The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 (2011) ☆ 👁

Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész

(Bill Condon)

amerikai dráma, fantasy, kalandfilm, szerelmi történet

2,2

2018-08-18 15:21:09 Cassiopeira (?) #50

–" És ekkor az oroszlán beleszeretett a bárányba…
– Micsoda buta bárány!
– Micsoda beteg, mazochista oroszlán! "

Stephenie Meyer: Twilight – Alkonyat c. könyv

2016-07-13 14:09:51 Ugor (?) #49

Más ember, más vélemény. Maradjunk ennyiben.

előzmény: BruceStark (#48)

2016-07-13 13:43:30 BruceStark (1) #48

Hogy bír ezekre valaki zseniális osztályzatot adni? Még életükben nem láttak normális filmet. Valószínűleg nem is hallottak még Bergmanról, Felliniről vagy Godardról.

2014-02-04 07:33:57 slipknot (1) #47

a jó és ZSENIÁLIS xdxd osztályzatokat én annyira nem értem..... vannak twilight rajongók akik elhiszik magukról hogy kritikai érzékük van a filmekhez? :D

2013-01-25 12:19:54 showme (2) #46

Egy szóval: unalmas.

Kristen Stewart Hollywood leggyengébb színésznője. A "Hófehér és a vadász"-ban is ugyanolyan grimaszai voltak, mint a Twilight sorozatban.

2013-01-18 08:13:08 dora87 (1) #45

Én ilyen ROSSZ filmet nem mostanában láttam; mind a történet, mind a színészi játék értékelhetetlen. A primitív szóval tudnám a legjobban jellemezni ezt az egész förmedvényt. Mondjuk persze nyilván nem kellett volna megnéznem, mert nem nekem készült, hanem valószínűleg az amerikai tini populációnak. :)

2012-10-31 07:54:25 dorothygale (3) #44

Szerintem 2-3 -as közt van , ahol egyébkènt is.... 2,3...az a szülôs jelenet elèg gáz volt....

2012-10-07 13:53:20 hedil (5) #43

Esetleg ha elolvastad volna a könyvet akkor értenéd a te nagy logikai hibáidat...;)

előzmény: manchesteres (#29)

2012-09-01 18:52:03 ChrisAdam (1) #42

Nem tudom. :) Ő jártas a vámpírügyekben.

2012-09-01 18:35:44 tomside (?) #41

Miért, ő már volt vámpírral? :)

2012-09-01 18:35:14 tomside (?) #40

;)

előzmény: Simpleton Larry (#39)

2012-09-01 17:55:10 Simpleton Larry (?) #39

Ha jól emlékszem, ahogy Jeanette Voerman mondta: "It's a bit different, but entirely possible!"

2012-09-01 17:35:37 ChrisAdam (1) #38

:DD Mindkét kommenteden röhögtem egy nagyot. De a kérdés nagyszerű. Talán kérdezd Stephenie Meyert! :)

2012-09-01 16:30:10 tomside (?) #37

VámpírOFF: Ha a vámpírok halottak, ha nem dobog a szívük, hogy lesz merevedésük?

2012-09-01 16:28:46 tomside (?) #36

Köszönöm Chris, hogy óvatosság és jószándék okán inkább átküldenél a másvilágra, de azért maradnék még vagy hatvan évet! ;)

2012-09-01 12:45:00 ChrisAdam (1) #35

Jól teszed. Ha a barátnőd vagy lánybarátod kényszerít rá, inkább halj meg. Engem is kényszerítettek. Én meg mind a négyszer besétáltam a kelepcébe.

2012-09-01 12:16:35 tomside (?) #34

Nem néztem meg ezt a filmet, mert tudom, hogy egyetlen hozadéka volna, (de semmi, de semmi más az ég egy adta világon!), ez az egy meg az, hogy Anna Kendricket még jobban (és még többször) meg akarnám kapni, igen, mint férfi a nőt. De mivel, lássuk be, erre kevés esély van, és mivel mazoista sem vagyok, ez a film kimarad. (Miért érzem úgy, hogy nem maradok le semmiről?)

2012-07-03 19:37:22 ChrisAdam (1) #33

Ma este nézi a hugom másodszorra. Letöltöttem neki, épp, hogy belenéztem.... :((((( But why? Kristen Stewartnak érik az Oscar!

