Albert Nobbs (2011) ☆ 👁

(Rodrigo García (I))

amerikai-angol-francia-ír dráma

3,5

2015-12-25 21:04:39 ifj. Ó. Posszum (?) #5

Az első negyvenöt perc nagyon különleges, fojtott, izgalmas, feszültséggel teli - akár Gleen Close játéka - majd a dickensi fordulat és történetvezetés után úgy döntöttem, megnyomdosom a kikapcs gombot. Kár érte, hogy Szabó Istvánék a gyáva menekülőutat választották. Bújjanak a lukba.
És dühítő, hogy a film születése óta - Dominique Fernandez is biztos csak legyintett egyet - még mindig ott tartunk, hogy egy meleg főszereplő sorsa csakis szörnyű tragédia lehet, megbűnhődik léte miatt... Unalmas és aggasztó... ha végigszenvedem egyszer, megkapja méltó egyesét.

2013-07-14 20:51:08 Vitelotte (4) #4

Annak ellenére hogy szar a vége,nekem tetszett, mert soha nem láttam még ilyen témával foglalkozó filmet és megérintett az újdonság varázsa.

2013-05-29 22:34:58 dorothygale (4) #3

Az az igazsàg, hogy tetszett. Bàr Glenn Close nem volt rossz, mégis hoànytam valamit a jàtékàbòl.

2012-02-18 12:19:12 Adam Taylor (4) #2

Glenn Close és Janet McTeer (róla kevesebb szó esik, pedig legalább olyan, ha nem jobb, mint szereplőtársa) zseniálisak és a film is remek. Érdekes módon ez a dickens-i történetszövés és az erre való koncentrálás az, amitől végig érdekes és szórakoztató marad, viszont pont emiatt kap kevesebb hangsúlyt ez a nő-férfi dolog, amitől még így is mélyebb és drámaibb mozi az Albert Nobbs a szokásos kosztümös filmeknél.

2011-10-20 00:31:47 Danesz99 (?) #1

Ezt nálunk nem mutatják be? Az előzetes alapján Glenn Close igencsak oscar gyanús alakítást tett le az asztalra.