Safe House (2012) ☆ 👁

(Daniel Espinosa)

amerikai-dél-afrikai-japán akciófilm, krimi, thriller

3,2

2021-01-12 20:29:45 dittike (5) #23

Akciódús, kegyetlen, izgalmas, igazi véres mozi, ami végig fenntartja a nézői figyelmet.

2012-08-16 14:20:34 Chidori (?) #22

Reynoldstól ajánlanám a Buried c. filmet. Egyáltalán nem rossz színész a pasas!

2012-08-06 08:25:10 tomside (3) #21

Széttartó minőségű darabokból áll össze az erős közepes. Csak egy példa. A végén "az új Tobin Frost" mítosza olyan explicit van a szánkba rágva, hogy annál több se kell a hányingerhez, viszont ha a két háziőr halálig tartó küzdelmét vesszük, az az utóbbi évek akciójelenetei között nálam igen előkelő helyen zárna. Összességében: szerintem megéri megnézni.

2012-08-06 00:13:37 tomside (3) #20

Teljesen jó ez így estére. Miszter zöldlámpás helyére 17 jobb színészt lehetne találni ugyanebben az árfekvésben, és kb. 100-at olcsóbban. Nem szeretem a játékát, egysíkúnak tartom. Wahington jó, de ennyit a színészetről. A filmben van néhány kifejezetten erős képsor, ezekkel együtt teljesen alkalmas az esti kikapcsolódásra. Én nem láttam be a csavart, nyilván ezért sem vagyok CIA-és. :) Részleteiben jó, összességében csaknem jó film.

2012-07-31 11:51:58 Karesz84 (3) #19

Majdnemhogy unalmas.

2012-07-08 15:14:23 xnikix (3) #18

Sablonfilm. Egynek elment...

2012-07-03 19:00:00 ChrisAdam (2) #17

Tipikus sablonos amerikai akciófilm, ami tele van üresjáratokkal, de ugyanakkor láthatunk valamikor egész szép akciót. Ryan Reynolds száljon ki tényleg a szakmából, menjen el alsógatyareklámba, mert máshova nemigen jó. A filmet talán Denzel Washington menti meg a halálugrástól, az ő jelenléte nagyot dob, de sajnos a film védhetetlen, ígyhát egy gyenge hármassal kezdve egy kettesnél kötöttem ki.

2012-06-23 17:40:07 Xuja (2) #16

Csak amíg Stalonne-ék karakteres akciószínészek, ez a fickó még arra is kevés, annyira semmilyen, szürke. De ettől még a film lehetne zseniális, szóval nem muszáj ennyire kiállnod a színészi képességei mellett. :)

2012-06-23 17:35:29 Rorschach (4) #15

"Kategóriákkal van Schwarci vagy Stallone alatt."
Áu :D

Szerintem teljesen jó volt. Nem kellett sokrétű színészi repertoár ehhez a szerephez, és teljesen jól is hozta, amit rábíztak, nem is tudom, miért kellett volna ennél bármivel többet, vagy mélyebben játszania. Én mindent tökéletesen láttam :)

előzmény: Xuja (#14)

2012-06-23 15:31:05 Xuja (2) #14

Kb ugyanazzal a fejjel bambul a semmibe. És nem egy faszagyereket játszik, hanem egy teljesen átlagos csávót, akinek azért vannak érzelmi vívódásai a történet során, de ebből semmit sem látunk viszont. Kategóriákkal van Schwarci vagy Stallone alatt.

2012-06-23 15:24:12 Rorschach (4) #13

Áruljátok már el, mi volt olyan kibaszott borzasztó az alakításában.

előzmény: frindli (#12)

2012-06-23 01:08:45 frindli (?) #12

Valakinek a valakije.. más lehetőség nincs.

előzmény: Xuja (#11)

2012-06-18 01:39:10 Xuja (2) #11

A kommentek felében megemlítitek, hogy Reynolds milyen csapnivaló színész, amivel tökéletesen egyetértek. De most komolyan, aki még egy ilyen szerepet is ennyire szarul hoz, az mit keres a szakmában?

2012-06-18 00:46:10 Corey (3) #10

Az első 45 perc zseniális, és bár utána is akad 1-2 jól megkomponált verekedés, az egész film erejét és lendületét veszti.
Ami viszont a jellemfejlődést illeti, a 3:10 Yuma óta nem láttam ilyen megmagyarázhatatlan pálfordulást.
Reynolds pedig szokásosan rossz, nagyon rossz.