2012-06-10 16:15:26 slipknot (1) #32

abszolut unalmas, a kezdeti depis romantikát megölik, nem beszélve arról hogy a sorozat elvileg a színtiszta szerelemről szól, na most ha színtiszta szerelem, akkor mért van ekkora hangsúly a nászélyszakán??? ha tényleg a tiszta szerelemről szólna, pont a testiségek nélküli, makulátlan kapcsolaton kéne a hangsúlynak lennie!!!!

2012-05-30 19:24:21 BonnyJohnny (1) #31

Ez még a második részt is alulmúlta. Nemcsak a szokásos rossz színvonal van ugyanis jelen, hanem ezt az egészet meg is fejelték csomó (a kettészedésből adódó) felesleges, unalmas jelenettel, ezzel az egész film dinamikáját gallyra vágták, lassúvá és akadozóvá téve azt.

2012-03-28 21:38:36 Auctrix (2) #30

Mondjuk erre mondhatná azt a kedves író, hogy hát miért ne nőhetne fel, mikor valamennyire ember, hiszen Bella gyereke, aki emberként szülte meg stb.

Amúgy valóban tele van olyan dolgokkal, még mindig, amiket vagy nem értek, vagy egyáltalán nem illenek oda. Ezeken jót lehet röhögni, ezért sem nézhetetlen, hogy azt az előttem szóló is mondotta volt.
De hogy lehet valakinek ilyen fapofája, mint ennek a Kristen Stewartnak! Meg nem tudod mondani, hogy mikor mit érez... :D
Ez a rész volt a leggyengébb, mind történetileg, mind kivitelezés-ügyileg. Agysorvasztónak ajánlhatom, másra nem jó.

előzmény: manchesteres (#29)

2012-03-18 12:27:20 manchesteres (2) #29

Amúgy a végén van egy dolog, amit nem értek, szerintem logikai hiba,

hogy elvileg a csaj gyereke vámpír lett és ő ugye jacobnak bevésődött.
De ha megnézzük a többi vámpírt (pl. edwardot) ők több mint száz éve élnek, de halhatatlanok ugye és nem is öregednek. Szóval hogyha a vámpírok nem öregednek, akkor elvileg a baba sem nő fel. De amikor jacobnak bevésődött, akkor ő már látta őt milyen lesz idősebb korában.
De mivel a vámpírok nem öregednek ezért a baba örökre baba kéne hogy maradjon, és az meg megint elég furcsa hogy ő egy örökké babába szerelmes...

Amúgy meg több ilyen dolog is van ami miatt ez a film tök logikátlan (jó tudom hogy fantasy, de attól még nem kéne ennyire logikátlannak lennie az egésznek).
Egyébként szerintem elég gyenge a sztori, a színészek se túl erősek de én azért sokat nevettem rajta, és ezért nem nézhetetlen nekem. (pl. amikor a csaj issza a vért és edward meg olyan figyelmes hogy beleteszi egy ilyen mekis pohárba, hogy szívószálból biztos könnyebb lesz meginni, na pl ezen elég sokat nevettem).
De várom a reakciókat, hátha van valakinek rá magyarázata arra amit spoilerben leírtam

2012-03-14 10:08:21 goromba (1) #28

Ez teljesen felháborítóan értékelhetetlen.
Nulla.
Vagy kevesebb.

2012-03-14 00:18:09 Ivan/ (1) #27

A sorozat eddigi leggyengébb eresztése. A 2 órából vagy másfél óra szenvelgést kapunk. Esküvő, kicsi Bella fél a nászéjszakától, kicsi Bella terhes… Jah és, ha ez nem volna még elég az egészet nyakon öntik ultragiccses dialógusokkal, és ez a „bevésődik” mizéria is elég fárasztó volt már a végére. Legalább a vége felé lévő farkasok VS. vámpír harc valamennyire elszórakoztatott, de azt meg 2 perc alatt lezavarták. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy ekkora méretes romhalmaz után milyen rejtett potenciál lesz a végső felvonásban, mert kezdem azt hinni innen csak felfelé vezethet már az út.

2012-03-02 11:28:26 Marla Singer (2) #26

Jaj, istenkém, már végigszenvedtem 4 részt, de még mindig nem értem mire fel ez a nagy Twilight őrület. Szerintem a legnagyobb probléma az egésznek, hogy nem lehet érteni a karaktereket és nem lehet velük azonosulni. Milyen főhős az, aki haldoklik és még csak sajnálni se lehet? Mondják, hogy csak azért nem tetszik, mert nem vagyok már tini, de könyörgöm, ha ezt 10 éve az orrom alá nyomják, akkor is utáltam volna, csak szélsőgésebben :). Elég vacak az élet amúgy is, nem ilyen szenvedős szerelmes sztorira vágyik az ember.

