Bullitt (1968) ☆ 👁

San Franciscó-i zsaru
A chicagói tanú

(Peter Yates)

amerikai akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,8

2023-04-11 10:38:13 Norbert Simon (4) #38

Steve McQueen egyszerűen tökéletes. Jobb választás nem is lehetett volna. Peter Yates rendező pedig remek munkát végzett. Leginkább a különleges lassúbb hangulata az ami nekem leginkább bejött. Egyáltalán nem a mai akciófilmekre emlékeztet. Az akciójelenetek is remekek. Egy négyest minimum megér.

2022-11-26 11:43:10 tomside (4) #37

Néhány éve senki nem nyilatkozott meg az itt megindult állásfoglalósdiban. Nekem is úgy rémlik, a Francia kapcsolat autós üldözése egy fokkal még jobb volt. Habár itt csúcs, amikor megáll a zene és meglódulnak a járművek! Akkor csúnyán megugrik az adrenalin. Micsoda élmény lehetett nagyvásznon!

2016-05-13 15:01:00 Charlie O'Brian (4) #36

Óriási retro hangulat. Annyira hatással volt rám a 60-as-évek-végi hangulat (korai '70-es), hogy a sztorira nem is egészen tudtam koncentrálni! :)
Mindenképpen egy alapmű sztem, nagyon jó atmoszféra, szépen fölvezetett cselekmény, nagyszerű jelenetek. Egy négyest nekem is megér!
Az autós üldözés zseniális! Különösen a Charger sofőrje, öltöny, "Dave Brubeck-féle" megjelenés, nagy szemüveg, bőrkesztyű, ahogy kell...

2014-01-08 08:08:30 BonnyJohnny (4) #35

És akinek négyesre kerekítésre volt elég, az hova menjen? :)

előzmény: 1100101 (#34)

2014-01-08 00:21:41 1100101 (3) #34

Felületes, közepes tempójú, amit a hirtelen vég zár le. Bár ki lehet következtetni mi fog történni, mert utalás van rá. Végül is, elég hétköznapi vég. Bár, amikor kétszer is mutatják a végén a pisztolyát, azt hittem majd jön valaki, felveszi aztán hátba lövi.. Ha valakinek egy autós üldözés is elég a "zseniálishoz", az menjen inkább autóversenyre, vagy Matchbox-ozzon otthon.

2013-12-04 10:57:21 manuva (3) #33

Azért Harry is csajozik. Az egyik filmben összejön az egyik szomszédjával. A lépcsőházban megkérdezi tőle, hogy "mit kell tennem ahhoz, hogy lefeküdjek veled?", mire Harry azt mondja: Tudsz kopogni?

2013-12-04 10:55:32 Dynast Grausherra (4) #32

Kicsit vicces ez a zseniális autósüldözés, van egy zöld autó, amit legalább négyszer előznek meg. Ettől függetlenül az akciók nagyon jól sikerültek, a hangulat végig lebilincselő. Tetszett ez a ma már csigalassúnak minősíthető cselekménylevezetés. Nem mintha igazán komoly cselekmény lenne, sokkal inkább Bullitt és az ügyész párharcára van kihegyezve, a hátteret meglehetősen homályban hagyják.

2013-08-09 17:06:04 csabaga (4) #31

Azon gondolkozom,a történetnek itt van-e egyáltalán jelentősége?

2013-07-14 17:50:19 csabaga (4) #30

Itt a rendőrnek még van barátnője,a Francia kapcsolatban már prostikhoz jár,Piszkos Harry már oda se...
A történet egy csomó kérdést nyitva hagy,lehet találgatni...

2013-06-30 01:02:01 Hannibal Lecter (4) #29

Visszafogott és lassú rendőrthriller (tegyük hozzá, hogy főként a mai nézőközönség ingerküszöbéhez mérten lassú), de ez a szikár stílus kétségtelenül jól áll a Bullittnak. Az autósüldözés lenyűgözően valósághű, de a kórházi hajsza és a reptéri finálé - amit Michael Mann is "kölcsönvett" a harminc évvel későbbi Heathez - is tartogat váratlan izgalmakat. Peter Yates produkciója távolról sem egy remekmű, még csak nem is említhető zsánere legnagyobbjai közt, de a karcos hangulat és Steve McQueen jelenléte mégiscsak egyedivé teszi.

2012-01-30 17:26:18 manuva (3) #28

Szerintem is sokkal jobb az autósüldözés a Francia kapcsolatban. Stílusos ez a film, de unalmas.

