Hubble 3D (2010) ☆ 👁

(Toni Myers)

kanadai dokumentumfilm, rövidfilm

4,0

2014-11-26 11:58:42 Nordbright (4) #5

Ezt "véletlenül" sikerült a világ első Imax mozijában megnéznem (Toronto Cinesphere). Viszont nem ez volt az első Imax 3D filmem, ezért teljesen nem tudott elvarázsolni, főleg a dokumentumfilm mivolta miatt. Ami még zavaró, hogy eltérő képminőségű jelenetek is vászonra kerültek.
Néhány esetben sajnos sokkal zajosabbak voltak a felvételek (űrben), máskor pedig kristálytiszták.

2012-10-17 18:50:17 ChrisAdam (5) #4

Nagyon el tud ámítani az űr végtelen távolságai, gyönyörű csillagai. Tulajdonképp csak ezért néztem meg és igen, megelégedtem, habár nagy részében nem a Hubble képeit mutatják. Talán a játékidő lehetett volna kicsit hosszabb, 10-15 perccel, de tényleg ez sem zavart. Egy tanórán legalább pont le lehet vetíteni (én nem ott néztem).
Leonardo DiCaprio gyakrabban narrálhatna, mert nagyon jól csinálja.
Az Orion-ködös képpel már megvettek, lenyűgőző, szavakat nem találtam. A vége pedig hasonló katarzis.
Szóval ajánlom. 90%

2012-02-13 15:15:09 Raul (?) #3

biztos a DiCaprio-t várták...:)

2012-02-13 14:51:02 bedecs.hu (5) #2

A filmről: Egy szóval jellemezve: "ESZMÉLETLEN" Nehéz lenyűgözni, de az Orion-ködös felvételeknél tátva maradt a szám.
Más: Nem értem az embereket. Egy vasárnapi napon egy 16:00-s vetítésre sikerült beülni. Olyan 150-200 ember lehett összesen, szóval teltháznak közel sem mondanám. Nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy ugye 44 perc után vége lett a filmnek. Jön a felirat, mindenki ül mereven (az emberek többségét ugyebár nem érdekli a stáblista). De az, hogy sziszegnek, hogy ennyi volt és elégedetlenkednek? És a feliratok után a hófehér vászon előtt ül mindenki mozdulatlanul... Hát könyörgöm, az a nyomorult nem nézi meg, hogy mire veszi meg a jegyét és mire ül be?! Ott van feketén fehéren, hogy dokumentumfilm, rövidfilm és a gyengébbeknek még a hossza is (44 perc) Szóval ahogy lejött nekem, a beülők legalább 90%-a egy Armageddon 3 szuperprodukciót várt a Gyűrűk ura trilógiát megszégyenítő játékidővel. Csak gratulálni tudok nekik.

2012-01-15 18:35:22 Daemiaen (4) #1

Az első igazán látványos IMAX-demonstráció, ami eljutott hazánkba.