Attack the Block (2011) ☆ 👁

(Joe Cornish)

angol horror, sci-fi, vígjáték

3,5

2023-01-26 12:27:20 fempolip (5) #15

Nem tudom hogy miért, de nekem annyira betalált ez az alkotás hogy egyenesen tökéletes. Pedig mindent láttunk már valahol. Néhol komolytalan, de végig laza. Könnyed kikapcsolódás, amibe azért beletettek néhány kérdést, tanulságot, persze nem dráma szinten és csak úgy megemlítve. Nick Frost mellékszerepe pedig hatalmas slussz poén.

2022-06-27 09:43:03 ipartelep (1) #14

Ameddig tudtam nézni (nem vittem túlzásba, talán a film 1/3-ig), addig az idegen szörnyetegeknek szurkoltam, hogy falják fel az összes nagyon ellenszenves bűnözőpalántát. Gondolom, nem így lett, de ez engem már nem érdekel.

2012-12-22 17:08:08 Sántha Orsolya (4) #13

Tökéletes volt erre a szürke szombat délutánra. John Boyega nagyon jó Moses, olyan kemény, a tekintetétől megállt bennem a vér. A szörnyek tök jól néznek ki és a zene is jól el van találva.

2012-08-30 15:56:00 ChrisAdam (3) #12

Kicsi vért vártam, meg több akciót. Persze alacsony költségvetésűnek profi. A történet kicsit lukas és klisés. Kiszámítható ijesztések (egyszer rezzentem össze), jó poénok, jó színészek. Az alienek jól néztek ki, bár egy idő után unalmasak voltak.
Egynek jó volt.

2012-05-01 17:16:36 tomside (4) #11

Nem, Umberto! :D Az ott csak nyelvi játék. Bíztam benne, ha véleménygyanánt elengedek egy hibás, élőnyelv-szerű, naiv kis mondatot, az passzolni fog ahhoz, amit a film kiváltott belőlem. Hogy olyan kis aranyos és szerethető, de zseniálisat senki ne várjon.

2012-05-01 16:27:16 gerbence (3) #10

Kellemes kis hülyeség fáradt hétvége délutánokra, vagy péntek esti koleszbulik elé.
Izgalmasnak tulajdonképpen izgalmas, az alapszitu valamelyest eredeti is (a megszokott idegen-invázió a nem megszokott közegben), csak épp nem eléggé vicces.
A fő probléma, hogy a humorforrás gyakorlatilag végig ugyanaz, önmagát ismételgeti és még csak nem is variálják különösebben: a London-külvárosi füvezős-bandázós tinédzserek gengszterrap-majmoló gesztusai és szófordulatai percekre szórakoztatóak, másfél órára azonban ez enyhén szólva kevés. Vígjátékként tehát nem igazán működik, inváziós sci-finek viszont komolytalan, így minden területen középszerűségbe süllyed. Ugyanakkor szórakoztató, és tény, hogy érdekesebb végignézni az űrből érkező fenyegetés visszaverését a lakótelepi suhancokkal, mint az amerikai hadsereggel huszadszor, így némi frissességgel szolgál a film.
Ja,és akiket - hozzám hasonlóan - Nick Frost neve vonz a film elé, készüljenek fel, hogy ő itt csak egy csali, néhány perces jelenléttel.

2012-03-01 21:32:01 amic (3) #9

Sajnos nem nagyon tudtam azonosulni a késes rabló kis nyikhajokkal. De ha ettől eltekintek akkor mindenképp megér egy laza esti filmezést.

2011-12-06 11:43:35 carmine (2) #8

Egy jó vígjátékra számítottam, de egy poén nem volt benne. Én is csak a lényeket tudnám kiemelni. Hihetetlenül semmilyen és unalmas volt. Számomra csalódás.

2011-11-19 20:52:05 nemdam (4) #7

Iszonyatosan negatív előítélettel ültem le megnézni, és lám kellemes csalódást okozott. Nem fog Oscart kapni az biztos, de osztom tomside véleméyét, esti kikapcsolódásnak tökéletesen megfelel.

2011-11-10 20:57:38 Umberto (3) #6

Az, hogy hát ez hogy hát milyen aranyos már

A filmet is részegen nézted végig, vagy csak ez a hsz született pityókásan? :-)

2011-11-10 20:07:40 tomside (4) #5

Az, hogy hát ez hogy hát milyen aranyos már! Kikapcsolódáshoz ajánlom!

2011-10-31 22:36:17 limupei (4) #4

Kicsit féltem, hogy az újdonság varázsa nélkül már nem tetszik majd annyira, de nem így lett. Laza, vicces, lendületes, szórakoztató - az év egyik legjobb (és valószínűleg legkülöncebb) fesztiválfilmje:)

2011-09-29 16:32:04 uccse (3) #3

Hatalmas csalódás.
Se megijedni, se nevetni, se izgulni nem tudtam. Egyetlen pozitívumnak azt tudnám felhozni, hogy földönkívüliek baromi jól néznek ki.

2011-09-10 08:27:40 gaillard (2) #2

Legjobb pillanataiban is csak takarékláng, egyébként unalmas.

2011-09-06 10:32:43 Olórin (4) #1

Friss, ötletes, vicces, ijesztő - nagyon ügyesen összerakott műfajelegy.