2012-01-30 16:51:01 csabaga (4) #27

Ha autós üldözés-menekülés akkor nálam is inkább a Gengszterek sofőrje,vagy a Francia kapcsolat.
Talán mert McQueen szófukar,túl minimalista(lusta volt szerepet tanulni) játéka nálam nem igazán jön be.
Eltanulhatta volna Brando-tól a cédulázást.:)

Kíváncsi vagyok,mi lett volna vele,ha a pályája elején ő játszik az Álom luxuskivitelben c. filmben George Peppard helyett.

előzmény: Csende Kristóf (#25)

2012-01-29 16:39:28 Cesare Gonzago (5) #26

Tévedsz, a Bullitt a nyerő. :) Mit számít, hogy logikus-é a cselekmény, vagy sem? Ez a film McQueen miatt emeltetett kultikus magasságokba, és így van ez rendjén. Minden pillanatát élveztem.

előzmény: Csende Kristóf (#25)

2012-01-29 16:32:05 Csende Kristóf (3) #25

Egyre jobban zavar ennek a filmnek a kultuszstátusza. Miért szeretik annyira?? Az egész egy egyáltalán nem logikus cselekményre, McQueen karakterére és egy egész jó autósüldözésre van kihegyezve?? Na ne má... (Egy zsarufilmnek azért legyen már épkézláb sztorija.) Továbbra is: inkább a Madigan a nyerő!

2011-10-13 20:23:56 Csende Kristóf (3) #24

Hogyan talál rá Bullitt pont arra a taxira amelyiket Robert Duvall vezeti, és amelyikben volt a pasas is?

2011-10-11 17:31:03 Csende Kristóf (3) #23

A héten már ezt a McQueen filmet is újranézem, remélem végre megadhatom rá a zseniálist. :)

2011-06-28 13:11:45 Bruce94 (4) #22

Szerintem sem egy Piszkos Harry, de korrekt film. A felvezetés kicsit hosszú, de az akciók korrektek, az autósüldözés pedig valami lélegzetelállító, illetve tetszett az utolsó jelenet is. Mqueen nagy színész volt, de itt valahogy egy kicsit haloványabb mint amiket láttam tőle. Nem rossz alkotás, mindenképpen többször nézősnek lehet minősíteni.

2011-05-22 20:16:27 Jereváni Rádió (4) #21

Olórinnak kell, hogy igazat adjak, valóban cérnavékony a sztorija, és tényleg lassúbb a kelleténél. Mqueen, az autósüldözés, és igen Bisset miatt (Istenem, de gyönyörű volt itt is!) megkapja tőlem a négyest.

2011-05-21 23:19:14 zéel (5) #20

Steve McQueen a filmtörténet egyik legjobb arca. Nagy kedvencem.
Miatta néztem meg ezt a filmet. Nem bántam meg.

2010-11-14 16:27:19 critixx (?) #19

Az eredeti, klasszikus szinkronban tényleg ez volt a címe. Legalábbis ezt mondja be az elején a felolvasóhang.

előzmény: Cesare Gonzago (#18)

2010-11-14 14:15:51 Cesare Gonzago (5) #18
2009-12-22 13:38:17 ronin07 (?) #17

Lassúsága ellenére is kedveltem a Bullit-ot, habár szerintem inkább bűnügyi történet, mint akciófilm, és némi fájdalmamra, vértelen zsarudráma. Akciódús szcéna a helyenként igen vad autós üldözés és a repülőtéri finálé kivételével nem akad a filmben, Yates a nyomozásra fekteti a hangsúlyt. A rideg atmoszférát csak dicsérni tudom, a hitelességének külön patinát ad az eredeti helyszineken zajlott forgatás. Ellenben nem értem, sokak szerint mitől olyan laza ebben a filmben Steve McQueen, Vin szerepét sokkal fickósabban játszotta A hét mesterlövészben. A San Francisco-i zsaru eltökélt alak, szó se róla, ám a barátnőjével való viszonyában árnyalni kivánt magányossága nem bomlik ki, ugyanis a munkaalkoholizmusát egyszer éri csak emberes birálat, ezért a zárókép a tükörrel és a pisztolytáskával nem éri el a kellő hatást.

2009-10-13 09:27:43 van zan (4) #16

Tény, hogy jó az üldözés az viszont nem tetszett, hogy kb 13 szor mennek el ugyanazon zöld bogár mellett ami ráadásul a vágásoknak köszönhetően kvázi ide oda teleportál. Amúgy jó kis film, főleg a hangulat!

2009-10-13 01:02:06 k3pl3r (?) #15

Az autós üldözés tényleg fantasztikus! Az egyik legjobb amit valaha láttam, és ha még azt is hozzáveszem, hogy 68-es... Volt egyébként még egy-két remek jelenet. (pl: korház, repülőtér)
Maga a film is nagyon tetszett, de valami mintha hiányozna. Egy picit mintha érdektelenek lettek volna a karakterek, és a történet sem volt túlságosan érdekfeszítő. Ezért egyelőre csak egy erős négyes.

