Der blaue Engel (1930) ☆ 👁

A kék angyal
The Blue Angel

(Josef von Sternberg)

német dráma, musical, szerelmi történet

4,3

2020-11-19 12:21:05 Xuja (5) #4

Komótos tempójú, komikus elemekkel átszőtt sorstragédia. Baromi erős a forgatókönyv: az első fele még könnyed és szórakoztató, aztán fokozatosan lesz egyre sötétebb a film tónusa. A professzor - kezdetben röhejes és unszimpatikus - karaktere is a végére lesz teljesen átélhető. Dietrich remek a csábító díva szerepében, de a mellékszereplők is tetszettek, korai hangosfilmhez képest véve pedig kiemelkedőek az alakítások.

2010-12-10 15:23:12 acidphase (4) #3

en is neztem tegnap a duna-n, m. dietrich-et fel se ismertem volna ha tortenetesen nem tudtam volna h o jatsza a fiatal pipit. amugy az egesz film elegge rendbe van, nem csodalom h az elso jelentos hangosfilmkent allitjak be ezt az alkotast. a minoseget meg lehetett azer szokni, de telleg eleg tre volt.

2010-12-10 15:05:55 Cesare Gonzago (4) #2

Nagyon jó film, annak ellenére - vagy többek között épp amiatt? -, hogy egy régi magyar kópiáról sugározta a Duna TV. Rath professzor angoljának németes akcentusa mosolyra fakasztott ("Ví vill kóll... ebautt... dissz!"), a sorsa már kevésbé.

2010-04-08 02:44:36 Paul Ricard (5) #1

Esszenciális tragikomédia. Rath professzor kálváriája a Weimari Köztársaság polgári értékrendjének súlyos megbomlásáról regél egy olyan bizonytalan közegben, ahol bármi megeshet, az idősödő értelmiségi sűrű kacaj közepette beáll egy lokálba bohócnak és emlékezzünk csak: alig három évvel vagyunk Hitler hatalomra jutása előtt.