2012-02-08 10:21:06 ChrisAdam (1) #25

Én is ezt éreztem, hogy minek oda a 117 perc. Ugyanaz az eset, mint az Újholdnál. Ha az Eclipseből lefaragnak 10 percet és abba a tíz percbe beleteszik az Újhold sztoriját, tökéletes hármas filmet kaptunk volna az Eclipsetől. De így olyan, mint egy véget nem érő (persze szerencsére vége lesz:) argentin szappanopera. (Főleg ez - azok a kínosan gagyira sikeredett szexjelentek és az ágy... ) Szánalmas. Ez az a film(sorozat), amit még csajokkal is untam!

előzmény: terika (#23)

2012-02-07 22:23:27 Gasz András (1) #24

Nem hinném hogy igazi horror lesz belőle. :) Szintúgy úgy voltam vele, hogy elhatároztam ha már megnézem az 1-2. részt akkor végignézem de egyre rosszabb lett csak.....

előzmény: terika (#23)

2012-02-07 22:04:18 terika (2) #23

Nagyon indokolatlannak tartom a 117 percet, kész szenvedés az egész. Olyan 30 perces sztori lehet egyébként - ennyi a "lényegi" része. Elhatároztam az eslő rész után, hogy megnézem ezt a "sorozatot", ha töri, ha szakad. Őszintén szólva várom a befejezést, iszonyatosan izgat, hogy mit hoznak ki ebből az egészből. Egyébként nem is lenne rossz ötlet ez a gyerek dolog, de biztos vagyok benne, hogy elszúrják.:)

2012-02-07 21:52:36 Gasz András (1) #22

Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész:

Na, ez az igazi nézhetetlen kategória. A szövegek kínt okoznak sokaknak nekem is, a szereplők szemernyit se próbáltak színészkedni 4 filmen át és emellett a történet is úgy mutatkozik itt is be mint világmegváltó és megrengető hatású házasság, majd nászút majd esemény a végén. :D
A film fele csak a kiszemelt Boxoffice elhozó tini lány célcsoportoknak szánt nyálbomba és romantikus giccs parádé.
A filmzene is ledegradálódott, hisz most már nem Howard Shore vagy Desplat kaliberű zeneszerző alkotta egy szar filmhez a zenét.
A CGI itt legrosszabb a sorozatban főleg, hogy a farkasok beszéde is olyan mint ha plüssmaci vagy plüss farkas beszélgetne egy gyerekmesében. :D Jacob mester pedig újfent leveszi esőben a pólót hisz az menő és jó a lányoknak főleg hogy a csupasz testéből utána halál szőrös farkas lesz. :D
A legrosszabb szerinte ma szövegkönyv a filmben. (A könyvben is ezek a szövegek vannak? Ha igen gratula az ál írónőnek) Iszonyatos mondatok hangzanak el néha.
Azt mondom felejtsük is el ezt a okádékot. Színvonalas volt abban ,hogy egyenletesen egyre szarabb részekkel jött ki a sorozat. :D Ez ritka. :D
Remélem kap majd pár Málna díjat.

2011-12-12 03:10:23 BladesOrsi (3) #21

Olvastam a könyvet, így aztán tök nyilvánvaló mint jelent a szemszín, de mégsem kellett volna tök utolsó jelenetnek berakni.

előzmény: Lanie (#19)

2011-12-05 19:52:53 Rorschach (?) #20

Szerintem senki nem mondta, hogy nincs szerepe. Szimplán csak a jelenet maga gagyi.

előzmény: Lanie (#19)

2011-12-05 19:14:47 Lanie (3) #19

Tágra nyílt szemnek nyilvánvalóan volt valami szerepe, ha mond neked valamit a szemszíne akkor rájössz.

2011-11-21 01:31:25 BladesOrsi (3) #18

Megmondom őszintén, majdnem négyest adtam rá, de az utolsó jelenet után meggondoltam magam.
Előre lehetett érezni, hogy Bella tágra nyitott szeme lesz az utolsó kép, no meg hát az az egész jelenet tök bénára volt megcsinálva..
Mellesleg azt sem értem, miért kellett a filmet két felé szedni. Mondjuk manapság ez nagyon dívik, hisz mindent csak a pénzt hajt..

