Beginners (2010) ☆ 👁

(Mike Mills)

amerikai dráma, vígjáték

3,8

2018-01-01 20:16:38 Lanie (3) #9

Az apa és fia kapcsolatát jó volt nézni, a férfi és nő kapcsolatát azonban nem. Nekem ezeket a nyögvenyelős, ki tudja miért nem működő kapcsolatokat a valóságban sem jó nézni pláne nem filmben,
egyszerűen untat az értelmetlen szomorúságuk annak ellenére, hogy egymásra találtak. A nő ül az ágyon és szomorú. A nő áll és néz ki a fejéből és szomorú. Egyszerűen nekem ez nem annyira jön át, sőt.

2012-04-16 19:27:20 Rorschach (5) #8

Nem telt el húsz perc, mire annyira berántott, hogy teljesen biztos voltam az ötös osztályzatban, és mivel a film szerencsére végig olyan, mint az alapozásban, meg is kapja a zseniális értékelést, bőven. Imádom a sérült karakterekkel dolgozó drámákat/dramedyket, de a Beginners erre még bőven rátesz egy lapáttal - ötletes, végtelenül bájos, és a maga módján valami fergetegesen vicces.

2012-03-07 21:05:19 paradicsom (4) #7

Már az első 10-15 percben annyi igazság hangzott el, hogy onnantól kezdve nagyot kellett volna hibázni, hogy lehúzzam. Christopher Plummer zseniális!

2012-01-19 20:48:02 Gasz András (3) #6

Akkor 65? :) : Nálam 50-65% ig van 3-as általában.

2012-01-19 16:16:48 BonnyJohnny (3) #5

De erős hármas. :) Semmiképpen sem 55%.. :P

előzmény: Gasz András (#4)

2012-01-19 15:15:31 Gasz András (3) #4

Aztán mégis 3-as lett? Igen a végén a zárás jó előrevetíti hogy tovább kell menni bolondosan. :) Legalábbis Melanie karaktere esetén. :)

2012-01-19 14:15:48 ThomYerk (4) #3

nálam ez nagyon erős 4es, ötös határon mozog. ha sophia coppola inkább ezt rendezte volna meg, akkor pacsiznék is vele. néha picit szétesett a film, de valahogy tényleg annyira egyszerű volt (zene sem mindenhol, díszletek, kép is "lepusztult"), hogy illett hozzá még a pár perc üresjárat is

2012-01-09 10:55:53 BonnyJohnny (3) #2

"nagyon vontatott és álmosító sokszor."
Ez abszolút igaz. De Christopher Plummer tényleg remek alakítása nem csak egy drámai vonalat erősít, hanem egy jó adag életigenlő érzést is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy 75 évesen comming outol, és olyan bulikra jár, amelyekről hazaérve a telefonon kell megkérdeznie a fiát, hogy milyen műfajú zene szólt. :) Vagy a rákhoz való hozzáállása. Minden pillanatban könnyezni kellene, de közben mosolyogna a szánk. :) A másik oldalról Mélanie Laurent bolondos női figurája az, aki a komédia felől közelíti meg a drámát és a romantikát. A kettő között pedig Ewan McGregor tökéletesen passzol mindkét oldalra.
A lényeg, hogy én ezzel nem értek egyet:
"nagyon rossz kedve lesz tőle az embernek"
A filmben sosincs egy percnél több idő a szomorkodásra. (A baj, hogy az az egy percnyi idő ötpercenként előjön, és ezzel szétcseszi a film dinamikáját.") Az utolsó jelenet pedig (ami szerintem rámutat, hogy kik a címben szereplő kezdők) egyértelműen azt sugallja, hogy az élet minden nehézség ellenére megy tovább. És mikor Oliver és Anna egyszerre kezdenek elmosolyodni, egy abszolút pozitív végkicsengést ad a filmek.
Ettől függetlenül én is hármas négyes között gondolkodok, de talán az eredetibb rendezői stílus miatt (lássuk be, manapság ezt is értékelni kell, mikor már Guy Richie is eladja a lelkét), én rádobom a négyest.

2012-01-09 10:13:56 Gasz András (3) #1

Kezdők:

Mike Mills ugyan kezdő rendező, de el kell ismerni van stílusa, ami viszont nagyon vontatott és lassú. Christopher Plummer tényleg esélyes egy mellékszereplői Oscarra idén végre, hatalmasat alakít.
A rendezés az elbeszélési mód úgymond nekem annyira nem jött be, ez a alapjában véve szomorú drámai film meghintve vicces szövegekkel, s nekem nem mindig működött. Ezért nem is értem hogy sok helyen csak vígjátéknak írják pedig ez egy kőkemény film drámai vonalon. Ezen kívül nagyon sok az állókép a túlnyújtott jelenet, s van jó pár metafora illetve fél mondatokkal elmondok valamit stílus.
Az tetszett viszont, ahogy a 20. századot bejárjuk Oliver emlékeivel és apjára emlékezéseivel karöltve.r
Ennek ellenére sajnos nem tudok többet adni 55%-nál a filmre, mert egyrészt nagyon rossz kedve lesz tőle az embernek, (ez előny mert realista, s hátrány is egyben nálam mert nem bírom az ilyet) másrészt nagyon vontatott és álmosító sokszor.