2009-09-05 13:58:07 acidphase (4) #14

na enis megneztem ezt az alkotast, az autos jelenet valoban pazar, meg az egesznek a hangulata is, de vhogy nekem is hianyzott vmi a zsenialishoz.. de azer persze S. Mcqueen 4 prez !

2007-10-22 18:22:08 Degec (5) #13

ez az autós kergetőzés zseniális sztem :)

2007-02-07 21:10:28 Cesare Gonzago (5) #12

Köszönöm!

Elfogult jazz-rajongó vagyok, és a filmben feltűnik egy kitűnő jazz-banda is.

előzmény: Ivan/ (#11)

2007-02-07 18:07:33 Ivan/ (5) #11

Itt berendelheted, ha gondolod

Bullitt (1968 Film) [SOUNDTRACK]

előzmény: Cesare Gonzago (#9)

2007-02-07 17:54:00 Daemiaen (5) #10

Amerikában tutira van, idehaza meg tutira csak akkor tudod megvenni, ha berendelteted egy arra alkalmas zugboltban, netán te magad rendeled netes üzletből.

előzmény: Cesare Gonzago (#9)

2007-02-07 17:24:58 Cesare Gonzago (5) #9

Megjelent valahol a film zenéje? Netán letölthető?

2007-02-07 08:58:45 Olórin (3) #8

Persze, hogy nem, de egy zsarufilmnél azért nem árt. A rideg hangulata tetszik, ezt írtam is, de ha már a cselekmény nem pörög, legalább valami másban jeleskedne a film. Mondjuk karakterábrázolásban, de Bullitról is csak annyit tudunk, hogy rendőr, és húdenagyon elszánt.

2007-02-07 08:52:15 Daemiaen (5) #7

Ez a film minden, csak nem közepes. A magányos, elidegenült zsaru és a sötét, markáns tónusú nagyváros még a Piszkos Harryben sem jelenik meg ennyire jól. Bár a Piszkos Harry valóban jobb egy árnyalattal (nem csak Clint miatt :). Amúgy meg Bergman A nap végéjében sem történik sok minden, mégsem közepes. Nem feltétlenül a cselekmény "sűrűsége" tesz jóvá egy filmet. Sőt!

2007-02-06 20:16:49 Cesare Gonzago (5) #6

A Piszkos Harry csak azért jobb, mert vérbő a cselekménye.

Bullitt 10/10
Piszkos Harry 10*/10

előzmény: Ivan/ (#4)

2007-02-06 20:14:52 Cesare Gonzago (5) #5

Azért ne tagadd, a kórházi üldözés is nagyon ott van! Gyorsítja a cselekményt. Abban viszont egyetértünk, hogy a barátnő jelenléte teljesen felesleges. A Bullitt amúgy sem nőknek való... :D

2007-02-06 19:04:01 Ivan/ (5) #4

Az egyik legzseniálisabb zsarufilm, amire talán csak a Piszkos Harry tud ráverni de az is csak nagyon minimálisan.

2007-02-06 18:55:08 Olórin (3) #3

Bizony, totálisan vérszegény a történet, és mocskosul lassú is. Nemá', hogy az első egy órában annyi történik, hogy lelövik a tanút, aki szenved kicsit a kórházban, aztán meghal (és persze felvezetik a karaktereket). Emellett a barátnő karaktere abszolút felesleges (kb három alkalommal szólal meg), és csomó időt töltenek baromira lényegtelen dolgokkal.
Azért azt el kell ismernem, hogy van egy marhajól eltalált, rideg hangulata, az autós üldözés (a gagyi gyorsítások és vágási bakik ellenére) még ma is pofás, és különösen jó, hogy sokszor a tekintetek beszélnek a szavak helyett. De ezekkel együtt is nálam ez csak közepes.

2007-02-06 13:02:16 Cesare Gonzago (5) #2

Tegnap kedvem támadt a Bullitt-ra, és megnéztem.

A vérszegény történet és Steve McQueen szófukarsága mellett a film sajátos látványvilága is említésre méltó: kellemes, csaknem nosztalgikus emlékeket idézett bennem a San Francisco utcáin című filmsorozat iránt.

Ha a Bullitt-ból csupán az autósüldözést forgatják le, akkor is megérdemli a zseniális minősítést. (Michael Mann biztosan innen "lopta" a Szemtől szemben reptéri jelenetét.)

2006-07-09 11:52:59 bengeeno (4) #1

Absolute Bullitt-proof! (+ a vászon legnagyobb autós üldözése)