2011-11-20 15:37:33 Daemiaen (2) #17

Szó se róla, egyenletes szintet hoz az Alkonyat-saga, de borzasztó rossz látni, hogy a széria egyik rendezője sem tudott semmi pluszt belecsempészni, hogy a Twihardokon kívül másnak is jusson némi élmény.

2011-11-17 14:49:05 limupei (?) #16

"Transformers lányoknak." (Gyuszkó)

2011-11-17 14:11:34 ChrisAdam (1) #15

Hú, hát túlvagyok rajta. Végre!
Nem koptatnám az arcomat, csak annyit mondok, hogy nem volt érdemes kettészedni ezt a filmet. Meyer meg ott szabadkozik, hogy nem lehetett volna egy filmbe tenni, mert akkor kimarad néhány fontos rész. Röhejes. Szinte a színészek szemében láttam csillogni a moneymoneyt.
A színészek rendben voltak, hozták, amire képesek voltak eddig is.
Stewartnak tényleg jó lenne egy hólapát a tarkójára.
Hát nem csalódtam. Azt kaptam, amire vártam. Egy nagy sz@rt.

2011-11-17 10:23:40 mzsofi (3) #14

Gondoltam jól elmegyek a moziba, és jól kiröhögöm azt a sz.rt is, ahogy a többit... Aztán...jó.
Nézhetetlent nem adok rá, mert elmentem és megnéztem. Plusz egy pont a dramaturgiáért jár: jókor, jó minőségben, indokoltan, minden információ a helyén volt. Amik kimaradtak a könyvhöz képest, az sem volt baj, a plusz dolgok meg odaillőek voltak. Még egy plusz pont a rendezésért: egyszerűen hatott. Jó zenék, jó technika, jó képek, ötletes megoldások. Értékeltem a vicces betéteket és hogy az előző részekhez képest-mármint ha azokat lehet alkotásnak nevezni- ez a rendező jobban eldobta az agyát, és könyörgöm ez kell ebbe a filmbe, sőt még több, hisz alapból olyan képtelenségekről szól mint beteg vámpírok, agya-roggyant vérfarkasok és mindennek közepébe egy gyökér csaj áll. Aztán, amit alig mertem elhinni...Bellát alakító színésznőnek van a vásznon 3-nál több arca. Nem viccelek, komolyan! Na jó, nem sokkal több, de van! A Pattinson fiú meg tud élni, és nem egy karót nyelt fadarab egy fájdalmas arckifejezéssel 2 órán keresztül. Lautner...ő olyan semmilyen, a többiek legalább rosszak voltak eddig, ő most is olyan semmilyen, olyan izmos.
Azt hiszem azért is négyes, mert nagyon meglepett, valami iszonyúan borzalmasra számítottam. Hát majd ha a meglepetés ereje kimerül, lehet lejjebb csökken a pontszám, de most még jó fej vagyok.

2011-11-17 10:23:10 Gasz András (1) #13

Hú Rottenen a Twilight-béli negatív kritikai rekord felé közelít 13%-on áll egyelőre. :) Talán ez az egyetlen sorozat, amelynek mindegyik része egyre rosszabb tartja a negatív lejtő szintjét. :) Az is igaz már az első rész se volt egy szuper film. :)

