Puss in Boots (2011) ☆ 👁

Csizmás, a kandúr

(Chris Miller (LX))

amerikai animáció, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,1

2020-10-19 00:16:23 Doc (3) #14

A zene jó, Antonio Banderas és Salma Hayek jó, a többiről meg nem beszélünk :)
Meg lehet nézni maradandó károsodás nélkül.

2012-06-02 16:42:30 BonnyJohnny (2) #13

Jack és Jill tényleg Jancsi és Juliska, és Humpty Dumpty is Tojás Tóbiás. Angolul ez a nevük.

előzmény: Danesz99 (#12)

2012-06-02 16:32:53 Danesz99 (2) #12

Nagyon nem éri el a Shrek színvonalát. Azért a macsek karaktere itt is bejött, de a túlméretezett tojás?? Jack és Jill = Jancsi és Juliska, Humpty Dumpty = Tojás Tóbiás pfffff Na de kérem?!

2012-04-22 18:35:58 Gasz András (3) #11

Csizmás, a kandúr:
No a Shrek 4-nél talán több humor fért bele, viszont újdonságot a Shrek szériához mérten sem hozott sokat.
A zenéje is tényleg hangulatos volt mint ahogy még régen jó volt a Shrek 1 esetében is. Kér hogy szinte patiak mérleg szerűen gyártják ezeket a Shrek és oldalág filmeket a 3. rész óta. Sok részlete várható előre.

2012-01-22 11:30:09 ChrisAdam (4) #10

A harmadik és negyedik Shrek után tényleg jó ötlet volt a macskáról is egy saját mozit készíteni. A szereplők eltaláltak, bár Tojás tényleg egy kicsit idegesítő volt, a vége pedig eléggé nem hollywoodi befejezés. A barátok leszakadnak és Csizmás kandúr egyedül folytatja tovább a kalandos életét. Inkább kalandos volt, mint vicces. A spanyolos hangulat jól eltalált, kicsit a Zorro legendájára emlékeztetett. A fantasy is jól működött, csak a nagy liba volt egy kicsit nevetséges - ez talán azért volt, mert eléggé összecsapták a végét. Jack és Jillt is lecsapták a végére, nem foglalkoztak velük. Egy gyenge négyes, már inkább a hármas felső határát pengeti, de még négyes. Az utóbbi évek legjobb Dreamworks-munka.

2012-01-17 10:44:54 VVega (4) #9

Az előző két Shreknél mindenképpen jobb, nem éreztem annyira nyögvenyelősnek és szórakoztatóbb is. A sztori persze egy blőd semmiség, de jók a zenék, a film sokszor mosolyt csalt az arcomra és legalább nem akar többnek látszani, mint ami. Habkönnyű, hangulatos agyzsibbasztás.

2012-01-17 09:39:36 opposition (2) #8

Nagyon gáz ez a rajzfilm...

2011-12-28 17:14:10 dorothygale (3) #7

A poénok a szokásosak, ebből a szempontból nem sok újat ad... De néhol fakasztott mosolyt az arcomra...néha nem tudom , hogy gyerekeknek szánjàk ezen filmeket, vagy felnőtteknek.. Pl; végpoén.... Cicó a legjobb szerető amacskák közt.., Sajnos szinkronnal láttam, nem eredeti nyelven... Úgy biztosan egyel több pontot érne...a filmzene eléggé jó volt, de a sztori lehetett volna ötletesebb ...

2011-12-17 20:44:48 BonnyJohnny (2) #6

Gyenge közepes, vagy erős kettes. Nem is vicces, nem is izgalmas. Helyenként látványos. A sztori és a karakterek is erőtlenek. Valahol a Shrek 4 szintjén.

2011-12-03 23:21:50 critixx (?) #5

Nem ők találták ki, ez egy angol nyelvterületen ismert mesefigura. A wikipédia szerint egy 19. századi gyerekversikéből származik, és még Lewis Caroll Alice-ában is szerepel.

előzmény: manamana (#4)

2011-12-03 23:16:10 manamana (2) #4

Te, jó ég, nem találtak ki jobb figurát egy tojásnál? Innét, nem shrek, hanem az - az idegesítő :-D szamár hiányzik!

2011-12-03 20:11:06 Nevotil (4) #3

Volt egy-két olyan fordulat, amit nem kellett volna ellőni, de összesítve egy kellemes és vicces filmet láthattam. Szerintem a 3D elég pöpec volt és a szereplők mozgását is igen jól megcsinálták. Aki szerette Kandúrt a shrek szériában, mindenképpen nézzen bele :)

2011-12-01 21:36:59 Daemiaen (2) #2

Elvileg hosszú-hosszú évek óta tervezgették, finomítgatták, készítették, ebből mégsem látszik, még az IMAX-vásznon sem semmi. És hiába Guillermo Del Toro "kreatív közreműködése", hiába Csizmás maga, ha ekkora blama a sztori.

2011-12-01 18:48:46 TomPowell (4) #1

Csizmás a Kandúr

A folyamatosan gyengébb minőséget produkáló Shrek-szériában a legjobban eltalált figura kétségtelenül a macsó macsek volt, amiben nagy szerepet játszott az őt eredetiben megszólaltató Antonio Banderas is. És itt van végre a megérdemelt külön filmje, ami ugyan nem ér fel a Shrek első két részéhez, de a másik kettőt kenterbe veri, hála annak, hogy a Kandúr figurája szerintem sokkal jobb és szerethetőbb, mint a zöld ogre. A történet és a humorbombák ugyan kissé akadoznak, és a nagy történeti csavar is egyből kitalálható, de valóban pazar látványának – amit a 3D ügyesen kihasznál – és főszereplője „sármjának”, valamint az idén másodszor kellemes meglepetést okozó Henry Jackman latin zenéjének hála a film egy kellemes másfél órát okoz nézőjének, de mély nyomokat nem hagy az emberben.