Szevasz Vera (1967) ☆ 👁

(Herskó János)

magyar dráma

3,9

2021-12-17 10:25:47 dittike (5) #2

Különös volt ez a világ számomra, melyről eddig szinte csak anyukám mesélt nekem, főleg a dalok, szokások miatt , melyeket felvonultat a film.

2010-08-25 08:55:33 sleepingdancer (4) #1

Herskó János filmjeire Muhi Klára Herskó c. interjúkönyvének elolvasása után lettem kíváncsi: a könyvből egy szellemes, szókimondó, kritikusan gondolkodó művész és tanár képe rajzolódott ki, nem beszélve arról, hogy a könyvből rengeteget megtudhatunk a 60-as évek hazai filmgyártási, engedélyeztetési mechanizmusáról, a kor hazai filmművészetének főszereplőiről. A "Szevasz, Vera" meglepően gyors tempójú, modern(ista) film egy sodródó főhősnővel, amelyben párhuzamba állítódnak a fiatal és a középgeneráció életproblémái. A film érdekesen előlegezi a később divatossá váló (dokumentarista iskolás) eszközöket: amatőr szereplők vegyítése profi színészekkel, vagy éppen egy valódi esküvőn való forgatás a film központi, talán legjobban sikerült jelenetében. A film részben máig friss, részben viszont nem tett neki jót az idő, kérdésfelvetései az adott korhoz kötik, és mai szemmel problematikusak.