2011-11-17 07:27:02 TomPowell (2) #12

Alkonyat – Hajnalhasadás – I. Rész

Meg kell vallanom, én továbbra sem tudom utálni ezeket a filmeket, mint férfi társaim nagy része, de azt aláírom, hogy rosszak – pontosabban az alapanyag az, sz@rból várat építeni meg ugyebár nem lehet. Félreértéseket elkerülve nem is szeretem, csak nem okoz különösebb fizikai vagy mentális fájdalmat a végignézésük. Ahogy ennek se. A film egyébként kifejezetten jól indul, legalábbis az első félórában igen gyakran repkednek a meglepően kellemes poénok. Viszont a cselekmény (már ha beszélhetünk ilyenről ennél a franchisenál) rohadt lassan indul be, csak az első óra környékén (addig is azt nézzük, hogy mennyire szereti egymást ez a két idióta), és utána is gyakran leül. A filmben egy (azaz összesen egy!) akciójelenet van, az is a film legvégén, de az olyan „profin” van vágva, hogy abból semmit se látni (viszont a film előtt nem volt rest a forgalmazó egy csomó látványos film trailerjét lelőni, hogy a moziba elráncigált férfiaknak is legyen mit nézniük). A szereplők „színészi” teljesítménye nem nagyon javult, de itt nagyon nincs is min, talán Pattinsonon látok némi fejlődést (ő talán pár éven belül ki tud törni ebből a szerepkörből). Lautner továbbra is egy közepesebb sorozatszínész eszköztárával rendelkezik (nála ez mondjuk nem zavar, és ráadásul csak egyszer vette le a pólóját, azt is az első 10 másodpercben), de ezt a Stewart csajt már agyoncsapnám egy hólapáttal, annyira irritáló jelenség. Míg a Harry Potter záró részénél érthető és logikus lépésnek tartottam a két részre bontást, itt egyértelműen a pénzszag dominált, mert ebben a történetben (HA-HA!!!) nincs két filmre való, amiben ráadásul némileg burkolt pedofília is van, és nem akarok spoilerezni, de itt új értelmet nyer a nézd meg az anyját, vedd el a lányát kifejezés. Bill Condon tehetséges rendező, de nem értem – ahogy az előző két rész rendezőjét sem – hogy miért égeti magát ilyennel. Zeneileg viszont nagy visszalépés Carter Burwell, aki az első részhez még kifejezetten hangulatos scoret rittyentett, de Desplat és Shore után ez már édeskevés, amit most szerzett. Ha csak a szérián belül kezelném ezt a részt, akkor az első (70%) szintjére hoznám ki, de hát ahogy az se, úgy ez se állja meg a helyét más filmekkel való összehasonlításban, se romantikussal, se fantasyvel.

2011-11-16 19:42:43 BonnyJohnny (1) #11

A szavazatok több, mint fele 10-es. (de a legérdekesebb adat, hogy nők körében 7.2 az átlaga, férfi szavazók közt meg 2.9... :))

2011-11-16 19:40:26 limupei (?) #10

Baj lehetne, ha nem a csak azért is lepontozó banda szabadult volna rá.

előzmény: Ptrskay (#9)

2011-11-16 19:21:38 Ptrskay (1) #9

Ha már IMDB-n 4,0 az átlag, ott már gáz van. :D

2011-11-15 00:36:25 acdctibi (?) #8

Úristen ez még csak az első rész lesz majd a 3.ból??? Neee:D

2011-11-11 22:11:51 ChrisAdam (1) #7

Igen, az első még talán elmegy. OTT kellett volna abbahagyni!

2011-11-11 22:05:58 slipknot (1) #6

igazából pont az első résznek van igazán hangulata szerintem. jó a színészek...hát XD de a jelenetek. PL amikor az elején kocsikáznak meg ilyesmi. bár ha a zene más lett volna az egész film nem érne egy kalap .... :D talán a zene teszi számomra már élvezhetővé :D

2011-11-10 18:11:25 Ptrskay (1) #5

hírt*

előzmény: Ptrskay (#3)

2011-11-10 15:19:51 critixx (?) #4

Én csak az első részt láttam, de annak inkább olyan Barátok közt / Jóban rosszban (olcsó tévésorozat) hangulata volt. Bár ezt a színészek játéka is erősítette, ami nagyjából egy szinten volt ezen produkciókkal.

előzmény: slipknot (#2)

2011-11-10 15:09:33 Ptrskay (1) #3

Én az hír megtudva, hogy lesz következő rész, egy NEE!! kiáltással fogadtam.

2011-11-10 08:22:51 slipknot (1) #2

először énis így voltam vele!!! twilight divat vámpírmánia hülyegyerekeknek, pattinson nyálgép, történet nélküli hulladék az egész saga, de viszont egy valami megváltoztatta ezt az álláspontomat, a film hangulata! a színészek gagyik, a sztori nagy nagy 0, a vámpíroktól meg már kiver a víz viszont az alkonyat filmeknek van egy depressziós hangulata ami élvezhetővé teszi! teljesen tanácstalan vagyok, egyszerre utálom és szeretem ezt a filmet :D

2011-11-07 08:51:27 ChrisAdam (1) #1

Fúj, hát én nagyon várom! Legyen vége minél előbb a Twilight Saganak és merüljön a felejtés mocsarába!