2012-06-12 23:20:43 Dió (4) #9

Egész jó kis meglepetés ez a film. Ahhoz képest, hogy fasza popcorn-moziként értelemszerűen nem a műfajt hivatott forradalmasítani, egy-két területen elég erős. Van benne 1-2 meglepően jó akció (verekedés a második safe houseban), kreativitás és szufla (kunyhótelepes üldözés), feszültség és jól megrendezett jelenetek (stadion). Sikerül elmennie pár szokásos giccshalmaz mellett (pl a szerelmi szál el nem nyálasítása és háttérben tartása) és úgy általában, 110 percen át pörög a film.
Az egyetlen, amit nagyon nem kellett volna erőltetni (vagy legalábbis nem így), az a két főszereplő kapcsolata, ami épp emiatt a kissé harmatos végkifejletért is hibás.

2012-06-10 22:18:02 G-ergo (4) #8

Még mindig? A Buried-t gondolom nem láttad. Ajánlom figyelmedbe.

előzmény: Czaky (#7)

2012-06-10 21:26:49 Czaky (3) #7

Ahh egy kémes váratlan fordulatokat vár az ember, de mindent előre lehetett látni. Például amikor Brendan Gleeson feltűnt a képernyőn, már tudtam hogy ő a genyó. Reynolds színészi tehetsége pedig még mindig a nullához konvergál.

2012-06-04 07:17:44 remete bácsi (3) #6

Áhhh. Szokásos sablonok. Főleg a végefelé.

2012-05-30 22:56:36 Xuja (2) #5

Jól indul, de aztán hamar ellaposodik. Igazáből nincs nagy baj a filmmel, a sztori és az akciók is elmennek, bár a fordulatok nem igazán meglepőek, és a színészek se adnak hozzá sok pluszt. Nem rossz, de azért ennél több kellett volna.

2012-05-26 21:53:28 Gatyamadzag (3) #4

A hármas és négyes határán mozog, ahogy TomPowell is írta, korrekt munka, a csavarok messziről láthatóak de a jó színészek elviszik a hátukon.

Kicsit több munkával jobb is lehetett volna de egy kis popcornnal és kólával probléma nélkül fogyasztható.

2012-04-22 15:13:19 Victor Vance (2) #3

Sokkal többet vártam, legalább egy hangyányit közelíthette volna meg a Bourne-trilógia valamelyik darabáját, de sajnos rettenetesen elmarad tőle, és még nagyon sok mostani akciófilmtől, s csak azért nem "straight-to-DVD" produkció mert ismert és (nagyrészt) tehetséges színészek játszanak benne. Washington aki a legtöbbet hozzáad a filmhez, persze volt már jobb szerepe, de itt sem vall szégyent, Reynolds-ból nagyon sztárt akarnak csinálni, de amennyi pocsék mozit összehoz manapság inkább kinézetes és kisugárzása miatt fogja kiérdemelni a sztárstátuszt és nem színészi tehetsége miatt. A történetet megpróbálják túlbonyolítani, de persze a végére rettenetesen klisés lesz az egész, már milliószor láttunk ilyet, és a fordulatok kitalálása sem lesz nehéz feladat, főleg az edzettebb filmnézőknek. Nagyon gyenge alkotás ez, csakis hardcore akciófanoknak.

2012-02-18 10:12:09 Daemiaen (3) #2

Amennyire bőkezeűn bánik a titkokkal és az izgalmakkal az elején, a második fele olyannyira lesz kisstílű és egyszerű. Daniel Espinosa már az Instant dohányban sem tett túlzott látnoki víziókról tanúbizonyságot, a hollywoodi iparosmunkák jól is állnak neki.

2012-02-17 22:26:53 TomPowell (3) #1

Védhetetlen

Korrekt, Tony Scott típusú Bourne-klón, Scott kedvencével, Washingtonnal, aki elviszi a hátán a filmet. Reynolds jó a kezdő ügynök szerepében, de veterán kollégája mellett túl sok babér nem terem neki. A többiek – Gleeson, Shephard, Farmiga, Cunningham – hozzák a kötelezőt, az akciók lendületesek (alátámasztva Ramin Djawadi korrekt zenéjével), de némelyiket már soknak éreztem, és itt néha tényleg feleslegesen rángatták a kamerát, pedig az operatőr ugyanaz, mint a Bourne-trilógiában. A sztori nagy fordulatára már az első másodpercben rájönni, és a logikai buktatóktól se mentes az egész. Egyszer egynek elment.