Amer (2009) ☆

Bűverő

(Bruno Forzani - Hélène Cattet)

belga-francia horror, thriller

3,1

2019-06-10 19:50:39 GothMan (2) #4

Orgiát vártam, de csak maszturbálást kaptam helyette. De most komolyan, ennyire öncélú, művészieskedő "filmet" még életemben nem láttam, és remélem, nem is futok még egyszer bele ilyenbe. Alapvetően a nagyon nyomasztó atmoszféra keveredik az extra közeli képekkel és hangokkal. Ha valaki pislant - zoom a szemre, ha valaki levegőt vesz - zoom a szájra, ha valaki elfingja magát - oké, ilyen nem volt, de simán belefért volna a koncepcióba, már ha volt koncepció egyáltalán. Egyébként meg igazi test központú body horror (is), amellett hogy olyan szinten próbál művészi lenni, hogy egy Bergman mellette popcorn mozinak tűnhet. Rövidfilmként (talán) működött volna, de így nekem ez egy nagy bukta.

2018-06-13 19:08:37 ichi (5) #3

Csak az Amer-t láttam eddig tőlük de az "orgiasztikus" élmény meg volt! :)

előzmény: GothMan (#2)

2018-06-13 18:59:01 GothMan (2) #2

Régóta listámon van ez is, meg a Színes könnycseppek is a Forzani-Cattet párostól. Az előzetesek alapján orgiasztikus élménynek tűnnek.

előzmény: ichi (#1)

2018-06-12 15:30:10 ichi (5) #1

Tisztelgés a giallo műfaj előtt, ezt tudnám elmondani a most frissen nézett Amer-ről. Erősen indít és Argento neo gialloit idéző képsorokkal kápráztatja el a szemünk, konkrétan a Suspiria színkavalkádja tárul elénk, mellesleg az első 10 percbe beleborzong a néző a látottakba. Aztán átmegy a film a "eurohorror" sajátos elemeire és kapunk mellé még egy kis misztikus giallo vonalat is. A vége egyenesen húsba vágó. Nagy előnyt helyeznek az alkotók a szemek ábrázolására, talán mert a lélek tükre és a hangok is nagyon erősek, ezzel vissza hozván a VHS korszakot ugyan is a mágnes szalagoknak kifejezetten jó a hangsávjuk és minden apró kis zörejt jól kiad. Zseniális darab és ha nem tudnám, hogy 2009-es film, simán rávágnám, hogy ez kb. a '70-es években készült!