2012-03-29 11:01:33 mzsofi (2) #14

persze, persze de attól, hogy hű marad még lehetek kreatív. Ennél csak ötletesebb könyv adoptációkkal találkoztam, de itt éreztem, hogy a sztori miatt fontos dolgokat belepakolta 2 mondat erejéig, de indokolatlan helyen és időben, majd nem foglalkozott velük, hanem folyamatos kitérőket tett, nem hinném, hogy a könyv ennyire gyenge.

előzmény: EstiKornél (#12)

2012-03-24 16:18:39 BonnyJohnny (2) #13

Hosszú, helyenként unalmas, ahol nem az, ott érdektelen. Zavaros, kapkodó, sablonos, erőltetett (a fordulatok terén), papírvékony (karakterek), hatásvadász. Kihagytam valamit?

Meg kíváncsi lennék, a hercegnő is várt-e 13 évet Johnra, miközben nem tudta, hogy mi lett vele... :)
Mekkora malőr lenne már, ha nem (ami valószínű) :D

2012-03-24 03:31:21 EstiKornél (3) #12

Ezzel kapcsolatban tartom azt, amit korábban mondtam: ma már sok minden naivitásnak és hiteltelennek hat, de a sztori írásakor semmi furcsaság nem volt ebben. Kicsit megismerkedve a könyvvel, a marsi emberek például tojással szaporodnak, de ettől még Carternek normális módon születik gyereke a hercegnőtől, ez is trehányságnak tűnhetett volna filmre véve, pedig csak hű lett volna a könyvhöz.
Ahogy telik az idő, egyre jobb szívvel gondolok rá vissza, és nagyon meglep ez a hatalmas bukás.

előzmény: mzsofi (#11)

2012-03-24 00:57:28 mzsofi (2) #11

nevetséges, indokolatlan katyvasz. Egy olyan 2 órás gubanc, ahol képesek hosszú perces kitérőket tenni egy nem túl erős poénért. konkrétan lezsibbasztotta az agyam. ami a legszebb, hogy a hercegnő hitetlenül, ámulva hallgatta a 3 mondatos beszámolót a Földről, ahol a hajók nem a levegőben, hanem a végtelen tengeren közlekednek, majd a főhős és egy furcsa star wars-os avatáros lénnyel beszáll egy csóóónakbaaaa és elhajókáznak. ahh, jó, nyilván szőrszálhasogató vagyok, de miért kellett minden kicsit is érdekesnek tűnő dolgot beledobni a dobozba, megrázni és vászonra tenni.

2012-03-20 20:36:48 EstiKornél (3) #10

A könyvet magát nem ismertem, és a film nézése közben kicsit unatkoztam is - bár ezt később betudtam a fáradtságnak. Visszagondolva, összességében egy ártalmatlan, inkább szórakoztató fantasy ez, kedvesen naiv, ami pár évtizeddel ezelőtt nagy siker lett volna. A látványvilágán látszik az irdatlan költségvetés, kicsit komolyabbra véve azért izgalmasabb lett volna az egész. A hercegnő valóban nagyon szép volt, ezen meg is lepődtem.
Taylor Kitsch miatt remélem, hogy a Battleship siker lesz, kár lenne érte.

2012-03-19 14:06:04 imhouse (2) #9

Kliséhegyek, váratlannak tűnni akaró várt fordulatok, unalmas, teljesen kiismerhető karakterek, két órányi hatásvadász erőlködés - katasztrófa. Egyedül a nő miatt nem nézhetetlen, a szemei miatt kettes... :)

2012-03-11 14:07:30 BonnyJohnny (2) #8

Ja, 1600 szavazatból. És nem is túlnyomórészt, hanem csak egyharmad részben.

2012-03-11 13:18:17 ChrisAdam (?) #7

Az IMDb-n viszont túlnyomó rész az tízes.

előzmény: JohnnyJohnny (#5)

2012-03-10 23:55:55 Korben (?) #6

Stanton maradt volna az animációs filmeknél!

2012-03-08 14:41:55 JohnnyJohnny (3) #5

A Rottentomatoes-on eléggé megosztotta a kritikusokat.

2012-03-08 11:42:48 Zalaba Ferenc (2) #4

Közhelyes és sekélyes, mégis iszonyatosan túlbonyolított filmkatyvasz. A látványtervek jók, csak alig látni belőlük valamit, mert lohol a narratíva, és ilyen szar lieMAX képet én még soha nem láttam.

2012-03-08 10:26:55 Olórin (2) #3

Kusza stílustalanság. Kár érte, mert benne van egy jó film ígérete.

2012-03-05 14:18:14 Ron (4) #2

Én is kíváncsian várom az első visszajelzéseket! :)

2012-03-01 20:37:54 ChrisAdam (?) #1

Ez érdekes lesz, ugyanis Stanton eddig csak az animációs rendezői székbe ült - ez az első élőszereplős filmje. Mindhárom anim.filmje szinte tökéletes és felemelő, viszont ennek a trailerje is azt sugallja, hogy ez valami popcornmozinak elment B-film. Aztán persze lehet, hogy ez lesz a tavsz legkellemesebb meglepetése.