Rundskop (2011) ☆ 👁

Bullhead

(Michaël R. Roskam)

belga-holland dráma, krimi, thriller

2018-12-28 23:49:31 dittike (5) #20

Gyermekkori traumafilm, mely végigkíséri a főhős életét és szépen lassan felemészti azt. Nagyon erős párhuzam van a Bika vagyis a Minotaurusz erejének és sebezhetőségének , a film főhősének duzzadó erejével és egyben megállíthatatlan dühével valamint tehetetlenség érzetével.
A bűnhődés stációi szintén a gyermekkorára vezethetőek vissza és a végkifejletig elkísérik a néző szeme láttára.

2017-12-13 21:26:28 zéel (5) #19

Aki krimit vagy thrillert vár, az csalódni fog. Ez "csak" egy dráma, egy kőkemény, megrendítő dráma. Egyéni és társadalmi dráma. A legjobbak közül.
Azért az ma már nekünk sem meglepő, hogy a gazdag Belgiumban sem kolbászból van a kerítés. (Vagy ha kolbászból is lenne, ki tudja, hogy a kolbászt milyen hormon-kezelt húsból készítették.)

2014-11-02 02:07:49 tomeew (5) #18

Bocsánat, visszavonom az összecsapottat. Valamiért összehúzta a végigkifejletet a media playerem egy 2 perces jelenetbe és rosszul keverte rá a hangot.
tényleg 10 pontos ez a film.
Akinek ez tetszett, annak ajánlom Vintenbergtől a Submarinot.

2014-11-02 00:18:41 tomeew (5) #17

Bűnözőt akartam írni

2014-11-02 00:18:05 tomeew (5) #16

ezt a filmet hogy lehet kriminek nevezni.
ez egy lélektani dráma, nagyon kevés krimi elemmel.
Számomra csak az utolsó előtte jelenet a két pitiáner bánzöző rendőrségi vallatásával, az stíluson kívűli - mintha egy idióta vígjáték lenne.
Meg a vége egy hangyányit összecsapott.
Amúgy 5-ös, nagyon, nagyon, nagyon jó film

2013-03-11 19:59:27 diablo3 (5) #15

nekem nagyn bejott...katarzis is megvolt a vegen... 10/10

2013-01-21 20:33:07 gomez1000 (2) #14

Unalmas, nehezen csordogáló történet. Sajnos nem tudtam sem félni, sem izgulni a főhősért.

2012-12-26 10:54:04 yahooboi (?) #13

Mint mindig most is az én tudásomon éktelenkedik hatalmas folt, de azt mondom hála az égnek

2012-12-25 18:24:18 csabaga (?) #12

Egyiptomban nem csak egyes törzsekben,hanem az egész ország nőlakossága 80-90% így járt...
A mostani népszavazás eredménye garantálja,mindez fennmarad.

Európában a legsötétebb középkorban sem volt ez.

előzmény: yahooboi (#11)

2012-12-25 15:42:52 yahooboi (?) #11

Kitalálni? Afrikában a mai napig körülmetélik........a nőket egyes törzsekben. Szerintem az élet is kitalál ilyen dolgokat magától. Javaslom ne nézz skandináv filmeket sem, mert azokban még jellemzőbb ez a fajta nyers erőszak. Maga a jelenet pedig az egész film előzménye, közel sem olyan sokkoló, mint amennyire lehetne. A sokkoló inkább az, hogy mit tesz az emberrel egy gyerekkori baklövés és hova jut az egész család. Pár év múlva próbáld újra.

előzmény: blazserbozso (#9)

2012-10-22 00:47:54 csabszz (5) #10

Gyenge vagy..:) Nagyon jo film.

2012-10-03 17:02:28 blazserbozso (1) #9

Addig elnézegettem és vártam, hogy történjen valami, amíg az a degenerált, idegzsábás, őrjöngő bandavezér egyszercsak elkapja a leskelődő kisgyereket és a két nagy kődarabbal szétcsapja a heréit. Akkor leállítottam a filmet és nem is vagyok kiváncsi a folytatásra. Bírom, ha egy film erős, az Eden Lake-et pl. mindenkinek ajánlom, sokkoló, brutális, de annak van értelme számomra, még ha nehezen érthető is az ilyen elvetemült, erkölcstelen szörnyetegek látszólag értelmetlen pusztítása. De ez az öncélú, "találjuk ki a legszörnyűbbet, amit egy férfiember átélhet minden értelemben és jelenítsük meg a vásznon, az majd jó sokkoló lesz!", teljesen előzmény nélküli és megindokolhatatlan borzalom nálam kicsapta a relét. Azonnal félbehagytam a filmet.

2012-08-13 21:37:51 Il Matto (4) #8

Egy percig sem tűnt fel, hogy krimi lenne, vagy annak szánták volna.

előzmény: Kakimatyi (#7)

2012-07-19 14:22:44 Kakimatyi (4) #7

Drámának nem rossz, kriminek csapnivaló. Én azért értékeltem még a téma újszerűségét, meg gondolom aktualitását sajnos ):

2012-07-18 23:20:39 sleepingdancer (2) #6

nagyon erös atmoszféra ámde zagyva, nehezen kibontakozo bünügyi szál egy és csomó hatásvadász elem - ami majdnem maga alá temeti azt is ami nagyjából épkézláb dráma lenne

2012-07-10 19:08:19 Hannibal Lecter (4) #5

Valóban, a történetben van némi egészségtelen hangsúlyeltolódás (a bűnügyi szál sajnos majdhogynem teljes egészében megy a levesbe), de bosszúfilmként, modern tragédiaként is kitűnően üzemel a Rundskop, ráadásul a rendezőnek olyan markáns stílusa van, amit bárhol a világon megirigyelhetnek.

2012-07-06 09:58:52 gerbence (3) #4

A Visszafordíthatatlan óta nem láttam olyan filmet, ami ennyire elborzasztott volna. Az első 20-30 perc után kényelmetlen lett a moziszék... viszont ahhoz, hogy emlékezetessé vagy többször nézhetővé váljon, elkelt volna némi dramaturgiai íveltség. Túlságosan egynemű, ezáltal fárasztóvá válik.
Férfiaknak mindenestre erős ütés - öv alá.

2012-05-17 09:26:07 aka100 (4) #3

Már a kezdés kőkemény, és a film maga is kiváló.

2012-04-14 14:40:19 Dió (4) #2

Valóban felborultak picit az arányok, de hangulatilag és valamelyest képileg is iszonyatosan erős film, még ha a végén a katarzis el is maradt.

2012-02-06 16:20:08 Adam Taylor (4) #1

Hihetetlenül erős dráma egy baromi jó alakítással, nekem egyedül talán a hangsúlyokkal voltak problémáim, illetve nyugodtan szabhatták volna picit feszesebbre is. A tavalyi Felperzselt föld jut róla eszembe, de Michael R. Roskam filmje nálam hatásosabbra sikerült.