Westwind (2011) ☆ 👁

Retró szerelem

(Robert Thalheim)

magyar-német dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,6

2022-08-14 02:25:37 SoZi (4) #6

Mivel foglamam sem volt, hogy ez most egy keletnémet coming-of-age nyaralós retró film, vagy balatoni besúgós krimi, vagy keserédes disszidálós dráma lesz, így vitt jelenetről jelenetre. Nem mondom meg, végül melyik lett, de egy balatoni nyaralás esős napján épp jó volt elővenni.

Mindig is érdekelt, hogy mi vonzza ide még mindig a német turistákat, vajon bennük milyen nosztalgia élhet? Ez csak egy kicsit hoz közelebb, de érdekelne erről valami komolyabb film vagy doksi. Azt viszont kicsit megpendíti, hogy német és német között hogy volt ez kezelve. Eddig bele sem gondoltam.

Netflixen fent van.

2022-03-19 00:24:34 random117 (4) #5

Nagyon átvert a film komolyan. Full HD- ban nagy képernyőn néztem és a film feléig elhittem hogy a '80-as években forgatták. Amúgy tuti jól figyeljetek a részletekre, persze a tájképeken kívül inkább közeli beállítások voltak. Szóval retró a javából. 40+ oknak ajánlott!

2013-04-05 22:32:25 Kalevala (4) #4

Előre pajtások! Teljesen hiteles hangulatú film. A vége nagyon meglepett.

2012-01-18 09:36:08 zéel (4) #3

Ez nem a mások élete. Ez a mi életünk is (volt). És mennyivel jobb, mint pl. egy kelet-németé.
(hsz. a port.hu-n)

2012-01-17 19:15:57 zéel (4) #2

Jó kis film ez. Egyetértek.
És hiteles. Jó, hogy a németek még legalább emlékeznek rá, hogy egy más szovjet-birodalombelinek, egy kelet-németnek Magyarország maga a paradicsom volt.
(Hajlok az ötösre.)

2012-01-06 20:26:47 critixx (4) #1

Abszolút pozitív csalódás volt számomra. Így kell igényes közönségfilmet csinálni, méghozzá európai módra. Késő-hidegháborús politikai sztori tizenéves szerelmi történetbe ágyazva, mely mégsem megy el az amcsi megagiccs irány felé. Nálunk is érdemes lenne ezt az irányt követni (bár tudom, hiú remény). Viszont aki ezt a vérlázítóan borzalmas, idióta magyar címet adta neki, azt a Stasival kínoztatnám halálra.