Beasts of the Southern Wild (2012) ☆

A messzi dél vadjai

(Benh Zeitlin)

amerikai dráma, fantasy

3,9
Beasts of the Southern Wild (2012)

A világtól egy gát által elválasztva, elfeledett, de erős közösségben él a hatéves Hushpuppy. Édesanyja rég eltűnt, imádott édesapja, a bárdolatlan Wink pedig az alkohol rabja, így a kislány teljesen magára marad az elszigeteltségben. Mivel a társasága csak néhány szelíd vadállat, az élet számára nem más, mint a természet mozgó, lélegző, morgó dolgainak törékeny hálója. Ha pedig ezekben a jelenségekben zavar támad, az veszélyezteti az egész világegyetem harmóniáját. Amikor százévente előforduló hatalmas vihar kavarja fel az öbölváros körüli nyugodt vizeket, nemcsak az édesapa betegszik meg hirtelen, de régen kihalt ördögi lények támadnak fel fagyott sírjukból, hogy rettegésbe taszítsák a Földet. Hushpuppy tanúja lesz az elemek pusztító erejének és megpróbál mindenre és mindenkire vigyázni, aki kedves a számára. Célja, hogy helyreállítsa az egykori idillt és ezzel megmentse haldokló apját. A kis hősnek így korán meg kell tanulnia, hogyan állítsa meg a megállíthatatlant, amely gigantikus erővel csap le a világra.

Bemutató

• 2013. január 10.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

V mint vérbosszú
A Single Man (2009)
Egy egyedülálló férfi
3,9
The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Pókember 3.
2,7
The Kite Runner (2007)
Papírsárkányok
Everything Is Illuminated (2005)
Minden vilángol
3,7
Miracle at St. Anna (2008)

3,4

Felhasználói toplisták